Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) kchris78 válasza kchris78 (#115999) üzenetére


kchris78
veterán

sajnos sokan a telefonon lógnak folyamatosan, videó egyre több mobilneten is, én meg majd nézek mint hal a szatyorban ha jön egy értesítés hogy valami rendszer macera van és fel kellene lépni..

(#116002) zzola


zzola
félisten

e-sim-et csak úgy lehet letölteni készülékre, ha Telekomos kártya van a készülékben?
Köszi.

(#116003) szabogabor10 válasza zzola (#116002) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem. Wifi kell csak hozzá.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#116004) zzola válasza szabogabor10 (#116003) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#116005) Winne válasza kchris78 (#115999) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem arról volt szó évekig, hogy világviszonylatban top10-ben vagyunk mobilnet sebességben? :F

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#116006) Starchm válasza Winne (#116005) üzenetére


Starchm
őstag

Gondolom ez valami átlag alapján van, nem csúcs alapján. Ez lehet az talán.

[ Szerkesztve ]

(#116007) szabogabor10 válasza Winne (#116005) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azóta LTE fejlesztés szinte zéró, ellenben csökkentek a mobilnet árak, és sokkal többen használják rendszeresen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#116008) MadMancs válasza Winne (#116005) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez így is van. Ausztria pont olyan hely (több családtag és ismerős lakik kint) ahol elérhető nagy sebességgel muködik, de rengeteg a fehér folt ahol alig vagy nincs is mobilnet.
Nálunk gyakorlatilag mindenhol elerhető bár nagyon sok helyen nem száguldozik.
Kettő közül inkább az a jobb ami nálunk van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#116009) clon válasza MadMancs (#116008) üzenetére


clon
aktív tag

Ezzel nem értek egyet. Ha nincs akkor tudom váltok arra aminek ott van, de ha van de csak szerencsés esetben 1-5 Mbit/s akkor nem sokra megyek vele így olyan mintha nem is lenne és csak borul az agy miatta. Aki ilyen helyen van-volt huzamosabb ideig az bíz' tudja a kevés nem valami hanem semmi mert egy sima alap weboldal is kínszenvedés másról álmodni sem lehet kb. annyira elég, hogy az időjárás app levegye a friss adatokat.

A T háló átlag lehet TOP de ahol csak "csorog" a net ott nehéz megmagyarázni a TOP sebességeket. Ez így lesz az 5G esetén is, mert ahol a 4G is alig teljesít nem fogja boldogítani az előfizetőt, hogy ugyanazért a pénzért más száguldozik a neten ő meg csigaként vánszorog.

(#116010) BBke


BBke
tag

Sziasztok! Magenta1 otthoni szolgáltatásra vásárolt mobilra köthető utólag készülék biztosítás?

(#116011) m1lan válasza clon (#116009) üzenetére


m1lan
őstag

Manapság szerintem ritka az olyan ember, aki folyamatosan ugyanazon a területen tartózkodik. Ha mégis abban a szerencsés helyzetben van valaki, hogy ugyanott lakik, dolgozik és még a rokonsága, baráti köre is helyben van, akkor nyilván lehet a te logikád alapján az ott elérhető legjobbhoz szerződni. Aki viszont ingázik az országon belül, azt nem fogja vigasztalni a bizonyos időközönként felbukkanó "Csak segélyhívás" feliratért az, hogy otthon a terhelt időszakokban sem mér 150 megabit alatti sebességet.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#116012) tibor23 válasza clon (#116009) üzenetére


tibor23
senior tag

Ne hülyéskedj, 1-5Mbps tökéletesen elég szinte mindenre full hd video nézés alatt. Pl. Viber beszélgetés tökéltesen megy Edge 64kbps-en ha van térerő.

(#116013) Kaba válasza BBke (#116010) üzenetére


Kaba
veterán

Igen még köthető ,de csak 60 napon belül személyesen az üzletben a sértetlen készülék és vásárlási számla bemutatásával 350000 Ft-os értékhatárig.

(#116014) clon válasza tibor23 (#116012) üzenetére


clon
aktív tag

Nem hülyéskedem, de csak azt kívánom próbáld ki 1 hétig az 1-5Mbps tökéletességet és akkor megérted ez nem alkalmi vagy időszakos dolog a terheltség miatt 20ezres városban lakásban, erkélyen, utcán mindenütt ugyanannyiért mint Bp-en a 150Mbps.

(#116015) fateless válasza clon (#116014) üzenetére


fateless
veterán

Te sztenderd "otthoni" használatról beszélsz, ők meg út közbeni mobil használatról, ebből fakad a nézeteltérés.
Ha arról van szó, hogy út közben mindenhol, ahova megyek, legyen csak pár megabites, de stabilan meglévő net, vagy alkalmanként, de ott gyors, akkor az előbbire szavaz nagyjából mindenki - de ez az ott élőt nem vígasztalja

Egyébként még megvan a korlátlan telenor kártyám, most mondom vissza, és már él a korlátlan telekomos előfizum. A kékek gyorsabbak és kicsit stabilabbak az ország ezen részében (Nagykanizsától Győrig, Zalaegerszegtől Veszprémig)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#116016) anglergab válasza clon (#116014) üzenetére


anglergab
addikt

LTE-n 20-30 Mbps jónak/megfelelőnek számít.
Ha valaki ennél többet mér (ami azért gyakori manapság), akkor "szerencsés".
Viszont ha valaki alatta mér, az sem probléma.
Nagy mértékben nőtt a telefonok száma és az azokon forgalmazott adatmennyiség (mivel mindkettő jóval olcsóbb lett és egyre több emberhez elér, egyre több telefon elavul). Ez exponenciális növekedés, tehát az elérhető szabad kapacitás pedig exponenciálisan csökkenhet. 2-5 Mbps alkalmas jó - nagyon jó minőségű mobilos videó streamelésre.
Nem 10 Mbps ami a legjobb minőség sok helyen, meg nem 100+ Mbps ami 10 eszköznek a legjobb minőség egy háztartásban, de nem is ez a mobilnet célja.
Lehet 100-300 Mbps-et mérni, de az speciális eset, nem fenntartható, arra - bizonyos elterjedtség és kihasználtság után, adott frekvenciakészlettel - gazdaságosan nem alkalmas a 4G. Arra 5G kell. Tehát az 5G nem azt jelenti, hogy mindenkinél gigabitek lesznek, ahogy a 4G sem hogy mindenkinél 100 megabitek. Viszont kezdetben, amikor alacsony a kihasználtság, pont ez történik, ami ugye hibás elvárásokhoz vezet ("jó volt, rosszabb lett", azaz "elromlott"). A valóságban sokkal inkább: fenntarthatatlanul jó volt, átlagos lett - ami megfelel a célértéknek.
Igazából a mért érték tetszőlegesen kicsi lehet, ám az esetek nagyon nagy részében megvan pár - pár 10 Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#116017) tibor23 válasza anglergab (#116016) üzenetére


tibor23
senior tag

+++

Csak érdekességként említem meg, hogy 2 hónapja van egy Voda tartalék feltöltős kártyám, és a bakonyi túrázásaim alatt kitűnően teljesít mobilneten a Telekomhoz képest, ami azt jelenti, hogy lakott területtől távol, erdőben a T-hez képest sokszorosan nagyobb területen tudok streamelt rádiót hallgatni. Egészen jól működik nagyon alacsony jelszinttel, nagyon sok 900MHz-es 3G és B20 LTE van nekik, amivel olyan alacsony jelszinteknél is tudok rádiózni, amivel T-nél egyáltalán nem.

(#116019) kchris78 válasza tibor23 (#116017) üzenetére


kchris78
veterán

ez tökjó, és valószínűleg Te vagy nem sok társaddal együtt azon a cellán a próbléma ott kezdődik hogy üdülő-településekre is olyan népsűrűségben gondolkodnak mint télen.

(#116020) fateless válasza kchris78 (#116019) üzenetére


fateless
veterán

Egyébként otthon is mobilnetről megy a net, azért ilyen erőteljes a probléma, vagy a munka miatt frusztrál, vagy azon tény miatt, hogy ha már egyszer van egy szolgáltatás, örülnél, ha nagyobb sebessége lenne, ha esetleg szükség van rá, vagy más okból?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#116021) kchris78 válasza anglergab (#116016) üzenetére


kchris78
veterán

rendben van de a probléma a csomagveszteség és a ping idő növekedése. Azért más az mikor van 1Mbitem stabilan azzal mindent is lehet menedzselni mint az hogy egy HWSW főooldal 10másodpercekig nem hajlandó betöltődni...

Amúgy pont azt írtad le amiből kiderül az egész 5G dolog marketingje egy nagy hazugság mint ahogy a 4G is az volt anno, azt se azzal reklámozták hogy hello ha jó előre megveszed kiépítés után drágán a 4G telefont akkor addig lesz 100-150Mbited amíg nem kezdi el mindenki használni utána, a "hatékony kihasználtság jegyében" lesz majd 10... A többszáz Mbit ott is csak addig fog működni ameddig a 4G 100-150 működött és ahol még esetleg most is működik.

(#116022) kchris78


kchris78
veterán

Valaki tartózkodik Balanton Velence környékén aki tud frekvenciákat megnézni? Érdekelne hogy ténylegesen hány óra... Általában sírtak-rítak a szolgáltatók a Balatoni helyzet esetén éveki óta hogy annyi-deannyi felhasználó megy le oda hogy az "kezelhetetlen" de nem gondolom hogy budapesti belvárosi kiépítéssel nem lehetne szinten tartani a lerohadást :). Csak az nyilván pénzbe kerül.

(#116023) martonl


martonl
senior tag

Telekom adatkártyához lehet kérni publikus IP címet? Mi ezzel kapcsolatban az aktuális állás?

(#116024) anglergab válasza kchris78 (#116021) üzenetére


anglergab
addikt

Ami a 4G-nél 10-30 Mbps, az az 5G-nél 100-300 Mbps várhatóan. Ami a 4G-nél 100 Mbps, az az 5G-nél 1 Gbps. Azaz kb. egy nagyságrenddel nagyobb a kapacitás és 1,5-2x jobb a spektrális hatékonyság.

(#116025) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Elnézést véletlenül nyomtam ide, de nem bírom megállni, hogy eljöttem a t-től valóságos megváltás volt számomra, azóta digitális mennyország :)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#116027) kchris78 válasza fateless (#116020) üzenetére


kchris78
veterán

a konkrét helyzet az az hogy otthon koaxos net van. ott nyilván stabil. mindenhol stabil a mobilnet is.. a sebessége nem érdekel igazából mert egy gyenge RDP illetve Putty mindenre elég... Távolról üzemeltetek rendszereket és ha bármi gond van és mobilneten nem tudok közbelépni vagy megnézni hogy mi a helyzet ha riasztás van SMS-en az ciki... valaki mást riasztani adott esetben akinek nem dolga és megkérni hogy nézzen már rá de neki nem biztos hogy meg lesz a szakmai tudása etc.. ha már olyan flottás csomagom van ami nem volt annak idején 30Mbitre limitálva anno nem tudom ez a limit most hogy áll... legyen lassú de legyen stabil :).Tetézve azokkal a cikkekkel amikor jöttek a szolgáltatók hogy hát ez nem éri meg mert ez csak nyáron van... 4 hónap. nyereségbe beleférne de indokolni is lehet a plusz kiadást hiszen pont a felhasználókért kell fejleszteni. De nem tudom a részleteket - de erősen valószínűsítem hogy a lefedettség nem a nyári forgalomra lett méretezve.

[ Szerkesztve ]

(#116028) Bferibörs válasza Bferibörs (#115988) üzenetére


Bferibörs
addikt

3x voltam a T pontban, 1x1,5,-1x3/4 órát,ma kb. 15 perc,törölték a számhordozást,nem tudtak mást tenni. Azt mondta a hölgy leadja hibajavításra,kb. egy hét.

Megköszöntem,nem kértem.
:((( :o :W :W

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#116029) zzola válasza Bferibörs (#116028) üzenetére


zzola
félisten

Ne már! :W

(#116030) Johnny001 válasza #40993792 (#116026) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

OK, kussolok :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#116031) #04535040


#04535040
törölt tag

Üdv!

Az alábbiakkal kapcsolatosan kérdezném, mi a tapasztalat.
27-én feltöltöttem a domino kártyám, weben, pc-n, telekomos fiókból. Júli 1 az érvényessége a kártyának.
A feltöltéskor sikertelenséget írt ki. A pénz nem jelent meg a domino kártyán. A bankszámlámról azonban levonták a feltöltés összegét. Csináltam képernyőmentést, a pc-re le van mentve, amihez csak 1 hét múlva férek hozzá (külföldön vagyok), tehát hiába hívom a 1414-et, mert a referencia számot nem tudom bediktálni.
Még szombaton felhívtam a 1414-et, azt mondták pár óra, és a bank a zárolást feloldja. Eltelt 58 óra....
A számot csak úgy pihentetem a fiókban, évente töltöm, karácsonykor volt adategyeztetve.
Szóval nem szeretnék megint tölteni (most is csak az ervényesség miatt töltöttem), nem használom az egyenleget.
Most akkor mi van? Ki oldja ezt meg?

(#116032) #08176384


#08176384
törölt tag

Reggel jöttek és rakják fel Siófokon az 5g antennákat Szabadifürdön a Gelérius fürdő tetejére. Akinek van 5g mobilja és jár arra, nyomhatna egy tesztet majd. Nem tudom, hogy utána azonnal éles lesz-e, de gondolom biztosan csak néhány nap.

[ Szerkesztve ]

(#116033) viktorhu válasza #04535040 (#116031) üzenetére


viktorhu
veterán

Zárolva van még a pénz? Nem fogsz SMS-t kapni a feloldásról, és visszautalást sem fogsz látni, mert az a pénz el sem hagyta a számládat, egyszerűen csak eltűnik a zárolt tételek közül, és az elérhető egyenlegben újra benne lesz az összeg. Eltarthat egy hétig is, amíg feloldják.

A feltöltést meg újra meg kellene próbálnod, ha nem akarod elbukni a kártyát. Nem fogják utólag manuálisan átutalni a telekomnak, ott meg manuálisan hozzáadni az egyenlegedhez, szóval ha sikertelen volt, akkor sikertelen volt.

Ha valami csoda folytán mégis megtörtént volna a tranzakció (jellemzően pár nappal a vásárlás után látható), akkor a telekomnál tudsz majd utólag reklamálni, de szerintem nincs itt semmi megoldani való probléma.

(#116034) #08176384


#08176384
törölt tag

Közben olvasom, hogy a Vodafone is bővít, ők is a tornyon vannak, így senki nem tudja már ki bővit. Anno a tornyot ráadásul a Telenor építette.

(#116035) 8


8
senior tag

Van esetleg valakinek olyan tapasztalata telekommal hogy az elállásban visszavitt cuccokra az ígértnél korábban visszaadták a pénzt, és nem az utolsó nap estéjén utaltak?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#116036) hangyász2 válasza 8 (#116035) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nincs, örülj, ha a 14. napon megkapod.
Max. T Ponton azonnal, de ez sem jellemző már.

[ Szerkesztve ]

(#116037) fateless válasza 8 (#116035) üzenetére


fateless
veterán

Azt a tájékoztatást kaptam a témában, hogy két hétig pihentetik a dolgokat a polcon a vírus miatt, utána eláenőrzil, majd hagyják jóvá a visszatérítést

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#116038) hangyász2 válasza fateless (#116037) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Ez kamu. A vírus előtt se térítették vissza előbb.

(#116039) fateless válasza hangyász2 (#116038) üzenetére


fateless
veterán

Most azt mondta, hogy felmegy a központba, két hét pihi, majd utána kezdik meg az eddigi folyamatot, egy hónap is lehet.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#116040) hangyász2 válasza fateless (#116039) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Aha, hát előtte is pont így volt, reklamálni kellett a 14-napért is. A törvény nem tud semmi változásról, szóval csak ugyanúgy nem tartják be, mint eddig, de most filozófiát is gyártották hozzá.

(#116041) szabogabor10 válasza fateless (#116037) üzenetére


szabogabor10
veterán

Bullshit. Eddig is katasztrofálisan lassan ment a refund. Meg eleve milyen nevetségesen hangzik már az egész. Nagyon átlátszók mostanában. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#116042) st3v3np3t3r válasza szabogabor10 (#116041) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem egy megszűntetett dominós számot 3 üfsz hívásomba,4 személyes ügyintézésbe és 30napos reklamációs várakozás után a 5.dik személyes ügyintézésbe került, szaros 1800Ft miatt...
A kezdet...A kártya az én nevemre lett iratva(az elhimyt apám nevén volt)...Bentem megszűntetni május 29.-én, még aznap megpróbáltam weben visszakérni, a web azt írta, hogy más nevén van a szám, oké... 1414... megnézték, az én nevemen van a szám... oké, újra próba... ugyanaz... bementem a t-pontba... az ügyintéző azt mondta, hogy a szám már fél éve előfizus...nos,megint 1414... ott azt mondták, hogy az én nevemen van...megint személyes megjelenés... az üzletben megint azt látták, hogy előfizus... oké, megint 1414, megint ugyan az... vissza üzlet... felvettek egy reklamációt,30nap... megjött a levél kb 20nap után... semmi érdemlegest nem írtak benne... bementem,a csávó megnézte a számot, azt látta, hogy a nevemen van(elötte 2 meg azt látta,hogy más nevén van)... megpróbálta neten, ugyan azt írta ki neki, hogy más nevén van,holott a rendszerben az én nevemen van. Másik módon elindította a visszaigénylést... megint 30nap... :W

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#116043) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok
Telenor feltöltőset vinnék át Telekom Dominoba. Neten szerettem volna, de csak havidíjasnál látok erre lehetőséget, feltöltősnél nem. Mi a trükk? Vagy csak személyesen lehet?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#116044) br4adam válasza szabonagyur (#116043) üzenetére


br4adam
aktív tag

Személyesen 10p kb.

(#116045) Bferibörs válasza szabonagyur (#116043) üzenetére


Bferibörs
addikt

Személyesen lehet csak,pont most szívtam vele,maradtam is a Telenornál.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#116046) Winne válasza szabonagyur (#116043) üzenetére


Winne
nagyúr

Személyesen, nemrég csináltam én is kártyásról kártyásra, fizetnem sem kellett, az említett 10p kb stimmel is. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#116047) kovacsmi_74


kovacsmi_74
aktív tag

Lakossági ÁSZF 9-es melléklet (Akciók) frissítve a 70-es ponttól.
Július 1-től Domino Most 190 Ft 30 napra, drágább korlátlan net 1 és 3 napra, illetve havidíjas korlátlan net opció 10 napra...

[ Szerkesztve ]

(#116048) Zeki válasza kovacsmi_74 (#116047) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez ám az akció!!:(

(#116049) szabonagyur válasza br4adam (#116044) üzenetére


szabonagyur
félisten

10p az teny csak 1 ora sorban allas itt videken... kar, hogy neten nem megy kartyasra. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#116050) bendegruz


bendegruz
őstag

Hello
Lett valami szigoritva a mobil eliolegen mostanában?
Pár hete jóval kevesebb előleget írt megrendeléskor ugyanarra a keszulekre, mint most.
Konkrétan a készülék teljes árát bekeri elolegnek.
Természetesen soha nem csúsztam sem a törlesztő sem az előfizetés befizetésével…

Asus Rog Strix Scar III

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.