Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139001) rasotamas válasza szabonagyur (#138998) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem látok benne többet/jobbat az S23-nál.
Sőt, az S23 legalább Snapdragon. Most hogy van benne AI, hát azt bármire rá lehet fogni, if oszt jóvan.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139002) szabonagyur válasza rasotamas (#139001) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez okes, de ha a hivatalos SES oldalon sincs akkor eselyes a keszlet hiany.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139003) rasotamas válasza kali (#139000) üzenetére


rasotamas
veterán

Csak ez épp elég arra, hogy fenntartok egy (több) telekomos előfizetést egy olcsóbb flottás alternatíva helyett, hogy jaj majd veszek telefont részletre kedvezménnyel, aztán amikor időszerű lenne nincs ami jó lenne vagy nincs olyan változata ami jó lenne vagy horror áron.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#139004) Cs1csó válasza rasotamas (#138999) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt se felejtsd el, hogy a "szolgáltatók"-nál nem a legfontosabb prioritás, hogy készülékeket adjanak el, nem telefonboltok. Plusz a "KÉSZLET" mint fogalomtól manapság már MINDEN CÉG irtózik.
Talán a Covid járvány elején volt arról szó, hogy az egyik legnagyobb autógyár (valami német pl. VW vagy hasonló cég) kb. EGYETLEN hétre való alkatrészkészlettel rendelkezik, tehát ha SEMMI NEM JÖN akkor a gyár leállása egy hét után következik be.

(#139005) btudos válasza Cs1csó (#139004) üzenetére


btudos
veterán

Ez erősen sántít, mióta a 2 év hűséghez kötelező a készülékvásárlás, a szolgáltatóknál is a prioritási rangsor elején vannak a telefonok, de a globális ellátási láncok akadozásával - most épp a Vörös-tengeri balhék miatt - nehéz mit kezdeni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#139006) mzso


mzso
veterán

Feltöltős SIMkártyát csak személyesen lehet lemondani? Vagy online is lehet? (Ha lehet egyáltalán, és nem kell megvárni amíg lejár.)

[ Szerkesztve ]

(#139007) ledgeri válasza btudos (#139005) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az ember telefont akar amihez hűség jár (fenti példánál), míg a szolgáltató szerződést akar, amihez telefont kínál!
Nem azért sok a telefonos, szolgáltatós reklám, mert a szolgáltató telefont akar eladni, hanem mert az marad meg az emberben, mintsem az, hogy most M-es vagy L-es csomaggal lehet annyiért megszerezni!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#139008) 4Grider válasza mzso (#139006) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha kell róla az egyenleg vissza, akkor hagyd lejárni. Ha nem kell, tedd be a fiókba. Semmi értelme tehát lemondani, max. akkor, ha elérted a 10 kártyát/szolgáltató.

(#139009) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Az előre beharangozott márciusban esedékes leállás a mobilvásárlás applikációt is érinti? Ott vásároltam bérletet, amit aktívan használok.
Köszönöm a választ előre is!

(#139010) csako válasza Oposzumtoszó (#139009) üzenetére


csako
veterán


További infók

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#139011) Oposzumtoszó válasza csako (#139010) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm!

(#139012) mzso válasza 4Grider (#139008) üzenetére


mzso
veterán

És ha elértem?
Megfordult bennem, hogy betárazok SIM-ekből, mivel obszcén módon olcsóbb az adat amit a SIM-mel kapok házhoz szállítással, mint a Domino Maratonnal.

Az a 10 kártya meg nem összesen lehet az ember nevén a jogi mizéria miatt amióta bevezették az adategyeztetést?

[ Szerkesztve ]

(#139013) simpley válasza mzso (#139012) üzenetére


simpley
őstag

feltöltősből 10,
előfizetősből 5

összesen így 15

signed by simpley.

(#139014) 4Grider válasza mzso (#139012) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem, szolgáltatónként lehet 10 db.

(#139015) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok multi SIM-mel kapcsolatban kérdeznék: Adott egy korlátlan mobil csomag 2 multisim lehetőséggel. jelenleg csak az egyiket használom ki egy órában. A másik parlagon hever, illetve felmerült bennem hogy beleteszem a gyerek iphone-jába, a korlátlan adat miatt.Egyrészt nem tudom ez hivatalosan megendegett e telekoméknál, másrészt csak az adatforgalmat szeretném megosztani a hangot nem. Ez valahogy lehetséges. vagy ezt dounet-nél volt csak?

köszi

(#139016) rothfb válasza Cilindrik (#139015) üzenetére


rothfb
veterán

Én úgy tudom, minden megosztódik. Nem válogathatsz, hogy a hangot nem akarod. Ha kicseng, mindkét telefon ki fog csengeni pl.

(#139017) Cilindrik válasza rothfb (#139016) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Köszi, igen én is így látom

(#139018) rothfb válasza Cilindrik (#139017) üzenetére


rothfb
veterán

Ha jól rémlik az sms az egyetlen, amit a multisimmel ellátott eszköz nem tud fogadni. Az csak a fő eszközre jön meg. Illetve küldeni bár tudsz, de a multisim kártya alap telefonszámát fogja kijelezni a túloldalon, nem a te telefonszámodat.

(#139019) 4Grider válasza Cilindrik (#139015) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekünk nem egy multisim-ről le van vetetve a hívás, azaz csak netet osztanak. Állítólag ez a lehetőség most lett letiltva, de egy próbát megérhet, hiszen olyan eszközben használhatod, amilyenbe csak akarod.

(#139020) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Ez valós ugye? [kép]
Akkor ráérek még. :)

(#139021) nfsu17 válasza djsunstealer (#139020) üzenetére


nfsu17
veterán

Mivel tényleg lesz leállás, ezért elég valósnak tűnik

(#139022) djsunstealer válasza nfsu17 (#139021) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Csak a kamu SMS-ek miatt kérdeztem, sose lehet tudni. Megnézem a telekom fiókban mit ír ki, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#139023) csako válasza djsunstealer (#139022) üzenetére


csako
veterán

A kamu sms inkább úgy szólt volna nagyjából, hogy a leállás miatt ezen a (telekomra hasonlító kamu) oldalon tudod elvégezni, megadva a bankkártya adataid is :DDD

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#139024) djsunstealer válasza csako (#139023) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

;] ;] ;] ;] ;] Jogos, ott a pont! :R

(#139025) simpley válasza djsunstealer (#139020) üzenetére


simpley
őstag

előbb is megteheted. Nem lesz ettől rövidebb a következő ciklusod, hiszen a mostani ciklus végétől fogja számolni az újabb egy évet. (már ha itt is a szerződéskötés napja az irányadó mint a vodánál es yetinél) :D

signed by simpley.

(#139026) btudos válasza simpley (#139025) üzenetére


btudos
veterán

Telekomnál az utolsó adategyeztetés időpontjától él az 1 év.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#139027) yogibear válasza btudos (#139026) üzenetére


yogibear
addikt

Ahogy előtted is írták úgy van, szóval nem kéne ezt a hülyeséget terjeszteni, mert még valaki el is hiszi...
A kártya aktiválásának időpontja számít nem az adategyeztetésé... nekem is már nyekereg a T, de még van 1,5 hónapom addig...
Az első évben volt az, hogy a bevezetésekor kellett pár hónapon belül adategyeztetni személyesen, utána már a kártya aktiválásának időpontja számít...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139028) mzso válasza yogibear (#139027) üzenetére


mzso
veterán

Én erre nem veszek mérget. Emlékeim szerint folyamatosan korábbra tolódott az évben. Idén már január volt a lejárat. Korábban tavasszal volt.

(#139029) kovacsmi_74 válasza yogibear (#139027) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Pedig btudos írja jól. A figyelmeztetést pedig elkezdi jóval előbb, mint amikor esedékes.

(#139030) yogibear válasza mzso (#139028) üzenetére


yogibear
addikt

Majd kiderül... yetinél tuti az aktiválás/vásárlás ideje volt a mérvadó... azt könnyű nyilvántartani, azért lenne értelmetlen a T-nél mindig más időpontot nyilvántartani, hiszem a vásárlás idejét egyszerűbb Mindig ugyanarra az időpontra esik...
De mondom majd kiderül, de elég nagy faxság lenne a T-től, ha nem a vásárlás időpontja lenne, hanem az adategyeztetésé...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139031) yogibear válasza kovacsmi_74 (#139029) üzenetére


yogibear
addikt

Az már nekem is jön... májusig kell majd megcsinálni...
De ha tényleg a Tré az előző adategyeztetést veszi kötelező időpontnak a köv évre, akkor ordas nagy barmok...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139032) Top cat válasza yogibear (#139031) üzenetére


Top cat
őstag

Pedig úgy csinálják. Ez a mail jött, egyeztetés után.

Sikeres adategyeztetés!
Köszönjük, hogy megadtad az adataidat! Az adategyeztetés sikerességéről SMS-t küldünk a megadott +3630******* telefonszámra. Sikeres visszaigazolás esetén, 1 év múlva szükséges az adategyeztetést ismét elvégezned.

Tavaly szeptember 4-én csináltam.
Következő adategyeztetés: 2024.09.08-ig

A kártya valamikor régen, márciusban lett véve.

(#139033) kovacsmi_74 válasza yogibear (#139031) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Bármikor egyeztethetsz, így pl. több kártyát 1 dátumra lehet időzíteni. Szerintem logikusabb, mint a másik variáció.

[ Szerkesztve ]

(#139034) nfsu17 válasza kovacsmi_74 (#139033) üzenetére


nfsu17
veterán

Másik verziónál meg fél évvel a 'vége' előtt már csinálhatod az egyeztetést. Nekem aug. valameddig van a vége, ha akarom, már március végén le is tudhatom idénre...akarom mondani jövő aug-ig.
Annál is össze lehet időzíteni több kártyát, ha ez a cél.

Van pl: szept 10., meg jún, meg márc-i 30-i lejárat.
Ezeket egy füst alatt mind márc 25-én le tudod tudni.
Persze a dec 10-et, meg a febr 5-öt nem tudod egyszerre.

Végülis ha akarjuk mindegyiknek lehet előnye.

Más.

Hordozott szám esetén lehetnek olyan galibák, hogy xy sms pl nem jön meg? Banki, stb?
Vagy
Nem sikerül a hordozás és buktam a számom?
(Ezek kérdések, nem személyes tapasztalat!)

(#139035) prozodus válasza kovacsmi_74 (#139033) üzenetére


prozodus
őstag

Sokkal jobb, mindent egy datumra hoztam, mindig mindent egy fust alatt, egy evig meg nyugi van utana.
A yetis is logikus ugy-ahogy, h mindig uaz a datum egy evben, csak nem lehet osszehangolni a kartyakat.
A vodas meg... Egyszeruen katasztrofalis, nemcsak logikatlan. Most csinaltam meg, mert juniusban esedekes. Kiirta, h sikertelen. Mondjuk, nem is szamitottam masra, mert anyam neve javitva lett az uj szigben, a rencer meg nem engedett hozzanyulni. Csak gondoltam, hatha meguszom a szemelyes bemenetelt, ha sikerul online, max bejelentkezes nelkul, minden adatot ujra beirva. Ehhez kepest a fiokban ugye nem tudtam hozzanyulni, de nem a fiokbol is felismert a szam alapjan, ott se engedte anyam nevet kijavitani, es kiirta, h sikertelen, de mielott megcsinaltam volna ujra, meg jo, h megneztem az appot, mert jott egy email, es lass csudat, 2025.03.11. lett a kartya ervenyessege...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#139036) Narxis


Narxis
nagyúr

Üdv!

Már teljesen szétver az ideig az információhiánytól amit a Yeti művel a kártyásokkal ezért inkább számhordozok, még számlásan is jobban járnék Telekommal de előtte azért megkérdezem.

Van ez a Domino Extra csomag: [link] számhordoznám ebbe a csomagba a jelenlegi számom a Yeti-től. Na most ehhez nem jár havonta mobilintenet csak kezdésnek adnak hozzá 2GB-ot, jól értelmezem? Ezt kell utána megrendelnem hozzá, hogy havonta legyen 1 GB netem(nekem ennyi elég, ezért nem akarok számlás csomagot havi 6-8 ezerért hűséggel....) [link] Megújuló részre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#139037) yogibear válasza Top cat (#139032) üzenetére


yogibear
addikt

Akkor a Tré egy barom idióta, nekem májusban aktuális az első tavaly hoztam át yetitől, ott minden évben a vásárlás évfordlója az adategyeztetés időpontja...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139038) yogibear válasza kovacsmi_74 (#139033) üzenetére


yogibear
addikt

Igen, de így meg ha hamarabb megcsinálod, rövidebb ideig használhatod adategyeztetés nélkül... szerintem a yetié logikusabb, plusz azért is van ez náluk, mert így szóródik az adategyeztetések ideje, eloszlik egész évre... ott is megcsinálhatod 6 hónappal előre, de a következő akkor is a köv. év ugyanazon napja lesz...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139039) szabonagyur válasza Narxis (#139036) üzenetére


szabonagyur
félisten

GB-ra számolva 5GB Maratonnal jobban jársz, akkor 4e az 5GB tehát 800 Ft lenne az egység és éves felhasználás van, tehát lehet éves szinten is jobban jársz, mert lehet 2x5GB elég neked 12 hónapra, stb.

Amit néztél meg 30 napra 1 GB 1290-ért.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139040) Narxis válasza szabonagyur (#139039) üzenetére


Narxis
nagyúr

Wow ez rohadt jó! :Y Kösz. :R

Ja és VoWifi itt jár mindenkinek? Szerk2: úgy látom igen.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#139041) yogibear válasza Narxis (#139036) üzenetére


yogibear
addikt

Na most ehhez nem jár havonta mobilintenet..

Nem de vehetsz havonta megújulót, de van maraton 5Gb 4ezerért, az addig él, míg el nem fogy... szvsz az a legjobb és a többieknél ilyen nincs kártyásoknak én is részben ezért hoztam át a yetitől...

Ezt kell utána megrendelnem hozzá, hogy havonta legyen 1 GB netem(nekem ennyi elég,

Igen, de szvsz olcsóbb a maraton 5Gb... ha elfogy veszel újat...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139042) yogibear válasza nfsu17 (#139034) üzenetére


yogibear
addikt

Hordozott szám esetén lehetnek olyan galibák, hogy xy sms pl nem jön meg? Banki, stb?
Vagy
Nem sikerül a hordozás és buktam a számom?

Ha a hordozás sikertelen, maradsz az eredeti szolgáltatónál...
Ha sikeres simán megjön minden sms banki is...
Mindkettőben volt részem... május elején 2-t hoztam át, simán ment minden... megjön minden sms, ahogy kell...
Utána volt még egy, na azzal voltak gondok erősen, mert már az első kártyát se tudta a fickó berakni a hordozásba... mint kiderült később, a rendszer aktiválta és egy percre rá inaktiválta... másodjára újraindították az egészet nem ért semmi, harmadjára várni kellett 1,5 hónapot, mire vmi IT-s ráérrt és az egész beragadt számhordozást törölte, hogy nulláról lehessen ekezdeni, de akkor már a fene sem ment vissza 4-edjére is, marad az a szám a yetinél...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139043) Narxis válasza yogibear (#139041) üzenetére


Narxis
nagyúr

Te online indítottad el a számhordozást? Mert én elkezdtem, kiválasztottam, hogy nem vagyok telekom ügyfél aztán csak a számlás csomagok közül választhatok...

"Feltöltőkártyás csomagodat is át tudod hozni Domino csomagra, ezt személyesen, üzleteinkben tudod elintézni, foglalj időpontot üzletünkbe a gyors és kényelmes ügyintézés érdekében."

ehh...

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#139044) yogibear válasza Narxis (#139043) üzenetére


yogibear
addikt

Nem, személyesen mentem be nyitásra... jó idő is volt, ráértem és kis kerülővel útba is esett...
Nem foglaltam időpontot sem, nyitáskor 2-3 ember volt csak... mondjuk helye válogatja, mert az Allee előtt már vagy 20-an toporognak ilyenkor bár ott meg 10plusz ügyintéző dolgozik...
Az is kérdés, hogy van-e az adott boltjukban éppen sim kártya... Alle-ban volt hogy nem volt... például...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139045) rothfb válasza djsunstealer (#139020) üzenetére


rothfb
veterán

Én a helyedben megcsinálnám az adategyeztetést a leállás előtt. Értem az sms-t, de mi van, ha karbantartanak és utána valami hiba lesz és nem fog működni az adategyeztetés? Volt már hasonló a világegyetemben, hogy egy rendszer nem működik, akár napokig is. És bár kicsi a valószínűsége ennek, annak meg még kisebb, hogy ez miatt elveszíted a számod, de én biztosan nem kockáztatnék, hogy utána meg járkálhassak az üfsz-re. Az az 1-2 nap, hogy hamarabb megcsinálod, nálam nem osztana és nem szorozna.

(#139046) totron válasza nfsu17 (#139034) üzenetére


totron
addikt

Az egyik dátumpárost miért tudod letudni egyszerre, a másikat miért nem? Mikor lehet leghamarabb egyeztetni, az előzőtől mekkora időtávolságban?

(#139047) nfsu17 válasza totron (#139046) üzenetére


nfsu17
veterán

Mert a Ynél 6 hónappal a lejárat előtt már el tudod végezni.
De ha a kártya nov 10-én jár le, azt febr 5-én még nem tudod intézni.

(#139048) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
A szolgáltató infláció miatt emel.
Gondolom nem korlátlanul vagy igen? Minden évben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#139049) btudos válasza totron (#139046) üzenetére


btudos
veterán

Bármikor lehet adategyeztetni, ha odaadnál nekem most egy Domino kártyát, amire tegnap elvégezted, azonnal a nevemre vehetném egy újabb adategyeztetéssel.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#139050) RoyBatty válasza szalai112 (#139048) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Nem korlátlan, a maximális mértéke a KSH által közzétett előző évi inflációs adat lehet (az NMHH-val egyeztetve). Ezer szerencse, hogy a KSH rutinszerűen hazud kisebb inflációt a valóságnál, így csak 15% körül emel mindegyik szolgáltató.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.