Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) csako válasza ANDROID??? (#41994) üzenetére


csako
veterán

A hálózattal van gond, nekem pl. az előbb full térerőn nem volt hajlandó netkapcsolatra.

(#41998) sarkanyolo2: Én jókat mosolyogtam rajta :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42002) dedike válasza sarkanyolo2 (#41998) üzenetére


dedike
addikt

Tudod éppen magasról teszek a facebúkjára. Azt minden egységsugarú tudja használni... :W

Én a telefonom szolgáltatásait szeretném használni, ha már előfizettem náluk ezekre.

(#41999) ANDROID???:

Három perc ingyen, hálózaton belül, ma éjfélig.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#42003) raziel01 válasza dedike (#42002) üzenetére


raziel01
veterán

Az miért van, hogy én nem háborgok? Érdekes, hogy én megtudom érteni ha valami elromlik. Én is fizetem a számlát mégis tudom azt,hogy bármikor bármi elromolhat.
Nyilván nem szándékosan csinálta ezt a T.

(#42004) Balazska15 válasza raziel01 (#42003) üzenetére


Balazska15
senior tag

Mert Te egy végtelenül türelmes ember vagy :DD
Engem nagyon zavar, hogy 8600+ Ft-ot fizetek nekik és több órán keresztül nem tudom használni a szolgáltatást, a többi szolgáltatónál nem nagyon vannak ekkora hibák, valamit csak rosszul csinál a Telekom, még, ha nem is szándékosan teszi....

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#42005) ANDROID??? válasza raziel01 (#42003) üzenetére


ANDROID???
addikt

Véletlenül hetek óta...

(#42006) D@ve89 válasza ANDROID??? (#42005) üzenetére


D@ve89
tag

Mondjuk ez túlzásnak tűnik, ha hetek óta gond lenne és nem csak nálad, akkor az már lehet nagyobb felhajtást kapott volna. :)

(#42008) pepe091 válasza raziel01 (#42003) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Egyetértek. Szerintem ilyenkor eléggé túl van reagálva a kimaradás.. Rengetegszer hallani, hogy pl az angoloknál milyen minőségű szolgáltatások vannak... Aki meg ilyenkor egyből szezdődésfelmondást emleget az egyenesen vicces...
Szerintem még mindig a Telekom a legjobb idehaza. Pl egyik szolgáltatónál sincs ilyen ár érték arányú LTE képes mobilinternet.

(#42009) qdak


qdak
addikt

mi a banat van egesz este szivat a telo, meg fb re feltudtam nezni elvileg egy volt csaj nal is szar, jolenne hamar irnatok mert alt 1-2 perc es elmegy ez a szar terero, vagy letiltottak a mobilom?
ma tettem mindenre ezt a rohadt telefont, de mindg elmegy a terero csak sgely hvas :@
es itt nincs mas, mit alitsak????

Balazska15 en is es akk reklamzza a 4G t ha itt 2G se voot orakig, 3G meg sosincs....

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#42010) gyantaszuz válasza qdak (#42009) üzenetére


gyantaszuz
tag

á, tuti letiltották. szerintem minél gyorsabban ásd el a készüléket a kertben, mielőtt felrobban :))

(#42011) aicon válasza gyantaszuz (#42010) üzenetére


aicon
senior tag

:DD

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#42012) club1 válasza pepe091 (#42008) üzenetére


club1
veterán

Az angolokkal sem a percdíjakban, sem a szolgáltatói készülékek árában nem vagyunk egy szinten. Ezért a felárért nyugodtan kitesztelhetnék normálisan a szoftverfrissítéseket, mielőtt felteszik őket a hálózatukra. Itt is ugyanazt kezdem tapasztalni, ami miatt 2012-ben a Telenyomor szép új összedobott kínai rendszerétől elkezdtem a flottánkat elmenekíteni. Csak remélni tudom, hogy nem ide vették fel az ott leszerepelt mérnököket és menedzsereket...
Ezzel az LTE lefedettséggel meg még nem dicsekednék, főleg nem az ár/érték arányával. Azért nem szabad elfelejteni, hogy a konkurenciánál a 4000 Ft-os csomagban ott a plusz 100 GB éjszakai forgalom lehetősége, az 5000 Ft-os csomagban pedig a korlátlan böngészés és email lehetősége is. Igaz, Budapesten érintőleges az LTE lefedettségük, viszont occó kínai DC-HSPA+-al nyomják ahol éppen van 3G térerő.

(#42013) #51177472 válasza qdak (#42009) üzenetére


#51177472
törölt tag

Az elozo 30 hsz csak errol szolt..

(#42014) DBC


DBC
tag

sziasztok!

Az új szerződésem előtt vásárolt készülékem ellopták (galaxy s2). biztosítás nincs. ilyenkor mi a teendő? le lehet tiltatni valahogy?

(#42015) erdoke válasza Balazska15 (#42004) üzenetére


erdoke
titán

Én havi 50 és 100e Ft között fizetek már évek óta, és az idén összesen két telefonhívásnál tettek keresztbe a technikai problémáikkal. Ezt még elviselem, különösen mert megoldottam FaceTime Audio hívással a UPC-s kábelneten keresztül.
Mondjuk az ajándék 3 perc hálózaton belül kifejezetten nagylelkű ajánlat, főleg egy Next M esetén. :D

A legjobb aláírás a héten

(#42016) pepe091 válasza club1 (#42012) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Miért, hol kapsz 60 Mbps sávszélt, 1 GB-ot 1300 Ft-ért? De még a közelében sincsenek ehhez a Telenor árai..

(#42017) Prien válasza pepe091 (#42016) üzenetére


Prien
addikt

Netplusz L 2290 Ft. CSAK annak 1290 Ft, akinek már van net az előfizetéses csomagjában!

A kevés is több a semminél.

(#42018) 313313 válasza club1 (#42012) üzenetére


313313
addikt

Azért azt se felejtsük el, hogy tavaly nyáron a nagy Vodafone hálózatában is voltak problémák. Család másik fele olyat használ 4-5 órán át nem igazán volt térerejük, ezt párszor eljátszotta a szolgáltató...
Hiába, ami el tud romlani, az el is fog...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#42019) club1 válasza pepe091 (#42016) üzenetére


club1
veterán

Az LTE opciós netként történő használatának jelen pillanatban nem sok értelmét látom. Mert mennyi is 60 Mbps-al 1GB? 2.4 perc. A hónap hátralévő 43198 percében meg élvezheted a 8-32-128 kbps-os sebességet. Ezekhez minek LTE?

(#42020) kali válasza DBC (#42014) üzenetére


kali
legenda

szia,

irány a rendőrség, megteszed a feljelentést - imei...stb megad -, és az ott kapott jegyzőkönyv birtokában megjelensz a szolgáltatónál, úgy letiltják a készüléket.

Prien; szinte minden díjcsomagban van már, még az olcsó (2 e ft alatti) move xs is tartalmaz már bennefoglalat adatkeretet.

club1; nem csak a gyorsabb sebesség a lényeg, hanem a jobb válaszidő, a nagyobb tartalék a hálóban - nem mindegy, hogy zsúfolt helyen a 3g leesik 2 - 3 megabit/sec sebességre, és a ping is jelentősen megnő, lte hálón meg semmi ilyesmi -, és nem utolsósorban az, hogy lte hálón jobb a mobiltelefonok akkumulátoros üzemideje.

[ Szerkesztve ]

(#42021) erdoke válasza club1 (#42019) üzenetére


erdoke
titán

Most komolyan, szerinted fél óra alatt szoktam elhasználni az 5,5 GB havi keretem? :Y
Ez egy teljesen értelmetlen számítás. Egy erősen leterhelt 3G hálózathoz képest használati élményben ég és föld a különbség az LTE javára. Szinte azonnal reagál, majd gyorsan betölt minden. Ha egyébként elég az 1-1,5 GB adatmennyiség, akkor az LTE alatt se változik, hacsak nem fix időt ütsz el pl. böngészéssel, mert akkor valamivel többet abszolválhatsz a gyorsabb hálózaton.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#42022) pepe091 válasza club1 (#42019) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezt azért remélem viccnek szántad... :)

(#42017) Prien

Így van, de már szinte az összes publikus csomagban van alapból internet.

(#42023) club1 válasza erdoke (#42021) üzenetére


club1
veterán

Szerintem nem nézted meg, milyen kérdésre válaszoltam.
Én elsősorban Büdöspesten használom mindenütt a 3G-t, esetenként (ritkán) megy csak 7 Mbps alá a speedtest.net. Azaz gyorsan tölt a telefonom, egy index.hu főoldal betöltődése képekkel együtt kb. 6 másodperc Firefox alatt. LTE alatt meg 3 másodperc. De legyen ég és föld. Én is csípem az LTE-t, de elsősorban azért mert több embert, nagyobb területen, jobb lefedettséggel, kisebb késéssel tud kiszolgálni. Nem pedig azért, mert lehet hozzá kapni 1 GB-os havidíjas csomagot 1000 Forintokért...

(#42024) pepe091 válasza club1 (#42023) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

"Én is csípem az LTE-t, de elsősorban azért mert több embert, nagyobb területen, jobb lefedettséggel, kisebb késéssel tud kiszolgálni. Nem pedig azért, mert lehet hozzá kapni 1 GB-os havidíjas csomagot 1000 Forintokért..."

Valamit félreértesz. Arra próbáltam célozni, hogy jelenleg a Telekomnál elég olcsón LTE képessé lehet tenni az előfizetést, ahol ráadásul nincs is korlátozva 7-21 Mbps-ra a sebesség, hanem 60 Mbps-ot nyújt, már 1300 Ft-tól is, ami nagyon versenyképes ajánlat.
Nem értem miért állítod szembe a fent idézett két mondatot, mikor pont hogy előny, hogy nagyobb területen, jobb lefedettség, kisebb késéssel van elérhető áron.

(#42025) club1 válasza pepe091 (#42024) üzenetére


club1
veterán

Azért állítom szembe a két mondatot, mert az LTE-nek pont nem az a lényege, hogy a havi 1-2 GB-ot forgalmazókat kiszolgálja. Legalábbis, amíg van 3G az adott földrajzi területen, addig ennek nem sok értelmét látom. (Ahol meg sajnos csak 2G van, ott pont nem nyomják annyira az LTE-t.) És annak sem, hogy havi 1GB-hoz 60 Mbps-ot biztosítsanak, mert ennyivel tényleg 0.4 GB forgalmat lehet összehozni 1 perc alatt.

(#42026) Prien válasza pepe091 (#42022) üzenetére


Prien
addikt

Oké! Mondjuk én magamra gondoltam itt, flottához rendeltem. De lehet,hogy később Business Net M lesz belőle...

A kevés is több a semminél.

(#42027) erdoke válasza club1 (#42025) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem az teljesen lényegtelen, hogy mekkora adatmennyiséget forgalmazó le rajta. Ha 1,2 GB, akkor is jobb LTE hálózaton lógni. Kevesebbet fogyaszt a készülék készenlétben, mintha 3G-n lenne, és ugyanannyi adat forgalmazását harmada-negyede idő alatt lebonyolítja.
Kellemesen szabad 3G hálózathoz viszonyítva nem olyan nagy a különbség, de én azt tapasztalom az utóbbi hónapokban, hogy a 3G eléggé telített, és gyakran belassul. (Az országban sok helyen utazva, nem csak Budapesten.)

A legjobb aláírás a héten

(#42028) nyolc8


nyolc8
csendes tag

Az miért van hogy a telefonon (Nokia Lumia 520) a "hálozatválasztás" menüben (tehát ahol ki listázza hogy telekom hu, telenor, vodafone hu) "Telekom HU"-t ír, de ha kiválasztom, akkor mégis "T-mobile H"-t ír ezen a menün kívül mindenhol a telefonon?
(Egy másik SIM-el is ugyanezt csinálta, de aztán pár nap múlva mindenhol "Telekom HU" lett.)

Próbáltam újraindítani a telefont, repülő üzemmódot be-ki kapcsolni.
Valaki érti ezt hogy miért viselkedhet így ez a felirat?

(#42029) Vangelis válasza nyolc8 (#42028) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem is ezt írja ki.---

Az ezer éves samu meg telekomot ír.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42030) kali válasza nyolc8 (#42028) üzenetére


kali
legenda

mert több tényező függvénye; sim kártya, készülék típusa/oprendszere (szélsőséges esetben még annak verziója is), illetve ezek párosítása is befolyásolja.

(#42031) nyolc8 válasza kali (#42030) üzenetére


nyolc8
csendes tag

Ezt én értem, de hetekig volt ez a felemás kiírás egy új február elején vásárolt SIM kártyával, majd utána átállt a telefonon mindenhol Telekom HU-ra. És ezt nem értem hogy a vadiúj kártyának miért kellett 1-2 hét mire rájött hogy Telekom HU, nempedig T-mobile H. :D Nemértem az eltelt időt. És azt se hogy mitől tud a telefonban egyik helyen T-mobile-t írni, másikon Telekom HU-t. Nem egy helyről kapja az nevet? A hálozatválasztóban máshonnan kapja a nevet mint az összes többi menüben?

Például egy régi sony ericcson t700-as a vadiúj simkártyával azt írja a hálozatválasztóban telenor helyett hogy pannon(tehát ez nemtudott újulni), de a telekom hu-t azt szépen kiírja ugyanott(ez meg tudott újulni?). Nemértem ezt az össze-visszaságot.

(#42032) Vangelis válasza nyolc8 (#42031) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Lehet jobb is így. :)

De amúgy ki nem szarja le, hogy mit ír ki?!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42033) kali válasza nyolc8 (#42031) üzenetére


kali
legenda

nem is biztos, hogy a kártyának kellett annyi idő.
szélsőséges példa; szolgáltató és sim kártya azonos, fogok egy android oprendszeres mobiltelefont, amin magyar/szolgáltatós identitású firmware és annak megfelelő product code...stb érték szerepel, adott sim kártya alapján az újabb értékeket fogja kiolvasni a hozzáférési pont...stb tekintetében is, internet.telekom...stb.
azonos sim kártyát beteszem szintén azonos mobiltelefonba, de arra előzőleg felhúztam egy magyar/szolgáltatós identitást nem tartalmazó firmware verziót, és a product code módosult, legyen mondjuk angol btu, vagy német dbt, így már a régebbi értékeket olvassa ki és állítja be a rendszer, wnw hozzáférési pont...stb.
ilyen kis dolgok is számítanak, hiába azonos a szolgáltató, sim kártya és a készülék is.

(#42034) Dondenis válasza club1 (#42025) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Attól hogy gyorsabb a neted nem használod el gyorsabban.

(#42035) .bruszli. válasza Dondenis (#42034) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Attól függ mire használja. Letöltésre nyilván gyorsabban "elhasználódik"...

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#42036) Dondenis válasza .bruszli. (#42035) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Persze ez egyértelmű..... de, a kolega itt azzal érvel hogy a 4G-vel 1 perc alatt elfogyhat az adatforgalom. Na bumm. A 3G-vel meg akkor 3,5 perc.

(#42037) .bruszli. válasza Dondenis (#42036) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Tehát gyorsabban elfogy...azaz jól érvelt. :U

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#42038) kali válasza .bruszli. (#42037) üzenetére


kali
legenda

azzal van a baj, hogy szerintem nem/sem az a cél bárki számára is, miszerint minél gyorsabban elfogyassza a keretét, normális esetben (azonos felhasználói szokások mellett) csak annyit vesz észre, hogy amit/amennyit forgalmaz, az gyorsabban eszközlődik.

(#42039) Dondenis válasza kali (#42038) üzenetére


Dondenis
aktív tag

+1

(#42040) StLui válasza .bruszli. (#42037) üzenetére


StLui
veterán

Ha betöltetek a böngészővel egy oldalt és az gyorsabban bejön, akkor több adatot használtam el ugyanannak az oldalnak a betöltésére?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#42041) erdoke válasza StLui (#42040) üzenetére


erdoke
titán

Ahogy korábban is írtam, van olyan eset, amikor az ember "elüt" valamennyi időt böngészéssel. Ilyenkor több oldalt be tud tölteni ugyanannyi idő alatt, bár nyilván az olvasnivalótól is függ, mit jelent ez összességében. Szóval elképzelhető, hogy egy hónap alatt valamennyivel több adatot fogalmazunk gyorsabb nettel, de távolról sem annyival, amennyivel gyorsabb. Az 1 GB leforgalmazása telefonon pár perc alatt pedig ötletnek is torz. Én a korábbi 3 GB-ot eddigi talán egyszer értem el, és most 5,5 GB-om van olcsóbban. Egyik esetben se foglalkoztam vele, mit és mennyit forgalmazok, pl. simán frissítettem (és frissítek most is) fontosabb alkalmazásokat a telefonon mobilneten keresztül, akkor is, ha 80 MB-ot szed le hozzá. Egy-egy Speedtest mérés is simán beharap 30 MB körül, legalábbis LTE hálón.

A legjobb aláírás a héten

(#42042) nyolc8


nyolc8
csendes tag

Sziasztok, mennyi esélye van hogy a telekom(T-pont) telefont cseréljen hibás képernyő miatt?

Ma észrevettem egy fura jelenséget az 1hónapos Lumia 520 telefon képernyőjén. Jobb alul van egy piros pixel ami sötét háttéren látszik DE csak akkor ha az említett pixel feletti pixel-oszlopban van valami világos dolog. Minnél nagyobb/világosabb az a világos dolog, annál erősebben világít a piros pixel alul. Ha nincs világos dolog felette, akkor a piros pixel sincs ott. Szóval ez nem pixelhiba mert azok folyamatosan ott vannak, de ez a képernyő tartalmának megfelelően változik... mintha inkább gpu hiba lenne. A képernyővel egyébként olyan gondom is van hogy alul egy kevés háttérfény beszűrődik bal oldalt.

(#42043) kali válasza nyolc8 (#42042) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem is feltétlenül a szolgáltató, hanem a gyátói szerviz dönt a kérdésben, hogy hiba vagy sem, illetve annak függvényében javítás vagy csere.

(#42044) vizslakutya válasza kali (#41912) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Lehet,hogy olvassák a T-nél a topicot?
Ma teljesen más a felállás ár ügyben!
Annyira,hogy le is csaptam egy Alcatelre 10 befizetővel+10*3000 HUF,jelenlegi csomagom megtartásával.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#42045) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Sziasztok! Ma valtottam next s-re mediamania s-rol. A csomagban foglalt 500 mega mobilnethez kell valami netcsonagot is aktivalni? A mediamaniahoz volt az az aranykartyas 100 mega 690ert, de ha nem muszaj nem fizetnek pluszba azert hogy tudjam a netet hasznalni.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#42046) Vangelis válasza szili.tamas1 (#42045) üzenetére


Vangelis
nagyúr

nem kell

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#42047) kali válasza vizslakutya (#42044) üzenetére


kali
legenda

nem lehet, biztos, hiszen több illetékes is jelen van.
az viszont nem biztos, hogy pont amiatt változott bármi is...
amennyiben mégis; az asszonynak is akarok venni egy iphonet, bár neki nem 5s lesz, inkább csak 5c, esetleg 4s, bőven kiszolgálná az is, utóbbi nekem is volt anno, szerethető kis készülék, szóval tessék jóárasítani néhány napra, hogy az egyik szabad előfizetésemre újra aláírhassak 2 év hűséget! :))

(#42048) #78121280 válasza vizslakutya (#42044) üzenetére


#78121280
törölt tag

Árlista változás volt ma. :)

[link]

(#42049) Blackmirror válasza #78121280 (#42048) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Nem hiszem el hogy nem tudnak hibátlanul megcsinálni egy árlistát :U
Szurkolok majd a következőhöz hátha :C

htc onet meg egy z30at szeretnék rendelni olyan részletekkel,köszi.jah a Onenak amúgy is tuti az ára :))

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

(#42050) .bruszli. válasza kali (#42038) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Nem azt írtam,hogy "tökjó,mert hamarabb elhasználhatom a keretem",hanem hogy intenzív böngészéssel,letöltögetéssel valóban jóval hamarabb elfogy. Logikus. De ezzel szerintem mindenki egyetért,szinte mindenki le is írta...szóval felesleges ezen pörögni. Ez esetben nincs "de ez meg az",ez tény...nem kell hozzá komoly matek.
Nekem szerencsére nincs ilyen problémám,EDGE alatt nincs különösebb félnivalóm a villámgyors keretnullázás miatt.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.