Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) #54715584 válasza #22743424 (#21698) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#21702) #22743424 válasza #54715584 (#21701) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nagyon szívesen ! :)

(#21703) t72killer válasza zzola (#21700) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem láttam, de valszleg valami hasonló lehet több kolléga akksimerüléses sztorija mögött...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21704) Bali27


Bali27
addikt

Most meg magától kikapcsolódott a tűzfal és nem tudom sehogy se visszakapcsolni. :W
Ilyet az elődje nem csinált soha se:(

(#21705) Nordekk


Nordekk
tag

Másnak is csinál olyat ,hogy néhány file-nál amit szedek le netről pl. video kártya driver, megáll a letöltés és addig nem mozdul míg rá nem nyomok a pause-re aztán a folytatásra. Ezt van hogy legalább 30x meg kell csinálénom míg végig megy 100%-ra a letöltés. Nem csak Edge-vel csinálja. Valamint ilyesmi van a Windows Update-al is. Elindul a letöltés aztán random megáll egy jó időre aztán utána megy tovább a letöltés. Nagyobb updateknél volt hogy többször is megállt.

(#21706) Bali27 válasza Nordekk (#21705) üzenetére


Bali27
addikt

Jó összerakott kis progi lesz ez :D kb 1 év mulva :U

(#21707) asturel


asturel
őstag

Egyik Modern App-ban se megy az internet, Edge-ben pl a webadmin se jön be, store se jön be, wcreset már volt, de nem lett jó, van erre valami megoldás?

(#21708) zzola válasza t72killer (#21703) üzenetére


zzola
félisten

Akksimerülés??

(#21709) t72killer válasza zzola (#21708) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

bizony:U

#21710: érthető:R csak gondoltam a notis kollégáknál is vmi bújtatott-késleltetett újraindulás a ludas. Biosban az ébresztési opciókat kilőtted?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21710) zzola válasza t72killer (#21709) üzenetére


zzola
félisten

De nekem asztali PC-m van, ebben nincsen akkumulátor... :U

(#21711) Popes válasza t72killer (#21709) üzenetére


Popes
őstag

Nálam leállt rendesen és nem indult újra, viszont hiába volt letiltva minden ami felébreszthette volna mégis csinált valamit ami leszívta az aksit. Alvást sem használok mert még a fedél lecsukásra is kikapcsolást állítottam be. Ja, két 100%-os aksim van és így ki tudtam zárni az akku hibát is.
Viszont amit érdekesnek találtam az az hogy néha a routeren villog a wifi kapcsolatot jelző led. úgy hogy nincs is eszköz ami kapcsolódna.(tv-n is le van tiltva a wifi)
Ha legközelebb is csinálná majd alaposan megnézem a naplófájlokat hogy onnan kiderül-e valami,

Deus ex machina

(#21712) t72killer válasza Popes (#21711) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Máshol is írták már, hogy a wifi aktív marad - elég nagy disznóság...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21713) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

Én most vissza álltam a 7-re, mert a játékok terén tapasztaltam némi lassulást a 10-el kapcsolatban.

Lehet mégis visszatérek megint a 10-re mert azért csak szebb, mint a 7.

Zoll

(#21714) Bali27


Bali27
addikt

Ugy nez ki sikerult visszarakni a win8.1-et😊
Kb tavasszal visszanézek hogy mi az ábra a 10-el.Most max csak külsőre jon be,egyebkent meg egy instabil vacak😡

(#21715) djculture válasza P.Dude (#21713) üzenetére


djculture
félisten

Az energia gazdálkodást szúrták el azért, engem is az szívatott valami 5%-ra veszi vissza a proci órajelét egy ezredmásodpercre akár és beszaggat egyből minden.

[ Szerkesztve ]

(#21716) Karcsi1001 válasza BiP (#21685) üzenetére


Karcsi1001
tag

(#21685) BiP - köszönöm, megtaláltam.
A szöveget olvastam, a linket nem vettem észre.

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#21717) Karcsi1001


Karcsi1001
tag

Üdv Mindenkinek, segítséget kérnék.

Kezdetektől fent van a Win10, eddig hiba nélkül futott nálam. Viszont két napja (szombat óta) a következőt csinálja: a laptop bekapcsoláskor (mindegy, hogy Alvó állapotból-Leállításból-vagy Újraindításból) 1-2 perc után „internal_power_error” hibát ír ki, és újraindul. Nem egyszer, állandóan. Tegnap csináltam egy rendszer-visszaállítást (ezt írta ki: "Advanced Micro Devices, Inc. driver update for AMD Radeon HD 8750M" előtti állapotra) és jó lett ma reggelig. De most megint eljátszotta ugyanazt, ismét visszaállítást kellett csinálni, most megint jó.

Ez mitől van, minden bekapcsoláskor ez lesz? Ha valaki tud segíteni (egyszerű nyelven, nem vagyok hozzáértő-szakember) azt előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#21718) Bali27


Bali27
addikt

A gyomrom felfordul a microsofttól.
Vissza raktam a windows 8.1-et, és hiába tiltom le az updatenél a Win10 installálását, minidg azt dobja apofámba akár hányszor elindítom az updatet.

(#21719) zoo8800 válasza Bali27 (#21718) üzenetére


zoo8800
veterán

Én a Silverlight-tal vagyok így, sehogy nem tudom letiltani.

rip and tear, until it is done

(#21720) #22743424 válasza Bali27 (#21718) üzenetére


#22743424
törölt tag

Letiltottad ezt a frissítést? KB3035583
Amennyiben fenn van a gépen úgy töröld ki és még a Windows\System32\GWX könyvtárat is majd rejtsd el a frissítést. sajnos még így is előfordul, hogy a már elrejtett frissítést kirakja újra. Nézni kell.

[ Szerkesztve ]

(#21721) Burt1793 válasza Bali27 (#21714) üzenetére


Burt1793
veterán

Én a nagyrészt több, mint négy éves gépemmel (profilomban látható) használom a w10et, semmi gond nincs vele, egyáltalán nem instabilabb, mint a 8.1 volt. Bazi gyors az egész, letisztultabb is.

(#21722) raidx válasza Karcsi1001 (#21717) üzenetére


raidx
őstag

Nagy valószínűséggel nem megfelelő drivert telepített az update.

http://prohardver.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_21628-21628.html Itt találsz segítséget az eltávolításhoz és elrejtéshez. Ha utána csinálsz egy visszaállítást elméletileg már nem telepíti a hibás drivert.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#21723) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Adott egy W7-es noti, amin használtam a W10-et (megjelenés napján, beaktiválva). Most clean telepítéssel feltettem újra a W10-et, és képtelen aktiválni, azt írja nem jó a kulcs (ofc nem adtam meg kulcsot). Asztali PC-n ugyanez a módszer működött jól. Mi lehet a gond?

Köszi!

(#21724) csizi90 válasza zzola (#21710) üzenetére


csizi90
aktív tag

Én tennék egy próbát a fastboot kikapcsolásával.[link]

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#21725) bolic válasza Dtomka (#21581) üzenetére


bolic
őstag

Áááá nem halok meg azért az 5 perces betöltődési idejéért. :C :W :Y :B Csak ez lenne a gondom, hagytam bekapcsolni, miközben mindig minden reggel mosakodom magamnak, addigra kész lesz. ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#21726) zzola válasza csizi90 (#21724) üzenetére


zzola
félisten

:((
Ultra fast-on van most. Annyi probléma van a W10-el, már-már a nevetséges kategória!
Köszi, megnézem, de szerintem maradok a 8.1-nél...

(#21727) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Nekem eddig semmi gond a win 10 el ,bár még sok programot nem próbáltam .Egyedül az utorrentel szivok mert nem találok régi verziót ami müködik ....

Másik kérdés ,van egy kis tablet pc-m win 10 el és ugye a Asztali gépen is win 10 .Át tudom e tükrözni a képet a kis tabletre pc ről ? Kipróbálnék pár jétékot tabletten hogy nézne ki :)

(#21728) Burt1793 válasza INMOTEP (#21727) üzenetére


Burt1793
veterán

Menj fel a hivatalos utorrent oldalra és szedd le a 2.2.1-et, ne bénázz! :D

(#21729) Karcsi1001 válasza raidx (#21722) üzenetére


Karcsi1001
tag

(#21722) raidx, köszönöm a választ.

Gyér angoltudásommal, és a Google fordító segítségével megpróbáltam, de pillanatnyilag nem talált frissítést, amit törölni lehetett volna. Szerintem azért, mert mint írtam, reggel csináltam újólag egy rendszer-visszaállitást, és az már törölhette a fájlt. Remélem többé nem jön elő ez a probléma, de ha igen, megint nekirugaszkodok, remélem sikerrel, mert így használhatatlan a gép.
Mégegyszer köszi!

[ Szerkesztve ]

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#21730) t72killer válasza zzola (#21726) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én azt nem értem, hogy miért képzelik azt, hogy a felhasználó egy 5éves óvodás szintjén van? (ok, lehet h tényleg ott van, de a "középhaladók" számára csinálhattak volna egy egyszerű scriptet, amivel normálisra belőhető a rendszer)

1. "szereti hallgatni" (=kollégáit, családtagjait idegesíteni) a bejelentkező és egyéb win hangokkal?
2. bugyimérettől kezdve mindent megosztani
3. millió kis sz@rral foglalni a netsávszélt (mobilnet)
4. az a kib&@tt KIKAPCS gomb arra van azon a nyavajás gépen, hogy KIKAPCSOLJAM, nem arra, hogy áramfüggően ALTASSAM! Altatásra van külön gomb - ahogy ezt a powermanagement is felismerte.
5. hogy mindenki szereti hibernálni a gépét (jó lassú kikapcsolás)
6. hogy mindenki futtatni akarja a pendriveokon fellelhető autorun-vírusokat

Ezek XP óta megvannak. XP-nél (és a régi lassú winyóknál) még a telepítés folyamata tartott legtovább, ma az, hogy végig kell nyálaznod a group policy-t, hogy mindent normálisra beállíts.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21731) zzola válasza t72killer (#21730) üzenetére


zzola
félisten

A testreszabhatóságnak adtak egy elég nagy pofont! + a mindenféle sz@rság ráerőltetése a userre-na az egy vicc!

(#21732) Burt1793 válasza zzola (#21731) üzenetére


Burt1793
veterán

Konkrétan mit? Mindenből van ugyanolyan nézet is, mint a win7-ben. Jó a startmenü kicsit más, meg az óra vagy a számológép. De a vezérlőpult, sajátgép, beállításszerkesztő mind ugyanaz. Annyi van, hogy a winupdate nincs benne a vezérlőpultban csak a gépházban.

(#21733) Partyface007 válasza Karcsi1001 (#21729) üzenetére


Partyface007
őstag

vagy ha a driver okozta akkor egyszerűen tiltsd le hogy ne frissülhessen:

system properties / hardware tab / device installation settings és ott no... illetve a never... legyen bepipálva

(#21734) vg válasza Partyface007 (#21733) üzenetére


vg
addikt

Jó tanács, kár, hogy szart se ér, mert az csak a opció kikapcsolást követő új hardver dolgoknál él. (vesd a szemed dirtywindows.hu ide való cikkére)

[ Szerkesztve ]

(#21735) ux1 válasza zzola (#21731) üzenetére


ux1
addikt

Az erőltetésről meg ennyi... :K :U ;]

Win7-8-8.1 - Spy update :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21736) t72killer válasza Burt1793 (#21732) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A külsőhöz hozzászokik az ember, de pl az erőltetett driverfrissítéssel nem sokat tudsz kezdeni, írnak olyat is, hogy az utólag telepítendő (sic!) update-eldugós progi sem elég hozzá. Nem értem, hogy a frissítési mechanizmust ami bevált, működött, miért kellett kukázni? Almáék megtehetik, lévén "ők gyártják" a hardvert, de a PC !=mac, csillióféle hardverkombó, lustább-szorgalmasabb-ügyesebb-bénább gyártókkal. Laposoknál ráadásul ott a millióféle BIOS - amit ugyebár az r=1 user nem frissít, ergo 10m variánsban.

Tartok tőle, hogy ez így nem fog túlságosan tetszeni a céges megrendelőknek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21737) Воланд válasza t72killer (#21736) üzenetére


Воланд
titán

a "ceges megrendelok" ugy szabalyozzak a frissiteseket, ahogy akarjak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21738) netpeti98 válasza t72killer (#21736) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem lenne probléma a frissítéssel, ha csak a biztonsági frissítések lennének kötelezőek, a többit a felhasználó választhatná.

A céges környezetet felesleges felhozni, ott teljesen máshogy kezelhetőek a frissítések.

[ Szerkesztve ]

(#21739) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Beállítottam a képernyőkímélőt. 1x ment is azóta sem kapcsol be tök mind1 mire van állítva.

(#21740) < CyberBob > válasza bandras0226 (#21620) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Lesz frissítve, de elég havonta egyszer. Akkor meg minek terhelje a gépet a naponta kereséssel.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#21741) Dzsana válasza Karcsi1001 (#21729) üzenetére


Dzsana
senior tag

Én már napok óta kínlódok, egyszerűen a win10 és az ATI Catalyst nem bírják egymást. Tegnap etse kínomban újra telepítettem a win10-et, nem tettem fel a Catalyst drivert, azóta minden szép és jó, nem lassul be a Total Commander sem, jó a felbontás is, egyedül a TV-re nem tudom ki vinni a képet, de már lesz@rom. Úgy sem férek hozzá a TV-hez a sok Barátok közt, valami Budapest meg mittudomén mi miatt :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21742) vigyori78 válasza Burt1793 (#21732) üzenetére


vigyori78
őstag

winupdate nincs benne a vezérlőpultban csak a gépházban.: Pont ez a legnagyobb erőltetés ,a windows frissítésekkel még nincs gond de miért erőltet rám mindenféle illesztőprogit is mikor le van tiltva és főleg miért telepíti mikor le van tiltva :W nem ilyen szarokat kéne kiadniuk mint a wushowhide hanem visszarakni rendesen a vezérlőpultos update-et.

(#21737) woland_y2k : Hogy is ,melyik verzióban ?

[ Szerkesztve ]

(#21743) Locutus válasza Kolondrum (#21739) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem mondjuk win7 alatt is rendszeresen kilövi valami a képernyővédő időzítését. Én a steamre, vagy a steam található valamelyik játékra gyanakszok. Egyszerűen újra be kell állítanom mindig az időzítést, mert különben többet nem látom. (plazmán kicsit aggályos)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#21744) Kolondrum válasza Locutus (#21743) üzenetére


Kolondrum
félisten

Anno win7 alatt a codec pack okozta, de itt semmi sem változott. Rengeteg ilyen és ehhez hasonló dolog van win10 alatt. Kisebb bug halmaz, csak az ember minek írja le jobb nem lesz. A notik alatti akkutöltési idő buggal ti is találkoztatok gondolom, meg a füllel ami megnő ha lenyitod és kilóg a képernyőről. Notin is meg asztalin is szünetmentessel.

(#21745) zoo8800


zoo8800
veterán

Barátnőm letöltötte a facebook appot, beállította, majd azzal a lendülettel uninstall. A bejelentkezési képernyőn * viszont azóta is ott van a profilképe. Ezt hogy lehet eltüntetni?

*szundiból ébresztve az a kép fogad

rip and tear, until it is done

(#21746) milestone válasza vigyori78 (#21680) üzenetére


milestone
tag

Köszi.

(#21747) t72killer válasza vigyori78 (#21742) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A wsus-szerverre utalt a kolléga, nagyvállalati környezetben nem a M$-tól szokás leszippantani a frissítéseket, hanem saját, a céges adminok által menedzselt szerverről. Ha jól tippelek, ez SKU-független, akár egy home-edisön is átirányítható.

Mivel csiganeten vagyunk, sztem ezt megpróbálom otthon belőni. 4 gép frissítéséről van szó, meg lehetne takarítani egy kis sávszélt...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21748) ux1 válasza vigyori78 (#21742) üzenetére


ux1
addikt

A cégeknek saját WSUS szervere van, nem fog mondjuk így 2000 gép kimenni bérelt vonalon updatelni. Ott pedig eldöntheted, hogy mi legyen fenn.

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#21749) yodee_


yodee_
őstag

Erre senkinek semmi ötlete?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#21750) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Win10 alá van olyan program, amivel lehetne monitorozni / rögzíteni a különböző teljesítmény adatokat?

Gondolok itt a CPU órajel, használat, leterheltség és egyebeket?
Engem kifejezetten zavar, hogy az eddig csendes és hűvös gépem teljesen átfordult a másik oldalra. Ha nem engedem hangoskodni akkor melegszik, ha próbálom hűteni akkor meg hangos.

A Win10 használata óta ~ 15-20 fokot emelkedett a hőmérséklet a gépben. Azt meg nem akarom elhinni, hogy ennyivel gyengébben hűt a Phanteks ház az előző Fractal Design Arc Midihez képest! :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.