Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) djculture válasza Kephamos (#12999) üzenetére


djculture
félisten

80 és 100%-os elérésénél megy sms.Viszont volt már olyan is hogy a feldolgozás késett és mire kiküldték az esemest ketyegett a túlforgalmazás utáni pénz böven. Mai nagy sebességű mobilnetekkel könnyű gyorsan túllépni a benne foglalt adatmennyiséget.

[ Szerkesztve ]

(#13002) kali válasza manchester85 (#13000) üzenetére


kali
legenda

nem veszi - szerintem - csak azt írja, hogy hozzátehető a médiamániához (is) túlforgalmazási díj mentes adatcsomag!

(#13003) tjb007 válasza manchester85 (#13000) üzenetére


tjb007
nagyúr

MédiaMánia/ikon + RelaxNet kombináció esetén kerülnek be a túlforgalmazási díjmentes csomagok közé de ez látható is a hozzászólásában.

(#13004) manchester85 válasza kali (#13002) üzenetére


manchester85
addikt

Oké, de szerintem ez így erősen félreérthető. Hisz az 1-es pontban megemlíti a túlforgalmazástól díjmentes csomagokat, majd hozzáírja azokat is, amiknél nem díjmentes. Értem én, hogy abban az értelmezésben írta, hogy opcionálisan rendelhető azokhoz is net, ami már túlforgalmazástól mentes lesz, de ez nem túl életszerű példa. Szerintem a többség ezekhez a komplex csomagokhoz már nem rendel netet.

Ugyanakkor a 2. pontban, ahol meg relevánsak ezek a csomagok, ott meg nincs megemlítve.

i6 Silver

(#13005) kali válasza manchester85 (#13004) üzenetére


kali
legenda

szerintem érthetően írta, és a 2. pontnál egyértelmű, hogy mi tartozik oda, ezért nem kellett példákat írni.
pedig bizony életszerű, hogy az olcsóbb médiamánia csomagokhoz túlforgalmazási díj mentes csomagot rendel valaki - nekem is van ilyen ismerősöm -, nem pedig a nagyobb médiamánia csomagot, így nem az sms és mobil tv szolgáltatásokért, illetve a nagyobb kerettel forgalmazható, de még mindig "ráfizetős" netért fizet többet, hanem csak a netes - immár nem "ráfizetős" - adatforgalomért, amit ki is használt, nem úgy, mint a nagyobb keretes sms és mobil tv szolgáltatások esetében tenné...
lehet, hogy nem sok ilyen van, de van!

(#13006) manchester85 válasza kali (#13005) üzenetére


manchester85
addikt

Ha valaki szelektíven olvas, már pedig az emberek többsége ilyen, akkor érthetőbb, ha a releváns információk vannak az adott pontokban, ha már pontokba van szedve, nem pedig annak az ellenkezőjét, amit bizonyos feltételek mellett oda is lehet sorolni. Emellett továbbra is tartom, hogy több olyan ember van, akinek nincs külön netcsomagja egy már netcsomagot tartalmazó előfizetése mellé, mint fordítva. Ráadásul akinek van, az valószínűleg rutinosabb is, és nem vetődik fel benne ilyen kérdés.

Nem kötekedni akarok, de első ránézésre engem is megzavart a dolog, pedig tisztában vagyok a csomagokkal. Egy kezdőnek, aki elolvassa ezt a hozzászólást, az lesz az első kérdése, hogy akkor most az ikon meg a MM esetén sincs túlforgalmazás? Fogalma sincs, mi az a relaxnet, ha lenne, nem is számolná az adatforgalmat.

Nem volt szerencsés az első pontba beleírni valamit, ami csak kivételes esetekben igaz, ellenkező esetben a másodikba való, egyúttal a második pontból meg kihagyni, miközben ott meg teljes értékűen releváns példa lett volna. Ha a kettőből az egyik teljesül, már sokkal kevésbé félreérthető, így egy szelektív olvasó azonnal az 1-es pontba rögzíti a kulcsszavakat, mint ikon meg médiamánia. Az előttem hozzászóló pont így járt, és engem is megzavart, úgyhogy szerintem ez már önmagában is elég bizonyíték. :)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#13007) dedike válasza kali (#13005) üzenetére


dedike
addikt

pedig bizony életszerű, hogy az olcsóbb médiamánia csomagokhoz túlforgalmazási díj mentes csomagot rendel valaki

Csak az a gáz benne, hogy a 4 GBos RelaxNet M a legkisebb hozzá rendelhető...

..pedig milyen jó lenne valami AK RelaxNet M forma a MM XS mellé.... :)

Jó szerencsét!

(#13008) Something_


Something_
őstag

Végül is akinek túlforgalmazási díjas csomaga van (MM) és előfizet egy Go!Net S-re, aminek a havidíja 600 ft, ezáltal túlforgalmazási díjmentes mobilnete lesz?

(#13009) dedike válasza Something_ (#13008) üzenetére


dedike
addikt

Nem. MM és Ikon mellé csak RelaxNet van...
..minden esetre nem lenne rossz. de akkor ki a fenének kellene az MM/Ikon díjcsomag? ;]

manchester85:

Azt azért ismerd el, hogy aki értelmez is olvasás közben, annak abszolút nem gond a szöveg értelmezése... :N

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#13010) Kephamos válasza dedike (#13009) üzenetére


Kephamos
addikt

Annak könnyű értelmeznie, aki nagyjából tudja miről is van szó. Nekem pl továbbra sincs túl sok fogalmam arról, hogy mi a különbség a dijcsomag, az elofizetes, stb között. És a hozzám hasonló laikusnak az első bekezdés valóban könnyen félreérthető.

(#13011) dedike válasza Kephamos (#13010) üzenetére


dedike
addikt

A lényeg számodra az, hogy a díjcsomagodban foglalt adatmennyiség 80 és 100 százalékának elérésekor kapsz majd egy-egy SMS-t. A 100% elérése után már túlforgalmazási díjat kell majd fizetned, ellenben a sebességedet nem korlátozza a szolgáltató, ergo normálisan tudod használni továbbra is a telefonodat internetelérésre. ;)

Jó szerencsét!

(#13012) Gigi01 válasza kali (#12945) üzenetére


Gigi01
őstag

Fater átvehette! :K

(#13013) Coolmat


Coolmat
őstag

Üdv!

A múltkori funos mizériámhoz jött még egy probléma: még Dominósként be volt vonva egy családbarát csoportba (1 előfizus és 4 dominós volt benne, ebből csak az egyik dominós az enyém). Megkérdeztem mi lesz ha átváltom Funra a dominós számot, azt mondták ki fog esni a csoportból, de semmi vész, mert az előfizus szám majd újra bevonja a funra váltás után. Másnap bement a T-be ez az előfizus illető hogy újra bevonja a számot, de akkor már azt mondták neki, hogy ezt mégsem lehet, mert nekem is valami szándéknyilatkozatot kell aláírnom erről hogy melyik dominós számnak az 1050Ft-os havidíjja kerüljön az új előfizus (funos) szám számlájára (vagy valami hasonló lehet a történet, mert édesanyám elég zavarosan magyarázta ezt el telefonon keresztül, ő használja a funos számot).

Röviden: most a csoportban 1 előfizus és 3 dominós szám van, ahova vissza szeretnénk venni az immár átváltott Funos számot, ilyenkor mi a pontos teendő?

(#13014) Wictor


Wictor
senior tag

#12994-re esetleg valaki? Nem szeretném végigaggódni az ünnepeket... :D

(#13015) kali válasza Gigi01 (#13012) üzenetére


kali
legenda

lelke rajta a futárnak... :)

(#13016) tomlac14 válasza manchester85 (#13000) üzenetére


tomlac14
tag

azért, mert mint írja is pl net&roll opcióval túlforgalmazási díj mentessé lehet tenni.
alapjáraton persze van MM-nél túlforg. díj...

[ Szerkesztve ]

(#13017) tomlac14 válasza dedike (#13009) üzenetére


tomlac14
tag

nem egészen

sztem ez a legegyszerűbb bővítés, és igencsak jó az ára is...

[ Szerkesztve ]

(#13018) dedike válasza tomlac14 (#13017) üzenetére


dedike
addikt

Ez nem változtat azon, amit írtam. Ez egy opció, nem külön díjcsomag. Meg aztán az én XS-emhez nincsen sajnos... :(

Abban viszont teljesen igazad van, hogy bővítésnek tökéletes! :K

Jó szerencsét!

(#13019) tjb007 válasza Wictor (#13014) üzenetére


tjb007
nagyúr

A lebeszélhető/el SMS -ezhető/leforgalmazható havidíjból vonódik le.

(#13020) Bushmann


Bushmann
tag

Miért írnak emailben teljesen más szállítási időt webshopos rendeléshez, mint amit telefonban mondanak?

(#13021) Wictor válasza tjb007 (#13019) üzenetére


Wictor
senior tag

Tehát a 2990-ből. Köszöntem szépen a választ! :R Megnyugodtam.

(#13022) bsanya válasza tjb007 (#12981) üzenetére


bsanya
aktív tag

És Samsung Galaxy Note lesz???

(be kell látnunk a Telenor valóban beelőzött vagy úgy is mondhatnánk jobban igyekszik: Galaxy Nexus, Moto X910, Note.....)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11i

(#13023) tjb007 válasza bsanya (#13022) üzenetére


tjb007
nagyúr

Múltkor írtam, hogy 99% (na jó, ilyet nem írtam :D ).

A zárójeles részre inkább nem reagálnék.

(#13024) dedike válasza tjb007 (#13023) üzenetére


dedike
addikt

Pedig érdekelne.... ;]

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#13025) bsanya válasza tjb007 (#13023) üzenetére


bsanya
aktív tag

99% hogy lesz, vagy hogy nem lesz? :))

Xiaomi Mi 11i

(#13026) tjb007 válasza bsanya (#13025) üzenetére


tjb007
nagyúr

Előbbi.

(#13027) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!
Nemrég döntöttem a segítségetekkel, hogy egy HTC Wildfire S-t vennék T-nél.
Felhívtam őket és kiderült, hogy csak nagy T-pontnál lehet megvenni a telefont, már ha beviszek egy (régi telefont), ami -10k.
Viszont, ezt csak webshopon keresztül tudom intézni.
Valaki le tudná írni mi is pontosan a teendő? Hogy tudok így telefont venni? Új előfizuvel régi teló kedvezménnyel? Nem akarok feleslegesen beutazni, mert nincs berendelve.
Köszi, várok privit

(#13028) bsanya válasza tjb007 (#13026) üzenetére


bsanya
aktív tag

Mikortól? :B

Xiaomi Mi 11i

(#13029) tjb007 válasza bsanya (#13028) üzenetére


tjb007
nagyúr

Idén már nem, legyen ennyi elég (ennél többet úgysem fogok írni).

(#13030) bsanya válasza tjb007 (#13029) üzenetére


bsanya
aktív tag

Ezt is nagyon köszönöm!!! :R

Xiaomi Mi 11i

(#13031) Wictor válasza xLt` (#13027) üzenetére


Wictor
senior tag

Helló! Itt elég pontosan le van írva.

(#13032) xLt` válasza Wictor (#13031) üzenetére


xLt`
tag

köszönöm.
Még egy buta kérdés. Ha a mostani előfizetésemet újítom meg +2évre, akkor tudok még rendelni [itt] ugye?

(#13033) Wictor válasza xLt` (#13032) üzenetére


Wictor
senior tag

Van olyan opció, hogy "havidíjas előfizetésed megújításával", szóval igen.

(#13034) Ptech válasza tjb007 (#13029) üzenetére


Ptech
őstag

HTC Desire S Orange várható, hogy lesz még idén egyáltalán?

(#13035) Wictor válasza Ptech (#13034) üzenetére


Wictor
senior tag

Vedd fel készletértesítőre, általában naponta szokott jönni email, hogy megérkezett az adott készülék a kínálatba... De nagyon trollok, mert néha hajnali fél 4-kor küldik. De ha esetleg nappal érkezne, érkezése pillanatában rányomsz a linkre, tölt-tölt, mire belépsz, már nincs készleten... ;]

Gyakorlatilag hetek óta ez van az összes (általam) kinézett mobillal...

[ Szerkesztve ]

(#13036) Ptech válasza Wictor (#13035) üzenetére


Ptech
őstag

Nekem is ez volt, felvettem már készletértékesítőre két hete, fél ötkör jött mail, 7 felé néztem, már nem volt raktáron. Tiszta vicc, hogy a karácsonyi előtt fogy el minden mobil a T-nél...

(#13037) tjb007 válasza Ptech (#13034) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Desire S Orange alapból úgy kezdett, mint a kifutó készülékek (azaz korlátozott mennyiségben elérhető és/vagy csak egyes üzletekben kapható), szóval túl sok reményt nem kéne fűzni hozzá (főleg nem így az ünnepek környékén).
===============================================
Még valami ami azok számára, akik karácsonyra telefonnal szeretnék meglepni magukat/családtagjukat stb. és szeretnék ha a karácsonyfa alá kerülne. Lehetőleg mindenki tartsa magát ezekhez a határidőkhöz, ma is nekem kezdtek el panaszkodni egyesek, hogy mi az hogy a héten már nem fogja megkapni a rendelt telefont (persze amikor mondtam, hogy személyesen kellett volna intézni egy T-Pontban akkor jött a De hát úgy drágább klasszikus ;] ).

[ Szerkesztve ]

(#13038) Something_ válasza tjb007 (#13037) üzenetére


Something_
őstag

Utolsó pillanatra hagyják egyesék, azt várják, hogy 24-én a Jézuska vigye a fa alá a GLS rénszarvasszánnal:D
Nem érint, de azért kíváncsi vagyok, hogy most az utolsó napokban lesz e valami durva akció, amiért a falhoz vágom a Sensationt:D

(#13039) Wictor válasza tjb007 (#13037) üzenetére


Wictor
senior tag

Érdekes, én tegnapelőtt délben akartam megrendelni (12.19.) és a végén mégis 12.28. volt kirakva, mint kiszállítási dátum. Vagy mikor hívtak volna másnap délután, akkor kellett volna rákérdezni, hogy van-e lehetőség előbb?

De ez gyönyörű, hogy hónap eleje óta kergetem azt az átok Optimus 3D-t, folyamatosan fent van készletértesítőn és mikor érkezik és pont elkapom... akkor sem kapom meg, csak év vége előtt 2 nappal... :D

[ Szerkesztve ]

(#13040) Something_ válasza Wictor (#13039) üzenetére


Something_
őstag

Ezt az év vége előtt 2 nappalt úgy mondod, mintha január elsején rendelted volna meg :DDD

(#13041) Wictor válasza Something_ (#13040) üzenetére


Wictor
senior tag

December elsején akartam, de majdnem... :B ;]

(#13042) Something_ válasza Wictor (#13041) üzenetére


Something_
őstag

A lényeg, hogy sikerült:) Nekem már a fa alatt van a Sensation-ös doboz:)

(#13043) Wictor válasza Something_ (#13042) üzenetére


Wictor
senior tag

Gonosz. Itt még fa sincs, csak a szemközti platán... :D

Jut eszembe: ha már ügyfél vagyok a T-nél fél éve és pontosan fizetek, az előző részletfizetést 2 hónap után letudtam egyben, van rá esély, hogy előleget kérnek egy Optimus 3D esetében úgy is, hogy "jó adós" vagyok?

Továbbá ha visszamondok egy előfizetést a kettőből és kifizetem a kötbért, akkor nem lesz annak semmi negatív vonzata, ha esetleg később mégis szeretnék egy új előfizetéssel mobilt vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#13044) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Van egy RelaxNet M net előfizetésem USB sticcek. A SIM kártyát ebből áttettem egy okos telefonba, azt hittem csak net lesz rajta, de hívni is tudok vele. Ilyenkor milyen percdíjak vannak? Hol lehet ezt megnézni, mert nem találom.

(#13045) club1 válasza Pharaoh (#13044) üzenetére


club1
veterán

A mobilinternet csomagokhoz kapcsolódóan mobiltelefon-szolgáltatás is igénybe vehető, a beszélgetési díj minden belföldi hálózaton belüli, vezetékes és más mobil előfizetői irányban és minden időszakban 123 Ft/perc.

(#13046) Pharaoh válasza club1 (#13045) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Bazz, még jó, hogy nem vettem fel, mikor megcsörgettem magamat.

(#13047) dedike válasza Pharaoh (#13046) üzenetére


dedike
addikt

Viszont az első 30 másodperc után másodpercalapon számláz... ;]

Jó szerencsét!

(#13048) bozsozso


bozsozso
őstag

Ha Pick Pack Pontba rendeltem a telefont akkor oda mit kell majd vinnem? Mi alapján vehető át? Rendelésszám kell hozzá?

Elvileg holnap vehető át majd, de egyenlőre nem kaptam róla se email-t se sms-t.

[ Szerkesztve ]

(#13049) tjb007 válasza bozsozso (#13048) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#13050) Zoleee89 válasza tjb007 (#13049) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.
Tegnap rendeltem egy telefont interneten keresztül, ma meg is érkezett.
Mivel nem én vettem át, hanem a szülők nekik mondott valami olyasmit a futár, hogy postázni kell majd valami a t-mobile felé.
Készülék vásárlás történt előfizetői szerződés hosszabbítással és hozzá egy domino sim kártya 12x10 perces beszélgetéssel(akciósan).
Szerződést a futárnál aláírták.
Valaki eltudná magyarázni mit kellene esetlegesen vissza küldenem?
1430-as számon ez ügyben milyen számkombináció alatt tudok beszélni ügyintézővel??
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Zoleee

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.