Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) zichie válasza 1430 (#36988) üzenetére


zichie
senior tag

OK! Beruháztam egy web quick sim kártyára. :)

(#37002) St3ven válasza Alex0007 (#37000) üzenetére


St3ven
addikt

Csak ügyintéző tudja visszakapcsolni a mozaikos adatkeretet.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#37003) talamasca válasza whitezo88 (#36996) üzenetére


talamasca
senior tag

Ma volt 1 db Egerben, pár perce meg Székesfehérváron...
Úgy látszik ez egy ilyen vándorló iPhone... ;)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#37004) szabogabor10 válasza talamasca (#37003) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ráadásul csak 16 GB-os. Azért ez már erősen a nevetséges kategória.. :W

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#37005) balint82 válasza Kriszti87 (#36958) üzenetére


balint82
senior tag

Ilyet találtam csak:
A nem javítható vagy ellopott készüléket típusazonos1 készülékre cseréljük.

Ha a cserélendő készüléket már nem forgalmazzuk, akkor más típusú készülékre cseréljük a károsodott készülék aktuális akciós bruttó kiskereskedelmi árának2 maximum 110%-ig terjedő értékben.

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/tarifak/szolgaltatasok/biztositas/keszulek_biztositas/havidijas#fn1

Egyébként milyen biztosítás volt rá?

Google Pixel 4a

(#37006) talamasca válasza szabogabor10 (#37004) üzenetére


talamasca
senior tag

Ma reggel már Dunaújvárosban jár a vándor iPhone. ;)
Kaposvárra is jöhetne... :)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#37007) szabogabor10 válasza talamasca (#37006) üzenetére


szabogabor10
veterán

De hogy gondolják ezt? Hatalmas bevételkiesést könyvelhetnek el, ha idén már nem lesz elérhető normális készlet minden memóriaméretben, minden színben.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#37008) talamasca válasza szabogabor10 (#37007) üzenetére


talamasca
senior tag

Ez nekünk vásárlóknak idegesítő csak...
Szerintem a kismillió Samsungon nagyobb a hasznuk.
Meg aztán annyit tudnak eladni, amennyit az Apple-től kapnak.
Az más kérdés, hogy nem valószínű, hogy egy raktárkapu folyamatosan nyitva áll, ha érkezne a kamion.. ;)
Mégse tudják (akarják) megmondani, hogy mikor jön szállítmány...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#37009) vgyuri válasza whitezo88 (#36996) üzenetére


vgyuri
őstag

Biztos az iCentre vásárolta fel az Apple készletét. :)

(#37010) djculture


djculture
félisten

Amúgy is kevés rajta a profit gondolom plusz a gari is kevés nem nagyon erőltetik a másik kettőnél se... Meg is lepődtem mert régen másról sze szóltak a reklámok...

[ Szerkesztve ]

(#37011) 313313 válasza szabogabor10 (#37007) üzenetére


313313
addikt

Meg kell venni apple store-ba(kivéve ha nem részletre akarod előfizetés mellé) Függetlenül olcsóbb szerintem, mint kártyásan...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#37012) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok, Mozaik dijcsomagot vallalnek at egy ismerosomtol, a koltsegeket o allna, a kerdesem pedig az lenne, hogy van lehetosegem ra, hogy a sajat (eddig is mozaikos) szamomon fusson tovabb az elofizetes?

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#37013) punky10 válasza Balazska15 (#37012) üzenetére


punky10
addikt

Nincs.Az átválalandó elöfizetéshez az ő telefonszáma van rendelve.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#37014) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ezt a Domino Web díjcsomagot tényleg nem lehet mobiltelefonnal használni? :F "B" kérdés: és akkor, ha nem kérek hang előfizetést, ergo csak internetezésre szeretném használni a mobilom?

(#37015) Varszegig válasza Alvin_ti4200 (#37014) üzenetére


Varszegig
veterán

Lehet telefonnal is netezni vele, de telefonálni nem fogsz tudni.

(#37016) 313313


313313
addikt

Black Friday
Karácsonyi kalendárium
Nagyon a Dominós csomagokat nyomatják...
Valahogy nem hoztak lázba az akciókkal...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#37017) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

Ez a kalendarium mit jelent ? Erdemes smsre feliratkozni ?

(#37018) Onderon válasza Sterilzona (#37017) üzenetére


Onderon
senior tag

szerintem neked nem érdemes feliratkozni.

melyik része nem világos?

[ Szerkesztve ]

(#37019) zichie válasza Alvin_ti4200 (#37014) üzenetére


zichie
senior tag

Megy mobillal is, én is azzal használom már lassan két éve. Csak net van rajta, hívásra nem lehet használni, bejövő hívást sem lehet fogadni vele. Voip hívás persze megy vele 3G-n, mert az nincs tiltva vagy korlátozva.

(#37020) Balazska15 válasza punky10 (#37013) üzenetére


Balazska15
senior tag

Köszi :F

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#37021) Landsmann


Landsmann
addikt

Aki használ Domino Web kártyás mobil netet, azokhoz lenne egy kérdésem. Nekem kicsit gázosnak tűnik a számlázása. Időnként használom, tehgát nem rendszeresen. Elvileg úgy van, mikor felcsatlakozunk a netre, akkor levonnak 500 Ft-ot, aztán azzal 30 napon belül 100 megáig netezhetümk. Ha elfogy a 100 mega, újabb 500 Ft levonásával 250 mb-ig netezhetünk, aztán hasonéóképpen tovább. Nálam valahogy másként megy. Mkikor igénybe veszem a szolgáltatást, az alábbi sms jön:
Szám: 1777
Tartalom:
Tisztelt Elöfizetönk! Aktìv Domino Web szolgàltatàsàban aktivàltuk a 0-100 MB adatforgalmi sàvjàhoz tartozò 100 MB egyenleget.
Időpont: 25/11/13 14:50

Ez oké. Aztán mikor másnap ismét netezek, megint sms jön:
Szám: 1777
Tartalom:
Tisztelt Ügyfelünk! Sikeresen meghosszabbitottuk Domino Web adatcsomagjàt. Üdvözlettel: Telekom
Időpont: 26/11/13 00:20

Ez után már nem jön több sms. Egyáltalán mit hosszíbbítottak meg, mikor előző naptól 30 napig használhatom a szolgáltatást? A szép az az egészben, hogy mikor megnézem az adatforgalmi keretet, érdekes módon az első nap forgalma nincs benne, tehát ennyivel többet hagy netezni. Csak én attól tartok, hogy mindkét nap lecsipázzák az 500 Ft-ot. Szóval ha van valaki aki ebben jobban benne van,m elmagyarázná hogy van ez? Ráadásul a határidőkkel is elég hadi lábon állnak. 25-én kezdtem használni a szolgáltatást, a neten azt írták, hogy december 26-ig használhatom. A tól-ig határban mindig úgy volt mindenhol, hogy a nevezett nap még beletartozik. Na itt nem. December 26-a már új ciklussal indul. Ezt már a nyáron észrevettem. Azért ez a kis puci apró csúsztatás is a lenyúlás egy fajtája.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#37022) dptrsk válasza Landsmann (#37021) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mikor volt a legeslegelső aktiválása az adatcsomagnak?

Mert ha pl juni 26, akkor minden hó 26án 00:00tól következő hó 25én 23:59ig tart a te adatciklusod.

tehát ha te nem használtad hónapokig a kártyát és nov 25én elkezdted használni, akkor levont az okt 26-nov 25 időintervallumra 500ft-ot a 100 megáért

Aztán nov 26án is használtad, amikor levont 500 forintot a nov26-dec25 közötti 100mb-ért.

Tehát ha hónapokig nem használja valaki, attól még a fordulónap FIX marad (a legeslegelső használat napja)!

(#37023) Sterilzona válasza Onderon (#37018) üzenetére


Sterilzona
senior tag

khm. köszi
találó a neved !! :)

[ Szerkesztve ]

(#37024) Landsmann válasza dptrsk (#37022) üzenetére


Landsmann
addikt

Az anyjuk p....áját! Erről egy árva szó sem esik sehol. Augusztusban használtam, aztán meg most. Egyébként július 28-án lett aktiválva az egész. Most azt írja, 1500 Ft az egyenlegem. Júliusban lett feltöltve 3500-al. Elment 2000 Ft, de én kétszer használtam. Akkor úgy néz ki, augusztusban, szeptemberben, októberben és novemberben is lecsipáztak 500 Ft-ot. Hát ez a szolgáltatás így egy kupac kutyagumi. A weboldalon meg azt hazudják, ha nem használja az ember, akkor nincs díja.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#37025) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valamilyen módszer arra, hogy a nov1.-től érvényben lévő voip tiltást megkerüljük? Köszi!

(#37026) Landsmann


Landsmann
addikt

Ezt írják:
További részletek
A forgalom mérése mindig az adott 30 napos mérési ciklusra vonatkozik. A 30. napot követően a forgalom számlálása újrakezdődik, és a fel nem használt adatforgalom elvész. A ciklus első napja a szolgáltatás első igénybevételétől számítódik. Ha nem használja előfizetését egy 30 napos ciklusban, akkor nem vonjuk le az adatforgalmi díjat. A számlázás mindig az első díjsávtól (0-100 Mbyte) indul újra, és az adatforgalmi határok átlépésekor az adatforgalmi sáv díját azonnal levonjuk a Domino egyenlegből. A 10 GByte elérése után az adott mérési cikluson belül nincs további forgalmazási lehetőség, ez esetben meg kell várni a 30 napos ciklus újraindulását. Az adatforgalmi sávok 80%-ánál és a határok átlépésekor díjmentes SMS értesítést küldünk Domino Web SIM kártyájára. Amennyiben a SIM kártyát notebookban használja, figyelje az üzenet érkezését jelző ikont. További feltételek és információk a Domino Web termékről

Ez az írás is több kérdést vet fel mint amennyi választ ad.
" A ciklus első napja a szolgáltatás első igénybevételétől számítódik." Most akkor melyiktől is? Amikor először lett használva, vagy amikor több hónap kimarad és újra használja az ember? A kövertkező mondat is jó. Akkor nekem hova lett 1000 Ft?

A beállításoknálk meg ez áll:
"
Megújul?

Igen

A lejárat időpontjában újra aktiváljuk, amennyiben az Ön egyenlegén rendelkezésre áll a szükséges összeg.
"

Nahát, ebből meg megint nem az jön le, hogy csak akkor vonnak díjat ha használja az ember. Egymásnak homlokegyenest ellentétes információk. Vagy én vagyok értetlen, vagy van egyfajta kisebb káosz a szolgáltatónál. Sajnos telefonon nem tudom őket hívni, mert nincs Telekomos kártyám.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#37027) blueye válasza mézespálinka (#37025) üzenetére


blueye
veterán

Nézz át ide.

(#37028) Vangelis


Vangelis
nagyúr

A telenor is hihetelten akciótt hírdetett meg!

KIHAGYHATATLAN!

Persze aztán szokás szernint csak beetetés, mert nem adják oda sima hűságért cserébe!

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#37029) 313313 válasza Vangelis (#37028) üzenetére


313313
addikt

Hát ha 2 évet vállalsz 1x-2x-es csomagra, akkor odaadják 0 ft-ba :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#37030) Vangelis válasza 313313 (#37029) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igen de itt nem azt írják....

A többinál írják, hogy mikor jár.....De itt csak HŐŐséget kérnek cserébe!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#37031) 313313 válasza Vangelis (#37030) üzenetére


313313
addikt

Ahogy továbblépsz főoldalról rögtön írja is, hogy mennyit mernek kérni, 2 év új előfizetés 3200ft/hó előfizuval, 85k ha neten rendeled az S4 minit.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#37032) dptrsk válasza mézespálinka (#37025) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Attól függ milyen készüléked van, ha elég "okos" talán egy VPN szerver lehet a legális megoldás(nem próbáltam csak egy ötlet).

(#37033) HXY válasza Vangelis (#37030) üzenetére


HXY
addikt

Régen a Vodafone csinált olyat (kb 10 éve), hogy a felsőkategóriás Nokia 3650-et okostelefont 70 Ft-ért adta, és nem kellett drága előfizetést kötni, csak pár ezer forintosra, de három évet.
Manapság sajnos már nincs ilyen, minden készülék ára be van építve az előfizetésbe részletként.

(#37034) dptrsk válasza Landsmann (#37026) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

"A ciklus első napja a szolgáltatás első igénybevételétől számítódik. Ha nem használja előfizetését egy 30 napos ciklusban, akkor nem vonjuk le az adatforgalmi díjat."

Itt te is leírtad, hogy a szolgáltatás első igénybevételétől számítódik. Ha kihagysz x napot az első aktiválás után, akkor az már a többedik aktiválás lesz. Szerintem egyértelműen van fogalmazva.

A beállítások részben pedig a Domino Web szolgáltatás újul meg. Ez azt jelenti(habár tényleg furán van fogalmazva), hogy 30 naponta (használattól függetlenül) megújul a kereted. Ebben sincs benne, hogy 30 naponta levonnak pénzt, csak 30 naponta megújul a keret.

Az, hogy mitől vontak le pénzt nem tudom, sok minden lehet, pl ha telefonban használod és van engedélyezve az adatkapcsolat, már a bekapcsolás pillanatában forgalmazhat a teló. Ha PCn automatikus csatlakozásra van téve a beállítás, ha belépsz a programba elindul a forgalmazás. És ez a 2 eset elegendő ahhoz, hogy habár te nem neteztél, az eszköz használta az adathálózatot és jogosan levonták a pénzt.

(#37035) Lehiñito válasza HXY (#37033) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Hali.

Én pont 10 éve vettem a vodánál a 3650-est 70ft-ért, de "csak" 2év rabláncom volt nem 3.
Örültem is, hogy ennyiért az enyém lehetett. Havidíj meg valami 3-4ezer volt.

(#37036) HXY válasza Lehiñito (#37035) üzenetére


HXY
addikt

Akkor valszeg rosszul emlékszem és nekem is 2 év volt, és egy másik hűség miatt lehetett a 3 év, talán a Nokia N73-nál, szintén Vodánál potom összegért.

Manapság sokszor olcsóbb megvenni egy gsm boltban kártyafüggetlenül, mint a szolgáltatónál 2 év hűséggel.
Ráadásul nekem mint régi Telekom előfizető kb. 5%-kal drágábbak a készülékek, mint annak, aki betér hozzájuk újként.
Ennek nem fordítva kellene lennie???

(#37037) raziel01 válasza HXY (#37036) üzenetére


raziel01
veterán

Úgy tudom államilag szabályozva van, hogy max csak 2 évre lehet aláírni szerződést.

(#37038) Vangelis válasza HXY (#37036) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tényleg drágák....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#37039) lugosi válasza HXY (#37036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a lassan 5 éves platinás előfizetésemre kapok 2 kemény ezres kedvezményt. Ez se biztos hogy jobb.
Röhej hogy egy kb 10k-s csomag esetén drágábbak 2 év hűséggel a T függő telefonok, mint a kártyafüggetlenek.
De hát jó ez így, részletre nem akarok venni semmit, és mivel nem veszek készüléket, a havidíjam is kevesebb lesz, a teló független (külföldön nyerő lesz a kinti kártya), szóval nem baj ez, nem beszélnek rá a függő telójukra.

(#37040) Landsmann válasza dptrsk (#37034) üzenetére


Landsmann
addikt

A kártya usb stick-ben van, amit laptoppal használok, tehát csak úgy nem tud adatforgalom generálódni.
Én azt kérdeztem, hogy mit értenek az első aktiválás alastt, ahonnan számítjáka dolgokat. Mert nagyon nem mindegy, hogy a megvételtől számítva az első használat, vagy a haviu cikluson belüli elsőhasználat. Azt viszont én nem értem, hogy mit értesz többedok aktiválás alatt. Nekem ez akkor is nagyon gázos és érthetetlen. Teszem azt 26-án van a cviklusváltás. Én 5-én használom, levonják az 500 pénzt, használhatom 100 megáig. Da ha 6-án is használom, akkor megint levonnak 500 Ft-ot? Én ezt nem értem. A másik dolog, sehol sem írják, hogy mikor van a cikliusidő. Amikor megrendelem, pontosabban használom a szolgáltatást, onnan szmámított 30 napos határidőt ír, hogy addig használhatom. A szépséghibája a dolognak, hogy első nap és a másik nap is levonnak 500-at. Biztos én vagyok értetlen, de valahogy egyáltalán nem úgy működik mint ahogy le van írva.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#37041) kezdő válasza 313313 (#37016) üzenetére


kezdő
senior tag

Pedig reménykedtem egy ütősebb Black Friday akcióban...... :( :O

(#37042) Vangelis válasza kezdő (#37041) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én is.... de én már megkaptam múlt héten..... :O :O :O :O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#37043) lugosi válasza kezdő (#37041) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Más helyeken nézegettem az "ütős" akciókat, elég "kemények", pl ingyenes házhoz szállítás, vagy netántán egy hihetetlen 10%-os kedvezmény.

(#37044) napocska2 válasza Landsmann (#37040) üzenetére


napocska2
senior tag

Az első aktiválásod az a nap, amikor legeslegelőször elkezdted használni a Domino Web kártyádat. Ha ez mondjuk a hónap 25. napja, akkor következő hónap 24-ig tart ideális esetben a 30 napod. Következő hónap 25-én, ha elkezded használni ismét a kártyádat, akkor két sms-t kapsz, az egyik a meghosszabbításról szól, a másik pedig a pénz levonásról. Ha egyáltalán nem használod, akkor nem fogsz sms-t kapni.

Te azért vagy félreértésben, mert azt gondoltad, hogy onnantól számítódik a 30 nap, amikortól elkezded használni a netet, pedig ez nem így működik. Ezért nem árt észben tartani a határnapot, hogy ne vesszen el pénzed. Ezt a napot egyébként megtudhatod a My T-Mobile-ban.

(#37045) Landsmann válasza napocska2 (#37044) üzenetére


Landsmann
addikt

Értem. Hát, akkor valószínűleg az lehet a gond, hogy mindkét esetben pont a ciklusváltás előtti utolsó és ciklusváltás utáni első napon használtam. Így már értem, bár kissé gázos az ügy. Hiszen ez a ciklus folyamatosan mászkál, mivel van 28 és 31 napos hónap is az évben. Valahogy úgy kellett volna megoldani, hogy a hónap azonos napja legyen a ciklusváltás ideje. Azt meg lehetne jegyezni. De azt, hogy 24, 25, 26, 25, 23, 25-e, hát ez így necces.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#37046) napocska2 válasza Landsmann (#37045) üzenetére


napocska2
senior tag

Van igazságod abban, hogy nehéz fejben tartani így a ciklus megújulásának dátumát, de például androidon ennek nincs olyan nagy jelentősége. Beállítottam anno a 3G Watchdogot és szépen nyilvántartja ezt nekem, nem kell fejben tartani.
Hátha tud valaki ehhez hasonló csudaságot asztali gépekhez is és akkor az rajtad is segítene.

(#37047) Onderon válasza Sterilzona (#37023) üzenetére


Onderon
senior tag

nincs mit, tiéd is!

(#37048) Landsmann válasza napocska2 (#37046) üzenetére


Landsmann
addikt

Nincs jelentősége. Mindhárom szolgáltatótól van modemem, mindig azt használom, am,elyik éppen előnyösebb árban és sebességben. Bár most a piros szolgáltató modemje 2 hete szervizben van. Pár perc után olyan forró, alig lehet megfogni. Akkor is, ha fel sinbcs csatlakozva. Aztán újraindul, később már hálózatot sem talál. A másik kettő csak langyos. Igaz, csak EDGE van ahol éppen vagyok. A Vodának lenne 3G-je.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#37049) cris78 válasza lugosi (#37039) üzenetére


cris78
őstag

Az egy dolog, hogy
függetlenül olcsóbb. De azt magyarázza már el valaki, hogy dominóban miért olcsóbb vagy esetleg 2 ezer Ft-tal drágább...

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#37050) napocska2 válasza Landsmann (#37048) üzenetére


napocska2
senior tag

Végül is My T-Mobile-ból külön alkalmazás nélkül is tudsz informálódni.

Most látom, hogy te is Békésben vagy. :)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.