Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128001) 4Grider válasza wesaaa (#128000) üzenetére


4Grider
nagyúr

Aláírtál egy letiltás elleni adásvételit, majd megkérdezed hogy téged terhel-e valami a letiltás után...

(#128002) kory24


kory24
őstag

Úgy nem lehet már készüléket venni részletre, hogy csak 1 mobil előfizetésemre vállaljak hűséget 2évre, mint régen? Tehát minden más maradjon érintetlen, jelenlegi csomagban, hűségidővel....

Vagy csak a weboldal nem engedi, chaten/telefonon lehetne?

Akárhogy is próbálom mindenáron a 3db otthoni szolgáltatásomra is újra akarja hosszabbítani a 2évet "extra kedvezmény miatt". (ami persze +5e ft költség lenne nekem havonta, micsoda kedvezmény.....)

(#128003) Kaba válasza kory24 (#128002) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben nem tartasz igényt az extra kedvezményre, akkor intézd a chaten vagy a 1414-en.

(#128004) lugosi válasza wesaaa (#128000) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“letiltas elleni adasvetelit”

Ez olyan mint a baleset elleni biztosítás.

(#128005) #76055552 válasza lugosi (#128004) üzenetére


#76055552
törölt tag

Ha elolvastad az egész sztorit, akkor.....Hááát nem kicsit meredek a történet....
A 2. tulaj vállalja, hogy ő (aki nem is állt kapcsolatban a telekommal) nem ad okot a letiltásra?
vagy
A 2. tulaj vállalja, hogy az első tulaj fizeti a számlákat ezáltal nem ad okot a letiltásra?
Vicc...komolyan.

(#128006) Kaba


Kaba
veterán

Számtalanszor le lett írva, hogy mobilt ami hűséggel/kedvezménnyel lett vásárolva nem veszünk, mivel a szolgáltató a későbbiekben nemfizetés miatt letilthatja.
Aki biztosra akar menni az csak listaáron vásárolt készüléket vegyen.

(#128007) Kbali válasza st3v3np3t3r (#127998) üzenetére


Kbali
nagyúr

(#128008) Caranita


Caranita
aktív tag

Mobilvásárlás appban (8.2.0) megjelent a BKK közlekedési mobiljegy :))

[ Szerkesztve ]

(#128009) lugosi válasza #76055552 (#128005) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Összességében gondoltam arra, hogy a "letiltás elleni adásvételi" annyit ér, mint a baleset elleni biztosítás. Attól még letiltják (~bekövetkezik a baleset) hogy van adásvételi (biztosítás), csak utána lehet vele esetleg valamit kezdeni (kérdés, hogy mekkora sikerrel). De "az ellen nem véd", ahogy Szalacsi bácsi mondta. Attól még letiltják, hogy van "letiltás elleni adásvételi".

(#128010) wesaaa válasza 4Grider (#128001) üzenetére


wesaaa
aktív tag

Csak sajna ez egy nemletező fogalom.
Más helyett én nem vállalhatok felelősséget.
Lényegében mindenki hibás,de szerintem senki nem dobálja a100ezreket hogy osztogassa,mert vett saját felelősségre egy elofizus telefont :Y :W

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#128011) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok! Elnézést a tudatlanságomért, csak azt szeretném megkérdezni, hogy Telekom mobilhálózatból (Domino kártya) a Vodafone ügyfélszolgálatát (1270) ingyenesen lehet-e hívni? Az ÁSZF ide vonatkozó részét nem találom. Köszönöm szépen! :R

(#128012) Kaba válasza djsunstealer (#128011) üzenetére


Kaba
veterán

A Vodafone hálózatából hivható ingyenesen.

[ Szerkesztve ]

(#128013) blackmajesty válasza Kaba (#128012) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Az összes belföldi hálózatból ingyenesen hívható, ahogy a Telekom ügyflszolgálat is.
Vodafone honlap szerint is
Telekom ÁSZF Domino díjszamás 33. oldala szerint is.

(#128014) Kaba válasza blackmajesty (#128013) üzenetére


Kaba
veterán

Így van, másra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#128015) 4Grider válasza wesaaa (#128010) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor a kereskedőknek sem kell a jótállást vállalniuk akkor, amikor az adott eszközt gyártó/hazai forgalmazó megszűnik? Az aláírást nem azért biggyeszted egy papír aljára, mert az bármit elbír, hanem mert pénzt kaptál azért a valamiért, ami most féltégla a vásárlódnál. Ha nem adtad volna el, akkor ugyanígy osztogatnád a 100ezreket...

(#128016) djsunstealer válasza Kaba (#128014) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen! Neked is blackmajesty! :R

(#128017) wesaaa válasza 4Grider (#128015) üzenetére


wesaaa
aktív tag

Akkor a legjobb lesz h közösen eladjuk alajtresznek,a fennalló összeget meg odaadom neki kpban :C

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#128018) kovacsmi_74 válasza Lackooo84 (#127963) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

"ja, és lakcímkártya adatokat sem kérnek...."

Az nem lehet, hogy a menekültek megsegítése miatt van most ez így?

(#128019) st3v3np3t3r válasza 4Grider (#128015) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez azért nem ilyen egyszerű mint aminek látszik. egy céget és magánszemélyt ne vegyél egy kategóriába.

A végfelhasználó nem gyártó/forgamazó…

Mint magánszemély sehol nincs leírva, hogy kötelező jogi kötelezettség terheli, ha nem ad jótállást vagy szavatosságot. Az mindenkinek a lelkiismeretérr van bízva.

A jogszabály így kezdődik:
1. § * (1) A Polgári Törvénykönyv szerinti fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott, az 1. mellékletben felsorolt új tartós fogyasztási cikkekre (a továbbiakban: fogyasztási cikk) e rendelet szabályai szerint jótállási kötelezettség terjed ki.

Átböngésztem a jogszabályt, és sehol nincs leírva benne, hogy fogyasztó és fogyasztó között mi kötelező. Sajnos ez egy olyan helyzet, amire a jogalkotók nem voltak képesek mit kitalálni. Ez van.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128020) 4Grider válasza st3v3np3t3r (#128019) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így van, példaként hoztam, nem akartam mindenféle szavakat használni, mert csak összezavarja a kérdezőt. De ha már felvetetted: Magánszemélyek esetén a nagyobb értékű használt termékre egy év kellékszavatosságot kell adni. És ebbe bizony belefér az, ha a telefon használhatatlanná válik egy éven belül.
Szerk.:
Viszont belegondolva: A kellékszavatosság az eladás során már fennálló hibákra vonatkozik. Tehát ez után történő nem fizetés miatti zárolásra elvileg nem. Kérdés, hogy az eladáskor fennálló hiba-e, ha a telefon még hűségszerződés hatálya alatt áll és ennek hatálya alatti szerződésszegés az oka a zárolásnak.
Mindenesetre nincs az a bíróság, aki ilyen esetekben nem határoz meg kárpótlási összeget. És főleg akkor van ez így, ha a vevő - mint ebben az esetben is - okos volt, és erre az esetre is kitért a szerződésben.

[ Szerkesztve ]

(#128021) st3v3np3t3r válasza wesaaa (#128000) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én nem írtam adásvételit az eredeti tulajjal.
Közölte van pár hó részlet,azt kifizeti és kész.
Én eladtam.kozoltem h nem Én vagyok az első tulajdonsoa,írtunk egy letiltas elleni adasvetelit,de tanú meg hasonlók nem szerepel rajta.
A szóban kötött szerződés semmis! A letiltás elleni adásvételi is semmis, ugyanis 2 magánszemély között írt magánokirathoz 2 tanú kell és vagy ügyvéd,esetleg vagy közjegyző, anélkül a szerződés érvénytelen.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128022) st3v3np3t3r válasza 4Grider (#128020) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Mint írtam, ez lelkiismeretre van bízva, hogy ki mire mit vállal. Mivel egy fogyasztó nem vállalkozás, sem kereskedő, így a jótállásokra vonatkozó jogszabály fogyasztó és fogyasztó között eladott tartós fogyasztási cikkekre semmilyen kötelezettséget nem ír elő. Az, ha valaki fogyasztóként vállal kötelezettséget, az dícséretes…
Ez az 1év kötelező kellékszavazosság hol van leírva, hogy nekem mint fogyasztó kötelezően vállanom kell?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128023) Kbali válasza st3v3np3t3r (#128022) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézz utána mondjuk a gépjármű eladásnak, ha magánszemélyként teszed. Persze ott is érvényes a "rejtett hiba", de szavatosság van.

(#128024) wesaaa válasza st3v3np3t3r (#128021) üzenetére


wesaaa
aktív tag

Tény,a papírt amit írtunk egymás között számomra is elég gyengén állja meg a helyét!
Ha 15.en nem változik a helyzet,én arra gondoltam hogy volna egy szervizes ő atveszi a készüléket 130ezer-ért én pedig utalok a tulajnak 70ezret.
Így lényegében visszakapott 200ezer forintot a 230ból.
Ennél többet én sem gondoltam tenni az ügy érdekében.
Szerintem ez egy korrekt gondolat lenne.
De lényegében ha kap 130at érte,az is több mint a semmi. :F

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#128025) 4Grider válasza wesaaa (#128024) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez korrekt gondolat, az nem, hogy nem értékeled semmire a saját aláírásodat. Azon gondolkodom, hogy hol találsz olyan szervizt, amelyik fizet 130e Ft-ot egy használt és letiltott készülékért. Találtál ilyet?

(#128026) wesaaa válasza 4Grider (#128025) üzenetére


wesaaa
aktív tag

Halaistennek találtam,az hogy utanna ők mit csinálnak vele az nem lényeges.
Én kárpótolni akarom a 3.ik felet olyan szinten hogy nagy kár nekem se legyen belőle! :R
De azért megprobaljuk ketten megszorítani az első tulajt....hátha tudunk belőle kicsikarni pénzt. :(((

[ Szerkesztve ]

OLDPH! wesaaa felhasználónak 74 pozitív értékelése van a fórumon! OLD PH!

(#128027) lugosi válasza st3v3np3t3r (#128021) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A szóban kötött szerződés semmis!"

Ez nem így van. Bizonyos esetekben előírt a kötelező alakiság, de általános jelleggel nem.

"2 magánszemély között írt magánokirathoz 2 tanú kell és vagy ügyvéd,esetleg vagy közjegyző, anélkül a szerződés érvénytelen"

Ez sem így van, a fenti különbségek a teljes bizonyító erejű magánokirat, egyszerű magánokirat és közokirat jelleget határolják el, a fentiek az általad leírtakban keverednek.

(#128028) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hogy működik a multisim? A következő értelemben kérdezem.

Ugye a multisimnek van egy "technikai" száma, annak ellenére, hogy a fő simre érkező hívás is kicsörög rajta, de olvastam itt a topikban, hogy van egy technikai száma, ami miatt érkezhet rá sms.

Azonban, ez a technikai szám hívható-e, és ha igen, akkor az a fő simen csörög-e ki?
Azért kérdezem, mert van egy multisimem, ami eleve olyan eszközben van, ami nem fogad hívást (táblagép). Kb azóta, hogy van ez a multisimem, nagyon megszaporodtak a korábbiakhoz képest a téves hívásaim (a fő simem száma nagyon régen az enyém). Másra nem tudok gondolni, hogy a multisim technikai számát hívják, és az csörög nálam a fő simen.

Jól gondolom, vagy technikailag ez nem így működik?

(#128029) 4Grider válasza lugosi (#128028) üzenetére


4Grider
nagyúr

Technikailag sima átirányítás történik a fő sim-ről a technikai számra, így lesz belőle multisim. Visszafelé sok értelmét nem látom az átirányításnak, de tedd be a multisimet egy készülékbe és kérdezd le az átirányításokat...

(#128030) murdock25


murdock25
tag

Tud-e esetleg valaki némi bennfentes információt arról, hogy várható-e 1-2 hónapon belül valami extra-extra készülékkedvezmény Magenta hűségidő vállalásra? Lejárt már egy ideje a hűségem, új telefont is szerettem volna, de nem elég, hogy az elmúlt hónapokban minden eddiginél kevesebb készülékkedvezmény jár, de most még azt is látom, hogy a kinézett telefon (iPhone 13 Pro) nemhogy olcsóbb lett volna, de még a rendes árára rá is vertek 15eFt-ot, így még annyit se ér a kedvezmény. Tudom, hogy szokott lenni évente pár alkalom, amikor van többlet kedvezmény, de nem tudom mikorra esik, van-e valami hagyományos időszak tavasszal?

(#128031) 4Grider válasza murdock25 (#128030) üzenetére


4Grider
nagyúr

Erre mindig az a válasz, hogy bennfentes információ kikerülése egyik szolgáltatónál sem kívánatos, ergo ha valaki ilyesmit közzétesz, nem sokáig fog ott dolgozni.

(#128032) Tompika777 válasza murdock25 (#128030) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ha egy kicsit is nyomon követed a világpolitikai eseményeket, akkor saját magad is le tudod szűrni azt, hogy jelen pillanatban semmilyen árcsökkentésre nem lehet számítani... Elég csak egy Euró vagy Dollár árfolyamot megnézni....

(#128033) st3v3np3t3r válasza lugosi (#128027) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hogy miért is nagy gond a szóbeli szerződéskötés amiért nem igen fogadják el sehol
Szóbeli szerződés
Szóbeli szerződés akkor jön létre a felek között, ha kifejezetten megállapodnak abban, hogy egymással szerződést kötnek, és szerződés lényeges, vagy valamelyikük által lényegesnek ítélt feltételeit is megbeszélik egymással. Tekintettel arra, hogy a jogszabályok a mindennapi életben felmerülő szerződések megkötését szűk körben kötik írásbeli alakhoz, így széles lehetőség áll a felek rendelkezésére, hogy az egyszerű megítélésű, esetlegesen gyorsan teljesedésbe menő megállapodásaikat szóban kössék meg.
A szóbeli szerződések esetén gyakori, hogy azok egy régebb óta fennálló hosszútávú együttműködésen, bizalmi és / vagy családi, rokoni kapcsolatan alapulnak. Ezekben az esetekben ugyanis a felek bízva a másik félben, az adott szóban gyakran könnyelműen nem gondolnak arra, hogy ha a későbbiekben megromlik közöttük a kapcsolat, akkor a szerződésben foglaltak bizonyítása, kikényszerítése sokkal nehezebb, mintha azt írásba foglalták volna. Előfordulhat, hogy a szóbeli szerződést kötő felek máshogy emlékeznek a szerződés egyes elemeire, az ellenszolgáltatásra, annak pontos mértékére. További probléma, hogy a szóbeli szerződéseket a felek szűk körben szokták megkötni, így vita esetén vagy egyáltalán nem áll, vagy kevés tanú áll a rendelkezésre, aki bizonyíthatná a szerződés pontos tartalmát, illetve lehet, hogy ők is eltérően emlékeznek a megállapodásra.
Ha nincs se tanú, se felvétel róla,akkor utólag szinte lehetetlen bármit is bizonyítani. Nyilván az ádásvétel tényét könnyű bizonyítani, de a további elhangzott dolgokat már elég nehéz.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128034) viktorhu válasza st3v3np3t3r (#128021) üzenetére


viktorhu
veterán

Ennyire nem nyilvánvaló, a PTK szerint szóban is lehet szerződni (jognyilatkozat szóban, írásban vagy ráutaló magatartással tehető), csak a bizonyítás nehéz. Az írásbeli szerződésnek sincsenek alapesetben formai követelményei (Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a jognyilatkozat akkor minősül írásba foglaltnak, ha jognyilatkozatát a nyilatkozó fél aláírta.). Aláírás van, a szerződő felek nem tagadják a szerződés létrejöttét. Ráutaló magatartás is van (kp és telefon gazdát cserélt).

Innentől nem az a kérdés, hogy magánszemélyként valaki milyen garanciavállalásra köteles, mert az előírtakon felül önként vállalt kötelezettséget a két fél megállapodása tartalmazhat.

Nagyon szomorú vagyok, mert itt az eredeti eladón kívül mindenki jóhiszeműen átvert fél, és a köztes eladó az üzlet létrejötte érdekében plusz kockázatot vállalt más tevékenységéért. Ha ő nem áll helyt, akkor a végső vevő lesz az átvert fél, ha helyt áll, akkor a köztes vevő. Nem tudom, hogy egy veszteségmegosztáson utólag meg tud-e a két fél állapodni, ill. van-e valamilyen írásbeli nyoma (emailes levelezés), ahol az eredeti tulajdonos elismerte az eladást (pl. ahol magyarázkodik), így a ráutaló magatartás ott is igazolható lenne.

(#128035) viktorhu válasza murdock25 (#128030) üzenetére


viktorhu
veterán

Nagyon fogok örülni, ha nem lesz durva árrobbanás - nem lefelé sajnos :(

(#128036) st3v3np3t3r válasza viktorhu (#128034) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a PTK szerint szóban is lehet szerződni (jognyilatkozat szóban, írásban vagy ráutaló magatartással tehető), csak a bizonyítás nehéz. Én is ugyan ezt írtam :)) , hogy szóban kötött szerződést nehéz bizonyítani, felvétel nélkül. Pl. videóbankos számlanyitásnál szóban kell szerződést kötni, amiről persze felvétel is készül, majd hiteles írásos dokumentum is.

Igen, itt a 2 utólagos “új” tulaj a károsult. Mint írtam, kimerítheti a csalás fogalmát, így érdemes lehet feljelentést tenni az eredeti tulajjal szemben.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128037) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ez, hogy online csak előfizuval lehet telót venni ez komoly ezeknél a birkáknál? :F

The Truth is out there...

(#128038) Kaba válasza Lackooo84 (#128037) üzenetére


Kaba
veterán

Igen. Készlethiány( pl.Apple termékek stb.), miatt így tudják a Telekomos ügyfeleket segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#128039) csabaxd14


csabaxd14
csendes tag

Sziasztok. A Telekom fizetőképességi vizsgálatáról mi a véleményetek? A mai nap folyamán szerettem volna, domino feltöltőkártyás csomagról előfizetésre váltani, valamint egy Iphone 13 (128 GB) készüléket részletre vásárolni, azonban mivel korábban nem volt előfizetésem a telekomnál, így az "előleg" összege, a telekom munkatárs szerint egy az egyben a készülék teljes árával egyezett volna meg? Előfordulhat, hogy egy másik üzletben ezt egy másik telekomos munkatárs másképp bírálja el?
Egy közeli ismerősöm mesélte aki már régebb óta telekom előfizus csomagban van, hogy neki egy "egyedi" csomagot egy munkatárs konkrétan megvalósíthatatlannak titulálta. Egy másik telekom üzletben egy másik munkatárs meg simán megoldotta a kért "egyedi" csomagot. Nyilvánvaló nem a telekom munkatársak ellen irányul a kérdésem. Hanem a történet tűnik hihetetlennek, hogy régóta vagyok már feltöltőkártyás a telekomnál, havi szinten 10-15k költök így is(korlátlan internet, havi 3-4x feltöltés). Miért nem elegendő egy 100-150k előleg fizetése?

(#128040) kali válasza Lackooo84 (#128037) üzenetére


kali
legenda

Kiiktatják a tömegtételes neppereket :DDD

(#128041) Kaba válasza csabaxd14 (#128039) üzenetére


Kaba
veterán

Nem a Telekomos ügyintéző bírálja el, hanem egy automatikus rendszer.
Új előfizetőknél a mobilelőleg összege magas, mivel az egyéni hitelkeretük alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#128042) Lackooo84 válasza kali (#128040) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja nem azért, mert mostanában amúgy is a Telekomnál volt listaáron a legdrágább minden, csak így lestem most, hogy mi ez... :D

The Truth is out there...

(#128043) Kaba válasza Lackooo84 (#128042) üzenetére


Kaba
veterán

Az ártól függetlenül lerabolták pl. egy hete az iPad 9-es tableteket 10 percen belül, ( szinte seholsem kapható és előjegyzést vesznek fel rá).
Lehet ekkor telt be a pohár.

[ Szerkesztve ]

(#128044) jack982 válasza Kaba (#128043) üzenetére


jack982
aktív tag

lehet, hogy a jövő héten lesz új ipad bemutató.
új óccó iphone-al együtt.

(#128045) Kaba válasza jack982 (#128044) üzenetére


Kaba
veterán

Ősszel is volt bemutató, csak megfelelő árumennyiség nem volt utána.
Most sem lesz másképp. A Chiphiány az inkább fokozódni fog.

(#128046) lugosi válasza st3v3np3t3r (#128036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Én is ugyan ezt írtam”
Nagyon nem. Te azt írtad, hogy a szóban kötött szerződés semmis. Az nagyon más.

(#128047) st3v3np3t3r válasza lugosi (#128046) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

akkor olvasd el légyszives mégegyszer amit írtam és próbáld meg értelmezni is :R

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#128048) #86564352 válasza Kaba (#128045) üzenetére


#86564352
törölt tag

A pompás forint-euró árfolyam is... Szerintem nagy tavaszi akciókra ne számítson senki.

(#128049) lugosi válasza st3v3np3t3r (#128047) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt írtad:

”A szóban kötött szerződés semmis! A letiltás elleni adásvételi is semmis, ugyanis 2 magánszemély között írt magánokirathoz 2 tanú kell és vagy ügyvéd,esetleg vagy közjegyző, anélkül a szerződés érvénytelen.” [link]

Ezt hogyan értelmezzem másképp, mint hogy azt írtad, hogy a szóban kötött szerződés semmis? :F

[ Szerkesztve ]

(#128050) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Most kértem tabletes multisimet (eSim) az ipadbe, viszont se pin kódot nem kér, se azt nem tudom bekapcsolni hogy kérjen. Hogy lehetne ezt bekapcsolni?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.