Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) tope válasza akoska23 (#20896) üzenetére


tope
addikt

Nincs esetleg a FN gomb + F1-12-es gombbal letiltva a Vezetéknélkóli hálózat ?

UI: Mellé, de lehet van valami progi ami letiltja, nincs fent valami TP-Link-es wifi kezelő ?

[ Szerkesztve ]

(#20902) Sutee89 válasza akoska23 (#20896) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Ja, és nem tudom, hogy véletlen-e a képen, de a repülőgépes mód legyen kikapcsolva. :D

(#20903) Döglött Róka válasza unravel (#20898) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem azt irtam hogy ne hasznalja, hanem azt hogy en nem hasznalom:) Jelentos kulonbseg.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20904) dokee78 válasza dokee78 (#20839) üzenetére


dokee78
félisten

Tényleg nincs egyik kérdésemre sem válasz?
Még annyira sem méltattatok,hogy:
-Használd a keresőt
-Van másik topik erre linkelve

(#20905) unravel válasza Döglött Róka (#20903) üzenetére


unravel
őstag

Az a kérdezőt a legritkább esetben SEM érdekli :(
:))

¯\_(ツ)_/¯

(#20906) valyogvisko


valyogvisko
csendes tag

Sziasztok, könnyen lehet, hogy noob kérdések következnek, vagy olyanok, amik sokszor előfordultak már, de 20K hozzászólás kicsit sok:

Az alapszitu az, hogy frissítenék egy gépen win10-re. Leírom a konfigot, hátha az segít valamit a váalszban: legális win 8.1 Pro van rajta, ASROCK Z77 Extreme-4 alaplap, i5-3570 processzor, Samsung 850 EVO 250-es SSD, pár WD HDD, MSI Gaming GTX970 videókártya, DELL U2713HM monitor, ASUS Xonar U7 külső hangkártya, Razer egér, Mad Catz billentyűzet.

A kérdés egyik része az, hogy érdemes-e most frissíteni, vagy akad-e olyan alkatrész a gépben/hez, ami gondot okozhat és emiatt inkább várjak? Ha még ne frissítsek, meddig/mire várjak? (Egyéb szoftveres probléma valószínűleg nem lesz, csak sok helyen hallottam, hogy ilyen-olyan driver gondok vannak.) Ha érdemes, akkor használjam-e a felkínált Win10 frissítést, amit leszedett a Win Update (kb. 2,5GB) vagy inkább ne azt, hanem szedjem le újra külön (és ez esetben hogyan tudom azt a frissítést törölni)?

Előre is kösz!

HTC, LG

(#20907) Storms válasza dokee78 (#20839) üzenetére


Storms
őstag

Gépház-Fiókok-Bejelentkezési lehetőségek-Jelszó\Hozzáadás. (Ha ezt kerested.)

A másik kérdésedre még én is keresem a választ :(

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#20908) Colos1 válasza dokee78 (#20839) üzenetére


Colos1
őstag

Lehet jelszót beállítani, a gépház - fiókok beállításainál. Most nem vagyok otthon, nem tudom megnézni, de ott van valahol. Megelőztek.

Nem, ez egyelőre ilyen ocsmány, de ha guglizol, van megoldás rá.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20909) FollowTheORI válasza unravel (#20884) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Inkább a flash eszi meg ott a dolgokat. :)

Legalábbis nálam nincs adblock és mégis megeszik elég hamar 500MB simán.

Amugy egy gyengébb gépen ha a flash plugin fel van téve simán be is tud úgy lassulni hogy akad minden, ez saját tapasztalat (Core Duo + 2,5GB ram, Win10 32bit, Firefox), miközben pl az Edge simán fut gyorsan ugyanazon a gépen ugyanazon oldalakkal.

Sajnos a flash nagyon erőforrásigényes lett, ha nincs hw gyorsítás akkor CPU oldalon is... szerencsére már kihalóban van (és fog is hamar remélem).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#20910) Döglött Róka válasza dokee78 (#20839) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Helyi fioknal tudsz ugyanugy jelszot allitani netplwiz-el. Live account eseten meg a require sign in-t lehet allitani ha nem akarsz jelszavazni, igaz akko a boot-nal meg keri.

Feher keret alatt mit ertesz? Elso blikkre a shadows under windows-t kapcsolnam ki System - Advanced - Performance alatt.

@unravel: Nahat, most ujat irtal :Y

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20911) dokee78 válasza Storms (#20907) üzenetére


dokee78
félisten

Storms Colos1 Döglött Róka :R

[ Szerkesztve ]

(#20912) Colos1 válasza valyogvisko (#20906) üzenetére


Colos1
őstag

A zU7 -et lehet hekkelgetni kell, mert nincs hozzá Win10 -es driver.

Nekem Xonar DS -em van, ennél úgy lehet megoldani a problémát, hogy a Win8.1 -es driver elvileg tökéletes, gyakorlatilag viszont a CmSetx.dll. fájl ellenőrzi, hogy megfelelő oprendszerre akarod-e telepíteni, és letilt, hogy ez nem Win8.1.

Namost ha ezt a dll -t megnyitod szövegként, és a SupportOS=win8.1 -et átírod SupportOS=donotcare -ra, akkor nem fogj ellenőrizni a Win verziót.

Azonban azt nem tudom, hogy az USB -s hangkártyáknál is műkodik-e, olvasgass utána a topikjában.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20913) Döglött Róka válasza dokee78 (#20911) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ja hogy a fejlec! Az nem valtoztathato jelen allas szerint.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20914) dokee78 válasza Döglött Róka (#20913) üzenetére


dokee78
félisten

Na sebaj.

(#20915) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

http://pcworld.hu/szoftver/villog-a-windows-10-kepernyoje-de-vajon-miert.html
A Microsoft megtudta, miért villoghat egyes gépeken a Windows 10 asztala.
A redmondiak azt mondják, hogy a ludas a Norton Antivirus, az iCloud és az IDT Audio. Amennyiben valakinek fent van az egyik a háromból, és ilyen hibát tapasztal, akkor csökkentett módban tudja eltávolítani az alkalmazást.

(#20916) Storms válasza dokee78 (#20914) üzenetére


Storms
őstag

Ennyit tudok segíteni [link] Nekem ez bevált, amíg nem lesz más megoldás. (pl: Aeroglass )

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#20917) dokee78 válasza Storms (#20916) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Később lehet megpróbálom.

(#20918) Clemi válasza v.tom (#20883) üzenetére


Clemi
veterán

A TC más tészta, egy évtizedes, állandóan frissített szoftverről beszélünk, és nem vonja kétségbe senki a hasznát, egyszerűen csak nem mindenkinek kell. Ismerek olyan embert, aki gyorsabban csinálja a fájlműveleteket intézőben, mint én TC-ben. Ő azt szokta meg.

Pont ez a lényeg, hogy a fájlműveletekre már a 8.1 óta nem is a TC-t használom, én sem, mert az intézővel sokszor tényleg gyorsabb és kényelmesebb. Van viszont elég sok dolog, amit szerintem azzal érdemes, sőt lehet hogy csak azzal lehet megoldani, az intézővel nem, mert nem arra van kitalálva. Aki tényleg csak legfeljebb fájlokat mozgat a saját gépén, annak főleg a jelenlegi intéző teljesen elegendő. De például olyan szintű és részletesen paraméterezhető csoportos átnevezést nem tudom mivel lehetne még megoldani (konkrétan itt akár egy sorozat össze-vissza című epizódjaira gondolok felirattal együtt) vagy FTP kapcsolatra mi más lenne alkalmasabb, vagy akár egy fájl atrributumainak az átírására milyen másik eszköz van? De nem kezdem el sorolni, mert mint írtam, a fájl mozgatási másolási műveletek azok amik az utolsók a sorban nálam amire használom. :R

(#20919) valyogvisko válasza Colos1 (#20912) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Kösz, a többivel nincs ismert gyakori probléma?

HTC, LG

(#20920) Storms válasza dokee78 (#20917) üzenetére


Storms
őstag

Feltöltöttem neked a módosított témát .rar-ba csak csomagold ki a C:\Windows\Resources\Themes-s mappába. [link]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#20921) dokee78 válasza Storms (#20920) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#20922) akoska23


akoska23
aktív tag

Teljesen felforrt az agyvizem: Telepítettem a TP Link Utilitys progit ami kompatibilitási problémák miatt csak félig települt és nem lehetett használni. Kilőtte a beépített wifim de a stickel sem tudott mit kezdeni. Sajnos törölni sem lehetett uninstall közben csak azt írta hogy a win ezen példányával nem működik együtt. Gondoltam sebaj csinálok egy rendszer visszaállítást de nem volt visszaállítási pontom. Akkor legyen egy alaphelyzetbe állítás. Ez megtörtént viszont most a win nincs aktiválva és csak azt a hibaüzenetet kapom hogy nem sikerült. Mikor frissített win 7 ről minden rendben volt. Akkor gondoltam egy merészet visszaállok win 7 re de sajnos már nem adja fel ezt a lehetőséget mint korábban . Az ideg megöl............

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#20923) Sholom válasza akoska23 (#20922) üzenetére


Sholom
tag

Ha az alaphelyzetbe allitott Windows 10-ben vagy akkor tedd a kovetkezot:

1. Keresd meg a kovetkezo mappat:
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

2. Itt a Download mappat nevezd at _Download-ra.

3. Aktivalva vagy.

(#20924) worxland válasza Döglött Róka (#20910) üzenetére


worxland
addikt

Live account-ra is jó a netplwiz. Az egyik Win10-es gépemen az van és működik az auto-logon.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20925) Döglött Róka válasza worxland (#20924) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Koszonom a kiigazitast!:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20926) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Valaki össze tudott rakni egy fájlmegosztást windows 10 és windows 10 között, vagy ami még jobb lenne, ha menne 10 és 7 között, de jelszó nélküli fiókokkal.
Minden gépen 1 helyi fiók van jelszó nélkül.

(#20927) Colos1 válasza valyogvisko (#20919) üzenetére


Colos1
őstag

Nézd végig a hardvereid támogatás oldalait, amelyikhez van legalább Win8.1 driver, az menni fog.
Elméletileg... :)

A Z77 chipset rendben lesz, az alaplaphoz adott progik már nem biztos. CPU/SSD/HDD/VGA/monitor tuti, az egér billentyűzet legrosszabb esetben csak alapként fog menni, ha a programja nem támogatja a Win10 -et.

Ökölszabály: ha megjelent jobbra lent a frissítswindows10re ikon, akkor a géped 100% -ban kompatibilis. Ha nincs ilyened, akkor valamivel gond lesz, nekem a hangkártya miatt volt csak, mert hivatalosan nem támogatott Win10 -en.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20928) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

A driver-ek telepítésével van még mindig gondom. A már telepített eszközök kezelőit frissíti, pedig ki van kapcsolva az eszköztelepítés. Ez azért zavaró, mert a telefonomat most nem ismeri fel a gép. A touch padot is frissíti, minek köszönhetően nem lehet görgetni. A hangot is frissíti, aminek következtében nem működik a hang...

Ötletek??? Hogy kapcsoljam ki a meglévő eszközök frissítését? És hogy leheljek életet a telefon csatlakoztatásakor?

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#20929) Colos1 válasza dajkapeter (#20928) üzenetére


Colos1
őstag

Na, nem emlékszem, de valahol olvastam, hogy ha kikapcsolod az eszköztelepítés, az csak az újonnan megismert eszközökre fog vonatkozni. Ahol olvastam ezt, oda volt linkelve egy MS hibamegoldó, amely segít megoldani ezt a hibát.

Megvan: http://dirtywindows.hu/2015/07/30/disable_w10_dri_update/

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20930) josi9682 válasza Colos1 (#20894) üzenetére


josi9682
csendes tag

Ha ez még gond, nálam Win 10-nél a beépített képnézegetőben így tudtam előhozni a miniatűr nézetet:

Vezérlőpult ,megjelenés és személyes beállítások, fájlkezelő beállításai, rejtett fájlok és mappák megjelenítése, nézet, alapértelmezett, alkalmaz.

(#20931) valyogvisko válasza Colos1 (#20927) üzenetére


valyogvisko
csendes tag

Márminthogy erre a Win ikonra gondolsz, ami azt írja, ha ráviszem az egeret, hogy "Windows 10 beszerzése?" Mert ez már egy ideje ott figyel :)

HTC, LG

(#20932) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziaszttok még senkinek nincs magyar a10525-ön. :F :U :U

Üdv. Feri!!

(#20933) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne a windows 10-el, hogy sok ablaknál fordul elő (pl:Edge böngésző és gépház), hogy jobb oldalt felül nincs ott a bezárás, teljes képernyő és a tálcára rakás ikonja. Viszont úgy vettem észre, hogy ez csak az alapból, a windows részeként fent lévő dolgoknál van, amit utólag telepítek, ott látszik rendesen. Ez mitől lehet?

Tehát a lényeg, hogy bár nem látszik, de ha a bezárás helyére kattintok, akkor bezárul az adott ablak.

(#20934) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

Üdv!
most van elsőnek fent a gépen a win10 és nem tudom hogy lehet kikapcsolni az állandó Windows update-t!
valaki tudja hogyan kell? köszönöm!

(#20935) Clemi válasza [CS]Blade2 (#20926) üzenetére


Clemi
veterán

Nálam az otthoni hálózaton W10-W8,1-WXP-SmartTV-MediaPlayer látják osztják viszik oda vissza egymás megosztott tartalmát. A W8,1-en minden próbálkozás ellenére első alkalommal meg kellett adni a W10 alap jelszavát.

(#20936) Döglött Róka válasza dredjudge84 (#20933) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Milyen gep? VGA driver szorakozhat veled.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20937) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

valaki?

(#20938) raskolnikoff válasza halhatatlan (#20934) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Elvileg sehogy, gyakorlatilag ha a services.msc-t buherálod.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#20939) worxland válasza pusihusi (#20932) üzenetére


worxland
addikt

Windows tesztrendszer nincs magyarul. Nem is volt, nem is lesz. Minek? Aki insider akar lenni, attól elvárják, hogy adjon visszajelzést, azt pedig úgyis angolul kérik.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20940) halhatatlan válasza raskolnikoff (#20938) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

megprobálom :R

(#20941) dredjudge84 válasza Döglött Róka (#20936) üzenetére


dredjudge84
őstag

Egy hp pavilion g6-1211eh laptop. Radeon dual graphics (6470+6480g). A windows által leszedett catalyst driver van fenn.

(#20942) Воланд válasza worxland (#20939) üzenetére


Воланд
titán

barmilyen nyelven lehet visszajelzest kuldeni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20943) Döglött Róka válasza halhatatlan (#20934) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Miert akarod kikapcsolni?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20944) Joker88


Joker88
őstag

Ez az Edge böngésző még nem az igazi . . .

:U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#20945) worxland válasza Воланд (#20942) üzenetére


worxland
addikt

Szerinted tényleg tartanak Redmondban baszk vagy wales-i szakértőt?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20946) Воланд válasza worxland (#20945) üzenetére


Воланд
titán

"We use Bing Translator to automatically translate your feedback in our feedback database so that engineers in Redmond can understand your feedback (we keep the original feedback text as well since our engineers speak a variety of languages and often like to look at your original text). This enables our engineers to act on feedback that you provide us in your native language." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20947) halhatatlan válasza Döglött Róka (#20943) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

mert most mobil netem van azt ne egye le a drága mb-at :)

(#20948) worxland válasza Воланд (#20946) üzenetére


worxland
addikt

Megnéztem ezt a Bing csodát, nem is olyan rossz. :C Megkövetlek benneteket.
De ettől függetlenül az insider build-ek nem kapnak magyar nyelvi fájlokat, ahogy eddig se kaptak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20949) t72killer válasza halhatatlan (#20947) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha pro-d van, akkor group policy, ha home akkor regedit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20950) Воланд válasza worxland (#20948) üzenetére


Воланд
titán

mondjuk baszk nyelven valoszinuleg felesleges visszajelzest kuldeni, mert ahogy nezem azt nem tudja leforditani, de helyette lehet klingonul. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.