Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139701) Intruder2k5 válasza vence (#139698) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig teljesen valid volt a felvetése, én is használok Maratont, és figyelek rá, hogy ne fogyjon le teljesen a keret. Sőt, a pároméra is figyelek, mert az Ő kártyái is fel vannak véve nálam az alkalmazásba. Érdekes ez a "nem nulláról induló számláló" is, szerintem rajtad kívül más még nem találkozott vele.

Problémákat kreálni mindenki tud magának, de a leleményesek inkább megoldják azokat. Az autódban sem nézed az üzemanyag mennyiséget, amíg gyári fogyasztási adat szerint még lenni kéne benne? Aztán kifogy a nafta, akkor a gyártó a hibás mert nem ezt ígérte?

[ Szerkesztve ]

(#139702) yogibear válasza vence (#139698) üzenetére


yogibear
addikt

Megkímélhetnél a használhatatlan ötleteidtől ..

Jelzem, hogy nem hozzád szóltam... nem is akarok, szal ne kóstolgass... ;)

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139703) btraven válasza Intruder2k5 (#139696) üzenetére


btraven
őstag

Köszi, az alkalmazásból sikerült.

(#139704) esbii22 válasza Intruder2k5 (#139695) üzenetére


esbii22
őstag

Köszi! :R

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#139705) vence


vence
junior tag

Egy fontos dolog lemaradt!

Én mostanában sose kapok figyelmeztető jelzést 80% adatnál.
Lenne ez még?

Néha, arról se, hogy elfogyott ...

Szerintem, munkahelyi stb. WiFi mellett használjátok, azért nem érzitek, vagy nem jönnek ezek a problémák.

Persze, direkt gyártom ezeket a problémákat ... :))
Légyszi, Ti is gyártsatok már nekem elfogadható tarifákat,
ja, 1 is elég lesz!

[ Szerkesztve ]

(#139706) faölelgető válasza vence (#139697) üzenetére


faölelgető
újonc

Azt ugye vágod, hogy a GB nem olyan, mint a krumpli? Attól hogy te nem vitted el, még nem maradt ott a polcon.

(#139707) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Át kellene egy fizikai SIM kártyát eSIM-re váltani.

Tényleg csak havi előfizetéses SIM kártyát lehet eSIM-re váltani, Dominót nem?

Milyen buktatói vannak a folyamatnak, mire kell figyelni, ha egy havi előfizetéses SIM kártyát átváltunk?

A QR kód beolvasása után rögtön megszűnik a fizikai SIM?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#139708) 4Grider válasza Donki Hóte (#139707) üzenetére


4Grider
nagyúr

Dominót nem.
Legyen net a készüléken (pl. aktív wifi kapcsolat).
Igen, rögtön inaktívvá válik a fizikai sim.

(#139709) vence válasza 4Grider (#139708) üzenetére


vence
junior tag

Ennek vajon mi az indoka??
Ez a többi szolgáltatónál is így van?

Épp a prepaid területen terjed a legjobban,
érthető okokból.
Persze nem nálunk! :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#139710) 4Grider válasza vence (#139709) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Telekomnál egy ezer éves belső rendszer szolgálja ki a prepaid szolgáltatást és nem terveznek már tovább fejleszteni. Legalábbis amikor az esim-et itt bevezették, abban a rendszerben nem lehetett ilyen szolgáltatást beállítani. Emiatt a rendszer miatt van külön domino SIM és postpaid SIM. A több szolgáltató tud esim-et adni prepaid előfizetéssel is, és náluk nem különböznek a postpaid és prepaid SIM-ek, azaz bármelyik SIM-re bármilyen előfizetést tudnak aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#139711) Donki Hóte válasza 4Grider (#139710) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi a választ :R

Nem is tudtam, hogy másik szolgáltatónál lehet feltöltőkártyás csomaghoz is eSIM-et kérni...

Ebből lehet, hogy számhordozás lesz...

Valamilyen mértékben persze érthető, hogy az eSIM rendszert annyira nem tolja a Tkom, van olyan frissen megjelent csúcskategóriás telefon (pl. Xiaomi 14Ultra), amivel nem is lehet eSIM-et használni :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#139712) yogibear válasza btraven (#139694) üzenetére


yogibear
addikt

Már bejön az oldal... csak a szokásos Tkom nyomor volt.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#139713) vence válasza 4Grider (#139710) üzenetére


vence
junior tag

Köszi!

Meglepődnék, ha változások nem kényszerítenék rá őket, hogy lépjenek. Ez az idők szava, illene meghallani. :F
Minden esetre, akkor már most is hatalmas késésben vannak.

Susi pedig lenne bőven a fejlesztésekre.

(#139714) szabonagyur válasza vence (#139713) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miből gondolod, hogy akkor nagy érvágás ez a cégnek, hogy nem tud adni eSIM-et DOMINO-ban? Esélyesen megvan az oka rá, ahogy a másik kettő sem támogatja az eSIM-et AW esetében.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139715) 4Grider válasza szabonagyur (#139714) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ki nem támogatja az eSIM-et és milyen aw esetében?

(#139716) 4Grider válasza vence (#139713) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most tették ki az üzleti előfizetőket a prepaid körből. Mert - mint írtam - nem akarják fejleszteni a domino mögötti rendszert, az üzleti ügyfelek részére pedig a prepaid számlázást rendbe kellett volna tenni. Egyszerűbb és költséghatékonyabb volt kitenni őket.
Erre nem is kényszerülnek rá, mert sok éve egyértelmű az előfizetők mozgásának dinamikája a 3 szolgáltató között.

(#139717) szabonagyur válasza 4Grider (#139715) üzenetére


szabonagyur
félisten

Yettel meg Voda, ott az Apple Watch eSIM-el nem megy. Esélyesen ott is megvan az oka, hogy miért nem foglalkoznak vele (nagyon kicsi piac), esélyesen hasonlóan megvan az indoka a T-nek is miért nem is erőlteti a régi rendszer cseréjét csak az eSIM miatt.

Ha T cseréli a rendszert akkor más lesz a fő indoka szerintem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139718) 4Grider válasza szabonagyur (#139717) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem rendszer oka van az Apple Watch támogatás hiányának, hanem megtérülési. A Telekomnak sem biztos, hogy megtérül az amit az alma felé fizet ezért, de az anyavállalat a hazai menedzsmentre bízta, hogy bevállalja-e ezt a koloncot. Nem mindegyik Telekom cég vállalta ezt fel, lásd pl. Hrvatski Telekom, OTE/Cosmote, stb...

(#139719) szabonagyur válasza 4Grider (#139718) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezért írtam ennyit, hogy megvan rá az oka, hogy miért nincs (tippelgetek a miértre). DOMINO eSIM-nél is meg lehet az ok, ahogy írtad csökkenő felhasználó feltöltős oldalon, stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139720) 4Grider válasza szabonagyur (#139719) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt írtam, hogy a domino ügyviteli rendszerében nincs rá lehetőség, hogy az eSIM-et bevezessék. Ez az ok, nem az, hogy nem akarták bevezetni.

(#139721) szabonagyur válasza 4Grider (#139720) üzenetére


szabonagyur
félisten

És esélyesen azért nincs lecserélve a régi rendszer sem mert az sem érné meg. Lehet a cég kevesebbet nyerne rajta, mint amibe kerülne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139722) csaszi75 válasza Viiktor1989 (#139689) üzenetére


csaszi75
senior tag

Az Airalo esim, az nem csak adatra van, hanghívásosat is lehet rendelni?

(#139723) szabonagyur válasza csaszi75 (#139722) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van csak adat, meg van adat/hívás/SMS is. De ez árban is meglátszik, utóbbi drágább.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139724) dptrsk válasza Viiktor1989 (#139689) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha bekapcsolod a feltétel nélküli átirányítást, majd kikapcsolod a SIMet, akkor át lesznek irányítva a hívások.

(#139725) jociolaszi


jociolaszi
tag

sziasztok van egy iphone xr telefonom yettel függő! Sajnos az apple nem tudta függetleniteni valamilyen belső hiba miatt! Ha számhordozással e simre váltanék a telekomnál akkor sem működne?

(#139726) Kbali válasza jociolaszi (#139725) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mindegy, hogy fizikai vagy esim, a készülék függő. Nem ajánlott semmit az Apple azért, mert nem tudta függetleníteni a készüléket?

(#139727) jociolaszi válasza Kbali (#139726) üzenetére


jociolaszi
tag

sajnos nem azt mondta a yettel hibásan tette függővé és nem tudják megoldani

(#139728) adika4444 válasza szabonagyur (#139721) üzenetére


adika4444
addikt

Az biztos... A gyerekeken és időseken túl jellemzően az a kategória használja, aki ha meg is tehetné az előfizetést, egy fillérrel nem áldozna erre többet, mint feltétlenül szükséges. Az előfizetésnél meg szerintem a nagy átlag tiszta haszon a szolgáltatónak, mert a korlátlan netnél maximum 20--30 gigát használ. A KÜF BUMM ezért lett baromi jól eltalálva, mert az az 50 GB sokaknak korlátlan szint, de sokkal alacsonyabb áron.

Nekem van egy feltöltős dominom és tudatos felhasználással nagyon jól kordában lehet tartani a díjait. Van egy korlátlan adatkártyám, szinte minden azon át megy, így legrosszabb esetben sem lát a Telekom 10--15k-nál többet évente, gondolom más feltöltős ügyfelek még ennyit se töltenek.
Az én elvem az, hogy a korlátlan net minden bájtját nem lehet kisajtolni, viszont ezért hajlandó vagyok úgy is fizetni havi 6500 pénzt, hogy esetleg 3--4 gigát használok el. A telefon rész viszont abszolút olyan, hogy nincs az a csomag, ami gazdaságos lenne maximum 50--100 perccel havonta, de jellemzően a 100 sincsen meg.

üdv, adika4444

(#139729) Újpest


Újpest
lelkes újonc

Mit tapasztaltok a mobil nettel kapcsolatban, hogy nektek jó a térerő és gyorsan betölt! Most szeretnénk Vodafonrol váltani Telekomra,mert a Voda mobil net lassú Fehérváron!!!

(#139730) 4Grider válasza Újpest (#139729) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mobilnet azért mobilnet, mert mindenütt más. Nincs olyan, hogy valamelyik szolgáltató mindenütt tökéletes, vagy mindenütt rossz.
Fehérváron mind a három szolgáltatónak van minimum 20 bázisállomása. Az átlagos sávszélesség tekintetében a yettel tolja a legnagyobb spektrumon, de ez nem jelenti még mindig azt, hogy Székesfehérváron a Yettel a legjobb. Csak vannak olyan helyek, ahol 1 Gbps-ot simán tud, de lehet, hogy két sarokkal odébb már csak 50 Mbps lesz belőle...

(#139731) Zsolt,72 válasza Újpest (#139729) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Esetleg érdemes volna egy Domino kártyát venned és azzal tesztelni, hogy amerre jársz, ott milyen a szolgáltatás. Nem vészes költség, cserébe nem kockáztatod azt, hogy egy esetleges előfizetés-váltás után rosszabbul járj.
Persze, ehhez az is kell, hogy legyen egy hálózat-független telefonod is.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#139732) Cs1csó válasza Újpest (#139729) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fondolom dual sim tegyél bele egy Do.ino Simet postán adatkerettel is kaphattó (párazáz mega)
Jelenleg moat talán a legjobb a Yettel azt állítjáka fejleaztések miatt a Telekom viaszacsúszott, a Coda hálóra rászakadt a Digi korábbi mobilosai ami nem jó omen.

(#139733) Donki Hóte válasza Újpest (#139729) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nálunk (szintén Fejér megye), ha a Yettel térerejét 10-esnek nevezném egy 10-es skálán, akkor a TKom térereje 2-es, a Voda meg 1-es.

A mobilnet sebessége is ezzel arányos :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#139734) megyei93


megyei93
csendes tag

Sziasztok. A Network Cell Info mennyire hiteles információt ad? Nagyon rossz a mobilinternet minősége nálam. Kültéren is csak kettes a jelerősség a telefon össze vissza dobálja magát 4G, Edge között beltéren. Letöltési sebesség 1mpbs volt az előbb kint a teraszon feltöltést nem is tudtam mérni error-al kilépett. Ha lehet hinni ennek a térképnek akkor 7 kilóméterre van a torony ahova kapcsolódik légvonalban térkép szerint [kép] Ilyenre lehet hiba bejelentést tenni vagy ez van szokjak hozzá? :))

(#139735) gabor9991 válasza megyei93 (#139734) üzenetére


gabor9991
őstag

Kellene ott lennie másik toronynak is[kép]

(#139736) csaszi75 válasza megyei93 (#139734) üzenetére


csaszi75
senior tag

Nézz szét több helyen is..
https://www.cellmapper.net/

[ Szerkesztve ]

(#139737) Noresz7777


Noresz7777
csendes újonc

Sziasztok!

Rendszeresen járok Romániába munka miatt, ahová két telót viszek magammal, egy Telekomos cégeset, meg egy Yetteles privátot.

Jelenleg is épp kint vagyok, és azt vettem észre online zenehallgatás közben a Telekomos telón, hogy egy csomószor megakad a lejátszás.

Majd észrevettem, hogy bizonyos időnként eltűnik a 4G jel pár másodpercre, majd újból visszajön, olyan, mintha eldobná a netet.

Általában 1-5 percenként produkálja a dolgot.

Mivel eddig nem volt gond egyik telóval sem, nem nagyon figyeltem, de ha jól emlékszem, akkor a Telekomos általában a romániai Telekom hálózatot preferálta, most viszont az Orange-ra csatlakozik.

Megpróbáltam manuálisan a román telekomot, de vagy nem is csatlakozott, vagy ha igen akkor csak edge módban.

Próbáltan repülősbe tenni, újraindítani, de egyik sem hozott sikert.

A Yetteles is az Orange-ra csatlakozik, de azzal semmi gond nincs, stabil a net.

Szerintetek mi lehet a gond? Telefon vagy szolgáltató probléma?

(#139738) donjohnson válasza Noresz7777 (#139737) üzenetére


donjohnson
addikt

cseréld meg a sim kártyát a 2 telefonban és kiderül, hogy telefon gond-e.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#139739) Cs1csó válasza Cs1csó (#139617) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ugye hogy megmondtam! Domino Day100 perc :O

Nikaré :O

[ Szerkesztve ]

(#139740) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!

Domino Day
100 perc

Nesze semmi GB

Na ezt szinte egyszerre írtuk :)

[ Szerkesztve ]

(#139741) totron


totron
addikt

#arohadtélet
Go!Net mobilinternet adat-díjcsomagok a T-Mobile-tól

:( Kivezetésre kerül elsejével. :( Élt 13 évet, tökéletes csomag volt. Nem mindenki értette, de attól még az volt.

(#139742) mezis válasza megyei93 (#139734) üzenetére


mezis
nagyúr

LTE antenna a magasba?

mezis

(#139743) 4Grider válasza megyei93 (#139734) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott a Yettel és a Vodafone ad 4G-t normális térerővel, a Telekom nem.
A yeti 900 és 700 MHz-en, a voda 800 és 700 MHz-en. Azokkal tehát tuti jó térerő van, sebességben talán a yeti lesz egy kicsit gyorsabb. A gond az, hogy csak komolyabb eszközök tudják összefogni egymással a 700 és 800 MHz-et, kicsivel több eszköz a 700 és 900 MHz-et a jobb sebességhez.

(#139744) lionhearted válasza 4Grider (#139743) üzenetére


lionhearted
őstag

Azért jegyezzük meg, hogy a Telekom és a Yettel ugyanarról az adóról ad B20on, és erről küldött képet a kolléga... hogy lehetne jobb?
Mindhárom szolgáltatónak pont ugyanott van amúgy az adója a térkép szerint, szóval valami más ok állhat a kép hátterében.

Tegnap még működött...

(#139745) Landsmann válasza megyei93 (#139734) üzenetére


Landsmann
addikt

Egyáltalán nem lehet hinni neki. Csupán kalkulálja, hogy szerinte valószínűleg hol lehet ténylegesen a bázisállomás. Nem egy már feltérképezett adatbázisból dolgozik mint a Cellmapper, hanem saját maga számolja ki a leendő helyet több kritérium alapján. Tapasztalataim szerint Sosem sikerül jól megtippelnie, hogy valójában hol a bázisállomás.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#139746) Újpest


Újpest
lelkes újonc

Telekom dominó kártya Samsung Galaxy A 12 be tudja a 4G + ?
Mert nem látom a + jelet?
Köszönöm szépen!!

(#139747) 4Grider válasza Újpest (#139746) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hány helyen kérdezed még meg?
Ide is beírom: Cat4-es, azaz nem tudja.

(#139748) Újpest válasza 4Grider (#139747) üzenetére


Újpest
lelkes újonc

Köszönöm szépen!

(#139749) totron


totron
addikt

Telekom internet+tévé mellé lehet részletre kedvezményes mobiltelefont venni a T kínálatából? Függetlent, más szolgáltatón át menne a trécs.

(#139750) 4Grider válasza totron (#139749) üzenetére


4Grider
nagyúr

Belépsz a telekom fiókodba és kipróbálod. Ha nem kérsz hozzá előfizetést 24 hónap hűséggel, akkor máris nem lesz kedvezményes. A részletfizetés marad a kérdés, de valszeg az is bukó hűségszerződés nélkül. A telekomnál az összes készülék független.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.