Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) milenda válasza mtcob (#76000) üzenetére


milenda
tag

De bizony 350-nek harmada a 120. Közelebb van persze a 117, de fejben nem rossz eredmény.

(#76002) mtcob válasza milenda (#76001) üzenetére


mtcob
senior tag

400k nak a 30%a 120k
350nek 105k
Persze ez csak a minimum összeg, de akkor is érdekes a tény önmagában hogy előfizetés nélkül 255k a 32GBos i7, de náluk 300k felett van a listaára :F

(#76003) dptrsk válasza mtcob (#76000) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

3*120=360, tehát a matek nagyjából rendben volt.

kisker árlista: [link]

Arany kártya feltétele az utolsó 6 hónap pontegyenlege 150 pont legyen.
nettó 500 forintonként jár 8 pont.
Emellett az is feltétel ha jól tudom, hogy legalább 6 hónapos legyen, tehát leghamarabb a 7. hónap után tudsz aranykártyás lenni

(#76004) dptrsk válasza mtcob (#76002) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

harmada = 1/3 = 33.3333%

NEM 30%...

(#76005) milenda válasza mtcob (#76002) üzenetére


milenda
tag

A 30% nem a harmada egy számnak, az a 33% (és még ez is lefelé van kerekítve egy picit).

dptrsk megelőzött ...

[ Szerkesztve ]

(#76006) mtcob válasza dptrsk (#76004) üzenetére


mtcob
senior tag

és (#76005) milenda Pfff, fogalmam sincs miért 30%al számoltam, leesett, ez gáz... :W Ennyire azért megy a matek :))

Köszi az árlistát, akkor ezek szerint ha nekem 46 pont kell az Arany szinthez, le kéne beszélni 6*500 azaz 3k t? 6 hónap megvan, azzal nincs gond

[ Szerkesztve ]

(#76007) dptrsk válasza mtcob (#76006) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha 46 pont kell, ahhoz még hozzá kell adni a kieső hónap pontszámát.
Azaz most 4-9. Hónapok pontjait szamolták, ez 46tal kevesebb, mint a 150.
Nov. 1. kiesik a 4. Hónap, s bejön a 10. hónap költése.

Mint írtam netto 500(azaz brutto 635) forintonként 8 pont.
104 pont az egyenleged, azaz pl. 5*16+24 pontot szereztél.
rosszabb esetben áprilisban költöttél több, mint 3*635 forintot.
Azaz kiesik 24 pont, tehát az októberi költés 24+46(48) pontot kell hozzon, hogy arany legyél 9*635 forint költés kellene szerintem.

(#76008) alexander12


alexander12
aktív tag

Nekem next s aranytárskártyám van. A családtagok harmincasok. Van vezetékes teló is hoppá plussz. Ki kell mennem egy hétre németországba melózni. Hogyan tudjuk a legolcsóbban tartani a kapcsolatot egymással? Be kell kapcsolnom valami roaming opciót? És azt hol, hogyan?

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#76009) blackmajesty válasza mtcob (#76000) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Dominos aranykártyára nem kapod meg előleg nélkül ha előfizetésre váltasz belőle. Ahhoz, hogy ne kérjenek előleget, ahhoz kell a neveden lennie egy (minimum) aranykártyás mobil előfizetésnek, vagy egy minimum aranykártyás otthoni előfizetésnek. Egyébként ha azt mondták h a listaár 30%-át kérik, ez a minimum, felfelé eltérhetnek. A listaár 365700, ennek a 30 %-a 109710, plusz a kezdőrészletet is be fogják kérni ezen felül. De ha 120000 előleget kérnek plusz a kezdőrészlet, megtehetik.

(#76010) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Szerintetek fog jönni valamikor iPhone 6S rozéarany színben? Párom olyat szeretne, de jó ideje már az van kiírva, hogy újabb készlet várható, jelenleg nem rendelhető.

(#76011) [P]laci válasza Gabesz87 (#76010) üzenetére


[P]laci
senior tag

fog jönni természetesen, csak a nagy áresés miatt kicsit megcsappantak országos szinten a készletek ;) btw azt nem szabad elfelejteni, hogy hamarosan csak 32 és 128 GB-os modellek lesznek elérhetőek, mert a 16 és 64 elbúcsúzik lassan a globális kínálatból világszinten. :K

(#76012) lugosi válasza alexander12 (#76008) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha szigorúan a legolcsóbb megoldás érdekel, akkor szerintem semmiképpen sem roaming, hanem voip a megoldás.

(#76013) btudos válasza alexander12 (#76008) üzenetére


btudos
veterán

Skype, vagy valami más VoIP megoldás és egy kinti prepaid netkártya.

Vagy 5 k-ért Travel & Surf EU L

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#76014) vizslakutya válasza alexander12 (#76008) üzenetére


vizslakutya
senior tag

A Next S nem ingyen hív hazai 30-as számot az EU-ból?

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#76015) dptrsk válasza vizslakutya (#76014) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem.

"Korlátlan beszélgetés Telekom mobilhálózaton belül
alapdíjas irányba, belföldön"

Next S roaming

[ Szerkesztve ]

(#76016) Gabesz87 válasza [P]laci (#76011) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem, köszönöm. Mi a 64-esre pályázunk, mert bár lehet, hogy a 16-os is elég (nem néz videót telón, nem tart rajta több GB-nyi zenét, meg több 1000 képet), viszont úgy láttuk, hogy fura mód a 32-es és a 64-es ugyanannyiba kerül.

(#76017) lugosi válasza Gabesz87 (#76016) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"nem néz videót telón, nem tart rajta több GB-nyi zenét, meg több 1000 képet"

Majd elkezdi használni és fog.

(#76018) vizslakutya válasza dptrsk (#76015) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Az alapdij az a más szolgáltatóra értendő, hálózaton belül korlátlan. Sokat vagyok külföldön, de még egy petákot sem kértek a hazatelefonálásért, pedig minden este felhivom a családom.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#76019) 4Grider válasza vizslakutya (#76018) üzenetére


4Grider
nagyúr

Be lett neked linkelve a Next-S roaming díja. Miért nem hiszed el a Telekomnak, hogy annyit számláznak, mint amit ott írnak?

(#76020) dptrsk válasza vizslakutya (#76018) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Volt egy akció nyáron, hogy a Nexteseknek elengedték a roaming többletdíjakat. De ennek már vége.

Akció részletei(adatkeretre is vonatkozott, ha jól emlékszem):

Next EU roaming többletdíj elengedése
2016.06.01-2016.08.31.
EU roaming többletdíj elengedése a hanghívások és SMS küldés esetén.

(#76021) taip válasza lugosi (#76012) üzenetére


taip
senior tag

Szerintem meg az, hogy 4 Ft-ért tud hívást fogadni, az eléggé versenyképes alternatíva, VoIP-pal sem jön ki olcsóbban.
Csak ne ő kezdeményezze a hívást, hanem hívják őt vissza.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#76022) lugosi válasza taip (#76021) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezzel vitatkoznék. Az alapkérdés így hangzott: "Hogyan tudjuk a legolcsóbban tartani a kapcsolatot egymással?"
Erre írtam, hogy szigorúan a legolcsóbban voip-pal. Azt hiszem ez nem kérdés. Az, hogy a 4 Ft körüli ár nem rossz, az nem vitás, de neki nem a nem rossz, hanem a legolcsóbb megoldás kellett.
Ja és voip-pal ugye megoldható ingyen is, ez pedig a legolcsóbb kérdést el is dönti szerintem. Ha pedig nem, akkor percenként 30-40 fillértért a vezetékest hívva. Ez pedig szintén nem szorul magyarázatra a 4 Ft-hoz képest, és akkor a belföldi családtagok hívásdíját hozzá sem adtam. Amennyiért ő 1 percet fogad, annyiért 10 percig hívja a családot vezetékesen. És akkor fel sem merül a családtagok hívásindítási díja (ami ha mondjuk egy feltöltős mobil, 40-50 Ft/perc, akkor összesen az ő hívásfogadási díjával együtt elég masszívan drágább, mintha akár csak voip alapon hazahívja az itteni vezetékest). Szóval legolcsóbb megoldásnak a roaming azért még mindig nem megy el.

[ Szerkesztve ]

(#76023) taip válasza lugosi (#76022) üzenetére


taip
senior tag

Mivel írta, hogy van Hoppá vezetékes csomag, ezért ugyebár őt ingyen hívja a család, csak a 4 Ft hívásfogadást kell kifizetni, szó sincs 40-50 Ft-os percdíjakról.
A VoIP-pal csak kezdeményezni tud hívást, nem hiszem, hogy őt tudnák hívni rajta. Szóval fogadásra egyértelműen a roaming a legolcsóbb.

Ha ő is akar hívást indítani, akkor valóban a legolcsóbb a vezetékest hívni VoIP-pal, de ennek alapfeltétele, hogy legyen megfelelő internetkapcsolat. Ha fizetni kell a mobilnetért, az már eleve üti az ingyenes feltételt, de szerintem a legolcsóbbnak sem mondható. Ott jön szóba, ahol van ingyenes wifi, kérdés, hogy neki ez elég-e.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#76024) alexander12


alexander12
aktív tag

Köszönöm mindenkinek. Akkor a család hív a vezetékesről. Ha meg van wifi akkor egyértelmű hogy ingyen beszélünk. :-)

kíváncsi, OP8T

(#76025) Zoty4


Zoty4
őstag

Tudom senki se jos, de azert van gondolom nemi ralatasa egy ket embernek, hogy mi varhato jovore magyar mobil piacon?
Most fog lejarni 2 kartyara husegido csaladon belul es azon gondolkodok h irjunk e ala ujabb 2 evet?
Jelenleg next s atkba vagyunk.

(#76026) DrBubo77 válasza Zoty4 (#76025) üzenetére


DrBubo77
addikt

Állítólag jövő tavasszal indul a Digi mobil.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#76027) Zoty4 válasza DrBubo77 (#76026) üzenetére


Zoty4
őstag

Igen, pont ilyenre gondolok :K
Hat lehet , csak 1 evet irunk ala, aztan meglatjuk menet kozben mi lesz. Meg pl diginel mi lesz a szivas.max ev vegen atvaltunk ra. De ha valami brutal jo konstrukcioval rukkolnak elo, kenytelen lesz a tobbi szolgaltato is lepni a jelenlegi kartelhelyzetbol

[ Szerkesztve ]

(#76028) trec12 válasza DrBubo77 (#76026) üzenetére


trec12
addikt

Reméljük ennél előbb is elindulnak. Feltételezem, hogy a saját kábeles ügyfelek járnak igazán jól első körben ahol lesz saját hálózat. (Talán a műholdasok is ha lesz belföldi roaming)

[ Szerkesztve ]

(#76029) trec12 válasza Zoty4 (#76027) üzenetére


trec12
addikt

Én pont ezért nem írtam alá kettő évre, pedig van jó ajánlatom. Most már megvárom. ;)

(#76030) norberto_th


norberto_th
aktív tag

A telekomhoz vidéken (Debrecen) melyik nap érdemes leadni szervízbe telót, mikor viszik fel Budapestre? iphone 6S-ről lenne szó. Mert hallottam olyat hogy valaki leadta kedden, de csak csütörtökön vitték fel a készülékét.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#76031) Vangelis válasza norberto_th (#76030) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nálunk kedden küldik fel.

vagy szerda,.... .. lehet így van mindenhol.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#76032) lugosi válasza taip (#76023) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A VoIP-pal csak kezdeményezni tud hívást, nem hiszem, hogy őt tudnák hívni rajta. "

De igen. Épp ma volt szó a hogyanról.

(#76033) lugosi válasza DrBubo77 (#76026) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát már megint a Nagy Digi-Várás. Lassan rövidíteni kell hogy NDV.
Miért nem hiszem már benne...? :U

(#76034) phanfantom


phanfantom
senior tag

Hali,

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy előfizetésesként a beváltható kapcsolat pontok felhasználhatóak egy másik dominos szám feltöltésére?

(#76035) Zeki válasza lugosi (#76033) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én az immmr-t várom, de nagy a kussolás...

(#76036) [P]laci válasza lugosi (#76033) üzenetére


[P]laci
senior tag

mindenki várja mint a messiást, de én ilyenek alapján nem látom a csoda közeledtét... ráadásul ergya Telenor hálón... :C

(#76030) norberto_th: hétfőn, vagy szerdán érdemes leadni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#76037) lugosi válasza Zeki (#76035) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lassan 8 hónapja van róla nyilvános infó, szóval szerintem masszív egy - másfél éve szüttyöghetnek már vele. Kezd egy kicsit olyan Duke Nukem Forever fílingje lenni annak is, ha fogadni kellene én inkább ellene fogadnék, mint rá.
Vagy kijön valami ami az eredeti elképzeléstől valami jelentősen másabb, a beharangozott cuccra távolról emlékeztető dolog. Az a véleményem, hogy ha egy ekkora telekommunikációs cég ennyi idő alatt nem tud ezzel kijönni, akkor ott nagyobb gondok lehetnek a cuccal.

(#76038) Zeki válasza lugosi (#76037) üzenetére


Zeki
nagyúr

https://www.immmr.com/

béta van, de hiába jelentkeztem pár hete, semmi.

hmmm. ez egy 2 napos német cikk, és azt írja, hogy a szlovákoknál indítják be tesztre, aztán a horvátoknál.

[ Szerkesztve ]

(#76039) trec12 válasza [P]laci (#76036) üzenetére


trec12
addikt

Valószínűleg ezek a csomagok nem maradnak így...

(#76040) St3ven válasza Zeki (#76038) üzenetére


St3ven
addikt

Az vicces, mert eredetileg úgy volt, hogy nálunk és a szlovákoknál fog indulni először.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#76041) margithid


margithid
veterán

Segítséget szeretnék kérni, sehogy se tudom nyomon követni a t-mobie-os sim kártyám online.
1777-es csináltam neki jelszót, ezzel nem enged be se a mobil alkalmazásba, se a sima webesbe.
Regisztráltam egy email címet is, mikor hozzá akarom adni az előfizetést a mobilalkalmazáshoz akkor meg már azt írja, hozzá van adva, neten meg, hogy nem jó a formátum.
Valaki segítsen pls!

(#76042) dptrsk válasza phanfantom (#76034) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha jól tudom igen, de csak személyesen T-Pontban tudod kérni.

(#76043) lugosi válasza Zeki (#76038) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Láttam. Amit a neten olvastam az alapján még nem hallottam róla hogy jelentkezőnek elfogadtak volna valakit. Pedig sokan írták már hogy jelentkeztek. Szerintem elszámoltak valamit a telekomnál ezzel kapcsolatban.

(#76044) dokee78


dokee78
félisten

Valaki tudja egy drágább telónál mennyit kell fizetni ha károsodik?
1800 Ft havonta,arra a csomagra gondolok.
Csütörtökön vettem,hétfőn még köthető rá biztosítás?
Még semmi karc rajta.

(#76045) dptrsk válasza dokee78 (#76044) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Itt megnézheted a havidíj ismeretében az önrészt.

Vásárlástól számított 60 napig köthetsz utólag biztosítást.

"ha a vásárlással egyidejűleg nem kötöttél biztosítást, akkor a készülékvásárlástól számított 60 napon belül személyesen is megteheted a sérülésmentes készülék és a vásárlást igazoló számla felmutatásával"

(#76046) dokee78 válasza dptrsk (#76045) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#76047) trec12 válasza lugosi (#76043) üzenetére


trec12
addikt

Talán igazodnak a Digi Mobil (nem) indulásához.. :DDD Vagy túl nagy volt a vízió Telekoméknál. :U

[ Szerkesztve ]

(#76048) lugosi válasza trec12 (#76047) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Digimobil, most már komolyan kezdek becsavarodni, mindenki ezt várja. NDMV, a nagy digimobilvárás.

(#76049) Viktor77


Viktor77
titán

A múlt hónapban vettem egy Surf kártyát és aktiváltam a Netplusz XXL-t. Holnap jár le az első hónap. Kell valamit tennem a megfelelő összeg feltöltésén kívül, vagy automatikusan kezdődik az új hónap, ha le tudják vonni az összeget?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#76050) St3ven válasza Viktor77 (#76049) üzenetére


St3ven
addikt

Mást nem kell tenned, automatikusan levonódik a következő időszakra szóló díj, ha van hozzá elég egyenleg.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.