Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) sunny84 válasza DiscoStu (#6700) üzenetére


sunny84
senior tag

ma alakított a tré mobile délután... 3g és hanghívásokban hiba de felderítés alatt :DDD
türelem , röviden ennyi .. net is hibás volt náluk + néha a hívások is ..

de már jó lett sikerült megoldaniuk :C

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#6702) szaszabee válasza sunny84 (#6701) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Ez jóóó Tré -mobil :DD Egyébként ha érdekelne mi is történt ma a tré-mobilnál Kérdezd a topik tré-mobilfelelösét Alias :dedike
De rosszat semmiképp ne álits a szólgáltatoról nem kell a feszültség keltés
Csak "Együtt veled"

(#6703) Joe bácsi válasza DiscoStu (#6700) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ami kell: Személyi, taj kártya vagy jogsi vagy adókártya vagy útlevél
Más papír nem!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#6704) zoli62 válasza dedike (#6697) üzenetére


zoli62
addikt

Dedike csak annyi, hogy számomra a minőség fogalmához a számlázás minősége is hozzátartozik, ami finoman szólva sem hibamentes. Azt elismerem, hogy relatíve a legjobb a T-Home, Telenor, Vodafone összehasonlításban.

(#6705) dedike válasza zoli62 (#6704) üzenetére


dedike
addikt

Naugye... ;] :P

Jó szerencsét!

(#6706) zoli62 válasza dedike (#6705) üzenetére


zoli62
addikt

Magához képest viszont rosszabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#6707) dedike válasza zoli62 (#6706) üzenetére


dedike
addikt

Áh...ne törődj vele...ilyet rám is szoktak mondani, ha nem is ezzel a szavakkal... :DDD

Jó szerencsét!

(#6708) Z0C!


Z0C!
őstag

Sziasztok!

számlát szeretnék kifizetni neten.
hol tudom megtenni?

kerestem a honlapon de nemtaláltam.

köszi! Z!

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#6709) kali válasza Z0C! (#6708) üzenetére


kali
legenda

melyik honlapon? :U
én a bankom e-bank szolgáltatásai közül a sárga postai csekk átutalása módot szoktam választani, ott az összeg, a szolgáltató számlaszáma és neve, valamint a befizetőazonosító megad (szükség esetén név és lakcím is), és kész!

(#6710) zoli62 válasza dedike (#6707) üzenetére


zoli62
addikt

Már visszautalták nekem, amivel tartoztak, úgyhogy el van felejtve.:)

(#6711) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

hm..csak nekem nem müködik a wmw (webendvalk) vagy másnak is?

(#6712) kali válasza PiciKenny (#6711) üzenetére


kali
legenda

nekem működik! :K

(#6713) Fred23


Fred23
nagyúr

1.:
Nem tudja valaki, hogy a hálózat alapú helymeghatározás kerül -e valamibe? Mobilon ( Nokia 5630 ) beállítható lenne, de ha fizetős, nem kell. Régen mindig kiírta a telóm, hogy melyik városban vagyok, és az nem került semmibe. ( Még Nokia 7110-en vagy 5 éve. )
2.:
A hangposta ugye simán tiltható? ( Most leszek megint DOMINO-s, még nem vagyok egészen képben. )
3:
Aki most vesz új SIM-et, neten tegye, mert csak 2790Ft, amiből 2700 lebeszélhető!

[ Szerkesztve ]

(#6714) PiciKenny válasza kali (#6712) üzenetére


PiciKenny
senior tag

délelött még lazán megy. erre "a kért gazdagép nem található" Ku990i

(#6715) tjb007 válasza Fred23 (#6713) üzenetére


tjb007
nagyúr

1. A nevéből értetődően a hálózati kapcsolatot (aka mobilnet, GPRS, EDGE stb.) használja, tehát pénzbe kerül.
Amiről te beszélsz az a cellainformáció.
2. A hangposta letiltható, kikapcsolható.
3. Egyetértek :)

(#6716) kali válasza Fred23 (#6713) üzenetére


kali
legenda

két módozat van, az egyik nem fizetős külön, a másik igen - a-gps alapon, minimális adaforgalommal, mivel csak pozicionáláskor forgalmaz néhány kilobyte formájában!

(#6717) tjb007 válasza kali (#6716) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az ő esetében egy kicsit más a helyzet mivel az 5630 -ban nincs beépíttet GPS :) Az viszont stimmt, hogy a hálózatalapú majdnem egyenlő A-GPS funkcióval.

5630 esetén így néz ki:

N8 esetén pedig így:

(#6718) Fred23 válasza kali (#6716) üzenetére


Fred23
nagyúr

Melyik a nem fizetős? :) Az 5630-ban nincs GPS. Meg kéne néznem végre részletesen a T oldalát, hogy domino esetén mennyibe kerül az adatforgalom. Tán nem horror.

tjb007: Ja, így néz ki, csak magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#6719) tjb007 válasza Fred23 (#6718) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha nincs külső, bluetooth -os GPS vevőd akkor felesleges is nézned mivel anélkül nem tudod úgysem használni.
Ha van akkor az előző mondatot tekintsd semmisnek :)

[ Szerkesztve ]

(#6720) fattyu válasza tjb007 (#6719) üzenetére


fattyu
veterán

Üdw.

Nem minth nem volnék el nélküle de miért közli a mobiltv a legendre hogy az ön készüléke nem alkalmas?

Médiamánia S-em van, apnek jók, 2gn 3gn is megy a netezés is meg minden...

Azért ha már járna a havi 10 óra nem bánnám ha alkalmanként menne...

Azt meg hogy a legend nem tudja kétlem :D

szerk: És bocs félrenyomtam, nyilván nem válasz :S

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6722) fattyu válasza club1 (#6721) üzenetére


fattyu
veterán

Tudom láttam én is.
Mivel legendet ha jól rémlik sose árult a tré nem meglepő hogy nincs benne.
nade van ott pár androidos, ilyen vagy régebbi verziós androiddal, meg némelyik hardwerre kottára ugyanaz mint a legend ( lásd se x10minik meg az gt 540 )

Tehát ismét nem értem miért nem engedi ha a cucc tudná...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6723) club1 válasza fattyu (#6722) üzenetére


club1
veterán

Gondolom oka van, hogy csak az adott készülékekkel lehet tv-t nézni. Ha gondolod, írj az üfsz-nek, és kérdezd meg milyen technikai oka van, hogy az adott telefont nem engedik tv-zni.

(#6724) kali válasza tjb007 (#6717) üzenetére


kali
legenda

a hálózatalapú és az a-gps mára - sajnos - sok szempontból összefolyt, pedig annak idején úgy indult külön, hogy a hálózati alap az wap/net adatforgalom nélkül működött - cellásan -, és nem került külön pénzbe, mivel nem generált adatforgalmat, valamint a kiegészített gps felelt meg az a-gps funkciónak. ez abból is leszűrhető volt, hogy a kiegészített gps esetében kért hozzáférési pontot, a hálózatalapúnál viszont nem. mára a hálózatalapúba néhol már a wifi pozicionálásos funkciót is betették, vagy külön tették elérhetővé. van olyan, hogy a gps bekapcsolása nélkül, csak wifi, vagy hálózati alapon pozicionál a készülék - utóbbi esetben sem adatforgalmas módon, tehát úgymond ingyenes mind a két verzió!
az n8 esetén legalább szépen külön részletezték, nem úgy, mint sok más készülék esetében!
lehetne még részletezni, de már 3 éve is részletesen írtam ezekről az n95 témában - mivel akkor olyan telcsim volt, és már ott is használtam a gps különböző - rásegítő - funkcióit, de egyrész kár jobban feszegetni, másrészt - mint fent is említettem - azóta részint már változott néhány funkció...
ja, azért annyit tudok - mert utánanézek -, hogy melyik telcsiben van beépített gps, és melyikben nincs, de az eszembe sem jutna, hogy valaki anélkül akar navigációt a telefonjára... :U mondjuk különböző trükkökkel hozzávetőleges pozíció megállapítására rávehető a beépített gps nélküli telcsi is, de az csak nagyolás lesz...

(#6725) dedike válasza fattyu (#6722) üzenetére


dedike
addikt

Régen használtad az előfizetésed MobilTV-re!
Ha 45 napig nem veszed igénybe a szolgáltatást, a szolgáltató deaktiválja azt! ;)
(Bármikor ismét aktiválhatod, az a MédiaMánia díjcsomagon belül díjmentes!)

Jó szerencsét!

(#6726) fattyu válasza dedike (#6725) üzenetére


fattyu
veterán

Azt akkor még megpróbálom de a díjmentes ozonoizéket próbáltam és ott írta ki.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6727) zoli62 válasza kali (#6716) üzenetére


zoli62
addikt

Én az Ovi Térképet N97-en sosem használtam assisted GPS nélkül. :)

(#6728) kali válasza zoli62 (#6727) üzenetére


kali
legenda

én nem csak az n97, hanem az n95 8gb és az n95 esetében sem! :)

(#6729) zoli62 válasza kali (#6728) üzenetére


zoli62
addikt

Sőt még E51 is képes volt pozicionálásra.

(#6730) tjb007 válasza kali (#6724) üzenetére


tjb007
nagyúr

"valamint a kiegészített gps felelt meg az a-gps funkciónak."

Még mindig annak felel meg :)

"az n8 esetén legalább szépen külön részletezték, nem úgy, mint sok más készülék esetében!"

Az összes S60v5 -ös és S^3 -as telefonban így van, nem csak az N8 -ban.

(#6731) BossBoss


BossBoss
őstag

Hi!

Nem tudja valaki milyen szoftverrel adja a t-mobile jelenleg az Iphone 3GS-t??

Megköszönném! :R

Üdv!

(#6732) kali válasza tjb007 (#6730) üzenetére


kali
legenda

- nem minden telcsinél
- nem minden telcsinél

(#6733) tjb007 válasza kali (#6732) üzenetére


tjb007
nagyúr

1.Nokiáról volt szó végig :)
2.Minden beépített GPS -el rendelkező S60v5 -ös és S^3 -as telefonál így van.

[ Szerkesztve ]

(#6734) 1430 válasza fattyu (#6726) üzenetére


1430
senior tag

Csak a korábban belinkelt oldalon szereplő készülékekkel megy a Mobil TV. Ami nincs a listán vagy rajta van de nem a T-Mobile-tól vetted, azzal nem megy, mert a rendszer letiltja. Ha T-Mobile-os a készülék és a listán is szerepel de mégsem megy (bár esetedben nem így van), akkor készülékbeállítási probléma van, mert a szerver nem tudja beazonosítani a készüléked.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#6735) kali válasza tjb007 (#6733) üzenetére


kali
legenda

- de most mint funkcióról beszélek, és úgy gyártója válogatja, van olyan, ahol nincs a-gps, de van s-gps és az felel meg a kiegészített gps funkciónak, mert az is egyfajta támogatás!
- már az n97, n95 8gb, n95 telcsinél sincs annyira részletezve, mint az n8 esetében! a wifi támogatás például az n97 idejében forrt ki, előtte nem is említették!
hogy részint a topic témájánál is maradjunk, még szolgáltatója is válogatja/válogatta, mert például az a-gps funkciót sem minden szolgáltató támogatta - azonnal a megfelelő formában -, a t-mobile szolgáltató már az erre képes első telefonom idejében a helyzet magaslatán volt, amikor egy másik hazai szolgáltató még csak pislogott, ha felhívták az ügyfélszolgálatot, hogy melyik hozzáférési pontot adják meg a kiegészített gps adott beállításánál, mert nem működik a funkció...

(#6736) fattyu válasza 1430 (#6734) üzenetére


fattyu
veterán

Kösz az infót.
De ezmilyenmár???
Szolgáltatásért fizetek. A hardver képes rá. Adott esetben a legenddel még értem is mert T sose árulta.

De ha van nekem egy előfizum meg vettem függetlenül egy arénát pl akkor se engedi a tré? nanemár...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6737) club1 válasza fattyu (#6736) üzenetére


club1
veterán

A független Arena-val működni fog a tv, miután rendesen beállítottad. (Már persze ha LG Arena-ra gondoltál.)

[ Szerkesztve ]

(#6738) dedike válasza 1430 (#6734) üzenetére


dedike
addikt

Ami nincs a listán vagy rajta van de nem a T-Mobile-tól vetted, azzal nem megy,

Na ne csináld már! Ez most komoly? :Y :Y

(Akkor a MédiaMániát csak akkor fizessen elő valaki, ha a T-től vett telefont? :W )

Kemény....

Jó szerencsét!

(#6739) kali válasza dedike (#6738) üzenetére


kali
legenda

t-s telcsim van, de más - újabb - firmware került fel rá, és már nem is megy a mobil tv! sőt, a web'n'walk oldal sem ment, de azt már megoldottam!
a t-s hozzáférési pontok frankón beállítva, amúgy minden szempontból megfelel(ne) a telcsi a mobil tv kívánalmainak - hiszen t-s szoftverrel ment is korábban -, kivéve, hogy nem a szolgáltatós csc van fent - amibe amúgy belenyúltak, bizonyos dolgokat beletettek, hogy működjön a mobil tv, de ezzel részint el is gányoltak néhány dolgot, és azt már nem javították, de ebbe most ne menjünk bele...
mondjuk nincs olyan csomagom, amiben amúgy lenne mobil tv szolgáltatás, szóval nem kimondottan izgat... :N
más kérdés, hogy megfelelő lejátszóval elég csak a tévék hivatkozási linkje... :P

[ Szerkesztve ]

(#6740) zoli62 válasza kali (#6739) üzenetére


zoli62
addikt

Na szép. T-Mobile-os csc file-t is elgányolták? Azt hittem, Androidba nem fognak nagyon belenyúlni.

(#6741) fattyu válasza kali (#6739) üzenetére


fattyu
veterán

Erről lesz némi beszédem a t üffel hétfőn :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6742) zoli62 válasza dedike (#6738) üzenetére


zoli62
addikt

Na ugye. Ez is tipikus T-Mobile hozzállás. Ha valakinek független telefonja van, attól még a T-Mobile hálózatán telefonálva az csak jó a szolgáltatónak. Mondjuk az ilyen hátrányos megkülönböztetésekkel foglalkozik szívesen a fogyasztóvédelem is.

(#6743) |AP|


|AP|
veterán

Lehet bugyuta kérdés, de hátha:

Tavaly decemberben váltottam a dominómat üzleti előfizetésre, két év hűséggel. Most telt le belőle egy év. Évek óta független telefonjaim vannak, T-nél már ezer éve nem vettem készüléket.
Amíg nem telik le a második év is a hűségből addig nem vehetek kedvezményesen készüléket, csakis listaáron? Mert akkor továbbra is függetlent éri meg vennem....

(#6744) tjb007 válasza |AP| (#6743) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#6745) kali válasza zoli62 (#6740) üzenetére


kali
legenda

ha nem is elgányolták - csak itt más a menete annak, mint például a symbian esetében, hogy t-s dolgokat beletegyenek (csak sima könyvjelző...stb) -, de belenyúltak, és onnantól tudok mutatni hibát - amit bár egy sima felhasználó nem vesz észre, működésben nem is zavarja a készüléket, sem pedig a funkciókat - de hibának hiba! mondjuk csak részint fogom a szolgáltatóra, mert adott "hiba" a másik szolgáltató estében is létezik, ezért a gyártó vagy az android "korlátja" is lehet, vagy mind a kettő tehet róla...

[ Szerkesztve ]

(#6746) |AP|


|AP|
veterán

egy bonyolultabb kérdés:

Mint már korábban írtam tavaly decemberben váltottam üzleti csomagra, ami két év hűséggel jár. Az előfizetés egy Bt. nevén van, amiben én akkor még beltag voltam, közben azonban kiléptem kültaggá, a számlafizető azonban természetesen továbbra is én vagyok.
Jelenleg eléggé úgy néz ki, hogy a Bt-t jövőre eladjuk.
A kérdés pedig: mivel kültag vagyok így már a cég nevében nem nagyon intézhetek semmit. Az előfizetésre jövő decemberig még van hűség.
Van arra lehetőség, hogy azzal aki megveszi a céget írunk egy átvállaló nyilatkozatot, hogy én magánszemélyként viszem tovább az előfizetést a hűségidő lejártáig?

(#6747) sunny84


sunny84
senior tag

dedike : egyébként mi volt 12.09 én a t-mobile-nál az az igen nagy hálózati gond ? mi okozta ? hátha tudod te mint ügyeletes szakember :R

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#6748) tjb007 válasza |AP| (#6746) üzenetére


tjb007
nagyúr

Felhívod az 1400 -at, kérsz egy ügyintézőt és elmondod, hogy mi a helyzet és mit szeretnél. Jobban fognak tudni rá válaszolni ott mint itt.

[ Szerkesztve ]

(#6749) Habba001 válasza sunny84 (#6701) üzenetére


Habba001
csendes tag

Sziasztok!

T-Mobile-os Galaxy S-em van és a pár nappal ezelőtti 3G összeomlás óta nem tudok rajta mobilnetezni, se lakóhelyemen (Pécs), se Pesten. Átnéztem a telefont és sehol nem találom a megoldást, egyszerűen nem is kapcsolódik.
Ötlet?

(#6750) kali válasza Habba001 (#6749) üzenetére


kali
legenda

újraindítás volt?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.