Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szeretnénk egy gyűjtőtémát létrehozni a külső 2,5''-es mobil rackeknek. Ha bármilyen kérdésed van ezekkel kapcsolatban, kérünk, itt tedd fel! Ezzel párhuzamosan bezárjuk és átirányítjuk ide az összes ide vonatkozó kisebb mobil rack témát.

Kérünk mindenkit, hogy mielőtt felteszed a kérdésed, olvasd át a topikot, hiszen lehet, hogy már a választ is megtalálod!

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2) kovacsson válasza parandroid (#1) üzenetére


kovacsson
tag

(mondjuk elég hülye ötlet volt bezárni a ''hogyan lehet külső rack vinyóról bootolás'' topikot és feltetetni a kérdést külön a ''külső 2,5'' - 3,5'' - 5,25'' mobil rack-ek'' topikokban, hiszen ennek pont így nincs értelme)

[Szerkesztve]

(#3) kovacsson


kovacsson
tag

lenne egy kérdésem:

van egy 12 Gb-os 4200 rpm-es noti vinyóm, ahhoz gondolkodom külső kereten
de felmerült, h lehet, h 2 USB is kell ahhoz, hogy keretről külön táp nélkül tudjon működni, ami - mivel csak 1 USB van a notebookomon - gáz lenne. ezért nem akarnék ugyanis aktív USB hubot vinni magammal.

szóval van valakinek tapasztalata ezen a fronton? keresgéltem régebbi fórumokat, de nem találtam erre infót, a PH-s cikkekben sem.

köszi előre is!

(#4) kovacsson


kovacsson
tag

khm
(up)

(#5) erdoke válasza kovacsson (#3) üzenetére


erdoke
titán

Kicsi a valószínűsége, hogy a 4200-as notivinyó ne menne el egy USB portról, de ha mégis vacakol, akkor a másik USB csatiját egy filléres átalakítóval rádugod PS/2-re.

A legjobb aláírás a héten

(#6) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Én Hitachi IC25N040ATCS05-0 5400 RPM-es 40GB HDD-t építettem egy Vipower USB 2.0 + Firewire külső házba (Bővebben: link)

Egy ideig tudtam használni a cuccot a notebookomról USB-n (Dell Inspiron 5100), de egy jópár napja akár akkumlátorról akár hálózati áramról, akár úgy hogy külön USB portól adok neki áramot, mindig ezt a hibaüzenetet kapom:
Teljesítmény impulzus a hubon
Az eszköz(USB háttértár) áramfelvétele meghaladja a fogadó hub tápellátási képességeit.

Nem tudom, hogy ez számíthat-e (elég fucsának tűnne, hogy ha igen), hogy időközben a hdd-n levő kettő particót megszüntettem és egybe formáztam.

Van valakinek valami ötlete?

Feel Good Inc.

(#7) nemtommi válasza kovacsson (#3) üzenetére


nemtommi
senior tag

Ha nem STLab keretet veszel hozzá, azzal nem lesz probléma. DTK-é rendesen ellátja árammal a vinyót, de nem szabad bedugott vezetékkel szállítani, mert úgy könnyen letörik a nyákról a mini USB dugálj.

(#8) nemtommi


nemtommi
senior tag

Nekem is lenne egy kérdésem, igaz nem külső HDD-ről:
2,5''-os vinyóhoz ATA- és táp-átalakítót hol lehet kapni, és mi a pontos neve?
Az egyiket be szeretném rakni a PC-mbe.

(#9) Pompi válasza nemtommi (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Parancsolj:
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#10) nemtommi válasza Pompi (#9) üzenetére


nemtommi
senior tag

:R

(#11) kovacsson válasza nemtommi (#7) üzenetére


kovacsson
tag

köszi, ez jó hír!
akkor DTK lesz, mással nem is kísérletezem.

(#12) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Sziasztok, lenne egy érdekes kérdésem:

Adott egy 2,5''-os 80 gb-os Samsung vinyó, ami SATA-s.
Ehhez kellene nekem kis méretű külső rack (lehetőleg alumínium).

Eddig egyedül a Welland site-ján Bővebben: link láttam hasonlót (a 740-es sorszámú típust, ami nem kisméretű, hanem 3,5''-os), de azt pl. nem tudom, hogy lehet-e kapni itthon ilyet egyáltalán... néztem a Speeze-t és a Vipower-t is, nekik szvsz nincs is ilyenjük

Tudnátok segíteni nekem, hogy van-e ilyen típusú külső doboz?

Tehát:
- 2,5''-os, SATA-s winchester fogadni képes,
- alumínium,
- kis méretű (2,5''-os, esetleg 3,5''-os is jó lenne..)
- USB 2.0-s (nem baj, ha Firewire-es is..)
- Kapható Magyarországon.. (.. és szép, pl a lentebb linkelt fekete Vipower nagyon bejön :D)

Vagy ha nincs ilyen, akkor mit lenne érdemes csinálni? ... átalakító, stb :F

Köszi ha segítetek: ponti_ak

(#13) ponti_ak válasza ponti_ak (#12) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ehh, SORRY,
vegyétek úgy, hogy a kérdés törölve.
Valamit nagyon benézett az eladó srác (meg én is.. ;)): utánanéztem a Samsung honlapján, és rájöttem, hogy 2,5''-os-ban nincs is SATA-s Samsung, szerintem Ultra ATA-t akart mondani, vagy pedig a 3,5''-ossal keverte...

Mindenesetre hasznos a topik, legalább már tudom, milyen lesz a külső dobozom. (Vipower - Power! :DD)

[OFF]Ja, egyébként az egész hercehurca a Sulinet körül forog (októberi véghajrá..), szóval nem is csodálom, ha néha eltévednek az eladók is. :U [OFF]

(#14) Pompi válasza ponti_ak (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

:F

Hogy nézted?
Csak mert van a Samsungnak SATA 2.5'' HDD-je.
HM040HI Bővebben: link
HM060II Bővebben: link
HM080JI Bővebben: link

Az utolsó, vagyis a 80-as van SuliNetben is.

És itt van egy SATA-s külső doboz a Vipowertől.
Bővebben: link


[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#15) ponti_ak válasza Pompi (#14) üzenetére


ponti_ak
addikt

Váááá!
KÖSZI! :C
Ezt a Vipower-est láttam már, de azt hittem, csak IDE-set zabál meg ez is..
De ez nem alumínium!
Franc! :O Vajon mennyibe fáj egy ilyen műanyag rondaság? Ehh, most nem is érdekel, megyek a dühöngőbe...

A vincsiről is kiderült, hogy tényleg olyan, amit eredetileg írtam, TELJESEN igazad van Pompi! Köszköszköszkösz! :)


(#16) ponti_ak válasza Pompi (#14) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ó-jaj, jobban megnéztem eztet a külső dobozt, és rájöttem, hogy mégse lesz ám jó.. :( ''Compatible with IDE 2.5''/1.8'' devices...''.

Talán kicsit később jönnek majd ilyen csatlakozóval ellátott külső dobozok is, egyelőre úgy láttam, hogy a notebook winchesterek között elég ritka a SATA-s, remélem jobban elterjednek majd nemsokára, és lesz itthon is valami megoldás...

De addig is keresgélek még... :)

(#17) telcom


telcom
tag

A múlt héten vettem egy coolink HDIUB2S külső házat. Egy vipower VP2528SA2 néztem ki elsőnek, de a tápot egy külön usb kábelről kapja igy a másik mellet döntöttem. Itt egy kábel az adat és a táp. Egy 60Gb-s Samsung hdd-vel nagyon jól működik.

telcom

(#18) ponti_ak válasza ponti_ak (#16) üzenetére


ponti_ak
addikt

Up!

Hmm, 2,5''-os SATA vinyóval kompatibilis (az megy bele!, nem CSAK a kimenete SATA!) külső dobozt tud valaki esetleg.. ? :F

(#19) ponti_ak válasza ponti_ak (#18) üzenetére


ponti_ak
addikt

Fel, feljebb, legfeljebb...

(#20) ponti_ak válasza ponti_ak (#19) üzenetére


ponti_ak
addikt

..még..

(#21) ponti_ak válasza ponti_ak (#20) üzenetére


ponti_ak
addikt

...egy kicsit...

(#22) ponti_ak válasza ponti_ak (#21) üzenetére


ponti_ak
addikt

...fel!


(úgy látszik senki sem tud ilyenről, egyelőre asszem felhagyok vele... :U )

(#23) ReDPiTTY


ReDPiTTY
tag

sziasztok!
egy kérdésem lenne:laptophoz szeretnék külső HDD-t!tanácsot szeretnék,hogy milyent kellene vennem!Mobil rackot vennék az is jó e?firewire,vagy usb/itt a gyorsaság szempontjából kérdem/

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#24) tomi12619


tomi12619
csendes tag

Üdv!
A következő gondom van. Külső USB2.0 tokom van+toshiba laptop merevlemez. Windows XP prof. oprendszerem van (otthoni laptopon és irodai gépen is) de nem ismeri fel egyik sem, mint új hardwer vagy meghajtó...
Masterre van állítva a jumper. Arra gyanakszom, hogy más jumperolás kell, de vajon milyen?
[link]

(#25) nemtommi válasza ReDPiTTY (#23) üzenetére


nemtommi
senior tag

Szerintem elég egy 4200 rpm-es is, mivel ennek a legkisebb az energiaigénye (ha jól tudom). Nálam egy 20GB-os Toshiba és egy 40GB-os Hitachi játszik, ezek közül a Hitachi eszik kevesebbet (gyári adatok szerint).
Firewire és USB között inkább az döntsön, milyen gépekre fogod csatolni.
Én azért maradtam USB mellett, mivel a 4 gépből, amire tenni szoktam, az egyiken nincsen Firewire port.

(#26) nemtommi válasza tomi12619 (#24) üzenetére


nemtommi
senior tag

Toshiba nálam jumper nélkül műxik jól.

(#27) Sefter


Sefter
veterán

nekem egy Hitachi 80GB 5400rpm ketyeg egy 2,5'' Revoltec külső alumínium házban, ehez Y USB kábel van, asztali gépre elég 1-et kötni, notira jobb a 2-ő.
DE a 2-őt is lehet 1 USB helyre kötni, mivel az Y csati 1.fele megy a rackbe a másik 2 pedig összedugható....

Psn ID: sefter_hun

(#28) xedos


xedos
addikt

Már több éve használok ilyet mindenfajta winyóval.
A régi 4200rpm-es nem biztos, hogy kevesebbet fogyaszt mint egy mai 5400-es!
Meg kell nézni a gyártónál...
Nekem egy USB kábel van hozzá+PS2 amivel plusz áramot tudok neki adni, ha kell.
Ami érdekes: a munkahelyi gépenen hónapokig elment usb-ről, majd kb 2hétig csak a plusz árammal... most megint elég az usb.
Pillanatnyilag egy 80Gigás 4200rpm csücsül a keretben.

(#29) nemtommi válasza xedos (#28) üzenetére


nemtommi
senior tag

Standby és Sleep állapotban azonos, ezeken kívűl max. 10%-al, de többet fogyaszt az 5400-es a 4200-asnál. 7200-ast nem néztem, de valószínű, hogy ott nagyobb a különbség.

(#30) ReDPiTTY


ReDPiTTY
tag

Köszönöm a válaszokat!

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#31) erdoke válasza nemtommi (#29) üzenetére


erdoke
titán

Ez erősen típusfüggő. A Hitachi 5K100-as pl. kevesebbet fogyaszt mint a régebbi 4200-as változatok.

A legjobb aláírás a héten

(#32) nemtommi válasza erdoke (#31) üzenetére


nemtommi
senior tag

Kivétel erősíti.......
Más:
-Jelenleg is kapható a ''régebbi'' 4200-as, vagy csak szerepel a honlapon? Ha már nem forgalmazzák, akkor itt megbukik a dolog.
-Beszűkült agyammal én csak a Toshiba oldalán néztem körül, igaz ott sem néztem meg az összes 2,5'-os vinyót, csak a kortársakat.

(#33) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Sziasztok,
látom megélénkült picit a topik, ezért próbálkoznék még.. :B

A #12-ben lelhető kérdésben tudnátok segíteni nekem esetleg?

Röviden még1x:
Külső doboz kellene nekem SATA-s notebook (2,5'') vincsihez. Eddig sehol sem találtam ilyet a neten ... :O
Vinyó-csere nem megoldás, mert Sulinetes a cucc!

Nagyon hálás lennék! :R

üdv: ponti_ak

[Szerkesztve]

(#34) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

No, aki ''Speeze GigaPod II'' külső házikóban gondolkodik, kétszer is gondolja meg. [link]

Negatívumok a Welland 2.5''-os tokhoz képest:
- A borítás műanyag díszítő elemei nagyon rideg műanyagból vannak.
- Lassú átvitel (IDE2USB holmiként ismeri fel az XP, a chipre ez van írva: GL81E.)
- Két különálló vezeték van hozzá, nem 1 combó, két usb véggel.
- Amit a Welland tok elvitt 1 USB kábellel, azt ez a keret csak 2-vel viszi, ergó valamiért nagyobb áramot igényel.
- A vincsi háta és a burkolat (alumínium) között nagy a rés, rosszabb a hőátadás.
- A mini-usb kábele nem a legelterjedtebb.
Nem ilyen, [kép]
hanem ehhez hasonló a csati: [kép]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#35) birno


birno
addikt

USB 1.1-esről lehet valahogy ilyen vinyókat üzemeltetni, persze külső áramforrás nélkül vagy csak a 2.0-ás képes rá?
Nem notihoz használnám hanem rendes asztali géphez.

[Szerkesztve]

(#36) erdoke válasza birno (#35) üzenetére


erdoke
titán

Lehet, max. 2 db USB kell neki a tápláláshoz.

A legjobb aláírás a héten

(#37) birno válasza erdoke (#36) üzenetére


birno
addikt

És alapból hány usb csatlakozót tartalmaznak ezek?

(#38) nemtommi válasza birno (#37) üzenetére


nemtommi
senior tag

Alapból egy Y kábel van rajtuk ami oldható, így 2-vé alakítható, de szerintem fog menni eggyel is, legalább is ECS K7S5A-nál nem volt vele probléma (csak a sebességel).

(#39) Bohus


Bohus
aktív tag

Kb. két éve vettem egy DTK keretet, pár nappal a gari lejárta után halt meg. Először azt hittem a vinyó a rossz, aztán fellélegeztem, hogy csak a keret elektronikája adta meg magát. Ugyanúgy kattogott benne a vinyó, mint egy hibás Quantum lct. Lehet, hogy egyedi eset, mindenesetra a DTK kapott tőlem egy fekete pontot.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#40) ponti_ak válasza ponti_ak (#33) üzenetére


ponti_ak
addikt

Válasz magamnak:
LÉTEZIK 2.5''-os SATA winchester doboz, a Coolgear gyártja, a SataDrives honlapján leltem rá, [link] és az ára sem húzós, ~ 30$.

Kérdés, mikor lehet itthon kapni majd.. :U
Van hivatalos forgalmazója egyáltalán itthon.. :F Tudja valaki esetleg?

Asszem várok még 1 kicsit, amíg elterjedtebb lesz ez a dobozka-típus...

(#41) azreon válasza ponti_ak (#40) üzenetére


azreon
tag

Hello

ha talász hozzá forgalmazót szólj, mert ez engem is érdekelne. Én is csak sima IDE-t találtam. De lehet ha nincs ilyen akkor marad az.

Üdv

"The best way to predict the future is to invent it." - Alan Key

(#42) ponti_ak válasza azreon (#41) üzenetére


ponti_ak
addikt

''De lehet ha nincs ilyen akkor marad az.''
:F
Mármint a várakozás? Igen... :U

...addig is : Up! :D

(#43) azreon válasza ponti_ak (#42) üzenetére


azreon
tag

Ha nincs SATA marad az IDE :)

"The best way to predict the future is to invent it." - Alan Key

(#44) ponti_ak válasza azreon (#43) üzenetére


ponti_ak
addikt

Az a gáz, hogy a SATA-interface adott (Sulinet rulz, lásd lent is..), tehát max valami átalakítóval esetleg... :U ;)

(#45) Alex91 válasza ponti_ak (#44) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Igaz, ez 3,5 collos...

[link]

Bar ezzel jobban jarnal :)! Ha kesobb talalsz egy 2,5 collost, akkor ebbe mehet egy IDE is akar.

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46) ponti_ak válasza Alex91 (#45) üzenetére


ponti_ak
addikt

De az enyém 2,5''-os... :O
Az meg szerintem nem megy bele... :U és kicsit drága is, hmm..

MOD: vak vagyok, hiszen ezt írtad is..öhh... bocsi! :B

Egyébként köszi. ;)

[Szerkesztve]

(#47) Alex91 válasza ponti_ak (#46) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, a csati nem olyan a 2,5''-oson, mint a 3,5''-oson?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#48) ponti_ak válasza Alex91 (#47) üzenetére


ponti_ak
addikt

Talán igen, de nem vagyok benne biztos...

Viszont 3,5''-os wincsinek 12v kell, a 2,5-esnek meg csak 5v (azért is mennek simán 1 db USB-ről a 2,5-es külső dobozkák)... vagy rosszul tudom? :F

(#49) erdoke válasza Alex91 (#47) üzenetére


erdoke
titán

Átalakító kell, és méretügyileg se túl praktikus egy 2,5'' vinyót 3,5'' keretben hurcolni.

A legjobb aláírás a héten

(#50) ponti_ak válasza erdoke (#49) üzenetére


ponti_ak
addikt

Eeegen, én is ettől tartottam... :(


Eh nembaj, várok még egy pár hetet (mi mást tehetnék?), szerintem jövőre már itthon is kellene hogy legyen ilyen fajta.. főleg, hogy egyre inkább terjed a note-book őrület, és az újabb noti chipsetek (pl. i915) is már mind Sata-kompatibilisek... ergo az ilyen vincsik is terjednek majd --> dobozka is kell nekik előbb-utóbb... :) Remélem jól futtattam eszmét... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.