Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) ksanc válasza mustang08 (#21150) üzenetére


ksanc
őstag

Nem.

Mindenképpen az oprendszer alól kell indítani a frissítést, különben kérni fogja a Win10-es kulcsot.
Kivéve persze, ha már volt telepítve és aktiválva azon a gépen win10, de valamiért vissza lett rakva az előző.

(#21152) hunluki válasza ksanc (#21149) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem is van a pincében egy 166Mhz-es pentium 16 mega rammal, és win95-el. Még nem tudom mi lesz a sorsa, sanszos hogy valami dosos játékmasín lesz belőle ha egyszer lesz rá elég szabadidőm :D

(#21153) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Egy Refurbished Home Premium windows 7 is frissíthető 10-re?

Véleményem szubjektív...

(#21154) riki válasza Traxx (#21119) üzenetére


riki
senior tag

Nem kell megijedni. a win10 ,simán megy 1 gb rammal. Én egy Acer one -ra tettem , az első volt, a családban lévő gépek között,ami jelezte ,hogy kész frissíthetem a rendszert. / 1GB ram, Atom n270 proci./ Szépen fut rajta. Csak gratulálni tudok az MS -nek,hogy végre össze tudott hozni ,új op rendszert ,ami első mondata ,nem úgy kezdődik,hogy végy új gépet. :C

(#21155) Sutee89 válasza hackeeeee (#21153) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Igen

(#21156) hackeeeee válasza Sutee89 (#21155) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#21157) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!
Olyan problémáim lennének Windows 10 alatt:
1., Autocad Electrical telepítése leáll mert "nincs telepítve a 4.5 Framework"
2., Sony Xperia L USB adatkapcsolattal nem olvassa be a készüléket
3., Prezentációk projektorra való kötésénél csak az asztal jelenik meg "Lenovo G505s"
4., Sony MTP manuális telepítése hibával áll le

Valaki tud ezekre a problémákra megoldást, az OS cserélésén kívül "Win 8.1/Wwin7"?

(#21158) hunluki válasza 4264adam (#21157) üzenetére


hunluki
senior tag

Szerintem ha még 6x berakod akkor tuti fog rá valaki válaszolni (nem).

Ha lesz infó akkor írni fognak hidd el, nem kell többször ugyanazt postolni :) Thx ;)

(#21159) 4264adam válasza hunluki (#21158) üzenetére


4264adam
veterán

2.-ra postoltam. Azóta új lapra érkezik mindenki, nagyon kevesen vannak akik vissza fognak lapozni, hogy mindent elolvassanak! THX :)

(#21160) eszakas válasza 4264adam (#21159) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali

Ez csak beállítás kérdése :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#21161) worxland válasza riki (#21154) üzenetére


worxland
addikt

Hát nekem 1 giga RAM-mal rendesen szarakodott a Win 10 az egyik gépen, ott vissza kellett rakni a Win 7-et.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21162) hunluki válasza worxland (#21161) üzenetére


hunluki
senior tag

1 giga rammal manapság windowst hülyeség használni, talán még az XP eldöcög vele (azt meg nem érdemes netre kötni), de 7 és felette már szerintem használhatatlan.

(#21163) worxland válasza hunluki (#21162) üzenetére


worxland
addikt

Win7 + HP Microserver -- NAS-ként használva nem hülyeség. Bőven elég volt neki az 1 giga. Tévedtél.
De majd ha legyőzöm a lustaságom és veszek végre 2 vagy 4 giga RAM-ot, akkor megoldódik a probléma.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21164) ksanc válasza hunluki (#21162) üzenetére


ksanc
őstag

Így van. Én sosem használok többet, mint amennyi kell - az otthoni gépemben is csak 2 GB van :) -, az 1GB egy frissen telepített rendszernél még elmegy, de egyre inkább a használhatatlan kategóriába fog átmenni. Ez már a Win7-nél is így volt, a Win10-nél sem lesz másképp.
Nameg mégiscsak 2015-öt írunk...
A 2GB már simán elég egy ÁTLAGOS használatra, pláne, ha az user ésszel használja. Tehát mondjuk nincs megnyitva 45 böngészőablak 3 különböző böngészőben, közben még 5 játékkal játszok egyszerre és 12 flash videó is megy mert az olyan szép. Mert olyankor az Isten memóriája sem lesz elég, ellenben jön a rinya, hogy sz*rlassú a gép... Mondjuk az ilyenekkel a hardvergyártók jól járnak :)

worxland: átlagos felhasználásról van szó, nem valami célgépnek összerakott konfigról

[ Szerkesztve ]

(#21165) #56474624 válasza ksanc (#21164) üzenetére


#56474624
törölt tag

Most 8.1 alatt 1.8 GB RAM van használatban nálam (a 8-ból), pedig csak IE (ami a böngészők között kevésbé memóriazabálónak számít) van nyitva 1 lappal. Még külön vírusirtó, tűzfal sincs feltelepítve, csak a windows alap cuccai.
Esetleg SSD-s gépben nem érezni úgy a RAM hiányát, de HDD alatt mindenképp, pláne ha egyetlen meghajtón van rendszer és lapozófájl.

(#21166) ksanc:

Nem csak nálam, öcsémnél is használ ennyit a rendszer (2 GB RAM-ból), pedig nála sincs külön tűzfal, vírusirtó, feleslegesen induló programok.

[ Szerkesztve ]

(#21166) ksanc válasza ksanc (#21164) üzenetére


ksanc
őstag

Ja még annyi, hogy 32 bites oprendszerrel. 64 bites rendszer 2 GB rammal már nem annyira nyerő amellett, hogy értelmetlen.

Ba cy lus: nyilván ha több memória van, akkor többet is használ a rendszer. Ettől lesz szép gyors :)
Mint egyik barátom, amikor leült a gépemhez megnézni a leveleit. Aszondja huh, hogy ez milyen lassú. Hát az ő 8GB-os gépéhez képest biztosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#21167) hunluki válasza worxland (#21163) üzenetére


hunluki
senior tag

Desktop használatra gondoltam, de oké, tévedtem. NAS-nak szerintem overkill a windows, de ez egyéni vélemény.

#21164: Valóban ha ésszel használod, akkor elég a 2 giga ram is, de szerintem feleslegesen szívatja vele magát az ember. A memória nem drága, 4 giga ram tényleg nem nagy pénz, és az már valóban fedi a felhasználók jelentős százalékát. Kevés befektetéssel jelentősen javul a felhasználói élmény.

[ Szerkesztve ]

(#21168) szabacsik


szabacsik
őstag

Hátha van valakinek használható ötlete.

Adott egy régebbi laptop rajta win10

Először az tűnt fel, hogy a touchpad drivere lehet rossz mert ha hozzá értem akkor azonnal lefagyott majd kékhalál és utána nem is tudott felállni a rendszer. Az elején még pörögtek a pöttyök majd kikapcsolt a monitor utána a vinyó is mert nem pörgött tovább és a led se világított. Semmi se segített csak az újratelepítés.
Se baj gondoltam letiltom a touchpadot hisz úgyis egeret használok de most valami miatt megint ezt csinálja de nem a touchpad miatt. Lehet ezzel valamit tenni? Nem szeretnék visszatérni win7-re mert megszerettem már a 10et de ez a hetente egyszer bedobja a törölközőt és újra kell tenni már kezd macera lenni.

Előre is köszönöm

/\____/\

(#21169) worxland válasza hunluki (#21167) üzenetére


worxland
addikt

"NAS-nak szerintem overkill a windows, de ez egyéni vélemény." - ha gigabites másolást szeretnél, RAID nélkül, akkor nem igazán.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21170) Döglött Róka válasza worxland (#21163) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Win12 server elmegy fel giga rammal. Csak Core-t kell felrakni es nem kell ram ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21171) Dave™ válasza worxland (#21169) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért, gigabites hálózaton másolás szerinted gyorsabb Windows alatt, mint egy Linux alapú OS alatt?

(#21172) Döglött Róka válasza Dave™ (#21171) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A proliant micro erzekeny lelek. Hivatalos driver Ubuntu, Red Hat enterprise, Suse ala van. a tobbi vagy win vagy esx.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#21173) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Windows még mindig hibásan számol ! :Y

A következő kifejezést az XP óta semmi sem képes kiszámolni a WA-án kívül.: (-32)^(3/5) igaz az eredmény egy képzetes szám, így csak komplex módban lehet leírni, az egyik gyököke valóban a -8.
Igaz ez már a Win7-nek sem ment. Igaz egyetlen zsebszámológép vagy program se képes erre... :F

[ Szerkesztve ]

(#21174) hunluki válasza Doky586 (#21173) üzenetére


hunluki
senior tag

Nem kell ennyire bonyolultat adni neki hogy furcsaságokat írjon ki :D írd be ezt:

4 --> gyökvonás --> ugye 2... és ebből -2? ;)

[ Szerkesztve ]

(#21175) VoidXs válasza Doky586 (#21173) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha zárójelbe teszed a -32-t, akkor meg -53,333333333333333333333333333333 lesz. Mókás ez. A kéziszámológépem viszont mindkét módszerrel -8-at ad. Még az imaginárius számokat amúgy ismerő HiCalc is csődöt mondott, ugyanennyit számolt. Google helyes, de csak ha zárójelben van a -32.

(#21174) hunluki: Ezt most nem értem. Én a gyök(4)-(-2)-t írtam be, az jó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21176) hunluki válasza VoidXs (#21175) üzenetére


hunluki
senior tag

Bocsánat, hülyén írtam :)

gyök4, ez ugye 2. Ha ebből kivonsz kettőt, akkor az hivatalosan nulla (tudtommal :D). A win számológép picit másképp gondolja :D Amúgy win10 számológépe is ugyanúgy hülyeséget ír :)

(#21177) VoidXs válasza hunluki (#21176) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mi az isten :D Mondjuk nincs hibátlan gyökvonó algoritmus a keresgetésen kívül, az meg ugye lassú. Betudható ennek, és hogy ebben az esetben azzal társul, hogy a Windows számológépe nagyon pontosan (tippre 128 bites float-on) tárolja a számokat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21178) pilóta


pilóta
nagyúr

Win 8.1 pro -ról frissítene win 10-re, de 40%-nál nem megy tovább. Írták itt korábban hogy várni kell, de reggel 9 óta így áll. 5 óra nem elég neki?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21179) thomasa


thomasa
senior tag

Várom a win7-emen a win10 frissítést, és időnként felugrik ez.

Esetleg emiatt nem akar frissülni?

[ Szerkesztve ]

(#21180) VoidXs válasza pilóta (#21178) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kezdd elölről.

(#21179) thomasa: Ez annyira egyedi, hogy Google se talál a memóriacímről semmit. Valószínűleg sérült a fájl, töltsd le újra.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21181) Doky586 válasza VoidXs (#21175) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tényleg! a Google is helyesen számol !

Abból van még nagy eltérés hogy az informatikában (számítástechnikában) a számnak a része a negatív jel, míg a matematikában nem, ott az egész mögötte levő kifejezést előbb kell elvégezni mint a negálást, ezért hogy minden ember megértse (a számológépek is) muszáj zárójelezni..

[ Szerkesztve ]

(#21182) worxland válasza Döglött Róka (#21170) üzenetére


worxland
addikt

Win 7 van otthon, Win 2k12 meg nincs. Viszlát.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21183) #25583896 válasza hunluki (#21176) üzenetére


#25583896
törölt tag

(#21184) worxland válasza Dave™ (#21171) üzenetére


worxland
addikt

Win-t ismerem, Linux-szal meg nem kívánok sz@r@kodni egy gép kedvéért a sokból, amíg minden HW-elemet felismer (vagy nem). Továbbá az se baj, ha a cuccba berakott vinyók minden további nélkül átpakolhatóak egy másik win-es gépbe formázás nélkül. Amúgy nem tudom, hogy Win 7/10 kliensek és Linux szerver között mekkora átvitelt lehet elérni oda-vissza, jelenleg ki tudom maxolni a gigát, így annál jobb biztos nem lesz. De ez a topik nem a Win7 kontra Linux-ról szól, így be kellene ezt fejezni.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21185) VoidXs válasza Doky586 (#21181) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A számológépek viszont így sem értik meg. A műveleti sorrend ugyanúgy helyes a számológépen, mint a matematikában, DE, mint láthatod is, amikor beírsz valamit, ez nem -32^(3/5)-t számol, hanem 0-32^(3/5)-t, így az eredménye erre helyesnek is tekinthető. Egyszerűen a bemenettel van a baj. Meg persze, hogy nem ismeri az i-t, de azt a számológépek 99%-a sem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21186) ViSAS


ViSAS
senior tag

Elménybeszámoló: hát, le a kalappal Microsoft. :K Látom nem mindenkinek ilyen rózsás a helyzet, de tőlem egy nagy piros pontot kapnak.
Egy kerek 2 éve használt, jól belakott Win 7-et (ami múlt héten ráadásul át lett tükrözve HDD-ről SSD-re) frissítettem be a Microsoft oldaláról letöltött képfájlal, kiírva DVD-re. Régi drivereket és minden mást is rajta hagytam (pedig a konfigurációm se éppen mai, lásd a profilomban), mégis teljesen hibamentesen zajlott minden, most sincs semmi hiba, mintha csak egyszerűen új köntöst kapott volna a rendszer és az aktiváció is megmaradt...bravó. :R

szerk.: csak egy kérdés: hol lehet kikapcsolni a windows update automatikus futását? :DDD A menüjében nincs ilyen lehetőség a legördülő listájában.

[ Szerkesztve ]

(#21187) half333


half333
őstag

Üdv! Van aki igényelte már júl 29.-e előtt,de még nem érkezett meg a frissítés? Mert nálam még nem érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

(#21188) ksanc válasza VoidXs (#21177) üzenetére


ksanc
őstag

Jaja :)

Nem csak gyök4-re, minden gyökx-re, ami egész lesz és kivonod belőle azt az egészet, látszólag hülyeség lesz az eredmény :)
Pl. (gyök9)-3, (gyök25)-5, (gyök144)-12 stb.

Valószínűleg elvan szúrva az az algoritmus, ami az eredményből számol tovább, hibázik gyökvonás után. Pontosabban például látszólag a gyök 25 eredménye 5, de a megjelenítés és a számolt eredmény pontossága különbözik. Szóval a képernyőn 5 látszik, de valójában nem 5-el számol, hanem a gyök25 esetében 4,9999999...valamennyivel
Na ha ebből kivonod az 5-öt, akkor megkapod azt a baromira kicsi negatív számot... :)
De gáz az egész algoritmus, mert ha ehhez meg hozzáadod az 5-öt, akkor 5-öt kapsz kereken...

Szerk.: ja, közben megírták már, hogy miért van :)

[ Szerkesztve ]

(#21189) hunluki válasza ksanc (#21188) üzenetére


hunluki
senior tag

Fun Fact: Csak a wines számológép hibázza el. OSX-en jó, telefonokon jó (WP-t nem próbáltam, valaki nézze majd meg pls), linux desktop rendszerek is jól számolnak. Ez MS exkluzív :)

#21183 zsír :)

[ Szerkesztve ]

(#21190) Űrvándor


Űrvándor
csendes tag

:(( Sziasztok! Pipo W1 tebletre windows 10 telepíthető? Válaszotokat előre is köszönöm. Medion laptopon miért nem működnek a gyorsgombok? 8.1-en működtek.

[ Szerkesztve ]

(#21191) VoidXs válasza ksanc (#21188) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Annyira nem gáz, mint itt meg lett vitatva. Körülbelül ugyanígy számolna minden más szoftver is, csak a tizedespontosság összevethetetlen a számológéppel, ilyen kis különbségnél még a 64 bites float is csak azért jó, mert kerekít.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21192) Dave™ válasza Döglött Róka (#21172) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem is Microserverem van, Gen8. Nem használom az alaplapi RAID controllert, úgysem tud gyakorlatilag semmit, alap B120i. Sokkal értelmesebb szoftveres RAID-et használni, ha már. OMV-t viszont használok, az Debian alapú NAS OS, és semmi gondom a sebességgel SMB-n, gigabites hálóval.

(#21193) ksanc válasza VoidXs (#21191) üzenetére


ksanc
őstag

Körülbelül ugyanígy számolna minden más szoftver is

Ahogy írták, nem mindegyik. És szerintem de, gáz, hogy a kerekítés nem működik megfelelően egy bizonyos közelítés felett.
Persze ez a hiba az átlagos gyakorlatban nem jelent problémát :)

[ Szerkesztve ]

(#21194) Doky586 válasza VoidXs (#21185) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A számológépek viszont így sem értik meg."

Csakhogy én nem ezt akarom kiszámolni hogy: 0-32^(3/5)
hanem ezt: (0-32)^(3/5) ... Ne a windows döntse el mit akartam kiszámolni...

#21188 ksanc: A zsebszámológépem (a win-el ellentétben) pontosan 0-nak számolja a gyök(4)-2 és társait.. :K

[ Szerkesztve ]

(#21195) ksanc válasza Doky586 (#21194) üzenetére


ksanc
őstag

pontosan 0-nak számolja a gyök(4)-2 és társait..

Látszólag... :) A gyök4 ott sem kettő, csak a pontosság kisebb - ahogy VoidXs is írta - és jó az algoritmus, így 2-nek veszi kereken.

[ Szerkesztve ]

(#21196) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ha szeretnék 1 clean install-t mert szeretnék visszaváltani w7-re akkor nem fog szólni az OS, hogy régebbire akarok frissíteni és ejnye-bejnye?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#21197) hunluki válasza whited (#21196) üzenetére


hunluki
senior tag

Picit fogalomzavar :)

Clean Install = Külső médiáról (dvd/usb) telepítesz, és mindent darálsz a gépről.

Ha vissza akarsz lépéni akkor csinálsz egy mezei win7 telepítőt, arról bootolsz, és a telepítővel szépen törlöd az előző partíciókat, és a helyükre telepítesz.

Ha 1 hónapon belül vagy és frissítettél, akkor elvileg a gépházban van visszaállítás lehetőség, de az meg nem clean install :)

(#21198) pilóta válasza VoidXs (#21180) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azon már túl vagyok, akkor visszarakja a 8.1-et. Utána újra ez a jelenség, hogy 40%-nál megáll órákra...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21199) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
Hogyan tudom a kezdőképernyőre kitenni az "ez a gép" ikont(nem parancsikonra gondolok)?

(#21200) Doky586 válasza ksanc (#21195) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a zsebszámológépem 14db szám pontosságú (kijelzőn 12db) és akár Exp 99 ig mehet..
Még sincs kiírva (12 karakter+E) hogy -8.16484659555e-39 hanem az van hogy 0 .

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.