Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) tatararpad válasza FollowTheORI (#21400) üzenetére


tatararpad
őstag

Duplafacepalm, mert nem.

(#21402) IchiZ


IchiZ
csendes tag

Sziasztok !

Legyen kedves segítsen már ki némi infóval valaki, aki jártas a Microsoft friss/legújabb licencei ügyében.

Az a problémám hogy frissítettem a retail dobozos win7 ultimate-emet win10-re. Meg is kaptam a frissítésen keresztül a win10 pro-t ahogy az elő van írva. Aktiválás rendben ment, eddig minden oké.
De akkor még nem tudtam azt, hogy az új win bizonyos hardverekhez köti a rendszert, mintha valami OEM verzió lenne. És a régi szoftverkulcsot tiszta telepítésnél nem fogadja majd el.

Annak idején direkt azért választottam a retail dobozos verziót, hogy bármikor felrakhassam az aktuális gépemre anélkül, hogy figyelnem kéne az alaplap+processzor csere hátulütőire.

Azért problémázom ezen, mert pár hónap múlva szeretném lecserélni a hardvereim nagy részét, és abban lenne alaplap meg processzor csere is.

Most akkor mi lesz majd ? Nem fogja elfogadni a win az új gépemet ? Pedig a dobozos változat jogosultsága szerint el kéne fogadnia nem ? Ezután a frissítési procedúra után, akkor most a régi dobozos verzió előnyeit már nem élvezhetem ? Lett egy félig retail félig OEM oprendszerem ?

Világosítson már fel valaki legyen szíves, hogy mi várható ha drasztikus hardverváltozásokat eszközlök majd.

Előre is Köszi !

(#21403) TRob1 válasza FollowTheORI (#21400) üzenetére


TRob1
veterán

Miért is lenne ugyanaz? :F

¤ R'n'R ¤

(#21404) FollowTheORI válasza tatararpad (#21401) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

De igen... próbáld már ki légyszíves. :U

A lock screenre bootol a win...

És a 8 óta simán állítható a háttér.

Nekem pl arra a képre amit ott látsz a default windows háttére... de persze biztos hazudok mert én használom is így. :U

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#21405) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

Egyik nap irodai gépen valamelyik program kérte a microsoft framework 3.5-öt. Letöltöttem, telepítettem, kiírta, hogy letölti a fileokat, letöltötte, minden rendben.

Otthon megint el kellett volna ezt játszanom, de az istenért nem megy végig. Kiírja, hogy a "Szükséges fileok letöltése", és innentől se kép, se hang.

A Chrome nem indulásos dolog azóta egyébként visszatért, abban is tanácstalan vagyok.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21406) ufonauta válasza Popes (#21315) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Futtatom. Eddig semmi.

(#21407) ufonauta válasza vg (#21328) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Kikapcsoltam. Ma még csak most indítottam el a gépet, de most épp nem csinálja.

(#21408) TRob1 válasza FollowTheORI (#21404) üzenetére


TRob1
veterán

"A lock screenre bootol a win..." - Igen, ez a része igaz. De nyomj meg légyszi olyankor egy billentyűt vagy egérgombot (vagy akármit). Na mi lesz akkor? Hát igen, a Login Screen - ahol beírod a jelszót, és látszik a "fotód" egy körben. Na annak a háttere az amiről szó van. Asszem. :U

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#21409) tatararpad válasza FollowTheORI (#21404) üzenetére


tatararpad
őstag

Ez egy zárolási képernyő. Ez meg egy bejelentkezési képernyő. De ha elolvastad volna a tutorialt amit linkeltek akkor már az első képen láthattad volna mit akarnak kicserélni.

(#21410) #22743424 válasza TazLeacher (#21405) üzenetére


#22743424
törölt tag

Elég bekapcsolni a Windows szolgáltatásokban a Net framework 3.5-öt . Letölti a fájlokat ( eltart egy jó darabig ).

(#21411) FollowTheORI válasza tatararpad (#21409) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Megcsinálod amit írtam és ugyanaz lesz. Szerinted én hogy csináltam, hackeltem meg registryben turkáltam?

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#21412) #22743424 válasza #22743424 (#21410) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ez lemaradt ! Az offline bekapcsoláshoz elég a telepítőlemezt megnyitni ( mountolni )
Majd a rendszergazdaként elindított parancssorba beírni, hogy

Dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:X:\sources\sxs /LimitAccess

Az X az a meghajtó amelyikben a telepítőlemez található !

NET-keretrendszer 3.5-ös bekapcsolása offline

[ Szerkesztve ]

(#21413) TazLeacher válasza #22743424 (#21410) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

:R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#21414) tatararpad válasza FollowTheORI (#21411) üzenetére


tatararpad
őstag

Huh... Nem ugyanarra akarják állítani a zárolási képernyőt mint bejelentkezésit, hanem a bejelentkezésinek akarták kicserélni az amúgy állandó hátterét. Kezded fölöslegesen túlmagyarázni a dolgot. Én sem díszből lőttem azt a két fotót, hanem hogy lásd hiába más zárolási képernyőt állítasz ott be, a bejelentkezési nem fog változni.

[ Szerkesztve ]

(#21415) Edorn


Edorn
aktív tag

Többször is előfordult már velem, hogy miután bekapcsolva magára hagytam a gépet, mire visszaültem elé: újraindult. Illetve volt már 3-4 kékhalálom is miközben használtam...

Most megnéztem az eseménynaplót és ezt találtam több helyen is benne:

Mi ez és hogyan orvosolhatom, hogy ne forduljon többet elő?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#21416) TRob1 válasza FollowTheORI (#21411) üzenetére


TRob1
veterán

Bakker, asszem te csak írsz de nem olvasol. :W A második képeden legyen más fajta háttér, és azt írd le melyik menüpontból érted el. :O

¤ R'n'R ¤

(#21417) netpeti98 válasza Apaxp (#21398) üzenetére


netpeti98
addikt

Pont ezt mondom. A Win 7 alatt is registry vagy segédprogi kelett. Személyszerint nincs szükségem rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#21418) #22743424 válasza Edorn (#21415) üzenetére


#22743424
törölt tag

Szedd már le ezt a kis programot és avval nézesd már meg légy szíves.

BlueScreenView

Magyar nyelvi fájl is elérhető hozzá az oldalon.

Hibernálás be van kapcsolva? Milyen gép ez egyáltalán ?

[ Szerkesztve ]

(#21419) Воланд válasza IchiZ (#21402) üzenetére


Воланд
titán

megveszed az uj gepet, felrakod ra a win10-et, aktivalashoz meg felhivod az ms ugyfelszolgalatot es megadod a kert adatokat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21420) IchiZ válasza Воланд (#21419) üzenetére


IchiZ
csendes tag

Köszi szépen !

(#21421) Colos1


Colos1
őstag

Lehet már kérdeztem... egyes asztali ikonjaimon miért van pajzsocska? Rendesen fut, de kezd idegesíteni, mert nem megy egyes ikonok színéhez :D

(#21422) VGYke: A következő 10525 -ös build -tól lesz beépítve. Törölted a "töltse le a szkájpot" nevű alkalmazást?

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21422) VGYke


VGYke
addikt

Erre van ötletetek? Vagy, ha már a win10-be beépített a Skype, hogyan tudom csak a Skype-ot újratelepíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#21423) cattus válasza Colos1 (#21421) üzenetére


cattus
őstag

Azt jelenti, hogy rendszergazda módban indul.

Do the thing!

(#21424) Burt1793 válasza FollowTheORI (#21411) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló, én is a bejelentkezési képernyő hátterét szeretném megváltoztatni, win7-nél is átállítottam. Jutottatok valamire? A linkelt progi error 404.es. A zárolási képernyőt letiltottam az első belépés után, úgy mint a 8.1-nél, az nem is érdekel. Illetve olyan problémám van még, hogy bekapcsoláskor ki van lőve a numpad, hiába állítottam be a windows-ban, hogy legyen bekapcsolva... :(

(#21421) Colos1: Nyomj az ikonra jobb egérre, menj a tulajdonságokra, majd szedd ki a pipát a rendszergazda indítás elöl.

[ Szerkesztve ]

(#21425) 75kokoko75 válasza droti25 (#21199) üzenetére


75kokoko75
tag

Sikerült?

Aki hirtelen akar meggazdagodni,nem marad ártatlan (PL 28:20)

(#21426) VoidXs válasza VoidXs (#21369) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Oké, meguntam az Insidert, ilyen hülyeségekhez nincs kedvem, inkább az egyetem előtti utolsó napi alvásomat feláldozom arra, hogy felrakjak egy normális Edu-t, behúztam rá egy másik kulcsot. Szerencsére nem volt semmi fontos a gépen. Ahogy látom, a BitLocker maradt, és átpakolt egy Windows.old mappába, de úgy nem tarthattam meg a dolgaimat, mint az asztali gépen 8.1 és 10 között.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21427) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok
azt szeretném meg kérdezni hogy hogyan tudom a win 10 ben a felhasználói nevemet megváltoztatni?

és még valami itt a ph n van lehetőség név és emil cim változtatásra?

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#21428) -Maujuri- válasza IchiZ (#21402) üzenetére

Sajnos valószínű buktad. Az aktiváláskor használt gépeddel működik csak.

(#21429) Edorn válasza -Maujuri- (#21428) üzenetére


Edorn
aktív tag

Egy nagyobb magyar online magazinnak azt nyilatkozta a magyar MS, hogy a több gépre telepíthető win7-ből több gépre telepíthető win10 lesz... Sajnos már nem rémlik, hogy melyiknek, talán index.hu, vagy hasonló...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#21430) FollowTheORI válasza IchiZ (#21402) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valószínűleg újra kell egy upgrade-t csinálnod... szóval lehetőleg 1 éven belül cseréld a hardvert.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#21431) BiP válasza IchiZ (#21402) üzenetére


BiP
nagyúr

Semmi gond. Használod a most frissített Win10-zel, ami be van aktiválva.
Miután alaplapot cserélsz (ehhez van kötve a licensz), újra felrakod a Win7-et, újra frissítesz, és azt majd újra beaktiválja Neked. Innentől az új alaplaphoz lesz kötve a Win10 licenszed. Annyiszor teszed újra tiszta telepítéssel, ahányszor akarod.
Amikor letelik az 1 év (a megjelenéstől számítva), onnantól már nem lehet így variálni, mert ez a Win10 OEM licenszes.

Ha majd a hardvercsere után nem akarsz clean installt, arra woland_y2k már írt egy tippet.

(#21428) maujuri: Ne ijesztegesd már.

(#21369) VoidXs+(#21426) VoidXs: Szerintem az Education-nel van baj, azt nem szereti az Insider.
Insiderben Pro-k vannak (ill. Enterprise).
Ha Insiderezni szeretnél (és már van aktív Insider fiókod, mert újonnan már nem lehet csatlakozni), akkor tegyél fel egy RTM Pro-t, és menni fog a frissítés. Amíg aktív a fiókod, addig legális marad.

[ Szerkesztve ]

(#21432) IchiZ válasza -Maujuri- (#21428) üzenetére


IchiZ
csendes tag

Kösz a választ !

Igen azóta utána néztem kicsit jobban, és úgy néz ki, buktam a régi retail licencem előnyeit az MS support oldala szerint.

Jól rábasztam, volt egy full retail rendszerem, most lett belőle egy szutyok OEM verzió.

Az MS szerint akkor lehet megint retail, ha tiszta telepítésnél majd egy újonnan vásárolt retail win 10-et rakok fel ! :((

(#21433) IchiZ válasza BiP (#21431) üzenetére


IchiZ
csendes tag

Köszi az infót !

De nem azt írják hogy egy hónap múlva már a régi szoftverkulcsom nem lesz jó a win hetemhez ?
Mert az automatikusan átkerül a frissített win 10-hez úgy hogy annak ráadásul nincs is kulcsa, mert ugye hardverösszetevőket néz, nem kulcsot?

(#21434) BiP válasza IchiZ (#21433) üzenetére


BiP
nagyúr

Én úgy tudom, hogy az 1 hónap csak arra vonatkozik, hogy a rendszeren belülről nem tudsz visszatérni, mert törli a visszaállítási adatokat. Ettől még a Win7 kulcsod megmarad tudtommal, a hardverváltás után telepítheted is. (csak egyszerre, párhuzamosan nem használhatod a Win10-zel).
De ha mégsem így lenne, a nálam okosabbak javítsanak ki.

[ Szerkesztve ]

(#21435) IchiZ válasza BiP (#21434) üzenetére


IchiZ
csendes tag

Köszi szépen !

(#21436) Colos1 válasza Burt1793 (#21424) üzenetére


Colos1
őstag

Köszi mindkettőtöknek, de nincs bepipálva a rendszergazdai futtatás. Azonban asszem értem, mert eszembe jutott, hogy akkor jelent meg, amikor kikapcsoltam az UAC -ot. Gondolom így figyelmeztet, hogy ezek a programok belenyúlhatnak a rendszer beállításaiba, és indításkor alighanem zaklatna a hülyeségeivel. Amit az MSI Afterburnernél még értek is, de a TrackIR programjánál nem.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21437) raidx


raidx
őstag

Meglehet valahogy akadályozni, hogy induláskor a Defender hosszú ideig malverek utánn kutasson 100% proci használat mellett?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#21438) zepont


zepont
csendes tag

Sziasztok!

Hálózati csatlakozással van problémám. 2 routert használok a házban. Hálózati kábel csak az egyiknél van, ezért shared hálózattal oldottam meg a dolgot. Windows 10-ben nem találtam a vezeték nélküli hálózat beállításnál "shared" lehetőséget, ezért nem engedi csatlakozni a NPC-m.

Van esetleg valakinek valami megoldása?
Előre is köszi.

Üdv.

(#21439) Dtomka válasza msgt.fubar (#21362) üzenetére


Dtomka
veterán

Az enyém lassabb... :S

Más. Azért az Edge még elég problémás...pl a B4 Battlelog nem működik, nem támogatja.

(#21440) bolic válasza Dtomka (#21439) üzenetére


bolic
őstag

Nekem Win7-en kb. 5 perc alatt töltödik be a VelociRaptor, hiába 10k RPM HDD. :U :W

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#21441) Colos1


Colos1
őstag

A BootRacer -el játszadozóknak jelzem, hogy az Eseménynapló - Alkalmazás- és szolgáltatásnaplók - Microsoft - Windows - Diagnostics-Performance alkönyvtárban minden rendszerindítás után beírja az indítás és a leállítás időtartamát, és azt is, ha szerinte valami lassította a betöltést. Valamint bármilyen hibát, ami a teljesítményt negatívan befolyásolja.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21442) #22237440


#22237440
törölt tag

Észrevétel. Edgeben rejtett helyen szerkeszthetők a könyvjelzők. Kedvenc sáv legörgetése után nincs jobb klikk a könyvjelzőre. Egér rávisz könyvjelzőre és törlő gomb a billentyűzeten, szintén hasztalan.

Megoldás. Jobb felső sarok tájéka. Katt a "Központ"-ra azon belül a csillagra és ott, úgy törölhető az adott könyvjelző jobb klikk segítségével. Szóval egyáltalán nem praktikus és kézenfekvő, főként annak aki nagyon használja a könyvjelzőket. Lájk mi.

(#21443) NyuszyCaster válasza #22237440 (#21442) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

erre valaki?

[link]

fontos lenne

HTC desire 500

(#21444) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
Érdemes kikapcsolni a lapozófájlt 8gb ramnál? Ssd-m még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#21445) Kölökpálinka


Kölökpálinka
csendes tag

Hello! [link] A gépem dobálja a wifi adapterét, pedig már 2 usb-ről veszi az áramot. Hogyan tudnám letesztelni, hogy az adapter, vagy a gépem rossz? Nem vagyok otthon, és hirtelen hétvégére nem tudok másik adaptert, és másik gépet sem szerezni.

Általában akkor dobja el, amikor terhelem az internetet, tehát letöltés + online játékkal kb egyből.

[ Szerkesztve ]

(#21446) Colos1 válasza NyuszyCaster (#21443) üzenetére


Colos1
őstag

Vezérlőpult - felhasználói fiókok - fiókhoz tartozó név módosítása

Megjegyzem, hogy ez a profilmappád nevét nem fogja megváltoztatni, az marad az eredeti. Ha azt is meg akarod változtatni, akkor inkább hozz létre új fiókot, ezt meg töröld. Elvileg másolni is lehet, hogy megmaradjon minden beállításod, ebben a többiek jobban tudnak segíteni, mert én még nem csináltam.

A címet meg tudod változtatni az adataidnál. A nevet elvileg meg tudják változtatni, de asszem csak nagyon indokolt esetben.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#21447) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdv ,volna egy kis problémám a Win 10 el .Most telepítettem fel pár perce és minden drivert leszedett magától,viszont a hang kártya nem akar működni ,az eszközkezelőben minden fel van telepítve de nincs hang mégsem .Ha az óra mellett ráklikkelek a hangra problémát próbál javítani a hanglejátszás ra .Leszedtem a win 7 es drivereket az alaplap gyártótól de nem fogadja el azt sem ,az alaplapom neve Asrock N68 VS3 FX ....

(#21448) hape60


hape60
aktív tag

Kicsit off, kicsit on: én több éve használom a Webroot Secureanywhere víruskergetőt, teljes megelégedettséggel. Felhő alapú lett, nem terheli a gépet, gyors, és amióta használom, nem futottam be semmi kétes dologba. 30USD-t nekem megér egy év nyugalom...
Na, ez a Webroot küldött egy kis érdekességet: [link]

Azért nem felhőtlen még a win10 és a víruskergetők kapcsolata ;)

(#21449) Storms


Storms
őstag

Üdv

Másnak nem szokott néha pl.: a Start menü-re ha rákattintok és feljön akkor azon a részen elkezd "villogni" a kép de csak azon a részen és nem mindig, vagy pl.: ha a WiFi ikonra kattintok lent az idő mellett?!?!
Mintha valamit olvastam volna külföldi oldalakon.

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#21450) Bali27 válasza droti25 (#21444) üzenetére


Bali27
addikt

Szia.. Szerintem nem.
Régebben soka kísérleteztem vele. Nagyon ritkán 1-1 programnál problémát okozhat, de gyorsulást stb nem fogsz érezni. Sajnos rá kellett jönnöm hogy amit alapon a win beállít magának úgy a leggyorsabb stb.
Pedig raktam másik meghajtóra, létrehoztem (mivel 12 gigám van) 4 gigás rohadt gyors virtuális meghajtót és oda tettem, de hosszú távon többet ártott mint használt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.