Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) RedCat válasza ksanc (#24599) üzenetére


RedCat
senior tag

Igen hdd-s verzió.
Én nem vállalom hogy tönkre teszem a kijelzőt, elölről kell begbontani.
Egyszerűbb az ssd-s módszer...
Csak miért nem aktiválja be?

(#24602) Gh00st válasza lsc (#24598) üzenetére


Gh00st
tag

1, keresés/cmd/futtatás rendszergazdaként/net stop wuauserv/enter
Most leállt a windows frissítési szolgáltatás.
2, keresés/%systemroot%\SoftwareDistribution\Download/enter
A Download mappából törölj mindent.
3,keresés/%systemroot%\SoftwareDistribution\DataStore\Logs/enter
Itt töröld az edb.log fájlt(ha nem engedné: total commander/beállítás/általános beállítás/képernyő/rejtett fájlok - megkeresed a C/Windows/SoftwareDistribution\DataStore\Logs mappában ás innen törlöd rendszergazdaként)
4, keresés/cmd/futtatás rendszergazdaként/net start wuauserv/enter

Nálam így simán frissült. :K

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#24603) lsc válasza Gh00st (#24602) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi, így sikerült.

Az élet kegyetlen .

(#24604) ksanc válasza RedCat (#24601) üzenetére


ksanc
őstag

Hogy aktiválná be, amikor hordozható eszközként nincs fix hardver, amihez köthetné az aktivációt? Szerintem ez a gond.

worxland: oké. Akkor hogy van? :)

(#24605) Gh00st válasza lsc (#24603) üzenetére


Gh00st
tag

Nmit :R

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#24606) Barthezz2 válasza FollowTheORI (#24573) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mellé.. Ha tovább olvasol, akkor írtam, hogy korábban a clean install-al felrakott insider build-ek alatt is előfordult már ugyan ez a hiba.. :U

Everybody lies.

(#24607) landsoflore2 válasza ksanc (#24596) üzenetére


landsoflore2
csendes tag

Vagyis akkor win hetrol kell upgradeolni? De az nekem nem legalis. De akkor nem tudom upgradeolni, nem így van? Mert rendszergazda mondta nekem, hogy az insider programba ha bejelentkezek, akkor rögtön kapok egy kulcsot. Most akkor mi van?

(#24608) Воланд válasza landsoflore2 (#24607) üzenetére


Воланд
titán

az insider programban az vehet reszt a windows 10 megjelenese utan, aki rendelkezik eredeti windows 7-el, vagy windows 8-al.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24609) landsoflore2 válasza Воланд (#24608) üzenetére


landsoflore2
csendes tag

Vagyis akkor a legegyszerűbb, ha letöltök egy nem legálisat?

(#24610) Sdi válasza landsoflore2 (#24609) üzenetére


Sdi
addikt

A legegyszerűbb, ha veszel egy eredetit :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#24611) twine válasza landsoflore2 (#24609) üzenetére


twine
addikt

:Y

(#24612) #16695808


#16695808
törölt tag

ha belépek az microsoft fiókommal akkor ugyanúgy tudok majd belépni a gép indításakor ahogy offline fióknál? lehet választani? miket fog szinronizálni a win ezután?

[ Szerkesztve ]

(#24613) tomp


tomp
félisten

Elindítottam ezt a bővítményt ami hatására olyan történt amit Win7 óta nem láttam! Kékhalált kaptam.
Az esemény napló csak ennyit ír:
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

Nincs valami mód, hogy kiderüljön pontosan mégis mi okozta a kékhalált? Remélem valóban a bővítmény.

(#24614) Tibko8 válasza Rasiel (#24260) üzenetére


Tibko8
senior tag

Köszi ez megoldotta. Elmentettem a mostani háttérképet és hozzá a tálca színt egy témaként. :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#24615) labeda


labeda
aktív tag

Sziasztok! Most fizettem ki a Home árát, amire ezt kaptam: "Köszönjük, hogy a Microsoft Store-ban vásárolt. Megkaptuk megrendelését, amelynek feldolgozása akár 4–6 órát is igénybe vehet." Gyors választ kérnék, hogy a letöltött iso (dvd) ettől már elindítható, telepíthetem, vagy várnom kell a termékkulcsra? Előre is köszönöm a választ. (Már alig várom, hogy telepíthessek....)

(#24616) #16695808 válasza labeda (#24615) üzenetére


#16695808
törölt tag

szerintem a telepítés után is megadható a termékkulcs...szerintem

(#24617) labeda válasza labeda (#24615) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszi, ha még valaki megerősíti, elindítom!

(#24618) #16695808


#16695808
törölt tag

ha belépek az microsoft fiókommal akkor ugyanúgy tudok majd belépni a gép indításakor ahogy offline fióknál? lehet választani? miket fog szinronizálni a win ezután?

(#24619) Anonymus23 válasza labeda (#24617) üzenetére


Anonymus23
veterán

Bármikor megadhatsz új termékkulcsot....

;) - The Power of the Light Side

(#24620) labeda válasza Anonymus23 (#24619) üzenetére


labeda
aktív tag

Akkor nekiállok. Köszönöm!

(#24621) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Vasárnap telepítettem a win10-et (tiszta telepítéssel), s azóta videó fájlok lejátszásánál vannak beakadások. Kb 2-3 másodpercre, driverek legújabbak vannak, K-lite codecet telepítettem rá. Előtte 8.1-nél nem volt ilyen problémám. Ötletek van ennek a jelenségnek a megszüntetésére?
Konfigom adatlapomon megtalálható.

Baggio

(#24622) TRob1 válasza Baggio04 (#24621) üzenetére


TRob1
veterán

K-lite codecet telepítettem rá. :W Miért?!? Ki mondta hogy telepítsd? Nem kell már vagy 10 éve ilyen xarság... Innentől semmin nem kell csodálkozni szerintem.

Most lehet találgatni hogy vagy ettől, vagy sem. Jobban jársz ha megint csinálsz egy tiszta telepítést (ha már ez mindenkinek a mániája ;] ), és úgy próbálod először a filmeket mondjuk MPC-HC-vel vagy MPC-BE-vel (esetleg VLC, habár ezzel akadnak néha gondok ennél-annál)

szerk: Jah, amúgy mivel játszod le a filmeket?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#24623) jimmy399 válasza zoo8800 (#24455) üzenetére


jimmy399
senior tag

A videó, amit írtál, a csaj... úristen kategóriás, és még gitározni is tud... :) Be is tettem a kedvencek közzé.

--- N/A ---

(#24624) zkiss0 válasza nanus (#24492) üzenetére


zkiss0
tag

HI!
Tényleg..., lehet hogy TC-ben másoltam, csak nem figyeltem! - upsz. Aztért kösz!

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#24625) fauv


fauv
őstag

Srácok mondjatok már pls egy jó virusírtót ami jól müxik win 10-en, mert az avg-t egyszerűen nem tudom felrakni, állandóan kifagy telepítéskor pedig elvileg a legújabb win 10-re is működő változat.

köszi

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#24626) zkiss0 válasza fauv (#24625) üzenetére


zkiss0
tag

HI!
Avast?

Windows XP, mert megérdemled! :-)

(#24627) fauv válasza zkiss0 (#24626) üzenetére


fauv
őstag

nem próbáltam még, van neki win 10-re is jó változata?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#24628) TRob1 válasza zkiss0 (#24624) üzenetére


TRob1
veterán

TC-ben is ugyanúgy mutatja, mint 8 alatt. ;)

¤ R'n'R ¤

(#24629) spider23


spider23
aktív tag

Az utóbbi frissítés óta a wifi 20M -nál nem hajlandó gyorsabban működni. Előtte 75M volt a sebessége. Mit tudok vele csinálni hogy újra normális sebességen működjön? Már letiltottam, újra indítottam, drivert próbáltam keresni hozzá, de ez a legújabb azt mondja... semmi nem segít. :W

(#24630) Baggio04 válasza TRob1 (#24622) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Megszokásból....
Media player classic-al játszom le. VLC-t próbáltam régebben, nem jött be.

Baggio

(#24631) landsoflore2 válasza fauv (#24627) üzenetére


landsoflore2
csendes tag

Az avast win 10re? Szerintem persze hogy jó! A win hét óta a windows majdnem minden programmal kompatibilis, csak a vistát szúrták el, de azt nagyon. De a legjobb az avira, www.avira.com, minden vírust felismer, és nem nagyon lassítja le a gépet se.

(#24632) fuze válasza Baggio04 (#24630) üzenetére


fuze
őstag

Nem is értem, hogy valakinek miért nem jön be a VLC. :DDD Viszont akkor már inkább MPC-HC... mint a szar codec packok.

adms.hu | UI Designer

(#24633) landsoflore2 válasza twine (#24611) üzenetére


landsoflore2
csendes tag

Kösz. Soha nem lesz rá felesleges hetvenezrem. Akkor inkább letöltöm a torkót vagy mást.

(#24634) labeda


labeda
aktív tag

Jelentem sikerült, eddig nagyon tetszik! Mire írtam az előbb, addigra megjött a termékkulcs is, aktiváltam. Ha lesz kérdés, jelentkezem.

(#24635) csixy


csixy
addikt

A 10547-es buildre frissítés óta a fiókjelszó beírása után egy pillanatra ez az üzenet látszik. Print screennel nagy nehezen sikerült elkapni. Aztán mégis belép és műkszik minden. Ez mitől van?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24636) Baggio04 válasza fuze (#24632) üzenetére


Baggio04
aktív tag

No, akkor törlöm a k-lite packot, és felteszem a kettőtök által is ajánlott MPC-HC-t.
Remélhetőleg megjavul.
Köszi és üdv nektek!

Baggio

(#24637) fuze válasza Baggio04 (#24636) üzenetére


fuze
őstag

Azért is javasoltam, mert kinézetre nagyon hasonlít a media player classic+ k lite kombóra.

adms.hu | UI Designer

(#24638) csixy válasza csixy (#24635) üzenetére


csixy
addikt

Ez volna az?:

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24639) twine válasza landsoflore2 (#24631) üzenetére


twine
addikt

Soha nem törtem senki fölött pálcát ez ügyben... ;)
a smileym inkább csak most is annak szólt, hogy az efféle "nyíltság" ezen a fórumon nem megszokott ;)

Egyébként nem ismerem a korodat, de magamból és az ismerettségi körömből kiindulva azt mondom, eljön még az idő, amikor igényled majd a legal szoftvereket ;) és minden követ megmozgatsz azért, hogy ne tört fusson a gépen...hiszen a mostani win10 is megúszható az általad említett "70" töredékéből...
Off befejezve...éld mint mondtam nem pálcát törni, és okoskodni akartam :R

[ Szerkesztve ]

(#24640) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Most másodszor tettem fel a laptopra a windows 10-et.

Megint kínlódás van nem tudom miért ,de elég gyakran újra indul és az internet power error hiba üzenetet dobja.
Tudnátok valamit ajánlani ez mitől van?

(#24641) csixy válasza RedCat (#24601) üzenetére


csixy
addikt

Csak azt nem értem, hogy a hópárducból hogyan lett w10.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#24642) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#24640) üzenetére


Gedeon31
addikt

Hoppá rosszul írtam bocsánat szóval a hiba üzenet internal power error :U

(#24643) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok ! Nem műkódik egy pendrive-om w10 alatt, ami w7 alatt működött .Szerintetek mit lehetne csinálni ?

[ Szerkesztve ]

(#24644) OkosTibi


OkosTibi
csendes tag

Sziasztok

Éjjel 03:30 kor bekapcsolt a gépem és nem találom, hogy windows 10-en hol lehet auto frissítés miatti bekapcsolást állítani. Vagyis feladat ütemezőben ami be van állítva az szombat reggel 06:15 de nem 03:30. és már 3. hete csinálja velem ami zavar, hogy részben reggeli ébresztőnek is használnám (hogy 7-re tudjak menni bevásárolni tömeg előtt)

(#24645) pzstm válasza OkosTibi (#24644) üzenetére


pzstm
titán

Event Viewerben nézd meg mi kapcsolja be és iktasd ki

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24646) snooze válasza OkosTibi (#24644) üzenetére


snooze
veterán

windows updateban ahol ujrainditás van ütemezve a frissitéseknek,ott kellene átállitani mert alapbol van 3.30-re állitva.

GO Gunners!!!

(#24647) kisapa válasza OkosTibi (#24644) üzenetére


kisapa
senior tag

Az enyém áramtalanítva van éjszakára ezért esélye sincs felébreszteni. :)

(#24648) Dictator^ válasza spider23 (#24629) üzenetére


Dictator^
veterán

Nálam is ez van.. .W7 és W10 között kb 1-20megával tudok csak másolni Wifin keresztül...
Kábellel megy rendesen. A legújabb driver van fent a Wifihez.
Speedtesten a 2.4Ghz-s jelen eléri a 150/100 megabitet (a 200ból).. az 5GHz-s jelen meg alig ér el 20/20-at...
Ötlet?
(asus g771jw)
(routertől kb 20cm-re vagyok)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#24649) fuze válasza OkosTibi (#24644) üzenetére


fuze
őstag

Az energiagazdálkodásnál kell beállítani, hogy mi ébresztheti fel a gépet. Tiltsd le úgy ahogy a képen van és jó lesz. Nálam is ez volt...

adms.hu | UI Designer

(#24650) Valaki26


Valaki26
csendes tag

Sziasztok!
Megoldható,hogy a rendszer naponta ne csak egyszer keressen frissítéseket? Defender miatt kérdem első sorban.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.