Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) junior11 válasza Mardel (#24200) üzenetére


junior11
veterán

Hát a tökéletestől még mesze van...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#24202) Gsx-rr válasza wwenigma (#24191) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez jó! Köszönöm!

(#24203) bakosgabor57 válasza #22743424 (#24157) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Köszönöm, megoldódott.
Gigabyte support-ról kellett letölteni a drivert, mondjuk eszembe sem jutott, hiszen alaplapi dvd-n hogy-hogy nem találja?

(#24204) wjbhbdux válasza bakosgabor57 (#24203) üzenetére


wjbhbdux
veterán

azt a dvd-t több éves driverekkel jobb távol tartani a 10-től

/s

(#24205) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Mit állíthattam el a gépemen ha azt a jelenséget produkálja,hogy kikapcsolás után a legközelebbi indításkor elindul de a boot képernyő után kikapcsol. Ha ismét indítom akkor már elindul rendesen. Ezt minden leállítás után eljátsza :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#24206) bardi


bardi
aktív tag

Van valami egyszerű mód, hogy visszaváltsak a win8.1-re, vagy egy új telepítést kell csinálnom? Vannak programok, amik nem futnak.

'92 Honda VFR 750

(#24207) bardi válasza bardi (#24206) üzenetére


bardi
aktív tag

Megvan.

'92 Honda VFR 750

(#24208) bardi


bardi
aktív tag

Antimalware service executable másoknak is folyamatosan eszi a processzort meg a hdd-t? Kipróbáltam ezt, de nem változtatott semmit. Simán felmegy 60-70%-ra a cpu használat, a hdd is folyamatosan cicereg, kilőni meg nem tudom.

'92 Honda VFR 750

(#24209) Warter válasza SirKero (#24205) üzenetére


Warter
őstag

Kapcsold ki a Fast Boot-ot.

(#24210) bardi válasza bardi (#24208) üzenetére


bardi
aktív tag

Group policyban kikapcsolva a windows defendert végre eltűnt. Hurray.

'92 Honda VFR 750

(#24211) raidx válasza bardi (#24210) üzenetére


raidx
őstag

Most meg a Defender fog zaklatni, hogy ki van kapcsolva, Minden induláskor egy plussz klikk.

Ha azt is elekarod tüntetni, igénybe kell vanned az Ultimate Windows Tweaker progit.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24212) szundybence


szundybence
aktív tag

Sziasztok.

Vettem egy X5-ös ASUS notebookot, Windows 7H.P. holt rajta gyárilag. Frissítettem Windows -re. Egy kivételével minden jó. A Skype webkamera képe fejjel lefelé áll. Tudtok valamit tanácsolni?

[ Szerkesztve ]

(#24213) wjbhbdux válasza szundybence (#24212) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a területi beállításoknál nem ausztráliát választottál ausztria helyett? ;]

/s

(#24214) 3szli


3szli
tag

Sziasztok frissítem egy ideje a win10-re és ma nézem hogy még mindig szed le az Internet Explorer-hez frissítés nem lehet valahogyan törölni? Elég fölöslegesen van fent maga az ie is nem h a frissítések.

(#24215) VeryByte válasza zack (#24172) üzenetére


VeryByte
őstag

Azért arra kíváncsi lennék, hogy adhat el enterprise kulcsot? Az ugye nem igazán az eladható kategória. Egyebekről nem is beszélve. Mondjuk nem nagyon értem otthonra minek enterprise, a nevén kyvül?

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#24216) raidx válasza 3szli (#24214) üzenetére


raidx
őstag

Sajnos IE nélkül sokminden nem működik a Windowsba. Nagyon bedrótozták az Edgével együtt. Annó A hetesbe kiiktattam az IE.t de vissza kellett állítani mert nem működött megfelelően a rendszer. Az viszont az MS hüjeseége, hogy officenál is frissíti a nem telepített részeket. Gondolom ha váletlen még is használnák naprakészen legyen. Az ingyenesség ára a részümkről befolyásolhatatlan frissítési mechanizmus és adatgyűjtés.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24217) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

A képen látható üzenet fogad amikor is a megható tulajdonságait szeretném elérni. Találkoztatok ilyen problémával? Ha igent nyomok akkor adatvesztés következhet be? Hogyan tudom azt elérni hogy ez megszűnjön és rendszergazdai jogosultságokkal hozzáférjek a mappák fájljaihoz? Ne kelljen a fájloknak külön külön tulajdonost megadni a teljes hozzáféréshez?

A második képen írtakat hogyan javasolt megoldani? Köszönöm a segítségeteket.

J.M.

(#24218) SirKero válasza Warter (#24209) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi ha hazaértem próba :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#24219) Pipó


Pipó
őstag

A win7 beépített játékokat fel lehet telepíteni, bár nem tudom szabad-e, ezért itt nem linkelem. Ha valakit érdekel írjon pü-t.

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#24220) valyogvisko


valyogvisko
csendes tag

Sziasztok,

működésbeli prolémám nincs a win10-zel, de ha valaki tud rá megoldást, hogyan lehetne megmondani az oprendszernek, hogy az SSD-t meg a HDD-ket ne akarja kiadni, azt megköszönném:

[ Szerkesztve ]

HTC, LG

(#24221) borsodika válasza valyogvisko (#24220) üzenetére


borsodika
őstag

Biosba a hot swap be van kapcsolva? Mert ha igen akkor kapcsold ki.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#24222) valyogvisko válasza borsodika (#24221) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Hmm, annyit kiderítettem, hogy támogatja az alaplapom, de nem találom az opciót az UEFI-ben - merre keressem?

HTC, LG

(#24223) Maxtreme válasza valyogvisko (#24222) üzenetére


Maxtreme
addikt

Végső megoldásnak. katt

(#24224) valyogvisko válasza Maxtreme (#24223) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Kösz, vonzóbb lenne a Win-en belüli megoldás, de valóban, végső esetre sose baj, ha van tartalék terv :)

HTC, LG

(#24225) dre75


dre75
tag

Sziasztok!
Szeretném frissíteni a 8.1et 10re de már több mint 1 hete csak az van hogy még vizsgáljuk hogy az ön gépén működni fog-e...Ilyenkor mi van? tényleg ennyi idő? :R

(#24226) #22743424 válasza valyogvisko (#24220) üzenetére


#22743424
törölt tag

A win 7 topikból való leírás! [link]A biosban a sata portnál tiltsd a "external sata" és a "hot plug" funkciót..

[ Szerkesztve ]

(#24227) bardi válasza raidx (#24211) üzenetére


bardi
aktív tag

Simán kikapcsolva tényleg az volt, és ugyan úgy ette a gépet, de így semmi. Lehet idővel elkezdi újra.

'92 Honda VFR 750

(#24228) valyogvisko válasza #22743424 (#24226) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Kösz, haladok, a HDD-k már rendben vannak, viszont az SSD-nél meg se jelent ez az opció :D Azt még mindig felajánlja, hogy leválaszthatom:

HTC, LG

(#24229) raidx válasza valyogvisko (#24228) üzenetére


raidx
őstag

Az SSD hiába csatlakozik Sata portra leválasthatónak tekinti a rendszer Bios beállítástól függetlenül. Ha egyéb USB-k esetén használod a leválasztást legyél figyelmes mert összeomlik a win, ha a rendszert leválasztod. Újraindítás után minden rendbe lesz mert értelemszerűen induláskor visszacsatolódik.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24230) valyogvisko válasza raidx (#24229) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Pont azt akartam elkerülni, hogy ha véletlenül nem figyelek oda, ne legyen ilyen gondom, de akkor ezek szerint ez a rendszer marhasága - kösz.

HTC, LG

(#24231) samgar


samgar
őstag

Elnézést az offért, egy jatek feltelepitese mindenképen directx telepítést is kér, holott a 12-es fent van. De a jatek valamiért 9-est szeretne. Ahogy telepíteném a directx -et ezt írja ki.

Mi a megoldás?

Oppo Find X5 PRO

(#24232) bladex73


bladex73
aktív tag

Akinek bekapcsol a automata ikonrendezés, és nem lehet kikapcsolni ez a megoldás. Kipróbáltam müködik!

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\
and
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\

Double click on (Default) and replace "%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll" with "%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll" in both file destinations then restart your PC and everything should work fine !!

HOWEVER you need to have permisson to change the value of those keys so to that follow these instructions:

Originally Posted by chimera8888

You need to give yourself permission to edit the registry keys

Start by right-clicking on the last sub-key which in this case is InProcServer32 and click on Permissions the Advanced then change Ownership to yourself.

Assuming you're on Windows 10 click on Change -> Advanced again -> Find Now -> Administrators.

Then tick the "Replace owner on subcontainers and objects" and also "Replace all child object permission entries..."

Click OK

Then select "Administrators" in the Permissions window you first opened and tick "Full Control" then hit OK

Do that to the InProcServer32 folder and the {42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1} ​in both HKEY paths

(#24233) VGYke válasza wwenigma (#24140) üzenetére


VGYke
addikt

Csak elkondolkoztam és aki tudja a megoldást, kérem ossza meg! Miért kell az MS által kigondolt qurvajó dolgokat szeretni? És ha nem szereti a user, miért kell külső programokat telepíteni?
Pl. Start menü: Miért nem lehet a Win10 mint utolsó op rendszerbe beépíteni azt, hogy mindenki döntse el magának, milyen felület jön be neki, mit szeretne, mihez szokott hozzá. :F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24234) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy jó helyen járok de itt talán kapok választ a gondomra.
Na szóval olyan problémám lenne, hogy amióta WIN10 (PRO 64) van a gépemen azóta bármilyen játékot (Project Cars, GTA V, Spin Tires, ETS 2,) elindítok a gépemen rögtön az-az első hogy a rendszer automatikusan rögtön visszaállítja a háttérképet a gyárira és a tálca szine is gyári lesz. WIN7 és 8.1-en nem volt ilyen gondom. Valaki tapasztalt ilyet? Valakinek bármi ötlette, hogy mit lehetne ellene tenni? Előre is köszönöm. :R
A gépem a adatlapomon megtalálható bár nem hiszem hogy teljesítmény gond lenne.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24235) ebencz válasza Fefe52 (#17138) üzenetére


ebencz
újonc

Szia! Nekem is ugyanez a probléma áll fent, afelől szeretnék érdeklődni, hogy találtál-e megoldást azóta a problémára?

ebencz

(#24236) TRob1 válasza VGYke (#24233) üzenetére


TRob1
veterán

Mert ha mindent beépítenének, sokkal több hibalehetőség lenne a rendszerben (így is mindig van bőven), több helyet is foglalna, és a rendszert is jobban leterhelné. Meg mert nem kívánságműsor.

Meg mert pl. mint én is, nem sírom vissza a régi dolgokat, próbálok inkább alkalmazkodni/szokni. Ha majd pl. 7es startot szeretnék, felteszem a 7es wint... de nem akarok. Nem is tetszik. Nekem tetszik az új, nem kell nekem a régi xar feleslegesen.
Új rendszerre meg ugye nem kötelező váltani ha vkinek nem jön be. Vannak akik még mindig a fos xp-t erőltetik a mai napig...

ui: Ez a start menü mánia már évek óta kibaxott fárasztó. Olyan mint androidon, hogy azért kell újabb telefon hogy gyorsabb legyen a görgetés a menüben. Ennyi menü mániákust... hihetetlen.
Amúgy meg egy a lényeg. Bármi is lesz az életben, mindig lesznek elégedetlenkedők (nem is kevesen).

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#24237) ebencz válasza Fefe52 (#17138) üzenetére


ebencz
újonc

Szia! Nekem is ugyanez a probléma áll fent a win10 telepítése óta, afelől szeretnék érdeklődni, hogy sikerült-e azóta megoldást találnod a probléma megszüntetésére?

Mielőbbi válaszodat előre is köszi,

ebencz

(#24238) bencze


bencze
senior tag

Az összefoglaló többnyire jó és hasznos, mint általában, de a "KÉMKEDIK A WINDOWS10?" cikk sajnos vagy szándékosan vagy tudatlanságból de félrevezető, csodálkoznék, ha szakember írta volna. A szokásos "minden hülye szembe jön" hozzáállás.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24239) wwenigma válasza VGYke (#24233) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mert nem akarnak foglalkozni vele, egyfajtat csinalnak. Szerencsere okos emberek meg megoldjak a tobbit.

Szamomra az az undorito ahogy egyesek megvetnek mert nem tetszik a szep uj, es mert haszontalan ocska - kozel hasznalhatatlannak - vacaknak tartom az ujat... Plane hogy ez az elocsempes hulladek még csak nem is kepes stabilan mukodni.

Amugy meg eszre kene venni hogy bizony tobbfelek vagyunk, nem is szuksegszeru hogy mindenkinek ugyanaz tetszen...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24240) vigyori78 válasza VGYke (#24233) üzenetére


vigyori78
őstag

Ez már csak ilyen sajnos :((( engem mondjuk jobban bosszant ,hogy kiszedték a vezérlőpultból a Windows update-et ami miatt vissza is tértem 8.1 -re mert ha minden le volt tiltva akkor is szedett le az update drivert frissítésként és tönkre is vágta a rendszert.

(#24236) TRob1 :

Mert ha mindent beépítenének, sokkal több hibalehetőség lenne a rendszerben (így is mindig van bőven), : ez igaz

több helyet is foglalna : 1-2 száz mega ide vagy oda :U

és a rendszert is jobban leterhelné. : A régi start menü nem hiszem az új az jobban terheli. Vagy a vezérlőpultos Win update is kevésbé fogja a rendszert ráadásul nem is vágja tönkre a rendszert mint a gépházas .

(#24241) Anonymus23 válasza bladex73 (#24232) üzenetére


Anonymus23
veterán

Előtte le kell szedni az ESET-et?
Nekem az a problémám, hogy egyszerűen semmiképpen sem tudok jogosultságot szerezni a két bejegyzéshez.
Már mindent megpróbáltam, szerkeszteni, jogosultságot beállítani, egy másik srác rakott fel .bat fájlokat,ott is a jogosultságon bukik el a dolog. Csökkentett módban indítva sem engedi módosítani.

Te hogyan csináltad? Hogyan tudok jogosultságot szerezni a módosításban az adott reg bejegyzésnél?

;) - The Power of the Light Side

(#24242) VGYke válasza TRob1 (#24236) üzenetére


VGYke
addikt

Kb 60-75%-ban igazad van! :R
A maradékban nekem is, mert miért nem kérdeznek meg minket mint user-t, hogy kinek mi jön be?
Amúgy is figyel a Nagy Testvér...

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#24243) TRob1 válasza vigyori78 (#24240) üzenetére


TRob1
veterán

Ez csak 1-1 példa... De ennyiből minden mást is be kellene akkor építeniük amit eddig "alkottak", hogy 20 évre visszamenőleg bárki bármelyik részéből azt használhassa amit csak akar. Nem lehet akkor már 1-1 dolgot kiragadni. :U :DDD (Start menü-Start-menü-Start menü... :W Mintha az ember egész nap a menüben mászkálna, semmi másra nem is használná a rendszert - Én a win milleniumos start menüt szeretném a 10be. Nem lehet esetleg?)

(#24239) wwenigma:
Azért nem kell megvetni senkit mert nem tetszik valami. Azért már inkább mert használja ami nem tetszik (mikor nem is kötelező, hisz nem tartanak stukkert a fejéhez - elnézést ha valakinél ez volt a szitu :B ), mellette meg folyamat siránkozik hogy ez nem jó, az nem jó, miért nem az van benne...stb. ;]

(#24242) VGYke :
Persze, lehetne akár közvélemény kutatás is. De akkor Sokaknak egy új 7est kellene alkotni. Mások meg jönnének hogy nem is tudtak a kutatásról. Megint mások meg lennének akik az összes régit gyúrnák egybe... stb. Tehát egység, egy vélemény sosem lenne... Persze érdekességképp egy próbát mindenképp megérne. :DDD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#24244) bardi


bardi
aktív tag

Ez a drága windows az user mappát a nevem alapján nevezte el, és van benne ékezet. A microsoft oldalán átírtam ékezet nélkülire, természetesen nem változtatta meg. Sajnos van program, ami valószínű emiatt nem működik(Ansys). Új felhasználót csinálva természetesen annál nem működik a licensz. Ha visszaállítom win8.1-re, aztán újra win10-re, akkor vajon átnevezi az user mappát? Nagyon jó lenne. Játékok meg hasonlókkal nincsen gondom, de ezek az egyetemi programok kihozzák belőlem az idegbeteget ezekkel a faszságokkal.

'92 Honda VFR 750

(#24245) vigyori78 válasza TRob1 (#24243) üzenetére


vigyori78
őstag

Én a start menüt lesz@rom 8.1 -nél sem használom amit sajnálok 10-nél ,hogy kivették a vezérlőpultos Update-et ,más bajom nincs vele a többit majd kipofozzák.

(#24246) TRob1 válasza vigyori78 (#24245) üzenetére


TRob1
veterán

Persze, én is ott kerestem először. :) Amúgy már full megszoktam hogy óra mellett katt, és ott van "minden". Meg starton jobb klikk. Annyi, hogy ez az új frissítési metódus kicsit szegényes...

¤ R'n'R ¤

(#24247) viera


viera
őstag

Na ennyit a Win 10-ről. :F
Visszatettem a 8.1-et,az legalább normálisan működik. :C
Majd ha jó lesz a 10-es akkor visszatérek rá,mert ez így egy kacat!!! :W

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#24248) pmheros válasza Tibko8 (#24234) üzenetére


pmheros
senior tag

Havernál a Project Cars -nál jelentkezett ez a visszaáll az alapértelmezett háttérkép hiba.
Nála 8.1 van, így nem gondolnám a 10 -es egyedi hibájának.

Összehasonlítva kettőtök hardvereit, az egyezés mindössze a vga "zöldje", így talán driver cserével ez orvosolható

nem vagyok tökéletes

(#24249) szundybence válasza szundybence (#24212) üzenetére


szundybence
aktív tag

Erre esetleg tudnátok valamit mondani?

(#24250) gézu válasza szundybence (#24249) üzenetére


gézu
őstag

[link]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.