Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) tjb007 válasza Zolás (#6200) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hálózaton belül 17Ft a percdíj, belföldi vezetékes és más mobil hálózatba 19 Ft.

(#6202) Zolás válasza tjb007 (#6201) üzenetére


Zolás
addikt

Nos neteznék is rajta te kétlem hogy túllépném a csomagban adott limitet a mobiltv meg nem izgat igy nagyjából sacc 15óra beszélgetéssel tudnám leforgalmazni a havidijat. Jelenleg ha nagyon sokat kell telefonálnom akkor 5óra a max ami egy hónapba összejön, de inkább 3-4 között. Nem igazán nyerő párositás :DDD
Ezen még agyalnom kell de valószinüleg nem ezzel a csomaggal veszem meg.
Köszönöm a választ :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6203) manchester85 válasza Zolás (#6200) üzenetére


manchester85
addikt

"Ha lehetne kisebb csomaggal is olcsón elhozni akkor nem vennék XL-t de sajna csak abban adják akciósan"

Na, te vagy a tipikus esete annak, akire teljesen helytálló, hogy a két év alatt 400 ezer forintot fog kifizetni a készülékért. :K :U

i6 Silver

(#6204) GNorbi


GNorbi
tag

Sziasztok!

Most vettem egy új mobilt és a facebookot bekapcsoltam rajta.. nem is ez a lényeg, ha nem az, hogy nem tudok rá fellépni mert kiírja, hogy először fizessen elő a csomag alapú át
vitelre.. mi a teendőm? :)

köszi a választ előre is!

Üdv!

(#6205) B1T3 válasza GNorbi (#6204) üzenetére


B1T3
addikt

Internetelérést biztosító csomagot aktiválni kell. a NetStart ilyen, ami ingyenes. Figyelj arra is, hogy a Facebookot a 0.facebook.com címen böngészd!

(#6206) Nordik


Nordik
őstag

Ma visszavittem a Galaxy 3-at T-be, mert 3G alatt dobálja a hálózatot. Tipikus hiba egyébként.
Benn voltam bőven a 3 napos cseregaranciába, hiába vertem az asztalt, hiába irattam jegyzőkönyvet, hogy a fogyasztóvédelemhez fordulok, hiába kértem az üzletvezetőt akkorse akarták kicserélni... Kérdem én miért? Jogom van hozzá, hogy cserét kérjek!
Arra hivatkoztak, hogy produkáljam a hibát és szó nélkül kicserélik. Persze az üzletben nincs 3G lefedettség...
A második verzió pedig, hogy elküldik a szervizbe és ha ott is azt mondják, hogy hibás a készülék akkor cserélik, kb. 2 hét múlva...

Mire való így a 3 napos cseregarancia? Ekkora szemét egy szolgáltatót... bocsi

(#6207) Zolás válasza manchester85 (#6203) üzenetére


Zolás
addikt

Valahogy nem értem a mondanivalód. Kifejtenéd bővebben?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6208) B1T3 válasza Zolás (#6207) üzenetére


B1T3
addikt

Számolj kicsit! Bár abban a csomagban a legolcsóbb (29˙990 Ft), de 2 évig havi 15˙990 Ft-ot fizetve összesen már 413˙500 Ft-nál tartasz. Ha csak 2 év előfizetésre vennéd meg, akkor habár összesen 113˙991 Ft-ba kerülne a készülék, de mondjuk egy 3000-es havidíjú csomaggal 2 év után (")csak(") 185˙991 Ft-ot, míg pl. egy 5000-es csomag mellett 233˙911 Ft-ot fizetnél. Kérdés, milyen intenzitással használnád a telefont, mert elképzelhető, hogy Neked megérné a drágább havidíjas csomag.

(#6209) manchester85 válasza Zolás (#6207) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem azért drágább csomagot aláírni, hogy olcsóbb legyen a készülék, teljesen fölösleges. Hisz leírtad, hogy egy olcsóbb csomag is elég lett volna. Így sokkal többet fogsz kifizetni, nem?

i6 Silver

(#6210) Zolás válasza B1T3 (#6208) üzenetére


Zolás
addikt

Mivel nem olvastad el figyelmesen ezért:
A csomag teljes ismétlem teljes összege leforgalmazható. Viszont mivel nem tudok annyit beszélni rajta ezért nem éri meg.
Az hogy egy csomag mennyi és mennyi lesz a hónap végén a fizetnivaló két külön dolog.
Ha ugy vesszük hogy képes vagyok havi 10k-ért pofázni akkor 24x6k + a befizetendő összeg. Igy 172500 jön ki.
Ha hihető amit a Tmobil leir és le tudom dumálni 100% a havidijat akkor de csakis akkor megéri. Ha nem beszélhető le mert az apróbetüs okosságban kikerülik és havi 15k+ számláz még hozzá valamit akkor helytálló amit leirtál. Akkor még 500k is meglesz 2év után. Sőt.
De miután én is leirtam hogy nem áll szándékomban ezt a csomagot vanni csak érdeklődöm,tájékozódom hogy hogyan is müködik a dolog abszolút nem értem hogy a kolléga miért irta azt amit írt.

manchester85:
Leirtam hogy nem veszem meg a csomaggal. Azért nem értem a reagálásod.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6211) dedike válasza Nordik (#6206) üzenetére


dedike
addikt

Szeretném felhívni szíves figyelmedet arra, hogy "3 napos cseregarancia", mint olyan nincs! Három munkanapon belül van lehetőséged arra, hogy amennyiben olyan készüléket kaptál, amely hibás (értsd: rendeltetésszerűen nem használható!), akkor azt a szolgáltató kicseréli neked!
Ennyi. Nem több, és nem kevesebb! Az üzletben az ott levő dolgozó helyesen járt el. Ezt kénytelen leszel elfogadni!

Elmondtuk már itt a topicban sokszor, hogy rendeld webshopban, ott nyolc napon belül jogod van elállni a szerződéstől. Ennyi. Pont. :R

Jó szerencsét!

(#6212) dedike válasza GNorbi (#6204) üzenetére


dedike
addikt

Tehát független készüléket vásároltál? :U

Mondjuk akkor sem értem, mert minden előfizetéshez a NetStart aktiválva van, ezt gondolom régebben letiltottad... Ha úgy döntesz, akkor figyelj arra, hogy a NetStart iszonyú drága, csak óvatosan! NetStart

Jó szerencsét!

(#6213) Zolás válasza Zolás (#6210) üzenetére


Zolás
addikt

Kicsit utánanéztem és sajnos mindenkitől bocsánatot kell kérjek én nem értettem a dolgot.
Minden hónapban kiszámláznak és aztán vagy beszélsz annyit vagy nem.
Amugy se vettem volna meg a csomagot igy meg pláne.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#6214) 1430 válasza Zolás (#6213) üzenetére


1430
senior tag

Igaz a készülék így már 59.990 Ft, de elhozhatod MédiaMánia L csomaggal is, bár abban is kb. dupla annyi lebeszélhetőség lesz ahhoz képest, amennyire szükséged van...

Nordik:
Jogszabály nem azt írja elő, hogy abban a szent pillanatban érvényesíteni kell a 3 munknapos cseregaranciát, ezért hiába "hőzöngsz". Ettől függetlenül az iPhone kivételével minden más típusnál megteszik, ha a hiba a helyszínen tapasztalható, és van az adott típusból készlet, de ha ezek a feltételek nem állnak fent, akkor mindenestül átveszik a készüléket, elküldik a központi szervízbe és 3 munkanapon belül nyilatkoznak, hogy lehet e cseregaranciában cserélni vagy sem. Ha igen, akkor az átvételtől számított 15 napon belül megkapod az új készüléket...

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#6215) Nordik válasza 1430 (#6214) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor valamit én értelmezhettem félre, de annyian beszélik itt, hogy kötelességük kicserélni. Kár, hogy a hiba nem jött elő az üzletben, de 3G hálózat hiányában nem is tudtam volna ott helyben előhozni. Na mind1 annyira nem zavaró, mert naponta 2-3szor dobja el, csakis 3G alatt. Nem az alatt használom így probléma nincs vele, de azért szeretnék minden helyzetben működő készüléket a kezemben tartani. Remélem szoftverfrissítéssel javítják majd, ha egyáltalán javítható mert nagyon sokan panaszkodnak erre a problémára.

(#6216) club1 válasza 1430 (#6214) üzenetére


club1
veterán

Hogy a T hogy tér el a Legfelsőbb Bíróság itéletétől/jogértelmezésétől, az az ő dolga, de nem biztos, hogy jogszerű:

A Korm. rendelet 7. §-a kivételes szabályt tartalmaz arra az esetre, ha fogyasztó a vásárlástól számított három munkanapon belül érvényesíti jótállási csereigényét. Ezen rendelkezés abban jelent kivételt a GKM rendelet 4. §-a alól, hogy a csereigény három munkanapon belüli érvényesítése esetén a forgalmazó nem alkalmazhatja a GKM rendelet 4. §-ának (1) bekezdését, vagyis nem választhatja az áru kijavítását, hanem köteles a meghibásodott árut - amennyiben van ugyanolyan árucikk a forgalmazónál - előzetes vizsgálat nélkül azonnal kicserélni.

Ha az azonnali csere azért nem lehetséges, mert a fogyasztási cikk átmenetileg nincs a forgalmazó üzletében vagy raktárában, a GKM rendelet 4. §-ának (2) bekezdése irányadó a Korm. rendelet szerinti kicserélés tizenöt napos határidejére is.

Tehát nem alkalmazható a GKM rendelet 4. § (1) bekezdése, mert ez a szabály a három munkanapon belül érvényesített jótállási csereigényre nem vonatkozik. A Legfelsőbb Bíróság megyei bírósággal egyező álláspontja szerint, miután a Korm. rendelet 7. §-a alkalmazásában az előzetes vizsgálatot igénylő kijavításra nem ad a jogszabály lehetőséget, ebből értelemszerűen következik a meghibásodott fogyasztási cikk azonnali kicserélésének kötelezettsége a forgalmazó részéről.

Mindezek alapján a Legfelsőbb Bíróság a jogerős ítéletet a Pp. 275. §-ának (3) bekezdése alkalmazásával hatályában fenntartotta. (Legf. Bír. Kfv. III. 37.027/2007.)

(Megjelent: Legfelsőbb Bíróság Határozatainak Hivatalos Gyűjteménye 2007/2.)

[ Szerkesztve ]

(#6217) dedike válasza club1 (#6216) üzenetére


dedike
addikt

Ezzel most mit szerettél volna prezentálni? :F

Mert a fenti eset meg amit Te ide beírtál tökre rendben van. Tudta a hibát produkálni, ami miatt a készülék kicserélését kérte? Nem ajánlották fel a T-nél, hogy hagyja ott, ők megnézetik a készüléket? Szerinted mit kellett volna tennie a dolgozónak?
(Az, hogy valaki időközben rájön, hogy nem kell neki a készülék, ezért mindent kitalál, nem törvényileg szabályzott vitás helyzet...) :N

Jó szerencsét!

(#6218) club1 válasza dedike (#6217) üzenetére


club1
veterán

Akkor kiemelve a lényeg:
"hanem köteles a meghibásodott árut - amennyiben van ugyanolyan árucikk a forgalmazónál - előzetes vizsgálat nélkül azonnal kicserélni."

Nekem ez a mondat egyértelmű. A jog más fejezetei foglalkoznak azzal, ha később bevizsgálva a készüléket, kiderül, hogy az ügyfél teljesen indokolatlanul végeztette el a cserét, de itt a fentieket kellene alkalmazni. Egy csomó kereskedőnél látom, hogy a csere nem jelenti az azonnali cserét. De ez pont azt jelenti, ki kell cserélni azonnal, amennyiben van raktáron.

(#6219) dedike válasza club1 (#6218) üzenetére


dedike
addikt

Ahol is a meghibásodott áru=rendeltetésszerűen nem használható áru.

(Szerintem, mivel telefonálásra alkalmas volt a készülék, így megtettek mindent, amit kötelező volt megtenniük. Persze kicserélhette volna a készüléket különböző "jóságok" miatt. De ugye az üzlet nem erről szól. Ettől a T-nek nem lesz sem több, sem kevesebb előfizetője. Akkor minek?)
Az ügyfélnek persze továbbra is joga van a vonatkozó jogszabályi helyek alapján eljárást kezdeményezni a szolgáltatóval szemben! :R

Jó szerencsét!

(#6220) Nordik válasza club1 (#6218) üzenetére


Nordik
őstag

kertem jegyzokonyvet amivel reklamalhatok a fogyasztovedelemnel. erdemes akkor oda bevinnem ezeket a papirokat? ok hogyan jarnak el? nem szeretnek heteket varni mire kivizsgaljak az ugyet.

(#6221) ottoyes válasza Nordik (#6220) üzenetére


ottoyes
senior tag

Sajna nemmegy ez a történet csak úgy ripszropsz..

Ottoyes

(#6222) club1 válasza dedike (#6219) üzenetére


club1
veterán

Azért egy okostelefonnak nem csak a telefonálás a rendeltetése. Kérdés persze, hogy mit jelent a "leugrál a 3G hálóról" hibajelenség. Meg ott is csak néztem, hogy egy T-s boltnál nincs UMTS háló...

(#6223) Nordik válasza club1 (#6222) üzenetére


Nordik
őstag

Pedig a városban ez a fő üzletük.

Lehet hagyom a francba az egészet...

(#6224) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Nem lehet már tudni előre, hogy karácsonykor milyen akciók lesznek? Gondolom a Nokia 5230-as már elavultnak számít. Ennél jobb kell.

(#6225) manchester85 válasza VINIKOR (#6224) üzenetére


manchester85
addikt

Ezt mindenhova be fogod írni?

i6 Silver

(#6226) VINIKOR válasza manchester85 (#6225) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Igen. Mivel 3 szolgáltató van, nem csak a T. Ha nem tudsz/akarsz válaszolni akkor mi a francnak írsz be?

A videótelefonálásnak milyen díja van? Másodperc alapú a számlálás vagy perc alapú?

(#6227) manchester85 válasza VINIKOR (#6226) üzenetére


manchester85
addikt

Szerinted ez úgy megy, hogy te megkérded, mi lesz a karácsonyi akció, és ezt majd leírják neked? De nem először játszod el ezt a marhaságot. Amúgy meg hogy jön ide az 5230-as? Az most akciós mind3 szolgáltatónál? Eszeveszett logikád van. (szó szerint).

i6 Silver

(#6228) dedike válasza VINIKOR (#6226) üzenetére


dedike
addikt

Ha erre is lusta vagy: Díjszabás.... Hogy bele ne fáradj a keresgélésbe: a 16.oldalon találod azt, ami téged érdekel... :P

Húzz bele, mert csak október 31-ig érvényes, aztán lesz belőle új, amit ugyanezen a linken tudsz majd elérni!

Jó szerencsét!

(#6229) VINIKOR válasza manchester85 (#6227) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Mit játszok el nem először? Hogy mind a három topikban megkérdezek valamit? Te teljesen hülye vagy, már ne is haragudj. Ha ennyire emlékszel rám, akkor hivatalosan is felkérlek, hogy ezentúl ne válaszolj a beírásaimra. Oké? Nem fogsz hiányozni.

(#6230) manchester85 válasza VINIKOR (#6229) üzenetére


manchester85
addikt

Azt hiszem, lassan rád férne egy kis pihenő. Azt játszod el sokadjára, hogy úgy érdeklődsz folyamatos jelleggel a fórumon a karácsonyi akciókról, mintha itt mindenki mikulás meg jézuska lenne.

i6 Silver

(#6231) Magnum_


Magnum_
nagyúr

segítséget szeretnék kérni!

valószínüleg lesz új előfizetésem flotta kedvezménnyel, de szeretnék a számhoz valami ki mobilnetet (20Mb-100Mb-500MB) ilyen 500-1500Ft körül havonta, de nem találok a trémobil honlapján semmit, idevonatkozólag. tudtok ebben segiteni, milyen van, mennyiért, esetleg link? köszönöm!

I humbly and respectfully decline™

(#6232) club1 válasza Magnum_ (#6231) üzenetére


club1
veterán

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/mobil_szelessav/tarifak/havidijas

(#6233) tjb007 válasza Magnum_ (#6231) üzenetére


tjb007
nagyúr

Magánszemélyeknek ezek érhetők el, a flottásoknak erősen konstrukciófüggő (tehát lehet, hogy neked már benne foglaltatik a mobilnet is).

(#6234) Magnum_


Magnum_
nagyúr

fiuk, nagyon köszi a gyors segitséget!

I humbly and respectfully decline™

(#6235) dedike válasza club1 (#6232) üzenetére


dedike
addikt

...milyen gonosz vagy.... :DDD ;]

Jó szerencsét!

(#6236) guest666


guest666
aktív tag

Iphon4-t nem lehet webshopból rendelni készülékváltással?

(#6237) tjb007 válasza guest666 (#6236) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lehet.

(#6238) dedike válasza tjb007 (#6237) üzenetére


dedike
addikt

Furcsa. Fél éve még lehetett... Jelenleg előrendelést vesznek fel rá. Feltétele a lejárt hűségnyilatkozat. Szerintem. ;)

Jó szerencsét!

(#6239) Mappa


Mappa
addikt

adott: iphone4 média mánia s 10 óra ingyen mobiltv

kérdés: wifi-vel ez nem működik ahogy nézem csak 3G,edge stb ...ez mennyi adatforgalmat generál ilyenkor ?

nem kötelező megadni

(#6240) tjb007 válasza dedike (#6238) üzenetére


tjb007
nagyúr

Megvan, megtaláltam én is.
Rossz helyen kerestem :)

(#6241) CsuRi101 válasza Mappa (#6239) üzenetére


CsuRi101
tag

A Mobil TV adatforgalma nem a netcsomag adatmennyiségéből jön le, már ha erre vonatkozik a kérdés..

(#6242) Mappa válasza CsuRi101 (#6241) üzenetére


Mappa
addikt

Igen! erre értettem, akkor meg nyugodtam :)

nem kötelező megadni

(#6243) dedike válasza CsuRi101 (#6241) üzenetére


dedike
addikt

..s tegyük hozzá wifin nem fogsz díjcsomagba foglalt mobil tv-t nézni! :N

Jó szerencsét!

(#6244) dedike


dedike
addikt

(#6245) CsuRi101 válasza dedike (#6243) üzenetére


CsuRi101
tag

ezt írta is, mármint hogy wifin nem fog menni.. némely csatorna megy amúgy, de hivatalosan nem lehet wifin keresztül nyomulni. :)

(#6246) Killing válasza Mappa (#6239) üzenetére


Killing
addikt

Sokat generál, de nem fizetsz a mobil tv generálta adatforgalom után. A mobil tv díja az órák számából jön le (jelen esetben a 10 órából). Ha ezt átlépted akkor sem fizetsz adatforgalmazási díjat, csak a mobil tv túlforgalmazási díját.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#6247) manchester85 válasza Killing (#6246) üzenetére


manchester85
addikt

Viszont baromi kellemetlen, hogy összeadódik az adatforgalom, így az embernek tollal és papírral, na meg komoly odafigyeléssel kell követnie, hogy miből mennyit használt el. Vagy van rá valami progi, ami kettéválasztja a kettőt?

i6 Silver

(#6248) dedike válasza manchester85 (#6247) üzenetére


dedike
addikt

Arról nem a szolgáltató tehet, hogy még erre (külön mérésre) sem alkalmas a telefonod... :D

Különben jogos, viszont használj "nagy" Net-csomagot, s akkor tuti nem lehet baj! :K

Jó szerencsét!

(#6249) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Utazás miatt (Erdély) be kéne állítanom az egyik itthoni készüléken (SE T610i) a roamingot. Ezt hogy lehet a legkönnyebben megtenni?

(#6250) dedike válasza Jhonny06 (#6249) üzenetére


dedike
addikt

Szia!

Véleményem szerint ezen az oldalon minden kérdésedre választ kapsz! ;)

Jó szerencsét!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.