Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Vangelis válasza Jinxb1rd (#69998) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Leírnád mi történt?
Jobban át lehetne látni.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#70002) SUPREME7 válasza kali (#70000) üzenetére


SUPREME7
őstag

"biankó okirat" alatt mit értesz?

(#70003) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Az mitől van, hogy régebben jött sms arról hogy nem ér el valaki (pl térerő miatt) most meg egyáltalán nem jön.

Előfizus vagyok, anyámnak ugyanez a flotta van, neki jön sms (S4 mini) nekem meg nem (S6 edge+).

(#70004) StLui válasza Jinxb1rd (#69998) üzenetére


StLui
veterán

Hogy derült ki?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#70005) kali válasza PainKiller13 (#70003) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem tudom, hogy a flotta miatt mennyire megvalósítható részetekről az ellenőrzés, de a my telekom fiókban látható és módosítható az értesítés állapota;

t

alapesetben bekapcsolt állapotban van, de kikapcsolható.

supreme7; korrekt, de kitöltetlen útlevél...stb.

(#70006) Jinxb1rd válasza SUPREME7 (#69999) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Vett tőlük egy motort, így az adás-vételin rajta voltak az adatai. Online rendelték meg a dolgokat.

Semmivel nem tudták magukat azonosítani. Ezért is röhej az egész, hogy ez bármikor bárkivel megtörténhet, csak úgy meglehet bárkinek a nevére kötni egy szerződést? Holnap veszek egy rakomány IPhone-t a nevedre.

Nem, ez nekem fura, szerintem itt a Telekom is felelősségre vonható.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#70007) kali válasza Jinxb1rd (#70006) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy milyen módon történik az online rendelt termék átvétele, mert ha futár viszi ki, vagy pick pack pontos a történet, akkor annak a dolgozónak kell ellenőrizni a szükséges dokumentumokat, nem pedig a telekom(os)nak.

[ Szerkesztve ]

(#70008) prozodus válasza Jinxb1rd (#70006) üzenetére


prozodus
őstag

Ha online rendelték, akkor eleve visszaadhatja minden további nélkül 14 napon belül, ha nem kell, ergó át se vegye.

A futár nem verheti meg érte, simán rendelhette és meg is gondolhatta volna magát :))

Mondjátok le, ha még nem szállították ki, legyen nyoma a lemondásnak, pl email.

És természetesen kivizsgáltatni.

És igen, bkivel megtörténhet, mivel az online rendelésekhez nem kell smiféle önigazolás, sokan szívattak már így meg haverokat.

Éppen ezért ilyen esetben a webshop nem tartozik olyan felelősséggel, mint pl a bank a kártyádért, ebben az esetben ők is áldozatok.

És meglehet, éppen te lennél felháborodva, ha nem tudnál smit rendelni online, mert előtte egy hosszas procedúrában kéne igazolnod magad személyesen, h majd tudni lehessen, h vban te rendelsz.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#70009) Vangelis válasza Jinxb1rd (#70006) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Átvételkor be kell mutatni a személyit amit a szerződés kötéskor megadtak.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#70010) prozodus válasza PainKiller13 (#70003) üzenetére


prozodus
őstag

Be van állítva az átirányítás a +36309876543-ra?

Vangelis:
Tőlem még egyetlen futár v boltos se kérte...

De jelen esetben nem is itt van a probléma, hiszen az adatok ezek szt stimmeltek.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#70011) kali válasza Jinxb1rd (#70006) üzenetére


kali
legenda

azt elfelejtettem írni, hogy amúgy igen, nem csak a telekom, de bármilyen más webshop esetén vagy telefonon is bárki rendelhet más nevében, elég csak a "megfelelő" adatokat beírni vagy -mondani, hiszen azt webshop vagy telefon útján nem lehet ellenőrizni, hanem csak utólag, a kiszállításkor/átadáskor, így technikailag nem védhető ki a dolog előzetesen, hanem csak jogilag, hiszen az elkövető jogszabályt sért a más nevében jogtalanul leadott rendeléskor, tehát feljelentést lehet/kell tenni.

(#70012) Vangelis válasza prozodus (#70010) üzenetére


Vangelis
nagyúr

tőlem sem... de kellene :)

Jó mondjuk engem is ismernek ezer éve.

De kötelező volna. Addig nem adhatná át.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#70013) SUPREME7 válasza kali (#70005) üzenetére


SUPREME7
őstag

Bár az útlevél alapvetően alkalmas személyazonosság megállapítására, de elég szomorú ha nem kelt gyanút egy olyan vásárló aki ragaszkodik az útlevélhez személyi nélkül.

(#70006) Jinxb1rd : a lényeget nem írtad le, végül sikerült is nekik átvenni a cuccot? Mert ha tudjátok, hogy ki élt vissza vele ("sajnos" ha nem sikerült nekik, akkor nehéz lenne bizonyítani a visszaélést) és átvette a cuccot, akkor irány a rendőrség.

(#70012) Vangelis: tőlem is random kérnek, általában ha fizetni kell valamiért akkor nem kérnek, mert ugye ki az aki átveszi pénzért ha nem is rendelt :) Ha előre kifizetett, akkor azért el szokták kérni.

[ Szerkesztve ]

(#70014) prozodus válasza SUPREME7 (#70013) üzenetére


prozodus
őstag

De ha az elkövető átvette és kifizette, merth elvileg anélkül nem is vehette át, akkor sokkal kisebb a baj, mintha a papa átvette volna, amit nem ő rendelt. Ha átvette, akkor piszok nagy szívás, de akkor is ott a 14 nap.

Vangelis: Ja, de egyszer egy athéni boltban akartak személyit/útlevelet egy olyan kártya mellé, aminek pont az volt a lényege, h nem kell, amúgy tényleg nem is az enyém volt, kifejezetten erre az útra adta kölcsön vki, h hozzak neki ottani csokit, de megmondtam, h csak ezért szaladtam ki, úh hiába kérik, a magyar névből meg nem jöttek rá, h nem én vagyok, különben néztek volna nagyot, h nemet váltottam :D, aztán némi tanakodás után ideadták az ötven eurós csokikupacot a kártyával.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#70015) PainKiller13 válasza prozodus (#70010) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nincs, ilyet hol kell?

Illetve a telekom fiókban a hívásértesítő tiltása nincs aktiválva, de lehet annyit megérne hogy aktiválom aztán deaktiválom, hátha utána jó lesz.

(#70016) prozodus válasza PainKiller13 (#70015) üzenetére


prozodus
őstag

Átirányításokban nem hangpostafiókra, hanem erre a számra irányítod át, és akkor jönnek az sms-ek. Uúgy kell beállítani, h milyen esetekben menjen ide, mint a hangpostánál.

A telefonon is, meg az automatán is be lehet állítani, én a telefonon szoktam.

Ha postafiókot is használsz, akkor kicsit bonyolultabb, és arra már nem emlékszem fejből, de az is létezik, h egyszerre mind a 2.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#70017) PainKiller13 válasza prozodus (#70016) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem használok, köszi, beállítottam, mindjárt kipróbálom jó lett e.

(#70018) kali válasza SUPREME7 (#70013) üzenetére


kali
legenda

volt nem egy ilyen ügyünk anno - amikor még a rendőrség sorait erősítettem -, konkrétan a telekom - illetve akkor még a korábbi nevén futott a szolgáltató - kapcsán is.
ahogy nézem, a konkrét eset kapcsán az még nem derült ki pontosan, hogy az elkövető maga vette át valahogy a más nevében rendelt készüléket, vagy csak megrendelte (amolyan kicseszésből) más adatival és utóbbinak szállították ki.
a második módozatban is feljelentést kell tenni, aztán mehet a nyomozás, hogy milyen, kinek az előfizetéséhez tartozó ip címről...stb. eszközölték a webshop vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#70019) Vangelis válasza SUPREME7 (#70013) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De mivel rosszabb az útlevél... nem, hogy pont jobb, mert elfogadják a világon mindenhol?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#70020) SUPREME7 válasza Vangelis (#70019) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem vagyok "szakmabeli" szóval nem tudom melyiket nehezebb hitelesebben hamisítani, de azért az emberek nagy többségének ha van is útlevele, nem azzal megy előfizetést kötni. Nekem biztos gyanús lenne ha ez lenne a munkám.

(#70021) prozodus válasza Vangelis (#70019) üzenetére


prozodus
őstag

Mo-n a személyi számít... De ha elég kitartó vagy, némelyik meggyőzhető.
Vmi bankkal szívtam egyszer külföldről útközben pénzt akartam kivenni, h legyen elég hazáig, és kicsit nehezen fogták fel, ha személyit nem lehet külföldre vinni, akkor csak az útlevéllel tudom magam igazolni, mert volt vmi hülye belső szabályuk, ami ellentmondott a törvényeknek.

Meg egy időben nagy divat volt lopni a magyar útleveleket, igen népszerűek voltak a feketepiacon.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#70022) Vangelis válasza SUPREME7 (#70020) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem a bankban is elfogadják a jogosítványt is. Ugyanúgy igazolhatod magad azzal is.

Utlevéllel meg pláne szerintem. Legalábbis törvényesen lehet mindenhol.

Lényeg, hogy nekem az okmányirodán mondták, hogy ha valahol nem fogadják el a jogosítványt akkor csapjak az asztalra.
Feleségemnek évek óta le van járva a személyie. Jogsit használja mindenhol... soha nem volt gond.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#70023) kali válasza SUPREME7 (#70020) üzenetére


kali
legenda

pont úgy el kell fogadni az útlevelet vagy a vezetői engedélyt is, mint a személyi igazolványt, de ezt a szolgáltató is írja a honlapján;

Új előfizetői szerződés megkötése

(1) Személyazonosságot igazoló okmány (személyi igazolvány, útlevél, vezetői engedély)
...

forrás: link

(#70024) SUPREME7 válasza Vangelis (#70022) üzenetére


SUPREME7
őstag

Jogsi, útlevél és személyi amivel "hitelt érdemlően" igazolhatod magad, de míg a jogsi és a személyi megszokott, addig azért az elég ritka, hogy valakinél csak útlevél van. (persze derék magyar állampolgárokról van szó, nem turistákról)

[ Szerkesztve ]

(#70025) PainKiller13 válasza prozodus (#70016) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi szépen, jó lett :R

(#70026) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Apám nem vett át semmit, mert az ország másik felébe rendelték és ott vette fel valaki.

We are only Stardust...

(#70027) Vangelis válasza Jinxb1rd (#70026) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szépen hangzik.... akkor az átadót is meg fogják cseszni.

Mit vettek egyébként?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#70028) SUPREME7 válasza Jinxb1rd (#70026) üzenetére


SUPREME7
őstag

Akkor nagy sebességgel vonuljon be a legközelebbi rendőrségre feljelentést tenni,minden rendelkezésre álló papírral. (ha még nem tette meg...) :U

(#70029) prozodus válasza Jinxb1rd (#70026) üzenetére


prozodus
őstag

De akkor hogy derült ki egyáltalán???

Pk13: :)

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#70030) Jinxb1rd válasza prozodus (#70029) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ide érkeznek a csekkek. :D

Feljelentés már megvolt, de én most azzal nem vagyok megbékülve, hogy ilyen egyáltalán megtörténhet.

We are only Stardust...

(#70031) prozodus válasza Jinxb1rd (#70030) üzenetére


prozodus
őstag

De nem fizetett?!

Azt tudod, h a behajtó bírósági ítélet nélkül nem vihet el smit?

Ez uaz, mint ahogy a bkv-nál divat volt, h hamis adatokat mondtak be. Többek között ezért szigorítottak be, h személyit v rendőrséget hívnak.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#70032) kali válasza Jinxb1rd (#70030) üzenetére


kali
legenda

mint korábban is írtam, nem lehet kivédeni, legyen szó bármilyen webshop vagy telefonos rendelésről, távollévők között köttetett szerződés esetén csak utólag kerülnek ellenőrzésre az okmányok/dokumentumok, de adott esetben nem csak a más adataival megrendelő elkövető, hanem a futár/piack pack pont...stb. átadó is felelősségre lesz vonva rendesen.

(#70033) Jinxb1rd válasza prozodus (#70031) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Dehogy fizetett. Miért fizettünk volna ki bármit is ebből?

We are only Stardust...

(#70034) lugosi válasza szabogabor10 (#69995) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Digi online van ios-re: [link]

(#70035) prozodus válasza Jinxb1rd (#70033) üzenetére


prozodus
őstag

Öregektől (sok)minden kitelik...

De akkor végülis nem történt smi baj, csak szívásos utánajárás van. Addig örülj.

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#70036) Jinxb1rd válasza prozodus (#70035) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Mondjuk jah, én is már néha szörnyülködöm rajta. :D

We are only Stardust...

(#70037) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ha jól értem, akkor ahhoz, hogy valaki a Like S-t igénybe vegye elég a két hűség év elején felsőoktatásban lenni, a végén már nem fontos, max tovább nem lehet majd a Like-ot igénybe venni utána.

Lehet olyat, hogy egy meglévő számot, ami a szülő nevén van a gyereke a nevére vesz, hogy Like-ossá válhasson a szülő a gyerek számhordozásával, miután az a nevére vette a szülő számát? Csúnyán mutyinak hangzik - tetszik is :D - , nem tudom, hogy ilyen létezhet-e… ha a "szuper komplex" voip varázsra rá lehetni venni a szülőket, akkor nem tojakodnék ilyen badarságokkal, de sajnos nem ilyen egyszerű szokásokon változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#70038) szabogabor10 válasza lugosi (#70034) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez a romániai Digié (RCS&RDS).

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#70039) kali válasza csubuka (#70037) üzenetére


kali
legenda

szia,

a leírásból leszűrheted a lényeget;

A Like S díjcsomagok kizárólag új előfizetésként (akár számhordozással) vagy Dominóról számlás előfizetésre való áttérés esetén vagy Like, vagy Like 300 díjcsomagról Like S díjcsomagra történő váltással igényelhető azok részére, akik, érvényes magyar felsőoktatási diákigazolvánnyal, vagy amennyiben 18. életévüket már betöltötték, érvényes középiskolai diákigazolvánnyal rendelkeznek. Érvényes magyar felsőoktatási (vagy középiskolai) diákigazolvány hiányában a felsőoktatási intézmény (középiskola) által kiállított, a hallgatói státuszt igazoló igazolás is elfogadott. Ez esetben az Előfizető felelőssége, hogy a felsőoktatási (középiskolai) diákigazolványa megérkezését követően azt haladéktalanul bemutassa személyesen valamely Telekom vagy Telekom Partner üzletben. Amennyiben ezt elmulasztja, úgy a két év lejártával a Like S díjcsomag további igénybe vételére nem lesz jogosult. Az előfizető a díjcsomag választásával hozzájárul ahhoz, hogy felsőoktatási (középiskolai) diákigazolványának száma rögzítésre és kezelésre kerüljön a Magyar Telekom Nyrt. rendszereiben a szolgáltatás igénybevételének végétől számított egy év 30 napig, kizárólag a jogosultság ellenőrzése céljából, visszaélések elkerülése érdekében. A felsőoktatási (középiskolai) diákigazolvánnyal való visszaélés esetén a visszaélést elkövető Előfizető/Számlafizető a Move XS díjcsomagba kerül automatikusan átváltásra. Az Előfizető a díjcsomag aktiválásától számított 2 éves időtartamig jogosult a Like S díjcsomag használatára. Amennyiben az Előfizető ezen időtartam utolsó napját megelőző 30 napon belül bemutatja az érvényes felsőoktatási (középiskolai) diákigazolványát, úgy további 2 évre válik jogosulttá a díjcsomag használatára, vagy lehetősége van egyéb, számára elérhető díjcsomagba váltani.

forrás: link

a számhordozás másik szolgáltatótól áthozásra értendő.
amennyiben adott előfizetésen nincs hűség, úgy esetleg az megoldható, hogy először átmenni domino díjcsomagba (ez 2700 ft lesz, ami leforgalmazható), ott kivárni a 30 napot, majd utána lehet like s díjcsomagba átlépni.

[ Szerkesztve ]

(#70040) csubuka válasza kali (#70039) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Köszi! Mondjuk azt hozzá teszem, hogy kicsit káosz az van, mert a barátnőm öccse pl. Fun S ről ment át Like-ra, úgy, hogy adtak neki egy új simet ott helyben...Mondjuk az speciális lehet, mert hiába ő használja a Fun S-t, attól még az lehet, hogy a főkártya gazda nevén van - legalábbis gondolom ez a magyarázat az anomáliára. :) Vagy szimplán benéztek valamit. - Mindezt persze úgy tették, hogy belépve az ő kártyának az online kezelőjébe még a barátnőm neve jelenik meg, szóval neki jelenleg két Like díjcsomagos kártyája van. Látszólag működik a dolog és az új kártyát fel lehet hívni és él, ettől függetlenül lehet, hogy lesz gubanc ebből még.

(#70041) kali válasza csubuka (#70040) üzenetére


kali
legenda

a fun s (aranytárskártya) amolyan határesetes, mix típusú szürke ló, egységesíti az előfizetéses és a feltöltőkártyás konstrukciót.

(#70042) csubuka válasza kali (#70041) üzenetére


csubuka
addikt

Ezért lett akkor ilyen érdekes a srác számhordozása :DD

Lenne egy apró másik kérdésem - bár lehet kuszán megfogalmazott, hogy hőségidő hosszabbításnál a kalkulált kedvezményes készülék ár az csak attól függ, hogy valaki arany vagy platina kártyás meg a vállalt előfizu havidíjától nem? Szóval ha pl. egy FUN S-re hosszabbítanék hűséget akkor mindegy hogy az éppen egy mobilszám vagy egy vezetékes mellé van társítva - mindkettő "főszám" arany hűség szintű szerintem már?

(#70043) kali válasza csubuka (#70042) üzenetére


kali
legenda

- 1 vagy 2 év hűséget írsz alá
- csak az előfizetésre, vagy valamelyik díjcsomagra is aláírsz hűséget (már amelyik díjcsomagnál lehetséges, mert van olyan, amire nem lehet hűséget aláírni)
megnéztem a fun s díjcsomaggal a készülékeket, a legdrágább kategóriába sorolja a rendszer, csak az előfizetésre kell aláírni hűséget, a díjcsomagra nem.
nem kiemelt, illetve arany/platina kiemeltségű előfizetés esetén árban nem látok különbséget, ha ezeket kivéve azonos feltételek mellett nézem.

(#70044) #TOTTI válasza lugosi (#70034) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ez román verzió sajnos!

(#70045) vraghdash


vraghdash
tag

hello

2 napja volt g3b@sz telekomnál, valakinél van még nyoma?
Nejemmel 3 telekomos telefonból 2ről etlűt mindenféle net szolgáltatás!

1szerűen nincs.. valami 5let?

(#70046) lugosi válasza vraghdash (#70045) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Még aznap visszajött, kb egy órán belül. Minden telekomos telefonra a környezetemben.

(#70047) csubuka válasza kali (#70043) üzenetére


csubuka
addikt

Nagyon szépen köszönöm válaszod!

(#70048) glaci válasza vraghdash (#70045) üzenetére


glaci
őstag

Esetleg egy újraindítás, ha még nem volt, hátha megoldja ...

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#70049) vraghdash válasza lugosi (#70046) üzenetére


vraghdash
tag

igen, következő nap visszajött szombet reggel óta nincs 2 telefonunkon... újraindítás megvolt

(#70050) szapeti40


szapeti40
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem olyan téren, hogy a mai napon küldtem egy SMS-t a telekomnak, hogy szeretnék mobilinternetet (+NETPLUSZM) és azt a választ kaptam, hogy a szolgáltatást egy másik miatt nem tudják bekapcsolni, mi lehet ennek az oka? (Huawei P8 Lite)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.