Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Mr. Teddy válasza manchester85 (#18985) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Vicc az egész. Én a 4S korábbi áremelésén mosolyogtam egy jót. 145-ért vettem a 32GB-os 4S-t MM S-el 2 évre, miután kijött rá két hétre t-mobiltól, most ugyan ennyi pénzért a 16GB-ost sem kapnám meg, de ezek szerint a sima 4-et sem.

És még csak nem is lehet azt mondani erre, hogy a "epöl mennyire egy @@ cég", mert az ő amerikai árképzésük az, hogy a korábbi modelt lecsökkentik, és az új megkapja a régi árát. Teljesen korrekt az, hogy ugyanazért idővel jobbat kapsz. T-Mobile-éknál úgy látszik muszáj folyamatosan emelni, ez a díjcsomagoknál is meglátszik, a médiamániát leváltó mozaik díjcsomag jóval kevesebb szolgáltatást foglal magában kb ugyanannyiért.

Egyébként gyanítom, hogy ilyen kis áremelgetésekkel az iPhone 5-nek készítik elő a terepet. Hogy ha bejön az 5-ös, akkor lehessen azt mondani, hogy "azért kerül 200-ba a legalapabb modell, mert a 4S most 150, és hát ugye az 5 az mégis sokkal-sokkal hiperszuperebb, tehát jogos az árkülönbség".

Ilyen tendencia mellett 3-4 év múlva egy autó árával fog vetekedni az iPhone? Persze csak itt nálunk, mert amcsiban marad a standard ára.

(#19002) agabe válasza Cilindrik (#18975) üzenetére


agabe
addikt

Viszont ha egy magasabb díjcsomagból lemehet valaki egy alacsonyabba ... akkor szintén ugyancsak jól járhat. pl. vett egy készüléket moxaik xxl csomaggal amit ezek alapján átválthat mozaik xs -re (vagy nemtom melyik a legkisebb) és havi 20ezer helyett fizet havi 3ezret, a készülékkedvezmény különbségét meg nem kell visszafizetnie ?

(#19003) manchester85 válasza Mr. Teddy (#19001) üzenetére


manchester85
addikt

Mondjuk gondolom azért az állami szopatás és a forint árfolyama is keményen közrejátszik. De ez akkor is nonszensz most mar. Elképzelhetetlennek tartom, hogy az új iPhone a mostani 4S ár fölött nyisson. Ha egy picivel feljebb megyünk, akkor ugyanis mar a független árat kapjuk...

i6 Silver

(#19004) locall válasza manchester85 (#19003) üzenetére


locall
tag

nem megoldás az, hogy megrendeled mondjuk Angliából az iphone-t? Ha T-mobile hálózatos, akkor elméletileg működnie kell a HU Tmobile simmel is nem ?

Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír.

(#19005) KZP válasza locall (#19004) üzenetére


KZP
őstag

Sajnos nem, az a T nem azonos az itthoni T-vel. :N
Tehát külföldi vásárlásnál csak a független játszik.

[ Szerkesztve ]

(#19006) blueye válasza Mr. Teddy (#19001) üzenetére


blueye
veterán

"a médiamániát leváltó mozaik díjcsomag jóval kevesebb szolgáltatást foglal magában kb ugyanannyiért." - no azért a MobilTV-ért cserébe nincs túlforgalmazási díja a netnek- szerintem ez jobb üzlet, legalábbis a saját szokásaimat nézve, mert MobilTV-t konkrétan 0 percet néztem de a netet használom rendesen.

(#19007) Jojo5 válasza locall (#19004) üzenetére


Jojo5
őstag

eddig azert volt jo, mert amikor i4et vettem 118kba kerult mig fuggetlenul 150-60k korul lettem volna es az elofizut amugyis hasznalni akartam igy 118kert volt telom, hat most ez nem igy lenne...:(

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#19008) dedike válasza blueye (#19006) üzenetére


dedike
addikt

Teljes mértékben egyetértek.

Jó szerencsét!

(#19009) Mr. Teddy válasza manchester85 (#19003) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igen, gondoltam rá én is, reménykedjünk, hogy a magyar Apple a T-mobillal együtt nem őrül meg, és nem tolja egekbe a független árát, úgy, hogy a T-mobil még előfizusan is emelhessen. Én pesszimista vagyok nagyon az árat illetően, szerintem magasabbról fog indulni az új, mint a mostani, és a független ára is nagyobb lesz, de persze kiderül majd, de nem szabad meglepődni semmin.

blueye: Amit írsz az egyetlen egy plusz ami a mozaikban van, hogy nincs túlforgalmazási díja a netnek. Viszont kevesebb SMS-t kapsz, drágább a percdíj és még MobilTV sincs benne, persze ki mit használ, embere válogatja. Ha csontra lebeszélem a médiamániát és le sms-ezem, akkor ugyanez mozaikba (bár nem számlotam ki, de szerintem) már többletköltségbe kerülne. Ebből a pluszból simán ki lehet fizetni a plusz netet, és akkor még normál sebességgel is megy majd a net, nem postagalambok hozzák egyesével a biteket.
De kinek mi kell, nekem összességében az a jó, ha megkötések nélkül tudom használni a telefont, és a hónap végén az alap havidíjat fizetem.

mod: ja és az EB alatt sokat néztem a mobil tv-t, hosszú idő után sikerült kihasználni, vagy 2-3 meccset néztem rajta, szerintem Olimpiával sem lesz másképp.

[ Szerkesztve ]

(#19010) Cilindrik válasza agabe (#19002) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Ezt azért szerintem nem fogják engedni

(#19011) Daffni2 válasza manchester85 (#18997) üzenetére


Daffni2
addikt

Tényleg, most , hogy mondod.

Csak dupla annyit beszélhetsz mint az MM S esetében. ;]

Mennyivel klasszabb :P

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#19012) Mr. Teddy válasza Daffni2 (#19011) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Melyikkel?
Ja, hogy drágább díjcsomaggal, az más. Most hirtelen nem tudtam melyik kettőről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#19013) agabe válasza Cilindrik (#19010) üzenetére


agabe
addikt

szerintem se, de egy rokon teljesen be van indulva, hogy most a pontjai beszámításával (hűsége már lejárt) vesz újabb készüléket, aztán szeptemberben meg lemondja az egészet...erre mondtam neki, hogy az tuti nem megy, de ha azt mondják neki is, hogy tarifacsomagot lehet módosítani, akkor beszélhetek neki bármit a végén beleugrik valami magasabb tarifába, aztán meg majd koppan :(

(#19014) manchester85 válasza Daffni2 (#19011) üzenetére


manchester85
addikt

Hol beszélsz dupla annyit?

i6 Silver

(#19015) blueye válasza Mr. Teddy (#19009) üzenetére


blueye
veterán

Ahogy mondod felhasznalasi szokas kerdese minden: hagyomanyos SMSt nem is tudom mikor kuldtem utoljara, focit nekem buntetes lenne 4" koruli meretben nezni, ha lassitjak a netemet kerek egy net'n'roll szolgaltatast ha savszelessegre van szuksegem. De tenyleg nem cafolni akarlak csak azt gondolom h a MM csere Mozaikra nem mindenkinek rossz lepes.

(#19016) Daffni2 válasza manchester85 (#19014) üzenetére


Daffni2
addikt

Ikon 200-Mátrix3

"Aki ad,az nyer"

(#19017) Mr. Teddy válasza blueye (#19015) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Legfeljebb annak jó, aki a netre helyezi a hangsúlyt. Net túlforgalmazáson kívül mozaik minden paraméterében rosszabb.
Kíváncsiságból kiszámoltam hogy MédiaS 5250ft / Mozaik S 5000ft, miből mennyit lehet használni.
Ha csak telefonálok hálón belül: MMS: 181 perc / MS: 156 percet tudok, hogy mozaik elérje média szintjént még fizetni kell 800FT-ot.
Ugyanez hálón kívülre MMS: 159 perc / MS: 147 perc, Mozaikra 407Ft plusz hogy meglegyen a média szint.
Csak SMS: MMS: 231db küldhető MS-ben 177db, +1836 Ft kell a média szintjéhez.
Net ugyanúgy 500-500MB, mozaiknál ingyen túl lehet forgalmani.
Mobiltv MMS 10 óra, MS: nincs.

Részemről amit a neten elbukok, hogyha túlforgalmazok 20-30MB-ot, azt a telefonáláson kigazdálkodom, bár nem szoktam túllépni az 500MB-ot, ha meg netnroll kel mozaikhoz, akkor meg teljesen mindegy a mozaik plusza.

Szóval az előfizetők médiamánia -> mozaik áterőltetése a t-mobiltól egyértelműen egy díjcsomag emelésnek tudható be, tisztelet a kivételnek.

Daffni2: Vodás csomi? Az hogy jön ide a képbe? De ahogy megnéztem, ott a +200perc voda irányba van csak, és akkor nincs sms-ed, az ikonba SMS is van, nem mellesleg a vodánál 500MB a net, Ikon 200-ban 1Gb. Egy paramétert megfogni nem épp reprezentatív, bár nem értem még mindig hogy jött be a voda csomagja a képbe :)

[ Szerkesztve ]

(#19018) Daffni2 válasza Mr. Teddy (#19017) üzenetére


Daffni2
addikt

Vodás csomi? Az hogy jön ide a képbe?

Ha egy keveset vissza olvasol láthatod. :D

"Aki ad,az nyer"

(#19019) manchester85 válasza Daffni2 (#19016) üzenetére


manchester85
addikt

7000-ért 200 perc vagy SMS és 500 MB.

Ikon 200-nal 200 garantált perc és 1 giga, plusz még 100 T-s perc.

Hol beszélsz dupla annyit? Ja vagy arra gondolsz, hogy van 200 voda perc, amit csak a csomag leforgalmazasa utan lehet felhasználni? Ugye tudod, hogy az egy orbitális átcseszés? Ha én arra törekszem, hogy ne lépjem túl a havidíj árát, akkor sose kapom meg azt a kétszáz percet.... Először ugyanis a 200 egységet használja le, tehát túl kell lépnem a csomag tartalmán, hogy felhasználhassam a bónuszt.

Szerintem a matrix 3 rosszabb csomag, mint az ikon 200. És még drágább is.

i6 Silver

(#19020) Mr. Teddy válasza Daffni2 (#19018) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Ja okés, értem. Na, ilyen szempontból igaza van mancester85 kolégának. Most a 4S telefon is 159k ikon200-al a t-mobilnál, olcsóbb a csomag és igen, szerintem is kb ugyanannyi szolgáltatást tartalmaz az, mint a mátrix3, ahogy az előbb leírtam. Gyanítom ennyiért a vodánál is 2 évet kell aláírni.

(#19021) Totheground


Totheground
addikt

Lassan tényleg no comment.
Amúgy valamelyik nap kaptam tőlük sms-t, hogy az ikon-al is változni fog valami.

Egy vicc, komolyan. De sajnos nem tudok nevetni.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#19022) cris78


cris78
őstag

Ha 1-én bekapcsoltatom a Go!Net csomagot,akkor az a hónap,plusz két hónap akciós? :-)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#19023) kali válasza cris78 (#19022) üzenetére


kali
legenda

az első két hónap akciós, és nem pedig három!

[ Szerkesztve ]

(#19024) kali válasza cris78 (#19022) üzenetére


kali
legenda

bár ha később aktiválod, akkor okés lehet, mert nekem az egyik előfizetésen a hónap első napján lett aktiválva, és csak az a hónap és a következő hónap volt akciós, de a másik előfizetésemen valamikor a hónap közepén került aktiválásra, és az a maradék fél hónap, illetve a következő két teljes hónap akciósan ment!

[ Szerkesztve ]

(#19025) polaar


polaar
tag

Sziasztok valaki tudna segíteni? Net&Roll 4G mobilinternetcsomagom van az asztali számítógéphez és eddig semmi gond nem volt vele,de az utóbbi 3 napban nagyon rossz lett a netem.A pingem 2-3 percenként felugrik az egekbe és utána normálisra visszaáll.Netes játékok,youtube minden akad amíg felmegy a ping.A pingtest net-en néztem átlag 300 ping és 42 jitter van,régen max 100 volt a ping.Felhívtam az ügyfélszolgálatot annyit mondtakhogy minden jó náluk,segíteni nem tudnak.Ma még roszabb mint eddig,minden 2-3 percben felmegy a ping,se játszeni se normálisan netezni nem tudok tőle.Vírusírtó friss,rendszer friss,semmit nem telepítettem mostanában.Mit kellene vagy lehet tennem?Bocsi ha hosszú lett.

(#19026) 1430 válasza cris78 (#19022) üzenetére


1430
senior tag

Igen, ha augusztus 1-én aktiválod, akkor október 31-ig (vagyis gyakorlatilag három hónapig) kapsz kedvezményt. ;)

polaar
Ha a jelenség "mindennapossá" válik, jegyezd fel az időpontokat és úgy jelentsd be (legyen legalább 4-5 példaidőszakod). Egyébként merre használod? Mert ha egy órán belül elmúlt a hiba, lehet csak a környéken dolgoztak.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#19027) kali válasza 1430 (#19026) üzenetére


kali
legenda

akkor én - a korábban leírtak alapján - panaszt szeretnék tenni, kérem szépen! :)
persze csak virtuálisan, mert már mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#19028) 1430 válasza kali (#19027) üzenetére


1430
senior tag

Mert valaki félretájékoztatott? :B

A honlapon is az olvasható, hogy "Kedvezményes időszak: ...Havidíjas ügyfeleinknek a szolgáltatás bekapcsolásának hónapja és az azt követő két naptári hónap".

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#19029) kali válasza 1430 (#19028) üzenetére


kali
legenda

nem tájékoztatott (félre) senki, csak mint korábban is írtam, amit 01-én aktiváltam, arra (csak) két egész hónap kedvezményt kaptam, amit meg a hónap közepén, arra a fél és további két teljes hónapot!
előbbinél biztos nem nézte az illetékes az apróbetűs részt, csak a két hónapot a nagybetűs leírásban... :)

[ Szerkesztve ]

(#19030) cris78 válasza 1430 (#19026) üzenetére


cris78
őstag

Köszi a választ! Feltéve ha jár a kedvezmény nekem :-)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#19031) Nietzsche_ válasza kali (#19029) üzenetére


Nietzsche_
tag

A kedvezményt teljesen automatikusan kezeli a rendszer, a szolgáltatás aktiválását követően plusz 'beavatkozást nem igényel', hanem automatikusan havidíjasnál tárgyhó+2 két hónap, dominonál 2x30 nap kedvezményt kap az ügyfél.

(#19032) dedike válasza kali (#19029) üzenetére


dedike
addikt

Az nem lehetséges, hogy akkor még csak az adott+1 hónap volt kedvezményes?

Jó szerencsét!

(#19033) kali válasza Nietzsche_ (#19031) üzenetére


kali
legenda

akkor az egyik esetben, automata rendszer bírált el hátrányosan?
ok! :)

dedike; nem! mondjuk tényleg nincs jelentősége, csak érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#19034) Nietzsche_ válasza kali (#19033) üzenetére


Nietzsche_
tag

Itt valami más 'ziher' lehetett... :)

Nem diszkriminál senkit a rendszer... :)

Válts másik típusú Gonetre, hogy kiaknázhasd újra a promót immáron a kiírt feltételek szerint ;-)

(#19035) cris78 válasza Nietzsche_ (#19034) üzenetére


cris78
őstag

Akkor ezek szerint ha négy hónap múlva váltok egy másik Go!Netre megint jár az akció? ;-)

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#19036) kali válasza Nietzsche_ (#19034) üzenetére


kali
legenda

okés na, csak vicceltem, de mint írtam is, nincs jelentősége, azt dobta akkor a rendszer, és kész... :)
másik csomagba lépni amúgy sem szeretnék, felfelé már túl nagy lenne, lefelé meg túl kicsi - és ezen még némi kedvezmény sem változtat, korábban sem azért léptem adott csomagokba! :N

(#19037) 1430 válasza cris78 (#19035) üzenetére


1430
senior tag

Mikor aktiváltad az M-et?

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#19038) cris78 válasza 1430 (#19037) üzenetére


cris78
őstag

Lassan egy éve,de január-február környékén készülék váltás miatt hűséget váltottam rá. Csak az előfizetésre és az M-re vállaltam hűséget. Úgyhogy mivel a telefont hívásra,smsre ritkán használom. Váltok Eco-ról Eco-ról Eco-ról xs-re. A net miatt bevállaltam volna a mozaikot meg az 1gigás csomagot amiröl beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#19039) 1430 válasza cris78 (#19038) üzenetére


1430
senior tag

A lényeg, hogy az M hűség miatt S-re nem válthatsz. Az L-re felválthatsz, és megkapod a kedvezményt. Ha bő 3 hónappal később (de még idén) visszaváltasz M-re, akkor amennyiben 2011.10.01. után volt a mostani M csomagod aktiválása (onnantól indult a jelenleg is futó akció), akkor az M-re való visszaváltáskor is kapsz kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#19040) cris78 válasza 1430 (#19039) üzenetére


cris78
őstag

Kb. Akkor volt aktiválva,de nekem azt hiszem még a féláras akció volt.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#19041) sst17


sst17
csendes tag

Sziasztok!

Volt már itt szó róla, hogy ugye aug. 1-től emelkednek az árak, ezért fel lehet bontani a szerződést. Én tavaly augusztusban vettem telefont 2 éves hűséggel (médiamánia m). Szerintetek olyan opció van, hogy a szerződést nem mondanám fel (maradnék a t-nél, ugyanabban a csomagban), de a hűségidőt/hűségnyilatkozatot felmondom? (A telefont amúgy nem részletre vettem, szóval ebből nem lehet gáz...)

(#19042) atillaahun


atillaahun
veterán

Olvastam a tré honlapján a várható díjemeléseket, ami ha jól értelmeztem a Like havidíja esetében 1520 Ft. > 1620 Ft. lesz.
Ez azt jelenti, hogy a havidíjon kívül semmi nem változik (percdíjak leginkább), vagy azok majd csak később lesznek közzé téve?
Egyébként nekem adtak nemrég 500 Ft. kedvezményt a havidíjból, mert most jár le a hűségem, és le akartam mondani. Gondolom ettől függetlenül az én kedvezményes havidíjamat ugyanúgy megemelik 100 Ft-al, és akkor 1120 Ft. lesz, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#19043) tjb007 válasza sst17 (#19041) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szeptember 1 -től.

(#19042) atillaahun

A Relax díjcsomagokat (és a külföldre irányuló hívások percdíjai Partner3 esetén) leszámítva csak a havidíjak fognak emelkedni, miden más (percdíjak, 100% -os lebeszélhetőség stb.) marad ahogy most is van.

[ Szerkesztve ]

(#19044) atillaahun válasza tjb007 (#19043) üzenetére


atillaahun
veterán

Nagyszerű köszönöm. :)
És a másik kérdésemre valami ötlet esetleg?

(#19045) Steven


Steven
addikt

ha telefon ua. azzal a hibával 2 szer volt szervizbe... 2.jára 17 nap után sem küldtek sms-t hogy kész van vissza kérhetem a pénzt vagy le vásárolhatom az árát?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19046) club1 válasza Steven (#19045) üzenetére


club1
veterán

Ilyesmi már 2003 óta nincs. A jogszabály annyit ír, hogy törekedni kell a 15 napon belüli javításra, de ennek túllépése a jogszabályban nem teremt csere vagy elállási jogosultságot. Reklamálj, üsd az asztalt, de a fenti időpont óta a fogyasztók jogait a ptk-n kívül semmi nem védi...

(#19047) Steven válasza club1 (#19046) üzenetére


Steven
addikt

ilyen van :

a hátulján Ha a forgalmazó a fogyasztó igényét elfogadja,azt a forgalmazó 15 napon belül köteles rendezni.

meg olyan is ha nem tudja teljesíteni a készülék javítását 3 napon belül köteles jelezni ... ez sem történt meg..

Mondjuk olyan nincs le írva hogy mi van ha nem teljesíti...

meg van olyan is hogy ha 15 napon belül a szolgáltató nem tudja telejesíteni a javítást el állhatok a szerződéstől... bla bla

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19048) kali válasza Steven (#19047) üzenetére


kali
legenda

már ennyire egyszerű, sőt...

(#19049) Steven válasza Steven (#19047) üzenetére


Steven
addikt

be mentem most még kedvesen , elhajtottak hogy jöjjek vissza hétfőn , mert a szerviz bele egyezése nélkül ők nem cserélhetnek... így néztem...az a baj hogy nem vagyok tisztába a jogaimmal...

mindegy holnap reggel 10 re megyek és kiverem a pallert...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19050) club1 válasza Steven (#19047) üzenetére


club1
veterán

Ha ez le van írva, akkor ezek szerint a T a fogyasztó számára kedvező módon eltér a jogszabályoktól (tényleg a fogyasztóknak alig vannak pillanatnyilag jogai). Ez dicséretes, nem sok ilyen szolgáltató létezik. Akkor egyszerű dolgod van: Jelezd feléjük, hogy élni kívánsz az általuk biztosított jogaiddal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.