Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135001) Zeki válasza lionhearted (#134999) üzenetére


Zeki
nagyúr

?????
Szerintem nem.

(#135002) AnonymusX válasza Zeki (#135001) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Pedig de. EU-n kívül roamingoló hívott fél fizet a hívásfogadásért mégpedig percenként. Ő állja a roaming költségét pont azért, mert egyedül ő tudja, hogy roamingol és ha felveszi költséggel jár. A hívó nem tudja, hogy külföldön tartózkodó magyar mobil számot hív. Erre utalt lionhearted is.

Nyilván ha a roamingoló telefonál haza, akkor is a roamingoló fizet extrát, mint hívó fél.

[ Szerkesztve ]

(#135003) 4Grider válasza Zeki (#135001) üzenetére


4Grider
nagyúr

Pedig jól írta. A hívó mindig azt a hívásdíjat fizeti, ami a hívott telefonszámból ránézésre kiderül. Egy kivétel van, a számhordozott számok, de ott sem véletlen, hogy mobil és vezetékes rendszerek, illetve országok között nincs számhordozás. A hívott meg fizeti az extra díjakat, mert csak ő tudhatja biztosan, hogy éppen hol roamingol.

(#135004) UHHH válasza ubyegon2 (#134984) üzenetére


UHHH
senior tag

Kedves nagyuram!
Tegnap simán rendeltem 1 GB nettel és 80 perc beszélgetéssel Domino-t.
Ma meg mit látok?

Ez szerintem rosszabb, mert csak 40 perc beszélgetést ad ingyen.
Igaz, a net az dupla, dehát kinek kell plusz egy GB net? Sokaknak, de nekem pont nem.
40 perc beszélgetés jobb, mint 1 GB net.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#135005) BIT_ válasza Mostvid (#135000) üzenetére


BIT_
tag

Természetesen. Mivel EU roaming van, EU-n belül a hívott fél nem fizet, ha EU-s száma van.

(#135006) ubyegon2 válasza UHHH (#135004) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez szerintem rosszabb, mert csak 40 perc beszélgetést ad ingyen.

Ez így korrekt. Neked rosszabb! Csak éppen tegnap azt írtad, hogy rosszabb lesz mától és mindenki vegyen gyorsan Domino SIM-et. Nekem ez nem volt OK, főleg, hogy semmi részlettel nem indokoltad, hogy mitől is lenne rosszabb! Ez szerintem így inkább jobb, mint rosszabb és gyanítom sokan vannak ezzel így. :K

csak egy példa:

1GB Maraton 1550.- ft
2GB Domino SIM-en 990.- ft

Ja és köszi a figyelemfelkeltést, épp pár napja akartam venni 2 Domino SIM-et, örvendetes, hogy ellustiztam a vételezést! :R (99%-ban neten kommunikálok, még a normál hívások is neten keresztül mennek)

[ Szerkesztve ]

(#135007) Mostvid válasza ubyegon2 (#135006) üzenetére


Mostvid
újonc

Én mindig előnyben részesítem a normál hívást, egyszerűen sokkal jobb a hang minősége (Telekom hálózat). A netes hívás különböző alkalmazásokon keresztül ingyenes (pontosabban olcsóbb), de nagyon gagyi a minőség és nem is kényelmes a több tucat alkalmazás miatt. Ma már akár a korlátlan hívás is teljesen megfizethető, szóval inkább az a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#135008) blueye válasza Mostvid (#135007) üzenetére


blueye
veterán

Régen így volt, ma már MobileVOIP-on keresztül jó net mellett nem nagyon mondod meg a különbséget hívásnál.

(#135009) ubyegon2 válasza Mostvid (#135007) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teljesen normális ez is, ha az embernek erre van igénye.

de nagyon gagyi a minőség és nem is kényelmes a több tucat alkalmazás miatt

Én egyszerre csak egy alkalmazást használok hívásra, több tucat valóban kényelmetlen lenne. :D

Ma már akár a korlátlan hívás is teljesen megfizethető, szóval inkább az a nyerő.

De mától 80 helyett csak 40 percet adnak Domino SIM-hez! ;) (egyébként meg plusz hívásperceket jóval olcsóbb rendelni hozzá, mint gigákat, emiatt sem érzem, hogy rosszabb lenne mostantól)

(#135008) blueye

MobileVOIP-ot használok én is és hasonló tapasztalatom van vele. Jó a beszédminőség.

[ Szerkesztve ]

(#135010) Mostvid válasza blueye (#135008) üzenetére


Mostvid
újonc

Ez egy alkalmazás vagy más? Nem ismerem. Én csak azt mondom, hogy nem éri meg több tucat alkalmazást letölteni a telefonodra és megjegyezni, hogy kit min keresztül hívhatsz. Nekem is volt korábban több app is erre a célra, mind katasztrófa a Telekom minőségi 4G hang hálózatához képest, úgyhogy én inkább mindenkit normál hívok, egyáltalán nem durva az ára egy korlátlan csomagban.

[ Szerkesztve ]

(#135011) ubyegon2 válasza Mostvid (#135010) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A MegaVOIP alkalmazása. Kb 8 éve megvan...

(#135012) Mostvid válasza ubyegon2 (#135011) üzenetére


Mostvid
újonc

Értem, de vannak olyanok akik viber, mások messenger, megint mások instagram, és még vagy húsz alkalmazás, mindenki másra esküszik még az ismerettségi körömben is. Na én nem vagyok hajlandó az összes szemetet letölteni a telefonomra és megjegyezni hogy többszáz ember közül kit min hívhatok. Másnak lehet bejön ez, de én biztos nem szerencsétlenkedem ezzel.

(#135013) blueye válasza Mostvid (#135010) üzenetére


blueye
veterán

Még linkeltem is...
Szoktam igen messze utazni, ott kell egy ilyen app :) , innen a friss tapasztalat

[ Szerkesztve ]

(#135014) 4Grider válasza Mostvid (#135012) üzenetére


4Grider
nagyúr

A MobileVoip olyan voip hívást tesz lehetővé, ahol a hívás a mobilszolgáltatónál végződik. Tehát nem alkalmazáson, hanem GSM/UMTS/VoLTE/VoNR hívásként. Általában olyan 4-6 Ft közötti mobil végződtetést tesz lehetővé valami Dellmont klón segítségével. Küldi a mobilod hívószámát is...

(#135015) Mostvid válasza 4Grider (#135014) üzenetére


Mostvid
újonc

Te is és minden ismerősöd ezt használja? Miért nem mindenki ezt használja?

[ Szerkesztve ]

(#135016) 4Grider válasza Mostvid (#135015) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én flottás vagyok, hasonló percdíjat harcoltunk ki, így nem szorulok rá voip hívásra. Kivéve a nemzetközi hívásokat (Szerbia, Ukrajna, stb.).
Még egyszer: A hívott félnek NEM kell használni voip alkalmazást ahhoz, hogy te MobileVOIP-al felhívd, mert a hívásvégződtetés a hívott fél mobilszolgáltatójával történik nem adatalapon.

(#135017) Mostvid válasza 4Grider (#135016) üzenetére


Mostvid
újonc

Nekem is hasonló a percdíjam normál hívás esetén korlátlan csomagban, nem kell voip nekem sem. Gondolom országos viszonylatban sem használja a nagy többség. Pedig sokan spórolnának, de mégsem terjedt el. De mondom, nem ismerem a részleteket.

[ Szerkesztve ]

(#135018) 4Grider válasza Mostvid (#135017) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mi flottánkban (kereskedő cég) az egy előfizetésre eső havi beszélgetési idő nincs 300 perc (másodperc alapon). Az 5 Ft-jával kb. 1500 Ft havonta. Aki tehát nem beszéli rákosra az agyát (átlagos előfizető), annak a voip hívások nagyon is megérhetik, mert 2000 Ft alatt elég kevés olyan előfizetéses díjcsomag van amiben van legalább 200 perc beszélgetés.

(#135019) MadMancs válasza Mostvid (#135000) üzenetére


MadMancs
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#135020) Mostvid válasza 4Grider (#135018) üzenetére


Mostvid
újonc

Én kiszámoltam az egyik hónapban, dominóval 30.000 forint körül kellett volna fizetnem, de így korlátlan csomagban csak pár ezer forint. Azt tudni kell, hogy minden ismerősömet visszahívok, de sokszor idegent is. Szóval én inkább csak a magam nevében beszélek, nekem így megvan a minőség is (Telekom 4G hang), olcsó is, és borzasztóan leegyszerűsíti a dolgot azokhoz képest akik több tucat mobil applikációval oldják meg a telefonálást (viber, messenger, instagram, stb)

[ Szerkesztve ]

(#135021) 4Grider válasza Mostvid (#135020) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor még egyszer: Mobilevoippal csak az indítás oldala megy voip, a hívásvégződtetés a hívott fél szolgáltatójával történik.
A mi flottánkban is van jó pár havi 1000 perc felett beszélő, de az átlag messze nem ez, a még a korlátlan csomagosok jelentős többsége (90%<) is drágábban beszél le egy percet, mint a nettó 5 Ft-ért beszélgetők. Szóval nálunk 10%-nak sem éri meg a korlátlan beszélgetés. És miért különböznénk a nagy átlagtól...
Ja és dominoval a korlátlan beszélgetés 30 napra 9900 Ft-ba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#135022) Mostvid válasza 4Grider (#135021) üzenetére


Mostvid
újonc

Mekkora a havi díja? Ha ingyenes, akkor biztos mindenki hülye hogy többet fizet.

"Ja és dominoval a korlátlan beszélgetés 30 napra 9900 Ft-ba kerül."

Abban nincs sms. Nekem az is több száz. 1000 db-ig ingyenes Mobil L-ben az is.

De nem is ez a lényeg, onnan indult a thread, hogy a gagyi mobil alkalmaások hívásra nem a legjobbak minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#135023) 4Grider válasza Mostvid (#135022) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs havidíja, percdíja van, amit a #135014-ban megírtam. De ma nem az értő olvasás híve vagy, így maradjunk annyiban, hogy neked a korlátlan csomag jobban megéri.

(#135024) kovacsmi_74


kovacsmi_74
aktív tag

A mától megújult online Feltöltési bónusz részletezve, akit érint.
Az online feltöltéskor választható percek most már minden irányban lebeszélhetőek. Feltételek

A partnernél történő felöltéskor kapott bónusz percek is maradtak, de azok továbbra is csak a Telekom mobil hálózatán belül használhatóak fel.

(#135025) Mostvid válasza 4Grider (#135023) üzenetére


Mostvid
újonc

De nem is ez a lényeg, onnan indult a thread, hogy a gagyi mobil alkalmazások hívásra nem a legjobbak minőségben. Igen, nekem a költséghatékonyság, minőség, egyszerűség miatt a korlátlan csomag éri meg, másnak más. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#135026) blueye válasza Mostvid (#135025) üzenetére


blueye
veterán

Te tényleg write only-ban vagy. ;]

(#135027) polonic válasza 4Grider (#135014) üzenetére


polonic
félisten

A skype és a viber is tud már ilyet. És csak az interworking partnertől lesz, azaz inkább a hívott előfizető core hálózatától lesz rendes mobilos hívás.
Egyébként meg a ezek is ugyanolyan viop hívások, mint a volte. Az alapot figyelembe véve, sip, rtcp, rtp.

(#135028) kovacsmi_74 válasza Mostvid (#135022) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Nincs benne sms, viszont az itthonról EU irányba is érvényes. [kép]

(#135029) Mostvid válasza polonic (#135027) üzenetére


Mostvid
újonc

Na ez az, felsorolsz pár alkalmazást te is, én ezeket váltom ki egy mindenki hívására alkalmas minőségi megoldással.. Most magyarországi normál hívásokról beszélek nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#135030) kovacsmi_74 válasza Mostvid (#135029) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Itthonról az EU-ba telefonálni, azaz nemzetközi hívás helyett. Havi díjas esetén a Mobil XL is ilyen.

(#135031) ubyegon2 válasza Mostvid (#135025) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem kimerítetted a témát és a topiklakókat is! Többször leírod, hogy gagyi mobilalkalmazások, holott nem használsz ilyeneket! Ez egy szaktopik lenne, feleslegesen ismételgetsz fogalmatlanul marhabaromságokat. Azt se érted, mi a különbség a netet használó alkalmazások között... :W

(#135032) Mostvid válasza ubyegon2 (#135031) üzenetére


Mostvid
újonc

Telekom mobilszolgáltatás a topic. Nem másról beszélek. Biztos mindenki hülye aki a marha drága (pár ezer forint) Telekom minőségi normál hívást használja a mindennapi életben a különféle gagyi appokon keresztül indított netes hívások helyett.

(#135033) polonic válasza Mostvid (#135029) üzenetére


polonic
félisten

Én egyáltalán nem alkalmazásokat soroltam fel. :)

(#135034) Mostvid válasza polonic (#135033) üzenetére


Mostvid
újonc

A skype, viber nem alkalmazás? De a thread innen indult:

ubyegon2 "99%-ban neten kommunikálok, még a normál hívások is neten keresztül mennek"

(#135035) sz_abika


sz_abika
addikt

Hello,
mára eltűnt a roaming internetem - adatkeret nem sok, de app szerint van még. Tegnap a telefonra beállított napi limitet elérte, de mára kikapcsoltam és az adatroaming is engedélyezve.
Régen lehetett SMSben kérni új alapbeállításokat, de most nem találom módját...egyéb tipp?

(Xiaomi 11)

PSN: xszabikax

(#135036) Mostvid válasza 4Grider (#135014) üzenetére


Mostvid
újonc

Hát, nem tudom. Akkor mindenki ezt használná, ismerve hogy milyen fillérb@szó a magyarok többsége. Az mindegy hogy Volte vagy nem Volte, ugyanannyit fizetsz a Telekomnál, Volte esetén jobb a hang, de ez nem jár plusz költséggel.

[ Szerkesztve ]

(#135037) polonic válasza Mostvid (#135034) üzenetére


polonic
félisten

De azok. Csak azért írtam, hogy más alkalmazás is tud ilyet már és nem is neked szántam, csak infoként a másik fórumtársnak.
Azt hittem protokollokra gondolsz alkalmazásként.

(#135038) ubyegon2 válasza Mostvid (#135036) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor mindenki ezt használná, ismerve hogy milyen fillérb@szó a magyarok többsége.

Nem ismerik az emberek és nem igazán fillérb*szás ez, anno 8 éve 35 ft/perc helyett 4ft/perc. Egyik kollégám sem hallott azelőtt róla, 3 fős családja 20+ezres telószámlát csinált havonta, kipróbálta a megavoip-ot, aztán a családnak is felrakta az appot. Átlag családnál 8 éve nem volt mindegy, hogy 20eft vagy 3-4eft megy el telefonra. Ma meg sokan használnak Messengert és társait, szintén fillérbasz*sból szerinted? Nekem mondjuk nincs többszáz számom, amiket állandóan hívnom kéne, melóban sem használunk hagyományos hívást, lehet talán érzik ott is a 21. századot! :D No mindegy, szóval minap is többfős videohívást eszközöltünk családban, haláljó képminőséggel és nyilván még a hívás hangja is nagyságrendekkel jobb volt, mint ha hagyományos hívás lett volna, de ebbe ne menjünk bele most, hogy miért... Szóval nekem ez jobb volt így, mintha...

(#135039) Mostvid válasza blueye (#135008) üzenetére


Mostvid
újonc

Ahogy az értékeléseket olvasom az általad belinkelt oldalon, hát nem a legjobb. Nekem stabil kapcsolatra van szükségem kiszámítható költséggel (Telekom korlátlan csomag)

Horrible. Every time I try to dial a landline to Spain it says invalid number. It used to work with landlines now it does NOT WORK!

Recently, I have seen many connection problems specifically connecting a call while there is no connections at all. A very wierd experiment is when the receiver cut off the call, I still hear a playback of the call for something we were talking a bit earlier. I guess the app is recording the call and playing it back while the call was end.

I wish i can give zero star . Have used this app for many years only to get up one day with multiple charges on my account . I did not give authorization for authomatic recharge some how they manage to get money out of my account The worst part is customer service they will decline to respond if you ask question regarding billing. Please run away from this thieves.

(#135040) libus


libus
őstag

Valaki nem tudja mi van a telekommal? Mert a wifihang egyáltalán nem működik. :(
Sőt rosszabb is a térerő itt a szlovén határ közelében! :(((
Feltöltőkártyás vagyok..tiltották ezt a szolgáltatást vagy lekorlátozták csak az előfizetéseseknek?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#135041) Mostvid válasza ubyegon2 (#135038) üzenetére


Mostvid
újonc

"Nem ismerik az emberek..."

Hidd el, minden ami olcsóbb, futótűz-szerűen terjed, ugyanúgy ahogy te is továbbadtad a kollégádnak, ő a családjának, ők is másoknak, stb. Valami más oka lehet hogy egyáltalán nem terjedt el, de leírtam egy lehetséges okot #135039

"Ma meg sokan használnak Messengert és társait..."

Hogy beszélsz messengeren idegenekkel akikkel nem vagy ismerős? Ráadásul a hangminőség is rosszabb.

"lehet talán érzik a 21. századot..."

Telekom is érzi, korlátlan hívás minden irányban havi szinten csak párezer forint, korábban tízezer volt. Sokkal jobb hangminőség mint messengeren, próbáltam a messengert. De a többi app sem jobb. * De a flották is kb 5-6 ezerrel mennek szolgáltatóknál ráadásul 50 GB net is van hozzá.

(#135042) szabonagyur válasza libus (#135040) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megy feltöltősön meg előfizuson is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#135043) szabonagyur válasza Mostvid (#135041) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért akarsz meggyőzni mindenkit arról ami neked jó, hogy másnak is csak az a jó?

Korlátlan hívásom van mégsem beszélek kb havi 10 perctől többet rajta...

Btw. nem úgy volt, hogy elhagyod a Telekomot ne húzzon le? ;]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#135044) Mostvid


Mostvid
újonc

MultiSim miatt nem tehetek mást, az csak itt van, de a másik számom már yetteles.

(#135045) =Thor=


=Thor=
tag

Sziasztok!

Van egy dominos számom a cégemre. Éves adategyeztetni kellett volna, de állandóan kifagyott a rendszer, amikor kiválasztottam, hogy jogi személyre kérem az adategyeztetést.

Beugrottam a legközelebbi T partner üzletbe, hogy csinálják meg, erre közölték velem, hogy már nem lehet domino sim cégnéven...

Vagy előfizetésre váltok, vagy átteszem magánszemélyre, vagy megszüntetem.

Ez tényleg így van?

(#135046) libus válasza szabonagyur (#135042) üzenetére


libus
őstag

Kb. 1 hete nem megy. :(
Pedig már újraindítottam a telefont, de semmi. :(

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#135047) bolic válasza =Thor= (#135045) üzenetére


bolic
őstag

Én váltottam előfizetéses havidíjasra, kezd elegem van az éves adategyeztetésből. :DDD :N Sőt nem bántam meg, sokkal kényelmesebb az applikáción keresztüli banki fizetés. :K :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#135048) Mostvid válasza bolic (#135047) üzenetére


Mostvid
újonc

Korábban írtam, hogy elegem lett a Telekom sorozatos jogszabályba ütköző húzásaival (pl egy szolgáltatás két jogcímen való dupla számlázása), de azért azt el kell ismernem, hogy a Telekom appon keresztüli fizetés nagyon ott van, konkrétan 2-3 másodperc és meg is vagy vele. A vodások irigykednek is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#135049) Landsmann válasza Mostvid (#135048) üzenetére


Landsmann
addikt

A Yettel appból körülbelül ugyanilyen egyszerű és gyors a számlafizetés. Akár egyszerre több számlát is lehet, nem kell egyenként.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#135050) jani071 válasza =Thor= (#135045) üzenetére


jani071
csendes tag

Igen, 2023.01.01-től nincs cégre domino. Az általad leírtakat tudod tenni. (Bár vicces is egy cég Dominó kártyával…)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.