Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) megyeri


megyeri
tag

És én vagyok az 1000.! :DDD Bocsi ezt nem tudtam kihagyni... :B De hogy legyen benne valami témához kapcsolódó, szerintem is a Stick a nyerő! ;)

Szerk.:
Basszus lemaradtam... :O

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#1002) Andreas válasza megyeri (#1001) üzenetére


Andreas
tag

Nem is te voltál az ezredik!
:))

(#1003) stichus


stichus
tag

magam részéről a kártyatelefonokra szavazok

(#1004) ddddd4


ddddd4
tag

Na, én így jártam a t-vel:[link]

[ Szerkesztve ]

Vodafone

(#1005) stichus válasza ddddd4 (#1004) üzenetére


stichus
tag

nekem meg a v nyúlta le a pénzem, így drága lett a költségcsökkentés céljából tett kiruccanásom hozzájuk. szóval mindnekinek másik céggel vannak problémái

(#1006) megyeri válasza ddddd4 (#1004) üzenetére


megyeri
tag

De gondolom megkérdezted tőlük, mi okozhatta ezt?! Ha igen, mit válaszoltak?

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#1007) ddddd4 válasza megyeri (#1006) üzenetére


ddddd4
tag

Hülyének néztek.

Vodafone

(#1008) Andreas válasza ddddd4 (#1007) üzenetére


Andreas
tag

Minden szolgáltatónak nagyon szigorú kritériumoknak kell megfelelni a számlázást illetően. Feltöltőkártya esetén is kérhetsz tételes kimutatást az egyenleged mozgásáról, kvázi egy "részletes számlát", amin meg tudod nézni, hogy mi történt.

Bemész egy ügyfélszolgálatra, kikéred, megnézed, ha hibát találsz, akkor pedig reklamálsz, és jóvá fogják írni. Egyik szolgáltató sem fog ok nélkül rád terhelni pénzt, mert mindegyiknek fontos a saját ügyfele.

A legtöbb ilyen eset, amit hallok, úgy végződik, hogy a panaszos nem járt utána a problémájának. Ne vedd magadra, de ha nem mentél utána a dolognak, akkor csak magadat hibáztathatod. (És itt most nem arra gonolok, hogy felhívod őket, mert sajnos azon is nagyon sok múlik, hogy ki veszi fel a telefont, egy ilyen tájékoztatás nem referencia szerintem.)

(#1009) ddddd4 válasza Andreas (#1008) üzenetére


ddddd4
tag

Szóltam nekik, de úgy nézztek rám, mint ha megöltem volna valakit. Most már nem foglalkozok a lassan 3 éves problémával. Telefonon is próbálkoztam, nem működött az ügyfélszolgálat. Pedig 2005 volt, nem a 80-as évek.

[ Szerkesztve ]

Vodafone

(#1010) Andreas válasza ddddd4 (#1009) üzenetére


Andreas
tag

Jó mondjuk 3 év után már nyilván értelmetlen foglalkozni a dologgal. A mondanivalóm magva az volt, hogy utána kell menni.

Két okból nézhettek hülyének: vagy Te nem magyaráztad el a dolgot úgy, hogy érthető legyen számukra, vagy tökéletesen jól elmondtad, de az az illető volt egy tök akivel beszéltél. Sajnos mindenhol vannak dilettáns emberek, ezt nem lehet kikerülni, lehet, hogy nem volt szerencséd.

A lényeg, hogy Te, mint ügyfél, mindegyik szolgáltatónál el tudod intézni a problémádat, de sajnos ez még nem Amerika, ahol fényesre nyalják minden testrészedet, mert úgy közelítik meg, hogy az ügyfél az első, mindenek felett. Ha tehát ilyen helyzetbe kerülsz, hogy nem kapod meg rögtön a hathatós segítséget, érdemes elolvasni a díjszabást és az üzletszabályzatot, amikből egyébként nagyon sokat lehet tanulni.

(#1011) Viktor0610 válasza ddddd4 (#1009) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valószínűleg azért nem működött az ügyfélszolgálat, mert országos hiba lehetett, és mindenki őket hívhatta... :U

Nagyobb mérvű hibák esetén "természetes", h. az ügyfélszolgálati vonalak terheltek/nem elérhetőek.

Samsung Galaxy A54

(#1012) Sn00k


Sn00k
veterán

Van valakinek tapasztalata, a t-mobil internettel?

Van aki használja laptoppal , valamelyik csomagjukat....?

3njoy the Lif3

(#1013) Andreas válasza Sn00k (#1012) üzenetére


Andreas
tag

Pont tegnap neteztem egy ideig a notebookommal (HSDPA modem van benne). Szerintem nagyon jó, kíváncsiságból nyomtam egy speedtestet, és az elméleti maximum 3.6 Mbps sebességből folyamatos 2 Mbps sebességet mértem.

(#1014) Sn00k válasza Andreas (#1013) üzenetére


Sn00k
veterán

Az 5G-és csomag elég a netezésre?

Nem akarok semmi extrát tölteni, max 1,2 12-20 mb os file, néha...

HA túllépem a havi 5G keretet, nagyon lehúznak ?

Ez a speedtest letölthető ingyenes progi ?

Ha letöltesz hány kb/s-el jön?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1015) stichus válasza Sn00k (#1014) üzenetére


stichus
tag

nagyon lehúznak. mert 10 kbyte-onként számláznak utána. nekem általába olyan 3 gigabyte az átlagom havonta, ez úgy 30000 ft az önkiszolgáló ügyfélszolgálat szerint, ami számlazáráskor lesz 5790 ft. ebben benne van egy csomó csatolt file letöltése az outlookkal, meg nagyjából heti 3-400 mega letöltése havonta. szóval netezni elég a korlát.

nekem szegeden 200k körül szokott jönni lefelé

http://speedtest.net/

(#1016) Andreas válasza Sn00k (#1014) üzenetére


Andreas
tag

Ez ugye szubjektív, hogy kinek mi mire elég... Pozitívum, hogy van egy ún. adatforgalmi értesítő szolgáltatásuk. Ennek az a lényege, hogy ha eléred a havidíjban foglalt mennyiség 50 és 100%-át, SMS-t küldenek. Ezen a linken tudod elolvasni.

Igen, ha meghaladod, nagyon drága, tehát érdemes szerintem először inkább nagyobbat rendelni, aztán ha úgy látod, hogy túl sok, váltasz egy kisebb csomagra következő hónapban.

A sebesség sok mindentől függ, de nagy általánosságban elmondható, hogy egy 3.6 Mbps sebességre képes eszközzel kb. 2 Mbps-al tudsz letölteni.

(#1017) ddddd4 válasza Andreas (#1010) üzenetére


ddddd4
tag

99.9%-ban úgy meséltem, ahogy itt is írtam.

Vodafone

(#1018) ddddd4 válasza Viktor0610 (#1011) üzenetére


ddddd4
tag

Egyszer se tudtam eléri. Késöbb amikor nem volt túlterhelve a hálózat, akkor azt monta hogy az adott irányba nem kezdeményezhetek hívást.

Vodafone

(#1019) Sn00k


Sn00k
veterán

speedtest szerint nekem ennyi...

bár nem értem, hogy lehet ennyi , mikor toltok mondjuk az origoról egy 10 megás filet, ami jön 70-80 kb/s-el

[link]

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1020) Andreas válasza Sn00k (#1019) üzenetére


Andreas
tag

Na de miért a Vodafone-t adod itt referenciának ebben a topikban?! :)

Ez szerintem nagyjából szemlélteti is, hogy mi történik a hálózattal meg a szolgáltatás minőségével, ha korlátlan internetet adnak kevés pénzért. Gondolom a rózsaszín (bocsánat, MÁGENTÁ) ködben úszó T ezért sem nyújt ilyet, csak Internet Fix néven vidéken, de azt WLAN alapon, ami ugye nem nyírja ki a hálózatot...

(#1021) Andreas válasza ddddd4 (#1017) üzenetére


Andreas
tag

Olyan részletesen elmagyaráztam, hogy ennél jobban már nem lehet. Szar ügy, ha a sors úgy hozza, hogy ilyen helyzetbe kerülsz a jövőben, már lesz ötleted, hogy segíts magadon.

(#1022) Sn00k


Sn00k
veterán

Nah beléptem a T-mobil táborba itt egy teszt az előzőhöz viszonyítva

[link]

3njoy the Lif3

(#1023) Sn00k


Sn00k
veterán

Hmm , ilyen connectet vártam volna Vodától is, de jó hogy még időbe felmondtam a szerződést és átjöttem t-mobil-hoz...

Ráadásul a kis USB stick , sokkal kisebb helyet foglal , mint az usb-és modem, amit a vodánál kaptam...

[link]

3njoy the Lif3

(#1024) Nordik


Nordik
őstag

24990Ft-ért D900-at vagy D900i-t árul a T-Mobile domino csomagban? :Y Ha D900i akkor nagyon jó ár érte, mondjuk még hogyha D900 akkor is! Remélem van készlet belőlük rendesen.

(#1025) Joe bácsi válasza Nordik (#1024) üzenetére


Joe bácsi
őstag

D900i!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1026) Nordik válasza Joe bácsi (#1025) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi!

Milyen tartozékok járnak hozzá? Kapható sima feketébe is, de az is biztos D900i? :Y Mert én úgytudom, hogy az i-s, csak olyan metal színűbe kapható. :U

(#1028) vasip


vasip
tag

kb. szerintetek mikor lesz a T-mobilenál a nokia 5310 40000 alatt?

SE W910 (R1DA038) +1GB SanDisc M2 + HPM-70

(#1029) Joe bácsi válasza vasip (#1028) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ezt most KOMOLYAN kérdezed??? :W
Még a T-nél se tudják az tuti!

[ Módosította: Bash ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1030) Joe bácsi válasza Nordik (#1026) üzenetére


Joe bácsi
őstag

[link]

Ezt TE is megtehetted volna, h. megnézed a honlapon vagy felhívod az INGYENES 1430-at. Sokkal gyorsabb megoldás!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1031) Andreas válasza Joe bácsi (#1029) üzenetére


Andreas
tag

Jézus, micsoda indulatok! :Y

(#1032) vasip


vasip
tag

ettől okosabb lettem... köszi :o :o

SE W910 (R1DA038) +1GB SanDisc M2 + HPM-70

(#1033) Joe bácsi válasza vasip (#1032) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ilyen "értelmes" kérdésre nem is lehet máshogy reagálni.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#1034) Andreas válasza Joe bácsi (#1033) üzenetére


Andreas
tag

Szerintem ez vita tárgyát képezi, hogy kell-e egy fórumban így reagálni bármire is.

(#1035) Andreas


Andreas
tag

Beszéljünk másról akkor... Nincs kedve valakinek üzemeltetni a hsdpa.hu weboldalt? Hobby jelleggel foglalkoztam vele, de nincs rá időm, hogy karbantartsam.

(#1036) bociusz válasza Andreas (#1035) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ment PÜ!

(#1037) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi!

Milyen progival, lehet ellenőrizni, mennyi adatot bonyólitok 1 hónapban?

5G-ás csomagom van , és kíváncsi lennék ebből mennyit használok el...

3njoy the Lif3

(#1038) stichus válasza Sn00k (#1037) üzenetére


stichus
tag

ha netkártyád van, akkor annak a szoftvere nyilvántartja a kapcsolódási előzményeket, csak össze kell adni az egyes kapcsolódások adatforgalmát

(#1039) Sn00k válasza stichus (#1038) üzenetére


Sn00k
veterán

Nekem USB stickem van.

Amúgy erre gondolsz? Itt lehet megnézni, illetve itt kell összeadni a csomagokat?

Állapot: Vezeték nélküli hálózati kapcsolatok.

csomagok:

küldött 83 523 fogadott 23 676

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1040) megyeri válasza Sn00k (#1039) üzenetére


megyeri
tag

Ha előfizető vagy, "G" a 1730-ra SMS-ben (SMS-t tudsz küldeni stick-kel is) és válaszüzenetben jön a forgalmazott KB-ok száma... Ez 54 Ft... Én inkább azt csinálom, hogy a My T-Mobile-ban az aktuális nettó egyenlegemet elosztom 8,53-mal, akkor kijön a MB-ok száma (nekem társkártya 2GB csomagom van). Mivel a My T-Mobileban ingyenes az infó, megspórolom az 54 Ft-ot, úgyis csak adatforgalom szerepel az egyenlegben, még SMS-t sem küldök róla. Ha márciusban aktiváltad, akkor ebben a hónapban részarányos a forgalmi keret, ami a 31 napos márciusban napi 165,2 MB-ot jelent... ;)

Amit írtál küldött és fogadott mennyiségként, az - szerintem - csak az aktuális kapcsolati idő alatt érvényes értékeket mutatja.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#1041) stichus válasza Sn00k (#1039) üzenetére


stichus
tag

nem. nekem netkártyám van és a t-mobile-os szoftban van egy tools -> connection history, ahol mutatja a csatlakozésok idejét, adatmennyiséget, stb. én ott minden hó elején törlöm, és akkor csak az ehavit mutatja, azokat szoktam összeadogatni

(#1042) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

sziasztok!

lenne pár kérdésem :B

- aranykártyás ügyfelek mennyi időközönként vehetnek csak készüléket kedvező áron?

- ha nem voltam elérhető (pl. ki volt kapcsolva a telóm) régebben kaptam üzenetet h ki keresett az adott időpontban...
de valamit elállíthattam, mert pár hónapja már nem kapok sms-t erről
ezt manuálisan vissza tudom magamnak állítani?

köszöntem :R

(#1043) Sn00k


Sn00k
veterán

Na most az a helyzet nekem semmilyen "tools, My T-mobil" nincs , csak web' N ' Walk managger, és itt semmi ilyen lehetőség nincs, csak sms központ, meg diagnosztika, és egyiknek sincs semmi köze ehhez az egészhez, szal nem vágom, hol keressek, ilyen softvert a gépen...

A START menüben is csak web' N ' Walk managger van, semmi más ezzel kapcsolatban.... :O

3njoy the Lif3

(#1044) stichus válasza Sn00k (#1043) üzenetére


stichus
tag

most sikerült összekeverni, 2 jülönböző dolgot. amit én mondtam az a globetrotter mobility managerben van, amiz nekem a modememhez adtak. de ezek szerint nálad nem ez van, szóval ez a lehetsőség kiesett.
a my t-mobile a netes ügyfélszolgálat, ahol a számlaegyenleget lehet megnézni és azt elosztani, amiből kijön az adatmennyiség, tényleg kijön, kipróbáltam. [itt] lehet belépni

(#1045) Andreas válasza JamesHolden (#1042) üzenetére


Andreas
tag

A weboldalukon nem sok mindent írnak róla, szóval szerintem az a legjobb, ha felhívod őket, és beállítják neked.

Egyúttal meg is tudják mondani, mikor vehetsz telefont.

(#1046) JamesHolden válasza Andreas (#1045) üzenetére


JamesHolden
aktív tag

megyeri kollega priviben írta h a hívásátirányítást át kell állítani nem elérhetőnél +36309876543-ra és úgy megkapom az üzenetet arról h ki keresett! kipróbáltam megy is :C
megyeri :R

(#1047) Sn00k válasza stichus (#1044) üzenetére


Sn00k
veterán

Oké, köszi sikerült közbe le csekkolnom a my T-MOBIL oldalt (megyeri) kolléga segítségével... :D

3njoy the Lif3

(#1048) Sn00k


Sn00k
veterán

5G-ás csomagom van, létezik, hogy ezzel a csomaggal, nem lehet használni pl:
micro torrentet?

Nem folyamatosan akarok tölteni, de van néha 1-2 szám, amit leszednék de nem tudom, mert ezt írja

[link]

Tudja esetleg valaki, mit kéne beállítani, ha egyáltalán ez lehetséges... :U

3njoy the Lif3

(#1049) stichus válasza Sn00k (#1048) üzenetére


stichus
tag

másik tracker is ezt csinálja?

(#1050) vasipeti


vasipeti
csendes tag

tud valaki valamit erről a T-mobilos dologról hogy beszímtják a bármilyen régi telókat 10 000 ft-ért?nem tudom mi óta megy de csak ma hallottam róla és jó lennne ha júniusig még tartana ez az akció.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.