Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) 1430 válasza polonic (#25995) üzenetére


1430
senior tag

Mondanám, hogy ha gyakori a jelenség, próbáld ki másik telefonnal, de egy 920-as Lumiát én sem cserélnék le emiatt akár csak pár napra is. :D
Szóval marad az a lehetőség, hogy fel kellene írni adatokat (3-4 próbálkozást) és ez alapján elindítani egy kivizsgálást. A hívó fél gondolom meg tudja nézni, hogy mikor indította a hívást (másodperc pontosan), milyen számról hívott volna (praktikusabb, ha T-Mobile-os, de nem kizáró, ha nem az) és azt is tudnia kellene, hol volt akkor (lehetőleg házszám pontossággal). Aztán persze azt is jó lenne tudni, Te hol voltál akkor (házszám pontossággal). Ha valamelyikkőtök mozgásban volt, inkább várj a következő példáig, ahol a cím adatok rendelkezésre állnak.
Amúgy van hívásértesítőd? Tehát kapsz róla SMS-t, ha hívtak volna (kivéve szám nélküli hívók), de nem voltál elérhető?

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#26002) polonic válasza 1430 (#26001) üzenetére


polonic
félisten

Leírom bővebben.

Eddig csak a szüleim panaszkodtak erre. T-home telefonról, otthonról akartak hívni csütörtökön 10-kor és kétszer dél körül, ekkor a melóhelyen voltam.. Aztán most egy 3/4 órája akartak megint. Van hívásértesítőm egyébként, ezekről semmi sms nem jött. Pedig annál a vezetékes számnál van hívószámkijelzés.

Csütörtökön, amikor történt ez, akkor én a céges vezetékes telefonról megcsörgettem magam, rendesen kicsöngött. Eszembe jutott, hogy úgy hívjanak, hogy 0036-os országhívóval. Mert amikor csütörtökön hívtak, akkor 06-tal próbálkoztak. És miután a 0036-tal hívtak, egyből elértek.
Most viszont, amikor ma sem tudtak elérni, akkor a 0036-tal próbáltak. Másodjára kb 10-15 perce viszont elértek.

Szóval ez így felettébb érdekes.

(#26003) VágniValó válasza 1430 (#25999) üzenetére


VágniValó
addikt

Mester, leköteleztél! Tehát ha akarnám se tudnám az 500 megámat túllépni. Egyébként igen, Mozaik S-re gondoltam. Mégegyszer köszönöm!

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#26004) puszedlia válasza puszedlia (#26000) üzenetére


puszedlia
csendes tag

KÖSZÖNÖM fiuk! Magatal elkezdett mukodni, megjelent a 3G ikon magatol,,,,,imam meghallgattatott !!!

[ Szerkesztve ]

(#26005) Beca1990


Beca1990
senior tag

egy olyan kérdésem lenne,hogy telefont milyen okból tiltanak?
a telefon részlet vagy az előfizetés nem fizetése esetén?
mennyi idő után? és ha letiltják akkor a tartozással mi lesz? már nem kell kifizetni?

Lehet hülye kérdés, de kíváncsi vagyok. :)

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#26007) kali válasza Beca1990 (#26005) üzenetére


kali
legenda

akár mind a két esetben!
addig jó, amíg csak a szolgáltató követeli a pénzt, és még nem adta el a tartozást szakirányos behajtónak...
részletes infók, határidők...stb; link (4.2 és 10.4)

[ Szerkesztve ]

(#26008) angyalman


angyalman
csendes tag

Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni hogy mi van akkor ha a tré mobil többet számláz ki mint amennyi forgalmam volt az adott hónapban, ugyanis 3200forint az előfizetésem, januárra 6355Ft-ot számláztak ki nekem én pedig lekértem a forgalmam a honlapjukon és bátorkodtam azt összeadni és nekem összesen 4561Ft jött ki az ott lévő hivás/sms-ekből.. GPRS vagy GPRS ROAMING forgalmam nem volt, ugyan ez igaz Februárra abban a hónapban 1980Ft forgalmam volt a részletes hiváslista szerint GPRS vagy GPRS ROAMING ugyancsak nem történt és kiszámláztak nekem több mint 9000Ft-ot! Én ezt nem értem hogy ez hogyan történt.. Irtam nekik egy levelet hogy ők hogyan számolnak és hogyan jött ki nekik ez a két orbitális számla de nem érkezett rá válasz 20napja, holott 14napon belül kötelesek rá válaszolni!
Válaszaitokat előre is köszönöm

(#26009) kali válasza angyalman (#26008) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen kapcsolatra írtál?
30 napon belül kell kivizsgálni, szóval még van rá idejük!

(#26010) 1430 válasza angyalman (#26008) üzenetére


1430
senior tag

Még azt tudom elképzelni, hogy nem a forgalmad miatt volt ennyi a számla. A hívás és SMS forgalmadon kívül milyen tételek vannak még a számlán?

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#26011) Soulfly842 válasza Gergi (#25988) üzenetére


Soulfly842
addikt

3900 HUF körül van a tarifakategória 'alja' (emlékeim szerint), tehát szerintem menni fog.

(#26012) Gergi válasza Soulfly842 (#26011) üzenetére


Gergi
aktív tag

Úgy legyen!
Majd hétfőn bebattyogok egy T-pontba és akkor majd kiderül... :U

(#26013) 1430 válasza Gergi (#26012) üzenetére


1430
senior tag

Ezért bemenni egy T-Pontba? :U
1430-on akár most is meg tudják nézni, és át is tudják váltani, ha lehet.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#26014) Gergi válasza 1430 (#26013) üzenetére


Gergi
aktív tag

Megérdeklődtem és sajnos nem lehet mert van rá tarifahűség :( ill. lehetne de csak feljebb, magasabb havidíjú csomagra.

(#26015) dptrsk válasza Soulfly842 (#26011) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ezeket a tarifakategóriákat kifejtenéd bővebben? Érdekelne az egyes kategóriák 'alja'.

(#26016) dokee78


dokee78
félisten

ECO XS-hez milyen limitbővítő opciók vannak?
Már meg is lett: csak a Kapcsolat NET. :(((

[ Szerkesztve ]

(#26017) 1430


1430
senior tag

Csak hogy picit "szítsam a feszültséget"...
Itt vannak a márciusi új szolgáltatások, melyek a díjszabásba kerültek. Három új díjcsomag került bevezetésre, névszerint az Eco Surf, a Domino Surf és a Like 50. Mindhárom díjcsomaghoz tartozik bennefoglalt adatforgalom, és amit kiemelnék:
"Az EcoSurf díjcsomag nem használható internet alapú hang és videó hívásokra."
"A Domino Surf díjcsomag internet alapú hang és videó hívásokra nem használható."
"A Like 50 díjcsomag nem használható internet alapú hang és videó hívásokra."

Ez a tilalom csak az alapcsomagokra vonatkozik, és... hogy is fogalmazzak... jelenleg még nem feltétlenül működik. Minden esetre ez a helyzet bármikor változhat, mint ahogy az is, hogy a tilalom kiterjesztésre kerül más csomagokra is (bár ez utóbbi áprilistól még biztos nem várható, hiszen nincs benne az április 1-től bekövetkező változásokban). Ha lesznek fejlemények, akkor is írok.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#26018) dedike válasza 1430 (#26017) üzenetére


dedike
addikt

B@sszus! Most hogy fogok tudni aludni? :Y

(De hogy miért csak a rosszat másolják egymásról szolgáltatóink? :( )

Jó szerencsét!

(#26019) Vangelis válasza 1430 (#26017) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Like 50 az miért jó?

A sima like azért szebb.

Vagy az meg fog szűnni?:

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#26020) pepe091 válasza Vangelis (#26019) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A honlapon már nincs is Like, csak Like 50...

(#26021) 1430 válasza Vangelis (#26019) üzenetére


1430
senior tag

Egyrészt meg mernék esküdni, hogy a belső anyagban úgy szerepelt, hogy a Like 50 havidíja bármely belföldi előfizetői irányba lebeszélhető, viszont a díjszabásban nem ez szerepel. Ennek utána nézek.

pepe091
Szerintem a honlap hibás, mert az URL alapján a sima Like-ot variálták át Like 50-re, miközben a Like továbbra is elérhető, ezt is jelezni fogom holnap.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#26022) Okean válasza 1430 (#26021) üzenetére


Okean
tag

Kedves 1430!

A meglévő Like 300 díjcsomagom megtartásával és 2 éves tarifahűség vállalása mellett szeretnék egy SGS Advance-t vásárolni, viszont a webes felületen csak új előfizetőként lehet kiválasztani ezt a konstrukciót. Ilyenkor mi a teendő?

Üdv.
Okean

(#26023) dokee78 válasza Okean (#26022) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor még nem járt le a hűséged. :U

(#26024) Okean válasza dokee78 (#26023) üzenetére


Okean
tag

Nem vállaltam rá.

(#26025) adam3 válasza Okean (#26024) üzenetére


adam3
aktív tag

Like-ra nekem alapból volt 2 év hűség, ha akartam, ha nem. Ezzel kezdték mikor igényeltem, nem tudom nálad akkor mi lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#26026) erdoke válasza 1430 (#26017) üzenetére


erdoke
titán

Hol lesz a határ? Tehát pl. egy Mozaik vagy Ikon sorozatban, ahol úgyis elég sok lebeszélhető percet fizetsz, különbséget tesznek a kisebbek és nagyobbak között? Vagy ha kiegészítő 1 GB-ot is fizetsz melléjük?
Külön net csomagokra (pl. Net&Roll 9000 Ft környéke) nyilván nem fog vonatkozni? :F

A legjobb aláírás a héten

(#26027) pepe091 válasza 1430 (#26021) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Előre is köszönjük az információkat, és az igyekezetet. :R

(#26028) Vangelis válasza 1430 (#26021) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Értem. De a 3 óra az jóval kevesebb mint az 1000perc.

pedig jó kis csomag volt a sima like.

Igaz nem mindenki érhette el.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#26029) 1430 válasza Okean (#26022) üzenetére


1430
senior tag

Egyrészt új előfizetéshez legkorábban 7 hónap múlva lehet készüléket venni. Másrészt utána is akkor érdemes, ha megvan már az arany szint, mert míg az nincs meg, drágább a készülék, illetve addig a WebShop-on keresztül nem lehet se tarifahűséggel, se részletre vásárolni.

erdoke
Részleteket nem ismerek, illetve ha ismernék sem adnék ki, míg nem publikus, minden esetre ha a DT gyakorlatából indulunk ki, akkor szerintem nagyot nem tévedhetünk.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#26030) BroCreSt válasza 1430 (#26029) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Egyrészt új előfizetéshez legkorábban 7 hónap múlva lehet készüléket venni. Másrészt utána is akkor érdemes, ha megvan már az arany szint, mert míg az nincs meg, drágább a készülék, illetve addig a WebShop-on keresztül nem lehet se tarifahűséggel, se részletre vásárolni.

Ez egyáltalán nem így van!
(Vagy változott azóta..)

A múlt héten vásároltunk Webshop-on keresztül 2 db. Sony Xperia Z készüléket, (nekem és a b.nőmnek)
mindkettőt részletre, új előfizetéssel, a másodikat 40e. előleggel.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#26031) pepe091 válasza Vangelis (#26028) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezt én sem értem... Úgy már lenne értelme ahogy 1430 írja, hogy a Like 50 belföldön lehetne minden irányban lebeszélni, a sima Like meg Like 300 meg csak T-mob irányba. Így van értelme, de ha csak az is T-mob. irányba beszélhető le, akkor sehogy sem éri meg a Like mellett..
Remélem marad a Like is, mert barátnőmnek pont most akartuk aktiválni...
De hamarosan úgy is minden kiderül 1430 jóvoltából.

(#26032) kali válasza BroCreSt (#26030) üzenetére


kali
legenda

nem értetted félre?
amire 1430 válaszolt, ott már van egy előfizetés, és arra szeretne utólag készüléket vásárolni, nem pedig új előfizetéssel telefonnal együtt!

[ Szerkesztve ]

(#26033) BroCreSt válasza kali (#26032) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Én ha jól értem, akar még egy előfizetést a Like mellé, tehát vásárolhat ebben az esetben is.
Vagy a Like-ra akar telefont?

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#26034) kali válasza BroCreSt (#26033) üzenetére


kali
legenda

nem akar másikat, pont az a baja, hogy csak újat kínál fel számára a rendszer, a meglévőre nem tud aláírni hűséget, hogy úgy/arra vásárolhasson telefont.

[ Szerkesztve ]

(#26035) BroCreSt válasza kali (#26034) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Oké, így már világos!

Elég bénán van akkor megoldva ez..

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#26036) Vangelis válasza BroCreSt (#26030) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor ha csak magyarul kártyát veszel.
Tehát készülék nélkül veszel előfizetést.
Akkor csak 7 hónap múlva vehetsz hozzá telefont.

-- már leírták előttem---

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#26037) raziel01 válasza pepe091 (#26031) üzenetére


raziel01
veterán

Csak akkor lehet Like díjcsomag ha eleve úgy veszitek a telót. Más díjcsomagról nem lehet váltani rá.

(#26038) 1430 válasza Vangelis (#26019) üzenetére


1430
senior tag

Egy részeredmény. Ma megjött a legújabb T-Mobile számlám a Távszámlába, aminek a végén már a május 1-től érvényes változások szerepelnek, idézek: "A Szolgáltató megszünteti a Like díjcsomag értékesítését. Ezen díjcsomagot használó előfizetők a díjcsomagot változatlan feltételekkel vehetik igénybe, de új hűségidő vállalására már nincs lehetőség (Ált. Díjszabás 2.1.4.)."

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#26039) pepe091 válasza raziel01 (#26037) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Értem. Viszont ő még dominós.
Azt úgy lehet, hogy T-pontban átváltani előfizetésre, sima Like-ra, és után Webshopból rendelni telefont a jelenlegi előfizetéshez? (Aranykártyás, így az egybőli rendeléssel nem lenne probléma, csak a díjcsomag miatt kérdezem.)

(#26040) Varszegig válasza 1430 (#26029) üzenetére


Varszegig
veterán

És mi a DT gyakorlata?

(#26041) xSide


xSide
őstag

Információra lenne szükségem.

Adatok:
- lejáróban lévő 2 éves előfizetés
- arany szint
- családtagok részére +3 FUN aranytárskártya
- részletfizetésből letudva 2 készülék, folyamatban még 2

1. Nézegettem a lehetőségeket, újabb 2 év aláírása mellett van-e rá mód notebook-ot (rosszalkodik a pc-m) kihozni részletre?
Hűséget díjcsomagra vállalnék, de nincs szükségem stick-es netre. Nélküle nem is lehet "készülékváltással" újra aláírni?

2. Más jellegű kérdésem, hogy tesóm HP650-es (alap WIN8) t-s laposán a stick-es netet próbáltam a Connectify-vel megosztani (telón is tudják a 16GB netet használni), telepítem a progit, stick (Huawei E3131) ugyan csatlakozik (látszólag) a hálózatra viszont a kapcsolat állapota "KORLÁTOZOTT" lesz, mikor eltávolítom a Connectify-t újra működik rendesen.
Valaki esetleg próbált már hasonlót kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

(#26042) prannk


prannk
őstag

Segítsetek kitölteni pls! OTP-s vok.

Kártyát kibocsátó bank neve

Terhelendő bankkártyaszám ezekhez mit írjak? Számlaszámomat teljesen írjam ki? végére azt a 8 darab 0 át is?

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#26043) catroot válasza prannk (#26042) üzenetére


catroot
veterán

Tényleg nem kötekedésképpen, de pontosan mit nem tudsz ebből kitölteni?

Banknak: OTP Bank

A kártyaszámnak pedig beírod a kártyán szereplő számsort.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#26044) tPedro_ válasza prannk (#26042) üzenetére


tPedro_
őstag

A bank neve: OTP Bank - en ezt szoktam irni

Kartya! szam es nem szamla szam. A szamladhoz tartozo bankkartya szamat kell beirni.
Ha rovidebb mint a rendelkezesre allo hely akkor a veget hagyd uresen.

(#26045) prannk


prannk
őstag

Sikerült!

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#26046) polonic


polonic
félisten

A hívásrészletezés ingyenes elektronikus számlázás esetén? Az online felületen nem lehet ezt kérni? Nem találom.

(#26047) catroot válasza polonic (#26046) üzenetére


catroot
veterán

Te kaptál már emailt a számlával kapcsolatban? Nekem csak a webes felületen jelent meg, hogy befizetésre vár.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#26048) polonic válasza catroot (#26047) üzenetére


polonic
félisten

Ja igen. Ez meg a másik.
Nem kaptam én sem semmit. Nekem is csak a felületen látszik, már meg is tekinthető. A távszámlán is ugyanez a helyzet. Onnan sem jött levél. Pedig a távszámlás t-home számlákról egyől megjön az email.

(#26049) pepe091 válasza polonic (#26046) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Mikor még nem volt netes számlám, mintha én is olvastam volna ilyet, hogy ingyenes netes számlával, most meg én sem találom...

(#26050) dptrsk válasza pepe091 (#26049) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Hívjátok a 1430at, ők tudják aktiválni, nekem is ők aktiválták.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.