Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!

Windows 10-ben, hogy lehet beállítani, hogy frissítés után a következő saját magam által végzett újraindítással induljon újra.
Tegnap este időzített felvétellel (TV-tuner van a gépemben) tettem a gépet alvó módba, és 3 óra 30 perc körül arra ébredtem, hogy bekapcsolt a gép valószínűleg frissítés miatt.
Hogy lehet ezt kiküszöbölni?

(#21552) pusihusi válasza Ladislaoca (#21551) üzenetére


pusihusi
addikt

Átáállítod hogy mikor frissítsen a géo.

Üdv. Feri!!

(#21553) satz18


satz18
őstag

Helló!

Sok sikeres frissítés után belefutottam egy sikertelenbe. win7-ről szerettem volna frissíteni egy asus K52DE-t, és mindig ugyan ott hal le. A reboot után 32%-nál, ahol már az illesztők települnek. Az a szakasz 6%-os. Utána órákig meg se nyikkan. Ha újraindítom visszaáll automatikusan win 7-re. Keresgéltem, és azt írták, hogy valami progival akad össze, ezt pedig clean boottal lehet elkerülni. Úgy is próbáltam, úgy se megy. Valakinek esetleg van ötlete?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#21554) tatararpad válasza Ladislaoca (#21551) üzenetére


tatararpad
őstag

Ha Pro verziód van akkor kikapcsolhatod az automatikus frissítéseket, és ilyenkor csak jelzi hogy frissítések elérhetőek, de se nem tölt le se nem telepít, viszont nem tudom hogy a frissítések keresése önmagában felébreszti e a gépet. Home verziónál csak a Windows Update szolgáltatás letiltásával tudod megakadályozni az automata frissítést, ezt megtudod tenni Pro-nál is, viszont nem fog működni az Áruház, és ha elfelejted visszakapcsolni ugye akkor biztonsági kockázat, cserébe 99% hogy frissítés miatt nem fog felkelni a géped. Vagy a Vezérlőpultban szórakozhatsz a felébresztési időzítőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#21555) BiP válasza worxland (#21540) üzenetére


BiP
nagyúr

_"Ha nem igazán ért hozzá, akkor az egyszerűbbel jobban jár."_
Szerintem meg pont ezért érdemes a 64biteset feltenni. Én úgy látom, hogy ma már inkább az az alap, arra fejlesztenek inkább, és már a 32bites pedig a megtűrt.
+ látni fogja az összes memóriát, bővítés után meg pláne.
+ ha valami programot fel akar tenni, akkor nem kell azt keresgélnie, hogy 32bites-e a telepítő, mert a 64bites nem megy fel neki.

[ Szerkesztve ]

(#21556) ftc


ftc
nagyúr

Hello,
egy kérdés hátha valaki találkozott vele:

e-mail kliens: kb napi szinten kapom ezt: outlook fiok beállításai elavultak... javítás után egy darabig jó s másnap kezdi előröl... Valami ötlet?

(#21557) tatararpad válasza ftc (#21556) üzenetére


tatararpad
őstag

Semmi, hulladék és kész, nálam is csinálja. Egy időben óránként küldte az értesítést a rendszer hogy rakjak már fel egy vírusirtót, hiába volt telepítve már egy, majd valamikor ezt is kijavítják.

[ Szerkesztve ]

(#21558) Clemi válasza TRob1 (#21539) üzenetére


Clemi
veterán

Nem tudom mi kavarta meg, de egy újraindítás most megoldotta, és igen csak az az egy gomb nézett ki olyan furcsán. :C Már azt hittem ez valami feature, mert ha fölé vittem az egeret, változott a képe. Ami érdekes, hogy 2 nappal ezelőtt érkezett a KB3081448 frissítés, ami a frissítési napló szerint is 08.28-án települt, ennek ellenére a tegnapi restart után a műveletközpont jelezte, hogy frissítést telepített a rendszer. Mikor megnéztem, hogy mégis mit, a KB3081448 frissítést mutatta. :F

[ Szerkesztve ]

(#21559) zoo8800 válasza satz18 (#21553) üzenetére


zoo8800
veterán

Próbáld meg pendrive-ról frissíteni, ne a saját programjával.

rip and tear, until it is done

(#21560) Popes válasza Wolverine (#21544) üzenetére


Popes
őstag

Így tudod elrejteni hogy ne jelenjen meg minden indítás után.
Vezérlőpult - Óra, nyelv és nyelvterület - Speciális beállítások - Beviteli mód váltása - Beállítások - Nyelvi eszköztár - Legyen rejtett.

Deus ex machina

(#21561) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok!

Egy gyárilag a laptopon lévő windows 7-et updateltem 10-re és most szeretném újra rakni.
Szóval számítógépbből kiírtam a termékkulcsot, hogy a windows telepítőnek azt írjam be. Viszont amit felírtam azonosítót az csak 4*5 karakter, és a telepítő 5*5 karaktert vár.
Tudtok segíteni?

(#21562) Popes válasza jubilleum (#21561) üzenetére


Popes
őstag

Ha a 10-et rakod újra akkor nem kell beírni semmit, majd aktiválja magát.(hardver ID alapján)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#21563) hzd


hzd
csendes tag

Sziasztok!

Frissítettem a win 8.1-pro rendszert win 10-re. Van egy asztali, és egy laptop gépem. Mind a két gépre sikeres volt a frissítés.
Egy problémám van a laptoppal (lenovo E531) betöltés után, az asztal megjelenik, aztán a fájlkezelő automatikusan megnyílik. Ezt én nem akarom megnyitni.

Milyen beállításon kell változtatni, hogy betöltés után ne nyíljon meg a fájlkezelő ablak.

Köszönöm a segítséget.

(#21564) jubilleum válasza Popes (#21562) üzenetére


jubilleum
senior tag

Pedig a win10 telepítő kért termék kulcsot. De akkor a kihagyás gombra nyomok.
Másik kérdés: A win10-re frissítés után win10 home lett a gépen. Telepíthetek rá én pro N-t is vagy csak home N-t? Arra is érvényes lesza termékkulcs? (Gondolom nem, de azért megkérdezem :D )

(#21565) Dzsana


Dzsana
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Már csak egy kérdés, itthonra a Pro vagy Home verziót érdemes? A 7-esnél a Home nagyon alap volt. Jól gondolom, hogy a 10-es esetében már elég itthonra a Home verzió?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21566) Bali27


Bali27
addikt

Aki nem akar turkálni a registryben, és fontos ez a kérdés neki:
Windows 10 Login Changer 0.2 Final

(#21567) jubilleum válasza hzd (#21563) üzenetére


jubilleum
senior tag

Automatikus indításban nincs benne?

(#21568) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha vadonatúj gépre szeretnék Win 10-est telepíteni, de olyat, ami tovább is vihető majd másik gépre évek múlva is, akkor melyik verziót kell megvennem és mi az eljárás a telepítésnél?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#21569) Dzsana válasza Dzsana (#21565) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ha jól emlékszem, win7 home-ban még a hátteret sem lehetett àtállítani, de win 10 esetében nem tudom még. Ezért kérdezném, hogy elég-e itthonra a home? A felhő alapú szolgáltatás is benne van? Valami One.... micsoda.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#21570) hzd válasza jubilleum (#21567) üzenetére


hzd
csendes tag

Nincs benne, ott már néztem.

(#21571) Đusty válasza Askformore (#21463) üzenetére


Đusty
addikt

win gomb+p

(#21572) Milestone2 válasza Bali27 (#21566) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Elég sok reklámot kell kivárni, míg megtalálod....itt van reklámmentesen.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#21573) #16695808


#16695808
törölt tag

3gb ram és gt630 videokari (2gb vram) érdemes 64 bites win10 feltennem a 32 bites frissített helyett? a rendszer 120gb-os ssd van most is. szóval milyen előnyei és hátrányai lehetnek?

[ Szerkesztve ]

(#21574) raidx válasza Bali27 (#21566) üzenetére


raidx
őstag

A beépített lehetőség: netplwiz indítása, pipa ki, alkalmaz, jelszót beír, OK.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#21575) bolic válasza Dtomka (#21499) üzenetére


bolic
őstag

Hát, telepítve volt a MS Office és OpenOffice és megbántam, mert ettől belassult a Win7 betöltődési ideje. Uninstalláltam mindkettőt és nem javult. Nem akarom gyalulni újra a Windows-t. :) :K Tudom, de SATA2-es lapom van, így nem sokat érné. :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#21576) Popes válasza jubilleum (#21564) üzenetére


Popes
őstag

Nem fogja aktiválni a Pro-t. :N Ja, és igen hagyd ki a kulcsot.

Deus ex machina

(#21577) vlevi válasza Dzsana (#21569) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a starter win7, ami egy nagyon lepusztitott minimalvaltozat volt. A home teljeeen elég otthonra.
Itt egy elég részletes osszehasonlitas.

[link]

(#21578) Bodor válasza Bodor (#21098) üzenetére


Bodor
veterán

Azóta sikerült kitapasztalni, hogy csak akkor áll vissza 31%-ra a hangerő, hogy ha a gyors rendszerindítás engedélyezve van, tehát valahol a hibernálással lehet a probléma.
Így már esetleg tud valaki valami használgató ötletet adni?

(#21579) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most olvastam a Dell topicban, hogy egyeseknek komolyan merül az akksija kikapcsolt állapotban. Hogy lehet ez? Tapasztalt még valaki ilyesmit:F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21580) #22743424 válasza BiP (#21555) üzenetére


#22743424
törölt tag

Tudjátok tapasztalat beszél belőlem is, de a felhasználók 90-95%-a a megvett gépet soha az életben nem bővíti.Mikor tönkre megy benne az 1GB-os videokari akkor sem fog bele venni egy nagyobbat, ha nem azt nézi mennyiből lehetne a legolcsóbban megúszni a dolgot. ( A jelenlevők mindig kivételek persze!) Aki járt már szervizben vagy mellette tudja miről beszélek. Amennyiben lát 3-3,5 GB-ot akkor én is a 32 bites wint tenném fel.Felhasználói élmény szempontjából észre lehet venni a különbséget. :) Kövezzetek meg érte de ez a tapasztalat.

Nekem eddig semmi bajom eddig a win 10-el . Persze mellette van egy win 8.1 azért biztos ami biztos alapon :D

[ Szerkesztve ]

(#21581) Dtomka válasza bolic (#21575) üzenetére


Dtomka
veterán

Attól a betöltési idő nem lehetne ilyen hosszú idő. Az SSD & HDD között sata2 porton is van különbség:
SSD vs HDD Windows 7 Boot Time SATA 2

[ Szerkesztve ]

(#21582) raidx


raidx
őstag

A Windows 10 újabb rémtette. Microsoft multimédiás billentyűzetem van ami mától csak billentyűzet. A multimédiás gombok megszűntek funkcionálni!
Lassan eljutok arra a szintre, hogy jön vissza a hetes verzió!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#21583) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A win10 defendere karanténba teszi a winrar64 egyik összetevőjét, csak egy példát említsek.

(#21584) Storms


Storms
őstag

Végre minden a "régi" , mint a Windows 7-ben :)

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21585) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok! Találkozott már valaki olyannal, hogy frissítés közben kikapcsol a gép, és amikor bekapcsolom visszarakja a régi verziót? Jogtiszta Win 8.1 van rajta. A másik két laptopon sikeresen lett frissítve.

(#21586) Popes válasza t72killer (#21579) üzenetére


Popes
őstag

Nekem is csinált ilyet kétszer is hogy a majdnem full aksit egy éjszaka alatt kikapcsolva lenullázta, de kb két hete nem volt ilyen. Nálam lehet hogy valamelyik frissítés oldotta meg, de eddig számomra nem derült ki megnyugtatóan hogy mi is volt valójában.(de itt is volt másnak is ilyen gondja)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#21587) noxon válasza csixy (#21525) üzenetére


noxon
őstag

semmit nem ér ezt tudhatnád... ez egy semmilyen hozzászólás látom nem értesz hozzá

We live in a simulated world...

(#21588) zoo8800 válasza Storms (#21584) üzenetére


zoo8800
veterán

Hogy sikerült Aero-t varázsolni?

rip and tear, until it is done

(#21589) honeker


honeker
őstag

csá,,,ki lehet kapcsolni hogy az edge ne listáza az oldalakat 4-500 MB szemetet pilanatok alatt össze szed ? most takaritotam :W

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#21590) FoLey-v válasza #22743424 (#21514) üzenetére


FoLey-v
addikt

Gyári oldalról nem lehet? pl. MSI? Meg érdemes leszednem és felraknom? :D

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#21591) BiP válasza zoo8800 (#21588) üzenetére


BiP
nagyúr

Így: #21461

Storms (#21584): Melyik Start Menüt használod? Classic Shell vagy Startisback++, vagy egyéb?
Nekem a Startisback jött be eddig a legjobban, csak sajnos nem ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#21592) laleeee válasza Storms (#21584) üzenetére


laleeee
őstag

Ezt hogy csináltad ?

(#21593) sziku69


sziku69
senior tag

(#21594) joecontra válasza laleeee (#21592) üzenetére


joecontra
addikt

Pár hsz-el feljebb megválaszolták.

Üdv,
J

(#21595) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Na úgy néz ki mégis működik a registrybe beírt sor! :C

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#21596) #22743424 válasza FoLey-v (#21590) üzenetére


#22743424
törölt tag

Lehet onnan is persze, már ha van. :)

(#21597) raidx válasza sziku69 (#21585) üzenetére


raidx
őstag

A 8.1 frissítései naprakészek? Legyen minden frissítés telepítva, vagy ami bajt csinálhat elrejtve.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#21598) t72killer válasza Popes (#21586) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez elég ciki, 7-8 alatt alvás közben is minimális volt a fogyasztás, kikapcsolva meg ahogy kell, zéró:U

Itt telefosnak 2 oldalt használhatatlan HSZ-ekkel, megoldás zéró, imádom a fórumokat...

Itt olvasom, hogy a wifi aktív maradhat alvás közben (LoL, imádom a M$ erőszakos driverfrissítését...) - de a kikapcs !=alvás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21599) 75kokoko75 válasza margithid (#232) üzenetére


75kokoko75
tag

Upgrade lesz ,de fizetős.

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#21600) 75kokoko75


75kokoko75
tag

Persze rá lehet tenni máshonnan is,de nem éri meg kockáztatni.

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.