Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) retesz147 válasza Taifa Díaz (#24898) üzenetére


retesz147
addikt

@ Milestone2

köszönöm mindkettőtöknek! siker....

még egy apró kérdés....DVD meghajtó átnevezését hogy tudom, mert az nincs lemezkezelőben....

köszi :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#24902) pendre54 válasza hape60 (#24895) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Ezt sajnos én is tapasztalom a Win 10-re történő frissítés óta. Nem is igen használom már ezt, hanem manuálisan takarítom ki az érintett mappákat, na meg persze a CCleaner.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#24903) twine válasza FollowTheORI (#24899) üzenetére


twine
addikt

:DDD :C

(#24904) CPT.Pirk válasza King Unique (#24873) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A switchable graphics-al van baja, a boot során átvált valamiért az egyik videokártyáról a másikra, az eredménye meg lekapcsolt monitor, ahonnan sleepbe rakással majd felébresztéssel tudom kihozni. A dolog többnyire random, de úgy nézem ha fixálom, hogy a boot alatt és a rendszer is a Radeont használja ne az Intelt, akkor nem jön elő. Ez nem túl jó dolog így, de legalább megy, a gépet meg elvileg ma elviszik tőlem.

Amúgy a telepítés erre a Core2Duo-s laptopra eltartott kb. 50 percig, közben töltögetett frissítéseket, aztán az első bejelentkezés után mikor a hálózat dolgaira kérdezett rá, ott merevre fagyott a Win10. Azóta nem jött elő a dolog, de ez gáz. Buta fatraktor lett ez, nem új generációs oprendszer...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24905) #56474624 válasza pendre54 (#24890) üzenetére


#56474624
törölt tag

Többen írták már le ugyanezt, valószínűleg a háttérben valamilyen azonosítás futtathat le a rendszer

Én is erre gyanakszom, mármint internetes azonosításra, mert kissé ingadozó a boot idő: +-3 másodperc. Én egy darabig nem telepítem újra a 10-est, megvárok még 2-3 nagyobb frissítést, aztán visszatérek rá. :)

(#24906) bardi válasza netpeti98 (#24859) üzenetére


bardi
aktív tag

Tegnap kitöröltem, ma újra megjelent. Kitöröltem megint.

'92 Honda VFR 750

(#24907) eszakas válasza retesz147 (#24901) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali.

Ott van az csak nézd meg jobban, húzd lefelé az alsó ablakban a meghajtók listáját!
Mivel üres csak baloldalt egy kockában látod a nevét.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#24908) JamesHun


JamesHun
addikt

office 2010 valamiért néha egy totál csak bevitt képeltt nélküli 40 soros xlsx nél kifagy ha bezárnám
de csak ha bezárom
menteni lehet, de bezárni nem
ha elmentem az xlsx et xls formátumba akkor mentéskor befagy (mivel "bezárná" az xlsx et és az xls-t "nyitná" meg), de utána tökéletesen megy az xls-es mentésem
0 képlet van benne

Eddig 2 alap excelemnél csinálta ezt, de bármit trükköztem, bárhogy másolgattam át üres excelbe mindig az lett a vége, hogy fagyott, és csak az xls mentés volt jó és használható

SeriesX: JamesSHun

(#24909) kory24 válasza retesz147 (#24896) üzenetére


kory24
őstag

Ez a gép jobb klikk - Kezelés - Lemezkezelés és a partición jobb likk és megható betűjelének módosítása

(#24910) baboss


baboss
őstag

Volt egy rendszer vissza állításom azóta ez a hiba van ?

(#24911) Laca0


Laca0
addikt

Rendszer update után (W8.1-ről W10-re) a C meghajtón maradt $Windows.~BT nevű könyvtár törölhető?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#24912) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Sokan panaszkodtatok hogy jóval lasabban indul nálatok (is) a win10 mint a 7.
Itt a megoldás.
Kipróbáltam, működik.

(#24913) dokee78 válasza Maxtreme (#24912) üzenetére


dokee78
félisten

Megvárom mások tapasztalatait is. :R

(#24914) Deck


Deck
titán

Van egy legális windows 8.1 a gépemen. Ha frissítek Windows 10-re és én mégis tisztán szeretném felrakni vagy később újra kéne raknom akkor mégis honnan szedhetem le legálisan? Kulcsot kapok utána, ha igen hogyan? Mert, gondolom nem mindig csak frissítéssel rakhatom fel 8.1ről a 10esre.

PS5

(#24915) JamesHun válasza Maxtreme (#24912) üzenetére


JamesHun
addikt

nálad SSD volt vagy sima HDD?

SeriesX: JamesSHun

(#24916) raidx válasza baboss (#24910) üzenetére


raidx
őstag

Hátha: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24917) baboss válasza raidx (#24916) üzenetére


baboss
őstag

Köszi-letudnád fordítani, hogy mit csináljak ? :U Vagy a lépéseket leírni ? :R

[ Szerkesztve ]

(#24918) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Másnál is előfordul, hogy néha nem kezeli a tálca ikonokat?
A startmenü sem jön be. Jobb gombos menü bejön, újra tudom indítani a gépet, utána jó. :(((
Tegnap filmet néztem és közben megállt a lejátszás(?) próbáltam bele tekerni, de semmi. (Cobranco a Youtubról letöltve) Gondoltam hibás a letöltés. Olvasom a fórumon, hogy megint volt frissítés, megnézem, tényleg aktív a frissítés az update részben. Újraindítás telepítés után megint működik a lejátszás.
Azért komoly :(

Ha az Edge nem talál hálózatot biztos lehetek benne, hogy van egy letöltött, nem telepített frissítésem.
Tudnak a srácok. ;]
Igazat mondtak nem adnak ki újat, mert ez soha nem lesz befejezve, én nem így értettem. :D

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#24919) Maxtreme válasza JamesHun (#24915) üzenetére


Maxtreme
addikt

SSD (corsair force 3)

(#24920) kutga válasza Sztlaci (#24918) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, sőt még hibaüzenetet is kapok. Egyelőre letiltottam a Cortanát, hátha.

Let the Zone take me if I am.

(#24921) #22743424 válasza baboss (#24917) üzenetére


#22743424
törölt tag

Noha nem nekem szólt de azért beírom:
1. leállítod a windows update service szolgáltatást, a rendszergazdaként elindított parancssorba beírod net stop wuauserv majd enter.
2.Elnavigálsz a X:\Windows\SoftwareDistribution\Download mappához és törlöd a tartalmát! Az X annak a meghajtónak a betűjele ahova telepítve van a windows.
3.Törlöd a X:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore\Logs mappában található edb.log fájlt.
4. Újraindítod a windows update szolgáltatást a rendszargazdaként elindított parancssorba beírva net start wuauserv majd enter.
5. Örülsz :) :D

(#24922) baboss válasza #22743424 (#24921) üzenetére


baboss
őstag

Ezer köszönet. :R
Elmentem jegyzet tömbbe,hogy ha kell máskor akkor meglegyen. :K

[ Szerkesztve ]

(#24923) mpierre


mpierre
veterán

Ééééés igen! XP óta meglett az első - nem tuning miatti - kékhalálom. Laptoban ram csere után a "Kernel Security Check Failure" hibaüzenettel jutalmaz a gép. Folyamatosan újraindul. Van egy-két ötlet a neten, majd megírom melyik jött be.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#24924) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Már vagy 2 napja megfigyeltem, hogy a tabletemen az Edge minden fület újra tölt ha váltogatok a megnyitott oldalak között. Elég lassú a dolog. Eddig nem volt ilyen, a memóriának is a fele szabad szóval nem értem mitől bolondult meg. valakinek ötlet?

Most az is feltűnt ha itt rámegyek egy valaki által beillesztett linkre akkor üres lapot dob ki. Mi a szar lett már az Edge-el?

[ Szerkesztve ]

(#24925) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Ezzel a wsappx(2) szolgáltatással lehet valamit kezdeni? Már vagy 10 perce kergeti a winyót. :(((
Nem hiszem el, hogy csak visszafele tud fejlődni a windows.

(#24926) raidx válasza F_Zolee (#24925) üzenetére


raidx
őstag

Igaz Win 8-hoz írták de a 10-is arra épül.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#24927) Roxy27


Roxy27
tag

Sziasztok,
érdekes dologgal állok szembe :)
Adott egy ASUS X751L noti... telepítve volt Win 10 de inkább vissza kellene tennem rá a win 7 -et (ismerős kérésére)
Semmilyen problémára nem számítottam, de:
win7 telepítőt indítva, a win 10 által létrehozott partíciókat töröltem (egyet hagytam, ahova mentésre került minden, nevezzük D meghajtónak) majd szokásos módon formázni szerettem volna, hogy létrehozza a 100MB-os és a "C" meghajtót... de nem csinál semmit! visszaugrik, és megmarad a 100GB-os unallocated space... ez most mi??
A BIOS beállítások jók, ACHI mód...stb. elvileg minden ok.
Lehetséges, hogy, ha már a fos win 10 csinált partíciókat, akkor az összeset törölnöm kellene, hogy a win 7 meg tudja csinálni a particionálást/formázást?
eddig ilyennel nem találkoztam... valaki homályosítson már fel... :R
Köszi

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#24928) #22743424 válasza F_Zolee (#24925) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én ezt találtam! Nézd már meg a szolgáltatásoknál, hogy neked ez kézire vagy automatikusra van-e állítva?

Valamelyik majd csak jó lesz ! :)

(#24929) Popes válasza Roxy27 (#24927) üzenetére


Popes
őstag

Ha már van több partíció nem fog külön létrehozni 100MB-os partíciót de attól még hogy nincs külön 100MB-os partíciód működni fog mert oda teszi a "bootloadert" arra a partícióra ahová telepíted a rendszert.(gondolom ez a 100GB)

Deus ex machina

(#24930) #22743424


#22743424
törölt tag

Közben még ezt is találtam, wsappx(2) azaz azon belül 2 szolgáltatás is fut, elméletileg.

Nézd már meg mind a két szolgáltatást, hogy kézire vannak-e téve.Persze ez csak tipp mert meg kellett volna nyitni a pontosítás kedvéért. :) Persze mint írtam lehet raidx fórumtárs belinkelt megoldása a nyerő mert azt a megoldást is erre a hibára. írták :)

[ Szerkesztve ]

(#24931) Roxy27 válasza Popes (#24929) üzenetére


Roxy27
tag

Hát... párszor már csináltam ilyet... mindig meg szoktam hagyni 1 partíciót, és a fennmaradt unallocated space-re megadom, neki, hogy hozzon létre egy ekkora partíciót (ekkor automatikusan létrejön a 100MB-os is...) De most nem csinál semmit! Csak visszaugrik és marad minden a régi...

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#24932) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Az Updade kezelésre kijött már valami kezelési lehetőség? Az, hogy nincs beleszólásunk és önhatalmúlag pakol fel mindent, annyira felidegelt,hogy visszaraktam a 8.1-et, amíg valami mód nem lesz arra, hogy legyen beleszólásunk. Van már?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24933) Popes válasza Roxy27 (#24931) üzenetére


Popes
őstag

Win7 itt nagyon OFF, de ahogy írtam ha már egy előre több részre partícionált HDD-re akarod telepíteni akkor nem hoz külön létre 100MB-s partíciót.
Nem értem mi a gond, nem engedi telepíteni az üres partícióra a rendszert?

Deus ex machina

(#24934) Aurig@ válasza V.Stryker (#24932) üzenetére


Aurig@
őstag

A Pro és Enterprise verziónál ki lehet kapcsolni az automatikus frissítést. Nekem egy hónapja van fent a 10 és már telepítéskor kikapcsoltam frissítést. Esze ágában sincs még csak keresni sem.
Se értesítés, se üzenet, se frissítés.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#24935) F_Zolee válasza #22743424 (#24928) üzenetére


F_Zolee
veterán

Érdekes, mert nálam még leállítani se lehet. Ahogy nézem neked meg le van lőve.

(#24936) #22743424 válasza F_Zolee (#24935) üzenetére


#22743424
törölt tag

sc stop appXSvc a redszergazdaként indított parancssorba

(#24937) Aurig@ válasza F_Zolee (#24935) üzenetére


Aurig@
őstag

Nálam alapból nincs is ilyen folyamat. Nem indul automatikusan.

Csak ezek azok, amik "w"-vel kezdődnek. Ebből mindössze 7 dolog, ami automatikusan indul:

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#24938) F_Zolee válasza #22743424 (#24936) üzenetére


F_Zolee
veterán

Áh, köszi. Így is marad vagy majd elindítja magát valamikor újra?

(#24939) V.Stryker válasza Aurig@ (#24934) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából az se megoldás. A szelektívitas lenne az.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24940) F_Zolee válasza Aurig@ (#24937) üzenetére


F_Zolee
veterán

W-nél hiába keresed ha A betűs. :)

[ Szerkesztve ]

(#24941) vlevi


vlevi
nagyúr

Onedrive kliens vajon fog valaha változni? Jó lenne, ha "visszakapnánk" a régi, Win8-as kliens. Wiszonylag kevés filet használok napi rendszerességgel, de tizengiga fenn van a felhőben. A mostani, a win7-hez hasonlatos kliensnél vagy szinkronizálok mindent, és akkor betelik a 64-es SSD, vagy a HDD-re rakom, de akkor percekig berregteti, mire leellenőrzi a szinkront. Vagy beállítom, hogy ne töltsön le mindent, de akkor meg pont az nincs meg, ami éppen kellene. A Win8-as kliens nem töltött le alapból semmit, csak azt, amire szükségem van.

(#24942) Aurig@ válasza F_Zolee (#24940) üzenetére


Aurig@
őstag

A 24925-ös kommentedben wsappx-et írtál, ezért kerestem a w-nél.

Egyébként van, de alapból letiltott.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#24943) alexride


alexride
csendes tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy egy régebbi laptopon HP EliteBook 6930p (P8700 2,53Ghz, 2GB DDR2, Seagate Momentus 7200.3) tökéletesen fut a Windows 10. Illetve futna ha nem ütköznék egy olyan problémába amit a MsMpEng.exe generál, ez a Windows Defenderhez köthető ha jól tévedek. Mikor úgy gondolja akkor elkezdi terhelni a HDD-t és belassul az egész rendszer, akár sima böngészés közben de nagyon zavaróan. Tudom 2.5" HDD lassú meg stb. tervezek bele egy SSD-t egyébként de nem ez a lényeg. A Windows 10-en belül elég kevés a beállítási lehetőség nagyjából annyi, hogy kikapcsolom a Defender-t ami egy idő után automatikusan visszakapcsol. Ez így hogy lehetséges? Elég zavaró probléma. Más találkozott ilyennel? A 8.1-el is van ilyen probléma? Gondolkozok rajta, hogy amíg nem lesz meg az SSD átállok arra.

(#24944) Popes válasza alexride (#24943) üzenetére


Popes
őstag

Ezzel végleg ki tudod kapcsolni a Defendert.(meg ha kell akkor vissza is) LINK

Deus ex machina

(#24945) PuMbA válasza Aurig@ (#24934) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel a Win10 egy félkész oprendszer muszáj lesz bekapcsolod negyed évente a nagyobb packoknál, akkor majd legfeljebb tovább tart a frissítés, mert összegyűlik egy pár :) Hamarosan jön az első pack, ikoncserékkel, téma egyenletességi gondok javításával és memória használati finomítással :)

[ Szerkesztve ]

(#24946) Ispy


Ispy
veterán

Lenne egy pár kérdésem:

1. Volt a tálcán egy dedikált gomb a virtuális asztalok közötti váltásra, amit a telepítés után 3 perccel ki is b@sztam onnan, úgy sem fog kelleni felkiáltással, de most rájöttem, hogy mégis jól jönne. Hogyan tudnám visszavarázsolni?
2. A tálcára kiraktam gyorsindító ikonokat, köztük a Visual Studiot is, aztán amikor fordítom a projektet, akkor access denied van a folderben, ahol felülírná a fájlokat. Erre beállítottam, hogy a VS exe fusson rendszergazdai jogokkal, így az elején kérdez, aztán megy minden. Viszont, ha jobb klikkel megyek az ikonra, és az előzmények közül választok ki valamit, akkor megint nem kérdez és access denied van. Mit lehetne ezzel kezdeni, hogy menjen ez is rendesen?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#24947) #22743424 válasza PuMbA (#24945) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jöhetne ,már! Jelenleg itt tartanak az információim szerint.
10.0.10553.1020.th2_xbox_rel_1510.151003-2016
10.0.10558.0.th2_release.150928-1738
Ez a th2-es vonal.
10.0.10240.16520.th1_escrow.150924-1156 A th1-es vonal. :)

[ Szerkesztve ]

(#24948) Gh00st válasza Roxy27 (#24927) üzenetére


Gh00st
tag

Gondolom USB3-as pendriveon van a win7, tedd at es menni fog.
Teljesen mindegy hany particiod van, akkor is letre kell hoznia a telepitonek a rendszer szamara szukseges +particiot...en is a minap futottam bele ebbe, egy Acer lapossal.

[ Szerkesztve ]

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#24949) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Bocsi, hogy ilyen kérdést teszek fel, tuti már volt róla szó, próbáltam rákeresni, de nem sikerült találni ehhez kapcsolódó témát.
Szóval Win7-men megjelent ugye jobb alul a frissítési ikon. Megadtam a mail címemet, hogy értesítsen, ha megkapom a frissítést. Ennek már 2 hete és semmi. Email nem jött, csak az, hogy "lefoglaltam". Bár most olvasom, azt írja a tálcán levő progi, hogy "még vizsgáljuk, hogyan fog működni az ön gépén a windows 10". Gondolom lehet valami driveren fennakadt. Hogyan tudnám megcsinálni az upgradet hivatalosan, ha nem akarom kivárni míg visszajeleznek, hogy akkor megjött nekem is a frissítés?
Köszi!

(#24950) zolee0307


zolee0307
őstag

Win updateben megjelent egy amd driver, amit a win telepíteni akarnak. Én nem. Hogy tudom eltüntetni, illetve, hogy tudom beállítani hogy drivert ne szedjen le, meg telepítsen?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.