Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) zsoltzsolt válasza Dzsana (#23546) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De van, kattints előbb a képre, utána megjelenik két oldalt :) Ja, és ha forgatod az egér kerekét, akkor is lapoz

[ Szerkesztve ]

(#23552) Dzsana válasza zsoltzsolt (#23551) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nálam ugyan nem jelenik meg semmilyen nyíl. :((( És alapértelmezettnek sem enged másik normális képnézegetőt beállítani. :W

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#23553) zsoltzsolt válasza Dzsana (#23552) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

És ha forgatod az egér kerekét? Akkor is lapoz

(#23554) raidx válasza t72killer (#23550) üzenetére


raidx
őstag

Ez a 91-edik frissítés Win 10 és Office2010 x64. Figyelmetlenségből a 32 bites officot telepítettem és napok óta kinlódott a frissítések telepítésével. Leszedtem és feltettem a 64 bites verziót egy óra alatt megtörtént a frissítése.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23555) lck válasza Dzsana (#23552) üzenetére


lck
senior tag

Véletlenül nem Total Commanderből nyitod a képet ? Nálam ott nem lapoz, intézőből nyitva viszont igen.

(#23556) samgar


samgar
őstag

Mit lehet tenni, semmit nem tudok letolteni az aruhazbol. Hiba tortent, probalkozzon ujra. Napok ota.

Oppo Find X5 PRO

(#23557) VGYke


VGYke
addikt

Jött a napokban (a héten) frissítés?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#23558) t72killer válasza VGYke (#23557) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen. bár fura, nekem keresés után sem találja a wu :F

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23559) tikira válasza szoszo75 (#23549) üzenetére


tikira
csendes tag

Sziasztok!

Nem akarom hosszúra nyújtani, leírtál mindent.
Nálam pontosan ugyanez történik.

Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz. /Henry Ford/

(#23560) darkhorse válasza t72killer (#23558) üzenetére


darkhorse
tag

(#23561) t72killer válasza darkhorse (#23560) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, viszont vmilyen oknál fogva hiába bökök rá a "check for updates" gombra, nem találja. Lehet kell még1 nap neki:F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23562) Dzsana válasza lck (#23555) üzenetére


Dzsana
senior tag

Beszarás, ott a pont! Eddig Total Commanderből nyitom meg, mivel azt használom, s valóban, ha a fájlkezelőből nyitom meg, ott az a tetves nyíl, s lehet lapozni a képeket. Ekkora hibát...! Kösz a megfejtést! :R

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#23563) Barthezz2 válasza undercover (#23530) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, simán frissült, én is azt hittem, hogy szólni fog, hogy mit akarom már saját magára frissíteni, de semmi, simán frissült.

Innen kapd le a szükséges cuccot(x86 vagy x64, amelyik fent van), ez majd leszedi a telepítéshez szükséges dolgokat, és simán win alatt végig fog futni, csak a vége fele indul újra. Elején figyelj, hogy azt az opciót válaszd, hogy hagyjon meg minden alkalmazást is.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#23564) Osiris


Osiris
őstag

Mitől van a behajtani tilos jel az értesítési ikonomon? Eddig szerintem nem volt ott az a jel.

Szerk.: Közben eltűnt.. (sem előtte sem azóta nem kaptam értesítést semmiről)

(#23565) raidx


raidx
őstag

Ha nem rendszergazdai joggal nyitok meg egy programot nem őrzi meg a beállításait, regisztrálást, testreszabást stb. Azt viszont nem tartom célszerűnek, hogy minden mindég rendszergazdai joggal fusson. A programok még úgy vannak felkészítve, hogy a C:\Program\ könyvtárba települnek és nem a C:\Users\XXX\AppData\Roaming\ alá. Ha oda települ akkor nincs ilyen gond. Olyan progi viszont még kevés van és nem hiszem, hogy hamarosan átírják őket. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23566) norti válasza Osiris (#23564) üzenetére


norti
addikt

Kikapcsoltad az értesítéseket, jobb gomb és kapcsold vissza: 'Nyugalmi időszak kikapcsolása'

(#23567) raidx válasza norti (#23566) üzenetére


raidx
őstag

Valami belső óra alapján időnként a rendszer is bekapcsolja a nyugalmi időszakot. Még nem figyeltem ki a szisztémáját. De vissza is kapcsolja.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23568) Boonen007


Boonen007
őstag

Ezt az adatküldést az MS-nek lelehet valahogy tiltani?

(#23569) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elvileg igen.

#23570: Irfanview.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23570) syler123


syler123
veterán

Nem tudom az alap képnézegetőt miért vették ki a Win10-ből. Vagy csak én nem találom? Jó lenne nem kellene várni erre a metro-s vacakra... Nem az Office picture manager-re gondolok, hanem arra ami teljesen alap volt win7-nél és 8-nál. Nem lehetett vele szerkeszteni, csak megtekinteni.

Megvan, talán ez segít rajtam.

[ Szerkesztve ]

(#23571) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Nem egyértelműen w10es probléma, de ez pörög legjobban.
van egy hddm, amit server 2012n használtam, majd win10et tettem fel, és sima sambával megosztottam mappákat. És nem tudom miért, de az almappák almappáinak almappáira nem adott irási engedélyt. Felette eggyel még ok, de a 3. rétegen már nem jó...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#23572) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Kis segítség kellene.
Sok bosszúságom van, mert egy csomó dolog hiányzik, vagy hibásan működik nálam.
De most már ott tartok, hogy pl. olyanok sincsenek ami az "Első lépések"-nél mutat.
Pl. ha megnyomom a start menüt, akkor állítólag kéne lenne rögön lent keresés sornak.
Ha kézzel teszek be valamit a csempékhez (nem húzással) , akkor újra kell indítani a gépet, hogy látszódjon.
Vannak olyan beállítások ami kinézete olyan mintha még a design előtt állna. Alig lehet 10 lépéssel megoldani, hogy megmondjam egy programnak alapban admin módban fusson, mert nincs legalább egy menü, hogy további lehetőségek, stb.

Nekem Pro-ra 10240-es buildinget ír, azt mondja naprakész.
Mi lehet a gond?
Vagy tényleg még ilyen állapotban van ez az egész Win 10, és van hogy a bemutató anyagjukban is több látszik mint amit jelenleg tud?

Mert most kicsit nagy csalódás nekem mint informatikusnak.
Előre is köszi.
Zoli

(#23573) toldy


toldy
őstag

Sziasztok, a Windows intézőből a legutóbbi fájlok csoportot hogyan tudom likvidálni, sehol nem találtam erre beállítást ( vagy csak átsiklottam felette). köszönöm

Az élet nem habostorta.

(#23574) Воланд válasza toldy (#23573) üzenetére


Воланд
titán

intezo --> nezet --> beallitasok

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23575) toldy válasza Воланд (#23574) üzenetére


toldy
őstag

Ohh, nem tudom hogy nem vettem észre, köszönet. :R

Az élet nem habostorta.

(#23576) VeryByte


VeryByte
őstag

Valaki használ ujjlenyomat olvasót?
Win8.1-en még ment, hogy remote desktop-nál be tudtam lépni a távoli gépre (mondjuk ws2012) az ujjlenyomat olvasó segítségével.
Win10 alatt sikerült ez már valakinek?
A win10-be megy a belépés, de ha onnan indítok egy mstsc-t, akkor a távoli gépre már nem ajánlja fel az ujjlenyomatos azonosítást.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#23577) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Sajnos egy Lifebbok E780 random szerűen leáll, volt már alaplap csere, vga hűtő csere. Mi lenne a parancssori kód amivel megtudhatnám mi volt az utolsó leállás oka?

U.I.: Leáll majd bekapcsol

(#23578) szoszo75 válasza tikira (#23559) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Szuper, "megnyugodtam". :C :F :Y Akkor úgy néz ki win hiba lesz?!

DIGI 500 ról 1000-re

(#23579) szoszo75 válasza tikira (#23559) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Ezek szerint neked sem a kezdetektől van ez a jelenség hanem egyszer csak úgy elkezdődött..

DIGI 500 ról 1000-re

(#23580) pruzsi


pruzsi
őstag

erre valaki?
Továbbá: a 0xc000007b hiba win10 alatt,van megoldás rá? directx,vc redist, stb friss új mi egyéb lehet még a hiba?

(#23581) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Adott egy dell e6430 a legfrissebb win1m pro-val, az ujjlenyomatolvasó driver regisztrálta az ujjlenyomatom, viszont a win hello nem engedett bejelentkezni, frisítés során a drivert sikerült letörölni, azóta viszont nem tudom újratelepíteni sehogy sem, valaki esetleg tudna segíteni?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#23582) GuruZone


GuruZone
őstag

Kérek szépen valakit, töltse fel a 64 bites media creation tool-t valamilyen tárhelyre,
mert a hivatalos win10 downloads oldalon már csak ISO-t lehet letölteni.
Win 8.1-re szeretné ráengedni ismerősöm, de az ISO-t nem tudja mi fán terem.

Sürgős lenne, köszönöm!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#23583) Воланд válasza GuruZone (#23582) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23584) GuruZone válasza Воланд (#23583) üzenetére


GuruZone
őstag

nagyon szépen köszi!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#23585) TheProb


TheProb
veterán

Helló!

Találkozott már valaki azzal a jelenséggel, hogy pl asztalon ha csinálok 1 mappát, vagy letöltök oda 1 fájlt, stb. akkor csak frissítés (f5) után jelenik meg az újonnan oda került cucc?

Hogy tudnám ezt megoldani?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#23586) pendre54 válasza GuruZone (#23582) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nem tudom, hogy milyen MS oldalakon nézelődött, de itt megtalálható, ráadásul magyar nyelven.[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#23587) #22743424 válasza World-Soft (#23572) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jobb klikk a parancsikonon/Tulajdonságok/ Kompatibilitás/A program futtatása rendszergazdaként, pipa be majd OK

Jelenleg itt tartunk Pro verzió 10240.16463.amd64fre.th1.150819-1946 legalább is nekem ez van. A 10240 az nem igen fog változni a következő években szerintem.

(#23588) netpeti98


netpeti98
addikt

Egy tiszta telepítésű Windows 8.1 Update 1-re (talán Update 3 is van benne, tavasszal írtam ki MCT-vel) kell még valami frissítés, hogy tudjak ISO-ból frissíteni 10-re vagy a 8.1 telepítése után mehet rögtön az upgrade?

(#23589) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Ezek a krikszkrakszok micsodák? :F :F

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#23590) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!
Edge-t használom, vannak vele problémák még. De ami a legjobban zavar, hogy bizonyos oldalakon adsense reklámok jelennek meg. Több mint 10évig Firefox -ot használtam, és ott lehetett adblocker progival mellőzni a nem kívánt és zavaró reklámokat. Az Edge- nek nincs ilyen kiegészítője? :F
Köszönöm

(#23591) t72killer válasza Dtomka (#23590) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs, csak hosts fájlt tudsz feltenni, innen (hphosts, malware+hirdetőszerverek, egyebek) vagy innen(mvps, csak ad-szerverek, viszont kisebb-könnyebb).

Nekem mostanában fagyogat az edge, nincs kizárva, hogy a túl nagy hosts fájl miatt (nekem a hphosts cuccainak nagyrésze benne van), a páromnak csak az mvps hosts van fent, nem panaszkodott fagyásra.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23592) Dtomka válasza t72killer (#23591) üzenetére


Dtomka
veterán

Kicsit körülményesnek tűnik, mint 1 kiegészítő telepitése. (Megtudom oldani, de sztem sokak nem fognak így "berhelni".) Természetesen köszönöm a segítséged! :R

[ Szerkesztve ]

(#23593) t72killer válasza Dtomka (#23592) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Edge-re még semmilyen kieg nem tehető fel, csak rendszerszintű megoldások vannak. hosts fájl, adguard, és asszem az admuncher is működik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23594) petrson


petrson
senior tag

Tegnap váltottam én is 10-esre.
Látom volt már itt téma a Bluetooth, a műveletközpontban úgy látom be van kapcsolva, a keresés meg nem talál semmi eszközt. Telefonomon sem látom a gépet... Most akkor be van kapcsolva, vagy sem? Direkt kapcsoló gombot sem találok a műveletközponton belül, csak a keresés pörög folyton.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#23595) #22743424 válasza petrson (#23594) üzenetére


#22743424
törölt tag

Alapértelmezetten ki van kapcsolva az, hogy A Bluetooth- eszközök láthatják a gépet. Oda pipa

(#23596) petrson válasza #22743424 (#23595) üzenetére


petrson
senior tag

Köszi. És kikapcsolni hol lehet? A műveletközpont kapcsolóinál rákattintva nálam felhozza az ablakot, de ott nincs ki/be lehetőség.

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#23597) #22743424 válasza petrson (#23596) üzenetére


#22743424
törölt tag

Funkcióbillentyű? :) Le vannak töltve a megfelelő driverek, szoftverek?

(#23598) tikira válasza szoszo75 (#23579) üzenetére


tikira
csendes tag

Igen egyszer-egyszer csinálja nem minden letöltésnél

Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz. /Henry Ford/

(#23599) Zombye


Zombye
csendes tag

Üdvözletem mindenkinek!

Nos egy problémával kerültem szembe, amit félig sikerült már megoldanom.

A magam részéről nem kedvelem ezt az ablakos Alt+Tab futó alkalmazáskiválasztó rendszert, ahol is szépen kirakja az összes alkalmazás aktuális ablakát kicsiben. nagyon csicsa, nagyon szép, de én jobban szeretem a szimpla ikonlistát, amire ha ráklikkelek az adott alkalmazásra vált az oprendszer.

OK, azt már sikerült megoldanom, hogy ikolnlista legyen némi registry buherával, de hiába klikkelek rá a kívánt futó alkalmazásra nem vált át a rendszer. Win7 alatt ez szépen ment.

Szerintetek mit kéne tegyek, hogy egérkattintásra is kiválassza a listából a kívánt alkalmazást?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#23600) Hapho


Hapho
csendes tag

Sziasztok! Ezt most fordítottam le Google fordítóval egy angol honlapról: Tekintettel az új aktivációs rendszer most össze van kötve a hardver id, amikor módosítja a BIOS, a Windows 10 azt fogja hinni, hogy ez egy új alaplap.

Azt hiszem, ez okozna hatalmas logisztikai problémák próbál olyan rendszert, amely képes felismerni a különbség a két BIOS rendszert, és a 10-es két mobos.

Azt hiszem, vissza kell térni a régi OS vagy fogadja el a korlátozást.

Én még Windows 8 alatt frissítettem BIOS-t de már most új alaplapnak nézi a Windows 10, ezért nem tudom aktiválni. Most már csak arra vagyok kíváncsi hogy ha Windows 10 alatt történik BIOS frissítés akkor megszűnik az addigi aktiválása? Egy bátor ember kipróbálhatná. :)

(https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3kg6qe/dual_bios_mb_w10_issue/)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.