Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Persze nálunk nem elérhető.... biztosan nem is lesz ...

De ha nem neten megy akkor, hogyan?

[link]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#45002) szlovibuki


szlovibuki
tag

Hello! Tescos újságban láttam ezt meg, szerintem ennyiért nagyon is megéri. (T honlapján a Domino Web SIM kártya csomag modemmel csomag 6K Ft...) A kérdésem az lenne, hogy ehhez megvételkor jár SIM kártya is? Valamint ha lejár a 7 nap, akkor utána másik Sim kártyát használva, amin van már meglévő mobilnet előfizetés tudom használni?

(#45003) Teko001 válasza Vangelis (#45001) üzenetére


Teko001
őstag

Ha jól értem, felhívsz egy helyi számot, és az ő központjuk hívja a nemzetközit (ezért nem érhető el itthon). Állításuk szerint nem VOIP módon, hanem ugyan azon a hálózaton, amin amúgy is menne (ami persze valahol VOIP)

(#45002) szlovibuki: Szerintem jár, és csak akkor, ha a másik is Telekomos.

[ Szerkesztve ]

(#45004) szlovibuki válasza Teko001 (#45003) üzenetére


szlovibuki
tag

Köszi! Én is úgy gondoltam, hogy másik telekomos kártyát teszek bele. :)

(#45005) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Az mitől van, hogy mióta átváltottam a számomat előfizetésről kártyásra azóta ha hívást kezdeményezek pittyen egyet előtte a telefonom?

A lényeg lényegében lényegtelen

(#45006) Vangelis válasza zsof Nokia (#45005) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor kapcsol be a lehallgató készülék. :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#45007) zsof Nokia válasza Vangelis (#45006) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Már vártam ezt a választ

A lényeg lényegében lényegtelen

(#45008) 313313


313313
addikt

Apa kezdődik...
A pár hónapja nagy port kavart díjcsomag emelések elkezdődtek más szolgáltatónál is...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45009) club1 válasza 313313 (#45008) üzenetére


club1
veterán

Ott viszont nem módosíthatsz lefelé, csak kötbérrel.

(#45010) Vangelis válasza club1 (#45009) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát igen.. a telenyomor az más :)
Kezdődhet a háború :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#45011) 313313 válasza Vangelis (#45010) üzenetére


313313
addikt

Azért bennem már rég megfogalmazódott, a szolgáltatók rangsora, az alapján, amit ilyen helyzetekben művelnek a felhasználókkal....
És eszerint a T-mobile azért köröket ver a másik kettő szolgáltatóra... (tehát korrektségből a legjobb...)

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#45012) djculture


djculture
félisten

Viszont hogy dijcsökkentés is legyen a roaming dijak mérséklődnek nem is kicsit:

2014. július 1-től olcsóbban telefonálhatnak haza az előfizetők, és a jelenlegi díjak feléért használhatják a mobilinternetet külföldön. Az unión belüli barangolás esetén a kezdeményezett hívásindítás díja 2014. július 1-jétől majdnem 18 százalékkal, a fogadott hívásoké megközelítőleg 27 százalékkal, az SMS-küldéseké 23 százalékkal csökken - közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).

A legnagyobb mértékben a külföldről bonyolított adatforgalom kiskereskedelmi ára csökken az Európai Unióban és három másik európai országban: egy megabájtnyi adatforgalomért a jelenlegi 171,5 forint helyett 78,3 forintot kell majd fizetni. A mobiltelefonról indított hívások percenként 91,4 forint helyett 74,4 forintba, a fogadott hívások percenként 26,6 forint helyett 19,5 forintba kerülnek majd, a küldött SMS-ek darabára pedig 30,4 forintról 23,5 forintra csökken.

Július 1-től újdonságként az előfizetők igénybe vehetik a külföldi célország alternatív szolgáltatóinak szolgáltatásait is adatroaming céljából.

[ Szerkesztve ]

(#45013) kokokka válasza djculture (#45012) üzenetére


kokokka
őstag

Persze, de ennek az az ára, hogy mást meg emelnek. Ki van ez találva!

(#45014) glaci válasza djculture (#45012) üzenetére


glaci
őstag

Anyám!
Külföldről sokkal olcsóbban küldhetek majd SMS -t, mint itthonról!
Nem semmi!
A belföldi árakra is jöhetne már valami EU -s regula!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#45015) djculture válasza kokokka (#45013) üzenetére


djculture
félisten

Azt igy is emelnék, meg idén még fogják is nem egyszer..

glaci: Ezen csak az a tervezet fog segíteni hogy létre akarnak hozni egy dijcsomagot, amit az összes eu-s országban egyforma áron kell kínálni minden szolgáltatónak.

[ Szerkesztve ]

(#45016) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Médiamánia xs díjcsomagban vagyok.
Ebben volt havi 5óra ingyen mobiltv-m,alapcsatornákra.
Hétfőtől viszont nem találom azt a menüpontot,csak fizetős ,és demó van?
Megszűnt ez a szolgáltatás?

[ Szerkesztve ]

(#45017) M.A.Z.


M.A.Z.
aktív tag

Hol a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#45018) St3ven válasza dptrsk (#44994) üzenetére


St3ven
addikt

Azt szerintem csak szimplán nem írták át.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#45019) szabogabor10 válasza djculture (#45012) üzenetére


szabogabor10
veterán

"Július 1-től újdonságként az előfizetők igénybe vehetik a külföldi célország alternatív szolgáltatóinak szolgáltatásait is adatroaming céljából."

Ez mit jelenthet pontosan? Ausztriában pl. mind a 3 (korábban 4) hálón tudtam eddig is gond nélkül netezni, nem csak a preferált (T-Mobile Austria) hálón.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45020) djculture válasza szabogabor10 (#45019) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom ott hogy működik de angiában pl nem egy hálózatra eddig nem lehetett t-mobile-os készülékkel felmenni. Mondjuk ott eleve ahogy tudom nincs ez a hálózaton belül kivül marhaság. Van ausztrián belüli és ausztrián kívüli díjszabás és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#45021) Teko001 válasza szabogabor10 (#45019) üzenetére


Teko001
őstag

Ez egy szintén EU-s előírás eredménye. Az a lényege, hogy megválaszthatod külföldön, hogy kinek a szolgáltatását veszed igénybe. Szóval nem roaming-olsz, hanem kint előfizetsz pl valami netcsomagra, ugyanarra a SIM-re, és megmarad a számod is. Legalábbis ez volt az eredeti tervezet lényege

[ Szerkesztve ]

(#45022) szabogabor10 válasza Teko001 (#45021) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, de ezt a HWSW-s cikk szerint végül kivették a csomagból..kár érte.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45023) pepe091 válasza Gigi01 (#45016) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, június 1-jével kikerült a csomagból ez az opció. (Egyébként az április 1-jén kiállított számla végén tájékoztattak erről.)

(#45017) M.A.Z.

Ugyan már, lehet mi vagyunk lemaradva és már van HSPDA+ hálózat is, nem csak HSDPA+... :D

[ Szerkesztve ]

(#45024) kali válasza pepe091 (#45023) üzenetére


kali
legenda

van bizony, de azt kimondottan csak pda eszközökhöz lehet igénybe venni, ahogy a nevében is írja!

;]

(#45025) premete válasza pepe091 (#45023) üzenetére


premete
veterán

Nekem csak HSPA+ van, reklamáljak?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#45026) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Egyébként már zajlik a frekvenciapályázat, elvileg június 17-én lesz a bontás. Reméljük sikeres lesz.. Mivel 15 évre kapják a blokkokat a szolgáltatók, nagyon sok minden fog múlni ezen. Reméljük hamarosan elindulhat az LTE 800 és 2600 MHz-en is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45027) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Lassan lejár a mobilnet előfizetésem és nézegettem a weboldalon a lehetőségeket. Láttam, hogy mobiltelefon is elhozható. Eddig azt hittem csak mobilstick vagy hasonló.
A kérdésem tehát, hogy valóban mobilkészülék is kihozható mobilnet előfizetésre? :)

Köszi.

(#45028) St3ven válasza cris78 (#44993) üzenetére


St3ven
addikt

Ja, látom. :B

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#45029) Gigi01 válasza pepe091 (#45023) üzenetére


Gigi01
őstag

Aha,köszönöm,nem olvastam el! :R

(#45043) mar_tin


mar_tin
tag

Mai harci feladat a főnökömtől egy Hauwei E173 USB modem beüzemelése (majdan routeren keresztül), de egyelőre csak számítógépre csatlakoztatva próbálnám, de még ez sem megy. A cuccon lévő Mobile partner programot feltelepítettem, a gép a hardvert felismeri. PIN kódot bekéri, de aztán itt megakadtam. T-Mobile APN -t még beállítottam benne, nyomom a Connect gombot, de registration falied. Egy ideig vakartam a fejemet, aztán lesett, hogy a mobilhálózatba sem akar regisztrálni. Megpróbáltam kézzel, de úgy sem engedi, beraktam a kártyát a független mobilomba ott sincs hálózat.

Kérdés az ilyen modemhez vett előfizetéshez (nem domino) külön kell aktiválni a kártyát, vagy automatikus, ha az akkor mennyi idő múlva fog élni, ha nem akkor mit kell tenni? A főnököm csak a sim kártyát meg a modemet adta oda. Már feltúrtam a netet, de semmit nem találok ezzel kapcsolatban.

Bónusz kérdés. Milyen routert ajánlatok amivel az a modem stabilan működik?

(#45044) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

elég hálátlan sztoriba futottam egy lusta ügyintéző miatt, aki nem akart hármat kattintani, vagy csak simán lövése nem volt róla, hogy mit kéne csinálnia. volt már valaki hasonló cipőben? következő a sztori:

like 300am volt, mindenki ismeri, tudjuk milyen jó. lejárt április 10-el. kaptam előtte 4 és 2 héttel sms-t. a kettő között bementem egy tépontba, diákkal, hogy meghosszabbítsam. bár a csomagot venni már nem lehet, de hosszabbításra még volt lehetőség. bemegyek, adom a diákot, a csaj azt mondja, hogy oké, nem kell, nem fogják átrakni eco xs-be, nyugodjak meg, felírja azért a diákszámom, mert ragaszkodtam hozzá, de semmi iktatás meg sms nem volt. eltelt azóta KÉT HÓNAP. most jött a május/június váltás, belépek a neten, és nézem, eco xs. na itt borult el az agyam, idióta dilettáns ügyfélszolgálatos, nem hittem el. direkt megkérdeztem háromszor, még telefonáltam is előtte. felhívom most azonnal ennek okán ügyfélszolgálatot. kedves nő, mondom mi a szitu, mondja h aj-haj. kérdezi, hogy iktatás történt-e, pontos dátum, bármi? elmondtam neki a sztorit, meg hogy a kamerán vissza lehet keresni, csókolom, más nincs. lényeg a lényeg, hogy beszélt valami felettessel, írtak nekem egy reklamációt, ami max 30 nap, inkább 10-15 alatt átfut, szerinte jó eséllyel visszakapom a like 300-at, majd jön az értesítő és sűrű elnézéseket kért. a baj az, hogy nem rajta múlik, szóval most nagyon kíváncsi vagyok.

szerintetek milyen esélyem van újra a like 300-ra? én nagyon bízom benne, már így is elég nagy érvágás, hogy egész hónapban eco xs-sel kell szenvednem. az a 3 free szám és alacsony percdíj nagyon kell, így is vagy meg dupláztam a számlát mindig, de jobb alternatíva nincs.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45045) bajusz15


bajusz15
senior tag

Estét!
Tesómnak szintén Like díjcsomagja van, neki augusztusban fog lejárni, de Ő nem szeretné meghosszabbítani a szerződést, hanem a Vörös oldalon szeretné folytatni a telefonálgatást. Ha Ő augusztusban azt mondja, hogy szerződés lejárta után meg szeretné szüntetni a számot a T-nél, szóval nem akar kártyás sem maradni, akkor az lehetséges?

(#45046) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Ha csinaltatnek atk-t next ssel, akkor a fokartyanak tovabbra is maradhatna 6490 a havidij? (Szinten next s 2ev huseggel)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#45047) club1 válasza hoffman_ (#45044) üzenetére


club1
veterán

Fő szabály, hogy megszünt csomagba senkit nem tudnak az ügyintézők visszatenni. Igen kicsi az esély, hogy ez menni fog. Azért írd meg ha mégis.

(#45048) St3ven válasza bajusz15 (#45045) üzenetére


St3ven
addikt

Igen, csináltam már ilyet. De miért nem hordozza át inkább a számát?

club1:
Én is úgy gondolom, hogy erre 0 az esély.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#45049) lord.lakli válasza St3ven (#45048) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ügyintéző nem teszi át, de lássuk be informatika rendszerről beszélünk. Nem törölték fizikálisan csak már nem választható. Az egész csak rajtuk múlik.

(#45050) bajusz15 válasza St3ven (#45048) üzenetére


bajusz15
senior tag

Köszönöm! Azért, mert most lenne szüksége telefonra, augusztusig nem tud várni, igaz így 2 számlát fizet, de ez a pár hónap már nem sok idő.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.