Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133001) Nikaré válasza dilajoska1 (#132998) üzenetére


Nikaré
őstag

Úgy döntöttem, hogy én sem foglalkozm vele!
CoolMan
Követjük a kivárás módszerét. :)
Cs1csó
Ahogy CoolMan írja tuti, hogy bugos!

(#133002) tomy86 válasza Nikaré (#132994) üzenetére


tomy86
addikt

Ne foglalkozz vele, hogy mit ír az app! Már tavaly is eljátszottak hasonlót, de az IT szakkörnek azóta sem sikerült megoldania (ezt sem). Az a lényeg, amit a webes felületen a fiókodba lépve látsz (legalábbis egyelőre az még jól mutatja). Én inkább feljegyeztem naptárba az egyeztetés időpontját.

[ Szerkesztve ]

(#133003) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Nem tudja valaki mi történik a telekom mobil 4g hálózatával? Pesten sehol nem volt mobilnetem mikor legutóbb ott jártam. Talán csak 2 helyen. De ugyan ez a helyzet más nagyvárosban is. Rengeteg helyen nincs lefedettség mobilnet esetében... :F

(#133004) 4Grider válasza fulton (#133003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyvárosokban jellemzően más frekvenciákat használnak. Nem lehet, hogy nem tudja az összes frekvenciát kezelni valamiért a mobilod? Milyen modell?

(#133005) fulton válasza 4Grider (#133004) üzenetére


fulton
addikt

:R Samsung Note9

[ Szerkesztve ]

(#133006) 4Grider válasza fulton (#133005) üzenetére


4Grider
nagyúr

Samsungokon a tárcsázóba beírt *#0011# mutatja, hogy a telefon éppen milyen hálózatot és milyen kondíciókkal használ.
Ha sohasem látod, hogy a telefonod használja a B1 sávot (mindig csak B3-at vagy B20-at látsz), akkor az okozhatja a gondot nagyvárosokban. Sajnos nem egy Note-ról hallottam, hogy az rf egysége válogat a frekvenciák között.

(#133007) pdr755


pdr755
tag

Üdv,

Lenne egy kérdésem amire talán a telekomosok tudnának válaszolni (korábban irogatott itt 1-2 telekom dolgozó)
Van ez hogy növelni fogják a Dominó díjcsomag percdíját. Van egy ilyen kártyám, amit amúgy is meg akarok szüntetni, és kaptam rá egy SMS-t, hogy április 1-től felmondhatom a szerződést az ÁSZF 9.1.3. pontja alapján (Egyoldalú szerződésmódosítás esetén az Előfizetőt megillető felmondási jog)
Na most a kérdésem az, hogy ha erre hivatkozva kérem a szerződés megszüntetését, kérhetem e a rajta lévő egyenleg visszautalását? Vagy azt előtte ugyanúgy el kell használni, mint más esetben?
Jó lenne, ha ezt ki tudnám használni az egyenleg visszaszerzésére, bár sok reményt nem fűzök hozzá, de hátha...

(#133008) kovacsmi_74 válasza pdr755 (#133007) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

(#133009) pdr755 válasza kovacsmi_74 (#133008) üzenetére


pdr755
tag

Ez arra vonatkozik, hogy ha "a Domino szerződésed feltöltés hiányában szűnt meg"
A kérdésem nem erre vonatkozott.

(#133010) Tompika777 válasza pdr755 (#133009) üzenetére


Tompika777
senior tag

Lehet azért linkelte,mert csak arra vonatkozik egyenleg visszafizetés,szerződés egyéb módon megszűntetésére nem...🤔

(#133011) fulton válasza 4Grider (#133006) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#133012) domper2015 válasza pdr755 (#133007) üzenetére


domper2015
senior tag

Nem vagyok jogász. Azonban, ha a kártyára nem töltesz az ráutaló magatartás, tehát te a szerződés felmondása írányába teszel lépést. Az olvasatomban a Telekom a díjak emelésével számodra kedvezőtlen irányban módosítja a szerződés, te ezt felmondhatod és mivel köztetek megszűnés a szerződéses viszony, milyen jogon tartaná meg a pénzed. A buktató az egészben, hogy a telefonszámod is megy a levesbe.
A számhordozás esetén is jogtalanul benyeli a pénzt a szolgáltató.
Külföldön okosabban meg van oldva, ha van pénz a kártyán vissza lehet igényelni, de van kezelési költség, stb 10 Eurótól könnyes búcsút lehet venni..

(#133013) kovacsmi_74 válasza pdr755 (#133009) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Ok, értem mit szeretnél, de ez nem járható út, vagy még sok lenne hátra? Gyanítom, üzletben is ezt ajánlanák.
Chaten kérdezz rá esetleg!

(Amúgy kicsit félreérthető volt az utolsó két mondat, mintha mindenképp el kellene használni az egyenleget, mint régen.)

(#133014) prozodus válasza domper2015 (#133012) üzenetére


prozodus
őstag

Nem arról volt szó a múltkor, h most már itt is vissza lehet igényelni a számhordozás után a visszamaradt egyenleget? Csak annyi van, h a trénél és a vodánál nincs garantálva, mint a yetinél, ahol már belevették ezt az ászf-be is?

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#133015) domper2015 válasza prozodus (#133014) üzenetére


domper2015
senior tag

Lehetséges, hogy történt változás. Nekem Telenor is beosztotta a zsebpénzem 2 éve, 541 Ft -ot. Írtam, telefonáltam. Miután elkérték a számlászámom, vártam a zsetont, de valahol eltévedt.

(#133016) Balcsix válasza pdr755 (#133007) üzenetére


Balcsix
senior tag

Szia!
Igen, kérheted az egyenleg visszafizetését.

(#133017) prozodus válasza domper2015 (#133015) üzenetére


prozodus
őstag

Hordozáskor? 2 éve még nem volt ez divat, h arra is visszaadják, nem csoda, h benyelte...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#133018) Balcsix válasza prozodus (#133017) üzenetére


Balcsix
senior tag

A sikeres számhordozást követően, a fennmaradt egyenleget is vissza lehet igényelni a korábbi szolgáltatónál.

(#133019) prsq válasza martonl (#132990) üzenetére


prsq
tag

Ezek NAGYON hülyék. Írtam nekik, hogy miért a Mobilotthon Prémium havídíját látom a Mobilotthon csomagom mellett (alkalmazásban és weben is).

Válaszoltak postai levélben, miszerint én jeleztem nekik, hogy a MO helyett MOP látható (ez nem igaz, nem ezt jeleztem). (Már a múltkor, adategyeztetéskor sem értették mi volt a hiba, aki ezeket olvassa/megválaszolja, tuti funkcionális analfabéta.)

Szerintük adatpontosítás szükséges: hiba jelentkezésének időpontja, böngésző, belépesi azonosító, URL, hibaleírás illetve appnál platform, OS, készülék gyártó típus, rootolt-e, alkalmazás verzió, észlelés időpontja. Ja, és képernyőképeket is.

A hiba fennáll vagy két hete folyamatosan, idióta banda. Én dolgozzak vele egy csomót, mert nem lépesek ránézni? :W

(#133020) Oliverda válasza prsq (#133019) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ezek NAGYON hülyék."

Igen, totális a dilettancia. Elképesztő dolgokat tudnak összerakni... :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#133021) prozodus válasza prsq (#133019) üzenetére


prozodus
őstag

Azok... Ráadásul, miután megadtad még a gatyaméretedet is az online válaszhoz, akkor is csak postai levélben hajlandók válaszolni....

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#133022) g0dl


g0dl
addikt

Most kaptam sms-t, hogy a domino percdíj 27Ft-ra emelkedik. Nagyon dolgoznak rajta, hogy nulla körüli percet telefonáljanak az emberek magán ügyben.
Bármelyik ingyenes kapcsolattartó sw (viber, google chat, stb.) hanghívásra használt adatforgalmát számolva <1Ft percdíj adódik.

(#133023) szabonagyur válasza g0dl (#133022) üzenetére


szabonagyur
félisten

Engem az lep meg, hogy még magán ügyben telefonál bárki is. 80+-s nagyanyám is messengeren hív már mindenkit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#133024) Doky586 válasza szabonagyur (#133023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De az autószerelőm nem elérhető messengeren.

(#133025) Landsmann válasza Doky586 (#133024) üzenetére


Landsmann
addikt

Az már üzleti hívás. :)

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#133026) kchris78 válasza szabonagyur (#133023) üzenetére


kchris78
veterán

azert akarhogy is nezzuk, atalanydijas csomagban amikor epp rohad a 4G "kicsit" stabilabb infrastruktura resz... plusz nem terhel adott esetben az adatforgalmam olyan nemzetkozi vonalat ami amugyis tele van. tudom egy hanghivas nem sok de 100db parhuzamos mar igen. nem akad, nem szakadozik ha esetleg a wifin lenne egy pillanatra interferencia..

[ Szerkesztve ]

(#133027) Bferibörs válasza g0dl (#133022) üzenetére


Bferibörs
addikt

Ezért van feltöltő kártyám 3 szolgáltatónál,éves felhasználásom nem éri el az ötezer Ft- ot. Csak " hivatalos ügyben használok beszéd opciót.
Nekem nem éri meg az előfizetés,gondolom vagyunk így páran.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#133028) Oliverda válasza Bferibörs (#133027) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor gondolom, a havi mobilnet forgalmad nem haladja meg a 3-4 gigát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#133029) Bferibörs válasza Oliverda (#133028) üzenetére


Bferibörs
addikt

Amíg dolgoztam korlátlan csak net karim volt adatmegosztóval,5820/ hó,otthon is mobil netem volt routerben. ( Ma már nem kapható korlátlanhoz adatmegosztó sim). + feltöltő kártyás sim,+ céges telefon 0 nettel.
Alkalmazottnak,nyugdíjasnak ( persze kereset,nyugdíj függő,hogy mit engedhet meg,mennyit akar kidobni feleslegesen) szerintem nem éri meg az előfizetés. Ha alkalmazottként telót kell használni azt állja a munkáltató,vagy nincs telefonálás.😁 Nyuggernél meg megoldható a feltöltőssel+ otthoni wifi,5 Ft/ perc bruttó vezetékes,némi mobilnet. Szerintem.
A legolcsóbb flottás előfizetés jelenleg 2500/ hó 275 perc beszéd,4 GB net ( emelkedik 14,5%-al),az 30 ropi/ év,nem használok el 20 ezret sem évente összesen,és ebből kb. 5 e. a beszéd,mert lusta vagyok vonalast használni.
Ha meg valaki sokat netezik annak lehet,hogy érdemesebb egy korlátlan csak net karit beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#133030) g0dl


g0dl
addikt

Egyébként van csomagszállító, meg webáruház is, amelyik viberen üzen, ha regisztrálva vagy, és nem használ sms-t.

(#133031) martonl válasza prsq (#133019) üzenetére


martonl
senior tag

Lehet jobb, ha felhívod őket. Lehetőleg munkaidőben. Majd én is megteszem.

(#133032) Doky586 válasza Landsmann (#133025) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért remélem nem lesz kötelező soha Facebook messengert használni. Mert ezek nem kompatibilisek egymással. És a user az adataival fizet. Nemis szeretnék Facebook tag lenni.
Vagy a Google messengert vagy a Signalt esetleg a MS Teams-et tennéd kötelezővé ha telefonálni akarsz valakinek..? Vagy mindet?
A sima telefonhívás legalább mindenhol mindenkivel kompatibilis. Mégha nemis ingyenes.

(#133033) prsq válasza martonl (#133031) üzenetére


prsq
tag

Megválaszoltam nekik. :D

(#133034) szabonagyur válasza Doky586 (#133024) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az enyém elérhető hasonló platformon :)

A lényeg inkább az volt, hogy az általános telefonhívás a múlt. Cégesem ingyen van és korlátlan, mégis megnéztem mióta nálam a telefon (1,5 év) nincs 5 óra az összes beszélgetési időm, és ebbe benne van amikor a különböző ügyfélszolgálatokra várok 10-20 perceket.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#133035) martonl válasza szabonagyur (#133023) üzenetére


martonl
senior tag

Nyilván, mert az ingyen van neki.

(#133036) Landsmann válasza Doky586 (#133032) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem tennék semmit kötelezővé. Én is a normál hanghívást preferálom. Iagz, ha olyannal kell beszélnem, akinek nem tudom a számát, de facebookon ismerős, vagy tudom, hogy fent van, akkor szoktam azon keresztül hívni, de a normál telefon az elsődleges. A havi perc keretbe bőven belefér, nem sokat szoktam telefonálni.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#133037) g0dl válasza Landsmann (#133036) üzenetére


g0dl
addikt

Az eredeti felvetésem inkább arról szólt, hogy pl. egy 5 Ft-os domino percdíj esetén nem keresnék az emberek az alternatívát, de ilyen árazással elérték, hogy emberek tömegeinél a alternatív megoldás lett az alap. Legalább is így látom én. Aztán persze a szolgáltatók sokkal teljesebb hívási adatokkal rendelkeznek, de ezzel együtt is hozhatnak rossz döntést.

(#133038) kovacsmi_74 válasza g0dl (#133037) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Ez nagyjából annyi, mint amit szeretnél (~6,55 Ft ), ha felhasználod mind a 90 percet. Persze a másik kérdés, hogy elég volna-e ennyi perc egy hétre ezzel a percdíjjal, mivel csak a 7 nap lejárata után lehet újra bekapcsolni.

90 perc 7 napra

(#133039) Boond válasza kovacsmi_74 (#133038) üzenetére


Boond
addikt

Ennyiért már két nap korlátlan beszélgetésem lenne :)
Aki nem beszél többet 90 percnél, meg kevesebbet sem nagyon. Annak ez ideális a tkom ajánlat.

(#133040) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Domino Day ma
300 MB és 30 perc.

(#133041) RVR400 válasza Doky586 (#133024) üzenetére


RVR400
veterán

Ha van pénz autóra meg szerelőre, akkor legyen percdíjra is. :DDD

(#133042) Nikaré válasza tomy86 (#133002) üzenetére


Nikaré
őstag

Oké, át is lépem ezt az app bugot.
Azért furcsa, hogy egy IT cég banális hibákat generál . Az pedig bosszantó, hogy erre nem figyelnek, nem tudom elképzelni az ott dolgozók miért nem jelzik a megfelelő csatornákon.
Lehet nincs is ilyen.

(#133043) tomy86 válasza Nikaré (#133042) üzenetére


tomy86
addikt

Ez most nem feltétlenül az app hibája, hanem rendszerszintű. Én tavaly sms-ben kaptam értesítést adategyeztetésről, úgy hogy az csak most júniusban lesz esedékes. Ügyfélszolgálaton is csak annyit tudtak mondani, hogy hagyjam figyelmen kívül.

(#133044) Cs1csó válasza tomy86 (#133043) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 én is majd ha jönSMS sőt akkor is kihuzom a határidő végéig max ha már napi 2 sms jön akorsokallok be és megcsinálom idő elott

(#133045) Boond válasza szabonagyur (#133023) üzenetére


Boond
addikt

Engem hívhat bárki messengeren, csak ne lepődjön meg, ha nem veszem fel, mert nem is tudok róla :DDD
Konkrét eset is volt már. offline állapotban hívhatnak nyugodtan. ha elakarnak érni viszont más opciót kell használni, akkor sem garantált a siker.

Fordítva is tapasztaltam már, nem csak én vagyok ezzel így.

[ Szerkesztve ]

(#133046) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Melyik a legolcsobb szolgaltato mobilhoz? Koltozunk haza es akarunk valami olcso,de jo csomagokkat szolgalo sozlgaltatot. Internet legyen hozza,meg perc is,

(#133047) AnonymusX válasza venom8888 (#133046) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Érdemes a Mobil Flották topikban szétnézni.

Telekom tekintetében a legjobban akkor jársz, ha Magenta 1 kedvezményt igénybe tudod venni, azaz az otthoni vezetékes internet, tv esetleg telefon is a Telekomtól van (de még ennél is találhatsz jobbat az említett topikban).

[ Szerkesztve ]

(#133048) venom8888 válasza AnonymusX (#133047) üzenetére


venom8888
őstag

Koszi.

(#133049) lugosi válasza szabonagyur (#133034) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

5 óra? Nálam másfél-két nap termése. :) (Na jó, 2-3.)

[ Szerkesztve ]

(#133050) szabonagyur válasza lugosi (#133049) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tényleg senkit nem hívok telefonon klasszikusan.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.