Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Rhino666


Rhino666
őstag

Gyors kérdés: Hogy lehet letiltani a T-Mobile-nál Like díjcsomag esetében (valamiért kérdezés nélkül volt pofájuk alátolni a Roaming Eu-t) a Roaming hívásindítást/hívásfogadást?? A honlapon nincs rá lehetőség, a telefonban a hívásletiltás meg valami hívásletiltó jelszót kér amit azt sem tudom honnan kellene tudnom. :F :((

Olcsó trükk ez az emberek lehúzására. :(((

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#22002) 1430 válasza Rhino666 (#22001) üzenetére


1430
senior tag

Az előfizetőknél a roaming alapértelmezett szolgáltatás, kikapcsolni nem is lehet, csak tiltani. Telefonálj be, és ügyintéző altiválja a tiltást. (telefon ki-be kapcsolásra is szükség lesz utána, mert le fog dobni a hálózat)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#22003) QUEST-ION válasza 1430 (#22000) üzenetére


QUEST-ION
csendes tag

Én meg mint szintén leírtam , erről nincs semmi a szerződésben, és a szerződésben is az ÁSZF-re vannak hivatkozások végig.

Kurvára unom a rohadt hazugságaitokat! A fogyasztóvédelemhez is el fogok menni. Remélem jókora bírságot kaptok.

Ez volt kedves T-Mobile előző hozzászólása alit módosított:
Igen, kérhetsz részletfizetést (külön díj ellenében...), erről a Behajtási csoport tud tájékoztatni munkanapokon 7-22 óra között.

St3ven
Azok a konstrukciók nem tartoznak a klasszikus flotta díjcsomag kategóriába (bár olyan, hogy flotta díjcsomag, hivatalosan nem is létezik a Telekomnál), tehát ha az előfizető a cég, és az alkalmazott már nem alkalmazott, akkor vagy visszaveszik a számot (a számlafizető is a cég lesz esetleg egy másik alkalmazott), vagy az alkalmazott megtartja a számot (ő lesz az előfizető is, és ekkor díjcsomagot is váltanak).

QUEST-ION
Tegnap este már leírtam, hogy ezt a flotta díjcsomag igénybevételekor írtad alá...

aero.
Ez azért nem így működik, a WebShopnak külön raktárkészlete van. Ugyanakkor a kifutó/kifutott modelleket vissza szokták rendelni az üzletekből, és WebShopba felteszik. Néha pedig a beszerzési nehézségek miatt van hiány egy-egy készülékből (a Sony Xperia Tipo-t is azért vették ki az egy-kettő akcióból nemrég).

[ Szerkesztve ]

(#22004) adam3 válasza QUEST-ION (#22003) üzenetére


adam3
aktív tag

A gond az, hogy ha nem neked van igazad, a fogyasztóvédelem sem fog tenni semmit...

(#22005) dedike válasza QUEST-ION (#22003) üzenetére


dedike
addikt

Igazán remek a hozzáállásod azokhoz az emberekhez, akik szabadidejükben próbálnak segíteni a kérdezőknek, különösképpen remek 1430-hoz, aki ráadásul a legapróbb részletekig megpróbál mindenkinek segíteni, mellesleg nulla hibaaránnyal... :W :(((

...ezért igazán kár volt regisztrálnod, akár új vagy, akár kitiltott, akár másodreg. :(

Jó szerencsét!

(#22007) Fr3eWar válasza QUEST-ION (#22003) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igazán örülök hogy ezért beregisztráltál ..
Ahelyett hogy ide irkálsz mehetnél inkább intézni az ügyeid a fogyasztóvédelmedhez.

[ Szerkesztve ]

(#22008) Rhino666 válasza 1430 (#22002) üzenetére


Rhino666
őstag

Érdekes, de a honlapon nincs rá lehetőség, biztos elérhető a roaming tiltás a Like díjcsomaggal?

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#22009) blueye válasza Rhino666 (#22008) üzenetére


blueye
veterán

Idéznék 1430-tól: "Telefonálj be, és ügyintéző aktiválja a tiltást."

(#22010) Rhino666 válasza blueye (#22009) üzenetére


Rhino666
őstag

Idéznék magamtól: "Érdekes, de a honlapon nincs rá lehetőség, biztos elérhető a roaming tiltás a Like díjcsomaggal?" :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#22011) kisember07


kisember07
csendes tag

Sziasztok!

Lenne hozzátok egy kérdésem!
Nem tapasztaltatok az utóbbi napokban Békés megyében (én Biharugra-Zsadány környékén) olyat, hogy a telefon csak úgy eldobja a hálózati jelet?!? :O Hívás közben szétkapcsol, mobilnet egyszer E (ez az alap erre sajnos.. :/) aztán meg átvált 3G/H-ra! Csak GSM módban használva picit jobb a helyzet, akkor TALÁN nem dobja el annyiszor... Valami fejlesztést hajtanak végre a környéken és emiatt vacakol a szolgáltatásuk??

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv: Kisember

Ui: Én egy HTC DHD-t használok, de nem csak ezzel a készülékkel voltak ilyen problémák! Hasonlókat produkáltak még a következőek telefonok is: Nokia Asha 302, Samsung Corby és Nokia C5-00

Forza Ac Milan! -- iPhone 6S

(#22012) blueye válasza Rhino666 (#22010) üzenetére


blueye
veterán

Ne legyel mar ennyire fafeju. :)
Ertelmezd amit irtak neked. Segitek. A honlapon nem lehet. Telefonalj! Kesz.

(#22013) Rhino666 válasza blueye (#22012) üzenetére


Rhino666
őstag

Gondolod ha ilyen egyszerű lenne nem telefonáltam volna már be? :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#22014) blueye válasza Rhino666 (#22013) üzenetére


blueye
veterán

A 1430-on nem tudtad elintézni???

(#22015) dedike válasza kisember07 (#22011) üzenetére


dedike
addikt

Szia!

Szerintem Te ezt akarod tudni! ;)

(#22013) Rhino666:

Tehát nem vagy Magyarországon, gondolom. :U

Ismerős esetleg, akit meg tudnál erre kérni? Szükség lesz a hívószámodhoz tartozó jelszóra!

Jó szerencsét!

(#22016) Nimda válasza dedike (#22015) üzenetére


Nimda
addikt

Éppen ma ébredtem arra,hogy se adatkapcsolat,se hálózat nem volt a telefonon...(Budapest) köszi az infot.

(#22017) 313313 válasza dedike (#22015) üzenetére


313313
addikt

Ebben az a szép októbetba is kotszerűsítés volt, novemberba is, meddig tart?
Másrészről nekem a munkámba kerűlhet egy ilyen hálózati kimaradád, ha a főnököm nem tud utolérni. Olyankor mi van szíves elnézésem kérik?
Másrészről notoriusan minden du 3g/hiper net helyett csak edge van, vagy még az se. Minek fizetem akkor az előfizetési díjat?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#22018) blueye válasza dedike (#22015) üzenetére


blueye
veterán

Hopp erre nem is gondoltam. De ha nem akar roamingolni, akkor akár ki is kapcsolhatja (vagy nem veszi fel), amíg haza nem jön, így nem kerül neki semmibe se (persze APN off).

(#22019) Csucsu88


Csucsu88
tag

Nem tudja valaki miért nem tudom elérni az ügyfélszolgálatot a 1430-as számon? Felhívom, 1x kicsöng aztán némaság lesz. :W

(#22020) Mókus12


Mókus12
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég leejtettem a 2 éves i4-emet, amire pontosan 2 éve extra biztosítás is van.
A biztosító szerint mivel az i4 16 gb már nem T-mobile listás, az utolsó listaár alapján nekem egy i4s 16 gb járna. Ehhez képest, mikor bementem a T-pont szervízbe egy refurbished i4 16 gb-re akarták cserélni a telómat. Most melyik verzióra vagyok jogosult?
A szervízes azt mondta, akkor kapnék i4s-t, ha ellopták volna, mert akkor dobozost kell adnia. Így viszont csak a készüléket veszi el és kapok egy fekete dobozból előkapart refurbished készüléket.

Tudok ezzel vitatkozni vagy szerintetek törődjek bele, ez van?

Köszi előre is!

(#22021) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék Domino RelaxNet M csomagot vásárolni. Kérdésem, hogy ahhoz nekem kell vennem még modemet is vagy adnak hozzá a T-mobil-nál?

(#22022) blueye válasza Eliot Anders (#22021) üzenetére


blueye
veterán

Ha Dominó csomagot veszel abban természetesen benne van a modem (ettől csomag :) ).

(#22023) Fr3eWar válasza Mókus12 (#22020) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szerintem ha ellopták volna akkor is csak sima refub-ot kapnál, amíg képesek olyat adni, ha nem lenne nekik már i4 16gb egy darab sem amire cserélni tudnak, akkor kapnál i4s-t.

(#22024) Mókus12 válasza Fr3eWar (#22023) üzenetére


Mókus12
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Azt mondták a szervizben, hogy ez csak technika kérdése: törésnél tud a T készüléket küldeni az Apple-nek, amit felújít saját költségen és újra tud értékesíteni, így a t-mobile csak minimális összeget kell fizessen. Más esetben a T-mobilenak is meg kell vennie az Apple-től az újat, így ad dobozos új verziót.

Megnéztem a szerződést, abban az szerepel, hogyha olyan T-pontba megyek, ahol nincs a készülékből, akkor választhatok, hogy elmegyek olyan boltba, ahol van még i4 16gb (refurb), vagy adott boltban választok a kiskereskedelmi lista utolsó megadott értéke alapján újat. Ehhez képest ezt a t-mobile nem fogadja el, ezért kérdeztem, hogy ha valami le van írva a szerződésben, akkor mi másra tudok hivatkozni, esetleg csak melléfogtam a szervízessel, rossz napja volt, stb.
Gondolom azért nem akarnak erre hajlani, mivel a T 1,5 éve kivonta a 16gb-s i4-et, így az utolsó ára relatíve magas, így valaszthatnék akár i4s verziót is.

Félreértés ne essék, örülök én bármilyen azonnali készülékcserének, csak úgy gondoltam ha magas havi díjjal és 2 éve fizetett biztosítással térek be, akkor nem lovagolnak ezen, pláne, ha a biztosítóval kötött szerződés értelmében választhatok.

(#22025) Soulfly842 válasza Eliot Anders (#22021) üzenetére


Soulfly842
addikt

Domino Web

Domino Web Quick

Hol kapható Domino Web Quick?

Azt hiszem legutóbb talán a Media Markt-okban volt olyan verziója a Domino Web Quick-nek, ami kedvezményesebb áron futott 4990 (talán).

(#22026) szilard28 válasza Mókus12 (#22024) üzenetére


szilard28
aktív tag

Szerződéssel menj be a boltba, told az eladó orra alá, ha nem fogadja el, akkor vásárlók könyvébe egy barátságos bejegyzés.

(#22027) dedike válasza Csucsu88 (#22019) üzenetére


dedike
addikt

Olyankor azonosítanak. Várj néhány (akár 20-30) másodpercet, és újra elkezd majd beszélni a néni... :)

Jó szerencsét!

(#22029) 1430 válasza Mókus12 (#22024) üzenetére


1430
senior tag

Nem vagyok annyira otthon szervizes témában, de mivel iPhone-t nem szervizelnek helyszínen, azt hiszem, normál garanciális javítások esetén is a refurbished készülékeket ajánlják fel. Mivel a készülékbiztosítás esetén elsősorban készüléket javítanak, ezért gondolom ilyenkor ez a refurbished készülék szervizeltetésnek tekinthető...

greenhead0
Ha veszel egy modemet Domino csomagban (online 6291 Ft), az elsősorban Domino Web adatcsomagban van, de ha van elég egyenleg (rátöltesz), válthatsz Domino RelaxNet M-re.
T-Mobile BB Stick E3131AS-2 (épp nincs készleten)
T-Mobile BroadBand Stick MF195

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#22030) Turbomann válasza #40993792 (#22006) üzenetére


Turbomann
tag

Szerintem ezt a T-homi, mint cégnek akarta címezni.:) Sajnos ebben még IGAZA is van.:)

(#22031) Turbomann válasza #40993792 (#22006) üzenetére


Turbomann
tag

Szerintem ezt a T-homi, mint cégnek akarta címezni.:) Sajnos ebben még IGAZA is van.:)

(#22032) kisember07 válasza dedike (#22015) üzenetére


kisember07
csendes tag

Szia!

Nagyon köszönöm a segítséget! :R Ez igazán örömteli hír! :DDD

Üdv: Kisember

Forza Ac Milan! -- iPhone 6S

(#22033) QUEST-ION válasza dedike (#22005) üzenetére


QUEST-ION
csendes tag

Zsolt_72
Fr3eWar

Én nem kértem a segítségét, annyi kérdeztem hogy letilthatják e. Azután más kérdésére válaszoltam, majd ti kezdtetek el okoskodni meg azonnal a T-Mobile pártját fogni.
Ha egy "nem T-Mobilos" de mégis "bennfentes", magyarul mégis T-Mobilos próbálja nekem megmagyarázni azt ami nem igaz, akkor mit mondjak? Akkor azt mondom hogy nem igaz amit mond. Szörnyű hogy egyből valakinek a pártját kezditek el fogni miközben nem vagytok képben.

[ Szerkesztve ]

(#22034) QUEST-ION válasza QUEST-ION (#22033) üzenetére


QUEST-ION
csendes tag

Amúgy most nézem hogy szerintem összekevert Daffni2-vel, de attól még lehet nekem akart válaszolni, csak telefonról netezve, nehezen átlátható.
Nem én nem vagyok jogosult, hanem a T-Mobile szünteti meg a kedvezményt.

(#22036) Pttypang


Pttypang
veterán

Fura, sms-es kérdőíves közvéleménykutatás, mivel új előfizető vagyok.. ilyennel se találkoztam még :DDD

Elégedett voltam-e a jó kiscsajjal a t pontban, segítőkész volt-e, sok időt vett-e igénybe az ügyintézés?
O, miért is épp az ilyen téren eddigi tapasztalataim szerint legjobb szolgáltató kérdezget, a másik kettő pedig miért nem tette? :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#22037) 1430 válasza QUEST-ION (#22034) üzenetére


1430
senior tag

1. Tény, először valóban azt kérdezted, hogy letiltják e a készüléket, ha nem fizeted a számlát (egyébként igen).

2. Én viszont erre reagáltam:
"... A szerződésben amit aláírtam abban sincs erről egy szó se, se arról hogy a T-Mobile kénye kedvére rakhat olyan csomagba amilyenbe akar."

3. Újabb tény, hogy a válaszom úgy hangzik, mintha korábban már megírtam volna Neked a választ:
"Tegnap este már leírtam, hogy ezt a flotta díjcsomag igénybevételekor írtad alá..."
Való igaz, hogy a válaszban linkelt HSZ ide vágó bekezdését gboszi-nak (és részben Daffni2-nek) írtam, és természetesen a Neked szánt mondatot úgy értettem, hogy előző nap pont ezzel kapcsolatosan írtam, és hogy Te is a kedvezményes díjcsomag igénybevételekor írtad alá azt a nyilatkozatot, ami miatt most kiváltottak publikus díjcsomagra. Tehát ne a nyáron aláírt hűségszerződésben keresd az okot, mert az csak az előfizetés "életben tartásáról" szól, és nem arról, hogy újabb x ideig jogosult vagy a kedvezményes díjcsomagra, de ha mégse, akkor...

Zsolt_72 és dedike
Köszönöm, hogy kiálltatok mellettem, de miattam ne konfrontálódjatok senkivel, inkább csináljátok azt, amit én: hagyjátok rá. Ha valaki nem azt a választ kapja, amit szeretne... :B

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#22038) 1430 válasza 1430 (#22037) üzenetére


1430
senior tag

Lehet így sem egyértelmű (és lejárt a szerkesztési idő), ezért most még jobban kiemelném, mire reagáltam anno:
"... A szerződésben amit aláírtam abban sincs erről egy szó se, se arról hogy a T-Mobile kénye kedvére rakhat olyan csomagba amilyenbe akar."

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#22039) Mókus12 válasza 1430 (#22029) üzenetére


Mókus12
csendes tag

Köszi mindenkinek!
A válasz: Apple termékekből két "készlet" van: értékesítési és javítási, károsodásra a javítási (fekete dobozos "új" telók) készletből adhatnak ki terméket, lopáskor meg az értékesítésiből, újonnan, dobozos terméket.

Legalább aki rákeres lát ilyet is!

Köszi a segítőkészséget!

(#22040) logarithm


logarithm
őstag

Sziasztok,
Like300-as csomagban vagyok, és azt vettem észre amikor tegnap este megnéztem a my tmobile-ban a havi forgalmam 1016 volt, de most reggelre ez 1122 lett, úgy hogy csak a hálózaton volt a telóm, szóval nem csináltam semmit. Ötletek ez most micsoda :F

(#22041) Turbomann válasza logarithm (#22040) üzenetére


Turbomann
tag

Késői frissités. Ez még elötte csináltad

(#22042) logarithm válasza Turbomann (#22041) üzenetére


logarithm
őstag

Aha, értem. Köszi.

Más:

Ez a roaming dolog hogyan érintene engem?
Nem nagyon értem, most ezt :) , hogy miért baj ha van világjáró eu roaming alapból, ez növeli a percdíjaim?

(#22043) -KoKeSz-


-KoKeSz-
tag

Sziasztok!

A T-mobile -nál van egy ECO előfizetésem.
Az oldalukon ezt írják:
"Az Eco díjcsomag-családban a mobilinternet szolgáltatást alapesetben a Go! NapiNet adatdíjcsomag biztosítja,
ezt nem kell külön aktiválni. A mobilinternetezésért díjat csak az adatforgalom megkezdésekor számítunk fel."

Nokia C5-00 telefonom van. Milyen beállítások kellenek, hogy elérhető legyen a net? A hozzáférési pontoknál nincs egy sem nálam...talán régebb kitörölhettem.

Köszi!

(#22044) Varszegig válasza -KoKeSz- (#22043) üzenetére


Varszegig
veterán

Azzal kicsit drága lesz.

(#22045) -KoKeSz- válasza Varszegig (#22044) üzenetére


-KoKeSz-
tag

Nagyon ritkán kellene, kb. heti egyszer egy programnak, hogy feltöltsön egy-két dolgot...amíg beszerzek egy wifis telefont...csak nem tudom az eléréshez szükséges beállításokat. :F

(#22046) hr2 válasza -KoKeSz- (#22045) üzenetére


hr2
őstag

+GONETM a 1430-ra és az aktiválás hónapjában és még 2hónapon keresztül mindössze havi 90Ft-ba kerül 100MB forgalom, ha elfogy a 100MB akkor sincs baj mert csak belassítanak és nem kerül a NET-ezés a havi 90Ft-nál többe, ha letelik a 3 hónap utána 1000Ft ba fog kerülni, de addig majd nyugodtan kikapcsolhatod ha akarod.

[ Szerkesztve ]

(#22047) St3ven válasza 1430 (#22000) üzenetére


St3ven
addikt

Értem köszi. Utóbbihoz akkor gondolom kell a számlafizető közreműködése is, ergo az átírás költségét is le lehet rajta verni helyben.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#22048) bubi92


bubi92
őstag

Ha van egy 2 éves előfizura hűségem, amit anno telefonnal együtt vettem, létezik az, hogy nem vehetek a hűségidő lejártáig új telefont a t-nél? ez nekik miért jó biznisz? nekik nem az lenne a céljuk, hogy én náluk vásároljak? attól függetlenül, hogy új telefont veszek, nyilván tudom fizetni az előfizetést, nem fogom felrúgni ezt a dolgot. az mellé szerettem volna...

[ Szerkesztve ]

(#22049) dedike válasza 1430 (#22037) üzenetére


dedike
addikt

Nézd, munkámból adódik, hogy kiálljak mások mellett, de ezt Te úgyis tudod. Ha ez konfrontációval jár, akkor azzal jár. Ha pedig ez mellé még az is társul, hogy igaza van annak, aki mellett felemelem a szavam, akkor vastagon teszek rá ki az, akivel konfrontálódni kell. :R

Jó szerencsét!

(#22050) dedike válasza bubi92 (#22048) üzenetére


dedike
addikt

Természetesen vehetsz ilyen esetben is új készüléket, a mindenkori kisker árlista szerint. De így tuti nem fogsz... :(

Alap esetben, ha legalább arany kiemeltségi szinted van, akkor a hűség lejárta előtt három hónappal vásárolhatsz új készüléket.

Jó szerencsét!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.