Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) whited válasza Bodor (#21100) üzenetére


whited
addikt

nálam pedig néha nem lehet tekerni a hangerőt egér görgővel :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#21102) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

A problémám a következő..
Win7et használtam amit lefrissítettem a win 10re, ami szépen aktiválva is lett automatikusan!
Gondoltam csinálok egy clean installt,feltettem a win10et de sajnos azt látom hogy a termék nincs aktiválva.
Ez miért van?Azt olvasni mindenhol hogy ilyenkor már automatikusan aktiválva lesz. :(( :(( :W :W

(#21103) Popes válasza droti25 (#21102) üzenetére


Popes
őstag

Várj vele egy kicsit.

Deus ex machina

(#21104) Kernel válasza droti25 (#21102) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem mindenkinek aktív rögtön, de azonos változatot tettél rá? Pro / Home, 32 / 64 bit, egyeznie kell.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#21105) sarkan


sarkan
aktív tag

Hol lehet azt beállítani, hogy ne jöjjön elő olyan gyorsan a bejelentkezési képernyő?

Egy-két perc tétlenség után rögtön kilép és jelszóval illetve pin kóddal tudok visszalépni, illetve be lehet állítani azt, hogy bekapcsolásnál ne kérjen jelszót?

(#21106) atis917


atis917
csendes tag

Sziasztok!

Akartam telepíteni a Windows 10-et. Azt írja a gépem nem megfelelő, a videókártya (NVIDIA Geforce 7300 GT) nem kompatibilis. Ez tényleg így van? Nem tudok tenni semmit?

Üdv:

atis917

(#21107) TazLeacher válasza atis917 (#21106) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már hogy ne tudnál. Cserélj videókártyát.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21108) atis917 válasza TazLeacher (#21107) üzenetére


atis917
csendes tag

Köszönöm.
Én más megoldást gondoltam...
A kompatibilis hardverek között rengeteg 7300 gt van

(#21109) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata arról, hogy egy Atom N455-tel szerelt netbook-on érdemes-e rápróbálni a win 10-re való frissítésre? A gépen perpill Win 7 Starter van, ami angol nyelvű. Ez lenne az illető szempontjából a váltás egyik oka, de a teljesítménybeli kérdés mellett még azt sem tudom - tudjuk, hogy a rendszer nyelve lehet egy esetleges frissítést követően magyar?

Köszönöm a választ :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#21110) Richter36 válasza atis917 (#21106) üzenetére


Richter36
őstag

Nekem ATI X2300-ra is ezt írta, de a win7 driver felment rá és azzal megy.
Nem tudom nvidia fronton mi a helyzet,de talán egy próbát megér.

(#21111) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok !
Miért teszi / dobja le asztalra a játékokat, programokat a frissen telepített win 10 ?
Mitől lehet ez? Nem crash, csak leteszi tálcára a játékokat, programokat amik teljes képernyőn futnak, mitha előtérbe akarná helyezni a tálcát, és van hogy lent is maradnak, szóval sem kattintással sem alt+tab-al nem állnak vissza.

Most telepítettem újra az egész rendszert,m ert win 8.1-re frissítettem rá a 10-et és azt gondoltam, hogy az lehet a hiba, de nem.

Köszi !

(#21112) droti25 válasza Kernel (#21104) üzenetére


droti25
őstag

szia
igen azonosat.Figyeltem erre is direkt.

(#21113) 75kokoko75 válasza worxland (#21089) üzenetére


75kokoko75
tag

Mire gondolsz?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#21114) Popes válasza Traxx (#21109) üzenetére


Popes
őstag

Nekem is angol OEM Win7 Home Premiumom volt, felraktam egy magyart amit telefonon kellet újra aktiválnom és ezután simán ment a frissítés magyar Win 10-re. (a telefonos aktiválás nálam lehet hogy nem a nyelv miatt kellett, de ha jól tudom utólag is lehet telepíteni a magyar nyelvi csomagot)

Deus ex machina

(#21115) Traxx válasza Popes (#21114) üzenetére


Traxx
őstag

Rendben, köszönöm...lehet akkor ezt az utat fogom én is követni, de win 10 nélkül, mert azért az Atom nem szedi éppen nagyon a lábát. Az illetőnek meg szinte csak Skype-ra, face-re kéne a gép, és ha magyar lenne, az lenne a tuti.

Idős felhasználóról van szó, akinek egy "szomszédpistike" kezelésbe vette a gépét, hogy az angolt magyarítsa - és feltolt a jogtiszta Win Starter helyett egy Ultimate-et :W Aztán jött a tulaj, hogy magyar a rendszer, de tökcsiga a gép :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#21116) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Megjelent egy újabb NVIDIA driver.
Letöltöttem és feltelepítettem, s érdekes módon a Geforce Experience most már nem jelenik meg, ha a tálcán lévő NVIDIA ikonra kattintok.
Nem hiányzik, csak érdekes.Azt hittem, hogy a driver-el együtt települ.
Mielőtt felraktam volna az újabb NVIDIA drivert, az Experience is mutatott frissítést, de a frissítés sikertelen lett.

(#21117) hunluki válasza Traxx (#21109) üzenetére


hunluki
senior tag

Szia, 32 bites w7 hp-ról frissítettem atom n455-ös gépet 2 giga rammal, 160-as HDD-vel. Downgrade lett a vége :( Lassú, laggol, tekerte a winyót mint az őrült, start menü kifagyott, stb. Lehet hogy később jobb lesz, de egyelőre katasztrófa. Igaz ez upgrade volt, és nem clean install (hagytam egy egész napon/estén át tekerni és frissíteni de nem lett jobb a helyzet.

A másik fő ok az volt hogy néhány openGL-es játék (pl KaM remake, minecraft) nem volt hajlandó futni, w7 alatt pöccre megy.

(#21118) hunluki válasza aftercooler (#21111) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem ezt w8 is csinálta már, ott downgrade lett belőle. Egyelőre 10-nél még nem tapasztaltam ilyesmit, remélem nem is fogok. 8-nál az volt a workaround hogy ctrl+alt+del, logoff, logon, utána jó volt. De a feladatkezelőt az istennek nem engedte behozni. Tálca ikonja ott volt, win+d-re semmi reakció, ctrl+shift+esc-re is bejött a feladatkezelő ikonja, de hiába kattintottam rá, a tálcán kívül egy adag feketeség volt és hello.

Ha esetleg erre a tünetre valaki tud megoldást annak nagyon örülnék :)

(#21119) Traxx válasza hunluki (#21117) üzenetére


Traxx
őstag

Ebben (még) csak 1 giga van, de asszem így leteszek róla :R Maradni fog a win 7, azt legalább ismeri.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#21120) gyga válasza droti25 (#21112) üzenetére


gyga
senior tag

a bit verziónak nem fontos megegyeznie. Tapasztalat win7 32 bitről váltottam win10 64 bitre az Ms ajánlásával.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#21121) Popes válasza Traxx (#21119) üzenetére


Popes
őstag

Egy kis memória bővítésre rábeszélhetnéd mert jelentősen javulna a teljesítmény. Az 1GB ma már sajnos nagyon korlátozza a használhatóságot Win 7 alatt is.

Deus ex machina

(#21122) #10234880 válasza gyga (#21120) üzenetére


#10234880
törölt tag

hali. vagyis most magyarul. 1 gépen van win 7 home premium 64 bit, és felment rá a win 10 home. de én arra jobbnak látnám a win 10 pro 32-est, csak nemtudom,hogy előtte felkell tennem a win7 valamelyik 32-es változatát,hogy feltudjon aztán rá menni a pro 32-es vagy jó azonnal tiszta telepítés is, és aktivált lesz a rendszer? mégha nemis az a rendszer volt fent,hogy azt a win 10-et kapja?

(#21123) hunluki válasza Traxx (#21119) üzenetére


hunluki
senior tag

2 giga ramot tegyél bele mindenképp. Én még anno XP-vel vettem 1 giga rammal, később lett upgradelve w7re 2 giga ram társaságában. 1 giga ram manapság egyszerűen nem elég (win alatt semmiképp, minimál pingvines disztrókkal lehet játszani), főleg ha még netre is ki akarod rakni.

(#21124) leviske válasza vigyori78 (#21092) üzenetére


leviske
veterán

Igen, az a legújabb elvileg.

(#21125) Bali27


Bali27
addikt

Ujra kellett raknom ezt a trágyát.33%nal megallt a frissítés.ujrainditottam,es amikor bejelentkezek,csak az a pontokbol álló kor mozog.Reseteles utan ugyanaz.Mi lehet a gond?

(#21126) SP4C3 válasza Bali27 (#21125) üzenetére


SP4C3
veterán

Hát ezen szakadtam. :"D

Trágyát xD

A gond? WinUpdate, az a gond. :W ;)
Próbáld törölni az utoljára felrakott frissítéseket és szürd ki, hogy melyik okozza a galibát!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#21127) FollowTheORI válasza atis917 (#21108) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Elvileg mennie kéne (sőt)... vagy tegyél fel újrabb drivert... vagy távolíts el minden drivert az upgrade előtt.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#21128) Colos1


Colos1
őstag

Az a VClibs 12 mi a franc? Most nézegetem a frissítési naplót a SoftwareDistribution -ban, és 08.21. -e óta minden éjszaka frissítette.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21129) hunluki


hunluki
senior tag

Reggelire kaptam új smiley-s kékhalált :)

Este még minden okés volt, gépet leraktam sleepbe. Most sétálok oda, nézem világít, monitort benyom, szomorú kék képernyő. Anyukád. Restart, megint kék. Méganyukádabb. Utána elindult, kb 800x600-as felbontásban (fullHD monitoron érdekes élmény), és közölte hogy az nvidia driver összeomlott, de a rendszer helyreállt. Nézem az update logot, hajnali 3kor települt egy ms féle nvidia driver. Remek. Leszedtem, rejtettem, felraktam a hivatalos nvidiát, most gond nélkül megy. Egyelőre.

Értem én a koncepciót ami mögötte van, de a csúnya valóság azt mondja hogy ez így nem életképes. Összekaphatná már magát az MS, mindenhol megy a win10 promó ezerrel, nyomják le az update-et az összes gépre, és ilyen hibák vannak (és fórumokat bújva nem én vagyok az egyetlen). Plusz asztali ikonjaimat is összekuszálta ez a kaland a felbontásváltás miatt, ami külön fekete pont. Sok pici apróság kezd sok lenni, még 1-2 ilyen húzása van és megy a levesbe :(

(#21130) gyga válasza #10234880 (#21122) üzenetére


gyga
senior tag

Szia.
home-ra csak home mehet a bit verzió az mindegy. Értelemszerűen pro ra csak pro.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#21131) t72killer válasza hunluki (#21129) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezesetnen épp az nvidia a ludas, tőlük kell működő driver.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21132) Sanya válasza hunluki (#21129) üzenetére


Sanya
nagyúr

értelmes emberre vall, hogy az operációs rendszert szidod a rossz videókártyád rossz eszközmeghajtója miatt.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#21133) hunluki válasza Sanya (#21132) üzenetére


hunluki
senior tag

Szerintem félreértettétek. Hivatalos nv driverrel semmi gond (ezzel működik per pill), ami winupdate-en át jött este az ölte meg.

Start: Hivatalos nv driver volt fent, működött.
Este jött az ms driver, kinyírta.
Happy end: MS update töröl, hivatalos nv felrak, megint minden pöpec.

Hol hibázott itt az NV?

(#21134) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Hol lehet (ha egyáltalán lehet) beállítani a Win10-ben, hogy ha pl. a böngészőt használom, akkor jelezze, hogy az adott ablak aktív? A Win8.1 alatt a böngésző felső sávja ilyenkor kékre váltott (most folyamatosan szürke), hogy az volt aktív. Nem tudom, hogy érthető-e amit kérdezni szeretnék? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#21135) FіkuszKukіsz válasza hunluki (#21133) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mondjuk mi lenne ha kikapcsolnád, hogy az eszközökhöz ne az MS-től töltse le a drivereket?

Romanes eunt domus

(#21136) t72killer válasza hunluki (#21133) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meredek, össze kéne már hozniuk egy mindenkinél működő kumulatív update-et:U

#21135:+1

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21137) hunluki válasza FіkuszKukіsz (#21135) üzenetére


hunluki
senior tag

Elnézést, én kis naiv feltételeztem hogy valami működik. Eddig minden gépemen fullosan ment a win update, sose volt semmi gondom se frissítéssel, se eszközmeghajtóval. Ez se volt egy vészes dolog, meg nálam pro van, így tudok tiltogatni, de hasonló helyzetben egy home user meg van lőve. Ő csak annyit lát hogy az este otthagyott/kikapcsolt gépe reggel megy és kéken szmájlizik.

Ha nem lenne a w10-ben expozé/multi desktop, már rég repült volna vérbe :) Mázlija van hogy már megszoktam a konkurenciánál :P Ezeket az apróságokat meg remélhetőleg helyrerántják idővel.

Tetszik a w10 koncepciója és az MS féle elképzelés, csak a megvalósítás harmatgyenge. Ha én kapok egy infót hogy frissíthetem a gépemet, minden kompatibils lesz és nyugodtan ugorjak rá a dolgokra, akkor utána ne haldokoljon random a gépem. Nézzék át rendesen a gépemen lévő programokat, drivereket, és szóljanak akkor ha tényleg minden rendben van. Ennek ellenére úgy indult hogy a "minden rendben" üzenet után a gép esténként random elindul, rakat játékom nem indult el (idővel ezek javítva lettek), meg most ez a driver hercehurca. Nem ezen múlt volna az életem, ha 1 év múlva szólnak akkor 1 év múlva frissítek, és nem tépem a hajam a win hülyeségeitől.
Én úgy látom hogy megint több pénz ment a marketingre a kelleténél, és ez b@ssza a csőrömet.

(#21138) vg válasza hunluki (#21133) üzenetére


vg
addikt

"Happy end: MS update töröl, hivatalos nv felrak, megint minden pöpec"

Hiába, fel fogja tenni újra.

(#21139) vg válasza FіkuszKukіsz (#21135) üzenetére


vg
addikt

"Mondjuk mi lenne ha kikapcsolnád, hogy az eszközökhöz ne az MS-től töltse le a drivereket?"

Hol lehet kikapcsolni? Én dritywindows cikke alapján kikapcsoltam eszközkezelő-hardver opciónál, majd letöltve a ms kis applikációját ott is elrejtettem a videókátya driver frissitését. Így is lefrissítette. Utána letiltotam a c:\AMD könyvtárat, így már egyszerüen nem tudja frissíteni. Amúgy esetleg, mi lenne ha normális, érdemi tanácsot adnál ilyen okoskodás helyett?

(#21140) Ablakos


Ablakos
őstag

A Posta alkalmazásban jól működött telepítés után az MS Outlook fiókom. Megváltoztattam a webes felületen a jelszavam, ezután a posta követeli, hogy javítsam itt is a jelszót. Azt ajánlja, hogy töröljem és újra vegyem fel a fiókot, amit persze nem lehet kitörölni, sem jelszó változtatást nem enged. Akkor mit kell tenni, hogy a postában menjen MS outlook levél fogadás?

(#21141) t72killer válasza vg (#21139) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, ezekszt nincs valóban működő megoldás a driverek leszipkázására? Nálam egyelőre a rejtő-app nincs fent, csak gpe-ben állítottam be, hogy figyelmeztessen mielőtt letöltené a cuccost, de válogatni nem tudok.

Nem értem, miért kell direkt szivatni a felhasználót:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21142) Ispy válasza hunluki (#21137) üzenetére


Ispy
veterán

Te kis butus, mit hittél, hogy egyből menni fog a 10? :B Véleményem szerint ideális időpont a váltásra valamikor az ingyenes határidő lejárta előtt 1 nappal van :DDD

Persze a transformer bookra felraktam én is, cserébe most melegszik az akksi, szaggat az aknakereső :O

Igaz ez csak játszós gép, de akinek fontos a stabil rendszer az még várjon.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21143) vg válasza t72killer (#21141) üzenetére


vg
addikt

Most, hogy letiltottam a driver installálásához használt könyvtárat így nem tudja feltenni, de feltételezem a háttérben folyamatosan próbálkozik. Vagyis majd meglátjuk pár nap mulva mi lesz. Ez nem tetszik nekem egyedül ebben a Win10-ben. Nekem NEM kell a szar Control Panel a Radeon kártyámhoz, de felteszi. Nem kell a 1004 verziós driver a 1003 verzió helyett, de felteszi.

[ Szerkesztve ]

(#21144) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Erre?

Van valami kis progi, ami kijelzi, ha a HDD dolgozik,
Hülye DELL az értelmetlen spórolásnak beáldozott minden kijelzőt a laposán.
Így a Hülye Win10-el párosítva, azt sem veszem észre hogy nem kapcsol ki a gép, mert valami befagyott.
Két másodperc alatt kikapcsolja a kijelzőt, de később áll le, ha leáll.
Tegnap csak akkor jöttem rá, amikor be akartam kapcsolni és nem siketült.
Már azt hittem behalt, de hosszú kikapcsolás gombra hallottam kattanni a HDD-t és utána elindult, valami beragadt.

Ma ismét nem állt le a laptop és erről semmi nem tájékoztatott.
A franc esne a DELL spórolásába. Egy rohadt led van rajta, de az is csak akkor világít, ha tölti az aksit.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#21145) Pferi válasza Ispy (#21142) üzenetére


Pferi
senior tag

100%-ig egyetértek a véleményeddel.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#21146) ksanc válasza hunluki (#21117) üzenetére


ksanc
őstag

hogy néhány openGL-es játék (pl KaM remake, minecraft) nem volt hajlandó futni, w7 alatt pöccre megy

Ez biztosan videókártya illetve driver probléma, nálam - asztali gépen - tökéletesen fut pl. a Minecraft.
Sőt, előszedtem most egy régebbi játékot, annak az OpenGL-es változata fut rendesen, a DirectX-es meg rinyál a 9-es verzió hiánya miatt és ki is lép rögtön :)

(#21147) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Olyan problémáim lennének Windows 10 alatt:

1., Autocad Electrical telepítése leáll mert "nincs telepítve a 4.5 Framework"
2., Sony Xperia L USB adatkapcsolattal nem olvassa be a készüléket
3., Prezentációk projektorra való kötésénél csak az asztal jelenik meg "Lenovo G505s"
4., Sony MTP manuális telepítése hibával áll le

Valaki tud ezekre a problémákra megoldást, az OS cserélésén kívül "Win 8.1/Wwin7"?

(#21148) hunluki válasza ksanc (#21146) üzenetére


hunluki
senior tag

Igen tudom hogy driver gond, de őszintén, szerinted mennyi esély van rá hogy egy gma 3150-hez jön frissített driver w10 alá? :) Egy 8 éves gyereknek meg adagold már be hogy az ő kis játszós gépén azért nem megy a kedvenc játéka, mert az új win jobb. Amúgy is csóri atomos gép kapja az ívet rendesen, van rajta linux (ez a fő, filmezős gép), win7 (régi játékok ha 8 éves unokatesóm betámad és már nem tudom mivel lekötni), sőt talán még a poén kedvéért hogy a régebbi játékokat vigye talán még egy XP-t is felmókolok rá (természtesen letiltott hálózattal).

#21142: Igen, és én is úgy gondoltam hogy kivárok ameddig csak lehet, de annyira agresszívan tolta ez a mocsok hogy frissítsek hogy backup után rávettem magam hogy egye franc, csináld ha már ennyire biztos vagy a dolgodban. De aláírom, én voltam a hülye, megkajáltam a marketinget. Nagyon gondolkodok a vissza 7-es aztán padlógáz elméleten, de nagyon hiányozna a több desktop meg az exposé.

(#21149) ksanc válasza hunluki (#21148) üzenetére


ksanc
őstag

Oké, csak úgy jött le, mintha kizárólag a Win10 tehetne róla :) Az otthon használt noti nálunk sem egy mai darab, arra én sem fogom feltenni a Win10-et, hasonló problémák miatt.

Én amúgy egy Pentium I-es 233 MHz-es gépet raktam össze kifejezetten az igazán régi - DOS-os - játékokhoz. Mert az az igazi :))
De az az előző melóhelyemen van még.

(#21150) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogyha pendrive-ról elindítom a win10 telepítőjét és a frissítés opciót választom az egyéni helyett, akkor is aktiválódik automatikusan a windows, ha eredeti win7 volt rajta?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.