Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) dptrsk válasza beabeabea (#56998) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem ha van tarifahűséged a Net&Roll L és ATK Net&Roll L nem egy kategória, de ha felhívod a 1430-at segítenek, hogy mehet-e a váltás vagy sem.

(#57002) pepe091 válasza dptrsk (#57000) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

14 napon belül, nem 30.

(#57003) Cheesy


Cheesy
őstag

Kb. 15 perce volt egy hívásom (1-1,5mp-ig csörgetett, majd lerakta, nem vettem fel), a telefonszám:
+243819090761
Ezen táblázat alapján ez egy Kongó-ból érkező hívás volt.
Az előbb felhívtam a Telekom ügyfélszolgálatot és megkérdeztem, hogy az előfizetésemben beállt-e bármilyen változás, illetve feliratkoztam-e bármi szolgáltatásra ezáltal? A válasz: ha nem fogadom a hívást, akkor nincs gond.

Kérdésem, hogy tud-e valamelyikőtök olyan nemzetközi (magyar tudtommal nincs) jogszabályról vagy "kiskapuról", hogy már a megcsörgetés elegendő jogalapot ad arra, hogy regisztráljanak valamiféle emeltdíjas szolgáltatásra?
Gondolom arra játszanak, hogy visszahívja őket az ember, hogy na akkor feliratkozzon ezáltal valamire, addig meg egy hívó-automata végigmegy numerikusan egy 0000001-9999999 -ig terjedő 20/30/70-es előhívóval ellátott számlistán és végigcsörgeti?

www.vakbelmutet.hu

(#57004) szabogabor10 válasza Cheesy (#57003) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha nem hívod vissza, semmiképp nem lesz gond.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57005) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Jövő hét hétfőn szeretnénk átiratni egy telefonszámot a Telekomnál és díjcsomagot váltani, majd egy iPhone 5S készüléket vásárolni az előfizetés mellé. Kérdésem az lenne, hogy ha az üzletben iratjuk át a telefonszámot, onnantól kezdve a díjcsomagváltást és a készülék megrendelését meg tudom tenni online? Ha nem rendelkezem a megfelelő SIM kártyával a készülékhez, azt kérhetem, hogy postázzák vagy mindenféleképpen üzletben kell intéznem?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#57006) Zeki válasza Cheesy (#57003) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha visszahívod sincs semmi emeltdíjas, szimplán külföldi hívás ára.
VOIPról felhívtam, pár csörgés után valaki vagy valami felvette, pár másodperc csönd, aztán lerakta.

[ Szerkesztve ]

(#57007) dedike válasza Zeki (#57006) üzenetére


dedike
addikt

Ebben teljesen biztos vagy?

Jó szerencsét!

(#57008) Vangelis válasza dedike (#57007) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szerintem sincs semmi gond...

Külföldre, hogy számláznak emelet díjas hívást?

Mi alapján.

Meg kell csörgetni kártyásról.. teszt! :)
Vagy VOIP-n

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57009) Zeki válasza dedike (#57007) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mutass nekem egy számlát, amiben valaki külföldi emeltdíjas számot hívott fel.

(#57010) attiati


attiati
veterán

a sim kártya botrányról folyik valamelyik topikban beszélgetés?
melyik a megfelelő topik ennek?

Minden telefonbeszélgetésről tudnak a kémek

(#57011) Vangelis válasza attiati (#57010) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ez mitől új dolog?

Mindig is tudtuk, hogy lehallgatnak mindent IS!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57012) zsof Nokia válasza attiati (#57010) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Én raktam be ide tegnap a linket nézd meg lejjebb

A lényeg lényegében lényegtelen

(#57013) attiati válasza Vangelis (#57011) üzenetére


attiati
veterán

De azt nem tudtam, hogy egyetlen cég gyártya az összes sim kártyát.
És hogy náluk van az összes titkosítási kód.

És hogy egyáltalán létezik egy standard eljárás, ami a sim kártyátül függ, és hogy az tök egységes.

Itt most egészen pontosan nem csak a privát telefonbeszélgetésről van szó, hanem banki azonosító sms-ekről, amiket az életben nem igazolsz, hogy te titkosan és körültekintően kezelted. Közben az összes pénzedet lenyúlhatják netbankon keresztül?

Netes adatforgalomról is szó van. Az összes jelszavad visszafejthető?

[ Szerkesztve ]

(#57014) Vangelis válasza attiati (#57013) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Egyáltalán biztos, hogy van titkosítás?

Itt már bármi lehet!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57015) lugosi válasza attiati (#57013) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezen még így nem gondolkoztam, de ez így tényleg elég nagy probléma!

(#57016) #21715712 válasza #21715712 (#56956) üzenetére


#21715712
törölt tag

Erre esetleg valaki??? :R

(#57017) ForRedGlory válasza #21715712 (#57016) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nezd meg a papirodon mi van es arra ved. Nem ertem a gondodat...

(#57018) raziel01 válasza dptrsk (#56898) üzenetére


raziel01
veterán

Elutaltam nekik, közleményben megadtam amit kellett. Csütörtök este volt ez. Most még nincs jóváírva de remélem 23-24-re jóvá lesz, mert azt írták a levélben, hogy az a határidő.

(#57019) ForRedGlory válasza raziel01 (#57018) üzenetére


ForRedGlory
félisten

1-2 munkanap.

(#57020) Soulfly842 válasza #21715712 (#56956) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igazából az extra váratlan eseményre vonatkozik, az Extra plusz, ha hosszabb ideig van kitéve adott körülményeknek akkor arra is áll...

A történtek igazából a perdöntőek, mint ahogy az sem mindegy a biztosító számára, hogy ki lett-e mosva a mosógépben a telefon, vagy megbotlottál és beleesett a mosószeres vízbe :)

Szervizeléskor, átnézéskor csak azt láthatják, hogy nedvesség érte.

(#56938) Kispotter

Ennek a mérésére szerintem lehetőség nincs. Ha a Telekom alkalmazás nem mutatja (bár ezt még a gyakorlatban nem néztem, hogy kiírja-e), akkor maximum az adott okostelefon alakalmazástárából tudsz erre alkalmatos alkalmazást keresni :) (Ami az adott dátumtól mérni tudja az adott hívásirányba történt beszélgetéseket).

(#57021) siofok00


siofok00
tag

Domino LTE ügyben mi a tapasztalat.? Vettem most Netplusz XL csomagot, de csak maradt a 3G. Ami érdekes lenne, hogy ki melyik központon van, ami már engedi az LTE-t? Az enyém pl HLR. 60-as és nincs LTE. (A plasztikon van rajta a HLR központ szám, amiből kitörik a Sim kártyát.)

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#57022) polonic


polonic
félisten

Egyébként hűség alatt a szerződés felmondásáért mennyi kötbért kell fizetni, ha kb két hete tart a hűségidő? Jól gondolom, hogy minimálisat?

(#57023) ForRedGlory válasza polonic (#57022) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem jol tudod. Csomagtol fugg es hogy vettel-e hozza valami keszuleket. Attol, hogy ket het telt el meg nyugodtan lehet a kotber 200.000 Ft is ;]

(#57024) dptrsk válasza polonic (#57022) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

100% készülék kötbér+Next csomagok esetében az igénybe vett havidíjkedvezmény

(#57025) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Hétfőn szeretnénk átiratni egy telefonszámot édesanyám nevére, majd az iPhone 4S készülékünket lecserélni egy iPhone 5S-re. Szerdán járok Budapesten, ahol át is venném a készüléket. Kérdésem az lenne, hogy én is átvehetem-e, ha nem az én nevemen van? Nano SIM kártyát a készülék átvételekor adnak a telefonhoz?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#57026) ForRedGlory válasza dptrsk (#57024) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Next csomagnal 2 het utan nincs kotber.

(#57027) dptrsk válasza Aaron14 (#57025) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Készüléket csak az előfizető vehet át.
Az esetleg megoldás, ha nem részletre van, hogy saját névre megrendeled, átveszed, majd átírjátok anyukád nevedre(így is úgy is 6500ft), de ez nem 100%, hogy működő képes előtte járj utána.
Anyukádnak is jelen kell lennie átíráskor.

Részletvétel esetén átíráskor a részleteket is ki kell fizetni tudtommal.

NanoSIMet adnak átvételkor ingyen, ha jelzed, hogy kérsz(természetesen, csak az előfizető jelenlétében cserélik).

[ Szerkesztve ]

(#57028) Aaron14 válasza dptrsk (#57027) üzenetére


Aaron14
őstag

Akkor inkább megrendelem online, mert ez így nagyon macerásnak hangzik.

Ha jól értelmezem, akkor átiratáskor is be kell mennünk és utána a SIM kártya cseréjekor is, azt nem küldik ki az online rendelt készülékkel együtt? T-Partner üzletben az átiratás rögtön megtörténik?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#57029) dptrsk válasza Aaron14 (#57028) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

időrendben:
Te megrendeled
Te és anyukád elmentek a T-pontba
te átveszed és kifizeted a teljes árat(nem részletre veszed) és a nano simet is átveszed
Te és anyud átiratjátok a telefonszámot

Ez így egy nap.

(#57030) Aaron14 válasza dptrsk (#57029) üzenetére


Aaron14
őstag

Bocsi, azt elfelejtettem írni, hogy részletre vásárolnánk, új előfizetéssel (a szám dominos, ezért havidíjasra váltásnál új előfizetésnek minősül), valamint itt nálunk, Cegléden csak T-Partner üzlet van. Édesanyám nevén van platina szintű előfizetés.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#57031) ForRedGlory válasza Aaron14 (#57025) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Miert akarsz te mindenaron ketszer menni szemelyesre? Vagy csak hetfon er ra amyukad?

Rendeld hazhoz, hetfon atiraskor meg kerj nano simet.

(#57032) #21715712 válasza Soulfly842 (#57020) üzenetére


#21715712
törölt tag

Tehat akkor vegulis az extra plus semmivel sem ad tobbet az extranal,mivel az extra-nal is mar ha elszinezodik az indikator akkor el ra a biztositas. A parasodast nem tudom miert kezeli kulon az extra plus,mivel az extra tartalmazza a vizkart mar. A para az nem minosul vizkarnak? :F

(#57033) ForRedGlory válasza #21715712 (#57032) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kerdezd a biztositot, az o talalmanyuk.

(#57034) dptrsk válasza #21715712 (#57032) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Részlet a biztosítási feltételekből:

"4. A Biztosítási csomag a kötést követően nem módosítható."

Párásodás esetén elszineződik az indikátor, de nem a telefonos bejelentésnél nem vízbe esés miatt történt a bejelentés.
Vízkár esetén a készülék vízbe esik/folyadék folyik rá, pl ráöntöd a kávét.

[ Szerkesztve ]

(#57035) #21715712 válasza dptrsk (#57034) üzenetére


#21715712
törölt tag

Tehat,ha az indikator elszinezodik a kinti magas para miatt,akkor szepen megyek es leontom kaveval termeszetesen "veletlenul 2x."

(#57036) dptrsk válasza #21715712 (#57035) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

HA te bejelented pl, hogy leesett és betört a kijelző, majd a biztosító a kárrendezés folyamán megállapítja, hogy bepárásodott, akkor ugrott a biztosítás extra esetén...
Míg extra plusz esetén, mivel biztosítási esemény a párásodás ezért megjavítják a biztosítás terhére.

Persze, ha a kijelző úgy tört be, hogy utcán esőben kicsúszott a kezedből és beleesett egy tócsába, s be is tört a kijelző, akkor az extra biztosítás is elég rá.

[ Szerkesztve ]

(#57037) Tibee86


Tibee86
veterán

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy péntek reggel rendeltem a Telekom webshopból egy terméket személyes átvétellel.
Jött az email, megrendelést jóváhagyták, rendelés állapota: szállításra vár. Ha a rendelés állapotáról folyamatosan tájékozódni akarok, akkor lépjek be stbstb. Belépni nem tudok, mivel nem vagyok Telekomos. Kérdés, küldenek emailt mikor át tudom venni a terméket?

(#57038) ForRedGlory válasza Tibee86 (#57037) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kapni fogsz emailt, meg SMS-t is, ha kertel.

(#57039) glaci válasza Tibee86 (#57037) üzenetére


glaci
őstag

Ha nem vagy Telekomos, akkor is be tudsz lépni elvileg. Jó esetben a visszaigazoló e-mail tartalmazott hozzá egy linket.

(#57036) pietrasko:
Érdekes, amit mondasz.
Bepárásodik egy kicsit a készülék. (Tapasztalat, egy kis párátóp még simán elmegy csak minél előbb,hagyni kell rendesen kiszáradni.) Használom, nem lesz semmi baja. Majd 1 év múlva kiesik a kezemből az erkélyen.
És akkor ezek után megtagadják a biztosítás keretében a javítást, mert hogy egyszer valamikor bepárásodott?
(Na ezért nem bízok én egy biztosítóban sem: Azt elvárhál, hogy fizessek, de.ha nekik kellene, akkor jön a sok kibúvó, nehogy már megkapjam, amiért fizettem!)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#57040) Tibee86 válasza ForRedGlory (#57038) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem volt ilyen opció, hogy kérek vagy sem, de akkor várok. Reméltem van a boltban és el tudok menni érte a hétvégén. :(

glaci: Köszi, tényleg van, csak másik emailben kerestem. :B Ott is van, hogy a várható időpont 23. délután. Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#57041) glaci válasza Tibee86 (#57040) üzenetére


glaci
őstag

Szívesen, nincs mit!
(Onnan tudom, hogy sokszor rendeltem már nem előfizetőként.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#57042) dptrsk válasza Tibee86 (#57040) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ebben az esetben a GLS viszi ki aT-pontba 23 délelőtt, viszont tapasztalat, hogy a T-pontosok tojnak rá, s várhatsz a visszaigazoló mailre 2-3 napot...
Ha a rendszerben megjelenik a szállítás alatt, akkor 14:00 után átveheted a T-pontban.
Ha útbaesik szállításra vár esetén is benéznék 23 du a T-pontba.

(#57043) Vangelis válasza dptrsk (#57042) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Vagy meg kell nézni a gls-nél, hogy leadta-e már a futár és GO!

Néha napokat ülnek rajta sajnos. Mire bevételezik.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57044) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Sziasztok, telefonváltás előtt állok, előfizetéssel szeretné megvenni és részletre, ezt a saját nevemre is megtehetem ha épphogy elmúltam 18 és még ugye diákként nem rendelkezem önálló keresettel? Vagy egy szülő nevére kéne megvenni?

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#57045) ESP23 válasza AllTheBest (#57044) üzenetére


ESP23
senior tag

Ha elmúltál 18 akkor a saját nevedre is veheted.

(#57046) AllTheBest válasza ESP23 (#57045) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Köszönöm a választ :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#57047) #21715712 válasza dptrsk (#57036) üzenetére


#21715712
törölt tag

Ne adj isten akkor ha veletlenul elszinezodik es mondjuk leejtem,ezert irtam,hogy leontom meg ketszer veletlenul kaveval,aztan meg a pocsolyaba is,biztos ami biztos.

(#57048) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Vennék egy T-mobiles Ipad mini wifi+lte verziót használtan. Mivel részletre lett véve, és hűséges, azt szeretném kérdezni, hogy le tudják-e tiltani, ha igen, akkor hogyan, mikor?

Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#57049) club1 válasza h1ght3chzor (#57048) üzenetére


club1
veterán

Bármikor letilthatják, ha nincs fizetve a részlet vagy a vele vásárolt előfizetés.

(#57050) erdoke válasza club1 (#57049) üzenetére


erdoke
titán

Csak a Telekom hálózatáról tudják kitiltani, mert az iPadek függetlenek.

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.