Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139742) gygabor88


gygabor88
tag

Sziasztok,

Wifi problémával kapcsolatban kérdeznék. Adott egy asztali gép, benne egy tp-link tx50e wifi kártya, win 10 a kártyához tartozó legfrissebb driverrel. Gigabites digi net van behúzva, elméletileg erős routerrel (asus rt-ax58u). A jelenség az, hogy a net egy idő után belassul, kb 30-40 Mbps-re, de néha annyira leesik a sebesség, hogy egy ms teams meeting közben elkezd szaggatni a kép és hang is (nagyjából 4-5 Mbps). Ilyenkor újraindítás segít, amitől felugrik a letöltés olyan 100-130 Mbps-re, de ezt is nagyon keveslem. Amiket próbáltam:

- Lemértem más eszközzel. Nem router hiba, mert egy macbook pro ugyanabból a szobából 280 Mbps-t tud.
- Külön SSID-t kapott a routeren a 2.4 és 5GHz wifi. Így be tudtam állítani, hogy mindig az 5GHz wifire csatlakozzak. Amúgy alapból sokszor a 2.4GHz-t válaszotta a win és tapasztalataim alapján itt voltak a 30 Mbps körüli letöltések. Most az 5GHz ax wifin 70-130 között mozog.
- Energia sémának high performancet állítottam be. Régen laptop esetén már segített wifi problémában, most nem volt hatása.
- Ax helyett ac módban is próbálkoztam, mert a mac is azt használta. Nem volt jelentős változás.

Más fórumokon annyit olvastam, hogy mások is szenvednek ilyen problémától. Állítólag a fast boot kikapcsolása megoldja, de ha lehet, akkor kihagynám ezt az opciót. Bármi ötlet, hogy mivel lenne érdemes próbálkozni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.