Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) tatararpad


tatararpad
őstag

Valaki nézze már hogy ez a hulladék Edge képes e kezelni ha két könyvjelzőnek ugyanaz a neve? Mert nekem a hivatkozását is kicseréli ugyanarra :W

(#20202) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Szépestét! Tavaly október óta insider vagyok két géppel, amiken mondjuk úgy, előtte nem volt matrica.
Mivel ez a két gép azóta is kapja a buildeket, és aktivált, illetve, ha újra is telepítem, aktiválva lesz, ez nem is okoz gondot, mivel a gép azonosítóját az MS tárolja.
Igen ám, de mi van, ha esetleg alaplapcserét kellene eszközölnöm, hiszen akkor nem hinném, hogy a win10 hajlandó lenne aktiválni saját magát, a MS helpline-t meg érdekes lenne felhívni, hogy helló, insider voltam, de lapot cseréltem.
Abban az esetben marad a vásárlás, vagy a fent leírt MS helpline általi aktiválás is működhet?

Bocs, ha szó volt erről, próbáltam random átfutni oldalakat, de kicsit hosszú a thread.

(#20203) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

A gépem egy bő 20 perces alvó állapotból felkeltve nem adott képet a HD7770-es videokartyarol. Az alaplapirol természetesen azonnal mutatott mindent. A fő probléma az, hogy többszöri újraindítás után sem ad képet a külső videokártyáról.. A legfrissebb driver van fent, valamint eddig hibátlanul vette a napi több alvó állapotot is, Sosem volt baja..

Mi okozhatja ezt? Hogy tudnék újra képet varázsolni a HD7770-esről?

Köszönöm! Üdv! :)

(#20204) csixy válasza gemini (#20200) üzenetére


csixy
addikt

A Windows Update-ben kapcsold ki a torrentezős opciót:

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#20205) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy megtudjátok-e mondani, hogy a Windows Update-ben hol lehet megnézni, kiválasztani és letölteni a választható frissítéseket?

Win10 Home Edition-ről van szó.
A WinUpdate csak a fontos frissítéseket mutatja és tölti le, a választhatóakat nem mutatja, pedig az Eset Endpoint Security jelez, hogy van elérhető választható frissítés, mégpedig a silverlight meg pár illesztőprogram.

Köszönöm!

sáríála

(#20206) VoidXs válasza BiP (#20198) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az zavar, hogy befogadta az aktiválást, és így is ott van. Ezt látom:

Az megoldható, hogy rátolom az Edu ISO-t úgy, hogy maradnak a cuccaim?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#20208) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Részletes leírás a Win10 memória kezeléséről, megmagyarázza a magas Rendszer folyamat memória használatot.

/s

(#20209) TA68


TA68
senior tag

Jó hír azoknak, akiknek VIA hangchipes alaplapjuk van. Már letölthető a Win10-es VIA HD Audio Driver

(#20210) vatomi


vatomi
aktív tag

Asus Transformers T100 TA van. Frissítettem Windows 10-re, nem volt tiszta telepítés mégis ( majdnem) minden flottul működik. A helyi hálózaton nem látszik a NAS illetve semmilyen másik gép csak egy UPNP T-Home beltéri egység. Próbáltam kikapcsolni az Avastot, a Windows tűzfalat de ez sem segített! Mellette van egy Windows 8.1 gép ugyan ezekkel a beállításokkal 100 %-ig és tökéletesen működik Valami ötlet?

(#20211) beci43 válasza Az-X (#20168) üzenetére


beci43
senior tag

Utólag már nem tudsz variálni.Eleve AHCI módban kellene telepítened.

(#20213) sszemtelen válasza sszemtelen (#20203) üzenetére


sszemtelen
őstag

Valaki erre? Roppant fontos lenne :/

(#20214) yodamester10 válasza sszemtelen (#20213) üzenetére


yodamester10
őstag

Nálam is volt ilyen igaz nvidia driver-nél.Én úgy oldottam meg,hogy töröltem a bios beállításokat újra indítottam aztán utána újból belőttem a biost ahogy én használom és jól megy.Próbáld ki talán segít.

(#20215) bon válasza Vidual001 (#20207) üzenetére


bon
őstag

Én tuti nem Enterprise változatott raktam volna fel. Pro-hoz képpest nincs olyan funkció,benne amire szerintem szükséged lenne.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#20216) ignisz válasza #22743424 (#20180) üzenetére


ignisz
senior tag

Mint írtam nem jelenik meg. Mielőtt leírtam még azt is kipróbáltam, hogy újra indítottam a gépet.

(#20217) ksanc


ksanc
őstag

sszemtelen: valamiért a biosban az integrált kártya lett az elsődleges, pl. mert nem érzékeli többé a behelyezett kártyát.
Ha jók a beállítások, akkor megpróbálhatod kiszedni-visszarakni a kártyát, ha úgysem, akkor van rá esély, hogy szimplán bedöglött :(

cybermanus: egyáltalán nem biztos. Függ attól is, ki, mit szemetel az asztalra.

[ Szerkesztve ]

(#20218) BiP válasza Clemi (#20199) üzenetére


BiP
nagyúr

(#20199) Clemi: Majd más lehet, hogy fog rinyálni, én sosem tettem. Nálam mondjuk tökéletesen megy, az eddigi panaszokat én eddig nem tapasztaltam, számomra fura is, hogy ennyire szidják.

A fenti 2 módosítás az egyedüli, amit megtettem én is, nekem egyedül csak a kinézettel, beállításokkal -ill. ezek hiányával - volt bajom. Ez nem fogja összeomlasztani a rendszert, pláne nem ad okot a rinyálásra.

(#20205) Real_Gabe: úgy tudom, hogy a Home-ban nem lehet szabályozni az Update-eket.

(#20206) VoidXs: Erre írtam, hogy teljesen normális, a 10525-ben direkt van ott a vízjel.
Ha feltolod rá az RTM Education-t, akkor csak tiszta telepítéssel tudod, és el fog veszni mindened. De ha frissítéssel jutottál ide, akkor elvileg visszatérhetsz még rá.
Settings, Update&Security, Recovery, Go back to an earlier build.

(#20207) Vidual001: szerintem felesleges az Enterprise.
Ultimate nincs, Pro van, én ezt ajánlanám.
-Lehet állítani a tálca színét.
-ha aktiváltnak látja, ugyanúgy mennek az update-ek.
-a hardvereket jól kezeli, ha van jó driver
- felesleges a cleaner progikkal sz*rakodni.
-Rengeteg teszt van a neten, hozza azt, amit a 7 vagy 8.1

[ Szerkesztve ]

(#20219) Воланд válasza gemini (#20200) üzenetére


Воланд
titán

data sense.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20220) sszemtelen válasza yodamester10 (#20214) üzenetére


sszemtelen
őstag

Melyik metódusra gondolsz a Bios beállítások törlésénél?

(#20217) ksanc: Jók a beállítások sajnos, ki is lett már szedve..
De nem értem, mikor rádugom a dvi kábelt, akkor egy pillanatig villan is róla a monitor, meg azt jelzi hogy van jel, aztán bumm, eltűnik minden és jön a "nem érzékel jelet" felirat..

(#20221) ksanc válasza sszemtelen (#20220) üzenetére


ksanc
őstag

Nincs mese szerintem, ki kell próbálni egy másik gépben. Ha ott sem jó, akkor alkatrész...

(#20222) TA68 válasza sszemtelen (#20220) üzenetére


TA68
senior tag

Ha Asrock alaplap, akkor sajnos azoknál előfordul, hogy nem adnak képet többé, csak az alaplapi kártyával.

(#20223) yodamester10 válasza sszemtelen (#20220) üzenetére


yodamester10
őstag

Tehát,gép indít,biosba belépsz,el lapozol jobbra a végére és a LOAD UEFI DEFAULTS-ra kattintasz és úgy jónak kell lennie.Aztán mented és hagyod újraindulni.
Ja és a marhaságokat írogatóknak ne dőlj be ;)

[ Szerkesztve ]

(#20224) Poplacsek válasza TA68 (#20222) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Én is hasonlóképpen jártam egy Asrock P67 Fatal1ty Pro lappal... Nem akartam elhinni, hogy a lap lett rossz, de végül ment a kukába és jött egy Asus Z97 Deluxe USB3.1..

(#20225) svgyula válasza MasterDeeJay (#20059) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A win10-ben javították a frissítés miatti belassulást indításkor? Én a cégnél rengeteg gépen kikapcsoltam a frissítést a win 7-nél ert használhatatlanok lettek! Inkább hetente egyszer este amikor senki nincs indítottam el és a frissítés után lekapcsoltam! Vagy inkább a hétvégére ütemezett frissítés ami még elfogadható csak akkor vagy be kell menni(nem tetszik :N ) vagy futni kell a gépeknek de akkor meg ha esetleg kérdés jön elő akkor megáll az egész! Tehát ha kijavították azt a böszme állományt amit indításkor belök a memóriába ezzel megfogva az egész rendszer akkor egyenlőre mehet de félő, hogy a frissítések növekedésével újra előjön ez a hiba és kezdődik minden előröl! Indítás aztán kávéfőzés, akinek cigi, esetleg egy gyors menet a pároddal, aztán ~10 perc múlva addig használhatod amíg nem kezd el újra frissítést keresni :DDD Mert akkor nem kapsz helyet a memóriában............... Na ennyit a frissítésről. Persze 16GB memóriával már nincs gond :DDD csak a gamerek átkozódnak majd a kockázásért. :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#20226) yodamester10 válasza Poplacsek (#20224) üzenetére


yodamester10
őstag

Akkor csak gratulálni tudok ha egy fekete kép miatt kidobtad ;)

(#20227) sszemtelen válasza yodamester10 (#20223) üzenetére


sszemtelen
őstag

Az a baj hogy egy gigabyte lapról sem érzékel.. Innentől kezdve már nem tudom..

De poén mert egy kicsit bekapcsolja a monitort..

Up: Viszont most meg már alaplapirol sincs kép.. Kész, végeztem..

[ Szerkesztve ]

(#20228) lanw válasza sszemtelen (#20227) üzenetére


lanw
aktív tag

táp csatija megfelelően rá van dugva?

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#20229) sszemtelen válasza lanw (#20228) üzenetére


sszemtelen
őstag

Természetesen, világít is a kártya hogy kap áramot

(#20230) lanw válasza sszemtelen (#20229) üzenetére


lanw
aktív tag

Nekem akkor csinálta ezt,amikor elfelejtettem rákötni a csatit.talán egy másik ágról rudgni,és úgy megpróbálni.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#20231) sszemtelen válasza lanw (#20230) üzenetére


sszemtelen
őstag

Egy darab 6 pines csatim van csak sajnos :/

(#20232) lanw válasza sszemtelen (#20231) üzenetére


lanw
aktív tag

nem vagyok szakértő,de lehet ludas szerintem a táp.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#20233) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Múltkor már kérdeztem, de nem érkezett válasz, megpróbálom újra.
Az a gondom, hogy hiába állítom be a képernyőkímélőt, a következő bekapcsolásnál már elfelejt minden beállítást. Tehát beállítom pl. 15 percre, következő bekapcsolás után már ismét az alapértelmezett 1 percen van, és ráadásként be sem kapcsol a beállított kímélő. Mit és hol lehet még állítani?

(#20234) sszemtelen válasza lanw (#20232) üzenetére


sszemtelen
őstag

Talán még az is lehet, a másik gépbe is ezt kellett bekötnöm, mert nem volt 6pines csatlakozó

(#20235) #22743424


#22743424
törölt tag

ignisz, ksanc Igazatok van :R Nekem is csak azért van ott a másik gépeimen mert fel van rakva a Classic shell nevű program és azok a fájlok amik ilyenkor megjelennek tartalmazzák annak a program asztalra történő módosításait ,beállításait.

(#20236) tope


tope
addikt

Jól olvastam itt korábban, ha egy 32 bites Win 7-et frissítek 10-esre és aktiválódik, akkor utána lehet nyugodtan 64 bites Windows 10-essel is fríssen telepíteni majd, mert az is aktiválódni fog ?

(#20237) TA68 válasza Poplacsek (#20224) üzenetére


TA68
senior tag

Volt már pár gép a kezeim között Asrock alaplappal ugyan ezzel a hibával.

(#20238) Воланд válasza tope (#20236) üzenetére


Воланд
titán

igen, jol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20239) ignisz válasza TA68 (#20237) üzenetére


ignisz
senior tag

Milyen idősek voltak az alaplapok? Nekem május vége óta van Asrock alaplapom. Egy tv van rajta HDMI-vel, egy monitor DVI-al.

(#20240) sszemtelen válasza sszemtelen (#20234) üzenetére


sszemtelen
őstag

Slusszpoén, már a saját tápomról is működik újra az alaplapi kártya is..

(#20241) TA68 válasza ignisz (#20239) üzenetére


TA68
senior tag

Nem számít milyen idős, vadi újaknál is előfordul. Esetleges, van amelyiknél soha nem jön elő. Viszont ezt idáig csak Asrock alaplapoknál tapasztaltam. Még nem sikerült rájönnöm, hogy mi okozza.

(#20242) pipo112 válasza TA68 (#20241) üzenetére


pipo112
senior tag

az ASSrock cég ;]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#20243) ignisz válasza TA68 (#20241) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a választ. Van két év, hogy kiderüljön. Annyi a gari.

(#20244) sszemtelen válasza yodamester10 (#20223) üzenetére


sszemtelen
őstag

Sajnos lehet azoknak lesz igazuk akik a VGA-ra gyanakodtak. BIOS reset után sem ad életjelet, de a táp led-je világít, valamint egy gigabyte alaplapon sem működik..

Szerencsére ez év novemberéig garanciás, szóval megy vissza egy cserére..:/

Ha van még valami ötlet, akkor szívesen meghallgatom :)

(#20245) yodamester10 válasza sszemtelen (#20244) üzenetére


yodamester10
őstag

Azért próbáld ki ha van rá lehetőséged egy másik gépben is más típusú alaplappal.Az előtte levő windows-al jó volt?Még egy win10 újrarakást kipróbálnék.

(#20246) sszemtelen válasza yodamester10 (#20245) üzenetére


sszemtelen
őstag

Két gépben lett kipróbálva, mind a kettőben halott sajnos :/
Még a boot alatt sem ad képet :/

(#20247) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Elég régóta van már ez a program, WinXp*től kezdve és gondolom valami haszna csak van ha ennyi kiadást megért.
Egyszer már kaptam választ hogy instabilitást okozhat blablabla, de az érdekelne konkrétan a belinkelt képekről jhogy szerintetek mi lehet hasznos, MErt ugye majd a "Single user one internet connection" kikapcsolhat olyan dolgokat ami rohadtul nem fog soha kelleni...

Ez meg a net beállításai közül a Windows alap, és a program álltal javasolt..
Onboard processzor bejelölve az az alaplapi hálózati kártyát azaz processzort jelenti?

Bakker kinagyítva éles de nem tudom miért ilyen picibe hozza be :F

[ Szerkesztve ]

(#20248) artiny


artiny
őstag

Helotok,ki lehet valahogy kapcsolni a frissites keresest windows 10-en? hogyan?

(#20249) pendre54 válasza Bali27 (#20247) üzenetére


pendre54
addikt

A képek láthatóságához csak annyit, hogy célszerű a képmetsző progit használni, azzal pont azt a részt tudod kimetszeni, ami a témában fontos, és az így kapott képet is lehet utána még szerkeszteni.(nagyítás, kicsinyítés)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#20250) ignisz


ignisz
senior tag

Egy rövid kérdés. Szépen megy a tiszta telepítésü win10. Most találtam az alaplap hivatalos oldalán win 10-es drivert. A kérdés: érdemes vele foglalkozni, feltenni vagy hagyjam ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.