Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) Vole válasza embe (#20528) üzenetére


Vole
tag

"Pedig az a szöveg jó lenne. Ülj előtte fényképezővel, és készíts egy fotót a kék halál képernyőről. Tedd be ide! Az alapján biztos mondanak majd valami okosat. Nekem a laposnál egy dll-t hiányolt."

Ma delutan otthon leszek, ha megint bedobja ezt a kepernyot, akkor megjegyzem mit ir, vagy az ipaddel lovok egy kepet.

Igazabol a laptopon rakerestem erre a hibara ( mivel a pc nem mukodott ) es a Winsweeper-t javasolta a legtobb google talalat.

(#20602) Vole válasza Dr. Akula (#20529) üzenetére


Vole
tag

"Nálam is a Realtek driver volt a gáz, beszaggatott tőle minden játék, recsegett a hang. Le kell szedni amit a Windows felrak (driver eltávolítása), és azt rakni fel amit az alaplapgyártód a honlapjára kirakott."

Nem tudom mi lehetett a Realtek -el a problema, de most is fent van es most elindul a gep. Lehet hogy kozben frissitett valamit rajta, vagy a sweeper progi kitakaritott valami kritikus hibat... nemtom.

Amugy most fent van a Realtek driver es a Sound Blaster is, gondolom mindketto kell, ugye?

(#20603) Vole válasza bon (#20537) üzenetére


Vole
tag

"Ilyen regisztry takarító szemeteket én nem használnék, pláne úgy, hogy még Windows 10-et se támogatja."

Nekem ugy tunik mukodik, ugyanis miota felraktam es a telepitesek utan kijavitja a hibakat, azota nincs kekhalal.

Szemetnek sem neveznem a Microsoft Gold minositesu partneret :)

(#20604) Doky586 válasza Vole (#20603) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szabályzat 4.2: Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.

(#20605) StLui válasza Doky586 (#20604) üzenetére


StLui
veterán

De nem eszébe jutott valami. Az is benne van a szabályzatban ha valakinek szánod a válaszod, használd a válasz gombot. utálom én is a visszakövethetetlen válaszokat, ellenben ha használod a válasz gombot mindíg rá tudsz lépni az előzményre egy kattintással.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#20606) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Átváltottam helyi fiókra, majd vissza microsoft fiókra, de most nem megy a onedrive. Hol keressem a megoldást?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20607) bzoley válasza Doky586 (#20604) üzenetére


bzoley
veterán

Szabályzat 4.3:Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál.

(#20608) Mate válasza V.Stryker (#20606) üzenetére


Mate
nagyúr

Távolítsd el és add hozzá újra a onedrive fiókod.

(#20605) StLui: Ezt így is meg lehet oldani.

[ Szerkesztve ]

(#20609) V.Stryker válasza Mate (#20608) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó jó, de hol? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20610) Fred23


Fred23
nagyúr

47,5GB volt a régi Win:

(#20611) StLui válasza Mate (#20608) üzenetére


StLui
veterán

És így ha ezt egy idegennek válaszoltad egy engem is érdeklő dologra, hogy klikkelek az eredeti kérdésre? de idézték is utánam a szabályzat megfelelő pontját
van amikor 6-8 válasz-kérdésen klikkelgetek vissza, egy kissé körülményes lenne az általad használt módon, ez is nehezíti pl a kereső használatát is, mert lehet kapsz egy találatot, de nem tudod visszagönygölíteni a beszélgetést

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#20612) Mate válasza StLui (#20611) üzenetére


Mate
nagyúr

Alternatívát mutattam. Én így szoktam csinálni és kész. Ha valaki akarja, akkor így csinálja, ha nem akkor nem. 3 másodperc megtalálni a hsz-t, amire válaszoltam, de lehet akár linkelni is.

(#20613) Dr. Akula válasza Vole (#20602) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak ha mindkettőt akarod használni. Ha letiltod BIOS-ból a Realteket, vagy leszarod a sárga felkiáltójelet az eszközkezelőben, akkor nem kell. :) Nekem most fent van mindkettő, de az X-Fit kivettem, nem szarakodom vele addig amíg Realtekkel működik. Majd ha megint beszarik, akkor folytatom. Bár inkább eladom a picsába, soha többet Creative.

[ Szerkesztve ]

(#20614) wjbhbdux válasza Dr. Akula (#20613) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Én ezt a Vista megjelenésekor megtanultam, amikor egy évig csikorgó hangú drivereket adtak ki az audigy szarjukhoz.
Asus Xonar :C

/s

(#20615) Kernel válasza StLui (#20611) üzenetére


Kernel
nagyúr

Igen ez így van, sokszor nehezen követhetők a szálak, rosszabb a kereshetőség, emiatt a degenerált Prohardveres szokás miatt, noha sokszor én így szerkesztem össze.

De ha épp olyan kedvem van, akkor inkább kivárom az 5 percet, így nem tudnak belém kötni, ilyen alapon.

Itt nem arról van szó, hogy nem értem meg, kímélni kell szegény fórummotort meg az adatbázist, ettől függetlenül ritka egy baromságnak tartom az összeszerkesztést.

Ugyanakkor látni néha olyat is, akinek mondatonként jut eszébe valami és már küldi is, az viszont tényleg ellenkezik a fórumos etikettel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20616) Vole válasza Dr. Akula (#20613) üzenetére


Vole
tag

"Csak ha mindkettőt akarod használni. Ha letiltod BIOS-ból a Realteket, vagy leszarod a sárga felkiáltójelet az eszközkezelőben, akkor nem kell."

Oszinten? Leszarnam a sarga felkialtojelet, ha lenne :)

Amugy ez egy MSI X99A Gaming 7 lap, ezen van a SoundBlaster Cinema 2 nevezetu cucc. Melyiket erdemesebb megtartani?

(#20617) Wolverine válasza Wolverine (#20479) üzenetére


Wolverine
félisten

Up :B

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20618) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv,

Lefrissítettem Win10-re. Minden simán ment. Csináltam egy tiszta telepítést, minden simán ment. Eltel 3 nap, és a Chrome nem indul. Vagyis indul, de úgy, hogy kattintok, "pörög egyet" majd kb. 10-15 perc múlva egyszer csak magától elindul. Addig akár mit csinálok nem reagál. Letöröltem, újratelepítettem, ugyan az. Mi okozhatja ezt? Minden más (többek között az Edge is) tökéletesen működik.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20619) Warter válasza TazLeacher (#20618) üzenetére


Warter
őstag

Lefogadom, hogy 64 bites chrome. :)

(#20620) TRob1 válasza Warter (#20619) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam az van, de nem csinál semmi ilyesmit. Pedig kellene neki? :)

¤ R'n'R ¤

(#20621) TazLeacher válasza Warter (#20619) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Alapból azt tölti le, ha 64-es az oprendszer? Simán google honlaprót telepítettem, amit letöltött "chrome setup"

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20622) NyuszyCaster válasza TazLeacher (#20621) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia
a firefox nak nincsenek ilyen gondjai esetleg próbáld meg azt

HTC desire 500

(#20623) TRob1 válasza TazLeacher (#20621) üzenetére


TRob1
veterán

Nézd meg a névjegynél, ott írja.

Egyébként ha Minden simán ment, miért csináltál tiszta telepítést?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20624) TazLeacher válasza NyuszyCaster (#20622) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jobb lenne tudni, hogy mi a gond. Főleg, hogy másik gépen is használom, és nincs gond, meg előtte napokig nem volt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20625) TazLeacher válasza TRob1 (#20623) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

OK. 10-15 perc és meglesz. :))

Ha 64-es, akkor mi van?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20626) Warter válasza TazLeacher (#20621) üzenetére


Warter
őstag

64bites-sel több gondról is olvastam, több helyen a 32bites-t ajánlották helyette.

(#20627) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok! Találkozott valaki olyan problémával, hogy bizonyos programok és szövegei nagyon csúnya kinézettel jelennek meg? 1280x1024- es ajánlott felbontáson használom a monitort, de a win7-en szöveg és ikon méretét szépen át lehetett állítani azt hiszem 125%-ra és minden szép volt kellően látható. Most a win 10-en is álítottam ezt a lehetőséget, de itt már a programokat is nagyítja, amik közül némelyik írtó csúnya és szemet bántó. Pl:
Az Aida szövege nem szép ellentétben a windows szöveggel ami jól olvasható.Van erre valami megoldás, és csak én vagyok láma?

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#20628) ignisz


ignisz
senior tag

Nekem a Chrome-mal semmi gondom. 64 bites a rendszer, hivatalos oldalról lett letöltve. A verzió szám nem mutatja , hogy hány bites.
Verzió: 44.0.2403.157 m

(#20629) Nagymelák válasza ignisz (#20628) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

A 10525-ös insidernél omlik össze állandóan az x64-es chrome. Ott a 32-bitesre kell váltani,mert az a chrome jól működik.

(#20630) TazLeacher válasza TRob1 (#20623) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nekem nincs mögé írva, hogy 64-bit.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20631) hape60 válasza tom570 (#20627) üzenetére


hape60
aktív tag

Szia, nekem hasonló problémám volt, valahol sok hozzászólással előbb megtalálható... a grafikus driver frissítés segített rajta. Mondjuk, nekem meg kellett várni, amíg az Intel frissíti a drivereket. Ahogy kijött az új driver, megoldódott minden maszatos, megmagyarázhatatlan kép.

(#20632) TRob1 válasza TazLeacher (#20630) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor 32bites. Tehát nem a 64 bit a gondod.

(#20628) ignisz:
Akkor a tiéd is a sima 32 bites.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20633) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A fiam gépénél délután indulás után kiírta a rendszer, hogy a Cortana, ill. Start menü nem tudott betöltődni, kritikus hiba történ.
Újraindítotam, s akkor már nem volt semmi gond.
Ezen a gépen 3. napja van fenn a WIN10, s eddig nem volt ilyen hiba.

(#20634) raidx válasza tom570 (#20627) üzenetére


raidx
őstag

Clear Type be van állítva?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#20635) tom570 válasza hape60 (#20631) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszi! A lehető legfrissebb van most fent azt hiszem. megnéztem és a legfrissebb Catalyst van telepítve.

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#20636) tom570 válasza raidx (#20634) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszi! Azt már sokszor végig állítottam szinte minden lehető variációt. Az a gond hogy csak adott programoknál maszatosak a betűk, vagy úgy néz ki mintha 800x600- as beállításon lennének azok a progik. De a word pl tökéletes. Ha a szöveg nagyítást visszaveszem 100%-ra akkor minden ok csak éppen kicsi minden a megszokotthoz képest.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#20637) TazLeacher válasza tom570 (#20636) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ez nekem is áll. A programok legtöbbje rendben van, de mondjuk a utorrent hányadék. fHD felbontás, 110%.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20638) Воланд


Воланд
titán

If you freaked out over Wi-Fi Sense, wait till you see Google's new router

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20639) rosscowka


rosscowka
csendes tag

Szasztok!
windows 10 KB3081444 frissítés valahogy 56%-nál tovább nem akar letöltődni. minden próbálkozás után ezen az értéken leragad.
Tipp?
igazából nem érdekelne, de ez valami kommulatív biztonsági frissítés, meg az esetss is felkiátójelezik miatta :)

(#20640) lacus83


lacus83
senior tag

Üdv

Elég sok a komment és nem igazán tudtam leszűrni a kérdésemre - problémámra a választ,így ezért előre is elnézést kérek ha volt már ilyen kérdés.

USB internet megosztással kapcsolatos a kérdés.Internet kapcsolat mellett is leáll,vagy leakad,vagy megosztott kapcsolatnál sem működik közben pedig kiirja hogy aktív.
T Mobile szolgáltató Sony telefon 5.1 android.
Win7 alatt nem voltak csatlakozási problémáim,de Win10 alatt igen.
Érdemes e valamilyen beállítást átnézni:?Megosztási központban windosos alap beállításokat módosítani?
Eszköz megfelelően működik,driver magától települt.

Nincs hot spotom,sem bluetooth adapterem így usbs internet megosztási opció létezik telefon internet használatára PCn.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#20641) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

nem olvasnék végig 2544 hozzászólást, úgyhogy megkérdezném, hogy hogyan tudom beállítani, hogy ha frissít, akkor CSAK a windowst frissítse és semmi mást? Köszi!

(#20642) tom570 válasza TazLeacher (#20637) üzenetére


tom570
aktív tag

Igen a torrent progi szintén zenész!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#20643) net91


net91
senior tag

Kaspersky Internet Security víruirtó van a gépemen.
A Defendert és a windows tűzfalat hiába kapcsolom ki, az operációs rendszer mindig visszakapcsolja.
Most két tűzfal és két vírusirtó fut a gépemen.
Nem lehet végérvényesen kikapcsolni a defendert és windowsos tűzfalat, arra az időre mikor a KIS fut?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#20644) pzstm válasza Воланд (#20638) üzenetére


pzstm
titán

LOL :DDD :DD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20645) Sungoo válasza net91 (#20643) üzenetére


Sungoo
addikt

Most ránéztem én is, de nekem az Eset alapból kikapcsolja.

(#20646) lck válasza net91 (#20643) üzenetére


lck
senior tag

Tűzfalat gondolom kézzel a vezérlőpultban. A defendert meg így.

(#20647) csako válasza vigyori78 (#20598) üzenetére


csako
veterán

Na erre nekem/nekünk is kéne egy permanens megoldás, mert ismerős laptopján az új amd driver kikapcsolja a belső kijelzőt és csak egy külsőn lát bármit is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20648) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem tudja valaki, hogy mitől akad a videólejátszás? Elkezdek nézni egy filmet és mindig beakad egy 1-2 mp re. Minden driver a legfrissebb, furcsa mert a 8.1 alatt ilyen probléma sosem fordult elő.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#20649) net91 válasza lck (#20646) üzenetére


net91
senior tag

5 esetből 2 alkalommal a KIS ki tudja kapcsolni őket, három alkalommal pedig én kapcsoltam ki kézzel a beállításoknál, ennek ellenére később visszaaktiválásra került a w10 tűzfala meg a defender.

"A defendert meg így....."
Ez már nekem komplikált, azt sem tudom, hol keressem, de azért köszönöm.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#20650) TazLeacher válasza tom570 (#20642) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én vissza állítottam 100%-ra. Tök jó így. Legalább minden natív.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.