Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) Warter válasza silvergod (#20448) üzenetére


Warter
őstag

Visszaírod a reget? :)

(#20452) embe válasza silvergod (#20448) üzenetére


embe
nagyúr

Hogyan kell ezt pontosan átírni? Használtam - utólag - a keresőt.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20453) harylmu válasza embe (#20447) üzenetére


harylmu
őstag

google elég sok mindent kidobott erre. :)

(#20454) dudika10 válasza ffodi (#17149) üzenetére


dudika10
veterán

Hogy én mennyi ideig kerestem, hogy mi a fene baja van az auto-hide-nak?! :Y
:R

Ha valaki később keresne erre a problémára:
auto-hide, auto hide, automatikus elrejtés

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20455) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm küldte, hogy neki van Windows 10-ben is alap fényképnézegetője. Nekem nincs. Honnan tudnám letölteni?

[ Szerkesztve ]

(#20456) embe válasza harylmu (#20453) üzenetére


embe
nagyúr

Erre - vagyis a fiók név átírásra - nem találtam viszont. A reg fájl átírásra találtam. Nem barátom a Google.... :(((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20457) JanR válasza #98452736 (#20455) üzenetére


JanR
addikt

Ez engem is érdekelne, szerettem a sima képnézegetőt.

(#20458) Clemi válasza #98452736 (#20455) üzenetére


Clemi
veterán

Melyikre gondolsz? A régi igen randa képnézegetőre? Lehet hogy az csak a frissített és nem szűz telepítésű rendszerek alatt van?
Mondjuk én soha nem használtam, nekem nagyon nem tetszett, akkor más sokkal inkább egy IrfanView vagy a FastStone.

[ Szerkesztve ]

(#20459) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi, egy régebbi HP Pavilion laposra tettem fel nemrég a win 10 pro - t (32bit). Az lenne a gondom, hogy a touchpad görgetője semelyik ablakban nem működik... Amikor bemegyek az egérbeállításokba és ott mókolok ezzel a beállítással a képernyőn a görgetősáv érzékeli az ujjam, de miután bezárom ismét nem működik...
HP oldalán nincs driver, szerintem már nem is lesz. találkozott valaki hasonlóval, meg lehet oldani?

Köszi.

(#20460) trance89 válasza ElGatto (#20459) üzenetére


trance89
őstag

a touchpad drivert ne a hp oldalán keresd, főleg nem egy régebbi gépre mert inkompatibilitási gondokat okozhat
előszöris derítsd ki a touchpad típusát (pl synaptics) és utána már találsz hozzá drivert

(#20461) harylmu válasza embe (#20456) üzenetére


harylmu
őstag

link

szólj ha működik :)

[ Szerkesztve ]

(#20462) Burki válasza Воланд (#20445) üzenetére


Burki
aktív tag

Hát, valamit nagyon szarul csinálhattam, mert pendrive-ról bootolva kulcsot kér. :(((

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#20463) trance89 válasza Burki (#20462) üzenetére


trance89
őstag

és ott pedig nem adsz meg semmit

(#20464) Burki válasza trance89 (#20463) üzenetére


Burki
aktív tag

Az addig oké, de honnan fogja tudni a telepítő,hogy nekem milyen kulcsom volt, ha formázom a c meghajtót és úgy telepítem rá teljesen frissen?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#20465) TRob1 válasza Clemi (#20458) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, szerintem is Irfanview a tuti (a winest én se szeretem/szerettem)
Mondjuk ez érdekes hogy sokan keresik. Nekem benne van, igaz, frissített verza. Lehet tényleg csak abban van? :F

¤ R'n'R ¤

(#20466) embe válasza harylmu (#20461) üzenetére


embe
nagyúr

Khmmm.....már az első találat. Működik. :B Köszi! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20467) trance89 válasza Burki (#20464) üzenetére


trance89
őstag

már kismilliószor le volt írva, ma délután is írtam már: [link]
a win10 aktiváció alaplap hw id-hez lesz kötve, automatikusan aktiválja magát mindenféle kulcsbeirogatás nélkül, ez a win10 újdonsága

[ Szerkesztve ]

(#20468) TA68 válasza JanR (#20457) üzenetére


TA68
senior tag

(#20469) Garada


Garada
őstag

A mai napon bekapcsoltam a laptopot és vakítóan nagy lett a fényerő.
Ezt egyből észrevettem mert az érték amit használok 50% körül van.
Na a problémám az lenne, hogy 62% alatt full fekete lesz a képrenyő viszont 62%-100% között ugyan úgy maximum a fényerő.Ez ellen mit lehetne tenni? Windows 10 alatt eddig stabilan működött a videókártya driver ami esetleg okozhatta a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#20470) #58000384


#58000384
törölt tag

Használ valaki optikai meghajtót a rendszerrel? Rendesen működik?

Nekem csak akkor hajlandó beolvasni a lemezt, ha nem üres a meghajtó a rendszer indításakor, egyébként írható lemeznek vesz mindent. De még akkor sem mindig működik, ha a lemezcímkét felismeri, mert néha állandóan leállítja a lemezt, nem olvas be semmit róla.

(#20471) prolad


prolad
őstag

Szerencsétlen videolejátszó program másoknál se jó,ha be van kapcsolva a felirat?Egyik filmnél szaggat,másiknál meg elakad a lejátszás és hibával kilép.Felirat nélkül meg jó.

(#20472) NyuszyCaster válasza #58000384 (#20470) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

igen és igen

HTC desire 500

(#20473) trance89 válasza prolad (#20471) üzenetére


trance89
őstag

a windowsos lejátszók soha nem értek semmit, ha rendes videolejátszó kell akkor MPC-HC vagy VLC, én az MPC-HC-t ajánlom leginkább
zenére pedig foobar2000 vagy AIMP
mind rendelkezik beépített kodekekkel szóval azzal sem kell vesződni

(#20474) #58000384 válasza NyuszyCaster (#20472) üzenetére


#58000384
törölt tag

Áttettem másik gépbe a meghajtót, azon is 10 fut, és semmi gond vele. Visszaraktam a helyére, megint mindent üresnek lát. SATA kábelt is cseréltem, minden driver telepítve van, minden 10-kompatibilis... egyszerűen nincs ötletem...

(#20475) embe válasza #58000384 (#20474) üzenetére


embe
nagyúr

Esetleg próbáld meg az eszközkezelőben eltávolítani, majd újratelepíteni! Hátha!.... :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#20476) NyuszyCaster válasza #58000384 (#20474) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

sajnos nem tudom

HTC desire 500

(#20477) #58000384 válasza #58000384 (#20474) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ez driver hiba. Az eszközkezelőben töröltem majd újra felismertettem, azóta jó. Csak azt tudom használni, amit magától telepít, így ha megint ezt csinálná, akkor törlöm újra. De remélem, hogy már nem lesz gondja.

(#20478) Downsampling válasza pendre54 (#20437) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ezt a DAC-ot csak füleshez használom, s ha nagyon szükséges. Nagy előnye, hogy semmilyen külön driver nem kell hozzá, a korábbi Windowsokhoz sem kért, a win10-hez sem. Az asztali DAC-omnak már kell driver, nem tudom, ahhoz mikor készül win10-es, vagy egyáltalán csinálnak-e hozzá...
Szerintem ez nem off téma, egyrészt mert van aki igényesebben hallgat zenét (nem MP3, nem alaplapi hangkari), másrészt mert pont a Win10 drivereiről - vagy annak hiányáról) is szól.

De mint írtam, engem elsősorban a mappákkal kapcsolatos jogosultság érdekelt. A többivel egyelőre együtt tudok élni!

(#20479) Wolverine


Wolverine
félisten

Még nem frissítettem Win7-ről Win10-re, mert helyszűkében vagyok - pontosan mekkora az a minimum hely, amit igényel a frissítés?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20480) Dmiki


Dmiki
csendes tag

Hali!

Lenne némi gondom és remélem ti tudtok valamit... no

Chromenál fedeztem fel előszőr de ma már mindennel ez van szinte...
Nem indult a chrome csak ha feladatkezelőben bezárás után újraindítottam .ma már úgy sem akart elindulni se töltés se semmi csak folyamatokban látszott. Mondom akkor letörlöm újrateszem.
Na le is jött a setup fájl, indítom.....0% on áll és nem települ fel.
OneDrive ra is akartam másolni ezt azt. Kiírta frissítsem első használat előtt. mondom oké. Az olyan 97% körül megfagy. Akkor mondom google drive. 0% on áll a setup. win update először látott egy ati drivert. töltötte le de nem jött semmi0%
restart után már az is csak tölt de semmi. Áruház dettó.....

Mi a gond? pls help. 3 napja raktam újra

(#20481) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A különböző giga gyártók mikor akarnak win10 drivereket kiadni? Már eltelt egy kis idő, de a hálózati perifériákhoz nem nagyon adtak ki semmi újat drivert.....

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#20482) JanR válasza h1mpi (#20481) üzenetére


JanR
addikt

Máshoz se annyira. Pl Xonar Phoebus Solo (hol' ott nem egy olcsó hangkártyáról beszélünk). Vagy lehet, hogy ezek a "giga gyártók" is 444-t, hvg-t, indexet és hasonló bulvár alapú W10 fikázó oldalakat olvasnak és emiatt..
7 nap múlva 1 hónapja kint lesz a W10, de azt meg nem hiszem el, hogy előtte nem kaptak infót arról, hogy milyen lesz és a szoftverjeiket, hogy írják meg.

[ Szerkesztve ]

(#20483) daimonion válasza trance89 (#20473) üzenetére


daimonion
senior tag

Annyira nem érnek semmit hogy jelenleg a köv hangfájlokat jjátsza le a WMP 12

plusz natívan elboldogul kodek nélkül a "szokásos" film formátumokkal plusz most már az MKV is támogatott.
Egyedül egy direct vob subot kell felrakni semmi mást..a feliratokhoz.
TÖKÉLETES lejátszó..
Ja persze ha valaki nem ismeri az oprendszerét és "zsigerböl+ szarozza az MS cuccait az egyből felrak egy csomó lejátszót meg codecet..Aztán jönnek az anomáliák..

halkan megjegyezném, hogy a Win 8-óta az ISO-t is natívan támogatja a "fos" windows :Y :R

(#20484) Snip3r_HUN válasza daimonion (#20483) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Akkor már inkább k-lite codek pakk+media player classic...

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#20485) Downsampling válasza pendre54 (#20441) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hm, igazad lehet! A régi mappákhoz valóban csinált egy HomeUser felhasználót, s valóban azóta az Outlook is megbolondult. Ha most csinálok egy mappát, ahhoz már nem jelenik meg a HomeUser nevű felhasználó... Amúgy hogy és hol lehetne törölni ezt a felhasználót? Mert ha belépek a Felhasználói fiókba a Vezérlőpultban, ott meg sem jelenik ilyen...

(#20486) JanR válasza daimonion (#20483) üzenetére


JanR
addikt

Sokáig a windows lejátszóját használtam, csak ugye az mkv nem ment neki (ahogy látom eddig). Áttértem KMplayer-re, nehezen lehetne engem eltántorítani róla, kérdezés nélkül lejátszik mindent.

(#20487) TRob1 válasza Snip3r_HUN (#20484) üzenetére


TRob1
veterán

De miért is kell a kodek pakk? Ezt sosem értem. :( Én kb win xp-n tettem utoljára (pedig kb 9-10 éve nem használom), és mindent visz az MPC-HC (illetve vagy 1 éve már az MPC-BE-re cseréltem)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#20488) karldergroße válasza Feri1977 (#20417) üzenetére


karldergroße
senior tag

Miért nem kell egy alapfokú magyar nyelvvizsga ahhoz, hogy valaki itt írhasson?

(#20489) pendre54 válasza Downsampling (#20485) üzenetére


pendre54
addikt

Olyan van, hogy az adott mappán megnyitva a Biztonság menüt, ráállsz a HomeUsersre, alatta ott a Szerkesztés gomb, megnyitod, majd megint kiválasztod a HomeUserst, és ott van egy olyan opció, hogy Eltávolítás. Én nem kísérleteztem vele, mert nem tudom, hogy mennyire sima ügy, nagyobb problémát generálni nem akarok magamnak.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#20490) pipo112


pipo112
senior tag

hi !
van egy kis problémám win10 alatt ha megy a skype és indítom a fifa13-at nincs hangja a játéknak viszont ha elübb a játékot indítom el akkor minden rendben megy win7 alatt ilyen nem volt a másik meg hogy unistallátam a realtek hang drivert mert nem kell a g35 fülesnek van saját ,de állandóan vissza rakja a realtek drivert :W :W

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#20491) h1mpi válasza pipo112 (#20490) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Bugosak még a driverek, nálam néha a Twichnek nincs addig hangja, ameddig meg nem mozdítom a hangerő csúszkát.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#20492) ksanc válasza TRob1 (#20487) üzenetére


ksanc
őstag

De miért is kell a kodek pakk?

Azért, mert szegény delikvens belefut valami ótvar kódolású videofájlba és az xy codecpack a havernak is megoldotta.
Meg. Egy problémát megold, 20-at meg generál.
Szerintem is szükségtelen, vagy megfelelő lejátszó kell, vagy a kérdéses egzotikus dekódert telepíteni.
De elhiszem, hogy sokkal egyszerűbb egy ilyet feldobni, ami aztán beregisztrálja az összes formátumot valami elavult vagy fos kodekre, aztán jön egy idő után az, hogy xy lejátszó milyen szar, semmit sem játszik le. Pedig szerencsétlen csak a kodekpakk által forced regisztrált fos kodeket kénytelen használni...

[ Szerkesztve ]

(#20493) Kernel válasza daimonion (#20483) üzenetére


Kernel
nagyúr

Egy lejátszót nem (vagy nem csak) az minősít szerintem, hogy mindent lejátszik. Egyébként a lejátszáshoz csak dekóder kell, nem codec, aminek a jelentése: kóder-dekóder.

Normális lejátszókhoz ilyet nem kel telepíteni, sajátot használ.

Azt például hosszú lenne részletesen kifejteni, hogy mindenki megértse, szemellenzős trollok se tudjanak fikázni, hogy az én céljaimra, az adott hardveres környezet és szoftveres igények tükrében miért csak a PotPlayer felel meg. Úgyhogy kár lenne belekezdeni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20494) pipo112 válasza h1mpi (#20491) üzenetére


pipo112
senior tag

valószínűleg a skype kavar be csak azt nem értem miért

meg ez hogy én leszedek egy drivert mért rakja vissza a nyamvadt win10 :W :W :W

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#20495) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Most láttam, hogy a rendszermeghajtómon egy új könyvtár keletkezett. Szerintetek ez a Windows 10 telepítője? Tőlem nem kért engedélyt a letöltésére. Windows 10 boot könyvtára? Az igaz, hogy jelentkeztem a frissítésre, de a Windows update is azt írja, hogy értesíteni fog.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20496) Downsampling válasza pendre54 (#20489) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszi, megnézem...sokat már nem ronthatok a helyzeten, mert jelenleg a hajam tépem... :(

:R

(#20497) netpeti98 válasza Kékes525 (#20495) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen.

(#20498) Kátai


Kátai
senior tag

Szeretnék biztonsági egy mentést készíteni a rendszerről.Elég ha a Win10 biztonsági mentési lehetőségét használom vagy tudtok jobb megoldást?

(#20499) Kékes525 válasza netpeti98 (#20497) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez jó, azért nem kellett volna figyelmeztetnie, hogy letölti a telepítőjét? Legalább a Windows update ne informálna félre azzal, hogy majd értesíteni fog.

Ugye ezt egy évig (2016 Július 29.-ig) felrakhatom? Másrészt kimásolhatom ezt egy pendrive-ra is? Ne foglaljon addig itt értékes helyeket.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20500) TBT válasza Kékes525 (#20499) üzenetére


TBT
addikt

Igen. Pendrive-ról is telepítheted, illetve DVD lemezre is írhatod és onnét is telepítheted. Viszont előbb mindenképp frissítened kell a korábbi rendszerről, hogy a termékkulcsot "áthozza" a Windows 10. Utána mehet a tiszta telepítés, már automatikusan aktiválni fogja magát.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.