Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) Döglött Róka válasza h1mpi (#23047) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A clsidvalue az a jo hosszu szam ami a hibauzenetben van. Rogton az elso, a masodik sorban a kepedben. {D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}

@King Unique : Szerintem nem hallgatnak le meg eleg embert.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23052) danika0670


danika0670
tag

Sikerult! Eloszor bevallom rufussal csinaltam a telepitot. Most csinaltam egyet media creationnel. Feltelepult es teljes a siker. Windows aktivalva van. Szuper koszi a segitseget egyebkent.

06hetven701O656

(#23053) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Régi képnézegetőt vissza lehet hozni?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#23054) King Unique válasza Döglött Róka (#23051) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a korábbiak alapján, most nem tudom pozitív / negatív hsz-nek vegyen részedről?
Itt az a gáz, hogy ez eddigiek alapján elvileg, ha külön kéred, csak akkor kezdheti meg, nemhogy a telepítést, de a letöltését is. Nem suttyomban...ok volt vmi 8 - 8.1 esetében is, de ott eleve a 8.1 elő volt írva kötelező frissítésként, itt viszont nem, mert egy különálló OS. És hadd döntsem el én magam, hogy akarom-e letölteni/ telepíteni.

(#23055) h1mpi válasza Döglött Róka (#23051) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem mondom, hogy egyszerű volt, de megcsináltam és hozzáadtam a Runtimebroker-hez a system engedélyét. Meglátjuk mi lesz, addig is köszi aki segített.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#23056) #58000384 válasza SkyS1gn (#23053) üzenetére


#58000384
törölt tag

Vissza. .reg fájlba írd be:

Windows Registry Editor Version 5.00

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.jpg]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.jpeg]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.png]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

; Change Extension's File Type
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\.bmp]
@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

@="PhotoViewer.FileAssoc.Tiff"

Ha még van fájltípus ami azzal kell, akkor értelemszerűen bővíted vagy átírod kézzel.

King Unique: Csak akkor töltődik le, ha az automatikus frissítés be van kapcsolva, úgy meg amúgy sem válogatod meg a frissítéseket. Ha nem tetszik, akkor törlöd.

(#23057) SkyS1gn válasza #58000384 (#23056) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Pontosan melyikbe is?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#23058) fordfairlane válasza yanna (#23040) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Windows 10 adatgyűjtési gyakorlata miatt lemondtam róla, de eddig nem tűnt fel, hogy csakazértis le akarná tölteni Win7-re. Otthon meg fogom nézni.

Ha valóban ez történik akkor csak annyit érnek el vele, hogy kikapcsolom az automatic update-t is. Kezd a tököm telelenni a Microsofttal, meg a hülyeségeikkel.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#23059) #16695808 válasza fordfairlane (#23058) üzenetére


#16695808
törölt tag

akkor más használj... van más lehetőség is.

(#23060) fordfairlane válasza #16695808 (#23059) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen, épp ez történik.

x gon' give it to ya

(#23061) t72killer válasza SkyS1gn (#23057) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy sima szövegfájlba írod, amit .reg kiterjesztéssel mentesz és futtatsz, tudni fogja az utat:K

Más: kipróbáltam az N-es verziót (enterprise, aktiválás nélkül, csak funkciócsekkre): az edge hiányolja a médiafunkciókat a pdf-fájlok megnyitásához. Egyéb gond nem volt, pl a MPC.HC gond (és bármilyen vacak telepítése) nélkül lejátszik bármit. Próbaképp teszek rá starcraft2-t, meglátom, lesz-e bármi gond vele.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23062) King Unique válasza #58000384 (#23056) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak ez eleve egy nagyobb horderejű dolog, és eddig regisztrációhoz/ lefoglaláshoz volt kötve, hogy bármi is elinduljon, nem sunyiban a háttérben lehúzza kompletten...
Amúgy nálam csak a letöltés van automatikusra állítva, de eddig nem vettem észre, hogy lehúzta volna, remélem nem is fogja. :DDD

(#23063) Döglött Róka válasza King Unique (#23054) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szarkazmusnak.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23064) #58000384 válasza SkyS1gn (#23057) üzenetére


#58000384
törölt tag

Bármilyenbe, utána csak futtatnod kell.

King Unique: Korábban sem kötötték semmihez, csak lehetett kérni emailes értesítést (ami össze-vissza érkezett), megjelent az magától is. Elvileg nem fog letöltődni nálad, mert nem automatikus frissítésre van állítva. Amúgy nem sunyiban töltődik le, úgy működik, mint bármilyen másik update, csak sokkal nagyobb.

(#23065) Döglött Róka válasza #58000384 (#23064) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Az osszes update sunyi es atlathatatlan, en is ebben a topicban tanultam meg..

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23066) laleeee válasza Воланд (#23002) üzenetére


laleeee
őstag

nekem ez van : Opr. verziója 6.3.10240.16463

ebben már benne van ?

(#23067) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Vajon miért tölti olyan k. lassan az update fájlt? 18 perc alatt csak 11%, 20Mbites nettel!?!

Aquila non captat muscas.

(#23068) bladex73


bladex73
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7 -ről frissítettem 10 re gondoltam kipróbálom. Egy darabig nem volt semmi gond minden programom megmaradt. A fekete leves pár hét múlva következett be. Az asztalon szétválogatott ikonok egyik napról a másikra bal oldalra rendeződtek egy kupacba, és nincs bekapcsolva az automata ikonrendezés. Soha nem is volt. Ehhez a automata ikon elrendezéshez annyira ragaszkodik a rendszer, hogy hiába rakok rendet, minden újra indítás után minden ikont kirak balra. Ezek után felraktam egy programot ami elmenti az aktuális ikon elrendezést kb 98% os pontossággal amivel minden újraindítás után vissza kell állítanom az asztalt. Nagyon idegesítő a dolog. Találkozott valaki hasonló problémával? Talán megsérült a Windows 10 profilom? Ez csak egy tipp.:) Már az újra telepítésen gondolkodom, hogy visszarakom a win 7 et. Ilyen gond ott soha nem volt.

(#23069) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#23067) üzenetére


Hegyirabló
veterán

78 másodperc alatt tölt le egy százalékot. Vicc.

Aquila non captat muscas.

(#23070) syler123 válasza Hegyirabló (#23069) üzenetére


syler123
veterán

Ha olvastál volna tudnád, hogy a hivatalos pendrive telepítő progival gyorsabban jön le, de nem így jártál el, szóval ez van :)

[ Szerkesztve ]

(#23071) t72killer válasza Hegyirabló (#23067) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A WU-szerver nem feltétlen szolgál ki max sebességgel, én sima frissítések letöltésénél tapasztaltam, hogy néha egész lassú tud lenni.

Ezenkívül van egy házirend-beállítás, ami alapesetben a sávszéled max 80%-át engedi a WU-nek, ezt növelheted (bár 20MB-es neten nem hiszem, h értelme lenne).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23072) Hegyirabló válasza syler123 (#23070) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Amit most írtál, az nekem kínai. Miért jön le lassan?

Aquila non captat muscas.

(#23073) Döglött Róka válasza Hegyirabló (#23072) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mert lassan kuldi a szerver...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23074) Hegyirabló válasza Döglött Róka (#23073) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na de miért?

Aquila non captat muscas.

(#23075) Barthezz2 válasza Воланд (#23003) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Oké, a store már jó, de a mail app még mindig bezár. Arra mi a gyógyszer?

Everybody lies.

(#23076) Dr. Gonzο válasza Hegyirabló (#23074) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

-Mert le van terhelve!
-Miért?
-Mert sokan töltenek róla!
-Miért?
-Mert az új rendszert sokan töltik!
-Miért?
-Mert!

(#23077) Hegyirabló válasza Dr. Gonzο (#23076) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Magyarul a Microsoft nem készült fel megfelelően.

Aquila non captat muscas.

(#23078) Dr. Gonzο válasza Hegyirabló (#23077) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Tudod Te! :R

(#23079) Partyface007 válasza bladex73 (#23068) üzenetére


Partyface007
őstag

más is tapasztalt hasonlót de egyébként már korábban is létezett (vista 7...) egyeseknél a probléma

próbáld meg ezt:

The following way has worked since Vista; It requires an Explorer restart, but no reboot.
Short version: Stop all Explorer.exe instances, delete the user's hidden IconCache.db file, and restart Explorer.
Long Version (there are other ways as well):

1.Close all Explorer windows that are currently open.

2.Launch Task Manager using the CTRL+SHIFT+ESC key sequence, or by running taskmgr.exe.

3.In the Process tab, right-click on the Explorer.exe process and select End Process.

4.Click the End process button when asked for confirmation.

5.From the File menu of Task Manager, select New Task (Run…)

6.Type CMD.EXE, and click OK

7.In the Command Prompt window, type the commands one by one and press ENTER after each command:
CD /d %userprofile%\AppData\Local
DEL IconCache.db /a
EXIT

8.In Task Manager, click File, select New Task (Run…)

9.Type EXPLORER.EXE, and click OK.

(#23080) bladex73 válasza Partyface007 (#23079) üzenetére


bladex73
aktív tag

Köszi amint hazaérek kipróbálom.

(#23081) tope válasza Hegyirabló (#23074) üzenetére


tope
addikt

Összefoglaló lenyit, ISO közvetlen letöltése, és jön az rendes sebességgel, nem kell Update-n keresztül szórakozni, mert ott nincs akkora sávszél.

(#23082) Hegyirabló válasza tope (#23081) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Elolvastam az összefoglalót, csak gondoltam, ha a Windows Update önmaga csinálja meg a frissítést, az biztosabb, mint ha lemezről telepítgetném, ráadásul ez OEM W8.1, ki tudja, menne-e lemezről a telepítés.

Aquila non captat muscas.

(#23083) Döglött Róka válasza Hegyirabló (#23077) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tudvan hogy a microsoftnak van a vilagon az egyik legnagyobb cloudja ez egy eleg vicces kijelentes. De a kedvedert majd felhuznak itt budapesten meg egy datacentert...

@bladex73:

powershellben kevesebb muvelet:

get-process explorer | stop-process; del $env:userprofile\appdata\local\iconcache.db -Force; explorer

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23084) syler123 válasza Hegyirabló (#23082) üzenetére


syler123
veterán

Ezzel töltsd le, nekem gyorsan lejött, hagyd a frissítést. Megcsinálod a pendrive-ot vagy lemezt, amit szeretnél, elindítod a setup.exe-t és ugyanúgy fogja frissíteni, mintha update-ből csinálnád.

[ Szerkesztve ]

(#23085) Ispy


Ispy
veterán

Telepített már valaki Adobe Creative Cloude-ot 10-re? Most költöznék át az új laptopra, de a telepítéskor az edge-ben csak pörög az adobe homokórája és nem csinál semmit.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#23086) Hegyirabló válasza syler123 (#23084) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem fog kérni sorozatszámot?

Aquila non captat muscas.

(#23087) t72killer válasza Hegyirabló (#23082) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt honnanvetted:F ellenőrzött ISO-ról a legtisztább a telepítés, semmi szükség a gwx-es humbukkra.

#23086: sorozatszámot tuti nem, de még kulcsot sem:) Pontosabban kéri, de át kell ugrani és akkor felhasználja a 8.1-ed adatait:K.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23088) SkyS1gn válasza #58000384 (#23056) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem engedi mert csak bináris beállítást importálhatok...

:R Működött!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#23089) Hegyirabló válasza t72killer (#23087) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mikor már lejött a kétharnada... :)

Azért köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#23090) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Megoldották már az Edgében, hogy ne fordítva jelenjenek meg a szinkronizált könyvjelzők?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#23091) Воланд válasza laleeee (#23066) üzenetére


Воланд
titán

nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23093) Воланд válasza #45553408 (#23092) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23094) tatararpad válasza #45553408 (#23092) üzenetére


tatararpad
őstag

Hol találtál diákverziót?

(#23096) stufen2


stufen2
tag

Sziasztok, a win10 autómatikus frissítéseit hol lehet kikapcsolni?

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#23097) t72killer válasza #45553408 (#23092) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Win 7 volt eredetibe, de azt nem támogatja a laptop.." -> és a win10-et fogja?

Amúgy ha megvan a jogtiszta win7-ed és becserélnéd 10-re, akkor csak valahogy fel kell szenvedned a laposra, aktiválni (akár telón, nem muszáj h menjen a net) aztán iso-ról mehet a win10. Ezt már azt hiszem neten kell ilyen esetben frissíteni, de ha kezeli a lapos hálókártyáját (valszleg fogja), akkor menni fog.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#23099) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Kiírtam az ISO-t egy DVD-re, de ezen rohadtul nincs semmi, nem hogy setup.exe. Eddig nagyon rosszul indít nálam a Windows 10.

[/L]

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#23100) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Az mitől van, hogy elindítanám a win számológépét erre felvillan az ablaka és be is záródik egyből? :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.