Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
Véletlenül elfelejtettem lementeni a leveleket Windows Live Mail-ból.
Van rá lehetőség a windows old mappából visszanyerni már ha egyáltalán tárolódott?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#23352) Воланд válasza lufi7 (#23351) üzenetére


Воланд
titán

C:\Windows.old\Users\%username%\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Mail

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23353) lufi7 válasza Воланд (#23352) üzenetére


lufi7
aktív tag

Isten vagy! :R :C

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#23354) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

Jelenleg Win 7-em van, az hogy milyen módon, azt gondolom sejtitek, de mindegy is.
Olyan mint egy rossz nő. Mindig van valami nyűge, és kezd most már idegesíteni.
10 indításból 3-4 alkalommal szerinte nem megfelelően állt le, és ezért felajánlja a csökkentett módokat, meg a normál indítást. Néha bedob egy kék képet, ram nyűggel( nem tudom mi a pontos hiba), újra indul, és 1-2-3-4-10 napig semmi baja, majd megint.
Kérdés ebből fakadóan volna ,hogy szeretném újra telepíteni, de nem ezt ami van. Érdemes e a 10-re váltás, vagy túrjak egy másik 7-t inkább?

(#23355) csixy válasza bl0ck (#23354) üzenetére


csixy
addikt

Újra telepítés előtt cseréld ki a tápegységet.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#23356) VoidXs válasza Goblin12 (#23350) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vannak ilyen bugok is, nálam a képjelszóval szokott várni 10 percet, mire értelmezi, hogy megadtam. Szerencsére ha egy ilyet megvársz, utána kb. 10 alkalom jó lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#23357) ksanc válasza bl0ck (#23354) üzenetére


ksanc
őstag

Elég valószínű, hogy valamilyen hardveres problémád van, ezen semmilyen oprendszer nem fog segíteni.
Egy memtest minimum kellene. Az alaplapra is nézz rá, milyenek a kondik. Púpos, szivárgó, kifolyt kondik nem szoftverprobléma. Persze ehhez elég régi, vagy nagyon fos alaplap kell.
Esetleg valami driverproblémád is lehet, akkor szintén nem nagyon fog segíteni a win10.
Win7-ből pedig túrj egy eredeti telepítőt és az ilyen istencsászár edition for nagyon király csávóknak pedig felejtsd el.
Végül először mindenképpen frissítened kell, csak utána tudsz tisztán Win10-et telepíteni, mert gondolom eszedbe sem jut licenszet venni...

[ Szerkesztve ]

(#23358) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez már nevetséges: Edge alatt nem akar bejönni az Opera.com, a google.com/chrome kb 3x olyan lassan töltődik be, mint IE11 alatt:Y.

Honnan a rákból szedték ezek, hogy az edge gyorsabb az explorernél???

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23359) #56474624 válasza t72killer (#23358) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nálam az űrlapadatokat sem jegyzi meg, noha be van kapcsolva (kikapcsolt állapotban is próbáltam, hátha). De a lassúsága is feltűnt, IE11 csak úgy pattog hozzá képest. Egyszerűen használhatatlan jelenleg az egész böngésző. Remélem, WP10-nél ugyanúgy lesz IE is, különben ez így nagyon gáz lesz. Hacsak addig nem történik valami csoda, és szedik ráncba.

[ Szerkesztve ]

(#23360) t72killer válasza #56474624 (#23359) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem értem, hogy IE-nél gyorsabb teszteredményeket mutogattak rajta - aztán valahogy edge alatt 3x annyi idő kell egy oldalmegnyitáshoz, rendszeres a crash... A nagy hosts fájlra meg szükség van, lévén ez a szerencsétlen nem fogad semmilyen bővítményt. Asszem visszatérek az IE11+Chrome vagy Opera pároshoz:U

#23361: a mobil verzió azért gondolom más. El tudnám hinni, hogy amin most desktopon gépelek egy "kész" mobil böngésző asztali skinnel, béna x86 porttal... Ettől még simán lehet villám a wp10 böngészője telóprocikon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23361) Воланд válasza #56474624 (#23359) üzenetére


Воланд
titán

mobilon csak az edge lesz. talan ez enterprise valtozatba benne lesz az ie, de az csak vl kereteben lesz elerheto.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23362) BiP


BiP
nagyúr

Miért van rápörögve mindenki az Edge-re? Vagy legalábbis miért bosszankodtok rajta?
Eddig mindenki használta a megszokott böngészőjét (IE, Opera, FF, Chrome, ...), ezután is egyszerűbb lenne azt használni továbbra is, nem pedig szenvedni az Edge-dzsel.

Én legalábbis eddig is megvoltam nélküle, ezután is megleszek. Bosszankodni rajta meg totál felesleges, annyit nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#23363) King Unique válasza BiP (#23362) üzenetére


King Unique
titán

Így van. :K Én talán még a TH1 Insider időszakban szórakoztam vele, de számomra egy rakás fos volt, így nem erőltettem...amikor a 10240-et telepítettem, első dolgom volt felrakni a Firefoxot és alapértelmezetté tenni, aztán azóta hozzá sem nyúltam az Edge-hez. :DD

[ Szerkesztve ]

(#23364) glspeter1 válasza BiP (#23362) üzenetére


glspeter1
őstag

Hát nálam nagyon vegyes ez a dolog.
PC-n 8.1 alatt alap volt a Chrome, hasított is. Majd váltottam laptopra és ott már csak cammogott a Chrome. Váltottam IE-re és csodák csodájára jóval gyorsabb volt (előbb töltött be mindent, gyorsabban pufferelte a YT videókat.. stb). Win10-en még mindig szenved a Chrome, még az Edge is gyorsabb nála. IE-t még nem próbáltam, bár ami ezekből nagyon hiányzott az a könyvjelzősáv és mivel az Edge-ben van ezért maradt ez.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#23365) t72killer válasza BiP (#23362) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyrészt a 3rd party böngészők win10-es startja nem volt teljesen zökkenőmentes, másrészt én felültem a hypenak, h jó alternatívája lesz az ie11-nek. Tévedtem. Ahogy nézem, még legalább egy évet kell fejlődnie, h az ie11-et stabilitásban és funkciógazdagságban utolérje, ami elég vicces, lévén házon belüli termékről van szó, aminek arról a szintről kéne indulni, ahol az előd ie11 állt:U.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23366) #56474624 válasza BiP (#23362) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én csak azért vagyok rápörögve, mert WP10-re nem nagyon lesz más alternatíva, mint az Edge. Ha pedig a szinkronizációt is ki szeretném használni, gépen is azt használom. Használnám is, ha használható lenne legalább annyira, mint a metrós (!) IE volt.

(#23367) thomasa válasza old-dog (#23348) üzenetére


thomasa
senior tag

A céges gépemen is ez van, lehet azért mert már vagy 4 éve telepítettem a 7-et, és a sokmindenen végignyálazza magát kompatibilitás szempontból, vagy csak simán hátrább vagyunk sorolva a MS listán. Az viszont elgondolkodtató, hogy egy clean win7/8 telepítés után szinte azonnal ráugrik a 10 update-ra.

(#23368) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Egy OEM win7 HP-vel telepített notit frissítenék 10-re, de mivel 7 alatt mondhatni nem nagyon akar működni a win update, így a telepítő sem akarja letölteni a frissítéseket, amikor lemezről próbálnék frissíteni.. Ilyenkor mit lehet tenni? hagyjam ki a frissítéseket?

Most lemezről próbálnék frissíteni, de, frissítések keresése, egy svchost.exe megpakol közel 1GB ramot, és sehová tovább. Ez van, ha csak frissítéseket keresnék 7 alatt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23369) tatararpad válasza glspeter1 (#23364) üzenetére


tatararpad
őstag

IE-ben is van könyvjelzősáv. [link]

[ Szerkesztve ]

(#23370) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Van itt felébredés meg alvás, meg USB billentyű probléma.
Nálam, laptopon (!), ritkán (!) olyan probléma van, hogy bekapcsoláskor, amikor be kellene írni a jelszót, nem működik a laptop numepad "egérkattintás" (hogy ide akarok írni), nem működik a billentyű. És ilyenkor nem működik a kívülről USB-n rácsatlakoztatott rádiós egér sem.
Ez win10 bug, vagy win10 driver hiba, vagy mi?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#23371) hackeeeee válasza hackeeeee (#23368) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kihagytam a frissítések letöltését, így dolgozik.

Véleményem szubjektív...

(#23372) raidx válasza VGYke (#23370) üzenetére


raidx
őstag

Nekem az asztalinál akkor van ilyen mikor frissítéseket telepít. Ami éppen fut az mehet de sem bezárni sem mást megnyitni nem enged. Ha induláskor telepít akkor meg be sem enged még nem végez.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23373) honeker válasza tatararpad (#23369) üzenetére


honeker
őstag

:C

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#23374) zoo8800 válasza King Unique (#23363) üzenetére


zoo8800
veterán

Azon kívül, hogy "buta", semmi bajom az Edge-zsel.

rip and tear, until it is done

(#23375) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Meglett az oka a korábbi bejelentkezés utáni lassulásos szenvedésemnek. Volt a gépen egy virágbolti Office2013 :B és nem ment át az aktiválás ellenőrzésen a serialja és mindig, amikor beellenőrizte, akkor érdekes módon használhatatlan lett a Win10. Tehát működik a korábban leírt szívató algoritmus...
Vettem egy jogtiszta Office-t és csodák csodájára megszűntek a bajok napok óta.

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#23376) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Sziasztok! Van egy nyugger emberke aki hozzám hozza minden f@szságért laptopját,most meg nagy okosan ráharapott erre a win 10.es csalira és folyton hozza nekem gépét újabb,meg újabb hülyeségekkel,amire már időm sincs.Mielőtt elküldöm valakihez aki majd jól lehúzza,megkérdem tőletek vissza lehet-e egyszerűen térni a hetesre ami a gépen eredetileg volt,vagy az már egy elszalasztott vonat? Köszönöm! :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#23377) vg válasza old-dog (#23348) üzenetére


vg
addikt

Addig jó neked! :D Ráérsz még frissíteni, semmiről nem maradsz le.

(#23378) t72killer válasza Hasaggymeg (#23376) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvileg így. Ha törölte a windows.old mappát, akkor újra kell rakni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23379) Hasaggymeg válasza t72killer (#23378) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Megpróbálom... :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#23380) glspeter1 válasza tatararpad (#23369) üzenetére


glspeter1
őstag

Pff. Hát ez nekem marhára kimaradt. :DDD
Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet. :R :D

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#23381) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hogyan tudom törölni egy gyári alkalmazás adatait?

A mail alkalmazás még mindig nem megy. Illetve de, megy, frissül, jelez új mail esetén, de ahogy megnyitom rögtön be is zár. Áruház alól nem lehet törölni, meg semmi hasonlót nem találtam rá..

Everybody lies.

(#23382) t72killer válasza zoo8800 (#23374) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam sajnos nagyon fagyni kezdett az utóbbi időben (a konkurrens böngészők oldalainak vontatottabb betültése felett meg már végépp nem tudok elmenni). Asszem jön szépen vissza az IE11.

Amúgy az Edge-et el lehet távolítani a rendszerből úgy, ahogy az IE-t lehetett, vagy ez csak az LTSB kiadás privilégiuma? (=ha egyáltalán nem használom, ne töltögessen hozzá frissítéseket se meg ilyenek).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23383) Воланд válasza Barthezz2 (#23381) üzenetére


Воланд
titán

ps, rendszergazdakent inditva

Get-AppxPackage *windowscommunicationsapps* | Remove-AppxPackage

Get-AppxPackage -AllUsers| Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23384) Barthezz2 válasza Воланд (#23383) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezt csak simán be kellene írjam? Mert úgy nem jó..

Everybody lies.

(#23385) Воланд válasza Barthezz2 (#23384) üzenetére


Воланд
titán

a ket sor ket kulon parancs. eloszor kiadod az elsot, majd a masodikat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23386) Barthezz2 válasza Воланд (#23385) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Addig ok, de az elsőre ennyi történik:

Everybody lies.

(#23387) Воланд válasza Barthezz2 (#23386) üzenetére


Воланд
titán

ps = powershell, azt inditsd el rendszergazdakent.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23388) t72killer válasza Barthezz2 (#23386) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, nem kéne egy DISM mind2 sor elé?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23389) Воланд válasza t72killer (#23388) üzenetére


Воланд
titán

nem, nem kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23390) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni,hogy nekem összevan kapcsolva két email címem és ha jön levél a gmail címemre meg a másikra is akkor a beérkezett leveleknél is megjelenik az összes üzenet amit kaptam meg az összes levélnél is.
Így kétszer kell törölnöm minden levelet,a kukában meg nem 10 hanem 20 levelem lesz.
Ezt hogy lehetne megcsinálni,hogy csak egy heylen jelenjenek meg a levelek?
Nem tudok rájönni...

(#23391) Döglött Róka válasza t72killer (#23388) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Azert egy ps parancsot illik felismerni..

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23392) ux1 válasza Döglött Róka (#23391) üzenetére


ux1
addikt

Gondolom te meg vérprofi vagy a regex kifelyezésekben. ;]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#23393) Barthezz2 válasza Döglött Róka (#23391) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Engedd meg, hogy megalázkodjam, hogy életemben nem használtam még, én mint mezei felhasználó, így fogalmam nem volt, hogy erről van szó..

woland_y2k: Köszi, próba indul :R

Everybody lies.

(#23394) Döglött Róka válasza ux1 (#23392) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem sikerult beszolni, a ps parancsok szintaktikaja egyszeruen nem osszeegyeztethetoek a command promp klasszikus funkcioival. Allitmany-alany es ez a fenti parancsokon is latszik. Hogy hogy jon ide a regex azt nem tudom. De majd biztos megmagyarazod. Kepzelj ide egy smiley-t.

@Barthezz: Engedd meg, hogy felhivjam a figyelmet ra, hogy nem neked szolt a hozzaszolasom. Igy a megalazkodasod felesleges. A cinizmust meg ne eroltesd.

@t72killer: Oreg hiba;)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23395) Barthezz2 válasza Döglött Róka (#23394) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Neked sikerült, légy büszke magadra, bizonyára te mindenhez értesz, gratulálok, lapozzunk. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#23396) t72killer válasza Döglött Róka (#23391) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Okés, eddig talán 2x használtam ps-t, ha ilyesféle dolgom van, 99%-ban normál cmd-ben nyomom. Ott kéne pl dism-et hívni a getappxpackage-hez.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23397) Barthezz2 válasza Воланд (#23387) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Végigment, de sajnos a hiba maradt. Megnyitom a mailt és azonnal be is záródik :(

Lefuttatom mégegszer, hátha.. De esetleg valami ötlet?

Everybody lies.

(#23398) Воланд válasza Barthezz2 (#23397) üzenetére


Воланд
titán

hat, attol tobb, hogy eltavolitod utana ujratelepited, nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23399) Barthezz2 válasza Воланд (#23398) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az lehetséges, hogy egy frissítés kell neki? Mert én az egér akadás miatt pár KB30814xx frissítést letiltottam. Vagy annak nincs ehhez köze?

Everybody lies.

(#23400) Döglött Róka válasza Barthezz2 (#23399) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Modern appok a storebol huzzak az update-et. En inkabb arra tippelnek hogy a user profilodban van korrupt adat.

Nincs nalam most 10-es gep de emlekeim szerint a settingsben van storage-ra vonatkozo beallitasok es ott mintha lehetne torolni. Illetve a $env:localappdata-ban lehet. Woland te nem tudod veletlen igy fejbol?:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.