Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) ForRedGlory válasza zoli62 (#7544) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"Sajnos ez a bevétel centrikus szellem mindig is jellemző volt a Westelre és a T-Mobilra."
Mert a többi nem...

"Ők azzal takaróznak, hogy küldnek figyelmeztető SMS-t, pedig az is előfordulhat, hogy nem érkezik meg"
50%-nál és 100%-nál is küld a T-Mobile SMS-t, és 99%-ban az meg is érkezik. Sosem láttam olyat, hogy ne érkezett volna meg. Olyat már igen hogy a kedves ügyfél nem olvasta el.

"Net Startnál nem 50000 Ft-os forgalomnál kellene limitfigyelés, hanem már 5000 Ft-nál."
Nem 50.000 Ft-nál van forgalomfigyelés, hanem a hirtelen megugrott forgalom miatt, persze ez sem kötelező szolgáltatás, hanem a visszaélések elkerülése miatt van. Reklamáció alapján nem képezi.

"Méltányosságra meg nem nagyon lehet számítani. Egy ötvenezres forgalomnál tízezer forint elengedés nem sok."
Tévedsz... nagyon sok mindentől függ hogy mennyi méltányossági jóváírást kap(hat) az ügyfél.

(#7552) samfishR


samfishR
senior tag

valaki nem vágja, hogy hol tudom megnézni a t-s külföldi percdíjakat? eco csomagom van, tegnap csúcsidőn kívül telefonáltam "pár" percet külföldre és kicsit idegesít, hogy milyen számlát fogok kikapni:DDD díjszabásban nem találtam csak belföldit meg hálózaton kívülit. akkor ez utóbbi vonatkozik külföldre is? :F külföld csak az sms-nél volt megemlítve.
[link]

vagy esetleg a 6.1-es pont ide vonatkozik? bár ez a +00 xx-es hívásokra írja, én meg t-mobilet hívtam

[ Szerkesztve ]

(#7553) ForRedGlory válasza samfishR (#7552) üzenetére


ForRedGlory
félisten

hülyeséget írtam.

[ Szerkesztve ]

(#7554) ZoliM@ster válasza samfishR (#7552) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Lehet,hogy hülyeséget írok,de nem úgy van,hogy ha külföldön hívsz valakit,akkor Te a rendes belföldi percdíjat fizeted,és Ő fizeti a különbözetet?Én úgy tudom így van,az SMS ami ugye drágább.

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#7555) club1 válasza samfishR (#7552) üzenetére


club1
veterán

Nem értelek. Külföldön tartózkodó T-Mobile előfizetőt hívtál? Ha igen, akkor az fizeti a külföldi (roaming) díjakat, aki külföldön tartózkodik, te csak egy hazai T-Mobile előfizető hívásának díjait fizeted...

[ Szerkesztve ]

(#7556) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy bármelyik "Okostelefon"-hoz rendelhető a MédiaMánia XS csomag? Mert csak S-ig van megjelenítve.. Lehet, hogy hülye kérdés, ezért bocsi! :B

Üdv: Zoli

(#7557) club1 válasza BudaiZoli (#7556) üzenetére


club1
veterán

Bármelyikhez. Ha mobil tv-t is nézni akarod akkor a kompatibilitási lista.

(#7558) zoli62 válasza ForRedGlory (#7551) üzenetére


zoli62
addikt

Az egész Net Start korszerűtlen, mert anno a GPRS kapcsolatra lett kitalálva. Ott ugyae nagyságrendilg volt kisebb a forgalom. Aztán, amióta elindult a 3G, a szolgáltatóknak ebből van egy jelentős bevétele.

(#7559) kali válasza zoli62 (#7558) üzenetére


kali
legenda

egyrészt - sajnos - nincs még mindenhol 3g, másrészt sokan nem akarnak fizetni külön mobilnetes havidíjat csak azért, mert az ingyenes facebook vagy iwiw szolgáltatást igénybe akarják venni!

(#7560) samfishR


samfishR
senior tag

kösz mindenkinek!

(#7561) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok! Előfizetéses vagyok a T-Mobilenál, és eddig nem jöttem rá, hogyan is tudnám lekérni az eddig felhasznált perceimet, adatforgalmamat, és smseim számát. Tudja valaki? :$

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#7562) BudaiZoli válasza club1 (#7557) üzenetére


BudaiZoli
tag

köszönöm! :) még lehet lesz 1-2 kérdés, mert nem egészen világos számomra 1-2 dolog.. persze valószínűleg én vagyok a hülye :)) de kössz még1x! :R

Üdv: Zoli

(#7563) dedike válasza Aaron14 (#7561) üzenetére


dedike
addikt

Szia!

Belépsz My-T-be, s ott 56 forintonként(!) egyesével megteheted! Másképpen nem tudod! :(

BudaiZoli:

Ahogy club1 is írta, bármely telefonhoz választhatod a MM XS-t (is)! ;)

samfishR:

Te mindig a "határig" fizeted a hívás díját, onnantól kezdve a roaming költsége a hívott felet terheli! ;)

(#7547) norbesz74:

Elvileg mehet a dolog, ha nincs érvényes hűségnyilatkozatod a RelaxNet M-re!

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#7564) BudaiZoli válasza dedike (#7563) üzenetére


BudaiZoli
tag

köszi a megerősítést! :)

(#7565) norbesz74 válasza dedike (#7563) üzenetére


norbesz74
aktív tag

Koszonom, de eco volt huseg es ugy valtottam relx m re es most is van huseg idom.

(#7566) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok!
Van még ilyen szabály a trémobilnál, hogy egy éven belül csak egy telefont lehet venni?

Aláírás

(#7567) dedike válasza Laci.M (#7566) üzenetére


dedike
addikt

Én úgy tudom, hogy Dominósból egyet vásárolhatsz évente, havidíjasból pedig kettőt. (De ez utóbbi nem 100%!)

Jó szerencsét!

(#7568) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!
Lehet dominó csomagban készüléket vásárolni 18 alatt?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7569) dedike válasza Killing (#7568) üzenetére


dedike
addikt

Szia!

Előfizetői szerződés kizárólag a 18. életévét betöltött, gondnokság alatt nem álló személlyel köthető. ;)

Jó szerencsét!

(#7570) 1430 válasza dedike (#7569) üzenetére


1430
senior tag

Illetve Domino csomag 14-18 év között is vásárolható (tehát ha van már személyigazolványa), de csak szülő/gondviselő jelenlétében. ;)

Laci.M:
Ha Domino csomagban akarsz készüléket vásárolni, azt évente (tehát 365 naponta) egyszer teheted meg, új havidíjas hívószámmal pedig 3 havonta vehetsz új készüléket.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#7571) Laci.M válasza 1430 (#7570) üzenetére


Laci.M
senior tag

Köszi szépen! Akkor ezek szerint a ZTE Blade tesóm nevén lesz...

Aláírás

(#7572) bozsozso


bozsozso
őstag

sziasztok!

ha hónap végén jár le a hűségem akkor hamarabb nincs lehetőség készülékváltásra? csak napra pontosan amikor lejárt?(pl.:nekem 26-án jár le)

[ Szerkesztve ]

(#7573) kali válasza bozsozso (#7572) üzenetére


kali
legenda

24 hónapos hűség esetén már 18 hónap után is lehetséges, amennyiben adott legalább arany kedvezményjogosultsági szint, én nincs negatív minősítő körülmény, például számlatartozás! ja, 18 és 24 hónap között néhány ezressel drágább a móka!

(#7574) dedike válasza kali (#7573) üzenetére


dedike
addikt

6 darabbal, konkrétan... :K

Jó szerencsét!

(#7575) néha


néha
aktív tag

Sziasztook. Az lenne a kérdésem, h neten szeretnek venni egy e72 es készüléket, de az illető elhagyta a gari papirt, és azt állitja , h imei szám alapján elfogadják h garanciális, ez igaz???

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#7576) kali válasza néha (#7575) üzenetére


kali
legenda

általában igen, de volt már példa az ellenkezőjére... csak óvatosan!

[ Szerkesztve ]

(#7577) club1 válasza néha (#7575) üzenetére


club1
veterán

Nem kötelesek elfogadni, mert a jogszabályok számla és ha van jótállási jegy meglétét írják elő.
Első körben:
http://www.nokia.hu/tamogatas/szerviz/warranty-verification

[ Szerkesztve ]

(#7578) Killing válasza maglew (#7539) üzenetére


Killing
addikt

53 k az durván 40 Mb. Nem 3 percet okosítottad azt..

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7579) bozsozso válasza dedike (#7574) üzenetére


bozsozso
őstag

ok köszönöm akkor 6 ezrest megér az a pár hét

(#7580) club1 válasza Killing (#7578) üzenetére


club1
veterán

Valamivel több, mint 5 Mbps sebességgel egy perc alatt le lehet forgalmazni 40 MB-ot, 40 Mb-et meg ugye nyolcad ennyi idő alatt...

(#7581) Archaniel válasza ForRedGlory (#7551) üzenetére


Archaniel
csendes tag

Sziasztok szeretnék venni mobilt használtat. De sok helyen olvastam valami letiltasról! Ez hogyan működik és hogyan tudok ellene védekezni?
És még ha veszek pl. egy nokiát és függetlenítem akkor elveszik a T-mobilnál a gari? Nokia szerviszbe bevihetem így is?
Van MO olyan szolgátató amelyik független telefont árul?
Nem vagyok ide valósi szóval ezeket nemtudom.
Köszönöm a válaszokat előre is.

(#7582) kali válasza Archaniel (#7581) üzenetére


kali
legenda

a függetlenítéssel a szolgáltatós és a gyártói garancia egyaránt ugrik - főként nokia készülék esetén!
alapban mind a három szolgáltató függő készülékeket árul - mondjuk néhány kirívó esetben volt már példa arra, hogy egy típus esetén az első eladott széria függetlenül került eladásra, biztos nem volt idő a korlátozásra, elfelejtették, vagy ilyesmi...
a készülék szolgáltató által történő letiltása ellen nehéz védekezni, amennyiben csak a készüléket vetted át/meg...

[ Szerkesztve ]

(#7583) Killing válasza club1 (#7580) üzenetére


Killing
addikt

Bocs, akkor 40MB. Azzal tisztában vagyok hogy mennyi idő alatt lehet leforgalmazni, én is használom a mobilnetet de egy-két alkalmazás letöltése a marketből plusz egy kis netezés (amire 3 perc igencsak kevés) közel sem generál ennyit. Ma youtubeon megnéztem kb. 2-3 videót meg neteztem egy 30 percet és csak 24 MB-nál vagyok.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7584) néha válasza club1 (#7577) üzenetére


néha
aktív tag

Köszi! ez segitett is! az illető akitől akartam venni, azt álitotta, h 2hetes a készülék, imei számot meg is adta, de itt a honalpon azt irta a szám alapján, h lejárt már! Ennyit a korrekt eladókról! kÖszi még1xer!

"Győzni sohasem könnyű, de megpróbálni azért érdemes." by: Kimi raikkonen

(#7585) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Sziasztok

Nekem egy olyan kérdésem lenne, h júniusba vettem 2év hűséggel új előfizetéssel telefont és ezen az előfizetésen mikor lehet készüléket cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#7586) kali válasza Vikt0r (#7585) üzenetére


kali
legenda

ha minden feltételnek megfelelsz (majd), akkor előrehozott készülékváltással decemberben - persze csak felár ellenében, mivel nem járt még le a 24 hónap hűség! amúgy nem is olyan régen volt szó róla... :U

[ Szerkesztve ]

(#7587) dedike válasza Vikt0r (#7585) üzenetére


dedike
addikt

Szia!

Ha nem írtál alá tarifahűséget, és két éves előfizetéssel vásároltad, akkor decemberben leghamarabb (18 hó), amennyiben legalább arany kiemeltségi szinten lesz az előfizetésed! ;)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#7588) Vikt0r válasza dedike (#7587) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

T-Home tripla kedvezményről váltottunk Paletta M-re és ezért vettem T-Mobilos telefon. A T-Mobilnál még csak kék szinten tartunk de a T-Homenál már arany vagy platina ez a kettő nem vonható össze?

(#7589) samfishR válasza dedike (#7563) üzenetére


samfishR
senior tag

:R

(#7590) bozsozso


bozsozso
őstag

hogy vannak ezek a médiamánia díjcsomagok? a benne foglalt net, sms illetve mobil tv az teljes egészében kihasználható + a havidíj a lebeszélhető illetve leforgalmazható?
pl.: médiamánia S
500mb + 50 sms + 10óra mobilTV és ezen felül a 4990Ft havidíj lebeszélhető, leforgalmazható? jól értelmezem?

(#7591) kali válasza bozsozso (#7590) üzenetére


kali
legenda

igen, a havidíj 100%-ban leforgalmazható (hálózaton belüli, valamint más belföldi mobil- és vezetékes hálózat előfizetői felé indított hívásra, illetve sms küldésre, valamint hangposta lehallgatásra belföldön) + a csomagban foglalt; sms, adatforgalom és mobil tv!
forrás; link (2.1.1)

[ Szerkesztve ]

(#7592) bozsozso válasza kali (#7591) üzenetére


bozsozso
őstag

köszönöm válaszod. akkor jól gondoltam

(#7593) zoli62 válasza kali (#7559) üzenetére


zoli62
addikt

Itt az a gáz, hogy az egész net start még a GPRS forgalmakra lett kitalálva.

(#7594) kali válasza zoli62 (#7593) üzenetére


kali
legenda

lassan, de biztosan azzal is összehozható húzós számla - és lehet rám haragudni érte, de a csapdába eső emberek többsége, különböző okok miatt meg is érdemli... :U
én manapság, a folyamatos online kapcsolatra épülő okostelefonokat nem is engedném használni mobilnetes előfizetés nélkül - legyen szó egy apróbb csomagról, akár néhány százasért havonta - ami azért nem a világ -, mert mondjuk (saját, céges vagy nyitott) wifi is van már elég sok helyen, de nem mindenütt! ja, és van néhány dolog, ami csak mobilnetes hálzatról működik, wifi kapcsolattal nem!
lehetne/lesz olyan szabályozás, hogy okostelefon csak mobilnettel, és úgy havidíjas mobilnetes előfizetés nélkül, csak az átlagtól drágább egységű hasonló kategória maradhat... :P

(#7595) dedike válasza kali (#7594) üzenetére


dedike
addikt

Mondjuk én biztosan nem fogok rád haragudni, mivel tökéletesen egyetértek veled!

Viszont lehet előremutatóbb lenne a szolgáltatók részéről is, hogy minél többször, minél több helyen tájékoztatnák, reklámoznák azt, hogy az okostelefonokhoz kell a mobilnet is, anélkül feleslegesek (...na jó, nem használhatóak ki teljes mértékben...)!

Jó szerencsét!

(#7596) tjb007 válasza dedike (#7595) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nekem pont semmi szükségem sincs a mobilnetre.
Okostelefonom is csak azért van (és lesz) mert "bufaonra" nincs sem Quickoffice, sem PDF olvasó plusz normális (Ndrive, Sygic) offline navigáció.

(#7597) dedike válasza tjb007 (#7596) üzenetére


dedike
addikt

De valószínűleg több tízezres mobilszámlát sem hozol össze emiatt, mivel Te tudod azt, hogy mi mennyibe kerül! ;)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#7598) tjb007 válasza dedike (#7597) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindennek megvan az előnye :)
Amúgy ez egy kétoldalú dolog. Egyrészt a szolgáltatónak is kéne valamiféle módon jeleznie, hogy jobban jársz te hülye ha előfizetsz egy mobilnet csomagra mert különben csak minket fogsz tízezrekkel gazdagítani, másrészt pedig a gyártóknak is fel kéne tüntetni a készülékek csomagolásán hatalmas, piros betűkkel, hogy a használat során plusz költségek merülhetnek (ha jól tudom akkor szerepel a használati utasításokban illetve egyéb külön tájékoztatókban csak azt az emberek 90% -a hajalmos nem elolvasni).

Amikor még csak a GPRS volt elérhető és a 3G sci-fi -nek számított volt, hogy én is szép számlát hoztam össze.

[ Szerkesztve ]

(#7599) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Milyen papírok, és mi szükséges a részletfizetéshez? :) Bankszámla kivonat, vagy befizetett számla?

Üdv: Zoli

(#7600) dedike válasza BudaiZoli (#7599) üzenetére


dedike
addikt

Szia!

Itt olvasgass! ;)

Jó szerencsét!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.