Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122001) #23310336


#23310336
törölt tag

Sziasztok!

Tudom, hogy hivatalosan csak akkor jár vissza Domino egyenleg ha lejár a kártya érvényessége, viszont hallottam, hogy a Telekom ennek ellenére hordozáskor is visszaadja.

Ez mennyire van így, van esetleg tapasztalata valakinek itt ezzel kapcsolatban?

(#122002) 4Grider válasza #23310336 (#122001) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hivatalosan egyáltalán nincs így (világosan le van írva, hogy a törvényi szabályozásnak megfelelően járnak el, azaz újabb feltöltés hiányában megszűnt előfizetés egyenlegét utalják vissza), gyakorlatilag meg nem mindig ellenőrzik, hogy miért szűnt meg az előfizetés. Én nem kockáztatnék, hanem elkölteném hordozás előtt róla a pénzt.

(#122003) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Valaki, akinek van 5G-s internet elérése, megtenné nekem, hogy leméri mekkora a pingje? Ezt kellene lepingelnie:

ping utas.fut.ea.com

Érdekelne, hogy ha lenne 5G-s internet elérésem, hogyan teljesítene játékban/késésben. Javítana-e rajta.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#122004) dptrsk válasza Jinxb1rd (#122003) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez azért eszköztől is nagyban függ...

Nem mindegy, hogy egy (jobb esetben 5GHz, de) tipikusabb a 2,4GHz hotspot telefon vagy egy 5G routered van...

Na meg az is kérdéses, hogy ahol laksz ott milyen módon megvalósított 5G van...

[ Szerkesztve ]

(#122005) 4Grider válasza Jinxb1rd (#122003) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez még optikai netről is vezetéken 42 ms-os válaszidőt adott...

(#122006) bociusz válasza 4Grider (#122005) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem csoda, ez egy londoni IP-re mutató domain.

(#122007) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Tudom, hogy eszközfüggő stb, de érdekelne, hogy milyen értékeket produkálna mégis. Mert nyilván ha rosszabbat, akkor nem érdekel egyáltalán. Csak unom már, hogy a kábeles T-com-mal hátrányban vagyok az optikai vezetékesekkel szemben.

We are only Stardust...

(#122008) 4Grider válasza Jinxb1rd (#122007) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor mit szóljanak azok, akik adsl-en nyomatják úgy, hogy közben más is használni akarná a családban azt az adsl-t. Mindig vannak modernebb technológiák, de a mobilra épülők azért a vezetékeseknek max. a nyomában lehetnek...

(#122009) Jinxb1rd válasza 4Grider (#122008) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Nem tudom, például a Playstation 4 Dualshock kontrollere is kevesebb input delayt produkál bluethoothon, mint vezetékesen. Az 5G-ről is elég pozitívan nyilatkoztak, pl lehet a streamelésen alapuló játékszolgáltatásokat majd használni vele, mert annyira kevés lesz a késleltetés.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#122010) AnonymusX válasza Jinxb1rd (#122009) üzenetére


AnonymusX
senior tag

5G NSA, amit most építenek itthon, nem lesz jobb késleltetésben, mert a központi eszközök ugyanazok, amiket a 4G-nél használtak. Tehát csak a rádiós közegben lesz javulás.

5G SA-nál várható késleltetésbeli javulás, amikor is a maghálózatban lévő eszközöket is cserélik és az 5G SA szabvány szerint építik ki.

[ Szerkesztve ]

(#122011) Jinxb1rd válasza AnonymusX (#122010) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hát ez szomorú :(

We are only Stardust...

(#122012) 4Grider válasza Jinxb1rd (#122009) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mennyi adatot viszel át másodpercenként azzal a BT kapcsolattal és milyen távolságra?

(#122013) szabogabor10 válasza AnonymusX (#122010) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én mértem már 9 ms-ot 5G-n, szal valamivel jobb a késleltetése, de SA-n ennél is alacsonyabb lesz.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#122014) kchris78 válasza Jinxb1rd (#122009) üzenetére


kchris78
veterán

hat mondjuk ez igy elso hallasra eleg felfoghatatlannak tunik nekem hogy egy bt barmi vezetekes megoldasnal gyorsabb legyen...

(#122015) #08176384 válasza szabogabor10 (#122013) üzenetére


#08176384
törölt tag

Kiváncsi vagyok mikor lesz itt standalone 5G, kb évek múlva. Talán jövőre már jelentős lesz az alap 5G hálózat. Egyenlőre Németországban is csak kísérleti standalone core van és kb két bázison megy a teszt a Telekom-nál. Tudtommal Bambergnél üzemel. [link]

[ Szerkesztve ]

(#122016) #08176384


#08176384
törölt tag

Sokszor felmerül a kamera kérdés. 11 pro max-ról jöttem 12 pro-ra és amiben tényleg jobb a kamera megítélésem alapján, azok a beltéri, közepes fénynél történő felvételek és a Night Mode is talán kiforrottabb lett, de nincs eget verő különbség a két széria között átlagos használat mellett.

[ Szerkesztve ]

(#122017) bociusz válasza #08176384 (#122015) üzenetére


bociusz
aktív tag

Egyelőre 5 országban (USA, Kanada, Kína, Szingapúr, Kolumbia) van mindössze a Wikipedia gyűjtés szerint. Mondjuk a magyarországi adatait nézve nem teljesen naprakész.

(#122019) szalai112 válasza #08176384 (#122015) üzenetére


szalai112
senior tag

Szerintem anyira lesz alap az 5G , mint az LTE évek kérdése.

(#122021) kchris78 válasza #40993792 (#122020) üzenetére


kchris78
veterán

meghozza sok ido :). ez aztan tenyleg gazdasagi kerdes lesz, sok 4G core eszkozt nemreg vehettek nem fognak melle parhuzamosan 5G SA rendszereket telepiteni, mire sok forgalom menne at rajtuk lehet oket kidobni mert jonnek az ujabbak jobb tudassal de ha nem is, avulni biztosan fognak addigra... szolgaltatok nem fognak early adopterezni, ez nem latszodo dolog a vegfelhasznalo szamara.

(#122022) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Sziasztok!

A mai nap egy kis balszerencse ért, viszont van készülék biztosításom (Extra csomag), ilyenkor ha bejelentem a kárt, adnak csere készüléket amíg ezt megjavítják?

(Még eddig szerencsére nem fordult velem elő ilyen, most utólért) :(
Köszönöm előre is a segítséget

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#122023) dptrsk válasza gyarmatinic (#122022) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Tudtommal a biztosító nem ad cserekészüléket.

(#122024) gyarmatinic válasza dptrsk (#122023) üzenetére


gyarmatinic
tag

Köszönöm :)
Valahogy addig túlélem
Remélem megjavítható hamar (S10+)

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#122025) jemy


jemy
tag

sziasztok!
mobiladat bővitésnél találtam olyat hogy corporate internet 0 ft havidíj. ez a csomag mit takar?

(#122026) dptrsk válasza jemy (#122025) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Feltételezem egy céges/flottás csomagban vagy.
Ez szerintem a bennefoglalt adat jelölője lesz.

Vagy ezt meg tudnád venni?

(#122027) jemy válasza dptrsk (#122026) üzenetére


jemy
tag

igen flottás csomagon van. kiegészítő szolgáltatások-netbővítők-megújjitó és ott van a csomag 0 ft-ért.

(#122028) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Egy kis tanácsra volna szükségem. Magenta 1-em van, minden szolgáltatással (Mobil S+15GB, Mobil S+4GB, alap telefon, Gigaerős net 1000/1000, IPTV Szuper Családi HD) összevonva feleségem számával. Most kaptam meg az aktuális számlát, és azt hittem, dobok egy hátast: 28000 Ft. :Y Ami rettentő sok, feleségem számával a mobil hívás, Telekom irányba, 13800 Ft. Viberen szokott beszélni tesójával és a szüleivel szinte minden nap. Azt megtaláltam, hogy a Viber 2019 április óra már nem számít bele adathívásba, de azt nem értem, hogy azóta nem beszél se többet se kevesebbet velük, mégsem volt ennyi soha! Ált. 16-17e közt szokott lenni a számla. Amit még nem értem, hogy megnéztem visszamenőleg pár havi számlát, és a januári ill. az előtte lévő számlákon az ő tel. számára vonatkozó résznél egyszerűen nem szerepelnek Forgalmi díjak, csak az előfizetési díjak és a kedvezmények. Alatta az én számomra már ott vannak a forgalmi díjak. Ha most a Viber emelte meg ennyire a díjat, akkor azt sem értem, hogy én meg Google Duo-n szoktam beszélni a szülőkkel, azzal mi a helyzet? Beleszámít az adatcsomagba vagy sem? Ha ez így ilyen sok, nem tudom, mi lenne megoldás. Feleségemnek is 15 GB net a 4 helyett, vagy pedig hogy Messengeren/WhatsAppon beszéljenek!?

(#122029) csako válasza Gabesz87 (#122028) üzenetére


csako
veterán

A legegyszerűbb eset, hogy véletlen "rendesen" hívott fel egy Telekomos telefonszámot, Viber-hívás helyett.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#122030) btudos válasza Gabesz87 (#122028) üzenetére


btudos
veterán

Viber hívás net alapú, a netnél viszont nincs adatkeret túllépés, úgyhogy inkább az lehet az ok, ahogy csako is irja, hogy benézte, és nem Viber hívásban beszélt a feleséged. 13800 Ft az közel 400 perc, úgyhogy ez vélhetően visszatérő hiba lehet a mátrixban, mindenképp ellenőrizd, mi lehet a gond, nehogy az áprilisi számlától is infarktust kapj.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#122031) Gabesz87 válasza btudos (#122030) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, jó sok perc, azt látom. Mint kiderült, valóban sima hívással szokott beszélni a tesojaval. Nem értem miért nem hasznaljak pl. a FaceTime-ot, mindkettőjüknek iPhone van. De mondjuk azt még akkor sem értem, a régebbi szamlakom miért nem látszik a forgalmi díja.

(#122032) blackmajesty válasza Gabesz87 (#122031) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Váltottatok díjcsomagot mostanában? Ha korábban Mobil S 2019 volt, az hálózaton belül korlátlan volt (ezzel a csomaggal a Telekom hálózatba menő hívások nem jelennek meg a számlán). Most a Mobil S 2020 van, az pedig 50 perc mindössze, bármilyen hálózatba.

Vigyázni kell, mert bár mindkettőt Mobil S-nek hívják, de nagyon nem ugyanaz a csomag. Ezért csomagváltás esetén nagyon meg kell nézni, mit tud az új csomag, és mit tudott a régi.

(#122034) Gabesz87 válasza blackmajesty (#122032) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, váltottunk, hűségidő lejárata miatt. Ezt tudtam, hogy változott a Mobil S, miszerint régen korlátlan volt hálózaton belül, most már nem. Akkor tehát ezért nem tüntették fel külön a számlán, így már értem.

(#122035) BBke válasza Gabesz87 (#122034) üzenetére


BBke
tag

A Mobil L + 4 GB net Magenta1 csomagban, 30% kedvezménnyel, 6426 forint. Ez korlátlan hívás minden hálózatban.
Lehet, hogy érdemes lenne erre váltanatok? :)

[ Szerkesztve ]

(#122036) szalai112 válasza BBke (#122035) üzenetére


szalai112
senior tag

Sziasztok
Most nekem korlátlan HANG és ADAT van.
Hüssegnélkül vagyok khm. :))

(#122037) balinlin válasza szalai112 (#122036) üzenetére


balinlin
senior tag

Ebben önmagában nincs semmi extra

(#122038) Kaba válasza szalai112 (#122036) üzenetére


Kaba
veterán

Csomag váltás után következnek be a változások,ameddig a régi csomagodban maradsz addig nem lesz változás és az ár is marad.

(#122039) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!
Van egy Iphone 2020 SE, hálózatfüggetlen, a fizikai telekom SIM működik benne.
Nos a céges előfizuhoz kértem ESIM-et, és van egy Domino-s saját SIM-em.

Meg is kaptam, de nem működött az ESIM.
Írom, amit csináltam.
1. Kivettem a fizikai SIM-et a telefonból, nem volt egyetlen fizikai SIM sem a telefonban.
2. Beolvastam a céges ESIM-et. Nem volt szolgáltatás.
3. Kitöröltem, majd ugye újra aktiválni nem tudtam.

Nos most ott vagyok, hogy sem a fizikai SIM nem aktív, sem működő ESIM-em nincs. Szuper.

Az lenne a cél, hogy a saját Domino-s számom fizikai SIM-el menjen, a céges meg ESIM-el.
Megkérdtem az új ESIM aktiváló QR kódot.
Mi a teendőm lépésről lépésre, hogy ne szívjam meg megint, és működjön a kettő együtt? Fizikia domino-s, és céges ESIM?

Köszönöm előre is!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#122040) BBke válasza syl5 (#122039) üzenetére


BBke
tag

(#122041) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Az miért van, hogy ha okostelón próbálom *102# lekérdezni az egyenlegem, akkor azt az üzit kapom, hogy: "A *102# kóddal történő egyenleg lekérdezés megszűnt.", viszont butatelón meg működik? :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#122042) blackmajesty válasza Fire/SOUL/CD (#122041) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Okostelón van Telekom app, ott le tudod kérdezni. Így ott megszűnt a lehetőség. De buta telón nincs lehetőség appra, ezért ott le tudod kérdezni a régi módon a kóddal.

(#122043) Fire/SOUL/CD válasza blackmajesty (#122042) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ok, csak úgy tájékoztatják az embert, mintha teljesen megszűnt volna ez a szolgáltatás, aztán meg nem... Kösz a választ.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#122044) DrBubo77 válasza Fire/SOUL/CD (#122043) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A szolgáltató látja, milyen készülékben van a SIM kártya. De ez elég gyökér megoldás. :W

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#122045) Top cat


Top cat
őstag

Ha már szóba került az app, másnak is tetű lassú? ( full térerő / 4G mellett.)
Van, hogy 2 perc is mire betölt. Az adatforgalom betöltéskor 1MB alatt van, szóval nem tudom mit csinál olyan sokáig.

Wifir-ől nincs ilyen gond.

(#122047) #86564352 válasza Top cat (#122045) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nálam jó, az előbb fizettem be számlát. (ios app) Viszont csak havonta egyszer nyitom meg, elég akkor legyen jó. :)

(#122048) Top cat válasza #40993792 (#122046) üzenetére


Top cat
őstag

Nálam nem csak néha, de nem sűrűn használom 4G-ről.

twofatcat
Nekem android van. Ha nem fut rajta semmi más, akkor is ilyen.

(#122049) gyáliSanyi válasza AnonymusX (#121783) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Új Sim aktiválva!

Aznap Csütörtök délután megrendeltem az új Sim-et az alábbi linken. Hétfőn reggel hozta ki a Gls .

Csak ma aktiváltam. Egyszerűen ment. 20 számjegyű, (karakterű) kód bediktálása után már aktiválták is! A régi számom maradt.

A régi Sim meg mehet most a vitrinbe.

Egyszerűbb volt ez így részemről (azt hittem korlátozáskor a Telekom üzletek is zárva vannak, meg kedvem se volt ezért elmenni), köszönöm a tanácsot mégegyszer.
:)

Live poor, die ritch.

(#122050) szabonagyur válasza Fire/SOUL/CD (#122043) üzenetére


szabonagyur
félisten

iOS-en megy :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.