Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) dedike válasza rizso (#7350) üzenetére


dedike
addikt

Persze. :K

Jó szerencsét!

(#7352) club1 válasza rizso (#7350) üzenetére


club1
veterán

Az ilyen telefont csak előfizetéssel együtt célszerű átvenni, mert egyszer csak semmit sem ér a telefonod...

(#7353) ansell


ansell
tag

Ha cégnévre szeretnék vásárolni a Webshop-ban egy készüléket Domino csomaggal lehetséges, hogy készpénzzel (utánvét) fizetek? Mindenképp készpénzes ÁFÁ-s számlára lenne szükségem.

ITX konfig eladó!

(#7354) tjb007 válasza ansell (#7353) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, lehetséges.

(#7355) rizso


rizso
addikt

Köszi srácok! Nekem is az lenne a legjobb, ha az előfizetést is átíratnánk a nevemre, mert amúgy is kellene egy új előfizu. Az átírás költsége mennyi lenne?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7356) energy_


energy_
senior tag

Sziasztok Aréna plázában van szerviz ? :D :U

(#7357) ansell válasza tjb007 (#7354) üzenetére


ansell
tag

Köszi!

energy_: Arénában a T-Pontban nincs szervíz, viszont a földszinten egy viszonteladói boltban van szervíz.

ITX konfig eladó!

(#7358) dedike válasza rizso (#7355) üzenetére


dedike
addikt

Hatezer magyar forint az ára! ;)

Jó szerencsét!

(#7359) zoli62 válasza dedike (#7301) üzenetére


zoli62
addikt

Mondjuk az sem fogyasztóbarát, hogy internetes felületről indított lekérdezésért is fizetni kell.

(#7360) zoli62 válasza sigmoid (#7322) üzenetére


zoli62
addikt

A T-Mobile szokásos "bevételcentrikus" szemlélete miatt bármelyik mobilinternetes díjcsomag használatának feltétele, hogy aktív legyen a Net Start. Csak azért tudom, mert már én is belefutottam ebbe a problémába. Persze ezt nevetségesnek tartom, hogy T-Mobile szerint összefüggés van a Net Start és bármelyik más mobilinternetes díjcsomag között, merthogy csak az APN-nek kell engedélyezve lenni a a SIM kártyán, de ettől még így van.

[ Szerkesztve ]

(#7361) 1430 válasza zoli62 (#7360) üzenetére


1430
senior tag

:F
De legalább ne állítanád ilyen magabiztosan. ;]
Minden adatcsomagnak van "saját szolgáltatása" nem a Net Start kell hozzá.
Ez alól kivételek azok a díjcsomagok, melyek bennefoglalt adatforgalmat tartalmaznak (MédiaMánia, Ikon, Etalon L >> ha jól emlékszem neked mintha csak a sima Etalon lenne félárú 500 MB-os csomaggal). Ugyanakkor ezeknek a díjcsomagoknak nem 13, hanem csak 0,1 Ft/10KB a túlforgalmazási díjuk a Net Start ellenére is. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7362) CSÜLKÖS


CSÜLKÖS
tag

Tisztelt Gépház!
Hová lettek 7347-7350. a kérdések-válaszok?
Miért nem jelennek meg? Rossz a gépem?
Olyasmit írtam ami tilos? Újonc vagyok.
Légyszives válaszolj üdv.CSÜLKÖS :N

Csumidázom a bundeldódat CSÜLKÖS.

(#7363) tjb007 válasza CSÜLKÖS (#7362) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért nem jelennek meg mert törölve lettek.
Nem írtál semmi tilosat csupán abszolúte semmi köze nem volt a kérdésednek a topikhoz.
Mindennek meg van a maga helye.

ui.:ez a hozzászólásod is törölve lesz (az enyémmel egyetemben)

[ Szerkesztve ]

(#7364) SPF válasza 1430 (#7361) üzenetére


SPF
senior tag

Nekem van Etalon díjcsomagom 500 megás nettel féláron :) Persze ettől még neki is lehet pont ilyen.

(#7365) zoli62 válasza 1430 (#7361) üzenetére


zoli62
addikt

Na de vajon a bennefoglalt adatcsomagokkal rendelkező díjcsomagok vajon miért kivételek? Egyébként korábban, még tavaly sokáig Médiamánia S díjcsomagom volt. Aztán váltottam Relax 50 aranykártyásra, letiltottam a Net Startot, mondván nehogy véletlenül 13 Ft/10 kb alapon számlázódjon. Később viszont kértem Net 500-at, és nem tudták aktiválni, mert a Net Start nem volt aktív. Erre írtam, hogy ez nem más, mint bevételcentrikus szemlélet. Persze az egész Net Start az, a legtöbb díjcsomagban fizetős hívószámkijelzéssel egyetemben.

[ Szerkesztve ]

(#7366) dedike válasza zoli62 (#7365) üzenetére


dedike
addikt

Én nem bevételcentrikusságnak, hanem terelésnek nevezném...terelésnek a felé, hogy fizess elő valamilyen csomagot, s használd a mobilnetet is, ha már a rendelkezésedre áll! (ld. még okostelefon!)

Jah! Hogy ez bevétel...hát kérem...ilyen az élet... ;] :DDD

Jó szerencsét!

(#7367) jem


jem
csendes tag

sziasztok

olvastam a topikban már a készülékváltásról, többször írtátok, hogy 18-24hónap között 6-7ezerrel drágább így a készülék, mint új előfizetéssel
a 24 hónap letelte után mekkora összegre lehet számítani készülékváltással, megéri kivárni, mennyivel lesz kevesebb az ár? lemegy annyira, mint pl. ha új előfizetéssel vennék?

köszi

(#7368) dedike válasza jem (#7367) üzenetére


dedike
addikt

Szia!

Ha letelt a 24 hónapod, akkor kereken egy ezressel lesz olcsóbb a készülék, mint ha új előfizetéssel vennéd, plusz ott vannak az Kapcsolatpontok is, ha nem költötted el őket! ;)

Jó szerencsét!

(#7369) rizso


rizso
addikt

Srácok!

Olvasgattam itt a készülékváltással kapcsolatos hsz-eket, de nem teljesen világos a dolog...
1. csak céges előfizetésnél van ez a lehetőség?
2. van kb. 2,5 éve egy előfizetés x díjcsomaggal. Van arra lehetőség, hogy készülékváltásnál y díjcsomagra változtassuk (öcsémnek kellene egy olcsóbb, korlátozott=Mix)
3. az ugye baromság, hogy az elsőnek vett készüléket le kell adni?!

Előre is köszönöm a felvilágosítást!

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7370) dedike válasza rizso (#7369) üzenetére


dedike
addikt

1.) Nem! Magánszemélynél ugyanúgy, két fő feltétele van, az egyik a legalább arany kiemeltségi szint, a másik a "betöltött" 18 hónap!
2.) Természetesen! Havonta egyszer díjmentesen válthatsz díjcsomagot, minden többi, hónapon belüli díjcsomagváltás a díjcsomag havidíjába kerül pluszban!
3.) Igen, az az! ;)

Jó szerencsét!

(#7371) rizso válasza dedike (#7370) üzenetére


rizso
addikt

Köszi!

És ez a díjcsomagváltás akkor is lehetséges, mix csomagot szeretnénk? Csak mert mikor vettünk előfizetést, akkor azért nem lehetett mix, mert nem volt spéci mix-kártyájuk. Ebből nekem az jön le, hogy más sim kártya kell a mix díjcsomaghoz...Erről tudsz valamit?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7372) dedike válasza rizso (#7371) üzenetére


dedike
addikt

Valami kavarás van a mix díjcsomaggal, de ezt készülékváltáskor úgyis rendezik!
Az meg nagy szemétség volt az üzlettől, hogy nem adtak "Mix-kártyát"! Valószínűleg már megvolt az a havi keretük... :(((

Jó szerencsét!

(#7373) rizso válasza dedike (#7372) üzenetére


rizso
addikt

Aha, lehet - így utólag belegondolva...Azt mondta akkor, hogy a "napokban" lesz mix-kártyájuk, úgyhogy ha még ott helyben kell, akkor csak másik előfizetést tud adni.
Na de még egyszer kösz a felvilágosítást, ha aktuális lesz a készülékváltás/előfizetés csere-hosszabbítás, akkor nem hagyom magam rábeszélni - ha már egyszer lehetőségem van másik díjcsomagra...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7374) 1430 válasza rizso (#7371) üzenetére


1430
senior tag

Dedike jól összefoglalta készülékváltási feltételeket, de én bevezetnék egy 3. feltételt is: ne legyen 15 napon túli számlaelmaradás.

Mix díjcsomaghoz valóban más típusú SIM kártya kell (azt hiszem a 10-es vagy 11-es HLR miatt), tehát az üzlet nyilván nem "hazudott", hiszen nekik mindegy, a MIX is van olyan jó, mint például egy Eco díjcsomag. Ráadásul számhordozásokhoz megint csak más típusú SIM kell...

Ugyanakkor az Regular díjcsomagokról (MIX-en kívül minden más díjcsomag) MIX-re váltás nem támogatott. Tehát ne lepődj meg, ha nem kapsz rá engedélyt!

SPF
Hupsz, ezt benéztem! :B

Zoli62
Azért kivételek, amit korábban már te is írtál! Ha nem aktiválunk Net startot a benne foglalt adatforgalmat biztosító díjcsomagokra, akkor nem lesz engedélyezett egyik hozzáférési pont használata sem (wap, internet, wnw), ergo nem fog menni az internet!
A Net Startot kikapcsolási igény esetén nem deaktiváljuk, hanem felfüggesztjük. Erre azért van szükség, mert például egy díjcsomagváltásnál automatikusan felkerül a hívószámra minden hiányzó alapszolgáltatás, de ha fel van függesztve, akkor nem aktiválódik vissza (ilyen még például a Hangposta is). Szóval lehet, hogy ott volt felfüggesztve a Net Start a szolgáltatásaid között, mikor aktiváltatni akartad a Net500-at, de ez nem lett volna akadálya a Net500 aktiválásnak az önkiszolgáló felületeken, illetve a Net500-hoz nem kell visszaaktiválni a Net Startot, egyszerűen deaktiváljuk (és ezt teszi az automata rendszer is, ha önkiszolgálón módosítasz).
Szóval nyugodt lehetsz, hogy a Net Startnak semmi köze a Net 500-hoz, de ha nem akarod, ne hidd el...

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7375) dedike válasza 1430 (#7374) üzenetére


dedike
addikt

ne legyen 15 napon túli számlaelmaradás.
Ebbe még sosem futottam bele, azért nem tudatosult a dolog... :B

Szóval MIX-re nem lehet "csak úgy" átváltani? :Y
Ennek egyébként van valami magyarázata? :F

Jó szerencsét!

(#7376) rizso válasza 1430 (#7374) üzenetére


rizso
addikt

Értem...Tehát akkor ha pl. ECO (vagy talán Kaméleon?) díjcsomagban van, és Mix-et akar, azt csak úgy tudjuk megoldani, hogy megszüntetjük a jelenlegit, és új előfizetést veszünk. Kár, mert nem is a hűségpontok számítottak volna (bár egy idő után a sok kicsi sokra megy), hanem hogy megmarad a száma, és csak másik díjcsomagba lép.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7377) dedike válasza rizso (#7376) üzenetére


dedike
addikt

Váltsd át dominóra, az 2700 forint, ami lebeszélhető, majd azt nem sokkal később vissza tudod váltani előfizetésesre, bármilyen díjcsomaggal! És így a szám legalább megmarad! Szerintem! ;)

Jó szerencsét!

(#7378) rizso válasza dedike (#7377) üzenetére


rizso
addikt

De így meg nem tudok majd mellé telefont venni, nem?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7380) ZoliM@ster válasza rizso (#7378) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

De elvileg,ha van egy szimpla domino-s kártyád,és azt váltod előfizetésre,hűségnyilatkozattal mindennel,akkor olyan mintha új előfizetést kötnél,ergo érnek a készülékkedvezmények.Én is a Dominos kártyámat akarom átváltani és úgy új telót venni,eddig akárhányszor kérdeztem üfsz-en soha nem mondták,hogy ne lehetne.

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#7381) 1430 válasza rizso (#7378) üzenetére


1430
senior tag

Mikor Domino-ra váltasz, elveszted a kiemeltséged (és a pontjaid), ha pedig visszaváltasz (immár MIX-re) akkor valóban vehetsz készüléket, de kb. 4-5 ezer Forinttal többért, mint új előfizetéssel.

Ugyanakkor mielőtt nekiugranál a fenti műveletnek, említsd meg, hogy MIX-re szeretnél váltani illetve készüléket vásárolni, mert előbb fogják engedélyezni a MIX-re váltást és a készülékváltást, mintsem a fenti hercehurcát végigjátszani. Szerintem. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7382) dedike válasza 1430 (#7381) üzenetére


dedike
addikt

Csak kihozunk valamit ebből (is)... :R

Jó szerencsét!

(#7383) rizso


rizso
addikt

Kösz a hasznos infókat srácok! Most még valószínűleg kivárok, hátha csökken 1-2 telefon ára, illetve hátha bekerül a kínálatba 1-2 újabb is :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7384) szemtelen


szemtelen
tag

Üdv!

Van egy mix díjcsomagos előfizetésem. Két hónappal ezelőtt egyirányúsítottak mert elmaradt az előző havi befizetésem, gyorsan be fizettem. A következő havi számlába bele tettek +2500Ft ot a feloldásért de ilyen se a szerződésemben nem szerepel mert én nem kértem hogy oldják fel!! De lenyeltem befizettem a következő havit is (ami most lenne esedékes mert itt ugye utána fizetés van) Erre kapok egy számlát a következő havit +2500Ftos feloldással terhelve. Ez most mi? Bemegyek rendezek olyan patáliát mi az h 1irányúsítanak? Büntetés, rendben de befizettem az elmardást és nem kértem ismétlen nem kértem hogy oldják fel a büntetést főleg nem 2500Ftért és erre meg kiküldik a következő számlám amikor egy hónapra előre befizettem mindent szintén terhelve?? Akkor most ők fizetnek nekem büntit? vagy egyoldalú aránytalan szerződéskötéssel büncselekményt követnek el?

Kezd a tököm tele lenni a T mobillal, a havi kb4000 Ftos díjra szerződtem most már feltornázták havi 6000re és még szórakoznak is.....

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#7385) club1 válasza szemtelen (#7384) üzenetére


club1
veterán

Tudom nem vigasztal, de a másik szolgáltatónál ugyanez 7500 Ft.

(#7386) kali válasza szemtelen (#7384) üzenetére


kali
legenda

szerintem olvasd el az általános szerződési feltételeket - de legalább a vonatkozó részt; link
esetlegesen segíthet, hogy ne háborogj olyanért, amiben nincs igazad... :U

[ Szerkesztve ]

(#7387) Nova96


Nova96
őstag

Ö Androidon mi a sms hívás mms beállításai?

(#7388) dedike válasza Nova96 (#7387) üzenetére


dedike
addikt

Itt nézz szét!

Jó szerencsét!

(#7389) B1T3


B1T3
addikt

Szóval most ez található a havi forgalomnál (MédiaMánia XS csomaggal):
Aktuális havi egyenleg (kedvezmények levonása nélkül): 1 217 Ft

Ettől ugye kevesebb a tényleges egyenlegem azt figyelembe véve, hogy a 150 MB-ból kb. még 60 MB van hátra, illetve a 10 SMS-t sem léptem túl? Beszélgetés összesen max. 10 perc volt. Mindez természetesen februárra vonatkozik.

(#7390) dedike válasza B1T3 (#7389) üzenetére


dedike
addikt

Szerintem igen, mivel ebből még lekön az adatforgalom, stb díja! :K
(Én annak idején az AK2GB-os mobilnetemnél, ha 20ezer alatt volt az "aktuálisom", akkor még jól éreztem magam! :B )

Jó szerencsét!

(#7391) B1T3 válasza dedike (#7390) üzenetére


B1T3
addikt

A mix után nekem megváltás a mm xs. :)

(#7392) dedike válasza B1T3 (#7391) üzenetére


dedike
addikt

Már milyen értelemben gondolod? :U

Jó szerencsét!

(#7393) 1430 válasza szemtelen (#7384) üzenetére


1430
senior tag

Atya Úr Isten! Mik vannak! Feloldották az egyirányúsítást, miután befizetted az elmaradásod, pedig nem is kérted? :Y Felháborító! Hiszen egyirányúsítás alatt is fizetned kell a havidíjad, így viszont még le is beszélheted! Pofátlanság!

Az meg, hogy kiszámlázták a 2500 Ft-os egyirányúsítás feloldási díjat (Díjszabás 27. oldala), még nagyobb pofátlanság, hiszen rád miért is vonatkozna az ÁSZF és annak része, a Díjszabás?!

Ráadásul már megint egyirányúsítottak? (ha jól értettem az újabb 2500 Ft-ot) Ez már tényleg több a soknál! Hiszen egy előfizetésnél Te döntöd el, hogy be akarod e fizetni a számlát vagy sem! Megértelek.

Kár is befizetni a számlákat, legközelebb várd meg, míg fel is függesztik számlatartozás miatt a számod, kiterhelik az esetleges kötbéreidet, és ha nem fizetsz, rádküldenek egy behajtó céget, ha van készülékkötbéred (hűséged) letiltják a készüléked és feltesznek egy adóslistára! No persze itt már annyival jobb a helyzet, hogy ha mégis mindent befizetsz, nem fogják automatikusan visszakapcsolni a hívószámod, csak ha kéred, viszont ezért meg már 5625 Ft-ot kérnek...

Ezek - és a többi szolgáltató is - szemtelenebbek, mint a nick neved! ;]

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7394) B1T3 válasza dedike (#7392) üzenetére


B1T3
addikt

Azt leszámítva, hogy hálózaton belül 4 Ft-tal többe kerül percenként a hívás, nagyon sokkal többet kínál ugyanakkora havidíjért. Nem csupán lebeszélhető 2990 Ft-ot, hanem azon túl ugye 150 MB adatforgalmat, 10 SMS-t és 5 óra mobil TV-zést kínál a csomag.
Pl. múlt hónapban egy alkalmazás felmászott a netre, és körülbelül a nevetséges közel 2 MB-os adatforgalom miatt 2600 Ft-om elúszott. Ráadásul kényelmesebb, hogy nincs limit, és nem kell attól tartanom, hogy képtelen leszek hirtelen telefonálni vagy akármit elintézni.

(#7395) dedike válasza B1T3 (#7394) üzenetére


dedike
addikt

Az tény, hogy ezzel nehezebb belefutni valami költségesebb dologba... :)

Jó szerencsét!

(#7396) szemtelen válasza kali (#7386) üzenetére


szemtelen
tag

Megnéztem az általános szerződési feltételeket és nem kellett a tartalom jegyzéknél tovább mennem hiszen az 1.1-es pont kiemeli hogy az általam használt MIX díjcsomag havidíja UTÓLAG fizetendő, ezért lepődött meg a kiscsaj h előre befizettem a következő (e havi számlát) erre a T.mobile kiszámlázza a már befizetett hónapot + 2500Ft feloldási díjjal (amit egyszer már befizettem).

Szemtelenség, nagy nagy szemtelenség :D

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#7397) kali válasza szemtelen (#7396) üzenetére


kali
legenda

pedig kellett volna, hiszen a lényeg főként a 4-es részlegben van részletezve!

(#7398) szemtelen válasza kali (#7397) üzenetére


szemtelen
tag

Bementem a T pontba, de sajnos nem volt időm kivárni még rám kerül a sor, hmm ezek szerint most már minden hónapban kiszámlázzak a +2500at? Mert ha egyszer vissza kell állítani és megbüntet ok, kifizettem nem is szóltam érte sőt , előre kifizettem az e-havi számlám is nehogy megint késsek. Erre fizessem ki nekik mégegyszer a havi számlát és mégegyszer az EGYSZERI vissza állítási díjat??

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#7399) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Az a kérdésem, hogy hogyan lehet leállítani a direkt marketinges hívásokat, amiktől már kezdek bekattanni :(( . Heti 4-5 alkalommal hívnak üdülés,biztosítás,borotva,stb. miatt amire nekem nincs szükségem.

(Remélem nem kérdeztem olyat amit más megtett, visszakerestem és nem találtam ilyen kérdést.)
A választ köszönöm előre is!

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#7400) club1 válasza SüdiLaller (#7399) üzenetére


club1
veterán

Tudakozóban megjelenik a számod? Ha igen, a neved mellett szerepel a "§" jel? Ha igen, ebben az esetben az előfizető kérésére az előfizetői adatok tudományos, közvélemény- vagy piackutatás, valamint direkt marketing célokra nem használhatók fel. Ha tehát felhívnak, akkor erre kell hivatkozni. Ha nem, akkor meg kell lépni írásban a szolgáltatódnál a titkosítást vagy a DM tiltást. (Mondjuk engem is hívnak hetente néhányszor (úgy hogy "§" jeles vagyok), és nagyon szórakoztató szövegeket találtam ki, szegény ügynökök nem győznek elnézést kérni.)
Tiltani direktben nem tudod a bejövő DM hívásokat.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.