Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130001) st3v3np3t3r válasza glacious (#129998) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Beállítást megtudja oldani a fia, akinek Note 10 Ultrája van...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#130002) sangean


sangean
csendes tag

Mobilneten be lehet állítani valahol a DNS IP címeket? Vagy csak az alap Telekom használható?

(#130003) 4Grider válasza sangean (#130002) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze. Eszköze válogatja, hogy hol állítasz egyéni DNS-t.

(#130004) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Miért használ/kölcsönöz a telekom, yettel adókat is?

[ Szerkesztve ]

(#130005) 4Grider válasza Bl.Gyo. (#130004) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért, amiért a yeti is használ Telekom cellákat.
Erre több okuk volt:
Anno, amikor megszerezték a B20 (800 MHz) frekiket, eszükbe jutott, hogy dupla olyan gyorsan ki tudnák építeni ezen a 4G hálózatot, mint ha külön-külön csinálják. Így megállapodtak egymással, hogy a Telekom a Dunától keletre, a Telenor pedig a Dunától nyugatra lévő tornyain a B20 celláit megosztja a másik szolgáltatóval, így egy-egy cellán megjelenik mindkettejük sávszélessége, azaz a 2x10 MHz. A megállapodás ruderális területekre vonatkozik, nagyobb városokban már külön-külön tornyokon használják a saját 10-10 MHz-nyi B20-as frekijüket.

(#130006) zelikocc


zelikocc
senior tag

2022. szeptember 1-jei ÁSZF módosítások:

Továbbra se lesz feltöltőkártyás eSIM :(((
Nagyon idegesítő ez a kivételezés...

(#130007) skroy


skroy
senior tag

Másnak nincs gondja a Telekom weboldalával? 3. napja próbálok megrendelni egy telefont, a megrendelés véglegesítésénél állandóan "sajnáljuk, de jelenleg nem tudod leadni a megrendelést" üzenetet kapom. :F

(#130008) Bl.Gyo. válasza 4Grider (#130005) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Thanks.
Én Dunától nyugatra vagyok, és elég idegesítő hogy a néha átugrál a Yettel B20-ra a jó kis 1-2-3mbps sebességével, amikor a Telekom B3 is elérhető itt és az sokkal gyorsabb is. CellMapper appon látom egyszer ezt egyszer azt használja.

[ Szerkesztve ]

(#130009) zelikocc válasza Bl.Gyo. (#130008) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ha Samsung telefonod van, akkor Play Store-ból le tudod tölteni a Samsung Band Selection alkalmazást és rá tudod fixálni a telefonodat egy vagy több frekvenciára, hogy csak azt használja a készülék. Ki-be lehet kapcsolgatni persze ha utazol.
Nem tudom más gyártó esetében van-e ilyen program.

(#130010) mazsiii92 válasza skroy (#130007) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Én előző hét kedden adtam le rendelést egy óra miatt - szolgáltatás nélkül - és minden simán ment. Igaz ez nem három napja volt.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#130011) Bl.Gyo. válasza zelikocc (#130009) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Realme GT Master-em van.

Egyébként ez a fixálás 4G routernél is működik valahogy (nyilván nem app-al)? Tenda 4G03

[ Szerkesztve ]

(#130012) zelikocc válasza Bl.Gyo. (#130011) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nem hinném.

(#130013) #08176384 válasza HoTaZo (#129988) üzenetére


#08176384
törölt tag

A szolgáltatók tudják preferálni a saját kártyáikat az idegen kártyákkal szemben és az, hogy mennyire, az nem publikus, de a roaming szerződések tartalmazzák. Ebből a Vodafone a legjobb, mert a saját kártyáit pl másik Vodafone hálózaton nem teszi hátrányba. Ami köztudott, hogy a Yettel aki ezeket a szerződéseket elég alacsony hálózati terhelésen köti, van is velük rendszeresen roaming probléma. Másik téma, hogy Olaszországban a Vodafone 4G a legjobban kiépített, míg az 5G hasonló TIM/Vodafone, mert már közösen építik ki. Valószínű ahol éppen vagy, ott nem acélos a TIM hálózata éppen. Telekomnál nem tudok olyanról, mint ami a Yettelnél van. Konkrétan van olasz kártyám is (TIM)es és a Telekomos SIM nem volt hátrányban vele szemben kint.

[ Szerkesztve ]

(#130014) barnibooo válasza HoTaZo (#129988) üzenetére


barnibooo
tag

Ugyan ezt érzem én is Olaszba Yetteles SIM-mel.
De a Yetteles és a T-s simet a Voda IT-re fel se engedi, amit nem értek.

(#130015) skroy válasza skroy (#130007) üzenetére


skroy
senior tag

Végül leadtam chat-en a rendelést, az ügyintéző végigvitte. Ő sem tudta mi lehetett a gond.
Ez is netes rendelésnek számít, ugye? A 14 nap miatt. :)

(#130016) Kaba válasza skroy (#130015) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.
A telefonos és chates rendelés is online rendelésnek számít.
A 14 napos elállás jár, de egy esetleges extra online készülékkedvezmény az nem jár.

[ Szerkesztve ]

(#130017) HoTaZo válasza #08176384 (#130013) üzenetére


HoTaZo
őstag

Jó, nem akarom már túlragozni.
Amíg van 3 szolgáltató SIM-je nálam és elég net rajtuk, akkor remélhetően tudok a családdal kapcsolatot tartani. A többi már csak az idő elütésére kell.

Köszönöm mindenkinek a magyarázatokat!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#130018) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Az EU-ban miért nem enged kézzel hálózatot választani?
EU-n kívül nincs ilyen gondom, de Romániában ragaszkodik a telekom.ro hálóhoz, viszont a gyengén lefedett részeken magától átváltott orange-ra. Viszont ha most nyomom át akkor meg semmi :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#130019) AnonymusX válasza Killing (#130018) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Steering of roaming. Azaz az itthoni opertátorod a preferált partnere felé tereli a telefonod. Persze ha nincs más, akkor marad a nem preferált partner.

(#130020) zelikocc válasza Killing (#130018) üzenetére


zelikocc
senior tag

Szia!
Éppen pár napja kényszerítettem rá a Telekomos kártyám az orange hálózatára, mert itt Romániában bűn rossz a Telekom. Rosszabb (kevesebb a kapacitása) mint a Digi.Mobil. Évek óta eladó, de nem kell senkinek :))
A vezetékes Telekomot pár éve megvette és beolvasztotta az orange..

Szóval a lényeg az, hogy nyugodtan válaszd ki manuálisan az oranget és várj egy darabig. Nekem fel szokta dobni, hogy “bejelentkezés a hálózatba” - ezt csak megszoktam nyitni, majd egyszerűen bezárom. Ezután megint kicsi várakozás után felmegy 4G-re és működik is.

[ Szerkesztve ]

(#130021) Renwick válasza zelikocc (#130006) üzenetére


Renwick
őstag

Telekomnál szerintem már nem is lesz kb. soha, elnézve a pre-paid szegmens lassú hanyatlását. Náluk kicsit több erőforrásba kerülne megoldani, mint a másik kettőnél.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#130022) zelikocc válasza Renwick (#130021) üzenetére


zelikocc
senior tag

Náluk kicsit több erőforrásba kerülne megoldani, mint a másik kettőnél.

Ezt mivel lehet indokolni?
Miben különb technológiailag egy előfizetéses kártya mint egy feltöltős ami így elválasztja őket?

(#130023) Tompika777 válasza zelikocc (#130022) üzenetére


Tompika777
senior tag

A Telekom feltöltős kártyája eltér az előfizetéses kártyától, a pontos műszaki dolgot majd biztos leírja valaki. Emiatt az eltérés miatt van az, hogy előfizetésesről Dominora vagy fordítva mindenképp kártya cserével jár a dolog.

(#130024) zelikocc válasza Tompika777 (#130023) üzenetére


zelikocc
senior tag

Igen most hogy így mondod rémlik régebbről ez a dolog hogy csak SIM kártya cserével lehet váltani.
Nem szoktam ilyet mondani, de most igen:
Oldják meg.
Miért van ilyen idióta rendszerük? Ha ilyen szar a rendszer akkor cseréljék le, variálják át. A többi szolgáltató megtudja oldani más rendszerrel? Akkor ők miért nem?

Másrészről viszont a tényleges műszaki oldalról is érdekelne, hogy mi a különbség SIM kártya és SIM kártya között, hogy mindenképpen cserélni kell és amiért nem lehet eSIM a feltöltőkártyánál

(#130025) Renwick válasza zelikocc (#130024) üzenetére


Renwick
őstag

A Telekomnál a Domino ügyfeleket a kezdetektől fogva külön rendszerben kezelik, kis túlzással mintha egy saját core networkben lennének (más rendszerbe regisztrálnak fel a készülékek, más rendszer kezeli az ügyéladatokat stb.). Ne kérdezd, miért volt ez így jó nekik, de innentől kezdve minden fejlesztés, beleértve az eSIM-et, VoLTE-t, VoWiFi-t és egyebeket egy plusz kört igényel a pre-paid ügyfélkör esetében is.
Tekintve, hogy a pre-paid bevételek összességében kb. sehol sincsenek a postpaidhez képest (és a tendencia további csökkenést mutat), a Telekom nem fogja törni magát, hogy komolyan invesztáljon a szegmensbe. Pláne nem egy olyan - egyelőre - rétegszolgáltatásnak számító technológiánál, mint az eSIM, amit saccra 90%-ban Apple felhasználók aktiválnak, akik jellemzően egyébként sem dominósok.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#130026) #76055552 válasza zelikocc (#130020) üzenetére


#76055552
törölt tag

Magyar telekomos kártyával,
Telekom.ro (5MHz B20 + 20 MHz B3): [kép]
Orange ro (10MHz B20 + 20 MHz V3) [kép]

Na, melyik a "bűn rossz" ?

(#130027) zelikocc válasza #76055552 (#130026) üzenetére


zelikocc
senior tag

Hát jó igen. De ez azért van, mert kb senki nem használja már a Telekomot Romániában.
De menj el egy faluba és mérj újra.
Ott van pl. Tusnádfürdő ami azért elég frekventált hely és a Telekomnak csak egyszem 5 MHz B8 van, semmi más.
A Diginek legalább ott van a 10 MHz B1, Orange-nak pedig 10 B20 és 20 B3 is. Tusványoson valamelyik jelen volt egy utánfutós mobil bázisállomással, de nem tudom melyik szolgáltató volt, tippre orange.

Egyébként igen, ha éppen egy városban vagy ahol van B3 akkor szerencséd van, mert azon egész jó sebességet tudsz mérni, mert üres az egész, de a falvakban nevetséges a B8, mondjuk a B20 se erősebb nekik.

Ezenkívül a lefedettség is sokkal rosszabb mint a másik 3-nak, nagyon sok lyuk van a hegyvidékes településeken, ahol a többi még rendesen használható.

Szóval nekem egyáltalán nem jött be a Telekom Romania, mert nagyon távol van a Magyar Telekomnál megszokott minőségtől

(#130028) Killing válasza zelikocc (#130020) üzenetére


Killing
addikt

Nagy nehezen sikerült, a manuális hálózatválasztás után repülő mód be-ki, majd egy idő után feljelentkezett az orange-ra :D
Amúgy nagyvárosokban jó a telekom, de a hegyvidéken az orange verhetetlen, csak nem mindig talál rá egyből

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#130029) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!

Domino Day 500 MB

(#130030) donmackó


donmackó
őstag

Arról van esetleg valami infó hogy tervezik-e a mobiltornyok erősségét állítani, vagy esetleg újakat felállítani? Gyakorlatilag amióta lelőtték a 3G-t, azóta rengeteg helyen nincs térerő a Szolnok - Budapest vasútvonalon. Nem hogy 2G nincs, hanem a sima térerő is megszűnt. Így élmény mobilnetet használni.

Release the cable hounds!

(#130031) enginev3.0 válasza donmackó (#130030) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tapasztalom, főleg az emeletes vonatokon, ugyan itt járok én is, Szentmártonkáta és környékén használhatatlan az egész, de még rákos felé is néhol

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#130032) donmackó válasza enginev3.0 (#130031) üzenetére


donmackó
őstag

Nem is beszélve arról hogy Szolnok határától egészen Újszászig csak a Rékasi állomásnál villan be a 2G. Nagyon szép a lefedettségi térkép, csak nem a valóságot mutatja.

Release the cable hounds!

(#130033) csernak75 válasza donmackó (#130032) üzenetére


csernak75
senior tag

Nagyon szépen leárnyékolják a jelet az új emeletes vonatok az a baj. A fém kocsiszekrény és a fémgőzölt ablakok jobban lefogják a jelet mint 30cm téglafal.

A térképek pedig alapból kültéri lefedettséget mutatnak.

(#130034) balinlin


balinlin
senior tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata az nmhh támogatás(2/3g telefon csere) és a telekomos készülékkedvezmény együttes igénybe vételéről?
Tehát ha pl van 45k kedvezményem a Telekomnál akkor az nmhh támogatással együtt ez már 85k lenne?
Túl szép hogy ez igaz legyen.

(#130035) donmackó válasza csernak75 (#130033) üzenetére


donmackó
őstag

Ez idáig oké is lenne, de nem csak az emeletesen ilyen.

Release the cable hounds!

(#130036) #76055552 válasza balinlin (#130034) üzenetére


#76055552
törölt tag

Pedig igaz

(#130037) mazsiii92 válasza balinlin (#130034) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Igen de csak akkor jár az NMHH támogatás ha valóban 2/3G-s készülékben használtad a SIMedet. Legalábbis azt olvastam, hogy ezt ellenőrzik, így nem lehet valami random régi telefont bevinni és kedvezményre váltani. Ha azt látják, hogy a SIM-ed egy normál 4G-s telefonban élte a mindennapjait akkor csak a sima készülékkedvezményed lesz, az NMHH támogatott nem.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#130038) Landsmann válasza mazsiii92 (#130037) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem azt nézik, hogy a SIM milyen telefonban volt, hanem azt, hogy a 2/3G-s készülék használatban volt-e 2021 július 1 és 2022 április 30 között. Ha ezen időszakon belül volt igénybe véve díjköteles szolgáltatás, (hívás, sms, mobilnet) akkor jogosult a cserére. A SIM nem érdekli őket.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#130039) mazsiii92 válasza Landsmann (#130038) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Értem, köszi a javítást. Tehát ha egy hívást is indítottam róla akkor jár a pénz?

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#130040) zsoltzsolt válasza mazsiii92 (#130039) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De még tart a program?

(#130041) tomy86 válasza zsoltzsolt (#130040) üzenetére


tomy86
addikt

2023 március 31-ig hosszabbították meg.

(#130042) balinlin válasza Landsmann (#130038) üzenetére


balinlin
senior tag

Köszi az infót mindenkinek!

(#130043) zsoltzsolt válasza zsoltzsolt (#130040) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, ezt nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#130044) Landsmann válasza mazsiii92 (#130039) üzenetére


Landsmann
addikt

Ha díjköteles hívás volt, akkor igen.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#130045) attiati


attiati
veterán

A SIM kártyának a telefonban kell lenni ahhoz, hogy a nemfogadott hívásokról értesítést kapjak utólag sms-ben?

Vagy majd akkor is megjön, amikor beteszem a sim-et?

(Külföld, domino, roaming be van kapcsolva)

[ Szerkesztve ]

(#130046) prozodus válasza attiati (#130045) üzenetére


prozodus
őstag

Nem. Majd pittyeg sorozatban, amikor bekapcsolod :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#130047) RVR400 válasza prozodus (#130046) üzenetére


RVR400
veterán

Mennyi a hívásértesítő SMS érvényességi ideje?

(#130048) 4Grider válasza RVR400 (#130047) üzenetére


4Grider
nagyúr

Google ezt mondja:
"A rendszer az ügyfél telefonjának elérhetővé válásától, illetve az első SMS kézbesíthetőségétől visszamenőlegesen 48 óráig őrzi meg a hívók számát."

(#130049) totron válasza 4Grider (#130048) üzenetére


totron
addikt

S ki is jelzi? Nekem nem jött meg ma egy, pedig csak fél óra eltérés volt a hívás és telefon bekapcsolása között.

(#130050) 4Grider válasza totron (#130049) üzenetére


4Grider
nagyúr

Van amikor én is fél nap múlva kapom meg az sms-eket (yetinél és vodánál is).

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.