Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7751) bandi0000 válasza kali (#7750) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hali
nekem az lenne a kérdésem, hogy egy ien telefont szeretnék venni előfizuval
csak még nekem nem volt és nem tom h melyik érné meg a legjobban megköszönném ha valaki el tudná magyarázni, hogy meik lenne a legjobb választás igazából csak az ár számítana

Xbox One: bandymnc

(#7752) dedike válasza bandi0000 (#7751) üzenetére


dedike
addikt

Azt, hogy melyik a legjobb választás számodra, neked kell(ene) eldönteni! Ebbe más nem hinném, hogy beleszólhatna... :N

Legkevesebbet akkor kellene kifizetned (a vásárlásnál), ha MédiaMánia XL-el veszed, csak a havidíja eléggé húzós... (15990,-), a legtöbbet pedig akkor fizeted ( a vásárlásnál), ha Dominóval veszed, akkor viszont nem kell előfizetési díjat fizetned!
A kettő között meg van baromi sok lehetőség, amelyek közül saját magadnak kell választanod! ;)
Hogy aztán konkrétan neked melyik éri meg, azt a saját telefonálási szokásaid, lehetőségeid határozzák meg!

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#7753) bandi0000 válasza dedike (#7752) üzenetére


bandi0000
nagyúr

mert ha pl amit mondtál h a media mánia xl el venném akkor csak 2 évig kell fizetnem azt a 16 ezret mást nem?

Xbox One: bandymnc

(#7754) dedike válasza bandi0000 (#7753) üzenetére


dedike
addikt

Igen, két évig. De nem elég az? Meg igazából akkor éri meg az MM XL, ha ki is használod azokat a dolgokat, amelyeket a díjcsomag tartalmaz!

Jó szerencsét!

(#7755) kungzi válasza kali (#7748) üzenetére


kungzi
veterán

köszönöm szépen :R

(#7756) bandi0000 válasza kungzi (#7755) üzenetére


bandi0000
nagyúr

hát igen nem is akarok ienbe belemnenni igazából nekem oasmi lenne jó h semmi ien médiás cucc hanem lenne egy mitt mo én 3000 ft havidíj és azt le lehessen beszélni mert a netet tv-t nem használok én azért van rajta a wifi :D

Xbox One: bandymnc

(#7757) dedike válasza bandi0000 (#7756) üzenetére


dedike
addikt

Két év hűség az előfizetésre, 69990,-ért... vagy 66491,-ért a webshopból... ;)
(Aztán választhatsz hozzá szinte bármilyen díjcsomagot! :)

Jó szerencsét!

(#7758) kali válasza kungzi (#7755) üzenetére


kali
legenda

nincs mit! :)
nekem ugyan küldik a sárga postai készpénzátutalási megbízást, de általában csak leülök itthon a gép elé, és e-bank útján átutalom a befizetendő összeget, sokkal kényelmesebb és gyorsabb, mint postára menni, meg állni a sorban...stb!

(#7759) bandi0000 válasza kali (#7758) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nah hát akkor köszönöm a segítséget!

Xbox One: bandymnc

(#7760) B1T3 válasza kali (#7750) üzenetére


B1T3
addikt

Havidíjas csomag, amelyen belül mobilnet is használható. Tehát ez egyben van a csomagban, nem külön fizettem elő netre.

(#7761) DonMedve


DonMedve
addikt

Egy olyan kérdésem lenne,hogyha majd sort tudok kerítteni majd a telefonrendelésre a mytmobileba,ott majd írja a szállítás várható időpontját?Tehát,hogy sac/kb mikorra várható az átvétel? :F :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#7762) dedike válasza DonMedve (#7761) üzenetére


dedike
addikt

A válasz természetesen: :K

(Azt még hozzátenném, hogy nekem eddig mindig meg is hozták a jelzett időpontra! ;) )

Jó szerencsét!

(#7763) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

holnap mennék a T-be venni egy telót. most feltöltős sim kártyám, az új telóm előfizus lesz ezzel a számmal, ami most van. az lenne a kérdésem, hogy az előfizetői díjat mikor kell fizetni? mindig hónap elején vagy végén? és hogy most teló vételnél kell az első havidíjat kifizetni, vagy majd küldik a csekket?

köszi előre is

(#7764) DonMedve válasza dedike (#7762) üzenetére


DonMedve
addikt

Értem köszönöm!Az nagyon jó lenne!Mert a volt munkahelyemre fogom címezni a szállítási címet,akkor nem kell az egész napot ott töltenem! :R

kungzi:Hónap utolsó napján van zárás mindíg.A csekk meg majd érkezik ahogy dolgozzák fel az adatokat.Nekem olyan hónap közepe fele szokott jönni,feleségemnek pár nappal később.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#7765) zoli62 válasza kali (#7758) üzenetére


zoli62
addikt

Én is dettó. De azért a csekket is jó érzés a számlával együtt megkapni, kézbevenni, ugye? :)

(#7766) zoli62 válasza B1T3 (#7749) üzenetére


zoli62
addikt

Én ilyet olyankor tapasztaltam, amikor a hívásom átcsúszott a hónap első napjára.

(#7767) zoli62 válasza kungzi (#7763) üzenetére


zoli62
addikt

Minden hónapban kb. 10-e körül fogod megkapni a számlát, és kb. 12 napod van a bedizetési határidőig.

(#7768) kungzi


kungzi
veterán

Mindenkinek köszönöm a választ! Gyors és hasznos volt! ReSpEcT :R :R

(#7769) dedike válasza zoli62 (#7765) üzenetére


dedike
addikt

Soha nem kaptam tőlük csekket, de egyébként én személy szerint szívből gyűlölök mindenféle sárga csekket, a pirosat (rózsaszínt) is csak akkor kedvelem, ha nekem küldenek rajta pénzt... :D
(Egyébként nekem 10-12 körül jön a számla, és legkésőbb 17-én úgy levonják, hogy csak porzik....úgy látszik ebben sem tudnak tévedni... :O )

Jó szerencsét!

(#7770) kungzi


kungzi
veterán

amúgy itt kell valamit felmutatni igazolványokon kívül előfizetéses vásárláskor?

[ Szerkesztve ]

(#7771) dedike válasza kungzi (#7770) üzenetére


dedike
addikt

Itt olvasgass!

Jó szerencsét!

(#7772) kungzi válasza dedike (#7771) üzenetére


kungzi
veterán

thx

(#7773) kali válasza zoli62 (#7765) üzenetére


kali
legenda

én nem nagyon fogdosom, csak biztonsági tényező, ha esetlegesen lekapcsolnák a netet az országban, vagy ilyesmi... :)

(#7774) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

vennék egy telót előfizetésesen, és azt szeretném kérdezni, hogy ti mit ajánlanátok?

22.000Ft 2 év hűséggel
31.000Ft 2 1 év hűséggel

Mindig is T-mobile-os voltam és az is maradok. Nincs csomag hűség, csak az, hogy két évig nem mondom fel az előfizut.

2. A csomag hűség az azt jelenti, hogy addig amíg a hűség le nem jár semerre se válthatok ugye?

[ Szerkesztve ]

(#7775) tjb007 válasza kungzi (#7774) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azt, hogy egy vagy két évig szeretnéd elkötelezni magad neked kell eldöntened.

"A csomag hűség az azt jelenti, hogy addig amíg a hűség le nem jár semerre se válthatok ugye?"

Igen, azt jelenti.

(#7776) kungzi


kungzi
veterán

mivel, amióta van telóm mindig T-mobil-os voltam vagy Westeles :D , a másik két szolgáltatót rühellem, kedvenc színem a rózsaszín :DDD :DDD

szóval nem hiszem, hogy 2 éven belül lemondanám.

ja és még annyit, hogy ebben a 2 évben lehet telót cserélni úgy, hogy a hűség megmarad?

[ Szerkesztve ]

(#7777) tjb007 válasza kungzi (#7776) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sem telefont, sem díjcsomagot (amennyiben díjcsomagra vonatkozó hűségnyilatkozattal vásároltad a telefon) nem lehet váltani addig, amíg a hűségidő le nem jár.
Készülékváltásra legkorábban (2éves hűség esetén) 1,5 év után van lehetőség arany vagy platina kiemeltségi szint birtokában, valamint nem lehet számlatartozásod.

Ha telefont szeretnél cserélni hűségidő alatt akkor két lehetőséged van.
Vagy megveszed függetlenül, vagy listaáron a T-Mobile -nál.

[ Szerkesztve ]

(#7778) kungzi


kungzi
veterán

és ha csak simán előfizuval, nincs semmi csomag hűség?

(#7779) tjb007 válasza kungzi (#7778) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor is ugyanaz a helyzet mivel hűséget mindenképp kell vállalnod ha telefont is vásárolsz.

(#7780) 1430


1430
senior tag

Az április még okés, de a május agyrém lesz...

tjb007 és kungzi:
A tarifahűség nem azt jelenti, hogy nem lehet díjcsomagot váltani, hanem csak bizonyos havidíj feletti díjcsomagokra engedélyezett a váltás. Másként fogalmazva a magasabb havidíjas csomagra váltást nem bünteti a szolgáltató.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7781) tjb007 válasza 1430 (#7780) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ismét okosabb lettem valamivel.
Azt tudtam, hogy pl. egy ADSL előfizetésnél, élő hűségnyilatkozattal lehet drágább díjcsomagra váltani, ezek szerint ez így is itt van.

(#7782) buszospeter válasza tjb007 (#7619) üzenetére


buszospeter
tag

Szia!
Javíts ki kérlek ha tévedek: ha kifizettem a telefon árát amit részletre vettem és a két éves hűség ( előfizetésre szól a hűség ) lejárta előtt eladom a telót de "elfelejtem" fizetni a havi díjat akkor csak a simkártyát tiltják le magát a telefont nem.
Jól gondolom, vagy a T-s logika alapjaiban másként működik?

_____Üdv, buszospeter_____

(#7783) kali válasza 1430 (#7780) üzenetére


kali
legenda

eco drágul, családbarát drágul - persze nem óriási összegekről van szó, de akkor is sajnálatos... :(

buszospeter; szerintem jól gondolod!

[ Szerkesztve ]

(#7784) buszospeter válasza kali (#7783) üzenetére


buszospeter
tag

Köszi a megerősítést; ámbár láttunk már olyat, hogy nagy T-estvér másként gondolkodott mint mi egyszerű halandók! :))

_____Üdv, buszospeter_____

(#7785) tjb007 válasza buszospeter (#7782) üzenetére


tjb007
nagyúr

Rosszul gondolod (te is és kali is).

"10.1. Abban az esetben, ha az Előfizető a Szolgáltató rendszeréhez belépési kedvezmény
felhasználásával csatlakozik, a kedvezmény igénybevételének feltétele, hogy az Előfizetői Szerződés
hatályba lépésétől számított és a Szolgáltató által megjelölt határozott időn belül az Előfizető oldalán
felmerülő okból a Szolgáltatás szüneteltetésére nem kerül sor, illetőleg az Előfizető ezen idő alatt az
Előfizetői Szerződést nem mondja fel. Az Előfizető oldalán felmerülő oknak számít a Szolgáltató
részéről számlatartozás miatt történő szüneteltetés is.
10.2. Amennyiben az Előfizető a fenti 10.1. pontban meghatározott feltételt nem teljesíti, úgy az
általa igénybevett kedvezményt elveszíti és az előfizetői szerződésben illetve a kedvezmény
igénybevételéről szóló megállapodásban meghatározott összegű kötbért, valamint részletre történt
vásárlás esetén az azonnali hatállyal esedékessé váló részleteket köteles a Szolgáltató javára azonnal
befizetni.
10.3. Abban az esetben, ha a Szolgáltató által nyújtott belépési kedvezmény igénybevétele mellett az
Előfizető a Szolgáltató kedvezményes Készülék ajánlatát is elfogadja, úgy a Szolgáltató által
megjelölt határozott ideig a Készüléket kizárólag a Szolgáltató Előfizetői (SIM) Kártyájával
használhatja. A hálózati korlátozás feloldását a határozott idő letelte után, a Díjszabásban
meghatározott díj ellenében kérheti az Előfizető személyesen a Szolgáltató ügyfélszolgálatán.
Amennyiben az Előfizető a Szolgáltató kedvezményes Készülék ajánlatát elfogadja, úgy tudomásul
veszi, hogy a készülékre vonatkozó kedvezménnyel kapcsolatos követelés elévülési ideje a Ptk.
szerinti 5 év.
10.4. Mindaddig, amíg az Előfizető a 4.2. pontban meghatározott Díjfizetési határidő letelte után a
tartozását nem fizeti meg, a Szolgáltató az Előfizetői (SIM) Kártyát nem kapcsolja ismét a
Szolgáltatásába, valamint a Készüléket annak IMEI száma alapján felfüggesztheti.
A kedvezmény
igénybevételekor kötött megállapodás aláírásával létrejött tartozáselismerés az esetleges behajtási
eljárás során felhasználható."

ÁSZF: [link]

Röviden összefoglalva.
Attól, hogy te részleteket kifizetted nem egyenlő azzal, hogy a telefon teljes árát kifizetted.
Amikor te aláírtad azt a két évet elfogadtad azt, hogy annak tudatában veszed igénybe a kedvezményes készülékvásárlás lehetőségét, hogy a fizetési kötelezettségednek maradéktalanul eleget teszel. Amennyiben a kötbért kifizeted úgy megszűnik a készülék letiltásának lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#7786) buszospeter válasza tjb007 (#7785) üzenetére


buszospeter
tag

Ezek szerint nem a T gondolkodik másként hanem - bár azt hittem ez nem jellemző rám; de ismét tévedtem - én voltam figyelmetlen a szerződés megkötésénél.
Jobban belegondolva, igazából semmiféle hátrányom ebből nem származik tekintve hogy a telefont munkaeszközként használom --> így valamilyen szolgáltatóra is szükség van és nekem a T már a kezdetekől megfelel.

Az egész igazából csak abból a szempontból - lehet - érdekes ha mondjuk kinézek egy használt telefont és azt nem üzletben vásárolom, akkor így ennek ismeretében nem kell majd azon csodálkozni, hogy néhány hónap után nem tudom használni a készüléket.

Köszönöm a minden részletre kitérő pontos tájékoztatást!

_____Üdv, buszospeter_____

(#7787) tjb007 válasza buszospeter (#7786) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha egy sarki sufnigsmben sikerül egy ilyen telefont kifognod és letiltják akkor még menthető a dolog ha megvan a vásárlást igazoló számla vagy szerződés ugyanis ebben az esetben köteles a vételárat a kereskedő/eladó visszatéríteni (vagy legalábbis jobban teszi). Arra azonban érdemes figyelni, hogy ne tartalmazzon a szerződés olyan kikötést, hogy letiltás esetén nem vállal semmiféle garanciát.

(#7788) buszospeter válasza tjb007 (#7787) üzenetére


buszospeter
tag

Igazából hangosan gondolkodtam és köszi, hogy kiegészítetted ill. pontosítottad. Mostanában nem tervezem - az előzőek ismeretében - hogy használt telefont vásároljak; pláne, hogy februárban beléptem Blade táborba, és mint "kicsoportos-droidos" jelenleg tanulok, olvasok próbálom idomítani.

Mégegyszer köszi; most mennem kell --> indul a buszom.

Szép napot,
buszospeter

_____Üdv, buszospeter_____

(#7789) Frenky25


Frenky25
tag

Kisebb áremelés és új mobilnet csomagok a T-Mobile-nál.

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7790) blueye válasza kali (#7783) üzenetére


blueye
veterán

Inkább úgy fogalmaznék hogy minden drágul amit megemlítenek a közleményben.
Még hogy nem mi fogjuk megfizetni a telekom adót...

(#7791) zoli62 válasza kali (#7783) üzenetére


zoli62
addikt

A Go!Net L(500 MB) árát a közleményben véletlenül 990 Ft-nak olvastam. :) Megjegyzem, ennek a díjcsomagnak ez lenne a reálís és költségalapú ára persze normális versenypiaci viszonyok között.

[ Szerkesztve ]

(#7792) St3ven válasza 1430 (#7780) üzenetére


St3ven
addikt

Váltom is át ápr. 1-én a tarifahűséges Net 500-amat Go!Net L-re. :C

De a Családbarátra az a plusz 100 HUF nem valami baráti. :(( Átlépte a lélektani 1000 HUF-ot a számonkénti havidíj. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#7793) kali válasza tjb007 (#7785) üzenetére


kali
legenda

továbbra is azt mondom, hogy szerintem a készüléket nem függesztik fel, ha arra már nincs tartozás/részletfizetési kötelezettség!
1430 estlegesen majd cáfol, és elmondja/leírja, ha mégis történt már ilyen...

zoli62; de legalább az apróbb csomagok esetén is van/lesz azon opció, hogy nincs esetleges túlforgalmazási díj, csak sebességet csökkentenek! mondjuk itt 32 kilobit/sec játszik, a nagyobb csomagos 128 kilobit/sec sebességgel szemben!

[ Szerkesztve ]

(#7794) tjb007 válasza kali (#7793) üzenetére


tjb007
nagyúr

Felfüggesztik, legyen szó akár egy Nokia 1661 -ről vagy egy 120.000 forintos BB 9800 -ról.
Volt szerencsém megtapasztalni a saját bőrömön egy Motorola V235 -tel (ami akkoriban is a low end kategóriát képviselte), ez volt az utolsó olyan telefon amit használtan vettem.
A MédiaMániás, 0 forintos HTC Desire -re meg főleg vonatkozik.

Amit te kifizetsz a telefonért az üzletben az csak a kedvezményes és nem a teljes ár, ezért a kedvezményért cserébe pedig szerződésben foglaltakat be kell tartanod.

(#7795) kali válasza tjb007 (#7794) üzenetére


kali
legenda

azért én továbbra is várom 1430 "hivatalos" véleményét/válaszát, mert néhány extrém ellenpélda a tarsolyomban - akár aktuális is! :)
más kérdés, ha körözött/valós tulajdonos által letiltatott készülékről van szó, olyat is könnyű használtan venni...

(#7796) 1430 válasza kali (#7795) üzenetére


1430
senior tag

Sajnálom, de letiltják. :B

Ma (illetve már tegnap) este volt is ilyen hívásom. Nokia C6-ot vett az ügyfél egy sufnigsm boltban, és csak azt vette észre, hogy mikor Ausztriában volt, még működött, de most csak az van rajta, hogy "SIM regisztráció sikertelen" (kint dolgozik, 2-3 havonta jár haza). Nos, a T-Mobile tiltotta le csalásgyanú miatt. Meggyugtattam, hogy ha visszafizetik neki a pénzét (55 ezerért vette), akkor tőlünk olcsóbban megkapja, akár kamatmentes részletre is. Amúgy meg ha visszamegy Ausztriába, megint működni fog... :D

Az szokott lenni, hogy ha az ügyfél nem fizet, és az egyirányúsítás sem győzi meg, akkor felfüggesztik a számot, és kiterhelik a készülékkötbért is. Ha ekkor sem lép az ügyfél, akkor megy az ügye a speciális behajtásra, ahol a készüléket is letiltják.

Volt olyan esetem is kb. 1 hónapja, ahol a fentebbi fázisban volt az ügyfél. Már alig volt hátra a hűségéből, de az üzeltben még a kötbért is kifizette (valami egyszerűbb készülék volt 30 ezres kötbérrel), és azért telefonált be, hogy mikor akarjuk levenni a készülékről a tiltást. Elintéztem neki. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7797) kali válasza 1430 (#7796) üzenetére


kali
legenda

akkor - ha nem gond - privátban írok extrém ellenpéldát, hátha tudsz tippet adni, ami esetlegesen segíthet az ügyfélnek... :)

(#7798) 1430 válasza kali (#7797) üzenetére


1430
senior tag

Tipp elküldve. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7799) manchester85 válasza 1430 (#7796) üzenetére


manchester85
addikt

1430!

iPhone árcsökkenésre nincs valami esély mostanában, ha már úgyis belsős vagy? Csak azért kérdem, mert gyakorlatilag 1,5 éve ugyanannyi a 3GS ára (aki kicsit is jártas műszaki cuccok terén, annak ez egy felfoghatatlan szám) az iPhone 4-é pedig a bevezetés óta nem változott, és a 120 ezret nem mondanám épp barátinak.

2009-ben az aktuális csúcsmodell 3GS 16GB-tal még 80k - 40k volt ikon 200/400-ban. Ez másfél évvel később, kifutó modellként, fele annyi tárhellyel ugyanannyi most.

2011-ben a lassan 10 hónapos iPhone 4 120 ezer ikon 200-zal, és 80 ezer 400-zal. Két hónap híján két éve vettem az iPhone 3G-met (tehát egy közel azonos státuszban levő készüléket, mint most a 4-es) 60 ezerért, vagyis fele ennyiért. Ikon 400-zal meg ha jól emlékszem, 28 ezer volt (70%-kal olcsóbb).

Szóval az érdekelne, hogy érdemes-e még számítani valamire (vártam a karácsony, az újévet, de semmi, megingathatatlanul beállt ez az ár) a közeljövőben, vagy nyugodtan átmehetek a vodafone-hoz? Tény, hogy az árak ott se jelentősen jobbak, a csomagok (főleg a nagyobbak) meg egységesen szarabbak, mint mondjuk a T-s médiamániák, de ott pl. faterom évente vehet új készüléket, még akkor is, ha 2 év tarifahűséget ír alá. És mivel neki az ikon 400/ MML árkategória az optimális, így inkább megvenném 40 ezerrel olcsóbban a vodánál, amit akár minden évben megtehetek.

Szóval te hogy látod, van még esély, és a marketingosztály felébred álomországból, vagy jön majd az iPhone 5 140 ezerért ikon 200-ban, és 120 ezerért ikon 400-ban... :W

i6 Silver

(#7800) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Nos a helyzet az, hogy februárban vettem egy iPhone 4-et és konkrétan elhagytam a hozzá tartozó számlát, garanciajegyet, biztosítási papírokat....
Ahol utoljára nálam voltak a papírok T-ben, ott azt mondták, hogyha akarom, akkor kinyomtatják az összes papírt újra nekem ingyen, és egyáltalán nem gond, hogy ezek elvesztek.

Következő a kérdésem: papír nélkül menjek cseréltetni a telefont, vagy inkább nyomtattassam ki, és úgy? A csávesz azt mondta elvileg, hogy papír nélkül is megteszik náluk a Mammutban, viszont Europarkban mennék cseréltetni (1 porszem miatt...., 2. készülék...)

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.