Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) lck válasza net91 (#20649) üzenetére


lck
senior tag

A belinkelt teljes szöveget ki kell jelölni, másolni, és be kell illeszteni egy a jegyzettömb által megnyíló üres dokumentumba, aztán el kell menteni. De nem valami.txt néven, hanem akármi.reg néven. Utána erre a reg kiterjesztésű fájlra kell kattintani ( elindítani ). A felugró ablakot Okézni. A módosítás így bekerül a rendszerleíró adatbázisba ( registry-be ). És nem indul a defender.

[ Szerkesztve ]

(#20652) net91 válasza lck (#20651) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm, kipróbálom.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#20653) slug válasza GEPESZ66 (#20633) üzenetére


slug
senior tag

Nalunk is tapasztalhato volt ez, login kepernyore visszadobott.
Tobbszori login probalkozas, de mindig ezt a hibat adta vissza.
Login kepernyonel restart opcio es utana nalunk sem volt gond ezzel.

(#20654) Clemi válasza wolfman (#20559) üzenetére


Clemi
veterán

Ritkán, egy két filmnél a Windows Media Player elkezd gondolkodni mint a fene, tölt mint a TC. Lehet ez a K-lite Codec Pack miatt is.

Ez most komoly? :W K-Lite W10 alá? :W Már a W8-hoz se kellett semmilyen codec csomag, legfeljebb egy ffdshow és matroska splitter (mkv hangsáv váltáshoz) és hibátlanul megjelenített minden multimédia tartalmat, filmeket felirattal. Ha jót akarsz magadnak alaposan takarítsd ki a rendszert a codec csomagtól, de szerintem ott már gyári alapra visszaállítás fog csak segíteni!

(#20655) tomp


tomp
félisten

Már a Win7+8/8.1-nél sem értettem így most már megkérdezem!
Mi az a Tartalék akkumulátor szint az Energiagazdálkodásban? :DDD
Laptopom van de még nem hallottam tartalék akksi üzemről.

(#20656) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Segítséget szeretnék kérni.
Felfigyeltem rá, hogy a tabletem C meghajtóján már alig van hely. Találtam a rejtett mappák között egy olyat hogy ProgramData ami foglal 2,4 GB-ot. Mellette a Users mappán belüli AppData is 3 GB-ot. De ha manuálisan végig nézem mi foglalja a helyet mappán belül akkor összesen egyáltalán nem jönnek ki ezek a számok(sokkal kisebb a szám). Hogyan lehetne ezek tartalmát eltüntetni? Mikor felraktam a Win10-et még nem foglaltak ezek semmit. 9 GB volt a Win plusz 2 a telepített programok. Most 11 GB a Win és 5GB pluszt lenyúl a tárhelyből ez a 2 mappa. CCleaner meg Lemetkarbantartó nem töröl semmit ezekből.

(#20657) genndy válasza tomboy0013 (#20656) üzenetére


genndy
addikt

Azért nem foglaltak telepítésnél semmit mert ezek a felhasználóhoz tartozó cuccok. Ne törölj semmit belőle hacsak nem akarsz egy reinstallt (és emiatt nem nyúl hozzájuk a Lemezkarbantartó sem).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#20658) Vole


Vole
tag

Uj nekem ez a Win10.... hol tudom kiloni a bootolaskor betoltodo sok szemetet?

(#20659) Clemi válasza Vole (#20658) üzenetére


Clemi
veterán

Pont ott, ahol a W7/W8 alatt. Feladatkezelő/Indítás.

(#20660) tomboy0013 válasza genndy (#20657) üzenetére


tomboy0013
veterán

Van 14 kis programom telepítve plusz egy Office plusz a driverek és a Program Files/ProgramData/Appdata 3-as foglal összesen 7 gigát. Ez szerintem nem normális dolog.... Valamit csak lehet vele kezdeni, hogy ne lopjon el ennyi tárhelyet. Azért ez mégis csak egy 64 gigás tablet. Win8.1-nél érdekes módon nem volt ennyi felesleges helyfoglalás. Ezzel a király Win10-zel meg folyamatosan fogy a tárhelyem annak ellenére, hogy karban tartom és tisztítom rendszeresen.
Ha valaki tud erre megoldást az írjon már mert marhára idegesítő.

(#20661) Bferibörs válasza Clemi (#20659) üzenetére


Bferibörs
addikt

,

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#20662) Vole válasza Clemi (#20659) üzenetére


Vole
tag

Ja egyszeruen hangzik, de nem volt ennyire egyszeru megtalalni, foleg, hogy a settings -en belul idiota menupontok vannak. Rakerestem a gepen, igy mar kidobta. Mostmar nem fog idegesiteni a sok folos szemet. :)

Ha mar itt tartunk: lehet a menut ikonositani, vagy csak ez a ronda szoveges settings van?

[ Szerkesztve ]

(#20663) haknimen


haknimen
csendes tag

Hali az lenne a kérdésem hogy a töltésnél azt írja hogy csatlakoztatva van a töltő de nem tölt, Mit lehet ezzel kezdeni vagy mi az oka? Előre is köszi :)

(#20664) #25583896 válasza haknimen (#20663) üzenetére


#25583896
törölt tag

Hány %-on van az akku?

(#20665) haknimen válasza #25583896 (#20664) üzenetére


haknimen
csendes tag

92 nél és nem ment tovább

[ Szerkesztve ]

(#20666) #25583896 válasza haknimen (#20665) üzenetére


#25583896
törölt tag

Onnan nem is fog, mert az elektronika kb. 90% felett nem enged rátölteni, hogy kímélje az akkut, tudtommal ez nem OS függő.

#20667 Ha pl. 80-nál teszed töltőre, akkor felmegy 100-ra; csak akkor nem tölt, ha csatlakoztatáskor már eleve 90% felett volt, nálam legalábbis már Win8 alatt is így működött.

[ Szerkesztve ]

(#20667) haknimen válasza #25583896 (#20666) üzenetére


haknimen
csendes tag

Eddig win 8.1 el simán ment 100 ig

(#20668) Bkrisz9 válasza haknimen (#20667) üzenetére


Bkrisz9
őstag

A HP 8440P még win7-el is így működött. Ha 90% alatt dugtam töltőre akkor felment 100-ig de ha 90% vagy felette akkor nem töltötte tovább.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#20669) TazLeacher válasza Warter (#20619) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mivel nem 64 bites volt, tettem egy próbát. A 64 bites tökéletesen működik. Köszönöm a tippet. :))

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20670) Vole


Vole
tag

Ujabb kerdes: win 10 -re valami paint szeru program? Store -ban nem nagyon talaltam alapbol meg csak ez a photos baromsag van.

(#20671) daczkó válasza Vole (#20670) üzenetére


daczkó
aktív tag

A Windows 10 része a paint még mindig, de komolyabbnak ott a Paint.Net

/ignore wwenigma

(#20672) Vole válasza daczkó (#20671) üzenetére


Vole
tag

Nem talalok semmit ebben a szarban :)

(#20673) ---Lasali--- válasza Vole (#20672) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Használd a keresőt, megnyitod a start menüt egyből elkezdesz gépelni, hogy "pai" már ott is lesz, semmihez nem nyúlsz, enter, kész már fut is.

(#20674) Vole válasza ---Lasali--- (#20673) üzenetére


Vole
tag

Miert nem ezzel kezdtetek? :)

Amugy kozben megtalaltam, de igy mar legkozelebb tudom hol kell kezdeni.

(#20675) daczkó válasza Vole (#20674) üzenetére


daczkó
aktív tag

Mégis mire van a kereső?

/ignore wwenigma

(#20676) daimonion válasza Vole (#20674) üzenetére


daimonion
senior tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy eddig mit használtál ? Milyen oprendszert ? Ha Win 7/8/8.1 -et akkor azt hogyan használtad ? ugyanis itt sincs másképp.Egyébként meg nem vagy esetleg gyengén látó vagy szellemi fogyatékos esetleg ? ugyanis ROHADT NAGY JELLLEL ott van a tálcán a kereső..Szóval mielőtt szarozol meg arrogáns nagyképűen beírsz a saját fogyatékosságaidat kéne rendbe raknod. tudod látás, olvasás s a többi és nem azzal kezdeni, hogy

(#20672) Vole válasza daczkó (#20671) üzenetére

Nem talalok semmit ebben a szarban :)

Ez még akkor is vonatkozik RÁD ha miközben megtaláltad is.. :W

[ Szerkesztve ]

(#20677) Vole válasza daimonion (#20676) üzenetére


Vole
tag

Szerintem nyugodj le mielott szivrohamot kapsz. Egy ertelmesebb forumozo mar valaszolt, a te frocsogesedre nem volt semmi szukseg, de azert remelem jol esett :)

Ha mar igy kerdezed, eddig Win 7 -et hasznaltam, abban azert maskepp voltak fobb allitasi lehetosegek es a programok. Idovel ahogy nezem ezt is at lehet ugy alakitani, hogy megfeleljen, peldaul a talcan nincs kereso :P

Ha meg nem kaptal agyverzest, akkor elarulhatod, hogy hol lehet a figyelmezteteseket teljesen eltuntetni. Zavar az az ikon...

(#20678) svgyula válasza Vole (#20677) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha az ablakra lent a jobb egérrel kattintasz előjön egy menü. Ebből elő lehet a régi rendszerre hasonlító vezérlőpultot hozni és ott válogathatsz. A CCLEAN-ban pedig benne van az a funkció amivel a nemkívánatos funkciókat törölheted az indításból.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#20679) pusihusi


pusihusi
addikt

A 10525-höz nyelvi csomagokat nem találtam. Vagy még nincs kész :F :U

Üdv. Feri!!

(#20680) svgyula válasza pusihusi (#20679) üzenetére


svgyula
addikt

gépház-frissítések-windows update-speciális beállítások-insider beszerzése. Aztán pihi................

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#20681) pusihusi válasza svgyula (#20680) üzenetére


pusihusi
addikt

:N :( :N :( Azt írták hogy a mult héten letőlthető külön, de nem találom sehol. Nincs gondom az angollal sem( meg a kínaival :DD sem), de nagyon beragadt a MS. :U

Üdv. Feri!!

(#20682) pzstm válasza pusihusi (#20681) üzenetére


pzstm
titán

beragadt az MS, mert az előzetes/tesztverziókat nem teszi elérhetővé magyarul? :F :Y

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#20683) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Lehet csak nekem újdonság amit az előbb vettem észre. Rendezgettem a vinyón lévő dolgokat és akkor tűnt fel, hogy az 500 Gb-os HDD csak 465 Gb. Miért nem látszik a teljes 500? Úgy emlékszem win7 alatt a teljes méret látszott.

(#20684) knuckle válasza ignisz (#20683) üzenetére


knuckle
aktív tag

pedig ennyit fog látni belőle :)
1000-rel osztanak az egyszerűség kedvéért, nem pedig 1024-gyel, ezért a különbség :)
1TB vinyónál pl 921Gb-ot lát, és ez így van jól :)

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#20685) ignisz válasza knuckle (#20684) üzenetére


ignisz
senior tag

Ez azt jelenti, hogy 35 Gb-ot nem lehet használni? Köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#20686) Milestone2 válasza ignisz (#20685) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem, ez annyit jelent, hogy a 10-es számrendszer nem fedi teljesen a számítógépek számrendszerét.
Mondjuk az ilyen kérdésekkel nem a Win10 topic-ot kellene fárasztani...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#20687) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

A start menüben nem tudok programra keresni, nincs erre vmi tippetek, mert én nem igazán találtam megoldást.

Hiába kezdem el gépelni a program nevét, nem dobja ki, csak az ikonját mappáját stb. Próbáltam index rebuil-et, de nem segített. Be van pipálva, hogy mutassa az exe-t is.

Let's begin, de gozaimasu!

(#20688) Kernel válasza ignisz (#20685) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez csak annyit jelent, hogy rosszul emlékszel:

Úgy emlékszem win7 alatt a teljes méret látszott.

A merevlemezgyártók byte-okat ígérnek és azt adnak. 500 milliárd bájtos meghajtót vásároltál, az annyi is. Ha elosztod 1024-gyel háromszor, megkapod az eredményt.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20689) cattus válasza pusihusi (#20681) üzenetére


cattus
őstag

10525-ön nem működnek a nyelvi csomagok.

Do the thing!

(#20690) unravel


unravel
őstag

Heló

Miért van a Speedfan asztali ikonon az a kis pajzs?
+ A Speedfan be van rakva startupba rendszerinduláshoz, de nem indul el magától. Miért? A kettő összefüggésben van? Ez valami biztonsági opció?

Mit csináljak hogy elinduljon a Speedfan a Windows-szal együtt?

UAC ki van kapcsolva.

¯\_(ツ)_/¯

(#20691) Storms


Storms
őstag

üdv

Ma bekapcsoltam a gépet, egy darabig még jó is volt a start menü, de már hiába kattintok a start menü gombra, egyszerűen nem csinál semmit. Restart után sem :W :W Mi lehet a gond?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#20692) Воланд válasza unravel (#20690) üzenetére


Воланд
titán

1. lepes: visszakapcsolod az uac-ot
2. lepes: startup-bol kitorlod a speedfan-t
3. lepes: hozzaadsz egy utemezett feladatot, ami a felhasznalo bejelentkezesekor fut le es a "futtatas legmagasabb jogosultsagokkal" ele teszel egy pipat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20693) Kernel válasza unravel (#20690) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha egy program ikonjánál (pl. Total Commander), beállítom, hogy jobbklikk, tulajdonságok, kompatibilitás, futtatás rendszergazdaként, az ilyen ikonnal lesz megkülönböztetve.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#20694) Milestone2 válasza cattus (#20689) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Mert tudtommal az Insider Preview. Amint Public build lesz, kapsz hozzá nyelvi csomagot. (Szerintem)

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#20695) Dr. Gonzο válasza unravel (#20690) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

(#20696) Döglött Róka válasza Dr. Gonzο (#20695) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Arulja mar el valaki, mire jo ilyen szarokat futtatni? Mar 10 eve az osszes alaplap vedte a procit es levagta a gepet ha tulmelegszik, ha baj van a ventillatorral akkor bios-bol lathatod a fordulatszamot es a hofokot.

Vagy ez ilyen e-f*sz?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20697) Dr. Gonzο válasza Döglött Róka (#20696) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én régebben pár hőfokot ezzel monitoroztam és Rainmeterrel írattam ki az asztalra.
Tehát nem csak "e-f*sz" venti szabályzásra alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#20698) vigyori78 válasza _ak_ (#20687) üzenetére


vigyori78
őstag

Elvileg mikor elkezded beírni amit keresel alul megjelenik valami olyan ,hogy saját dolgok arra rányomsz akkor lehet megtalálja de ez csak tipp majd megnézem most már kíváncsi vagyok.

(#20699) unravel válasza Döglött Róka (#20696) üzenetére


unravel
őstag

Az alaplapom valami miatt nem tudja olyan lassan pörgetni a cpu ventit mint a speedfan.
És hát minek forogjon 1500at ha 500 fordulatszámon is 32 fok a processzor ?!?!

¯\_(ツ)_/¯

(#20700) worxland válasza Döglött Róka (#20696) üzenetére


worxland
addikt

Nem. Ez ilyen ha-nem-értesz-hozzá-minek-ugacc-bele dolog.
1. Felülbírálhatod a venti sebességét hőmérséklettől (is) függően
2. Van benne SMART is, meg feszkijelzés is.
3. Figyelhetsz, hogy mikor kiléptél játékból és még izzik a proci/VGA, akkor ne kapcsold ki a gépet, hanem előbb várj, amíg lehűl. Ezzel ócskán megnövelheted a CPU/VGA élettartamát.
4. Időben észlelheted, hogy melegszik a gép, ideje kipucolni/újrapasztázni/megnézni, miért nem forog a venti

Olvass utána legalább egy kicsit, aztán kritizálj.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.