Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) TheProb válasza TheProb (#23585) üzenetére


TheProb
veterán

erre valaki?

Újabb megfigyelés, hogy mappa kreálásnál se jó... Jobb klikk-> új mappa után nem történik látszólag semmi, majd f5 után megjelenik a mappa "új mappa" néven....

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#23852) Magnat válasza #41133696 (#23850) üzenetére


Magnat
veterán

Androidon nem a Google tiltja, az Adobe nem ad ki frissítést Androidra és a Playből is ők vették le: [link]

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23853) raidx válasza TheProb (#23851) üzenetére


raidx
őstag

A C: meghajtót nagyon wédi a rendszer próbáld meg az user mappa alatt létrehozni a mappát és oda írni. Elvileg ott menni kellene.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#23854) mpierre


mpierre
veterán

Üdv!
Van egy öreg ocz vertex turbo ssd-m és gondolkodom a win 10 frissítésen, de az érdekelne, hogy a w10 minden a w7-n meglévő beállítást és mappát ott hagy-e, ahol van, vagy mindent a saját ízlése szerint átállítgat? Pontosabban, temp mappák kilőve hdd-re, user-s mappa hdd-n, lapozófájl hdd-n... stb. Vagyis még a korai paranoid ssd beállítás szerint van minden beállítva. Van erről valakinek tapasztalata? Lehetne ssd cserélnem, de nem érzem szükségét. Elég gyors még a gép, lásd adatlapon 1.-s gép.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23855) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Ma reggel jött az alábbi frissítés, az istennek nem tudom telepíteni.

" Biztonsági frissítés a Windows 10 for x64-based Systems rendszeren futó Internet Explorer Flash Player böngészőhöz (KB3087040) - Hiba: 0x80004005 "

Köszönöm már megtaláltam !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#23856) xyvz2 válasza kengyel (#23855) üzenetére


xyvz2
tag

Sziasztok. Nálam is ez a hiba:
Internet Explorer Flash Player böngészőhöz (KB3087040) - Hiba: 0x80004005

Én LÁMA vok, valaki leírná magyarul mit kell csinálni? Nagyon megköszönném, mer a linkelt angol lapokról nem jöttem rá, sajnos nem beszélek angolul, de ro..dttúl ba....sztat, már 2 napja szívok ezzel a frissítéssel, már mindent kipróbáltam de nem jöttem rá...Ha valaki segítene nagyon megköszönném..... :R

(#23857) kengyel válasza xyvz2 (#23856) üzenetére


kengyel
nagyúr

Innen telepítsd a rendszerednek megfelelő verziót, és el fog tűnni.
X86, vagy X64, amelyiket használod.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#23858) xyvz2 válasza kengyel (#23857) üzenetére


xyvz2
tag

Thx :R . eltünt valóban de az előzményekben az van hogy sikertelen frissítés... :o Akkor ez most csak arra jó hogy eltűnjön a frissítések, közül de a "rést" nem tömi be?

[ Szerkesztve ]

(#23859) kengyel válasza xyvz2 (#23858) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha megnézed azt írta ki, sikeresen telepítve . De ha kicsit fentebb megnézed , látni fogod a többieknél is.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#23860) xyvz2 válasza kengyel (#23859) üzenetére


xyvz2
tag

Megnéztem sajna nálam azt írja az előzményekben hogy a telepítés sikertelen....... :W

(#23861) Lenry


Lenry
félisten

hi

mi baja a Start menünek, ha bármit is írok a keresőjébe, semmit sem talál meg?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23862) kengyel válasza xyvz2 (#23860) üzenetére


kengyel
nagyúr

Feltelepítette rendesen ? Mert nálam sikeres a telepítés .

Az Internet Explorer Flash Player böngészőhöz nekem is sikertelen, de amit legutóbb letöltöttél az legyen sikeres.

Így néz ki a történet.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#23863) #41133696 válasza #41133696 (#23823) üzenetére


#41133696
törölt tag

A másik gépre (ASUS A8N-SLI; X2 4200+; 3GB RAM, 3850 256 MB; Windows 10 Home 32-bit), szépen felment magától :)

(#23864) xyvz2 válasza kengyel (#23862) üzenetére


xyvz2
tag

Oksa köszi, nagyon rendes vagy a gyors válaszokért, és a linkért, nálam is így néz már ki, úgyhogy akkor nagyon happy van :DD jó vagy nálam 1-2-3 sörre :P ...thx még 1x.

[ Szerkesztve ]

(#23865) kengyel válasza xyvz2 (#23864) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nincs mit szívesen, én is a topikból tudtam rájönni. Olvasgatni kell a topikot, és sok minden megoldódik :)

kengyel

(#23866) zolka95


zolka95
őstag

Egy Dell Inspiron 3542 notebookra telepítettem az x64-es Win10-et. Felraktam a legfrissebb drivereket a gyártó oldaláról.

Ha zenét hallgatok vagy filmet nézek akkor néha egy pillanatra zörög, recseg a hang. Ez mitől lehet?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#23867) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok...
Kijelző számozási problémám van.Az elsődlegesnek beállított monitorom a kettes számú,a TV-m pedig egyes (számítógép képernyőjeként érzékeli a rendszer).A CCC-ben megfelelő a számozás.
Esetleg itt nem lehet valamit átírni,hogy jó legyen?Vagy akárhol-):

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#23868) htc07 válasza atyca (#23867) üzenetére


htc07
addikt

Velem ugyanez van geforce-on, a TV HDMI-n, a monitor DVI-n.

(#23869) kory24 válasza htc07 (#23868) üzenetére


kory24
őstag

Nálam is így van. Szebb lenne ha meg lehetne fordítani, de igyse olyan vészes.

Először betudtam annak, hogy telepítés közbe rá volt dugva tv, de mikor újra tettem wint, direkt kihúztam tv és csak akkor dugtam be mikor már minden kész, de akkoris így számozta be....

[ Szerkesztve ]

(#23870) Döglött Róka válasza kory24 (#23869) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miken tudtok fennakadni..

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23871) atyca válasza htc07 (#23868) üzenetére


atyca
senior tag

Display porton jó,de ott meg állandóan elfelejti a monitoromat,és a felbontást.Ilyenkor csak a másik csati (DVI) segít.De ott meg ez van.Nem igaz,hogy ebben a fostalicskában nem lehet ezt átvariálni.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#23872) atyca válasza Döglött Róka (#23870) üzenetére


atyca
senior tag

A megszokás nagy úr.TV kikapcsol,majd win+P,és katt a csak a számítógép kijelzője sorra,majd anyázás,mert leválasztja a monitorodat.Picit bosszantó....Persze amit a DP-on csinál az se kutya.
Ha már ingyen van,akkor legalább működjön jól -)))

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#23873) khron78


khron78
őstag

valaki?

23785

(#23874) LLKobe válasza htc07 (#23868) üzenetére


LLKobe
veterán

AMD-n nem tudom, de geforce-on mindig a HDMI az elsődleges, nem tudod megváltoztatni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23875) Döglött Róka válasza khron78 (#23873) üzenetére


Döglött Róka
veterán

talan probald meg igy...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23876) trialboj


trialboj
őstag

Valaki nem találkozott még hasonló problémával?

Nem működik a taskbarban lévő keresű menü. Hiába kattintok rá semmi sem történik. Próbáltam vékony és vastag taskba beállításokkal is de úgy sem működik...

nincs valakinek ötlete mi lehet a gond?

köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#23877) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Üdvözletem!

Egy gyors kérdés.

Ha aktivált x64-es 10 Pro helyére tisztán format után felrakom az x86-os 10 Pro-t, az aktiválás megmarad?
Vagy csak az x64-re szólt a micronál az aktiválás?

Köszönöm!

(#23878) Döglött Róka válasza M0Dair (#23877) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Kitalalom, driverproblema.

@trialboj: UI beallitastol miert is mukodne??? Taskmgr, search kilovese, start menure kattintassal ujra elindul.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23879) M0Dair válasza Döglött Róka (#23878) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Nem-nem, csak a noti vga a memóriából táplálkozik, így nincs 4 fölött és gondoltam feltolom ha aktivált marad. :)

(#23880) Döglött Róka válasza M0Dair (#23879) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Minek?????? Ennyi felesleges szabadidod van vagy valami perverz hobbi az OS telepites?

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23881) M0Dair válasza Döglött Róka (#23880) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Egyébként is tisztán fel kéne raknom OS-t mert más adatai vannak rajta és ha már itt az ideje akkor gondoltam x86-ossal teszek egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#23882) Döglött Róka válasza M0Dair (#23881) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Akkor letrehozol egy uj usert es a regit torlod. Ezert felesleges ujrarakni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23883) khron78 válasza Döglött Róka (#23875) üzenetére


khron78
őstag

Talán ennyi erővel le is írhattad volna, mert a fórum erre való.

(#23884) M0Dair válasza Döglött Róka (#23882) üzenetére


M0Dair
aktív tag

15 perc újrapakolni, nem akarom más mocskát mókányolni. Ráadásul gpd stb mindent teljesen le akarok gyalulni rajta, mert már előtte telepakolászták linuxokkal stb és szeretném tisztán felrakni. A kérdés aktivált marad-e x64 után x86-al. De akkor a puding próbája. :)

(#23885) Döglött Róka válasza khron78 (#23883) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A google meg arra valo, hogy ne tegyuk fel ujra ugyanazokat kerdeseket es ne kelljen masnak beirnia helyetted a keresobe. Egy forumon olyan kerdeseket tegyel fel, amin mar erzesed szerint a kereses sem segit, igy csak mero lustasag amit csinalsz.

M0Dair: Igy ertheto, de en maradnek a helyedben a 64 bitnel.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23886) M0Dair válasza Döglött Róka (#23885) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Így tettem köszi. :K 4GB memó van és lezabálja azért VGA 3 körülire, ezért gondoltam X86-ra ill., hogy ne melegedjen annyira, bár kétlem, hogy ilyen összefüggés még létezik. De szerintem is X64 bölcsebb, megy is fel rá. Egyébként egy clean all elég neki szerinted win telepítő alól, vagy ha linuxok is voltak akkor mindenképp valami parted magic szerűvel wipeolni meg átnullázni a felületet? Clean all csak eltűntet mindent (ésszerű user keretek közt).

(#23887) Rruuer


Rruuer
senior tag

Hello! Valaki tudja hogy mért irja ezt ki vagy hogy mi ez? inaccessible boot device

(#23888) Döglött Róka válasza M0Dair (#23886) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Telepito particionalojaval daralj le mindent, annak elegnek kell lennie.

@Ruuer, neked is ugyanazt tudom javasolni...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#23889) Mr President


Mr President
senior tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy van egy win7 prof termékkulcsom és win 10en hibát dob aktiválásnál. Azt hittem ha megadom a kulcsot az úgy jó lesz neki.
Hogy tudom ezt a problémát megoldani?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#23890) M0Dair válasza Döglött Róka (#23888) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Köszi, kellemes délutánt kívánok! :R

(#23891) TheProb válasza raidx (#23853) üzenetére


TheProb
veterán

Nem csak a C-n csinálja ezt.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#23892) M0Dair válasza Mr President (#23889) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Nem jó Win 7, 8, 8.1 kulcs a 10-eshez. Úgy tudod aktiválttá tenni, hogy aktivált 7, 8, 8.1 alól telepíted fel a 10-est, tehár frissíted (Pro-ra Pro, Ultimate-re Pro stb.). Ha ez megtörtént, onnantól már bármikor felteszed frissen magától aktivált lesz (közponz megjegyzi, hogy jogosult vagy rá).

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23893) rgeorge válasza cattus (#23828) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez tehát azt jelenti, hogy a frissítéssel nem vész el frissítési alap licensze? Azaz a frissítési alap és a frissítés (Windows 10) közül pontosan az egyik bármikor telepíthető, de csak az egyik?
Amiért kérdezem: a jelenlegi rendszeremet nem cserélném le, mert munkához még túl új a Windows 10, és lehet, hogy még az egy éves ingyenes időszak alatt végig az is marad. Az ingyenes frissítés viszont jól jönne, ezért egy üres meghajtóra klónoznám a jelenlegi rendszert, majd frissíteném a Windows 10-re, hogy meglegyen az ingyenes frissítés, de nem vesztegetném el a meglévő Windows 7 licenszét. Leginkább jogi értelemben kérdezem, mert attól, hogy a frissítés után aktiválható marad a Windows 7 még nem jelenti azt, hogy jogilag is legális marad.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#23894) bryant56


bryant56
aktív tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy néha ilyenné változik át az egér mutatóm. Próbáltam saját képet készíteni róla, de sajnos a PrintScrean-en már nincs rajta. Ez a hiba már előfordult Win8/8.1-nél is és talán Win 7-nél is, de abban nem vagyok biztos.

Előre is köszi a segítséget!

(#23895) mpierre


mpierre
veterán

Esetleg valakinek van már tapasztalata? [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23896) khron78 válasza Döglött Róka (#23885) üzenetére


khron78
őstag

Egyik kérdésemre sem találtam választ.

1. Nem tudtam, hogy lock screen-nek hívják, amit ki kell kapcsolni, így elég nehéz rákeresni is.
Gondoltam lesz, aki megválaszolja és félreteszi az aznapi okításait.

2. Erre a kérdésre is kerestem a választ, de fél óra után meguntam, mert csak Win 8.1-el kapcsolatban olvastam külföldi tapasztalatokat.

Szerencsére jöttél te, aki a segítség helyett, engem lustának titulálsz... :(

(#23897) beta válasza bryant56 (#23894) üzenetére


beta
aktív tag

Ez az amd vga driver problemaja, amit 5-10 eve nem sikerul kijavitaniuk (driverfejleszto reszleg minositeset most kihagynam).

Megoldas annyi, hogy kiviszed az egeret a kepernyorol a bal also sarokban, egyenes vonalban a jobb also sarokig mozgatod (figyelj ra, hogy ne latszodjon egyaltalan), majd visszahozod a kepernyore. Ha jol csinalod ez elsore megjavitja a kurzort, ha megsem akkor probalkozz amig nem sikerul. :)

(#23898) bryant56 válasza beta (#23897) üzenetére


bryant56
aktív tag

És erre nincs semmilyen szoftveres javítás?

(#23899) cattus válasza rgeorge (#23893) üzenetére


cattus
őstag

Ez tehát azt jelenti, hogy a frissítéssel nem vész el frissítési alap licensze? Azaz a frissítési alap és a frissítés (Windows 10) közül pontosan az egyik bármikor telepíthető, de csak az egyik?

Amennyire tudom, így van.

Do the thing!

(#23900) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Sajnos nincs szerencsém Megint belefutottam egy szar Windows 10 hibába, ez már átok kb.

Windows 10 blue screen - BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO, amikor inditani akarom ez jön be és semmi ötletem sincs rá,hogyan lehetne fixelni. Nem működik semmi, valakinek nincs valami ötlete? Csökkentett mód, néhány javító parancs mint a sfc /scannow se működik, visszaállítási pont nem működik, egyszerűen beragadt.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.