Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) #TOTTI válasza Keem1 (#87996) üzenetére


#TOTTI
őstag

Meg annak is jó aki az iPhone-t csak így tudja megvenni kamatmentes részletre. :) A legtöbb helyen, ahol fizetnek nem csak fizetgetnek megkapod a korlátlan mobil használatot, esetleg felsőkategóriás telefont is.

(#88002) #86564352 válasza otps (#87993) üzenetére


#86564352
törölt tag

Te most arra gondolsz aki magyar minimálbérből törlesztené a legdrágább készüléket 30% THM-mel mert csak a legdrágább telefon a jó neki, az természetesen más tészta. Én arról írtam ha megvan rá a pénz, minek ma egyben kifizetni az egészet, ha kamatmentes részletre is lehet és jár még hozzá valami szolgáltatói kedvezmény? Hogy ebben a hazai verseny hiánya miatt nincsenek olyan lehetőségek a vevőknek mint okosabb országokban az megint más tészta. Vannak sajnos anomáliák, néha elszórakozom telekom.hu-val pl. egyik telefonnal kicsit jobban járnék mint a független MM áron, másiknál rosszabbul. Ki kell fogni. Szó mi szó én se vettem mostanában készüléket Telekomtól, nem voltak jó ajánlatok. Felnőtt ember el tudja dönteni magának, meg ahogy változik a piac. Jelen állás szerint én is majd megyek vissza Dominora. Ettől még eddig az utóbbi pár évben megérte előfizetésnek lenni, diákkedvezmény, zene, volt 4G amire dominosoknak várni kellett stb. Most javult a Domino, de akinek kell a korlátlan beszélgetés vagy más az marad előfizetéses. Függőség ellen hoznak végre törvényt, hűség után ingyen ki kell kódolniuk. A hűség meg olyan ha nem váltogatsz havonta szolgáltatót és van egy jó előfizus csomagod akkor a hűség rájuk is áll ha éppen variálni támad kedvük. Dominoban meg reménykedni kell ugye még marad jövőre is a Most, a Maraton. Mindegyiknek van előnye, hátránya jó nagy közhelyt írva.

(#88003) #08205312 válasza Keem1 (#88000) üzenetére


#08205312
törölt tag

"neked meg jó adategyeztetést évente"

2 perc alatt megvolt: azt hiszem akkor pont a klotyón voltam...de biztosan neked nincs egy perc "holt" idő sem az életedben... :P

De gondolom ezután te is évente újrakötöd a hűséget a kedvezményedért, és az nem 2 perc

[ Szerkesztve ]

(#88004) Beca1990 válasza #08205312 (#88003) üzenetére


Beca1990
senior tag

+++1 :D

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#88005) otps válasza Keem1 (#88000) üzenetére


otps
aktív tag

Csak egy gondolat: én mondjuk abból indultam ki, hogy az ismerőseim kb. az országos átlag szerinti arányban vannak az egyik, vagy a másik a mobilszolgáltatónál. Rögtön másképp néznek ki a számok.

(#88006) Keem1 válasza otps (#88005) üzenetére


Keem1
addikt

Az rendben is van, én csak a saját példámat hoztam. Nyilván nem húzható rá általánosan mindenkire, még akkor is, ha hirtelen felindulásból az első posztomban mást sugalltam.
De a szóban forgó cikk bicskanyitogató, mert úgy állítja be, hogy aki előfizus, az nyilvánvalóan ökör. Erre próbáltam a saját példámmal rácáfolni, hogy van, akinek igenis bejön, mert mondjuk évtizedek óta az ismerősi körömben mindenki telekomos, és hogy találtam olyan díjcsomagot, ami egy havi fizetés alig több, mint 1%-áért ingyen beszélgetést ad.

(#88007) otps válasza #86564352 (#88002) üzenetére


otps
aktív tag

A telefont részletre a szolgáltatótól témához: egy olyan ismerősöm nem volt (átlagos felhasználókról beszélünk), akinek az utóbbi pár évben megérte volna szolgáltatói telefont venni a Media Markt/Extreme Digital független ajánlatai helyett. Egyikük csak azért maradt előfizető, mert reménykedett, hogy hátha majd felajánl neki a szolgáltató valami jó kis akciós készüléket. Nem így lett, vett függetlent a boltban.

Jó, tudom, most változnak épp a szolgáltatói függőség szabályai; meglátjuk, milyen hatással lesz ez a piacra.

(#88008) otps


otps
aktív tag

Adategyeztetés ügyében én még bízom egy hosszú távú értelmes kompromisszumban pártunk és kormányunk és a szolgáltatók között. Naiv vagyok?

Ti se csicskuljatok be és csak ezért légyszi ne menjetek előfizetésbe! Ha más miatt, akkor persze OK.

(#88009) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Na nyilván a T-mobile és a Telenornál vannak többen akiknek tévesen kapcsolták le a kártyájukat.

Vajon ilyenkor kit lehet hibáztatni?
A szolgáltatót vagy az NMHH-t?

(#88010) 313313


313313
addikt

Telekom is "hozzászólt" ehhez a feltőltős vs. előfizetéses vitához...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#88011) jozsi968


jozsi968
tag

Engem sem tudnának mégegyszer rávenni az előfizetésre. Nem beszélek sokat, kb. havi 100-120 percet. Vodafone Dupla tarifám van. Minden egyenlegfeltöltés után a feltöltés értékével azonos összeg kerül jóváírásra a bónuszegyenlegen. Csak a bónuszegyenleget beszélem le, a rendes egyenlegből mobilvásárolok /lottó/. A 84 Ft-os blue net S és M -et használom, ugyanis a többi hívásom Voip-on intézem, aprópénzért. :)

(#88012) 313313


313313
addikt

Ez meg azoknak, akiknek szükségük van rá.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#88013) lugosi válasza Keem1 (#88006) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is csak a magam példáján keresztül írtam amit írtam. Az elmúlt hónapokban átlag havi 50-55 órát (3000-3300 percet) telefonáltam. Igen, ez sok, ezt elismerem. Ezzel nem jönnék ki jól feltöltőssel, nekem jó a korlátlan csomag. Ezen kívül van még benne internet is, azt sem kell külön opcióként vagy mittudomén miként megvenni. Egyszerre 4 számot fizetek be a havi számlával, mindegyikben van internet, illetve a többieké rajtam kívül hálón belül korlátlan, így meg van oldva a "családi csomag" kategória, jellemzően egymás között beszélnek sokat - nagyon sokat, illetve kifelé is lebeszélik a csomagban lévő percet más hálózatba, illetve hálón belül ami ingyenes.
Nem számoltam utána, de ez nekem szerintem legalább 2x ennyire jönne ki feltöltősben, ha nem többre, internettel együtt. Én sok sms-t is küldök, ügyfeleknek főleg - amit pár másodperc alatt is meg lehetne beszélni, azért nem várom meg a kapcsolást, nem jó az időpont stb., elküldöm sms-ben.
Azon kívül a 4 számot nem lenne kedvem ellenőrizgetni, kinek-meddig-mennyi, van-e netje, elég lesz-e, elkövetkezendő egy hétben akar-e valamit, foglalkozzon ezzel aki ráér. Az idő is drága, de hangsúlyozom, meggyőződésem hogy anyagilag rosszabbul járnék a feltöltőssel.
Aki kevesebbet beszél, az lehet hogy jól jön ki, illetve akinek van kedve, ráér nézegetni, illetve van erre affinitása.
Szolgáltatós készülékben egy ideje én se gondolkozok.

(#88014) radio100jozs


radio100jozs
őstag

A rádióban azt mondták, hogy tegnap 1,5 millió feltöltős kártyát kapcsoltak le a szolgáltatók itthon. Azért ez a hazai mobilos ügyfélállomány több mint 10%-a, ami nagyon sok szerintem.

(#88015) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem az Európai Unión belüli telefonálással kapcsolatban. Domino csomagom van és aktiválva van a Domino Most. Ha jól tudom ez ugye nem számít, ha külföldön vagyok, mivel kiegészítő csomagról van szó, így marad a sima díjcsomagomban lévő percdíj. Viszont mi van akkor ha nem én telefonálok haza, hanem itthonról hívnak fel engem szintén Domino Mosttal? Akkor ez a hívó félnek továbbra is 9 forintjába kerül, vagy ilyenkor neki is annyiba kerül, mint a rendes díjcsomagjában van.

Köszi a választ!

Minden szavam magánvélemény!

(#88016) aprokaroka87 válasza radio100jozs (#88014) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ebből sanszos hogy van téves is, illetve olyan amit nem akartak egyeztettni, vagy akarták, de nem ment a dolog.

(#88017) jozsi968 válasza tothmaxy182 (#88015) üzenetére


jozsi968
tag

A hívó fél nem tudhatja hogy Te külföldön vagy,így neki 9 Ft. Neked pedig ketyeg a 100 perc hívásfogadásod. /Méltányos használat/ :)

(#88018) lugosi válasza radio100jozs (#88014) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az kemény, bár szerintem kb ennyi várható volt. Ebből szerintem jópár ilyen fiókban rekedt nem használt sim. Nem is baj ha egy kicsit tisztul a sim-állomány.

(#88019) Diák66 válasza 313313 (#88012) üzenetére


Diák66
őstag

És a Telenornál is feltűntek hasonló bejegyzések. Vagyis a Telekom és Telenor is sikeresen kitiltott olyan számot is, ami egyeztetve lett. Gyanítom hamarosan a Vodafone esetében is megjelennek hasonló panaszok.

(#88020) 313313 válasza lugosi (#88018) üzenetére


313313
addikt

Nekem is volt 4-5 db aktív kártyám a fiókba, amiket nem használtam, ki se voltak bontva...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#88021) Keem1 válasza jozsi968 (#88017) üzenetére


Keem1
addikt

Mi ez a 100 perc? Nem úgy volt, hogy 4 hónap átlagában többet kell itthon használnod a mobilod, és akkor fair user vagy? Vagy ezek szerint átsiklottam valami felett és percben van limitálva?
Mert szerintem én már június 15 óta (az azóta egyetlen külföldi kint tartózkodásom alatt) többet telefonáltam, mint 100 perc :D

[ Szerkesztve ]

(#88022) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy az új rooming szabályok alapján alapján nekem most mennyibe kerül felhívnom egy Német Lebarás számot?

(#88023) tsteve válasza tzsolesz (#88022) üzenetére


tsteve
senior tag

itthonról telekom kártyával 99 ft/perc, hisz nemzetközi hívás ez esetben... de eu-ból történő hívás esetén csak a belföldi kereted fogy, illetve belföldön díjon hívod, ha nincs kereted.. sokszor kiveséztük már ezt itt is

[ Szerkesztve ]

(#88024) tsteve válasza Keem1 (#88021) üzenetére


tsteve
senior tag

a domino hívásfogadás havi 100 perc erejéig ingyenes csak eu-ban... afölött kb. 4 ft/perc.. fair use szabály ez a Telekom-nál

[ Szerkesztve ]

(#88025) Keem1 válasza tsteve (#88024) üzenetére


Keem1
addikt

Jaa, csak domino. És hívásfogadás. Ok, köszi ;) :R

(#88026) lugosi válasza tzsolesz (#88022) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez nem roaming.

(#88027) radio100jozs válasza tzsolesz (#88022) üzenetére


radio100jozs
őstag

Bár nem értem miért nem értik egyesek, hogy mi a roaming, és mi a nemzetközi hívás, pedig annyira egyszerű.

Roaming, ha nem itthon tartózkodom a telefonnal.
Nemzetközi hívás, ha itthonról hívom külföldet.

Ez amúgy már 1994 óta létező szabály hazánkban...

(#88028) Diák66 válasza radio100jozs (#88027) üzenetére


Diák66
őstag

Azt is tegyük hozzá, hogy nem minősül se roaming, se nemzetközi hívásnak a következő eset:

- a hívó fél (aki tárcsázik) Magyarországon tartózkodik és magyar mobiltelefonszámot hív
- a hívott fél (akinél kicsörög) pedig külföldön. (magyar mobillal roamingban)

A hívó felet ilyenkor semmilyen többletköltség nem terheli. A hívottat pedig roaming költség terheli, amennyiben van ilyen.

(#88029) tsteve válasza Diák66 (#88028) üzenetére


tsteve
senior tag

a legdurvább csapda azok az eu területről indított hivások, amelyek nem eu területen végződnek... pl. usa-ba hívni telekom kártyával magyar területről csak 99 ft/perc, míg ugyanez a hívás eu területről már 702 ft/perc... sajnos ebbe a csapdába páran bele fognak majd esni, mert nem igazán közismert ez a durva díj...

de pl. angol kártyákkal, a roaming helyzetben indított usa irányú hívások már csak 50-80 penny-be kerülnek szolgáltatótól függően, ami töredéke a Telekom díjnak... Angliából közvetlenül indítva az USA-ba pedig tipikusan 1-2 penny/perc az angol díj, ami még durvább különbség a 99 Ft-os hazai díjhoz képest

[ Szerkesztve ]

(#88030) gebro


gebro
aktív tag

Téves (ki)kapcsolás?
Éreztem, hogy ez lesz. Én is így jártam volna, ha nem csinálom meg pár hete az online adategyeztetést a hónapokkal ezelőtti személyes egyeztetés után.

[ Szerkesztve ]

(#88031) jozsi968 válasza tsteve (#88029) üzenetére


jozsi968
tag

Pontosítsunk egy kicsit! Nem tudom honnan vetted a 702 Ft-ot, mert az a 4-es díjzóna. Az USA-ba az Unióból az 1-es díjzóna, azaz 323 Ft-ba kerül a hívás. Tudom, ez is sok, de ne rémisztgesd kérlek, kétszer akkora díjakkal a fórumozókat! :)

(#88032) tsteve válasza jozsi968 (#88031) üzenetére


tsteve
senior tag

akkor maga a Telekom rémisztget:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#88033) dptrsk válasza tsteve (#88032) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Érdekes...
ÁSZF szerint, 1es díjzónába tartozik az USA.

Én elhiszem, hogy nagy a weboldal térképe, de, ha rendesen meg lenne csinálva nem fordulhatna elő ilyen....

[ Szerkesztve ]

(#88034) tsteve válasza dptrsk (#88033) üzenetére


tsteve
senior tag

... és ez egy a menüből elérhető (értsd: átlaguser részére hivatalosak számító) oldal... azaz nem olyan típusú, mint amikor "megszűnt"-nek jelezték a domino netplusz csomagokat a tavasz folyamán...azok legalább nem voltak elérhetők menüből, csak a keresők dobálták fel első helyeken...és itt bizony 702 Ft/perc az USA... a 4-es dijzónába jelzik eu-ból indított hívás esetére

[ Szerkesztve ]

(#88035) jozsi968 válasza tsteve (#88032) üzenetére


jozsi968
tag

Mindig azt mondják: az ÁSZF a mérvadó! Na tessék, ez onnan van! 39.oldal Domino díjszabás

(#88036) tsteve válasza jozsi968 (#88035) üzenetére


tsteve
senior tag

mondd ezt annak, aki a telekom web oldaláról tájékozódik és az ottani menüből éri el az infókat... ki is rémisztget akkor?

megpróbálom tisztázni ezt a Telekomnál hogy mi ez az oldal náluk...

[ Szerkesztve ]

(#88037) dptrsk válasza jozsi968 (#88035) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Igen, a szolgáltatót is az ÁSZF kötelezi.
De teljesen jogosan gondolná bárki, hogy a fél hónapja érvényes EU roaming szabályozás miatt, legalább a roaming/nemzetközi hívás oldalak rendben vannak...

Mondjuk nem értem, hogy miért nem linkelik minden oldalra az ÁSZF megfelelő fejezetét, s akkor nem kell a weboldalt karbantartani, ha ennyire nem megy... Az a szerencse, hogy ebben az esetben (is) a felhasználó javára van tévedés az oldalon. Nem pedig az, hogy 100 forint, s majd jön 300ról a számla..

(#88038) tsteve válasza jozsi968 (#88035) üzenetére


tsteve
senior tag

...mellesleg ez a doksi is 4-es zónába jelzi az USA-t, noha az 1-es már 2002 óta minimum, legalábbis alapesetben..

A doksi 2014-es, és pl. domino roaming és domino roaming direkt esetére osztályozza az országokat.
Ez a doksi nem is hasonlít arra, ami az ÁSZF-ben van és ami már 2002 óta érvényes...

[link]

Mindenképpen tisztázni kell, hogy létezhet-e eltérő zónabesorolás eu roamingban indított "nemzetközi" hivásokra.

[ Szerkesztve ]

(#88039) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!

A korlátlan nyári adat az csak valami L meg XL-ben jár ugye?
Megnéztem az előfizetéseimet és mindkettőnél be tudtam kapcsolni.
Ez mindenkinél így van, hogy be tudja kapcsolni annak ellenére, hogy nem ebben a két csomagban van vagy nekem van szerencsém?

(#88040) tsteve válasza berbatov2 (#88039) üzenetére


tsteve
senior tag

...az egy dolog hogy be tudtad kapcsolni, de sms-t is kaptál, hogy aktiválták?

(#88041) berbatov2 válasza tsteve (#88040) üzenetére


berbatov2
senior tag

Nem kaptam, ezert kerdeztem hogy ez egy bug es mindenki tudja kapcsolgatni maganak vagy a flottaban amiben vagyok elerheto ez az opcio.

[ Szerkesztve ]

(#88042) tsteve válasza berbatov2 (#88041) üzenetére


tsteve
senior tag

ez (is) egy bug... nem kéne kapcsolhatónak lennie az esetedben

(#88043) berbatov2 válasza tsteve (#88042) üzenetére


berbatov2
senior tag

:R
Azért csekkolom, hátha :)

[ Szerkesztve ]

(#88044) vpanangin


vpanangin
senior tag

Szerintetek a *111# kívül hol tudom lekérdezni online rendelt FixExtra kártyám perc egyenlegét?

(#88045) dptrsk válasza vpanangin (#88044) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

pl. telekom.hu-n belépve.

(#88046) vpanangin válasza dptrsk (#88045) üzenetére


vpanangin
senior tag

A Telekom fiókomban?

(#88047) jozsi968 válasza dptrsk (#88037) üzenetére


jozsi968
tag

"Az a szerencse, hogy ebben az esetben (is) a felhasználó javára van tévedés az oldalon. Nem pedig az, hogy 100 forint, s majd jön 300ról a számla.."
Egészen pontosan, megy a számla a 300-ról, majd ha megreklamálod, visszakapod. De nagyon sokan nem reklamálnak, mivel rá sem pillantanak a számlára, csak a végösszegre és azt automatikusan befizetik. / modjuk nem is sajnálom az ilyet/
Na igen ezért kéne rendbe tenniük az oldalt, hogy azt se tudják átb@ni aki amúgy hagyná!!! :D

(#88048) tsteve válasza jozsi968 (#88047) üzenetére


tsteve
senior tag

Telekom-nál már ott a "jelenség" leírása... remélem hamarosan kiderül hogy létezhet-e második (az Ászf-től eltérő) zónabesorolás, vagy a linkelt doksi és a web oldal is téves... nagyon nem mindegy hogy 702 vagy 321 Ft-ba kerül 1 perc eu -> usa hívás...

[ Szerkesztve ]

(#88049) dptrsk válasza vpanangin (#88046) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

igen.

Ott lesz a felhasználható adat alatt.

Annyi, hogy a perceket mpben írja, de perc van mögé írva...

(#88050) vpanangin válasza dptrsk (#88045) üzenetére


vpanangin
senior tag

Már nézem is.

Köszönöm, megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.