Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) Thome válasza enginev3.0 (#20048) üzenetére


Thome
addikt

Ezt töltsd le (ott volt az oldalon, nem olvastad el alaposan), bontsd ki, add a registryhez, utána nézd meg hogy ott van-e a listán:

Klatty ide

(#20052) Doky586 válasza TBT (#20047) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Master-nak mondd, ne nekem...

Egyébként kikapcsolás ott sincs.

(#20053) TBT válasza semetka (#20049) üzenetére


TBT
addikt

Nálam 1,8-2 GB, Windows 7 pedig 3 GB-ot is felzabált, Windows 8 pedig a kettő között volt.
Nem lesz ez rossz rendszer, csak kell neki még egy kis idő, míg kiforr.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#20054) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés: win7-re bármikor vissza lehet lépni, ha van BIOS-ba égetett kódom? OK, hogy a win.old mappa törlődik, csak kérdés, hogy elveszítem-e valamikor a win7 jogosultságot, vagy akár 3év múlva is vissza lehet rakni a w7-et?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20055) TBT válasza t72killer (#20054) üzenetére


TBT
addikt

Csak 1 hónapod van a visszatérésre ugyanazzal a termékkulccsal. Utána már csak a Windows 10 fogja elfogadni a termékkulcsod és a Windows 7 rendszert újra meg kell venned (viszont ebben nem vagyok teljesen biztos)!

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#20056) Warter válasza t72killer (#20054) üzenetére


Warter
őstag

Persze, bármikor visszatérhetsz. Az nem veszik el. Fogsz egy iso-t és újrahúzod. A 30 nap csak a "visszaállásra" van, utána törlődik a mappa.

[ Szerkesztve ]

(#20057) t72killer válasza Warter (#20056) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, rem így van, és nem úgy, ahogy fentebb írta a kolléga:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20058) Warter válasza t72killer (#20057) üzenetére


Warter
őstag

Mitől tűnne el? Az ingyenes upgrade nem törli a régebben megvett kulcsot.

(#20059) MasterDeeJay válasza bon (#20021) üzenetére

windows updat-et nem szabad kikapcsolni :DDD
Ez a nap vicce. Otthonra lehet hogy kell átlag usernek (majd ha elcsesződik legalább hozzák hozzám javítani) de ez munkahelyi környezet, nem megengedhető az hogy egy hibás frissítés miatt ne működjön egy-egy program. Millió egy esetet láttam amikor egy hibás frissítés miatt nem tudtak dolgozni, és szivtam is vele rendesen.

WSUS szerver meg ki van kapcsolva mert köztudottan leakes. (SBS2011 része)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#20060) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Az Internet Explorer modern verzióját valahogy vissza lehet hozni Win10 alatt? Táblán elég gáz az Edge, nem is értem hogy gondolták egy Modern IE után ezt....

(#20061) ricsi8800gt válasza ksanc (#20001) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Hát kolléga engem kellemes meglepetés ért.
Szépen futnak a játékok és a Benchmárk programok is Win 10 Pro-n

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#20062) roti86 válasza TBT (#20041) üzenetére


roti86
őstag

Tényleg nem rossz, a lassúbb rendszerindítást hibernálással lehet gyorsítani. Annyi a baj, hogy az updateket nem tudom szelektálni, mindent telepít magától és már csak akkor értesít, ha végzett és kéri az újraindítást.

(#20063) King Unique válasza Kernel (#19978) üzenetére


King Unique
titán

Ezek tavalyi videók, az új variánsok már okosabbak, törlik a visszaállítási pontokat és egyebeket is és nem feltétlen működik már ez a módszer... :N

" noha nincs víruskeresőm vagy 15 éve, de nem is kattintok ész nélkül."
merész... ;]

(#20064) t72killer válasza Warter (#20058) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem érdekel, h mi lesz a kuccsal, ki fogom írni a BIOS-ból. A kérdés, h újraaktiválhatom-e vele a rendszert, miután pl 3évig win10-et használtam rajta, vagy letiltja az M$ egy idő után a win10 upgrade miatt??

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20065) gyalu 1 válasza tomboy0013 (#20060) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Windows kellékekbe megtalálod

(#20066) Zsüll


Zsüll
tag

Valaki tudna nekem segíteni, hogyan tudnám magyarítani a win 10 pro insider preview build 10525-ömet :O

[ Szerkesztve ]

(#20067) Warter válasza t72killer (#20064) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem igen, de 100%-ra csak 3 év múlva tudok nyilatkozni. Egyébként nem hiszem, hogy 3 év múlva visszatérnél Win7-re. :)

Zsüll: sehogy

[ Szerkesztve ]

(#20068) ignisz válasza roti86 (#20062) üzenetére


ignisz
senior tag

(#19556) sheep
Itt leírja, hogy lehet az Updatet konfigurálni.

(#20069) tomboy0013 válasza gyalu 1 (#20065) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ott a sima IE van, én mint írtam a Modern verziót akarom előhozni, az tabletre való.

(#20070) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

4GB -RAM -nál rakjak fel 64bit-es rendszert,vagy maradjak a 32bit-nél.A 64bit több memóriát lát,de rendszerigénye is nagyobb.

(#20071) roti86 válasza ignisz (#20068) üzenetére


roti86
őstag

köszi, mivel nekem angol rendszerem van és sosem használtam a házirendet okozott egy kis fejtörést, de leírom hátha érdekel valakit:

Local group policy editor előcsalogatása: windows gomb + R betű: gpedit.msc futtatása. Innen már egyszerűbb képet linkelni

GEPESZ66: sajnálni fogod, ha nem látja a rendszer a teljes memória méretet a gépben, pl win 8.1 32 bit csak 2.5 gigát látott, ezért win 10 esetén már 64 bit ment fel hezitálás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#20072) King Unique válasza GEPESZ66 (#20070) üzenetére


King Unique
titán

4 GB-nál szerintem már érdemes és eleve ez a jelen-jövő, nem a 32 bit.

(#20073) Colos1 válasza Colos1 (#20017) üzenetére


Colos1
őstag

Erre valaki? A Solitaire Collection néha megnyílik, de a frissítések keresése és az áruházbeli 3 alkalmazás telepítése még mindig nem megy.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20074) cattus válasza tomboy0013 (#20069) üzenetére


cattus
őstag

A modern verzió már nincs benne, arra az Edge-et szánják (az, hogy az tableten mennyire kezelhető, már más kérdés).

Do the thing!

(#20075) gyalu 1 válasza tomboy0013 (#20069) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Akkor passz... :U

(#20076) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A gépemen a Win10 egy 60 GB-os SSD-n van, ezen kívül van még egy 1 TB-os HDD-m, ezen nagy helyigényű cuccok vannak.(játékok, zenék, stb.) Kíváncsiságból elindítottam a Vezérlőpult alól a Biztonsági mentés és Visszaállítás(Windows 7) opciót, majd elindítottam a Lemezkép létrehozását. Ezt megelőzően a mentés helyéhez hozzáadtam a Gépházban egy 500 GB-os külső HDD-t.(WD MyPassport)
Elindítva, ez a kép fogad:

Na már most, a gond az, hogy külön nem lehet csak a C meghajtót kijelölni, csak egyben mehetne a C és az E, de nekem meg mondjuk elég lenne csak a C-ről, ráadásul a két meghajtó tartalma már nem is férne el a külső HDD-n. Gondolom, ha lecsatlakoztatnám az alaplapról az 1 terrás HDD-t erre az időre, akkor csak a C jelenne meg, de azért érdeklődök, hogy más megoldás esetleg, hogy csak a C-t lehessen kijelölni, ilyen mókolás nélkül?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#20077) raidx válasza GEPESZ66 (#20070) üzenetére


raidx
őstag

Megéri a 64 bit ha van rá lehetőséged.

Más! Az AMD Catalist Controll Center most frissíti magát egy 15.x újab verziójára. Benéztem a ccc-be és kíváncsiságból rányomtam a frissítések keresésére ami eddig tudtommal ki volt kapcsolva de most talált egy frissített build-ot. Eddig nem lehetett Win 10 alatt semmit találni az AMD kártyámhoz. Azt írta, nincs érzékelhető AMD hardver. A korábbi 15.x verzió is tiltott lett az oldalon. Biztos valami bugot találtak benne mert eredetileg MS frissítésként jött. Érdekes módon eltűnt a lemezemről az összes Catalist szoftver. Nem tetszik, hogy az MS ennyire belenyúlkál a gépembe! Erősen gondolkodom a Windows 7 visszarakásán!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#20078) zozoo83 válasza €uro (#19822) üzenetére


zozoo83
tag

Semennyire, nézzél tesztet róla: [teszt] windows defender említésre sem méltó, egy pontot nem érdemel. Egyik rendszergazda munkatársam is megbízott benne, aztán lefuttattam a gépén egy nod-ot, hát vagy 20 vírus meg kémprogram volt rajta... Plusz több alkalmazott is beszívta a ctb locker nevezetű finomság egyik variánsát, ami nagy port kavart, szerintem még mindig beengedi a microsoft a gépre. (legalábbis amikor még én teszteltem akkor még simán engedte menteni email-ből.)
Ezerszer többet ér bármelyik ingyenes védelem is.

[ Szerkesztve ]

(#20079) 22balu


22balu
aktív tag

sziasztok!

Hova tünt a gyári fényképnézegetö alkalmazás ???ami volt a 7 ben meg a 8,1 ben is....csak ez a windows 10 es van..ami lassú,nem válaszol, lefagy, szóval hulladék az egész ezzel nem lehet képeket nézegetni

:R

(#20080) raidx válasza pendre54 (#20076) üzenetére


raidx
őstag

Ha az E: meghajtóra telepítettél valami progit csak a leválasztás segít. Nekem a meghajtóm C: rendszer, D:programok, E:adat. Így van szétparticionálva az első HDD. Mentéskor a C és D nem választható szét. A D azért van mert amit lehet portable verzióba használok és nem kell újra telepíteni őket.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#20081) Casanova* válasza 22balu (#20079) üzenetére


Casanova*
veterán

nem tűnt el! [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#20082) tomboy0013 válasza cattus (#20074) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mit nem adnék érte ha valahogy vissza lehetne hackelni... milliószor használhatóbb volt tableten az IE. Meg nem takarta ki folyton a képernyő felét... Gyorsaságra sem az igazi az Edge. Kezd eléggé bosszantani, lehet megy vissza a 8.1

(#20083) wjbhbdux válasza zozoo83 (#20078) üzenetére


wjbhbdux
veterán

nem kéne noobokat alkalmazni, mit telepítgetnek virusokat munka közben? :U

/s

(#20084) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha a 32 bites WIN10 Pro volt frissítéssel aktiválva, akkor is mehet fel a 64bit tiszta telepítéssel?

(#20085) pendre54 válasza raidx (#20080) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, de mint írtam is, a C egy 60 gigás SSD, ezen van a rendszer, az E az 1 TB-os HDD, ide csak játékok vannak telepítve, meg zenéket tárolok rajta. Tehát, ha jól értem a telepített játékokat is a rendszer részeként értelmezi, ezért nem lehet csak a C-ről lemezképet készíteni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#20086) Popes válasza GEPESZ66 (#20084) üzenetére


Popes
őstag

Igen.

Deus ex machina

(#20087) raidx válasza pendre54 (#20085) üzenetére


raidx
őstag

Igen.

Érdekes, az AMD autodetectutility progija még mindég azt mondja, nincs AMD hardver.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#20088) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Tapasztaltatok olyat, hogy helyi hálózatban lévő nas-on lévő képeket adnék meg a fényképek programnak és nem jeleníti meg. Hálózati meghajtóként van felcsatolva a nas. Vagy valamit be kell állítani, hogy működjön. A gépen lévő bármely meghajtó mappáját csatolom azzal megy rendesen. Más mappa nincs csatolva csak ez. A frissítés csak forog-forog és forog, de 1 db kép sem jelenik meg.

Ha tudtok légyszi segítsetek,

szerk.: WIN 10 Home 64bit

[ Szerkesztve ]

(#20089) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
a Onedrive valamiért azt írja ki, hogy nincs bejelentkezve (windows 8.1-ről frissítettem) 2 hete használom a Windows 10-et és egész idáig nem voltak szinkronizálási problémái.

Mi lehet a probléma? Netán egy frissítés?

Köszi!

(#20090) Colos1 válasza Colos1 (#20073) üzenetére


Colos1
őstag

"Nem sikerült telepíteni a frissítéseket, de később újból próbálkozunk. Ha nem szűnik meg a hiba, és megoldást keresne az interneten vagy az ügyfélszolgálathoz szeretne fordulni segítségért, a hibakódnak ((0x800705b4)) hasznát veheti."

Ezt dobta a WU kb. fél óra futás után.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#20091) szunyi777 válasza raidx (#20087) üzenetére


szunyi777
őstag

Nem lehet, hogy idős a kártyád és azért nem supportálják?!
Az Én karim gyönyörűen frissitette...

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#20092) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Afeleségem laptopján,a WIN eszközkezelőjében van olyan,hogy Egyéb eszköz,s itt van egy kérdőjel.Fogalmam sincs,hogy mi lehet ez az eszköz,hi minden működik a laptopon.
Most jut eszembe,hogy a webkamerát még nem próbáltam.
Egyáltalán a HP laptop webkamerájának kellhet külön drivert letölteni?
A Start menüben van olyan,hogy Skype letöltése.Ez az asztali verziót tölti le?

[ Szerkesztve ]

(#20093) VoidXs válasza cattus (#20028) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért kellett az Insider, hogy legyen egy nem MSDN-es Windowsom (volt egy legenda, hogy az Insider legális sima win lesz a megjelenés után), mivel akkor lehet frissíteni, lásd 8-8.1, ahol nekem újra le kellett tölteni, és tisztán telepíteni. Ez a kulcs már MSDNAA-s, jelenleg egy 10525-ös Education van a gépen, az lett a Pro-ból. Kulcs után csak egy restart kellett, azelőtt is evaluation volt, csak Insider Preview.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#20094) cattus válasza VoidXs (#20093) üzenetére


cattus
őstag

Ebben az esetben lásd: [link]

Do the thing!

(#20095) VoidXs válasza cattus (#20094) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Megint rossz link. Hagyd azt a topikot. Ez nem Insider, és kiírja, hogy aktiválva van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#20096) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

sziasztok

az lenne a kérdésem hogy az xbox és a számomra felesleges dolgokat hogy tudom eltávolitani,

HTC desire 500

(#20097) unravel válasza GEPESZ66 (#20070) üzenetére


unravel
őstag

Ne hallgass rájuk! Nem éri meg a 64bit. Több hátránya lesz mint előnye. És ha jól látom senki nem írt semmi ésszerűt hogy miért lenne sokkaldesokkal jobb a 64 bites win 4 gb memóriához. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#20098) netpeti98 válasza GEPESZ66 (#20070) üzenetére


netpeti98
addikt

4GB memóriánál, már érdemes a 64Bitetest felrakni.

(#20099) NyuszyCaster válasza unravel (#20097) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

hát pedig 4 gb hez már illő a 64 bit mert látja mindet a 32 bit pedig nem és szerintem sokat számit

HTC desire 500

(#20100) net91 válasza unravel (#20097) üzenetére


net91
senior tag

És miért jobb a 32-es változat? Te sem indokoltad.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.