Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, üzleteltem egy T-s mobilt, adásvételivel, ami magában foglalja a letiltás esetén történő dolgokat is, de nem ezzel kapcsolatos a kérdésem. Tehát, a telefonhoz kaptam egy garancialevelet is, azt én adott esetben érvényesíthetem a Telekomnál (számlám nincs róla, de talán már nem is adnak külön), vagy kell hozzá az eredeti tulaj? Nem fognak szőrözni, hogy nem az én nevemen van?

(#43002) blueye válasza natë (#43001) üzenetére


blueye
veterán

Elég a gar. levél.

(#43003) StLui válasza natë (#43001) üzenetére


StLui
veterán

"(számlám nincs róla, de talán már nem is adnak külön),"

NAV egyik legfőbb feladata, hogy megakadályozza a számla, nyugta adás nélküli értékesítést :)

Ilyenkor meg is lepődök rendesen, hogy nem kéritek el legalább a számla másolatát, nem csak a gari intézése miatt.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#43004) Varszegig válasza StLui (#43003) üzenetére


Varszegig
veterán

Én meg azon lepődök meg, hogy van aki még mindig hisz a "letiltás elleni garanciában". Ha megszorul az eladó, első dolga lesz nem fizetni az előfizuját...

(#43005) Vangelis válasza natë (#43001) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A letiltás esetén.. xart sem ér sajnos.

De egyébként át fogják venni gar levéllel is.

Már sem garancia sem számla levet nem adnak eredetiben. Csak onlány elérhető!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43006) natë válasza Varszegig (#43004) üzenetére


natë
nagyúr

Nem hiszek, remélem. Nem nálam fognak kopogtatni...

(#43007) lugosi válasza Varszegig (#43004) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen eleve egy érdekes elképzelés ez a "letiltás elleni garancia". Mert itt akkor én tudom garantálni, hogy a szolgáltató ne tegyen valamit, amit egyébként megtehet? Vicces, és szomorú egyben az ebben való hit.

Mozzarella: kopogtatni nem fognak, csak nem megy fel a hálóra a telód ha letiltják. Azt hiszem onnantól mindegy a kopogtatás.

[ Szerkesztve ]

(#43008) natë válasza lugosi (#43007) üzenetére


natë
nagyúr

Akkor majd kopogtatok én.

(#43009) korcsillio válasza Varszegig (#43004) üzenetére


korcsillio
őstag

Ki az a marha aki nem fizeti az elöfizetését?Akkora tartozást tud vele produkálni(fölöslegesen)hogy nem éri meg nem fizetni...

(#43010) blueye válasza korcsillio (#43009) üzenetére


blueye
veterán

Mondjuk akinek nincs pénze...
Olyan cégre vette, amelyik bedőlt, nincs vagyona, az ügyvezetőnek, tulajdonosoknak sem...
Soroljam még?

[ Szerkesztve ]

(#43011) Varszegig válasza natë (#43008) üzenetére


Varszegig
veterán

És mit csinálsz? Önbíráskodsz? Akkor te kerülsz bajba. Bíróságra mész? Sok év után nyersz, és?

korcsillio: többen, mint gondolnád, tele vannak a fórumok ilyen sztorikkal. Ráadásul, ha nincs számla, azt sem tudhatjuk, tényleg az eladó nevén volt-e a telefon... Ha meg nem, akkor mit érdekli a tartozás?

[ Szerkesztve ]

(#43012) natë válasza Varszegig (#43011) üzenetére


natë
nagyúr

"Poén" lett volna. Egyébként az a baj, alapból mindenki abból indul ki, hogy biztos, hogy átvernek, becsapnak, nem fizetnek. Igaz, engem is átvertek itt a napokban a pH-n, mégis próbálok még optimista lenni.

(#43013) Varszegig válasza natë (#43012) üzenetére


Varszegig
veterán

" biztos, hogy átvernek, becsapnak, nem fizetnek"

Ez a valóság sajnos. Én már magamban sem bízom, nemhogy másban:D

(#43014) StLui válasza natë (#43012) üzenetére


StLui
veterán

Nem abból indulnak ki.
Hanem ha fizetik akkor minek a papír, ha meg direkt nem fizetik mert ez volt a terv, akkor megint mire mész a papírral, ha pedig csak pénzük nincs fizetni, akkor gondolod a telefont visszavenni lesz pénzük, tehát megint mire mész a papírral, belemész plusz pénzt ráköltve egy elhúzódó bírósági hercehurcába, amibe belemehetsz a papír nélkül is?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#43015) natë válasza StLui (#43014) üzenetére


natë
nagyúr

December óta fizetik, hátha képesek még tovább is. Én is eladtam anno az előfizus Xperia Z-met egy ph-snak, fizetem azóta is (már egy éve) a részleteket. Nem tudnám megtenni, hogy akár késsek is vele. Igaz, ez én vagyok.

(#43016) StLui : tudom, kicsit eltávolodtunk. Ez egyébként adásvételi okmányba foglalt "garancia".

[ Szerkesztve ]

(#43016) StLui válasza natë (#43015) üzenetére


StLui
veterán

De nem is ez volt a felvetés, hanem hogy mire jó a "letiltás elleni garancia" papír?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#43017) lugosi válasza natë (#43012) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, sajnos az hogy tisztességes viselkedés az üzletben, manapság annyit se ér, hogy legyintsen rá az ember. És ez nagy baj.
Ilyenkor jutnak eszembe a nagyszülők sztorijai az ő idejükből, hogy hogy működött az üzleti tisztesség, hát kb a Nirvána a mai állapotokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#43018) 313313 válasza natë (#43015) üzenetére


313313
addikt

Én találkoztam olyannal, aki az utolsó 2 hónapot nem fizette ki, direkt, ment másik szolgáltatóhoz, persze telefont attól még tiltották...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#43019) natë válasza 313313 (#43018) üzenetére


natë
nagyúr

Buta, mert behajtják rajta. Ráadásul nem nagy összeg lehetett...

(#43020) blueye válasza natë (#43019) üzenetére


blueye
veterán

Olvastad a 43010-et???

(#43021) insight


insight
aktív tag

Tamási környékén ma se 3G, se LTE. Tud valaki valami hálózati gondról?

Az adatcsomagom 7GB-os, ebből max 1-et használtam fel. Lassíthatják bármi okból a mobilnetemet? Mondjuk a lassítás egy dolog, attól még felmehetnék a 3G hálózatra. Most Edge-dzsel szöttyögök.

aka Coyote2000 ('05-'13) / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#43022) korcsillio válasza blueye (#43010) üzenetére


korcsillio
őstag

Igaz.
Én a többéves számomat nem áldoznám b3+nem vennék a nyakamba egy nagy tartozást emiatt,de vannak elvetemültek :((

(#43023) insight válasza insight (#43021) üzenetére


insight
aktív tag

befogtam a számat, kültéren van 3G, csak elég gyík a vétel... kellett nekem az isten háta mögé jönnöm

aka Coyote2000 ('05-'13) / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#43024) Nordik


Nordik
őstag

Flottás csomaghoz vásárolt készülékbe is bele lehet tenni bármilyen T-s SIM kártyát? Ott se figyelik a dolgot, lényeg, hogy a számlák rendezve legyenek?

(#43025) blueye válasza Nordik (#43024) üzenetére


blueye
veterán

Természetesen igen, ha a SimLock (ha van) engedi.

(#43026) AshaNoR


AshaNoR
tag

Sziasztok!
Elromlott a gyári fülesem amit telefon mellé kaptam. Garanciás.
Beviszem a t-mobileba egyből kicserélik? Számlat vagy telefon garanciapapirjat be kell vinni?
Köszönöm!

(#43027) kali válasza AshaNoR (#43026) üzenetére


kali
legenda

szia,

a készüléket is vidd, illetve a kapcsolódó jótállási jegyet és/vagy számlát.
a fülhallgató tartozék, nincs külön azonosítója, hanem a készülékhez tartozik, az alapján történik az ügymenet.

(#43028) insight válasza AshaNoR (#43026) üzenetére


insight
aktív tag

Ha esetleg iphone, akkor inkább valamelyik almás boltba vidd, ott azonnal adnak új fülest, még a papírokon se szőröznek, meg a régit sem vizsgálgatják.

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#43029) kali válasza insight (#43028) üzenetére


kali
legenda

nem foglalkoznak a szolgáltatós készülékekkel, azokat csak a saját szolgáltatóhoz lehet vinni.

(#43030) AshaNoR válasza kali (#43029) üzenetére


AshaNoR
tag

Köszönöm szépen! :R

(#43031) zoli62


zoli62
addikt

Postpaid előfizetéshez tartozó My T-Mobile fiókba belépéskor figyelmeztető biztonsági SMS értesítés van, Dominónál nincs.Mi az oka ennek a különbségnek?

[ Szerkesztve ]

(#43032) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

CM10.1 rommal rendelkező telót szeretnék átirányítani egy másik készülékre és szeretném hogy a második készüléken megjelenjen valami információ arra vonatkozóan hogy a hívás közvetlen érkezett, vagy atiranyitassal az első telóról. Lehet ilyet csinálni?

(#43033) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Domino SIM kártyára lenne szükségem. Néztem a T weboldalán, hogy ha neten rendelem 2790 Ft-ért van Domino 5 díjcsomaggal. [link]

A kérdésem az lenne, hogy később akár aktiválás után ezt át tudom váltani Domino Nap díjcsomagra? Vagy mindig 5-be kell maradni? Ha bemegyek egy üzletbe ott tudnak adni olyat is ami Nap-ba van?

(#43034) blueye válasza Gabesz1019 (#43033) üzenetére


blueye
veterán

Simán át tudod váltani pl. egy 1777 hívással.

(#43035) aicon válasza blueye (#43034) üzenetére


aicon
senior tag

online is lehet

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#43036) blueye válasza aicon (#43035) üzenetére


blueye
veterán

"pl." :(((

(#43037) Gabesz1019 válasza blueye (#43034) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszönöm. :R

(#43038) kali válasza cascada (#43032) üzenetére


kali
legenda

szia,

lehet, de legkevésbé a szolgáltatón/szolgáltatáson fog múlni, a készülék, illetve az azon lévő rendszer függvénye, valamelyik megjeleníti, hogy átirányított hívás, de nem mindegyik.

(#43039) cascada válasza kali (#43038) üzenetére


cascada
senior tag

Értem, köszi a választ. Galxy s4 nem tudja megjeleniteni? Vagy valamit be kell állítani?

(#43040) kali válasza cascada (#43039) üzenetére


kali
legenda

ezek már nem a régi nokia készülékek sajnos, amik szöveggel és ikonikusan is kiírták, hogy átirányított hívás, nem csak az s4, de a régebbi androidos - és más oprendszerű - okostelefonok sem úgy kezelik már.

(#43041) zoli62 válasza zoli62 (#43031) üzenetére


zoli62
addikt

Szóval azt akartam írni, hogy Domino-nál a beképésnél nincs bizztonsági sms. Valaki tudja, hogy miért van ez a különbség előfizetés és feltöltőkártya között? A másik meg az, hogy ezt le se lehet állítani.

(#43042) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Még egy kérdés Domino kártyával kapcsolatban. Kell valami bekapcsolt szolgáltatásra figyelni az aktiválást követően? Tehát úgy értem, hogy valami havidíjas szolgáltatást nem akar egyből rámsózni a T pl.: net.

(#43043) szunyi777


szunyi777
őstag

Sziasztok

Tegnap Óta boldog T-home ip tv és internet tulaj lettem.
Minden szupi, egyet kivéve!
Előző szolgáltatómnál nem volt gond, de a jelenleginél a következő!
Az Androidos mobilomon ha a T-home otthoni Wifire csatlakozom, akkor egyből ~270KB/s-al folyamatosan adatforgalom észlelhető!!!

Nincs semmi szinkronizálás, skype, viber, FB.. Minden jegelve!!!
A probléma egy kicsit idegesit!!

Hallotatok már ilyenről?
Nem tudom, hogy a Box-al, vagy a modemmel kommunikál, de valamivel biztos, csak nem tudom mi a jóisten eszi folyamatosan...

Köszi ha tud valaki érdemi választ.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#43044) garcia66


garcia66
tag

Sziasztok!

Tavaly november óta használom a t-mobile mobil internetjét. Alapjában elégedett vagyok, azonban játszok egy játékkal (WoT) ami kb. 1 hete iszonyúan pingel, illetve lagol, néha olyan szinten, hogy játszhatatlan. Ez általában este van. Tudom, hogy ilyenkor telítve vannak a szerverek, de másoknak (akik szintén mobilnettel játszanak, de nem t-mobilossal) semmi gondjuk nincs. Reklamáljak a t-mobilnál, vagy mit csináljak? Illetve mitől van ez az eltérés?
A választ előre is köszönöm.
Üdv.

"A béke arra jó, hogy újratöltsük a fegyvereket."

(#43045) lord.lakli válasza szunyi777 (#43043) üzenetére


lord.lakli
őstag

Szerintem inkább t-home topikban kérdezd meg.

(#43046) St3ven válasza zoli62 (#43041) üzenetére


St3ven
addikt

My T-n kikapcsolható.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#43047) szunyi777 válasza lord.lakli (#43045) üzenetére


szunyi777
őstag

Rendben, köszönöm.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#43048) cascada válasza kali (#43040) üzenetére


cascada
senior tag

Szia!

Kipróbáltam egy CM rom-ot, és ott szépen kiírta, hogy átirányítás. Gyári rom-okra nem létezik valami app?

(#43049) Rem-X


Rem-X
senior tag

Sziasztok!

Érdekes dolog történt: a minap értesített a T hogy mivel lejárt az adatforgalmi keretem ezért csökkenti a sebességet. Ez (ha eltekintünk attól hogy EDDIG előre szólt hogy közelítek most már csak 100% felhasználásnál értesít) még normál eljárás is lenne, de nekem eddig meggyőződésem hogy a Business Net S csomagomban 2 gigabájt korlát volt. VOLT, mert felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol kerekperec közölték velem, hogy mindig is 1 gigás volt ez a csomag... Persze erről már semmilyen info nincs a honlapon és az ügyintézőnél sem, mert kivezették, már csak a neve és a 2040 ft-os előfizetési díj maradt rajtam a rendszerben...

Természetesen nem vagyok hülye, tökéletesen emlékszem hogy tavaly májusban mikor átmentem ebbe a csomagba, akkor a 2 giga miatt mentem bele, de egyszerűen nem tudok mit csinálni...

Vicces dolog hogy próbált rábeszélni hogy mivel ilyen csomag hogy Business Net S már nem létezik menjek át egy másikba ami szintén 1 gigás mint most, csak 2400 ft... Hát mondom akkor inkább csak futtassátok ezt ami már nincs...

Try again, fail again, fail better!

(#43050) club1 válasza cascada (#43048) üzenetére


club1
veterán

Nekem kiírja az S4 mini hogy átirányított hívás, de csak kb. 5 másodpercig a felvevő-elutasító gombok alatt egy keretben. (Azaz nem sokat ér a megoldás, mert ennyi idő alatt nem biztos hogy szem elé kerül a telefonom).
Létezik több olyan szoftver, ami szintén kijelzi az átirányítást, de csak kb. ugyanannyi ideig (a fizetős persze tovább), pl. Forwarded Call Alert.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.