Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125001) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Ez megint mi?Eddig még nem találkoztam vele :D Bocs az értetlenkedésért :D
Kiváncsiságból,mivel ma jött egy készletértesítő,így ránéztem a készülékre és kosárba rakás után,mikor léptem volna tovább,ezt írta :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#125002) Zeki válasza Gubu0101 (#125001) üzenetére


Zeki
nagyúr

16-ától konzolok kiestek a mókából, NMHH határozat miatt.

(#125003) Gubu0101 válasza Zeki (#125002) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ez laptop :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#125004) Kaba válasza Gubu0101 (#125003) üzenetére


Kaba
veterán

Laptop estén van kedvezmény és részletfizetés is 2 éves hűség esetén,melyik modellről van szó(lehet nincsen éppen készleten).

[ Szerkesztve ]

(#125005) Gubu0101 válasza Kaba (#125004) üzenetére


Gubu0101
veterán

Már nincs készleten,lehet még nekem mutatta,de közbe már valaki meg is vette,azért jött így az üzenet :F
Pedig milliós laptopról van szó,nagyon hamar elvitték,mondjuk havi 45ezres törleszés nem vészes,annak aki nagyon akarja,meg telik rá :D

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#125006) Kaba válasza Gubu0101 (#125005) üzenetére


Kaba
veterán

A készletértesítő kb 20-30 perces késéssel érkezik,így a keresett vagy pár darabos készlet esetén megelőzhetnek azok akik a termék elérhetőségét figyelik.

[ Szerkesztve ]

(#125007) Gubu0101 válasza Kaba (#125006) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ahha,tiszta.Akkor csak ez volt a bibi,már kezdtem nem érteni,hogy megint mi változott.
Bezavart,hogy kosárba tudtam tenni,közbe meg írta ezt.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#125008) blueye válasza Kaba (#125006) üzenetére


blueye
veterán

Igy mi ertelme van a készletértesítőnek? :(

(#125009) Kaba válasza blueye (#125008) üzenetére


Kaba
veterán

A legtöbb esetben hasznos a készletértesítő,mivel általában nagyobb készletek szoktak érkezni.
Ilyen kivételes eset kifutó modellnél fordul elő,ahol csak max.pár darab érkezik vissza raktárkészletre(lemondott vagy át nem vett rendelés,üzletből való visszaszállítás stb.).

[ Szerkesztve ]

(#125010) blueye válasza Kaba (#125009) üzenetére


blueye
veterán

Koszi, ezert kerdeztem, itt sokan vadasztunk meg egy darabra.

[ Szerkesztve ]

(#125011) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Telekomnál idáig úgy volt hogy szerződéshosszabbítás után 6 hónappal már lehet újra hosszabbítani. Most lenne egy vásárlásom és a legutóbbi óta 4 hónap telt el. Az ügyfélszolgálatos azt mondta hogy most már bármikor lehet hosszabbítani szerződést.
Viszont a Telekom oldalán semmi ilyen infót nem találtam. Most akkor hogy van? Csak mert rámegyek arra hogy új hűséget vállalok meglévő előfizetésre, és kiírja hogy nem tudok mert a hűségem nem járt le.
:R

iPhone 13 Pro Max

(#125012) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Járt már valaki úgy, hogy egy flottába van az előfizetése és a flotta intézője minden előzetes tájékoztatás nélkül az egész flottában lévő előfizetésekre 2 év hűséget 2 évente rápakoltat.
Kiakartunk lépni a flottából és nem tudunk mert van rajta hűség. Kb. 10 éve használjuk soha semmilyen formában nem írtunk alá vagy fogadtunk el hűséget. Most ezért, hogy van rajta még 1 év hűség kb 51.000 Ft-ot kellene fizetni ha kiakarnánk lépni. Lehet arra vmi mód, hogy megszabaduljunk ettől a flottától ? Annyira be van korlátolva, hogy online és személyesen sem tudunk semmit intézni, csak akkor, ha a flotta kezelője egy papír alapú meghatalmazást ad.
Kész szívás ez az egész így, főleg, hogy 5 db előfizetést vennénk ki. A telefonszám magánszemély nevén van.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#125013) Kaba válasza jozsi252 (#125011) üzenetére


Kaba
veterán

Kötbér fizetéssel lehet.
Amennyiben online nem tudod,akkor intézd chaten vagy a 1414-en.

[ Szerkesztve ]

(#125014) bohoc71 válasza atees (#125012) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Pár éve csak akkor van két év hűség,ha készükéket is veszel... Tehát,ha nem vettél készüléket,akkor szerintem nem is lehet két év hűséged.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#125015) jozsi252 válasza Kaba (#125013) üzenetére


jozsi252
veterán

Rákérdeztem a kötbérre és azt mondták hogy az sincs. Na majd du kiderül.

iPhone 13 Pro Max

(#125016) Kaba válasza jozsi252 (#125015) üzenetére


Kaba
veterán

Az új eszköz kedvezményből vónodik le az igénybevett korábbi.Matematikailag lehet,hogy nem kell fizetned,de ettől még van.

[ Szerkesztve ]

(#125017) #08176384 válasza bociusz (#124999) üzenetére


#08176384
törölt tag

Ez egy “remek” hír, mivel jelenleg a VOLTE enyhén szólva is a gyenge 4G hálózat miatt nem megbízható. Útközben gyakran indul egy hívás 4G alapon és közben levált 3G vagy 2G-re. Nem kell messze menni, az M7 sem tudsz egy Siófok Budapest utat átvészelni több megszakadás és leváltás nélkül. Ez sajnos mindhárom szolgáltatóra igaz. Németországban úgy kapcsolták le a 3G hálózatot, hogy mindenhol erősítették a 4G hálózatot, csomó helyen lett 5G dss is a vidéki régiókban is. Megnézték merre vannak hiányosságok és javítottak őket, majd jött a lekapcsolás. Zamárdiban pl 3G nélkül kb alig lehet telefonálni. Nem tudok semmilyen hálózat fejlesztésről arrafelé.

[ Szerkesztve ]

(#125018) 4Grider válasza #08176384 (#125017) üzenetére


4Grider
nagyúr

Látszik a térképen is, hogy a Telekom 4G milyen megszakadós az M7-en. Ja, nem.

(#125019) Renwick válasza #08176384 (#125017) üzenetére


Renwick
őstag

Azért a hátralévő egy évben még sokat lehet fejleszteni az ilyen problémás helyeken.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#125020) Kaba válasza jozsi252 (#125015) üzenetére


Kaba
veterán

Még egy dologra rákérdezhetsz.Új készülék vásárlásánál az egyéni hitelkereted függően mobilelőleget is kérhetnek.

(#125021) Tüske0614 válasza #08176384 (#125017) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

De jó hogy feljött ez a téma ! múlt héten Pécsre utaztam vonattal lefelé semmi gond nem volt talán 2x nem volt hálózat de visszafelé meg szinte sehol .Csak E volt meg semmi .Ahogy Bp felé közeledtünk akkor talált magára a telefon . .. Budapest Siófok vonalon úgyszintén csak visszafelé nincs hálózat valaki.tudja miért van ez ?! Másik! 12 minit vettem egyszer volt hogy 100 fölött volt a net sebességem 60 az általános (Budaörs). :/

(#125022) 4Grider válasza Tüske0614 (#125021) üzenetére


4Grider
nagyúr

A vonatok közül egyik nagyobb faraday kalitka mint a másik. És nagyon nem mindegy, hogy egy ilyen kalitkában hova ülsz. Meg persze az sem mindegy, hogy hány tonna vas vesz körbe (sínbuszok vs. hagyományos vonatok).

(#125023) tibor23 válasza #08176384 (#125017) üzenetére


tibor23
senior tag

Én úgy látom, hogy a Telekomot nem igazán foglalkoztatja, hogy a mobilnetes lefedettsége a gyéren vagy egyáltalán nem lakott vidékeken elfogadható legyen. Márpedig erre a B8-as 3G sugárzás a leghatékonyabb, de még a B1 3G is nagyobb lefedettséget ad, mint a B20 4G. Most jelenleg a Telekomnak szinte kizárólag olyan helyeken van még 3G-je (csak B1), ahol nem lefedettséget növelnek vele, hanem sűrűn lakott, frekventált helyek. A másik 2 szolgáltató emiatt jobban lefedett mobilnettel ezekben a gyéren+nem lakott területeken, de azok is nagyon erőlködnek a 3G lekapcsolásán.
Az meg irtó nagy mese, hogy a lekapcsolt 3G frekik egyből átterhelődnek 4-5G-re. A Telekomnál alig látok B1 4G sugárzást vidéken, de B4 (1800MHz) 2G-t igen. 900MHz-es 4G-t szerintem meg még nem látott senki, de értelme sem sok van.

(#125024) atees válasza bohoc71 (#125014) üzenetére


atees
őstag

10 éve egyik számra sem volt véve készülék, mivel a csomag olyan, hogy készülékre nem ad kedvezményt

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#125025) 4Grider válasza atees (#125024) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bár nem ebbe a topikba való, a flották szabályait belépéskor vagy a flottaszerződés megújításakor egyeztetik a tagokkal. Flotta esetén simán előfordulhat, hogy a kedvező árak miatt a flotta egészére vonatkozó hűséget a flottakezelő a tagokra áthárítja. Ha nem tenné, akkor a keretszámot csak akkor tudná tartani, ha folyamatosan új belépőket is toboroz.
Elolvastad a flottával kötött szerződésed?

(#125026) atees válasza 4Grider (#125025) üzenetére


atees
őstag

Na igen, el szeretném, de 2010-be léptünk be, nálunk már nicns meg. Probálom megszerezni.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#125027) sifarr válasza atees (#125012) üzenetére


sifarr
senior tag

Annyira be van korlátolva, hogy online és személyesen sem tudunk semmit intézni, csak akkor, ha a flotta kezelője egy papír alapú meghatalmazást ad.
... A telefonszám magánszemély nevén van.
Én itt ellentmondást érzek.
Ha a telefonszám magánszemély nevén van, akkor ő az előfizető (és a számlafizető is). Ebben az esetben a flotta hűséget nem tehet az előfizetésre.
Viszont ha minden ügyintézésre meghatalmazás kell, akkor ez azt valószínűsíti, hogy a magánszemély csak számlafizető, az előfizető pedig a flotta. Ebben az esetben a flotta rápakolhat hűséget.

(#125028) Llew válasza Boond (#124997) üzenetére


Llew
senior tag

Mobil szám és azért merült fel bennem a blokkolás, mert előtte hívható volt. A kikapcsolás benne lehet, de fura, hogy napok óta.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#125029) MadMancs válasza Llew (#125028) üzenetére


MadMancs
veterán

Lehet blokkolás is. Pl vodánál és telenornál is előfordul (aktív VoLTE esetén) hogy ha elutasítasz egy hívást akkor nem foglalt jelzést küld hanem közli hogy a szám pillanatnyilag nem elérhető. Na most a blokkolás pont ezt teszi -elutasítja a hívást azonnal-.
Rejtett szám opció lehet, de sok ember alapból tiltja a rejtett számokat, pl én is, és ismerettségi köröm nagyrésze is.
Ha tutira akarsz menni hívd fel egy köztéri fülkéből.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#125030) kovacsmi_74 válasza Llew (#125028) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Sms-t küldeni rá?
Ha be van kapcsolva a kézbesítési jelentés természetesen.
Telefonomon csak az ismeretlen számokat lehet sms-nél tiltani, ahogy nézem.

(#125031) Boond válasza Llew (#125028) üzenetére


Boond
addikt

el is romolhatott, betörhetett a képernyő, leeshetett... igazából ha nem szándékos, még van trillió lehetőség.

Esetleg másik számról is megpróbálhatod, nem is kell feltétlen sajátnak lennie...

De időközben olyan is eszembe jutott, ha nem előfizetéses, lehet lejárt az adategyeztetési határidő/feltöltési határidő +30 nap. elég sok eshetőség van.

"Rejtett szám opció lehet, de sok ember alapból tiltja a rejtett számokat, pl én is, és ismerettségi köröm nagyrésze is. "
Én pont ezért telefonálok rejtettről, mert ha nincs is tiltva, nem feltétlenül veszik fel... De ha tudja, hogy ismerős, hívhat így, akkor más... (amúgy azaz egyszerű oka, hogy több kártya is van nálam, nem feltétlenül saját, és csak ideiglenesen, így meg egyszerűbb). Nyilván van egy fő szám azt ennyi.

"Sms-t küldeni rá?"
szerintem sms nem jó ötlet. Ha tiltva vagy akkor nem kapja meg valószínüleg... de erről visszajelzés nincs vagy csak hetekkel később...

[ Szerkesztve ]

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#125032) kovacsmi_74 válasza Boond (#125031) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Ha az elküldött sms-re rányomsz, alul mutatja a kézbesítés idejét (Android).
Hívásra (Minden bejövő / Ismeretlen / Magán/rejtett), üzenetekre (Ismeretlen) opcióim vannak.
Persze csak ötleteltem, hátha...

(#125033) bociusz válasza tibor23 (#125023) üzenetére


bociusz
aktív tag

A Vodának a Dunántúlon van pár 900 MHz-es (B8) 4G helyszíne. Tavaly a Balaton körül és több autópálya mellett is volt pár, de azokat idénre lekapcsolták.

(#125034) Boond válasza kovacsmi_74 (#125032) üzenetére


Boond
addikt

Nekem votl, hogy egy hónapra rá jött visszajelzés, sikertelen elküldés... valószínüleg megszűnt a szám. Ha tiltva van vagy bármi, lehet elküldi a számra, de olvasni, megkapni 99,9ű% hogy nem fogja. Ha csak ki van kapcsolva, és nincs tiltva, akkor természetesen később megkapja, eltudja olvasni.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#125035) Diák66 válasza bociusz (#125033) üzenetére


Diák66
őstag

A Herend melletti adótoronynál elhaladtam tegnap, de vezetés közben nem lehet a telefont nézni. Cellmapper ment, de a feltöltött adatok mostanság csak napokkal később jelennek meg. De majd vasárnap megnézem.

(#125036) Landsmann válasza Llew (#125028) üzenetére


Landsmann
addikt

Semmilyen számről, hálózatból nem lehet felhívni azt a számot? Egyik ismerősömnél két kártya van a telefonban. 1-es SIM Vodafone, 2-es Telenor. Adatgorgalom a Telenoros kártyára van beállítva. Minden tökéletesen működik. Hanem samikor az adatforgalom a Vodafone.os kártyára van állítva, onnantól fgva a Telenoros SIM nem hívhaó. Semmilyen hálózatból, semmilyen számról. Újraindítás sem segít. Akkor válik újra hívhatóvá, ha az adatgorgalom vissza van állítva a Telenoros kártyára. Még nem jöttem rá az okára. Másik két Xiaomi telefonnál ez nem okot problémát.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#125037) atees válasza sifarr (#125027) üzenetére


atees
őstag

Így van, ahogy a végén írtad, ma utánna néztem, mert elég régi dolog ez.
Szal megszívtuk, amig hűség van kötbér nélkül nem tudunk kilépni. :W

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#125038) Indian74


Indian74
senior tag

Itt az új árlista,hát semmi újjat nem hozott csak az Iphone 13 széria került bele...nagyon szegényes felhozatal,többet vártam :F
[link]

NAGYPAPA

(#125039) pitiless válasza Landsmann (#125036) üzenetére


pitiless
senior tag

Telekom - Vodafone kártyák egy Nord 2 5G-ben. Ha a vodás kártya bent van, akkor 2-3 óra maximum és a Telekom VoWIFI megy a levesbe. Reboot vagy sim kártya ki/be segít csak. Repülőmód, a kártya letiltása nem. Egy telenoros kártyával mellette nem jelentkezik ilyen sűrűn (ott olyan 30 óra után fordult elő).

(#125040) kakuk.tamas válasza Indian74 (#125038) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Lol. A 12 Pro 128GB drágább mint a 13 Pro 128GB :DDD
És innen felfelé minden tavalyi szériás verzió drágább.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#125041) Indian74 válasza kakuk.tamas (#125040) üzenetére


Indian74
senior tag

Na igen...ennyi a nagy változás,kedvezmény :C

NAGYPAPA

(#125042) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok
Mennyire lehet életszerű, hpgy MultiSimel 2 külön személy használ 1 elofizetést?
Van olyan aki igy nyomja?

Press "F" to pay respects.

(#125043) dptrsk válasza Imilenni (#125042) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Honnan tudod, hogy kit hívnak mikor egyszerre csörögnek?
Nem életszerű egyáltalán, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#125044) kakuk.tamas válasza dptrsk (#125043) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Kettő, nem is szabályos ez a fajta felhasználás.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#125045) MadMancs válasza kovacsmi_74 (#125030) üzenetére


MadMancs
veterán

Telefonja válogatja. Samsungnál be lehet adott számot hogy csak hívást, csak üzenet, vagy mindkettőt blokkolja. Üzenet blokkolás esetén kézbesítési jelentés se megy küldőnek (kipróbálva), csak ha áthelyezem blokkolt üzenetek menüpont alól bejövő üzenetekhez.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#125046) kory24 válasza Imilenni (#125042) üzenetére


kory24
őstag

Mi használunk így.
Egyik tabletben (az hívást nem tud) másikat órában.

Teljesen rendben működnek, életszerűen :)

(#125047) Imilenni válasza kakuk.tamas (#125044) üzenetére


Imilenni
addikt

Másodlagos Sim lenne mintkettő teloban, csakis a korlátlan net miatt.
Esetleg letelefonálnánk róla ami a csomaghoz jár.
Hívás fogadáshoz nem használnánk.
Ez sem felel meg?

Press "F" to pay respects.

(#125048) zzola


zzola
félisten

Sziasztok!

Ha vásárolok egy e-sIM képes órát, de nem a Telekomtól, akkor előfizetéssel lehetőségem van ezt kihasználni az órával?
Vagy csak a tőlük vásárolt órával lehetséges?
Köszi

(#125049) Kaba válasza zzola (#125048) üzenetére


Kaba
veterán

Természetesen használhatod.

(#125050) Imilenni válasza Kaba (#125049) üzenetére


Imilenni
addikt

Ugyérted hogy nem ütközik semmiféle szabályba?
Csak mert nem talaltam konkrétan erről a témáról semmit a Telekomnál.

Press "F" to pay respects.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.