Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) t72killer válasza Barthezz2 (#23399) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A legújabb (KB3081455) fent van? Ha igen, akkor tuti nem ez a probléma, uis ez tartalmazza az előzőket. Amúgy okozhat galibát, ezek a kumulatívok rengeteg rendszerhibát frissítenek, lehet h nem az app-al, hanem magával a rendszerrel van gond.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23402) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Quicktime-ra van megoldás ezen kívül ?

Használtam a keresőt,meg a google haveromat is faggatom egy ideje, de nem jutottam előrébb....

Ötlet hozzászólás javaslat? :F :R :R

Nem elég jó az angolom hozzá,,valami olyasmit olvastam , hogy ki kellene csomagolni a az apple féle telepítő .exe-t...de innen,,hogyan tovább?

A fenti linken lévő működik,,de zavar, hogy valami számomra ismeretlen telepítő csomaggal rakja fel magát...
Szeretnék "tiszta" rendszert...ezért érdekel a dolog...vagy valami hír egyáltalán almáék mikor akarják frissíteni a quicktime-ot?

Köszönettel :R

[ Szerkesztve ]

(#23403) Воланд válasza Döglött Róka (#23400) üzenetére


Воланд
titán

gyarilag eloretelepitett appokat nem lehet torolni, csak ps-bol.

amire te gondolsz az meg a

C:\Users\%username%\AppData\Local\Microsoft\Windows Mail

mappa lesz. ezt lehet torolni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23404) Gabás válasza twine (#23402) üzenetére


Gabás
addikt

ha csak .mov fájlok lejátszására kell, sokkal jobb alkalmazások vannak helyette

(#23405) Döglött Róka válasza Воланд (#23403) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En sem az appra gondoltam hanem a hozzatartozo adatra. Aztan lehet valami insider buildben volt csak benne az opcio, mar mosodnak ossze a buildek a fejemben...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23406) twine válasza Gabás (#23404) üzenetére


twine
addikt

Edius-hoz van rá szükségem...igényli a vágó progi...
(de azért köszönöm)

[ Szerkesztve ]

(#23407) Barthezz2 válasza Döglött Róka (#23400) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És azt miként tudom szerkeszteni? Mert kettő mail van hozzáadva, az egyik nincs jól beállítva(outlook.com-os), de eddig nem zavarta. Most viszont reinstall után is benne a két fiók, és az elején nem engedi törölni, utána meg nem tudom, mert bezár az app. Online felületen belépve kellene eltávolítani? A másik gmail, eddig tökéletesen ment.

A fentebb írt mappa adatainak törlése nem segít.

t72killer:
Tudom, mindig jön egy frissebb, de mindig törölnöm is kell, mert ugyan úgy elcseszi az egerem. Így ez sincs fent.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#23408) t72killer válasza Barthezz2 (#23407) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem találtál esetleg külön drivert az egeredhez, ami segíthetne? A kumulatív nagyfrissítéseket kihagyni elég necces, komoly fixekről maradsz le:(

#23409: jah, vagy autorun-scriptként megy minden sessionben redstoneig:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23409) Döglött Róka válasza Barthezz2 (#23407) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat en turtam most egy kicsit utana de meg az MS community se jutott tovabb a standard parancsoknal.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

sfc /scannow

Lassan mar fel kell irni ezeket minden monitor kavajara :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23410) Barthezz2 válasza t72killer (#23408) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egy Razer egér, van driver, fel is raktam(más kérdés, hogy WU frissíti is a saját elgondolására szerintem), de tök mindegy kb, mert a touchpad is ugyan ilyen sz@r.. Már egy napom elment a driverekkel való játszadozással egyszer, de semmire nem mentem vele.
Tudom, hogy nem kéne lehagyni, de ha felteszem akkor meg a hw épségét veszélyeztetem vele, mert kb 5 perc után vágnám falhoz olyan idegesítő..

Döglött Róka:
Thx, megnézem, csak közben már nincs nálam a gép, majd este ha hazaértem.

Everybody lies.

(#23411) trialboj


trialboj
őstag

Wow, ez új.

Egy g5070-es Lenovo laptopon a win10 indítás félbeszakad, odáig jut el hogy köröznek a kis pöttyök, és kiírta h win 10 majd fekete képernyőt kapok, és nem történik semmi. Restart nem segít. Aksit kivettem visszaraktam az sem segített. Nincs hibaüzenet, nem dolgozik, fogalmam sincs mi baja lett.

Valami ötlet esetleg?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#23412) Döglött Róka válasza trialboj (#23411) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Safe mode-ban inditottad mar?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23413) trialboj válasza Döglött Róka (#23412) üzenetére


trialboj
őstag

nem tudom hogy kellene, milyen gombokkal...

Biosba se tudok belépni, akárhogy nyomogatom az f1 f2-őt, vagy fn+ f1-f2

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#23414) FollowTheORI válasza trialboj (#23411) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hardver probléma? :)

A dolgok néha elromlanak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#23415) atyca válasza trialboj (#23413) üzenetére


atyca
senior tag

Szia!
https://www.youtube.com/watch?v=J6XPMW9WxVk

itt jobban látszik:
https://www.youtube.com/watch?v=ZZwcD4ZC7yA

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#23416) trialboj válasza atyca (#23415) üzenetére


trialboj
őstag

Ez érdekes, a wint még úgy raktam fel hogy ment az f1-f2. Na mind1, most be tudok lépni a biosba. Szóval ha nincs más akkor megpróbálhatok egy új wint rakni.

Arra nincs valami trükk, hogy kényszeríthetném ki win indulás előtt azokat a parancsokat ahol a safe módot is ki lehet választani... úgy emlékeztem hogy f8 de nem működik vele.

NetTom: Hát ilyet én még nem láttam azért. Vagy kiír valami hibát és lefagy, vagy restartol, De ebből semmire sem lehet következtetni. Még garanciális, de nem szívesen küldeném vissza az összes személyes fotóval stb.

Lehet az lesz a végső megoldás, és ezt azért írom hogy hátha másnak is segít egyszer. Kiveszem a laptopból a hdd-t ,berakom egy asztali gépbe, lementem ami fontos, formatálom, vissza a laptopba, és úgy wint rárakni.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#23417) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy bemerjem vállalni a BIOS frissítést Windows 10 alól?
Nem lesz belőle gond? Előre is köszi!

Laptop: Toshiba Satellite C850-13Z

[ Szerkesztve ]

(#23418) raidx


raidx
őstag

Eszem megáll! Két napja nyűglődik az office 2010 frissítéseinek telepítésével de nem sikerül neki. Igaz az előző gépen is sokára jött neki össze. Azt hittem, megtanulta hogy kell csinálni de nem. Most a Win frissítések egyból jók lettek és amiket kitiltottam nem hozta ismét.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23419) Mardel


Mardel
őstag

Sziasztok!

Lefrissítettem tegnap Win 7 Pro-ról.

Ez a Win 10 picit kényes a cpu tuningra.
Az első frissítési próbánál elszállt az egész CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT hibával.

Biosban visszavettem a cput alap órajelre, akkor sikeresen lefutott a frissítés.
Ma próbáltam alvó módba tenni a gépet, de semmilyen kapcsolóval sem tudtam felébreszteni.
Tápkapcsolóval áramtalanítottam pár másodpercre, elindul de a bios cmos cheksum error-ra hivatkozik és reseteli a bios beállításokat.

Win 7-el ilyen gondjaim nem voltak. :U

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#23420) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Két kérdésem lenne.

1. Ha már upgrade-el feltelepült a Win10 azaz megvan az aktivált példányom akkor mi fog kelleni nekem ahhoz hogy egy tiszta telepítés után is ugyanúgy működjön? A szériált kellene kiírnom hozzá vagy mit?

2. Munkatársam most telepített Win10-et frissítéssel, és olyan gondja van hogy rákattint a fájlkezelőre, elkezd homokórázni villan egyet a kép, újra betölti az ikonokat és nem történik semmi. Egy pillanatra mintha bevillanna az ablak de ennyi. Mitől lehet ez? mit tud csinálni?

(#23421) cattus válasza BaLee (#23420) üzenetére


cattus
őstag

1. Semmit, aktiválja magát, amint netre kerül, ha nem cseréltél közben alaplapot.

Do the thing!

(#23422) BaLee válasza cattus (#23421) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Akkor ha a 2. kérdésben leírt problémára nem találunk megoldást akkor nyugodtan mehet a laptopra a tiszta telepítés és utána jó lesz?

(#23423) Fred23


Fred23
nagyúr

Elfelejtettem, szóval megkérdezem: 32 bites Win7 Pro milyen Win10-re frissülne? Hardveresen pedig csak az alaplaphoz kötik a Win10-et, vagy procihoz, esetleg egyebekhez is?

(#23424) Bélaaaa válasza Mardel (#23419) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ez nem Windows hiba. Tipikusan akkor jelentkezik ez, amikor kevés a CPU feszültség.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#23425) Mardel válasza Bélaaaa (#23424) üzenetére


Mardel
őstag

Tehát Win7-hez elég volt neki a cpu fesz?
Ott is volt hibrid alvásban nem egyszer, volt mikor napokig, de ilyet még nem csinált.
Egyébként nem egyedi eset Gigabyte 9xx-es lapoknál (enyém 970A DS3), hogy sleepből nem akarnak felkelni, van akinél Win 8, 8.1-nél csinálja.

Szóval az sem biztos, hogy a tuning miatt történt.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#23426) Воланд válasza Fred23 (#23423) üzenetére


Воланд
titán

32 bites win10 pro-ra. alaplaphoz van kotve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23427) Fred23 válasza Воланд (#23426) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszönöm! Még megfontolom a dolgot, mert a Win7 Pro-val semmi baj.

(#23428) syler123


syler123
veterán

Radeon tulajoktól kérdezném, hogy nektek kikapcsol a venti, amikor a képernyő elalszik? Windows 7 és 8.1 alatt ez működött, win 10 alatt viszont nem áll le. Van erre valami megoldás?

Olvasom hogy másnak is van ilyen gondja.

Itt még többen vannak.

Ez nagyon bosszantó :W

[ Szerkesztve ]

(#23429) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Van valakinek valami ötlete, hogy mitől akadnak be random időközönként a videók nálam?8.1 alatt nem volt semmi hasonló probléma , a videókártya driverei is a legfrissebbek.

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#23430) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!

Van egy HP 620 gép, amin van egy HotKey gyári program. Nekem windows 7-en nélküle is mentek a Fn gombbal előhozható funkciók, de feltelepítettem még, majd úgy maradt, és windows 10-re frissítettem. Most nem lenne rá szükségem, de nem engedi letörölni. Azt írja a rendszer letiltotta az illesztőprogram futását. Próbáltam mappa szerint rákeresni, de úgy sem engedi törölni. Mit tehetnék?

(#23431) cattus válasza BaLee (#23422) üzenetére


cattus
őstag

Ha aktiválva van, akkor igen, mehet a tiszta telepítés.

Do the thing!

(#23432) #22743424 válasza oliwire (#23430) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mi az, hogy nem engedi? Azt a betyár mindenit neki ! :D Csökkentett módban is próbáltad?

(#23433) dishdash


dishdash
újonc

Sziasztok,

nem fordult még elő senkinél, hogy miután túljut a Windows a boot-on egy fekete képernyőt kell bámulni még olyan 1 percig mielőtt be tudnál jelentkezni? Főként AMD tulajokat kérdezek. HD 6480G van a notebookban.

(#23434) trialboj válasza trialboj (#23411) üzenetére


trialboj
őstag

Rejtély... néhány órára leraktam, és mikor ismét elindítottam minden gond nélkül betöltötte a wint, és fut szépen.
Minden esetre kilőttem a win updateket.

Ez már nem teljesen ide tartozik, de ha nem kapcsolgatom ki a laptopot, csak lecsukom pl esténként is, akkor az károsíthat valamit? Aksit, procit, hdd-t?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#23435) syler123 válasza dishdash (#23433) üzenetére


syler123
veterán

Van a gépre kötve másik megjelenítő? Pl tv kikapcsolva? Nekem pl ott jelenik meg a töltőképernyő és később vált át a monitorra, mondjuk nálam nem tart 1 percig meg már meg is szoktam.

(#23436) dishdash válasza syler123 (#23435) üzenetére


dishdash
újonc

Nincs

(#23437) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Eddig a VPN Unlimited-et használtam Windows 8 alatt asztali gépen és laptopon is. Az asztali gépemre felraktam a Windows 10-et, ott gond nélkül megy a VPN kliens. Azonban most felraktam a laptopra is a Windows 10-et, és állandóan Disconnected a státusz a VPN kliensbe, nem csinál semmit, újra is raktam már a Windows-t de semmi. Mi akadályozhatja meg a csatlakozásban?

[ Szerkesztve ]

(#23438) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv. ! Igazság szerint nem tudom hogy köze van e a win10-hez a problémának de korábban nem tapasztaltam. A lényeg hogy azt vettem észre hogy pl. win intézőt meg akarok nyitni, vagy egyszerűen csak letöltenék valamit és kiválasztom hogy hova akarom telepíteni/mappaválasztás/, vagy akár egy tömörítésnél is /szóval amikor ezek közül valmelyiket elindítom akkor rettenetesen lassan történik meg mire végrehajtja a feladatot a gép, vagy a win./ feladatkezelőben néztem és ilyenkor azt írja hogy a program nem válaszol. Aztán persze kb. 1-1,5 perc után megcsinálja az elindított feladatot. Nos ilyen jellegű problémával korábban nem találkoztam. És ez nem a win 10 telepítésétől kezdve megy , hanem egy ideje kezdte el ezt csinálni a gép, vagy a win.. nem tudom igazából hogy ez win hiba vagy valami hardveres gond lehet. Bárkinél jelentkezett, hasonló gond win10 alatt? Remélem valamennyire érthető voltam. :F

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#23439) #41133696


#41133696
törölt tag

Van egy kis gondom, a kereső nem talál meg semmit:

Valaki találkozott már ezzel?

(#23440) half333


half333
őstag

Üdv! Olyan kérdésem lenne,hogy az ikonok maguktól egy újraindulás után sorba álltak mintha automatikusra lenne állítva az ikonok rendezés,eddig rácsosra van,elmozdítok egyként,majd frissítés után visszaáll. M lehet a gond?

(#23441) tatararpad válasza #41133696 (#23439) üzenetére


tatararpad
őstag

Jah, mikor kikapcsoltam a Windows Search szolgáltatást az indexelés miatt. De fájlokat a gépen amúgy is csigában keresett, fájlkezelőben keresve indexelés nélkül is pillanatok alatt megvoltak.

(#23442) #41133696 válasza tatararpad (#23441) üzenetére


#41133696
törölt tag

Viszont én nem kapcsoltam ki semmilyen szolgáltatást.

(#23443) #41133696 válasza #41133696 (#23442) üzenetére


#41133696
törölt tag

No átmentem az egyik családtagom fiókja alá megnézni a dolgot, ott működött. Utána visszajelentkeztem a sajátom alá is, és ott is működik:

(#23444) tatararpad válasza #41133696 (#23442) üzenetére


tatararpad
őstag

Az rosszabb, mert akkor csak simán szar :D

(#23445) #41133696 válasza tatararpad (#23444) üzenetére


#41133696
törölt tag

Örülök, hogy rendbe jött.

Ilyenkor 3 kérdés szokott felmerülni:

1. Mikortól rossz?
2. Mi rontotta el?
3. Sfc /scannow milyen eredményt hoz?

(#23446) tatararpad válasza #41133696 (#23445) üzenetére


tatararpad
őstag

Szerintem csak egyszerűen félkész a cucc, kell még neki idő míg kiforr. Nekem pl. olyan hiba is van hogy ha képet nyitnék meg random áll egy darabig, majd hibát dob, viszont utána megint kétszer rákattintva meg szó nélkül megnyitja. Outlook napi szinten nyögi be hogy elavultak a fiókbeállítások, helyrehozni persze nem tudja, az értesítési központ egy emailt 6x jelenít meg egymás után és 6 buborékablakot is küld róla, van hogy a tálcán jobb szélen lévők (hangerő, értesítési központ, wifi, stb) kattintásra nem reagál, viszont miután megnyitottam a start menüt megnyitja őket annyiszor ahányszor kattintottam. Ezek csak szimpla gyerekbetegségek szerintem mint 8-nál, amiket a 8.1 Update 1-re javarészt ki is nőtt, gondolom itt is kell majd pár update hozzá.

(#23447) #41133696 válasza tatararpad (#23446) üzenetére


#41133696
törölt tag

Outlook nálam ezt tolja, de ettől függetlenül, megcsinálja, és csak a microsoftos email címemnél:

:D

Szinkronizáláskor :)

(#23448) tatararpad válasza #41133696 (#23447) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem is hotmailes cím, de mondom, annyira nem bír érdekelni még, majd ha 1 év múlva is ezeket csinálja, akkor talán. Persze attól még idegesítőek.

(#23449) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van lista a netet használó szolgáltatásokról/folyamatokról? A nejemnek készülök mobilnetre belőni a gépet (500MB/hó), és minden sz@rt ki akarok lőni, ami nem létfontosságú.

Más: ha a hosts-ban tiltva van valami (pl reklámok), akkor az zéró forgalmat generál, igaz?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23450) Mardel válasza tatararpad (#23446) üzenetére


Mardel
őstag

(#23451) tatararpad
Szerk:Meg lett a ludas.
A fényképek könyvtárban valamelyik progi odaszemetelt elég sok képet, amik kis fekete négyzetek voltak.
Azt a képnézegető üres négyzetként mutatta.
A többi képet megjeleníti rendesen.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.