Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) Adamis válasza RaZroX (#20347) üzenetére


Adamis
őstag

A Gépházban a Frissítések menüpont alatt az Advanced Options alatt találsz erre vontkozó kapcsolót! "Get Insider builds"

(#20352) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#20179) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Oké, ez a frissítés is megy a levesbe, mert megint használhatatlan szinten kezdett akadni az egér. :W

Baromi jó lesz, ha kétnaponta törölhetek és tilthatok le egy KB30814xx frissítést..

Kösz Microsoft.. :O

Everybody lies.

(#20353) batai15


batai15
félisten

üdv! nem pont win 10 , de win10re váltottam. tudnátok valami jó videó lejátszót meg codecet linkelni? ideje lenne leváltani a media player classicot..

(#20354) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!
Az asztali ikonok méretét hol lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#20355) Clemi válasza Sztlaci (#20354) üzenetére


Clemi
veterán

Ctrl+egér görgő vagy a jobb gomb az asztalon és nézet menü.

[ Szerkesztve ]

(#20356) csixy válasza batai15 (#20353) üzenetére


csixy
addikt

VLC. Nem kell neki kodek sem.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#20357) daczkó


daczkó
aktív tag

Nekem ez az AMD driver frissítés nem jött be, konkrétan tönkre vágta a CCC-t, nem lehet megnyitni.

/ignore wwenigma

(#20358) potyi23


potyi23
senior tag

hi.kikapcsoltam a frissitest,de igyis felebred alvo modbol.mit kapcsoljak meg ki?

(#20359) Sztlaci válasza Clemi (#20355) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

:R :R

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#20360) daczkó válasza potyi23 (#20358) üzenetére


daczkó
aktív tag

A gépet :DDD

/ignore wwenigma

(#20361) potyi23 válasza daczkó (#20360) üzenetére


potyi23
senior tag

:D . a viccet felre teve,elegge zavar,hogy win7 tel nemvolt ilyen gondom.De ez allandoan felkel :Y felebresztesi idoket is letiltottam... :F

(#20362) Clemi válasza potyi23 (#20361) üzenetére


Clemi
veterán

Tiltsd le még a hálókártya ébresztési funkciót is, bár ha a feladat ütemezőben van valami erőszakos esemény, akkor az úgyis felébreszti bármit is tiltasz meg. Tapasztaltam sajnos. Az a gáz, hogy van egy csomó olyan folyamat elrejtve, ami nem 24, vagy 12, hanem pl 7 vagy akár 15 óránkénti futásra van megírva. Azokat aztán képtelenség átállítani nappalra, mer pár alkalom után megint éjszakára fog esni a feladat.

(#20363) thomasa válasza Snip3r_HUN (#20341) üzenetére


thomasa
senior tag

Nem tudom volt-e már, de ha biost frissitek, attól a regelt win10-em ha újratelepítem, tudni fogja, hogy regelt?

(#20364) tolvaj! válasza thomasa (#20363) üzenetére


tolvaj!
őstag

Tegyük át más frontra a kérdést! Ha egy telefonon szoftvert és recoveryt cserélsz attól még az IMEI száma megmarad? Igen, tehát az alaplapi ID-d sem fog megváltozni, amihez a W10 köti magát. :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#20365) Hapho


Hapho
csendes tag

Erre tud valaki megoldást?[link]

(#20366) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Eddig többször telepítettem már a Win10-et, de most a párom gépe kifog rajtam. Van benne egy 120gb-os intel ssd, eddig win 7 volt rajta.
Most tenném fel a win10-et, a telepítő látja is az ssd-t, de formázáskor kicsit sokat szöszöl, majd nem hozza létre azt az a kis 500 megás részt sem. Illetve nem tudom telepíteni, mert azt írja hibának, hogy nem tud rendszerpartíciót létrehozni és meglévőt sem találni.

Mi lenne ennek a megoldása? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20367) Poplacsek válasza V.Stryker (#20366) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Törölj minden korábbi partíciót az SSD-n pl. egy Hiren boot CD/DVD-ről boot-olt mini Win7-ből (diskmgmt.msc), ez a Win10 DVD/USB-ről bootolva nem fog menni. Nekem is csak így ment, mintha szűz lenne az SSD. A korábbi Win7 által partícionált 120-as Intel SSD-t úgy ahogy volt nem "fogadta el"..

[ Szerkesztve ]

(#20368) net91 válasza Barthezz2 (#20352) üzenetére


net91
senior tag

Hogyan lehet letiltani egy frissétést a w10-ben?
Azt nem csak a korábbi verziókban lehetett?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#20369) €uro


€uro
őstag

Első tapasztalataim a Windows 10-ről:

Tegnap feltelepítettem a barátnőm Lenovo G550 laptopjára pendrive-ról. Alapból felismert minden driver-t - működött a wifi, hangkártya, touch-pad, a kijelző megfelelő felbontású. Nem is installáltam semmilyen meghajtóprogramot. Telepítettem pár általam hasznosnak tartott szoftvert.

Ami a legnagyobb pozitív élményem volt, hogy az operációs rendszer telepítését követően egyetlen egyszer sem kellett újraindítani a gépet. Ennek nagyon örülök.

(#20370) Clemi válasza V.Stryker (#20366) üzenetére


Clemi
veterán

A telepítő médiáról bootolva a telepítés cél választásakor egyszerűen törölj az SSD-ről minden particiót, utána csak jelöld ki az SSD-t mint cél meghajtót. A többit elintézi a telepítő.

(#20371) ksanc válasza V.Stryker (#20366) üzenetére


ksanc
őstag

Most raknád rá először a win 10-et? A minden partíció törlése ugye csak akkor jöhet szóba, ha volt már aktiválva rajta win10 vagy van win10-es kulcsod.
A 100 MB-os partíciót át kell méretezni 500-ra, ehhez az utána lévő partícióból le kell csípni 400MB-t.
Eléggé tekerős művelet.
Tudom ajánlani az Easeus Partition Manager free változatát. Évek óta azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#20372) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Megerősítést szeretnék kérni tőletek. Jól gondolom, hogy ha eredeti Win7/8.1-ről szeretnék frissíteni, akkor először mindenképp frissíteni kell az adott rendszert, nem tehetem fel a 10-et "szűzen"?
Vagy ha így teszem fel, akkor fogom tudni aktiválni?
Előre is köszönöm!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20373) TBT válasza Játékos (#20372) üzenetére


TBT
addikt

Ha rendelkezel eredeti Windows 7 vagy 8 rendszerrel és szeretnél élni az ingyenes Windows 10 lehetőséggel, akkor mindenképp frissítened kell először (ekkor a korábbi eredeti termékkulcsod alapján a Windows 10 aktiválja magát), ezután végezhetsz tiszta telepítést (az ismert problémák 90%-a ekkor meg is szűnik). Ekkor már alapból "aktiválni" fogja magát a rendszer. Viszont, ha nem tetszik a Windows 10, akkor 1 hónapon belül vissza kell váltanod a korábbi rendszerre! Ha kihagyod, akkor többé ezzel a termékkulccsal nem térhetsz vissza a Windows 7 vagy 8 rendszeredhez! Tehát, ha a jövőben Windows 7/8 rendszerben gondolkodsz, akkor újra meg kell vásárolnod (új termékkulcs kell)!

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#20374) ksanc válasza TBT (#20373) üzenetére


ksanc
őstag

Ez biztos? Mármint hogy egy hónap után már nem tudom beaktiválni mondjuk a win7-et a termékkulcsával, ha bepörgök a Win10-re és levágom a francba?
Ezt majd ki fogom próbálni.
Most még biztosan be tudom, merthogy csináltam ilyet.

(#20375) TBT válasza ksanc (#20374) üzenetére


TBT
addikt

Ha több, mint 1 hónapig a gépeden hagyod a Windows 10-et és használod, akkor nem tudsz visszaváltani. Ha csak 1-2 napig használod, akkor lazán visszaválthatsz mindig a korábbi rendszerre.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#20376) ksanc válasza TBT (#20375) üzenetére


ksanc
őstag

Na ezt majd kipróbálom :)
Mondjuk logikus a dolog.

(#20377) Warter válasza TBT (#20375) üzenetére


Warter
őstag

Bármikor visszaválthatsz, a license nem tűnik. Csak újra kell telepíteni iso-ból.

[ Szerkesztve ]

(#20378) sokajoska


sokajoska
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérek. Könnyelműen bejelentkeztem a Windows10 frissítésre. Meggondoltam magam és egyenlőre nem szeretném felrakni. Azonban mint egy agresszív vírus, mindenáron települni akar. Nem engedi a WIN7-et tovább frissíteni.
A kérdés: hogyan lehet eltávolítani a gépről, ha nem akarom telepíteni?

(#20379) Játékos válasza TBT (#20373) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#20380) maross


maross
veterán

Egy magyar vagy angol cikkre tudnatok linket adni, ahol leirjak hogy kell mar feltelepitett w10-et w7 vagy w8 kulccsal aktivalni? (egy masik kulccsal, nem amivel telepitve lett). Nem adtam hozza a konyvjelzokhoz es az istennek se talalom, historyban bongeszve sem. Koszi.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#20381) Warter válasza sokajoska (#20378) üzenetére


Warter
őstag

How to Remove “Get Windows 10” App and Its Icon from Taskbar?

A Method 3-at javaslom, az a legtisztább.

maross: Olyat nem tudsz, ha nem frissítetted korábban. Ha frissítetted, akkor meg automatán aktiválódni fog.

[ Szerkesztve ]

(#20382) Bferibörs válasza Hapho (#20365) üzenetére


Bferibörs
addikt

lehet,hogy ez a gond :a win 8.1 termékkulcsát beírtad telepítésnél? Nem kell,hagyd üresen és lépj tovább 2x fogja feldobni a termékkulcs beírását,mind a kétszer hagyd üresen.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#20383) TBT válasza maross (#20380) üzenetére


TBT
addikt

Közvetlenül nem tudod Windows 7/8 termékkulccsal aktiválni (telepítéskor sem fogja elfogadni - Lépés kihagyása opciót kell választani tiszta telepítésnél, mikor a termékkulcsot kérni). Automatikusan aktiválja magát, ha Frissíted (és eredeti termékkulccsal rendelkezel), utána a hardverkörnyezet alapján fogja aktiválni magát automatikusan a Windows 10 (tiszta telepítés esetén).

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#20384) Feri1977


Feri1977
senior tag

Mi ez az egész UEFI/EFI telepítési mizéria?! Nem értem, az alaplap vagy tudja az UEFI/EFI-t vagy nem, ha igen, akkor is simán felment nekem idáig a win 8.1 és a win 10-is, de volt olyan lap a cégnél ami nem tudta, ekkor is méndkét oprendszer felment rá, mert pont 2 hete tettünk rendszereket a gépekre, mi az egész hülyeség, hogy így meg úgy formázd a pendriveot meg ezt azt tegyél rá ha uefi vagy efi, mivan?! Volt közte 3 terrás és sima 500 gb-os hdd is, totál nem értem ezt a mizériát, simán minden gépre minden szarakodás nélkül minden winyóra felment win 8.1 és win 10 dvd-ről az oprendszer, mi ez az egész?

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#20385) t72killer válasza Feri1977 (#20384) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Win7 óta az összes windows telepíthető GPT-UEFI és MBR-BIOS módban is. Az uefi újabb, 2tb-nál nagyobb winyókhoz ill secure boothoz ez kell. Ha az utóbbiakat nem használod, akkor mind1.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20386) Feri1977 válasza t72killer (#20385) üzenetére


Feri1977
senior tag

De hát ez az, hogy én ilyennel nem találkoztam! Simán felmegy 3 terrásra is a 8.1 egy nem uefi-s biosos alaplapnál, nem értem ezt, mi ez a csinnadratta a téma körül! Nem kell hozzá! Telepítettem 3 terrásra nem uefi-s biosos alaplapra win 8.1-et és 10-et is, simán ment, semmi varázslás ilyen meg olyan telepítő készítés stb. nem kellett!!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#20387) pendre54 válasza TBT (#20383) üzenetére


pendre54
addikt

Mi a helyzet azzal a termékkulccsal, amit megjelenít az Aida64, a Win7-ről 10-esre történő frissítés után?
Mi van akkor, ha egy SSD csere utáni tiszta telepítésnél beírnám ezt a kódot? Tudom, hogy elvileg egy SSD cserénél is automatikusan kellene aktiválódni a rendszernek, de azért érdekelne a dolog.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#20388) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Mi a tapasztalat, hogy fut a Win10 régebbi laptopokon? Konkrétan egy Lenovo T61-ről és egy Emachines 525-ről van szó, érdemes lenne lefrissítenem a Win8-at? Sebességben előre, vagy hátra lépés történt inkább?

(#20389) tope válasza -FreaK- (#20388) üzenetére


tope
addikt

Inkább driver bajok lehetnek régebbi gépeken, sebességben talán jobb a Win10 (nézz utána először, hogy
van-e hozzá Win10-es driver, bár elvileg 8.1-essel is mennie kell)

Ui: Nekem egy Acer AAO 722-es masinám van C60-as procival 2GB Rammal, a Win 8-as jobb volt mint a 7-es gyorsaságban, és a 10-es is ok ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#20390) SP4C3 válasza tope (#20389) üzenetére


SP4C3
veterán

Vista driverek is mennek... Csak device managerbôl kell telepíteni. Ugyanaz a kernel ugyanaz a driver alapon?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#20391) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Hogy tudom a win10et visszaállítani win7-re? Rendszervisszaállításnál sajnos már nincs meg ez az opció, mert drivereket telepítettem, de sajnos nem lett jó a wifi driver is visszaállnék win7re...
Köszi

(#20392) t72killer válasza Feri1977 (#20386) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, szektormérettől függ, 4kB-os szektorokkal 16tera a limit:R.

#20391: nekem csak win7 iso-val sikerült, kinyírja a recovery partíciót, ill a menüben ki volt szürkítve az opció, hiába volt még meg a windows.old mappa.

#20375, "Ha több, mint 1 hónapig a gépeden hagyod a Windows 10-et és használod, akkor nem tudsz visszaváltani." <- írják valahol, hogy letiltják a win7 aktiválási lehetőséget?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20393) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Van egy német nyelvű dobozos win7-em, be tudom aktiválni magyar Windows 10-re? Illetve nem frissíteni szeretnék hanem clean installt, olyat hogy?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#20394) ksanc


ksanc
őstag

Én egyébként az ingyenes frissítési periódus, vagyis 2016 augusztusától tudom elképzelni, hogy frissítés után érvénytelenítik a frissített rendszer licenszkódját.
Mint most - amig volt - a Refurbished licenszeknél.
Addig viszont addig csereberélek és aktiválok - OEM rendszereknél ugyanazon a hardveren -, ameddig és ahànyszor akarok.

[ Szerkesztve ]

(#20395) V.Stryker válasza ksanc (#20371) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tehát. Ha most minden probléma nélkül felment a windows 8.1, majd azt frissítem 10-esre , amit aktiválok, akkor utána usb-ről bootolva egy windows 10-es pendriveal, minden gond nélkül fogok tudni partícionálni? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#20396) ksanc válasza V.Stryker (#20395) üzenetére


ksanc
őstag

Ha már fent van a 10-es és működik, akkor miért akarsz partícionálni?
Egyébként frissítés ELŐTT kell a 100 MB-s rendszerpartícióból 500-asat csinálni és akkor frissítésnél nem akarja mindenáron létrehozni a helyreállítási partíciót, az 500 MB-s rendszerpartíciót fogja használni, merthogy immáron elfér rajta.

(#20397) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Helló!

Windows 10 Education -om van, eredeti aktivált. A kérdésem az lenne, hogy miért nem kapom meg az új insider buildet, noha be van kapcsolva a "get insider build", illetve fast ring-re van állítva? Már azóta, hogy kiadták az új buildet így van. Ha eddig nem jött meg, akkor már nem is fog. Mi lehet a probléma?

(#20398) hape60


hape60
aktív tag

Megoldódott egy probléma:
A win10 utolsó frissítése (KB081444 és KB081441) óta a win10 látja a Nikon gépeken levő képfájlokat! A NEF is olvasható. :C :C :C

(#20399) BiP válasza -FreaK- (#20388) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont tegnap telepítettem egy T61-re. (2Ghz-es, 2GB ram).
Tökéletesen felment a 32bites Win10 Home, semmi driverprobléma nem volt, nem kellett letölteni semmit.
Ám a sebességétől nem voltam elájulva. Nem nagyon használtam azt a gépet, így nem emlékszem, hogy a 8.1 hogyan futott rajta, de mintha gyorsabb lett volna. (32bites Industry Pro volt rajta)

(#20400) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

A 10-esben már windows áttelepítő (fájlok és beállítások átvitele) sincs :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.