Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#67984) üzenetére


enginev3.0
félisten

Senki?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68002) kali válasza enginev3.0 (#68001) üzenetére


kali
legenda

az opció leírásánál olvashatod a lényeget;

Az opció által meghatározott forgalomtípus nem csökkenti a mobilinternet csomag adatforgalmi keretét, nem kerül lassításra és a díjcsomaghoz tartozó normál sebességgel használható, akkor is, ha a mobilinternet csomagodban foglalt adatmennyiség elfogyott és az egyéb adatforgalom már csak csökkentett sebességgel érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#68003) pethYeti


pethYeti
addikt

A Spotify-os próba 30 nap úgy működik, hogy 30 nap múlva terhelik meg a számlámat ha előfizetek rá? És ha közben mégsem kell akkor 29. napon le tudom mondani?

(#68004) kali válasza pethYeti (#68003) üzenetére


kali
legenda

az aktiválástól számított 30 napig havidíjmentes, utána fizetős, arra kell csak figyelni, hogy a 30 napba az aktiválás napja is beleszámít, illetve a kedvezmény csak egyszer vehető igénybe.

(#68005) enginev3.0 válasza kali (#68002) üzenetére


enginev3.0
félisten

Óh, én telefonalkalmazásban néztem, ott ilyen nem volt :N

És mi számít böngészésnek ? Hogy állapítják meg? Bármely netes oldal pl google képkereső ahol sok tartalom van meg minden ? Facebook alkalmazás gondolom már nem minősül böngészésnek

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68006) pethYeti válasza kali (#68004) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi! :R

(#68007) kali válasza enginev3.0 (#68005) üzenetére


kali
legenda

így határozták meg;

Böngészésnek interneten keresztül a böngésző program használatával web oldalak megtekintése, azaz a web szervereken tárolt szöveg és kép formátumban elérhető tartalmak valós idejű elérése és megjelenítése minősül. Nem minősül böngészésnek a web oldalakon megjelenített vagy azokhoz kapcsolt egyéb formátumok és forgalmak, különösen online játékok, FTP, P2P file megosztás, hang és videó tartalmak letöltése vagy megtekintése. A http video, audio és egyéb (pl. beágyazott multimédiás) tartalmak nem részei az opciónak.
Az email küldés/fogadás tárgykörébe tartoznak a következő protokollok - POP3, POP3S, SMTP, SMTPS, IMAP, IMAPS - használó levelezőkliensek forgalma. Továbbá a tematikus csomagba tartoznak a különböző webes email kliensek használata, pl. Gmail.

pethYeti; nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#68008) enginev3.0 válasza kali (#68007) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tehát akkor egy fb program már valószínűleg nem minősül annak, bár igazából web szerveren található szöveg és kép az is

Kicsit drága opció, de egy próbát lehet megér

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68009) Derek V. válasza kali (#68000) üzenetére


Derek V.
tag

Köszönöm a gyors választ!

Közben még olvasgattam a a T-mobil oldalán és ezt találtam:

A Mozaik XS díjcsomaggal az LTE1800 hálózat nem vehető igénybe.
A Mozaik XS díjcsomaghoz igénybe vehető kiegészítő adat díjcsomag.
A Mozaik XS díjcsomag nem használható internet alapú hang és video hívásokra.

Most még jobban belekeveredtem. :F Most akkor mi is van?Már az LTE hálózat sem jár?
Hívjam fel inkább az ügyfélszolgálatot?

Még egy kérdés:

"Mivel elektronikusan fizette be Telekom havi számláit, egy ajándék kuponkódot küldünk Önnek, mellyel 5000 Ft-os kedvezménnyel vásárolhat bármilyen 10 000 Ft feletti tartozék esetén."
"a kupont 2016. február 29-ig lehet beváltani."

Valaki írta itt a fórumon, hogy nem lehet beváltani már ezeket a kuponokat.Ez igaz?(Nem találtam a bejegyzést.)

Így vágunk bele a karácsonyi vásárlási dömpingbe a T-mobil részéről? :((

(#68010) Derek V. válasza Derek V. (#68009) üzenetére


Derek V.
tag

A Magyar Telekom a 4G lefedettséget több frekvencia sávon biztosítja. Ezek a 800, 1800 és 2600 MHz-es sávok. Mindhárom frekvenciasáv esetében a hálózaton elérhető maximális sebesség 150 Mbit/s. A lefedett területeken eltér, hogy mely sávokon érhető el szolgáltatás.

(#68011) Mark0815


Mark0815
csendes tag

dec 1-től lesz az akciós kalendárium :D

(#68012) kali válasza Derek V. (#68009) üzenetére


kali
legenda

lte képes díjcsomag a mozaik xs.
anno volt olyan, hogy először csak a drágábbakat engedték fel, de aztán az xs is zöldet kapott.
a voip kapcsán a 2013. november 1. dátum a vízválasztó.
az ászf-ben csak 1800 MHz szerepel mindenhol - anno csak ilyen frekvencia volt -, de azóta a 4g/lte 800, 1800 és 2600 MHz frekvenciákon üzemel, amelyik díjcsomag lte képes, az mindegyiken - már ha a telefon is tudja az összes elvárt sávot/csatornát -, amelyik meg nem, az egyiken sem.
a kupon él, korábban működött is a beváltás, de most a fejlesztések óta az a mező hiányzik, később biztos visszakerül majd.

[ Szerkesztve ]

(#68013) Derek V. válasza kali (#68012) üzenetére


Derek V.
tag

Köszönöm még egyszer a válaszokat és a türelmet! :R
Úgy néz ki, akkor marad a jelenlegi felállás.

(#68014) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Telekom ügyfélszolgálat munkatársat (valódi személyt) milyen bill.kombinációval lehet elérni? (sehogy sem sikerül, nem hallom az "ügyfélszolgálati munkatárshoz" kapcsolási opciót) sem otthoni, sem mobil rész tárcsázás majd beazonosításánál sem... :( :U

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#68015) Ateszpapa válasza pethYeti (#67998) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nekem move xs van és spotify is.
Plusz 3 giga netbővites, de gondolkodok inkább az gigán is mert keveset dumálok és sokat netezek wifi nélkül napkozben.
:)

(#68016) Zeki válasza Derek V. (#67999) üzenetére


Zeki
nagyúr

Play áruház, aztán vpn-re rákeresel, és kipróbálod melyikkel megy a voip, ha most a csomagod miatt nem megy.

(#68017) r3dsnake válasza enginev3.0 (#68008) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

FB, instagram, minden megy full sebesseggel.

(#68018) enginev3.0 válasza r3dsnake (#68017) üzenetére


enginev3.0
félisten

:C :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68019) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Be vagyok lassitva, megrendeltem ezt a korlátlan bongeszes opciót, de hát ez rohadtul nem gyors

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68020) Zeki válasza enginev3.0 (#68019) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lassan nyílnak meg a statikus weboldalak?

(#68021) enginev3.0 válasza Zeki (#68020) üzenetére


enginev3.0
félisten

Minden weboldal lassan nyílik meg, legalább is prohardver mindenképp

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68022) enginev3.0 válasza Zeki (#68020) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, minden weboldal dög lassú

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68023) enginev3.0 válasza Zeki (#68020) üzenetére


enginev3.0
félisten

Új apn-nel jó lett

Telekom
Internet

Wnv helyett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68024) KZP válasza Mark0815 (#68011) üzenetére


KZP
őstag

Vangelis már biztos csinálja otthon a helyet az új szállítmánynak... ;]

(#68025) Vangelis válasza KZP (#68024) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Üres a puttony most :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#68026) Varszegig válasza kali (#68000) üzenetére


Varszegig
veterán

"ha továbbra is fontos a voip megléte, akkor vagy nem változtatsz díjcsomagot, vagy olyanra kell módosítanod, amiben jelenleg is adott, de azok már a drágább kategóriát képviselik."

További lehetőségek:
1) beüzemelsz egy vpn kapcsolatot
2) otthagyod ezt a szolgáltatót (jelenleg Magyarországon csak a T-nél és a Bluenál van voip tiltás, a telenor papíron tiltja, gyakorlatban nem, a voda meg már egyáltalán nem.)

[ Szerkesztve ]

(#68027) foxymaci


foxymaci
senior tag

Kupon problémára válasz:
Mi is észleltük a problémát, elnézésedet kérjük a hibáért, kollégáink már dolgoznak az elhárításán. Javasoljuk, próbáld meg pár napon elteltével ismét! Türelmedet és megértésedet köszönjük! ^Szilvi

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#68028) cris78 válasza foxymaci (#68027) üzenetére


cris78
őstag

Innentől kezdve van figyelő állásban Vangelis :DDD
Emlékszem még a 2 percig élő 100ezres kuponra :))

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#68029) vwpolopg válasza foxymaci (#68027) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi.

Más: van itt illetékes aki tudja esetleg, hogy lesz pénteken bf a ws-ban vagy nem?

(#68030) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Miért lehet, hogy be vagyok lassitva, megrendeltem ezt a korlátlan bongeszes opciót és , legtöbb oldalról 8-10kb a max sebesség, amennyinek kell lennie
De vannak weboldalak ahonnan 500kb-tal is tölt le ?!:D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68031) r3dsnake válasza enginev3.0 (#68030) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Letoltes vagy betoltes? Az elobbi korlatozva fog menni, mert nem bongeszes.

(#68032) enginev3.0 válasza r3dsnake (#68031) üzenetére


enginev3.0
félisten

Letöltés
Pl androidhost file

Ez lassított net :D
De máshonnan lassan tölt
Sajnos youtube se gyors :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68033) kali válasza Varszegig (#68026) üzenetére


kali
legenda

a trükközést hagyjuk, a többi meg egyedi döntés kérdése.
más okok miatt meg másik szolgáltatónál lehetne olyat mondani, ami miatt leléphet az ügyfél.
nem mellesleg, van itt két telenor előfizetés, az egyiken nem megy a voip, szóval nem csak papíron tiltja - minden esetleges hibalehetőség kizárva.

enginev3.0; a leírás alapján várható volt, hogy az opció leírásában külön kizárt csatornák nem lesznek villámgyorsak.

[ Szerkesztve ]

(#68034) Varszegig válasza kali (#68033) üzenetére


Varszegig
veterán

Nálunk is van 2 telenor előfizetés (sőt pre-paides, ami ugye még rosszabb), és vidáman megy a voip.
De abban igazad van, nem mennék vissza a telenorhoz. Ott több mint 10 évig voltam. Mondjuk a telekomnak se válik dicsőségére, hogy itt meg már csak 5-öt. (Na jó, nyugtával dicsérjük a számhordozást, holnapra van időablakom, remélem sikerül elsőre, és akkor már tényleg múltidő a telekomosságom.)

[ Szerkesztve ]

(#68035) enginev3.0 válasza kali (#68033) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tudom értem, de akkor a fentebbi oldalon miért gyors a letöltés?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68036) kali válasza Varszegig (#68034) üzenetére


kali
legenda

amennyiben lenne olyan szolgáltató, amelyik minden tekintetben jobb a többinél, úgy mindenki annak az előfizetője lenne, de ilyen sosem lesz, egy "egészséges" verseny mindig lesz, mindenkinek ez az érdeke.

enginev3.0; nem minden kerül a gyakorlatban is szűrésre, ami papíron szerepel, kicsit a szerencsén/véletlenen is múlik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#68037) Varszegig válasza kali (#68036) üzenetére


Varszegig
veterán

Egyetértünk:) Ezért is nem írok sehová alá hűséget. A szolgáltatóváltás jogát fenntartom.:)

(#68038) inferno88


inferno88
őstag

Sziasztok!

A helyzet a következő. Van egy Alcatel Idol S-em. Ezt leadtam a szervízbe. A telemax oldalán már megjelent a munkalap, ami szerint cserét kapok. Most besétáltam a T-pontba és megkérdeztem, hogy mi lesz, mert ez a készülék már nincs raktáron. Az ügyfélszolgáltatos mondta, hogy ilyenkor egy másik készüléket választhatok, akár ráfizetéssel, mondtam, hogy ha én nem szeretnék másikat venni tőlük, akkor mizu. Erre azt válaszolta, hogy visszadvásárolhatják(48k-ért vettem), viszont nekem még hűségem van december 22-ig, ezért csak új készülék választására van lehetőségem.(A részleteket már rég kifizettem)

Szóval a kérdés az, hogy ez tényleg így van vagy csak terelnek és nyugodtan mondhatom, hogy a pénzt szeretném? Amúgy az előfizetést nem szeretném megszűntetni, ha nem kötelező, mert azzal nincs gondom.

Semper fi!

(#68039) kali válasza inferno88 (#68038) üzenetére


kali
legenda

szia,

az elállás - a vásárlás előtti állapot visszaállítása - nem működik úgy, hogy a készülék árát visszakapod, de a kapcsolódó hűséges előfizetés - amihez kedvezményes áron kaptad a készüléket - meg ketyeg tovább, hiszen az említett ok miatt szorosan összetartozik a kettő.
vagy az előfizetés is megszüntetésre kerül az elállás során - a te és a szolgáltató oldaláról is rendezve a fennálló és felmerülő költségeket/tartozásokat -, vagy pedig elfogadsz/kiválasztasz náluk másmilyen (megfelelő) készüléket és az alapján papírozzák le a dolgot, ketyegtetve tovább a hűséges előfizetésed.

Varszegig; a privát előfizetések telekomosak a családban, de céges szinten más is volt/van, így akaratlanul is volt/van szerencsénk mindegyikhez...

[ Szerkesztve ]

(#68040) inferno88 válasza kali (#68039) üzenetére


inferno88
őstag

A kötbér dokumentumon szerepel 50k-os összeg. Ez, attól függetlenül, hogy kevesebb, mint 30 nap van a hűségből, teljes értékben számlázásra kerülne vagy csak egy töredékes összeg?

Semper fi!

(#68041) thxer


thxer
aktív tag

Amennyiben előrendelt készüléket rendeltem a webshopban akkor mikor fognak keresni telefonon? A rendelésnél 11.23 13:30-at írtak, de azóta sem kerestek.

(#68042) 4Grider válasza inferno88 (#68040) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kötbért a határozott idejű szerződés felrúgásáért szokták kiszámlázni. Olyankor pedig nem szokott számítani, hogy mennyi idő van még hátra a szerződésből.

(#68043) kerxy válasza thxer (#68041) üzenetére


kerxy
senior tag

Szerintem ezt nem lehet most tudni a káosz miatt. Nekem ma küldtek egy emailt egy rendelésről amit nem vettem át, ezzel a szöveggel: "Ön a kiszállító cégtől nem vette át a megrendelt termék(ke)et, így megrendelését érvényteleníteni fogjuk."
A mókás csak az, hogy szeptember 3-án volt ez a rendelés, és már akkor jeleztem nekik másnap, hogy mégsem kell a cucc... Jobb később mint soha :)

(#68044) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ide más sem tud belépni? :F :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#68045) kali válasza MaxxDamage (#68044) üzenetére


kali
legenda

nem, azt írja, hogy; Egyéb CMPS hiba

(#68046) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

Amíg LTE hálózat nélkül voltunk erősebb volt a térerő és a lefedettség. Most a legtöbb két vagy 3 csík a négyből. Mikor lesz olyan az LTE, hogy ugyanolyan jelerősséggel jöjjön, mint a többi hálózattípus (2G, 3G, stb.)? Illetve mitől függ a 4G hálózat kijelzése? Telenor 4G-t ír ki, Telekom LTE-t. Mi a különbség a kettő között?

[ Szerkesztve ]

(#68047) blackmajesty válasza inferno88 (#68038) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Alcatel esetén nincsen visszavásárlás, mert ők nem állítanak ki ehhez megfelelő papírt, mint a samsung vagy az lg. Az alcatelnél csak egy olyan állásfoglalást fogsz kapni, hogy nem tudják javítani, ezért kérik a készletről való cserét. Mivel már nincs ez a típus, megnézik a kifutó listaárát, és a jelenlegi készülékek közül az ezen a listaáron elérhető készülékek közöl választhatsz (illetve ezen listaár+5000ft). Ráfizetés pedig nincsen, nem tudom honnan szedte ezt az ügyintéző.
A hűséged pedig megy tovább, semmi sem változik. Ha lejár a hűséged, akkor ugyanúgy aláírhatsz újabb 2 éve, vehetsz mellé új telefont, nem fog számítani. hogy most kapsz újat. Viszont az új készülékre ez esetben ugyanúgy 2 év garid lesz, a csere napjától.

Samsung vagy LG esetleg Nokia/Microsoft szokott ilyen esetben kiállítani készülékcserére jogosító igazolást, ami esetén lenne választási lehetőséged, hogy új készüléket kérsz, vagy pénzt vissza. Ez utóbbi esetben lenne csak a hűséged törölve, kötbér törölve, előfizud megmaradna.

(#68048) kali válasza bwin.party (#68046) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 4g/lte fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, illetve a magasabb frekvenciák alapban is, így természetesnek mondható, hogy a 4g/lte esetén valamivel gyengébb térerőt jeleznek bizonyos helyeken a telefonok, mint 3g, pláne 2g módban.
a 2g kontra 3g között is nagyon sok helyen van ilyen eltérés, hogy a 2g erősebb, ez van, olyan sosem lesz egyik szolgáltatónál sem, hogy minden hálózati módban maximumon szórjanak mindenhol.
hazánkban nincs különbség más tekintetben a 4g és lte kijelzés között, az lte a telekom esetén jellemző, de már ők is több készüléken módosították mostanság 4g-re a kijelzést.

blackmajesty; a jogszabály nem veszi figyelembe a gyártók/szervizek ilyen jellegű hozzáállását, amennyiben a szerviz nem tudja kijavítani a készüléket, a szolgáltató pedig nem tudja azonosra kicserélni, úgy az ügyfél nem köteles másmilyet elfogadni, ami tulajdonságai/adottságai tekintetben nem teljesen azonos a korábbival - olyan eltérő típusú telefon pedig nem létezik, aminél nem található néhány eltérés, ami alapján a jogszabály kapcsán okkal elutasítható -, így elállhat a szerződéstől bármilyen gyártójú készülék esetén, nem kell vele foglalkoznia, hogy melyik gyártó/szerviz miként intézi a dolgot.
a drágább készülékre ráfizetést is sokszor megoldották már az ügyintézők, megfelelően lepapírozva nincs belőle gond.

[ Szerkesztve ]

(#68049) inferno88 válasza kali (#68048) üzenetére


inferno88
őstag

Elég siralmas a telekom készülékválasztéka vagy talán inkább árazása, ezért inkább vettem volna egy Meizu vagy Xiaomi Note 2-t. Legrosszabb esetben eladom a cserekészüléket, csak az eggyel több lépést jelent.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#68050) kali válasza inferno88 (#68049) üzenetére


kali
legenda

az általam elvárt készülékek adottak a csúcskategóriában, megfelelő konstrukcióban a független árazástól is sokkal olcsóbban jövök ki, így nem lehet panaszom.
a meizu, xiaomi és társai készülékek vásárlásával csak körültekintően, nehogy olyan - eltérő régióba szánt - típust vegyél, ami nem minden szükséges hazai 4g/lte frekvenciát/csatornát kezel, mert sok olyan hely van az országban, ahol 2g és 4g/lte van, 3g nincs és nem is lesz már, márpedig olyan helyen a például 800 MHz (b20) 4g/lte frekvenciát/csatornát nem kezelő telefonnal csak 2g hálón lehet netezni, ami kínlódás lehet a nagyon lomha sebesség miatt.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.